annex Limonadefabri&k, aen Slagersbediende, Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten Q R. BROUWER n Gr. BROIWER-Brak q K. DEKKER Jbz., Aanbesteding. Het bouwen van een Schuur. KIPPENGAAS en KUIKENGAAS, Ier overname aangeboden: Bierbottelarij een beste 6-jarige KET, een KOE, Huishoudster. aan. ageq K.G. n. Io oerd.i 11 de nog nep, 2.80; over- iaat d en J. tooneolapnl in vff bedrijven door .Tbr. A. W. van Riemsdijk- Aluziok en tooneol' werden keurig weer- sourt gegeven, vooral' het; tooneolsfcuk was prachtig en deze vici buitengewoon in den smaak. Met groote vol de. doening kan „Harmonie" met haar ijvorigen di- een roctour. den heer P. Briiu.1, dan ook op deze wit- muntend ges'aagde uivoeringen terugzien. - WIERINGEN. De alhier gehouden inzameling voor de door den watersnood geteisterde streken heeft' opgebracht f 962.58 terwijl' door de Evangelisatie „Keoboth" jjogif 10 én. in de R.K. Kerk nog f 34.70 werd gecol lecteerd, zoodat tezamen f 1007.28 is bijeengebracht. WIERINGEN Goed afgeloopon. Door 't schrikken der paar den bij de kaasfabriek .,l>e Eendraciit" te Oostor- Iand. geraakten er'2 aan de hol; van een dondjet,. 'dat voor een bak wagen stond, geraakte deze on derste boven en kwam do landman N. .S. er onder terecht. Spoedig wist men deze er onder vandaan te krijgen en bleek S. wel zeer geschrokken te zijn, doch had zioh goLukkig niet bezeerd. Van de twee paarden, die op hol waren gegaan, kwam er een te Bppolytushoet' en een te Stroe terecht. Wagens en i faix waren nogal' defect, doch overigens liep alles goed af. - VEENHUIZEN. Inplaats van den heer C. Kuiper, die vanlitier vertrokken is. is jl. Zondag tot diaken bij de Ned. yferv. Gemeente benoemd de heer J. Stapel. - EENIOENBURG. Zondagavond gaf de Symphonie „Ons Genoegen onder leiding van den heer Schut, een concert in café ,.de Burcht" alhier. De zaal was flink bezet, wat geen verwondering baart, daar deze betrekke lijk kleine vereenlging, door haar werken zich 'ii1 eendgszins naam heeft gemaakt en ook heden was .ie muziek on uitvoering weer punctueel in orde cn hebben de aanwezigen, gezien de rijke biiv.'lis- betuigingen, volop genoten. Daar hier ter piuatse geen enkele voreeniging 't zij van muziek, zang of tooneel bestaat, baart 't geen verwondering, dat een elk heden op 't appèl was om te genieten cn: er is genoten. Hartelijk, ja onbedaarlijk werd gelachen om het ter afwisseling der muziek op gevoerde tooneolstukje van ,,De Boerenbruiloft te Kleidorp". Ook .de vroolijke Volendammertjes bracht de vrooKikheid er in. De voordraoht(on) van de gebroeders Schrijver hadden eveneens deel' aan het gelukken van dezen mooien avond. Dus vanuit de Burg een tot weerziens aan de Symphonie. AUTO-ONGELUKKEN. Maandagmorgen ongeveer zeven uur bracht een v8n een carnavalsfeest te Valkenburg terugkeerend M7.rl«*<-hap, beslaande uit zes personen, per auto een kennis naar Valkenburg. Op den terugweg naar Maastricht botste de auto. na eerst slingerend ei iiaar hoornen geraakt te hebben, tegen een boom. De wagen werd zwaar beschadigd. Van do inzittenden moesten de heeren Heiwig en Gero uit Maastricht zwaai gewond naar het hospitaal te Maastricht ver voerd worden. De andore passagiers bekwamen lichte verwondingen. De chauffeur is in arrest gesteld. In de auto zijn verscheidene flesschen champagne ge vonden. Gisteravond omstreeks negen uur is op den Am- gterdamschen straatweg een auto in botsing gekome/i mot i »n tivin van de E.S.M. De auto werd zeer ern stig beschadigd. De bestuurder, de heer Fokke u2t Amsterdam, werd niet ernstig gewond en is per auto naar Amsterdam vervoerd. Verblind door de verlichting vatn een uit do tegenovergestelde richting komende auto is gister avond op den Rotterdamschen weg nabij de Zweth te Delft de heer Van Essen uit Overschie met zijn autj waarin twee dames en twee heeren gezeten waren, .te veel naar rechts uitgeweken, over den kop gesla gen <*n ia «en enkele meters lager liggende sloot te recht gekomen. De hoer J. I. de Bie, oud-raadslid van Overschie. word dood onder de auto te voorschijn ge haald. De overigen wisten zich te redden door het stuksnijden van de kap. De polftie stelt een onderzoek in on beeft liet lijk in beslag genomen. INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. In het hulppostkantoor aan de Biltstraat te Utrecht is door 'n tot heden onbekend gebleven individu- een brandkast geopend, waaruit een groote hoeveelheid post- on rentezegels zijn ontvreemd tot een totaal be drag van circa f2000. Daar de politie nergens vingerafdrukken heeft kun nen ontdekken vermoed* men met 'n deskundige op inbraak gebied te doen te hebben. DE NIEUWE MOTOR- EN RIJWIEL WET NOG NIET GEREED. Uit Gravenhage. 15 Febr. De invoering van de Dieuwe Motor- en Rijwielwet vereischt een dergelijke voorbereiding, dat, naar wij van bevoegde zijde ver nomen, deze niet, zooals reeds gemeld, tegen Maart s„ doch vermoedelijk eerst in het midden vatn dit jaar kan worden tegemoet gezien. Tel. DAT LIEP MIS. Uit Nijmegen, 14 Febr. - Toen Zaterdagmiddag eon deurwaarder der- directe belastingen een gerechtelijke verkooping zou houden aan de Grootatalschelaaax on der Hatert (gemeente Nijmegen) ten huize van den ioopmam H. Fleury, weigerde deze toegang tot do wo- 'rig te verleenen. In zijn verzet werd hij gesteund door zijn beid* zoons van 26 en 28 jaar. Ook nadat de waarnemend commissaris van politie, wiens hulp werd ingeroepen, zich voor een venster van de woning had bekend ge maakt. duurde het .verzet voort. Daarop werd last gegeven de deur te forceeren, h deze bleek aan de binnenzijde gebarricadeerd. .Men slaagde er eerst met behulp van een boom in, deze open te rammeien •Eenmaal binnen, geraakte de politie in een hevige vechtpartij met de drie mannen, die met knuppels en een spade waren gewapend en het gelukte eerst na groote ^moeite de woestelingen te overmeesteren en naar Nijmegen over te brengen. Twee veldwachters werden bloedend verwond. Ook de deurwaarder en de verzetplegers liepen gevoelige klappen op. UIT DE DERDE VERDIEPING GEVALLEN. Uil Amsterdam, '14 Jan. Zaterdag viel een 3-jarig knaapje uit een raam van de 3e verdieping van per ceel Tollensstraat 110. Het jongetje stortte door de drooglijnen van 2- en 1-hoog, en kwam terecht in den tuin van het sousterrain, waar een bewoonster het ventje opraapte. De ontboden geneesheer onderzocht het kin,d en kon tot aller verrassing constateeren, dat het knaapje volkomen ongedeerd was. WEERINGEN. Succes I was naar D.O.S.K.O, I te Qu-deslute voor den competitiewedstrijd, en wist aldaar in een flink gespeelden wedstrijd met 3—1 te winnen. Succes TI kreeg alhier H.R.C. 5 van Helder voor do competitie en moest met 5—0 verliezen. H.R.C. Speelde goed en was steeds in de meerderheid. Suc ces II was ook flink op dreef en gaf goede schoten op het H.-doel, doch de H._keeper wist ze te'kens ie keeren. Een enkel tegenpunt v.-are verdiend ge weest. Scheidsrechter Annyas van Helder leidde goed' Veel publiek woonde den strijd bij. BARSINGERHORN. Zondag jl. gaf de zangvereeniging .Caecilia", onder directie van den beer J. de Groot, in de zaal van den heer de Graaf eene uitvoering van eenige gewone zangnummers, zonder begeleiding van of afwisseling door instrumentale muziek en wat meoï zegt.: zod- dor operette, hetgeen gewoonlijk aan de zanguit.voeu- ring zulk een groots attractie verleende. ceni- id ia iruul e oa was co* üschf Doch' inplaats van die operette genoot „Caedlia" dezen keer do welwillonde medewerking van hot Dubbel Manncnkwartet, van Alkmaar, onder directie van den heer Corn, Jonker. Dit gezelschap vormt een groepje zangers, dat onder zijn leider wel in staat is óm bij echte muziekbeoefenaars een heilzamen na ijver op te wekken. Daar wordt zeer mooi gezongen, zooals dezen avond schitterend uitkwam. Caecilia, dat met haar betrekkelijk geringe krach-1 ten, door gebrek aan een evenredig voldoend aantal mannenstemmen, toch door zuiverheid van intona tie en voordracht en door duidelijke juiste "uitspraak de aandacht trok. gaf blijk van nauwkeurige bestu deering der gezongen liederen, die met onverdeelde aandacht tot he; einde toe werden aangehoord, zon der eenige stoornis. De zaal was goed bezet, zoodat deze uitvoering wel best geslaagd mag worden ge noemd. BARSINGERHORN. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school alhier is benoemd mej. G. van Dok, te Heider. JULÏANADORP. Zondagmiddag ontstond in het café aan de Kooij plotseling tusschen een tweetal bezoekers oneenig- hoid, welke echtor spoedig was beslecht daar eender partijen met een stoel een klap op het voorhoofd ontving en daardoor een diepe wonde ontstond, en in elkander zeeg. Oogenblikkelijk werd om hulp ge vraagd, maar hot mooiste was. dat de hulp moest zoeken waar het gebeurde had plaats gegrepen. Ein delijk kwam de hulp, vergezeld van de politie, ter plaatse, en trachtte een eerste verband te leggen, hetwelk door den persoon in kwestie steeds werd ver wijderd. Vervolgens werd de gewonde naar het Ma rinehospitaal vervoerd om daar de wonde verder re doen behandelen. De kerel ging echter zoo te keer, dat ook daar geen sprake van was, en na een nood verband aangelegd te hebben, werd hij naar het. hoofdbureau van Politie getransporteerd, om daar eerst wat te bedaren en mensch te worden. Dronken schap van dezen persoon was de gebeeie aanleiding van al het bovenstaande. VBRVALSCHING VAN PATENTMIDDELEN. Plet HdbM. meldt: 'Ruim .een maand geleden publiceerden wil jïoii en ander'omtrent yervalöehingon van Kaiser-Borax en Vasenol verpakkingen, waaraan zich een drogist te Buasum haa schuldig gemaakt. Thans blijkt meer en meer, dat men hier met een vervalsoher te doen heeft, die op geraffineerde wijze te werk ging. Reeds eincl 1924 kwam de importeur van Vasenol, een Dordtsohe firma, tot de ontdekking, dat groote •partijen van dit artikel in tg. oorlogsverpakking Hoor anderen in den handel' werden gebracht en bleek hen, dat die verpakking niet uit de Vasenol- fabriek afkomstig was. Een onderzoek wees uit, dat de l'everanoier de meer bedoelde drogist te Buasum was, doch deze zeido het artikel ontvangen to hebben van zekeren Emile Colonne te Brussel, van wien hij brieven kon tooncn. De Doratsöho firma diende een aanklacht in. De naspeuringen in Brussel leidden echter niet tot resultaat, omdat Emile Colonne onvindbaar bleek te zijn. waarna de draad bij den Buasumschen drogist weer werd opgevat. Hier kwam al' spoedig aan hot licht, dat de Vasenol' te zijnen huize werd verpakt m cartons, door oen Delftsohe firma geleverd. Het drukwerk bleek afkomstig te zyn van een Amster- damscihen drukker. Onder den naam van ,Wielenga was het drukwerk besteld, dat eerst steods in par tijen werd afgehaald, doch toen alles goed gang, Iiator aan het, adres van den drogist kon worden afgezonden. Dat groote hoeveelheden der rervaJsöhing moeten zlijn afgeleverd, blijkt hieruit,. dat t-firma's te Zaan dam en .Wormerveer successievelijk ongeveer 7000 \Kg. Venetiaanschc talk aan den drogist hebben afgeleverd, welk artikel f 11 per 100 Kg. betrok ken werd. In de verpakking, die misschien 100 gram bevatte, bracht dit goedje den .„fabrikant" 38 a 40 ot. op. De vervalsóliing was dus wel een lucratieve onderneming, die de verzoeking groot maakte om het bijna onbeperkte terrein der ver pakte patcntgeneesmiddele'n vorder af te neuzen. Dio verzoeking kon de niettemin ruim met aard- scihe goederen bedoelde drogist dan ook niet weer staan. Zijn oog" viel' in de eerste plaats op Kakspr- borax. De nabootsing was minder eenvoudig dan do cartonnen oorlogsverpakking der Vasenol. Hier voor moest een steendrukker gezocht worden, die de bewerkelijke, etiketten der roode doosjas wilde namaken. Zoo iemand werd gevonden. Alleen de groot model verpakking word nagemaakt on wel zeer bedriegel'ijk; alleen met het woord „toilet" hooft de lithograaf zioh vergist, liij maakte er „toal'et" van, anders is geen onderscheid met het origineel 'te bespeuren. Ook dit artikel ging uitstekend van de hand, de be stelling van 10.000 stuks etiketten zou wel door meer gevolgd zijn, als de ontdekking der vervalsching niét door het optreden van den Vasenol-importeur was uitgelekt. Een 1200 K.G. losse borax was bij partijtje» van éen paar honderd K.G tegelijk ingeslagen. Nog meer artikelen kwamen aan de beurt. Bayer- aspirine b.v. Om dit gangbare artikel te maken, werd f bij een Amsterdamsche firma een tabletteermachine I gekocht. Een graveur werd aangezocht om "n stem- pel: ,de naam Bayer in kruisvorm, aan te malden, doch deze weigerde zich hiertoe te ieenen. Daar ook de noo- dige technische kennis ontbrak, om het reeds in flink quantum bestelde aspirinepoeder van een zoodanig bindmiddel te voorzien, dat de tabletten de noodige vastheid bekwamen, werd van de vervalsching van aspirine-Bayer afgezien en de tablettenmachine gere tourneerd. Daarvoor in de plaats ontving de Bussum- sche drogist een emulsie-machine en 1000 eau-de-co- logneflesschen, die weer voor andere vervalscliingen konden worden gebruikt. M'et de eerste werd iScott's emulsion gefabriceerd.. De verpakking van het beken de merk werd bedriegelijk nagebootst tot in de klein ste finesses. Alleen in de gebruiksaanwijzing komen een paar foutjes voor, overigens pleit, het uiterlijk van het drukwerk voor de groote vakkennis vatu den drukker. De flesschen werden gevuld met eau-de-cologne en voorzien van een etiket „Joh. M. arina" als de eenige origineele in den handel gebracht. Een eigenaardige bijzonderheid in deze zaak is nog, dat de drogist op een gegeven oogenblik ongenoegen kreeg met zijn zoon, die hem tot dusver trouw gehol pen had. De zoon trok naar Utrecht- on ging op zijn eigen houtje met de vervalschingen door, daarbij zijn vader concurrentie aandoende, met dat resultaat, dat hij daaraan waarschijnlijk genoeg verdiende om van zijn vader een apotheek te Bussum te koopen. Onze vorige mededeling omtrent deze verval- schingsaffaire is reeds de oorzaak geweest, dat de knoeiersfirma door verschillende gedupeerdon voor schadeloosstelling is aangesproken, O.m., moet ©en firma in de Kalverstraat te Amsterdam reeds een vergoeding van f750 zijn uitbetaald en doet deze nog aanspraak op een bedrag van f2000. Waar ook de verschillende f abrikanton: zich niet onbetuigd zuller» laten, staat, behalve de strafrechterlijke vervolging, die van een en ander het. gevolg zal zijn. den Bussum- schen drogist waarschijnlijk eon financieele aderla ting te wachten, die zijn zoo gemakkelijk verkregen verdiensten wellicht nog zal overtreffen. GEMEENTE WARMENHTJIZEN. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1926. GeborenPetrus, zoon van Dirk Ziifct en van Grietje Roosendaal1. Eva Maria, dochter van Jo- hannes Groot en van Dieuwertjo Vltagt. Alida, doch ter van Jaoob Dekker en van Cabrina. de Nijs. Ondertrouwd: Jan Adriaan Laan, oud 26 jaar en Maria Wilhelmina Pastoor, oud 18 jaar. Aarianus Joahnes Martinus Ligthart, oud 30 jaar en Chris- tina Alida de Wit. oud 21 jaar. Gehuwd: Jan Adriaan Laan, oud 26 jaar en Ma ria .Wilhelmina Pastoor, oud 18 jaar, voornoemd. DAT IS BOFFEN. Zaterdagmiddag op weg naar Petten, geraakte de auto van de N.V. Schager Fouragehandel, in die buun in een diep wagenspoor. Daardoor raakte een der wielen tegen den wegberm met het gevolg, dat de auto kantelde en over den zeer smallen berm te water raakte. De chauffeur bekwam geen letsel. Toen oe bok van de fa. Blaauboer en Kussen- de wagen weer op den weg had gekregen, werd de mo tor ppgegooid onliep weer alsof er niets gebeurd was. Materieele schade is er zoo goed als niet gele den, zelfs niet aan de lading. SGHAGER ORCHESTVEREENIGING. «Hot was de eerste maal dat wij Zondagavond door j een vriendelijke uitnoodiging van het bestuur in de gelegenheid waren de Schager Orchestvereoniging te hooren In het Noord hol landsch Koffiehuis werd onder leiding van den heer J. Hovenier een con- j eert gegeven. En het is met groot gemoogen geweest, dat wij dit concert tot het einde hebben bijgewoond. 'Het was eigenlijk een verrassing voor ons dat hot ge presteerde over het algemeen zoo goed was. Wij hoorden een orkest dat zuiver speelde niet alleen, maar met een warme voordracht. Verschil- j lende nummers waren zelfs heel goed en dan den- i ken wij vooral aan na de pauze: „Air coai varia- zioni", „Mondnacht auf der Alster", on ook „Songe d amour". Het waren 'nummers waarvan de voor dracht maar ook de klankschoonheid te roemen viel. Een pittige marsch van Sousa sloot het pro- I gramma. Vóór de pauze was de „Gïönland Suite" en zijn verschillende onderdeelen het best gespeelde num mer en daarvan zeker niet het minst Son-tagmorgen in der Kolonie" en „N&ja singt für Kitura." De dirigent, de heer Hovenier, heeft zijn orkest vast in de hand en weet in zijn eenvoudige, maar toch steeds vriendelijke leiding zijn wil op een zoo danige wijze uit te drukken, dat een musicale ver tolking er het gunstige resultaat ovan is. Het is een orkest met zeer goede krachten, die blijkbaar vol lambitie studeeren en 'daardoor wordit het een te roemen ensemble. Het goed opgekomen publiek gaf telkens in een warm applaus zijn erkentelijkheid te hooren en dwong aan het slot een toetje af. wat in de herha ling van den Sousamarsch gegeven werd. RUIT GEBROKEN. De voorruit van den „Sohager UzIerhandeP' Voorheen „De kleine winkel" heeft het weer eens moeten ontgelden. Van het Rensgars kwam Maan dagmorgen pen bakwagon en tegelijkertijd üit de Heerenstraat een melkwagen. Do bak wagen wilde den hoek omslaan om de Heerenstraat in te rij den, toen de voerman nog juist bijtijds den melk wagen isag. Een botsing zou onvermijdelijk ge weest zijn als de bakwagen niet was ingehouden. Tengevolge daarvan geraakte een der lemoenstok- ken in onzachte aanraking met de groote voorruit van „De kleine winkel", die in duizend splinters brak. Een sledhte Maandag voor de Schager Glas- verzekering. N. Oi Zondag vergaderde op de bovenzaal' van het café „,De Posthoorn' alhier de af deeling Sohagen en O. van het Nederl. Onderw. Gen. De vergadering was goed bezocht. Nadat de heer Van der Laan van Dirkshorn als voorzitter de bijeenkomst had geopend, werden de not-ulön door den secretaris-penningmeester, den heer Bchoorl van Barsingorhorn, gelezen en re kening .en verantwoording gedaan over 1925. De rekenïng^ werd onder dankzegging goedgekeurd. Zij sloot in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van pl.m. f 440. Er was een klein tekort. Ingekomen was het jaariijksche tiental Roderen van Volkszang, prijs 5 et. per bundeltje. Besloten werd, gezamenlijk met do Commissie voor Winterl'ezingen alhier, een lezing te orga nisee ren over het Dalton-stelsel, met den heer F. Evers, onderwijzer te Alkmaar, die met dit onderwijsstelsel goed op de hoogte is, als spreker. Aan de beide besturen werd do uitvoering dezer zaak overgelaten. Do heer J. C. Visser van Haringhuizen,die imet Êensloen hot onderwijs gaat verlaten, was voor et laatst ter vergadering aanwezig. Op hartelijke wijze dankte voorzitter den heer Visser voor alles wat hij voor de afdeeling had gedaan. Als trouw bezoeker der vergaderingen en als ijverig functi- onnai'is van onderscheidene fondsen en stichtingen van-het N.O.G. mocht hij tereoht oen voorbeeld voor velen genoemd worden. Op de gebruikelijke wijze werd vervolgens de bijeenkomst gesloten. POLITIE. Verloren: een armbandhorloge, een handbescher mer, een vulpen. Is komen aanloopen: een herdershond. Inlichtingen ter gem.-secretarie. AMSTEUDAH, 15 Febmarf. Binnenlandscibe granen. Tarwe f 13.5014.75, tarwe voer f 1113, roglgje f 910.25, haver 1 9.50 tot 11. wintargerst f 1012.50, paardeboonen f 11 tot 12.50, duiveboonen f 14—16, kleine groene erwten f 13—17.50, Kaapsdhe erwten f 24 27, oa.pu- cijners f 2026, geel' mosterdzaad f' 60--64, bruin mosterdzaad f 5882. Blauw Maanzaad f 6065. karwijzaad f 2425, alles per 100 Kg. ALKMAAR, 15 Februari. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan-, gevoerd: 25 vetto koeien 200450, 6 vette kal veren .f 80120, per ned. pond f 1.40—1.70, 118 nuchtere kalveren slacht f 828, 617 varkens: vette zware per ned. pond 8390 ct., zouters 8488 ot., Londensehe varkens 9094 ct. per ned. pond. AMSTERDAM, 15 Februari. Op de i\eden gehouden veemarkt waren aango- voord: 380 vetto koeien le kw. f 1.241.30, 2e kw. f 1.101.20. 3e kw. f 0.901, por Kg., mindere soorten 72—90 ot., 80 melk- en kalf kooien f 350 525 per stuk, 112 vette kalveren 2e kw. f 0.90—1, 3q kw. 7490 ot., per Kg., 142 nuchtere kaiVeren f 1222 per stuk, 620 varkons Heil. le kw. f "1.02— 1.04, 2e kw. f 1.02—1.03 por Kg., enkele f 1.05 per Kg., vette varkens f 1.011.02 per Kg., 90 paarden f .70200 pqr stuk. ALKMAAR, 13 Februari. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aangevoerd: 82000 kipeieren: 5660 Kg. t 8.10 8.90, 60—64 Kg. f 8.50^-9.30, bruine f 8.80—9,30; 5000^Eendeieren f 9.20—9.70, alles p. 100 stuks. WARMENHUIZEN, 18 Februari. Roode kool, le soort f 8.309.30, 2e soort f 8.30 tot 6.10, uitschot f 0.702.30, gele kool, le soort f 3.306, 2e soort f 3.104.10, witte kool, le soort t 3—6.30, 2e soort f 2.70—4.10, nep f 7, driek £.7*20 tot 7.40, uien f 6.807.30, poen f 4.70. Aanvoer: 102425 Kg. róode kool, 22900 Kg. gele kool, 44875 Kg. witte Icool, 5175 Kg. uien, 1000 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE. 15 Februari. Uien f 6.30—7.20, drieJT. f 6.90, roode uien f 8.30, ferovo 'uien f 5.60—5.90, peen f 5.20, roode kooll' f'200 tot 8.30, doorschot f 2.606.60, gele kool f 1.90 6.40, doorschot f 1.705.10, Deensohe witte f 3.30 tot 5.70, doorschot f 2.90—4.90, alles per 100 Kg. Aanvoer: 4600 Kg. uien, 3500 Kg. peen, 112200 Kg. roode kool, 55600 Kg. gele kool, 102400 Kg. D. witte. WARMENHUIZEN, 15 Februari. Roode kool, 2e soort f .3.40, Deensohe witte kool, le soort f 3.904.20. 2e soort f 3, uitschot 2.40, grove uien f '5.20. Aanvoer: 2500 Kg. roode kook 15800 Kg. D. witte kool', 1G00 Kg. uien. BROEK OP LANGENDLJK, 15 Februari. Wortelen f 4.70—5.30, roode kool, le soort f 3.80 tot 8.40, 2e soort f 2.707.40, gelo kool, le soort f 2.606.20, 2e soort f 1.805.30, Deensohe witte kool 2.106.20, uien 5.306.80, driel. 6.30 —6,70 alles por 100 Kg. Aanvoer: 6850 Kg. wortelen, 101300 Kg. roode kool, 101000 Kg. gele kool', 63000 Kg. witte kool, 16500 Kg. uien. ALKMAAR., 15 Februari. Spruiten f 642, koolrapen f 1.802.10, per 100 Kg. Pref f 5.8011.20 per 100 bos. Boerenkool f 1.40 tot 7.80, Bloemend, kool f 8.30—6.50, per 100 stuks. Rooide kooi' f 2.20—8.10. gele kool' 'f 1.80—5.80 wortelen f 4.305.20, uien f 6.508.70, witlof, le soort f 3036, 2e soort f 1825, alles p. 100 Kg. WOENSDAG, 17 FEBR. NED. HERV. GEMEENTE te: Barsingerhorn. nam. 7 uur Ds. van Loon. Scbagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Buiskool. Ingeladen Stukken. Alkmaar, 15 Februari 1926. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik onderstaand berichtje in uw blad opgenomen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In de dagbladen heeft mem de laatste dagen kun nen lezen, dat de Coöperatieve Zuivelexport-Vereeni- ging „Noord'-IHolüand" zal worden geliquideerd. 'Men schijnt thans bezig te zijn het jiroduct van de daarbij aangesloten fabrieken in zijn geheel te doen verkoopen door de Mij. ..Gouda". Naar men zegt is de reden hiervan de vrees voor prijsdaling, indien deze kaas op de vrije markt zoude komen. Deze zelfde motieven golden destijds bij het uit eenvallen van vorige Exportcombinaties. Wat leerde echter de praktijk? Natuurlijk niet den minsten invloed oefeoide deze meerdere aanvoer op de prijzen, aangezien het aan tal kaas-eters in binnen- cn buitenland niet ver andert door de wijze van verkoop, over een combi natie of over een kaasmarkt. Mon moet natuurlijk zelf weten welken weg men nu in wil slaan, doch als voorstander van de vrije markt wensch ik op dit dwaalbegrip te wijzen, en naar het mij voorkomt, heeft de praktijk bewezen, dat een groot aantal goed itngevoerdo kooplieden be ter in staat is de hoogste prijzen voor da kaas te bedingen dan één of meer combinatie* JAC MET. Voorzitter der vrije markt. A dvertcntïên. □acaaacaacjcaaacaD Den 23sten Februari hopen u onze geliefde Broeder en Q n Zuster n pi te Valkboog, n ij hunne 25-Jarige Echtvereeni- H LI ging te herdenken. U Q De Familie BRAK. Q Alkmaar, Februari 1926. Q □cacacicacacaacacacjan Den 12 Februari ontvingen wij de treurige tijding uit Buitenzorg (Ned. Indiö), dat is overleden onze geliefde Zoon en Broeder, de hr. in den ouderdom van 54 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters. Uit aller naam, Jb. DEKKER A. DEKKER-Struijt. Schagen, Februari 1926. Aan allen die blijken van belang stelling hebben betoond ter gele genheid van onze 25-japge Echt- ver eeniging op 11 dezer, brengen wij mede namens onze kinderen onzen hartelijken dank. JOH WIT Az. M. WIT Govers. Abbekerk, Febr. 1926. Woensdag 24 Eebruari. om 3 uur, wenscht de heer D VETHMAN, Landbouwer, Waard polder, Kolhorn, aan te besteden Bestek en teekening liggen van n Donderdag 18 Febr. a.s. ter in zage in het café Breed te Nieuwe sluis, terwijl de teekening is le verkrijgen bij den besteder, die tevens alle inlichtingen verstrekt. TE KOOP: elke hoogte, zoo goed als nieuw BROEDHOK. 8 afd.. en groote Automatischt DROOGVOERBAK, bij M. BROERS, Zandvaart, Breezand geheel compleet. Brieven fr. lett. T, DUINKERS. Advertentiebureau, Helder. TE KOOP: zwarte merrie, bij J. STEKELBOS te Oude Niedorp. GEVRAAGD: flink gevorderd Schildersleerling of Schildersknecht, bij C. SLOOVES, Oudkarspel. OVER TE NEMEN 2 nieuwe le klas Luxe Burgers-Rij wielen uit de *alom bekende fabriek H. Burgers van Groningen-Velp, spot prijs, Heeren- f 60, Damesrijwie! t 62.50, met nog volle garantie. Franco vrij zicht. Br. fr. No. 764, uitgevers dezer Courant. TE KOOP: 20 Mei kalven, geelt nog 12 L. melk. J. BAS, Breezand. GEVRAAGD: Een Adres: C. LAMPERS, Strook, KoJhorn. ER BIEDT ZICH AAN: koe en varken kunnende slachten. Brieven onder letter A, burean van dit blad.

Schager Courant | 1926 | | pagina 3