roren i ird dei direi ?de Vai l WHP9, Het tij atie va r van d i t oon door dat en aan i ontzei verooi egen d e dade rkeer e )ige va id an t sv« 1 zijn neeuwi meentepolitie, werd bij per auto naar bet ziekenhuis te 'Enschedé overgebracht, waar hij ia gesteld onder behandeling van Dr. Beek. de kabinetscrisis. Na overleg met het Partijbestuur heeft gistermid dag de scciaal-democratische Tweede Kamerfractie besloten bijeenroeping van een vergadering der Twee de Kamer te verzoeken ter behandeling van een voorstel-4er fractie om aan de Koningin te verzoeken tot Kamerontbinding over te gaan. een platina collier verloren. Een dame uit Bloemendaal verloor op een tramrit Bent veld—Kampervest—Bloemendaal te Haarlem een collier van platina met brillanten ter waarde van f 1500. gemeente zupe. Ing-eschroven van 13 tot en met IS Februari. Overleden: Jaoob Keyaer, oud 12 jaar. zoon van Kan Keijzer en Trijntje Dovee. Jozer Soliiilder, oud 27 jaar. - nieuwe niedorp. Po Coöperatieve Broodbakkerü en Verbruiksver- seniging ,,De Tijdgeest" gevestigd te. WinkeL bield Dinsdagavond, den 16en Februari jlf., te Nieuwe Niedorp in lokaal Groot oen algemeene vergadering Voorz. do heer P. Dekker, die met oen hartelijk welkom de vergadering opent. Spr. vertrouwt, dat) alle aanwezigen (omstreeks 'n tachtig) bet jaarver slag, dat in druk is versohenen, zullen hebben ge lezen. Door grooten spoed in deze, is het ons mo gelijk geworden, reeds nu onze jaarvergadering te houden. Waarvoor onzen dank aan den directeur- boekhouder en aan den secretaris, die zoo'n keurig jaarverslag samenstelde. De uitkomsten van de eerste 12 weken van 1925 zijn op onze vorige ver gadering reeds bekend gemaakt en gaven goede finop voor dat jaar en het jaar is er een geweest, zoo goed als nooit te voren. Deze uitkomsten ver heugen mij en meer nog het feit, dat wij zó hebben bereikt. Onze zaak met haar uitgebreide wijken en met liare daarmede gepaaid gaande, nogal dure exploitatie en onze oonourreerende prijzen en dan zulk een resultaat, dat stemt hoopval voor de tóe komst. Namens het bestuur wordt bij dezen den aanwezigen dank gebracht voor alles wat zij in 1925 van onze zaak hebben betrokken. Zonder omzet veen winst, 'fc Bereikte suooes is voor een groot deel aan de leden te danken, 't Spreekwoord zegt: die schrijft, blijft. En schrijven en cijferen, dat is bij ons gedaan in 1925. Nog nimmer zoo. Welnu, ik geloof, dat we blijven. Onze administratie wordt niet tevergeefs gevoerd. Verder wil ik u nog wijzen i /,tt 2P ^et kunstwerk, door onzen banketbakker van sa^h'r Kempen vervaardigd, v(hot Winkeler raadhuis in "ciiau suiker en chocolade, kunstig uitgevoerd in minia tuur, omstreeks een Va Meter lang), wat wel aan geeft. wat hü in zijn vale vermag. Koopt een 1'ot van de verloting van dat kunstwerk, waarvan de haten aan hot coöperatief Watersnoodfonds komen: 45 coöperaties zijn door de ramp getroffen. Ook op onr? coöperatie rust de plicht om hare zusberver- eenigingen in dezen nood te helpen. Hiermede open Ik onzo bijeenkomst. Daarna leest de heer M. Koorn de notulen, die onder dank worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, de vergoeding ad f 50 niet te hebben aangenomen. Spr. heeft zich vorig jaar verbaasd, dat over dat kleine bedrag nog gestemd móest worden en bovendien stuitte hot. op verzet van een zijde, vanwaar men zelf ook woinig belan geloos wil doen. Voorzitter deelt verder nog mede. dat een bestel auto in dienst onzer zaak zal worden gesteld en dat een afdeeling spaarbank aan de zaak zal worden ver bonden. Eenige opmerkingen over enkele onderdeulen van het jaarverslag worden toegelicht, waarna puilt 5 verkiezing van enkele bestuursleden aan de orde is. Aftredend M. IKoorn en S. Kriek die beiden weer can. didaat zijn gesteld, benevens het personeel-lid K. fcwantes De aftredende heeren Koorn en Kriek, resp. 76 en 62 stemmen verkregen hebbende (de heer Kwan- tes verkreeg er 14). worden beiden herbenoemd. Voorzitter feliciteert hen daarmee en betuigt, bij ervaring te weten hoe zij beiden dubbel hun plaats in het bestuur waardig zijn. Punt 6 volgt' en geeft aan verkiezing van commis sarissen. Aftredend A. Zeeman, G. Keulen en F. L. Bakker, terwijl D. Olie had bedankt. Geen hunneh is volgens onze tegenwoordige statuten herkiesbaar. De volgende 9 personen werden candidaat gesteld:, J. Burger to Schagen, C. Arnel^ te Winkel, A Borgon-" jan te Nieuwe Niedorp, L. Bestevaar te Lutjewinkel, P. Hartog Cz. te Aartswoud, G. Gaijaard te Nieuwe Niedorp. C. Meuleveld te Nieuwe Niedorp (personeel lid' T). Ott te Oude Niedorp, E. v. d. Wal te Lutje- winkel. De heeren Burger, v. d. Wal, Gayaard en Meuleveld worden gekozen. Inmiddels wordt nu rondgegaan m de vergadering tot verkoop van loten voor het kunstwerk, door Van ftempen vervaardigd. Punt 7 is statutenwijziging. Daar het voor het be handelen. hiervan volgens de thans geldende statuten vereischte aantal leden niet aanwezig is, wordt dit punt aangehouden en zal in den loop der volgende week hiervoor opnieuw vergaderd worden (te Winkel). Per circulaire dit nader bekend te maken. Bij de rondvraag worden nog diverse zaken, de vereeniging betreffende, besproken en toegelicht. Met welgekozene woorden sluit voorzitter daarna de bijeenkomst. raad oudkarspel. In de voltallige raadsvergader!ngg van Maandag 15 Februari, deelde de voorzitter mede, dat het ziek teverlof van burgemeester Kroon weer met 2 maan. den was verlengd, en dus tot 1 Maart a.s. zou loopen. Spr. sprak den wen9ch uit. dat de heer Kroon weer spoedig hersteld in de gemeente zou- mogen terug. keeren. Van de behandelde onderwerpen vermelden we. dat aan de eendenhouders gevraagd zal worden, die maatregelen te willen treffen, dat hun eenden geen last veroorzaken. Voor de sluiting van de sluis, tijdens de herstelling, zal aan den -sluiswachter f 50 schadevergoeding worden uitgekeerd. Met 4 tegen 3 stemmen werd be sloten dé sluis bij inschrijving te verpachten. Aan het Noordeinde der gemeente zullen 50 boomen worden geplant, en op voorstel van den he^r Bak ker zal met het hoofd der school overleg worden ge pleegd, deze" aanplanting door de schoolkinderen te doen geschieden. B. en W. hebben een Onderhoud gehad met B. en W. van Noordscharwoude over de verbetering van de Spoorstraat. Door B. en W. van Oudkarspel werd het voorstel van rioleering aan de hand gedaan, doch B. en W. van Noordscharwoude gevoelden daar niet voel voor en oordeelden, dat de weg verbeterd kon warden door flink basalt op te brengen. Bij de be spreking werd eenerzijds geoordeeld, dat het ge meentebestuur van Oudkarspel vroeger had moeten zorgen voor rioleering. anderzijds werd opgemerkt dat do sloot door do bewoners gedempt is geworden daardoor geen voldoende afwatering is verkregen, asfcond en huizen te laag staan. Deze laatste opmerking gaf weor aanleiding er op te wijzen, dat niet de per- ceelen te laag zijn gebouwd, maar dat de weg steeds wordt verhoogd. Medegedeeld werd nog, dat de door den opzichter gemaakte kostenberekening van rioleering niet raoe- viol. Bij verbetering is Noordscharwoude de uitvoo- rende macht. Oudkarspel draagt de helft in de kosten Eiier bij. Met bovenstaande mededeeling over het onder op ht zoek werd tenslotte, na bespreking, volstaan. Bij de rondvraag komt ter sprake de woning in het doorgangshuis. De heer Paarlberg drong op betim mering aan, nu gebleken is dat voor dit als tijdelijk onderdak bedoeld gebouw huur wordt betaald. ;ebrok« kan l ooi hier. D Slacht e koud menten al jarei zwanei >ta) ver g en d r is ga r koper at des na ea i hava ie zat< Chri Berge doopei laniiin 'dt ecï braai Gippe staan iprokel de re >verlee ïsehrij- ielaide hbran< oisitenj nd. ?rder£- perso- ladlooe 1 boer- rrooten DE. ,'angea ipdach! rouwe alleei jchelijk k tij omni ai' pas ïerbru dokt' mmln der 8* Bij de bespreking doet de voorzitter het voorstel de tot nu toe betaalde huur terug te betalen en dit voorstel wordt tenslotte aangenomen, terwijl boven dien direct waterleiding in de woning zal worden aan gelegd. Ook bracht de heer Paarlberg in bespreking de woning die door Volkers werd verlaten, een wo ning die niet meer bewoonbaar geacht kan worden. Ongeveer voor 7 stuivers verbetering was aange bracht toen waren de nieuwe bewoners er in ge- trokken. I Door den yoorzitter werd geantwoord, dat de ver- huurder van de woning niet aan de belofte, om de woning in orde te doen maken, had voldaan. Spr. zegt i toe, dat er krappe maatregelen zullen worden ge troffen. De heer Paarlberg had voorts verwacht dat een voorstel van B. en W. gekomen zou zijn om de po litieverordening te wijzigen, als gevolg van bet er gerlijke. of laat ik zeggen kinderachtige optreden van de politie in onze gemeente. Den laatsten tijd schijnt het vrij rustig, doch het was meer dan er- gorlijk zooals tegen den caféhouder Vis werd opga- treden. Voorzitter zegt, dat het ook de bedoeling van B. en W. was, doch het ia verzuimd. Het gaat den laat- sten tijd goed, doch. ik voel er voor, toch de volgende vergadering met een voorstel te komen. Door den neor Paarlberg: werd verder nog bespro ken de verandering die in het Raadhuis had plaats gehad, zonder mede-weten van den 'Raad. Het recht van zeggingschap bij veranderingen en vernieuwin gen is bij den raad. oordeelt spr. Voorzitter wijst op de groote verbetering met wei nig kosten en de secretaris oordeelt, dat het hier be trof onderhoudswerk. Met de opmerking zal rekening worden gehouden. De heer Bakker bespreekt de onvoltalligheid van het college van B. en W.. door afwezigheid van den burgemeester, een onvoltalligheid die reeds bijna 4 maanden duurt. Allicht is men geneigd te spreken van een onder-onsje en spr. vraagt hoe B. en W. 1 denken over de benoeming van een tijdelijk wethou- der. Medegedeeld wordi. dat al-s het ziekteverlof van i den burgemeester opnieuw mocht worden verlengd, j het wel in de bedoeling van B. en W. ligt. zóó niet i door te gaan. trein ontspoord. 1 Uit Dordrecht, 16 Febr. Hedenavond te ongeveer 6 uur is op het stationsemplacement alhier, een uit de richting Sliedrecht komende goederentrein door tot nu toe onbekende oorzaak, door een wissel gere- den en daarna een eindweegs doorgeloopen .Een drk. tal wagens liep uit de rails en werd licht bescha digd. Een groot aantal wissels raakten onklaar. De i eerste personentrein naar Lage Zwaluwe, had tw«*1 uur vertraging. Men ging dadelijk een en ander her stellen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ook het verkeer im de richting Rotterdam ondervond veel vertraging. gestikt. Een 2-jarig meisje van T. Postma te Harkema Opeinde kreeg een slaboontje in de keel en is op weg naar het ziekenhuis gestikt. de bruidegom bedacht zich. Het gebeurde im de gemeente Achtkarspelen Men was reeds in de trouwzaal; het bruidspaar stond op het punt het beslissende woord te geven. Maar daar bedacht zich ineens de bruidegom, maak te bezwaar en weigerde. Ongetrouwd togen de jongelui weer weg. de zesstedenïwegen. Naar aanleiding yan de intrekking op voorstel van den liesr Ketelaar, in de Staten-vergadorimg, van het voorstel van Ged. Staten, om een heffing van wegenlasten in te voeren voor het. onderhoud van de Zesstedenwegen, hebben verschillende pol derbesturen van polders langs den Zaansohen oom- munioatioweg zien tot het provinciaal bestuur ge wend. Een paar jaar geleden tocih werd oen d'er- i gelijke heffing over gebemwde en ongebouwde eigendommen reeds in die streek ingevoerd, welke wordt ingevorderd door 't hoogheemraadsch. Noord hollands Noorderkwartier. De adresseerende pol derbesturen verzoeken nu om op gelijken voet te worden behandeld en. dus van deze nieuwe belasting op de eigendommen in hun polders te worden ont heven. ontduiking van de fransche wet op het smelten van goud en zilver. De centrale recherche te Rotterdam heeft in een Sand aan de Gerrit van de Lindenstraafc -alcLasfc, en 51-jarigen Belg J. B. C., afkomstig uit Mecibe- 1'en, Aangehouden. Uit een onderzoek bleek, dat deze Q. in dit pand een geheel' modern ingerichte installatie had voor hert smelten en galvnnisoeren van metalen. In deze inrichting werden groote hoe veelheden koper verzilverd en word aan heele par tijen zilver, met behulp van koper het aanzien van goud. gegeven. De alliages werden als goud en zil ver per Kon. Luchtvaart Mii. naar Parijs gebonden. Zij .werden als echte edele metalen verzekerd en men verkreeg door deze zendingen douaneverklarin- gen, waarin stond, dat aan den heer M. „Comptoir fle Change. et de Métaux", Rue Lafayette te Parijs goud en zilver verzonden was. M. kocht dan groote voorraden gouden en aalve ren Fransche munten op, oom te versmelten, heb- Êeen volgens de Fransche wet verboden is. Het vrij omende goud en zilver verkocht hij tegen den we- reldmarkprijs, met groote winst. De douaneverkïa- T-ingen. verkregen bij het vervoer van het verzil verde koper en vergulde zilver uit Holland, moes ten dienen als bewijs yan herkomst. De Fransche wet eisoht n.11., dat bij iederen verkoop van edel' metaal een bewijs van herkomst overgelégd kan worden. C. is aangehouden wegens het opzettelijk doen van een valsche aangifte aan ambtenaren. lEen groote partij zilver en koper is in beslag genomen, j Bii Zijn arrestatie weigerde C. aanvankelijk méde te gaanj voorgevende, dat hij de gToofce partij I ,,goud" in zijn pakhuis niet alleen wilde laten lig gen. Toen al' spoedig bl'eek, dat men slechts met verguld zilver te doen had, legde C. een volledige bekentenis af. Het bedrijf was reeds sedert December jl. aan den gang. In het pakhuis aan de Gerrit van de Lindenstraat waren 5 groote vuurvaste ovens opge- l steld. Met behulp van een goederenlift werden dó alliages naar de zolderverdieping gebracht, waar de voorraad opgeslagen werd. Daar het Bedrog met de douaneverkTaringen op I Franschen bodem is gepleegd, zal over de uitleve ring van C. pverleg gepleegd wordon. loten-knoeieru. I Dezer dagen heeft bij de politie een heer, wonende te Vóorburg,, aangifte gedaan van verduistering van een bedrag van f 21.250, door drie personen gepleegd. Het feit zou reeds in Mei 1925 plaats gehad hebben. Bedoelde heer had toen van een kellneT van een café aan het Bezuidenhout, waar hij dikwijls kwam, 'n half lot, naar hij meende van Lotisico. gekocht voor den prijs va f 35. Hij had op dat oogenblik geen geld bij zich. maar sprak met den kellner af. den volgenden, dag het geld te la-ten brengen. Daar hij deze regeling reeds meerdere malen voorgesteld had en zich steeds trouw aan de afspraak hield, maakte de kellner niet het minste bezwaar en overhandigde hem het lot. Korten tijd later vernam de heer, dat op zijn num mer de hoofdprijs van f 100.000 gevallen was. Zijn half lot gaf hem dus recht op een uitbetaling van f 42.500. Toen hij deze blijde tijding vernam, herinnerde hij zich plotseling, dat hij het lot, waarop de prijs geval len was. nog steeds niet betaald had. Den volgenden dag was hij niet in het bewusto ca fé geweest en de daarop volgende dagen had hij den kellner niet ontmoet Toen was door non-chalance de zaak op de lange baan geschoven en ten slotte ge heel vergeten. Nu echter stelde hij. oogenblikkelijk alle pogingen in het werk om den1 kelner op te sporen en hem zijn schuld a f 35 te voldoen. Deze bleek ech ter onvindbaar. Vervolgens is hij naar het hoofdkantoor van Loti sico aan de Juliana van Stolberglaan gegaan om te trachten uitbetaling te verkrijgen van het hem toe komende bedrag. Door een der heeren van de directie word hij verwezen naar een hoofdagent, wiens kan- tooT gevestigd is aan de Prinsengracht. Vergezeld van een kennis begaf hij zich vervolgens naar dezen hoofdagent. Toen hij zijn lot toonde, keek de hoofd agent in een register, zocht schijnbaar iets op, deelde toen mede, dat hij opdracht gekregen had, het be drag van f 42.500 niet uit te betalen, daar het lot niet betaald was geworden. Toen de bedoelde heer tegen deze handelwijze pro testeerde, verklaarde de hoofdagent zei bereid, er nog eens met den betrokken agent over te confereeren. Eenigen tijd later vervoegde de heer zich weder ten kantore van den hoofdagent.. Hij vond daar tevens den agent en tot verbazing ook den kellner, die men maar „opgespoord" had. Zooals de aangever aan de politie verklaarde, zcu de hoofdagent gedurende deze conferentie gezegd heb ben, dat hij den prijs niet mocht uitbetalen, in de eerste plaats omdat het lot, waarop de prijs gevallen was. niet betaald was en ook omdat niet Lotisico, maar een dochter-maatschappij, de N.V. Verzekering Mij. „Zuid-Holland" degene was, die moest betalen on deze maatschappij niet sterk stond. De heer hield echter vast aan zijn eisch tot uitbe taling van f 42.500 en wel door den hoofdagent. Deze weigerde echter pertinent hieraan gevolg te geven. Na veel praten stelde de agent voor. dat de Voor- burgsche heer met de helft, zijnde f 21.250, genoegen zou nemen. Dit bedrag zou hem dan oogenblikkelijk uitbetaald worden. Nam hij met deze schikking geen genoegen, dan had hij kans in het geheel nieis te krijgen. Een bedrag van f21.250 werd hem daarna uitbe taald. Volgens de verklaring van den kellner is de andere helft van den prijs tusschen de drie personen, welke de truc in elkaar gezet hadden, den hoofdagent, den agent en den kellner, verdeeld. Na eenigen tijd kreeg de kellner echter ongenoegen met zijn twee vrienden en in zijn boosheid vertelde hij aan eenige andere personen, hoe handigg zij den bewusten heer eeen bedrag van f 21.250 afhandig had den gemaakt. Deze personen, die den heer goed ken den. vertelden hem, dat de drie personen niet ge heel te goeder trouw waren geweest, toen zij hem slechts de helft van het bedrag hadden uitbetaald, maar dat dit een van te voren in elkaar gezet spel was. Thans heeft de heer bij de politie een aanklacht in- gediond tegen de drie personen. De politie vond termen aanwezig om tegen allen proces-verbaal op te maken ter zake van verduiste ring c.q. oplichting. de watersnood^ De secretaris van een watersnood comité, in het Maas- en Waalsche zendt ons 'n schrijven, waaraan wij. aldus het Hbld., het volgende ontleenen: Groote zorg bestaat er ook voor de toekomstige financieele positie der gemeenten. Voor aanschaffing van levensmiddelen, veevoeder, kleeding enz. in de eerste dagen, voor noodstallen, voor transport, enz. enz. zijn vooral in het begin van Januari enorme kos ten gemaakt. De noodzakelijkheid der genomen maatregelen zal wel niemand betwisten: men kon toch mensch en dier niet laten verhongeren! Men vermoedde trouwens niet, dat deze kost én ten laste der gemeenten zouden komen. Thans komen echter de rekeningen regelmatig binnen, en wel voor bedra gen, die onze gemeentebesturen perplex doen staan. Onze gemeenten huisvesten het tegendeel van een kapitaalkrachtige bevolking (heeren Kamerleden en andere autoriteiten hebben het wel gezien bij hun bezoek!) Bovendien hebben ze zelf een enorme schade aan gebouwen en vooral aan houtopstanden. Moet nu een zoo zwaar geteisterde streek nog komen te staan voor een absoluut ondraaglijken gemeentelijken schuldenlast? En dat in gemeenten, waar de ge meentelijke inkomstenbelasting toch reeds hooger was dan in de grootste steden? W'e kunnen het niet gelooven. Het Algemeen Watersnoodcomité vergete vooral ook de gemeenten niet. En vooral voor de Re geering is hier oen taak weggelegd. Naar de maar regelen der Regeering ziet men hier reikhalzend uit. Deze streek kan bloeien, maar niet met berooide ge meentekassen. auto-ongeluk bij den haag. (Maandagnacht omstreeks 1 uur heeft bij het kruis punt Koningskade—Lcidsche straatweg—iBoschbrug bij Den Haag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat. aan een 20-jarige jongedame het leven heeft ge kost. Mr.-dr. W. M. W., wonende te Wassenaar, kwam vergezeld van twee dames: de 28-jarige mejuffrouw S.'uit Wassenaar en een logee, de. 20-jarige mejuf frouw S., uit Amsterdam, met zijn auto van Den Haag en wilde langs Korte Voorhout. Boschbrug en Leidsche straatweg «naar Wassenaar rijden. Hij chauf feerde zelf. Toen hij op de Boschbrug gekomen was, naderde langs de Koningskade, uit de richting van het Bezuidenhout een taxi. Daar deze ten opzichte van den auto van den heer W. van rechts kwam, had de taxi den voorrang .om te passeeren. Mr. W. bemerkte de taxi niet en reed met behoor lijke snelheid de Boschbrug over. De taxi-chauffeur, denkende, dat mr. W. zou stop pen, reed eveneens door. Het gevolg van dit misverstand was, dat de beide auto's tegen elkaar reden. De auto van mr. W. sloeg om, en de inzittenden vielen op straat. Reeds dade lijk bleek, dat de jongedame uit Amsterdam er het ergst aan toe was. Een dokter van den geneeskundi gen dienst stelde een schedelfractuur vast; ook wa ren de boven- en de onderkaak verbrijzeld. In zeer zorgwekkenden toestand werd zij naar het Zieken huis aan den Zuidwal vervoerd, waar zij kort na haar aankomst aan de bekomen verwondingen is overleden. Miejuffrouw S. uit Wassenaar had eveneens vrij ern stige verwondingen opgeloopen; haar toestand was echter niet van dien aard, dat haar overbrenging naar het ziekenhuis noodig werd geoordeeld. Per auto werd zij naar de villa van haar vader te Was senaar vervoerd. De heer W. zelf was er goed afgekomen; voor zoo ver men kon nagaan, heeft hij geen letsel gekregen. De taxi is zwaar beschadigd. De passagiers van do taxi. do heer S. M'. uit de Stevinstraat in Den Haag, diens echtgenoote en een lc.gé, bleven ongedeerd. Öok de chauffeur kreeg geen letsel. De auto van Mr. W. is in beslag genomen. De heer W. is na verhoor door de politie op vrije voeten ge laten. er is tegen hem proces-verhaal opgemaakt ter zake van het veroorzaken van dood door schuld. Op last van de justitie is ook op het lijk van mej. S. voorloopig beslag gelegd. verplichte opkomst bij de stembus. Dinsdagmorgen zijn aan den Slaperdijk te Schoten vier mannen en vrouwen der familie Van Oversteege gearresteerd; zij moeten drie dagen hechtenis onder gaan wegens het niet opkomen hij de stembus. De vrouwen namen haar kinderep en kinderwagens mee. Op het politie-bureau te Schoten moesten deze even wel achtergelaten worden; alleen één vrouw mocht een zeer jong kind met zich meenemen. De gearres teerden hadden geweigerd, per autoÉus naar Haar lem gebracht te worden. Het vervoer van Schoten naar Haarlem had per gevangeniswagen plaats. De politie te Schoten zal ervoor zorgen, dat de kinderon enderdak krijgen. De vrouwen verzetten er zich he vig tegen, dat zij' de kinderen moesten achterlaten. Tijdens den tocht naar Schoten riep Van Oversteege: Als boeven en moordenaars worden wij naar de ge vangenis gebracht I de rijwielbelasting. Uit 's-Gravenhdge, 16 Febr. De Rijwielbelasting heeft in do afgeloopen maand f 4.465.548 opgebracht, d i. voor 1.488.516 rijwielen. In Januari 1925 beliep de opbrengst f4.284.558. oudesluis. Mej. G. van der Meulen, sedert 1 April 1902 onderwijzeres aan de Openbare Lagere Schooi' al hier, is als zoodanig benoemd aan een der O. L. Scholen te 's-Gravenhage. burgervlotbrug. Men schrijft ons van particuliere zijde: Zondag 14 Febr. werd in het lokaal va.n den heer de Nijs alhier een bioscoopvoorstelling gege ven door de American Biosooop, waar wera opge voerd hot gTOotsche filmwerk „Op Hoop van Ze gen" een stuk van den beroemden schrijver Heiier- mans. Dat het stuk zeer veel' belangstelling ver wekte, bleek wel uit de groote opkomst. De zaaï was tot de uiterste hoeken bezet, trots de vele concurrentie zoo hier en daar in den omtrek. Bij de vertooning van het stuk, bleek het al spoedig een meesterstuk te zijn. Wel1 hadden wij vem van het werk gehoord, doch nu hebben wij 't genot gehad, het te zien. Welk een genotvolle avond, als men zoo'n stuk tiet vertoonen. Als men in de gelegen heid i8, de plaats te bereiken, waar het wordt ver toond, is men verzekerd van genot. Wij gelooven dan ook met recht te mogen zeggen, "dat de bios coop-ondernemers, de heeren Scnoen en Blokker, met dit stuk veel' succes hebben behaald en Toepen hen een tot weerziens toe. Ook de kindervoorstelling is heel goed geslaagd/ met zijn komische voorstelling. Een kleine storing in den transformator, bracht eenige vertraging, doch na deze hersteld to hebben, ging het naar wensdh. burgsrbrug. Naar we ruit goede bron vernemen, ligt het in de bedoeling dat het Bestuur der Begrafenisver- eeniging1 „de Laatste Eer" te St. Maartensbrug uit- genoodigd zal worden om gezamenlijk een vergade ring te nou den, met het doel', ook Burgerbrug en omstreken te laten aansluiten bij de begrafenisver- eeniging te St. Maartensbrug. Goed voorgaan doet goed volgen en we hopen op welslagen. zuidscharwoude. Gistermorgen, omstreeks half II, ontstond brand bij den barbier Kuit. De winkel voor toiletartike len brandde zoo goed als geheel uit, terwijl het bo vengedeelte van kapperswinkel' en woonhuis een prooi der vlammen werden. Onder bleef nog wat behouden, docih de schade was ook daar belangrijk. Door het flink optreden van de brandweer uit Zuid en Noordscharwoude kon het perceel van den heer Kunnen, waarvan 't grootste deel van het huisraad inmiddels in veiligheid was gebracht, behouden blij ven. Ook de woningen van den heer Dijkhuizen en Mevr. de Wed. Boon liepen gevaar, doch bleven be houden door flink spuiten. De belendende gebouwen hebben wat brand- en waterschade. lan gen dijk. We vernemen, dat de proeven, door enkele tuin bouwers genomen, om kool te bewaren in een koel- inrichting, niet die resultaten hebben opgeleverd, welke men er van verwachtte. Er zal dan ocxk wel van worden afgezien, in die richting verder te gaan. weeringen. De Viool- en Mandolineclub O.K.K. alhier, heeft aan de Mutiekvereeniging Harmonie voor haar a.s. te houden concours een zilveren lauwertak geof freerd, terwijl de Mutiekvereeniging Apolio van den Oever haar zustervereeniging een groote zilveren lauwerkrans heeft aangeboden. Tevens heeft Apollo zich bereid verklaard op een der a.s. te houden, feestavonden een concert te geveeft hoogwoud. Algemeene vergadering der Vrijzinnige gemeente lijke kiesvereeniging, op Maandag den 15 Februari 1926, 's avonds 7 uur. ten lokale van O. Schermer al hier. Door familieomstandigheden is de voorzitter, de heer S. Glas. afwezig. Als waarnemend voorzitter heet de heer K Slagter allen welkom, hoopt op aan- aangename besprekingen en opent de vergadering. De heer J. G. Spaander, secretaris, leest de notulen, die onder dank worden goedgekeurd. De voorzitter stelt aan de orde: Rekening en ver antwoording van den penningmeester, den heer S. Koorn Pz. over 1925. De rekening wordt nagezien door de heeren Joh. Appel en D. Koorn en in orde be- vonden, sluitende in ontvangst op f 90.68, in uitgaaf op f 23.35, voordeelig saldo f 70.33, voorwaar schitte rend. Den penningmeester wordt dank gebrachi. Verkiezing vier bestuursleden, aftredend de heeren Jac. Kuiper Cz., K. Slagter, P. Hartog Jbz. en J. G, Spaander, Allen wordenAherkozen en nemen voor zooveel aanwezig, de benoeming aan Verkiezing secretaris, aftredend de heer J. G. Spaander. De heer Spaander wordt herkozen en neemt de benoeming $an. Hierna sluiting. zijdewind. De heer P. Smit zal in den polder Het Waarland een dubbel woonhuis laten bouwen. De uitvoering van het werk is opgedragen aan de heeren D. van der Gulik, timmerwerk, S. Jaspers, metselwerk, en H. v. d. Eng, schilderwerk, allen te Waarland. st. maartensbrug. Zaterdagavond gaf de vereeniging „Nut en Genoe gen" alhier haar tweede bijenkomst in dit seizoen. De opkomst was zoo groot dat de ruime zaal van den heer Kossen alle belangstellenden niet kon bergen en enkelen moesten plaats nemen in het gedeelte voor den ingang. Te half acht opende de voorzitter de heer W. Blaauw met een woord vain welkom de bijeen komst, daarbij o.m. zijn genoegen uitsprekende over de groote belangstelling die de vereeniging, zoowel van de zijde der plaatsgenooten als van anderen mocht ondervinden. Vervolgens las de secretaresse, mej. Kuilman, de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd onder dankzegging werden goed gekeurd. Daarna werd een aanvang gemaakt met de werkzaamheden. Evenals de vorige maal hadden ook nu weer verscheidene dames en heeren het bestuur in staat gesteld een mooi programma samen te stel len. Behalve een tooneelstukje van de rederijkerska mer en een tweetal liederen van de zangvereeniging, werden verscheidene voordrachten, zangstukjes enz., ten gehoore gebracht. Het daverend applaus, na af loop van ieder stukje, bewees yel dat de aanwezigen volop genoten. Het slotnummertje: „Dansles voor oude dames", bracht de lachspieren geducht in be weging. Te ruim 12 uur was het rijk voorzien en afwisse lend program afgewerkt. Het woord van dank, dat voorzitter bracht aan al- ien die iets hadden ten beste gegeven en die aan het welslagen hadden medegewerkt, was welverdiend. wieringerwaard. Ongeveer 120 personen hadden gehoor gegeven aan den roepstem van 't Bestuur van het Witte Kruis, j om Maandagavond in de kolfbaan van den heer Schouten iels te hooren en te zien over Malariabe strijding. Ds. Groeneveld. als voorzitter, heet de aan wezigen hartelijk wolkom en geeft 't woord aan Dr. H. J. Schröder, die zich zoo bereidwillig had ver klaart iets te vertellen over malaria, enz. Z.Ed. be-< gint te zeggen dat hij aanvankelijk gemeend had hier voor te moeten bedanken. Eten profeet is nooit geëerd in zijn eigen land enz. enz. Dit is evenwel gebleken in dit geval niet waar te zijn. Onzo dokter heeft op zeer onderhoudende wijze, doorspekt meet eenigen hu

Schager Courant | 1926 | | pagina 3