h#rv<md#m grootag moa. Laat. ham ia vaalbownJudd blijven leven, eeuwig als Engeland geblamoerd zou zijn, als bekend werd dat mon een eenvoudige be diende met pracht, en praal had begraven. Zoo ziet men echte grootheid/ ten offer aan het zoogenaamd fatsoen. üyi ul ij spel is door Magda Janssens, die er een bijzondere sympathieke rol in heeft en door Verkade, als de beroemde schilder subliem gespeeld. De eene levendig en pittig, snedig, een warm menschenkind, met 100 gezond verstand. De ander, de man met de groote kunstenaarsgaven, warm van hart, maar verder ioi de meest eenvoudige levenservaringen een stumperd, geheel aangewezen na den dood, van den bediende op deze levensblije practische vrouw. Zooais gezegd, zij hebben mooi werk geleverd, dat door ue anderen krachtig is ondersteund. YVij hebben, veel genoten en te oordeelen naar het hartelijk applaus, de aanwezigen niet minder. BE G R AF E N IS VER EENIGIN G ^SC HAGEN". De hierboven genoemde veieeniging hield Vrijdag avond hare 2e jaarvergadering bij- den heer J. K boontjes, waar 24 leden aanwezig waren. De voorzitter, de heer J. Schoorl Pz., sprak bij de opening zijne voldoening uit over deze flinke belang stelling", en herdacht tevens de verdiensten ook voor deze vereeniging, van den overleden penningmees ter. den heer Kesteloo. Vervolgens worden de notu len goedgekeurd en volgden enkele mededeelingen waaruit bleek, dat de secretaris de heer A. de Heer, tijdelijk belast was met het pneningmeesterschap. Wegens vertrek uit de gemeente, had de heer N. R'aven bedankt als lid der financieele commissie. Hierna werd het jaarverslag over 1925 uitgebracht, waarin tevens opgenomen de rekening en verantwoor ding. Wij vermelden er uit. dat door de vereeniging 19 begrafenissen werden bezorgd, waarvan 3 van leden en 16 van niet-leden. Vier hiervan hadden plaats op verschillende begraafplaatsen in deze omgeving. Bedroeg het ledental eind 1924 1171, thans was uit 1184, met een totale jaarcontributie van f 1401.20 Daar uit de klasse-indeeling blijkt, dat het le dental bij de laagste klassen vooruitgaat, en bij de hoogste achteruit, hetgeen voor 1926 een lagere ra ming van f 16 aan contributie meebrengt terwijl het te voorzien is dat de toekomst eenzelfde beeld in nog sterkere mate te zien zal geven, wijst dit er op, dat steeds moet worden voortgegaan met krachtige ledenwerving, wil de vereeniging hare gunstige po sitie van heden handhaven. Uit de winst- en verliesrekening deelen we mede, dat de baten waren f1690. de kosten f427,38, zoodat er een overschot was van f-1262.62. 'Op de kleeding wordt f399 afgeschreven, zoodat bij de reserve kan worden geboekt f863,62.. De reserve stijgt hiermede tot f 1117.02%. De bezittingen der vereeniging (costu- mes etc.) zijn nu geheel afgesohreven. Deze cijfers zien er dus zeer gunstig uit. Ten slotte'wordt in het verslag dank gebracht aan den heer Franzen, .costuumbewaarder, aan den advi- seur-voorlooper en aan het personeel voor hunne goede zorgen en toewijding. Het verslag wordt met applaus ontvangen. De financieele commissie rapporteert bij .monde van don heer C. Aij Jr., dat alles in uitstekende orde is bevonden. De balans en winst- en verliesrekening worden dan ook goedgekeurd. Besloten wordt de reserve eene vaste belegging te geven, met het doel eene hoogere rentehiervoor te maken. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Schoorl Pz. en N. Hoogschagen, worden met nagenoeg alge- meene stemmen herkozen. In de vaca/ture-Kesteloo wordt gekozen de heer G Kouseband. Allen nemen de functie aan. In de statuten wordt eene wijziging aangebracht, dat de functies van secretaris en van penningmeester vereenigbaar zijn. In het huishoudelijk reglement wordt geschrapt de bepaling, dat eene hoogere con tributie betaald moet worden door die gezinnen, wel ke niet direct zijn toegetreden. Dit bet eek ent dus dat thans bij toetreding dezelf de contributieregeling geldt als voor iedereen. Tot voorzitter wordt met algemeene stemmen op één «na herkozen de heer J. Schoorl Pz. Tot penning meester wordt gekozen de heer A. de Heer. Bij accla matie wordt de heer C. Aij Jr. weder aangewezen als lid der financieele commissie, terwijl hiervoor in de vacatureN. Raven wordt gestemd de heer C Smit. Ook deze benoemingen worden alle geaccepteerd. Op voorstel van het bestuur wordt met algemeene instemming besloten, voor het penningmeesterschap over het afgeloopen jaar f25 gratificatie te verlee- ncn. Met dezelfde instemming wordt voor 1926 het pen ningmeesterschap gesalarieerd met f30, nadat uit de vergadering stemmen waren opgegaan dat op 50 gul den te bepalen. Bij de rondvraag kwam ter sprake het ledenwer ven. Het bestuur is voornemens dit weer krachtig ter hand te nemen. Er zijn nog bijna 300 gezinnen, welke voor lidmaatschap in aanmerking komen. Verschillende huishoudelijke aangelegenheden wer den nog besproken,' waarna de voorzitter sloot met woorden van dank voor de aangename besprekingen. Binnenlandse!* Nieuw». WINKEL. Donderdagavond werd er een ouderavond gehouden voor do school te Winkel, ten huize van den heer R. Laan alhier. Niettegenstaande het zeer ongunstige weer waren 19 personen aanwezig De voorzitter, het hoofd der school te Winkel, opent met een woord van welkom deze vergadering en spreekt er zijn genoegen over uit, een blijvende belangstelling te zien voor de ouderavonden,'waar on der de bezoekers telkens nieuwe gezichten zijn. Of het instituut ouderavonden vruchten zal afwerpen is eerst na eenige jaren te zeggen, doch bij voortduren de belangstelling zal dit toch nuttig blijken te zijn en resultaten worden .bereikt. De verschillende onderwerpen welke worden in geleid, behoeven niet door ieder onomstootelijk te worden aangenomen, men kan van meening verschil len, als ze maar waard geacht worden om ze te overdenken, dan blij fit er misschien al wat hangen en dan is al veel bereikt. De notulen der vorige ouderavonden worden gele zen en goedgekeurd. De heer P. J. N. Wijker krijgt vervolgens het woord' voor zijn voordracht over „Kinderlectuur". Op onderhoudende wijze -zet spreker uiteen de be hoeften van het kind en het noodzakelijke het kind in ie leiden tot het lezen, doch waarschuwt voor te veel lezen, waardoor de stof niet wordlt verwerkt en alleen een jagen wordt het eene boek na het andere te verslinden. Wat het kind boeit is verschillend naarmate de leeftijd. Spreker begint vanaf het tijdperk van vertelseltjes in het schemeruurtje op moeders schoot of vaders knie, dan wordt langzamerhand ingeluid de tijd van de algemeen bekende sprookjes, dat zijn verbeelding brengt in groote paleizen met ongekende kostbaar heden -en het rijk der onbegrensde mogelijkheden en weer later, we hebben de schooljaren bereikt en d6 kinderen zijn inmiddels op pLm. 6-jarigen leeftijd zoo letterwijs geworden, dst ze zelf een boek kunnen le zen. De moeilijkheden komen nu, en zooals gewaakt wordt over de keuze van vriendjes of vriendin netjes, zoo dient gewaakt voor goede lectuur. Er is een stroom van kinderlectuur, maar weinig goede kinderlectuur en het hebben van minder goede boe ken is niet de schuld van den schrijver, diens be staan is het, niet van den uitgever, die is handelaar en zakenman, maar ouders en opvoeders zijn de aansprakelijke personen en voornamelijk de ouders voor de lectuur buiten de school en spreker acht het iata noodzakelijk», dut die zelf eerst de boeken lezen, om te woten wat ze hunne kinderon geven, want, niet allo opgang mokonde kinderboeken zijn geschikte boeken on spreker wijst den weg, op wat manier men te weten kan komen, welke hóeken goed en welke minder goed zijn. Met belangstelling is deze inleiding gevolgd en een welverdiend woord van dank wordt den in leider daarvoor gebracht. De heer Nieuwe boer stelt een vraag betreffende de schoolbibliotheek. De voorzitter zegt de biblio theek te hebben aangetroffen in een zeer slechten toestand. Het medegeven van boeken aan kindqren uit de 4e klas is afgeschaft, alleen de hoogere klassen konden boeken krijgen, maar ze zijn niet meer toonbaar. Nu wordt getracht een stelselma tige vernieuwing te verkrijgen, door jaarlijks een zéker getal, naarmate de middelen het toelaten, aan te vragen en dit jaar is dit voor het eerst geschied, zoodat binnen eenige weken nieuwe boeken te ver wachten ^zijn. Niets meer te behandelen, sluit de voorzitter met een woord van dank voor de belangstelling, dezen ouderavond. OUDKARSPEL. Destijds werd door een der raadsleden het voorstel gedaan om een kenteeken aan te brengen aan die woningen waar een brandbekken aanwezig is, doch dit voorstel werd toen verworpen. Bij den brand van deze week is echter wederom gebleken, dat een dergelijke maatregel niet on dienstig zou zijn, zoodat. het ons niet verwonderen zal als dit voorstel weer eens naar voren wordt ge bracht DE WATERSNOOD. en Het persbureau Vaz Dias te Amsterdam meldt: Wij hebben getracht, een overzicht te krijgen van de schade, weike door den watersnood is aange richt. Dc verzamelde cijfers hebben betrekking op 63 gemeenten, omvattende 129 steden dorpen en gehuchten. Slechts van enkele gemeenten, waar söhade werd ondervonden, ontbreken de gegevens nog, doch de eindcijfers Zullen daardoor niet be langrijk worden verhoogd. In deze £3 gemeenten bedraagt de schade aan (gemeentelijke) openbare wegen, werken en ge bouwen f 590.880 en aan particuliere eigendom men, volgens de bij de gemeentebesturen ingeko men aanvragen om steun, f 3.776.092. Geheel vernield werden 454 huizen en 831 huizen werrden als gedeeltelijk vernield opgegeven. Voor zoover valt na te gaan, zijn omgekomen 172 runderen, 456 varkens en biggen; 94 géiten 12 paarden en ongeveer 15.000 stuks pluimgedierte. Veel gered vee is evenwel door de geleden koude en ontberingen in waarde achteruit gegaan. De schade aan de dijken is zeer Jje.angrijk. Het herstel van den Maasdijk nabij Nederasselt kost ongeveer f 100.000. Met de versterking van ver- I schillende dijkvakken in het rijk van Nijmegen is omstreeks f 150.000 gemoeid, on het dichten van 1 de gaten, die de genie neeft gemaakt in den Maas- dijk tusschen Dreumel en Alphen, kost ongeveer f 25.000. In het land van Maas en Waal is bovendien 'nog ongeveer f 10.000 noodig voor heb herstel' van de afgeslagen dijken. In de provincie Limburg moet ongeveer 200.000 g'd ten koste worden gelegd aan het herstel van de dijken on de provinciale wogen De belangrijkste schade schijnt wol' toegebracht te zijn aan den land- en tuinbouw. IToe groot de schaae is, welke in het Land van Maas en Waal aan den landbouw en de fruitteelt is toegebracht, kan nog niet bij benadering worden gezegd. Even min kan thans reeds worden vastgesteld de schade in hot Rijk van Nijmegen, waar groote vruclitbaro gebieden onder rivierzand zijn bedolven. In 39 gemeenten, allé bui+en het Land van Maas en WfLaf en het Rijk vanNijmegen, bedraagt de schade aan land- en tuinbouw naar schatting ongeveer f '1.289.745. In de overige gemeenten kon nog geen raming worden gedaan. Onder de geoem- de bodragen zijn niet begrepen de kosten van het vervoeren en de huisvesting van de bijna veertien duizend, vluchtelingen, die moesten worden ver zorgd, noch de kosten van de verzorging van het vee uit het overstroomde gebied, noch de schade die de steenindustrie heeft geleden. HET NIEUWE MINISTERIE. De „Staatscourant" van heden bevat het Koninklijk Besluit van 4 Maart 1926 no. 73, waarbij „onder dankbetuiging voor vele en gewichtige diensten door hen aan Ons en aan' den lande bewezen", ont slag verleend wordt aan de leden van het- kabinet- Colijn, behalve aan de heeren De Geer en Van Karnebeek, en benoemd worden tot nieuwe minis ters de elders vermelde personen. De overdracht der portefeuilles op de departemen ten zal Maandag plaats hebben. De nieuwe Regee ring zal zich vermoedelijk Woensdag of Donderdag voorstellen aan de Kamer. De minister-president zal in een Regeringsverklaring het program van he' ministerie ontvouwen, waarop aanstonds een Ka merdebat. zal volgen, in den geest der algemeene be schouwingen over de Staatsbegrooting. De nieuwe Regeering zal den post voor het gezant schap bij den Paus weer op de begrooting brengen. In politieke kringen verwacht men. dat de minister president het bij het debat over de Regeeringsver- klaring verdedigen zal. Wij vernemen, dat minister Colfjin weer zal op treden als hoofdredacteur van „De Standaard." Hei Kamerlid de heer Van den Heuvel, heeft aan geboden plaats te maken voor den heer Colijn, op dat deze weer zitting kan nemen in de Tweede Ka^ mer en-de leiding van de fractie hernemen. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft de heer Colijn over dit aan bod nog geen beslissing genomen, wijl hij overweegt, eerst een reis te gaan maken ter bestudeering vaq, den finintieelen en'eeonomischen toestand in enkele landen van Europa. Hbld. EEN JEUGDIG MINISTER Van het nieuwe ministerie is mr. dr. J. Donner, de minister van Justitie, verreweg de jongste. Hij. telt eerst 35 jaar, wat voor een minister al een heel jeugdige leeftijd is. (Men zie slechts den leeftijd' der overige ministers: jhr mr. D. J. de Geer, 55 jaar: mr. J. B. Kan, 53 jaar; jhr. mr. H. A. van Karnebeek, 51 jaar; dr. J. C. Koningsberger, 59 jaar; prof. L. A. van Royen, 60 jaar; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, 56 jaar; mr. H. van der Vegte, 57 jaar; mr. M. A. M. Waszink, 44 jaar. i In het algemeen schijnt de ministeriabele leeftijd tusschen de 50 en 60 jaar te liggen. Toch slaat mr. Donner niet het jeugdrecord. Voor zoover wij kon den nagaan staat dit ten name van mr. H. Bijleveld, minister van marine, van 17 April 1919 tot 5 Januari 1920, in het ministerie-Ruys de Beerenbrouck, Deze was bij zijn eerste optreden 33 jaar oud! Ook, oud-minister Lely werd reeds jong tot do hooge waardigheid' van het ministerschap geroepen. Van'21 Augustus 1891 tot 1894 maakte hij als mi nister van Waterstaac, Handel en Nijverheid deel uit van het ministerie-Van Tienhoven. Bij zijn benoe ming was dr. Lely 36 jaar oud. Veel komt het echter niet voor, dat men reeds zoo jong dit hooge ambf bekleedt. NA DE KABINETSCRISIS. De Res.bode weet te melden, dat ook het kabinet- de Geer nog bijna was mislukt. In de bijeenkomst, die Woensdagavond plaats had, heeft, aldus bet blad deze mislukking ernstig gedreigd, doordat de heer de Geer niet zonder de medewerking van de katholie ken een kabinet wilde formeeren, terwijl de wijzi ging, die de heer de Geer .in het program Limburg aanbracht en de wijziging in de samenstelling van zijn kabinet, waardoor het karakter aanzienlijk ge wijzigd -werd, ten nadeele van een vooruitstrevende sociale politiek, de medewerking van de katholieken zeer moeilijk maakte. Ten slotte is toch de heer Waszink bereid gevon den zijn medewerking te verleenea om dé oplooriwr van de crisis mogelijk te maken. Do heer Waszink hooft, schrijft het blad vorder, op krachtlgen aandrang van don voorzitter van de R.K. Staatspartij in dit kabinet zitting genomen. Na dat de heer Limburg Vrijdag zijn opdracht aan de Koning had teruggegeven en deze daarna jhr. Ruys de Beerenbrouck in audiëntie had ontvangen is deze laatste Zaterdag naar Heerlen vertrokken, waar hij Zondag een langdurig onderhoud met den heer Waszink heeft gehad. Het is ook de heer Ruys ge weest die na een onderhoud met den heer de Geer Maandagmiddag den heer Waszink telegrafisch heeft verzocht, direct naar Den Haag te komen, en het is ten slotie ook de bemiddeling van den heer Ruys ge weest, welke den heer Waszink deed besluiten tot dit kabinet toe te treden, waardoor Donderdagoch tend de besprekingen konden beëindigd worden en de heer de Geer de Koningin het door hem gevormde kabinet kon aanbieden. Hiermede is natuurlijk allerminst beweerd ver volgt het blad dat dit kabinet de bijzondere sym pathie zou hebben van de R.K. Staatspartij; integen deel, naar wij hedenmorgen vernamen, heeft het bij niemand van ons bijzondere instemming verworven. War het program betreft vernam het blad, dat daar over heel weinig gesproken is, belangrijke zaken zul len niet worden aangesneden en de voornaamste taak van het kabinet zal zijn de reeds ingediende begroo tingen af te werken en verder te doen wat de hand te doen vindt. Men heeft niet gezocht naar personen op bepaald program, maar men heeft getracht 9 mannen te vin- den, bereid om de regeeringsmachine weer op gang penningmeester" N.H!"Kerkv Heemraad Uitwate; te brengen, zij het dan zoo goed en zoo kwaad als de sluizen en penningmeester N.V. Spoor Sta- moadigda klerken de treden van het («mi huis. w.utr z© zich moesten verantwoorden voor verdachte houding. BLIKSEM IN DE KERK. De hiiksem is in de torenspits van de Ned. B Kerk to Noordwykorliout gestegen. Een groot brandde in de beboording, maar door sueiM krachtdadige hulp werd hot vuur gelukkig spoj gebhisöht. JONGEN DOOD GEREDEN. Terwijl een groepje kinderen van school waarts keerde langs den Berohemsohenweg te" trachtten zij nog vóór een naderende vracht om, den weg over te steken. Een 7-jarig kna uit Berchem kwam echter te vaaienJiet voer ging over liet lichaam en hij was op slag dood ONWEER. Tijdens een kort, doch hevig van hagel vorge onweer, sloeg gistermorgen de bliksem in de wc van den heer N. in de Veldstraat te Roermond, houdens eenige schade aan do muren liep 't val gioedi af. OUDKARSPEL. De Langendijker Courant wist deze week te tellen, datt de Burgemeester-Secretaris dezer meenie moet hebben voldaan aan den wensch den pensioenraad en voor al zijn nevcnbetrekkiD hebben bedankt Als dat waar is, zijn de functies vacant, gekoi] van correspondent van de Tuinbouw Onderlinge Zuidscharwoude; Dijkgraaf van Geestmerarok Dorp Noordscharwoude en ook de functie van ac nistrateur van het Groenveldland, welke hij nog dens zijn ziekte had aangenomen. Alleen hot bed ken voor het eerste is ons bekend, het andero niet OUDKARSPEL. 'Blijkens het Provinciaal Blad', waarin opgenos dit mogeiik is. Booais we Donderdag reeds mededeelden schrijft het blad verder zal dit kabinet inderdaad een voorstel inzake het herstel van het gezantschap bij het Vticaan doen. Blijft de Kamer ter zake weiger achtig, dan zou althans het kabinet hierin geen re- den voor aftreden zien. De heer Waszink zou echter gewijzigde regeling voor de salarissen in dezen zijn vrijheid van handelen hebben voorbe- Burgemeester, Secretaris en Ontvanger voor houden, en, naar wij, vernemen, is het zoo goed als schillende gemeenten, is voor deze gemeente der zeker, dat hij uit een afstemming van het gezant- j de klasse gehandhaafd. schap consequenties zal' trekken. E))©. herhaalde pogingen van den raad, orn, fi Ook achtte men het in parlementaire kringen zeer nende op de belangrijkheid dezer gemeente, <i* onwaarschijnlijk, dat de katholieke Kamerfractie in meente terug te brengen In de derde klasse, wi dit geval terug zou komen op de verklaring van mgr. volgens het oordeel van den Raad behoort, No lens om dan tegen de begrooting van buitenland- ben dus niet mogen baten sche zaken te stemmen. j Wat de Langendijker gemeenten betreft, is t TTrmcnTTA-DWftTmv Zuidscharwoude de eenige gemeente die in do ZUiDSCHARWOUDxL klasse geplaatst is, omdat voor deze gemeente de De Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „de de klas gehandhaafd is, en Noordscharwoude Voorzorg" vergaderde Donderdag ten lokale van derde naar de vierde klasse is overgebracht, den heer P. de Geus. In zijn openingswoord be treurde de voorzitter, de heer J. de Ruiter Pz., de ge ringe opkomst, maar constateerde, dat het afgeloo pen jaar guns:ig was geweest. Ook spr. acht samen smelting gewenscht, hoewel de andere vereenigingen Gemeurd NA^uw^ HET FRANSCHE KABINET. PARIJS. 'De Kamer heeft, het artikel inzak op een daaromtrent gedaan verzoek niet antwoord- belasting op de betalingen opnieuw geschrapt. J— Kabinet-Briand is demissionnair. Hij had de kw van vertrouwen gesteld. HEVIGE STORMEN. Hevige sneeuwstormen en onweersbuien, sedert jaren niet in Berlijn voorgekomen, he gistermiddag de stad# geteisterd en aanzienlijke den. De notulen worden goedgekeurd. Uit het jaarver slag blijkt, dat de vereeniging thans 459 leden telt Uil de rekening bleek, dat er op 31 Dec. 1925 in kas was f 264.75, terwijl er nog een vordering loopt van f 60.—. Met algemeene stemmen werden de aftredende be- stuursleden, de heeren J. d'e Ruiter Pz. en J. Korver de veroorzaakt. De Vorm on'wortelde vele bod herkozen. Het reglement wordt zoodanig aangevuld dat het Bestuur volgens rooster aftreedt. Het bestuursvoorstel om geen bode te benoemen, doch den penningmeester eene vergoeding van f 15 por jaar te geven, ook over 1925, werd1 bij acclama tie aangenomen. en wierp een zes meier hoogen schoorsteen om waardoor de daken van twee huizen werdei nield. Op verschillende plaatsen van de stad dö bliksem in. Tn Hamburg zijn door den storm verscheid schepen op drift geraakt De rivierstoomboot en l den wegens het hooge water niet onder de bruj Een vrij uitgebreide discussie ontstond' over het door varen, voorstel van den secretaris, om, nu het federatiefver- Ook uil de overige deelen van Duitschland w band wordt gemist en daardoor de vereeniging vrij storm, inweer en zware sneeuwval gemeld; is, om contributie te betalen en vergoeding voor af gevaardigden, dit bedrag te laten strekken om hen, Uit verschillende deelen van Frankrijk worden die uit andere gemeenten komen, waar een bij de Fe- richten ontvangen over storben, die vooral in deratie aangesloten vereeniging bestaat, zonder be- districten S'. K ienne en Perpignan groote scli taling van entreegeld te laten toetreden. Besloten hebben aangericht. Op vele plaatsen is sneeuw vallen. in wordt, het bestuur daartoe vrijheid te geven. Vergoeding van operatiekosten werd gewijzigd tegemoetkoming. Aan het eind der vergadering doet, de heer Kor ver een krachtig beroep op eendrachtige samenwer king, terwijl het bestuur den wensch te kennen geeft, dat de contributie per 3 maanden werd betaald dat vergemakkelijkt het incasseeren. Hierna sluiting, gewoed. Vooral in Uit geheel Zwitserland wordt hevige sneeuw gemeld. In de hoogere berggede^ten heerscht daai een sterke koude. HEVIGE STORMEN IN ENGELAND. Hevige stormen hebben gisteren boven En geil 'de noordelijke gedeelten ui lands, waren de stormen zeer hevig. Talrijke DIRKSHORN.: foonpalen zijn neergeworpen, boom en ontworteld Den 4den Maart vergaderde de Gymnastiekver- daken ingewaaid. Talrijke ongevallen worden eeniging U.D.I alhier, on^pr leiding van den heer meld. Volgens het weerbericht zullen de storei A Kant, ten huize van den heer D. Swager. I voortduren. Bij de opening bleken enkele leden, waarschijnlijk Een buitengewoon hevige sneeuwstorm heefi gis wel wegens het ongunstige weder, afwezig te zijp. ren boven Engeland gewoed. Ook in Schotland De notulen werden gotfgekeurd, waarna de penning- groote massa's sneeuw gevallen. De wind bert meester, de heer A. v. Dijk, rekening over 1925 deed. een snelheid van eenige mijlen per uur. Op de De ontvangsten hebben bedragen f 700.06, de uitga- plaatsen zijn de reddingsbooten herhaaldelijk ven f 643.56, batig saldo aldus van f 56.51. varen om hulp te verleenen. Het betreur betreurde het, dat het saldo niet groo- ter is, daar men zoo gaarne wilde overgaan tot de --.s fc;-. aanschaffing van een paard, een prachtig werktuig voor een vereeniging. Na ampele bespreking werd I WARMENHUIZEN, 5 Maart, besloten een beroep te doen op de burgerij, door ie Roode kool, le soort f 2.808.20, 2e soort f tra chten^O rentelooze aandeelen van f 2.50 te plaat- i tot 7.10, uitschot f 1.101.50, gele kool le sen. f 2.(706.90, 2e soort f 2.20-—4, witte kool le Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden de 3.206.70, 2e soort f 1.60—3, uitschot 1 voorzitter en de penningmeester herkozen, terwijl I'90, uien f 5.80. Aanvoer: 106825 Kg. roodo als secretaris, inplaats van den heer C. Smit, die 19605 Kg. gele kool, 45625 Kg. witte kool, heeft bedankt, werd gekozen de heer J. Swager. K#- uien. De rondvraag geen bizonders opleverende, werd ALKMAAR, 5 Maart, de vergadering onder de gewone plichtplegingen ge- i Op de lieden gehouden graanmarkt waren aai sloten. voord 931 hecrtodters. 304 H.L. tarwe f 13.25- NIEUWE NIEDORP. 186 II.L. gerst -chev. f 11—12, 362 H.L. lis Bij den Donderdagavond gehoudën biljartwedstrijd *0.2511.75, 15 II.L. böonen: bruine 1 in café „Prins Maurits" door leden van de Sociëteit 13, citroen boonen 2022, witte boonen f „Over de Helft" alhier, werden de prijzen behaald 30> ,2 &.L. blauwmaanzaad 70, 2 II.L. spinM door: N. Stammes, le prijs; C. Brouwer. 2e prijs; C. zaad» 61 JI.L. nerwten: groene, kleine f LH Kooiman, 3e prijs. Er waren 22 deelnemers. WREEDE ONTGOOCHELING. I Sinds lang- was het den ontvanger van zeker kan- toor van directe belastingen en de kommiezen in zijn ressort bekend, dat er spriet gesmokkeld werd, schrijft de „N. Pr. Gr. Ct." Het lukte niet de smokkelaars aan te pakken. Dit was den ontvanger niet naar den zin, en hij uitte zeker zijn ontevreden heid er over tegen de kommiezen, dat ze niet in j staat waren den draad te pakken. Enfin de kier- i ken van het kantoor besloten de koe bij de horens te vatten en zelf eens 'langs de kust te surveilliee- ren bij nacht. Aldus gebeurde. Maar de kommie zen werden er van gewaar en gingen ook op stap naar de smokkelaars. Onze pseudo-kommiezen of- Witte f 5.706.40, gemidd. f 6, kleine I.6Q- ferden hun nachtrust er voor op, trotseerden koude f 4.70, 4992 eendeieren f 5.706.50, geinidd. f 51 en modder, luisterden naar elk gerucht, tuurden in I WARMENHUIZEN, 4 Maart. de duisternis, maar ontdekten geen enkel' spooir. Roode kool, le soort f 2.60—6.50, 2e soort f Eenskllaps schrikten ze op, toen hun een donde- tot 6.20. gele' kool, le soort f 2.503.60, 2e soc rende: ,Staw werd toegeroepen. Verblufd stondenf 23.50 witte kool', le soort f 2.60-5.30, ze ,als oen paal. soort f 1.502.50, uien f 5.405.60, grove ui ,Je wordt aangehouden wegens vermoedelijke 11 5. peen f 3.70. Aanvoer: 63725 Kg. rooch' ko smokkelarij, geeft je namen op." Of de pseudor 1 4860 Kg. gelfe kool, 19400 Kg. witte kool, 2200 I kommiezen al' betoogden: je kont ons tooh wel, we uien, 1200 Kg. peen. Zijn de klerken van rt kantoor £ii do ontvanger weet i BROEK OP LANGEND'IJK, 5 Maart, er van, de kommiezen lieten met met zich geksche-1 Wortelen f 1.904.80, roode kool, le soort - ren en in hup dienstijver namen ze hun arrestant 8, 2e soort f 26170, gel'e kool', le soort f 3.2J ten mee naaf het arrestantenlbkaal. 6.90, 2e soort f 36.10, Deensohe witte kool f Dat de klerken weinig trek in het gratis logies tot 6.80, uien f 4.706.60, dfief. f 6.607,20; ab hadden is begrijpelijk, en ze wisten ten leste de per 100 Kg. Aanvoer: 3325 Kg. wortelen, 76W mannen der wet te vermurwen. Dezen stelden Kg. roode kool, 101700 Kg. gele kool, 44000 M zich tevreden, wanneer Ze plechtig beloofden 's Deensdhe witte kool, 11300 Kg. uien. morgens 10 uur voor het hoofd der politie te ver- j NOORDSCHARWOUDE, 5 Maart, schijnen. ,Maar dan moeten we op het belasting- Uien f 6.107. peen f 55.20. roode kool' f 3.j kantoor Z^jn", zuchtten de .smokkelaars'. ;Daar tot 8.20, doorschot f 2.206.90, gele kool f f5 hebben wij mets mee te maken, dan maar in be- tot 7.10, doorschot f 3.10G.20, Deensohe wjt» waring en do kruk van de onverbiddelijke deur f 3.507.30, doorschot f 3 5.20, alles por LüO Kg werd gegrepen Tegen zooveel' vastheid waren ze Aanvoer: 1200 Kg. uien, 2000 Kg. peen, 17020 niet bestand, en ze gaven hun eerewoord. Kg. roode kool, 57700 .Kg. gele kool, 88600 KS En zoo betraden op den bepaalden tijd twee onf- Deenedhe witte kool1. ■V groene, kleine f 45, grauwe 32.5037; vale f tot f 38 jper 100 kilo. ALKMAAR, 5 Maart. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aaan voerd 95 stapels wegende 72641 kilogrammen. J Fabriekskkaas: kléine met merk f 50, zonder me4 f 46.50, commissiekaas met merk f 47.50. Boerenkaas: kleine zonder merk f 49, oom mis met merk f 56. Handel goed. HOORN, 4 Maart. Aangevoerd: 11 stapels kleine Fabrielcskaas, W gende 11477 Kg. Prijs f 49.Handel vlug. EI ERVE ILIN G SCHAGEN, 4 Maart. Aangevoerd: 34367 kipeieren: bruine f 5.80 -61

Schager Courant | 1926 | | pagina 14