Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Nagekomen Berichten. Dr. Geelkerken. I w bemoeiing. 'Dat acht spr. een zwakke poging om zich vrij te maken van reactie. De 1'inancieele paragraaf acht spr. een tegemoetkoming aan het sociaal-demo cratisch streven. Ook de andere finantiën als de militaire paragraaf, de internationale politie de uit breiding van de toepassng der arbeidswet, het on derwijs. dat alles getuigt van een anderen geest. De Indische besprak spr. met instemming. Hij hoopt hier op een andere richting. Spr wijst er op, dat splitsing der Marine het eenige middel is om tot ingrijpende bezuiniging te komen. Het program bevat geen enkel woord over den rechtstoestand van het overheidspersoneel, noch over het zevende leerjaar. Ook niet over medezeg- gingsschap, over de woningpoldtiek. Dit program van het kabinet-De Geer beteekent z.i. een veroordeelend vonnis over het program-Colijn, en de politiek van Colijn. De economische toestan den zijn evenwel niet veranderd en dit bewijst z.L de gegrondheid van critiek op het ministerie-Colijn. Spr zegt dat het optreden van deze regeering niet verlangend doet zijn naar de verlenging vaai dit po litieke intermezzo. Hij verlangt naar een regeering gedragen door een parlementaire meerderheid en roept de RjK. democraten, die thans verzuimt heb ben om te helpen om daartoe te geraken, alsnog daartoe het hunne bij to dragen, omdat daarvan af hangt het belang van de arbeidersklasse. Daarna volgde de heer Heemskerk (A.R.), die be gint met een eeresaluut aan het ministerie-Colijn. Met waardeering heeft spr. kennis genomen van de totstandkoming van het kabinet-De Geer. Toch heeft spr. een ernstig woord van critiek, welke de anti-revolutionnairen noopt tot het in acht nemen van de grootste resërve. Dit kabinet lijdt, zegt spr.. aan vicium originis in zijn formatie of liever in den persoon van den formateur. Hij had zitting in een parlementair kabinet en treedt thans op als formateur en minister-president. Aangekondigd is, dat het Kabinet zal aftreden, wanneer er een nieuwe parlemeniaire meerderheid is gevormd. Wanneer dus de Chr.-Historischen her stel der coalitie wenschen, aldus de heer Heems kerk, zullen zij moeten medewerken tot deü val van jhr. De Geer. Is dat zuiver? (Gelach). Spr. behandelde daarna het verloop van de kabi netscrisis en wijst op de houding der Christelijk- Historischen in zake het Gezantschap bij den Paus en het door minister De Visser voorgestelde compro mis (accrediteering van den gezant te Bern bij het Vaticaan). De Katholieken wilden dat compromis aan vaarden, de Christel ij k-Historischen wenschten een motie van teleurstelling waarvan zij zelf hoopten dat deze zou worden verworpen. Spr vraagt zich nu af waarom of het ministerie- Limburg is mislukt en doet in verband daarmee ver schillende vragen. Spr. verkiaart dat hem op 2 Maart, toen de heer Akbartia over kametranübiinding sprak, nie't9 bekend was over de formatie-De Geer. Zelfs de heer Colijn wist van die opdracht niets, en dat laatste lijkt spr. een hoogst betreurenswaardig feit. Immers is het gebruik dat een demissionnair minister-president kennis krijgt van zulk een opdracht, te meer wan neer de opdracht is gegeven aam een ldd van dat de- missionnaire kabinet. Waarom is door de formatie- De Geer, Mr. Limburg over boord gegooid? vraagt spr. Spr. had welwillender gestaan tegenover een for matie-Kan. dan nu tegenover een kabinet-De Geer. Intusschen zitten de beide amti-revolutionnairen niet in het kabinet als vertegenwoordigers der Antb Rev. Partij Een stelselmatige oppositie tegen het kabinet zullen de anti-revolutionnairen niet voeren. De A.-R Partij is niet in de oppositie en niet- ministerieel. Slechts aan het beginsel en aan 'slands belamg zullen de anti-revolutionnaireni hun houding toetsen. Spr. bekijkt vervolgens de perspectieven die de Vrijheidsbond biedt, die heeft meegeholpen tot het verbreken der coalitie en vindt geen meerderheid waarin de Vrijheidsbond zitting had kunnen nemen. Spr. onderwerpt de houding van Mr. Marchant aan critiek en betreurt het dat niemand op 2 Maart* over het voors'el-Albarda het woord heef gevoerd. Wat de schuld der crisis betreft, spr had gaarne -ezien. dat ue Roomsch-Katiholieken geen politieke ,-evolgen hadden verbonden aan het Kamervotum van 11 November j.1. Onoverkomelijke bezwaren heeft spr. tegen de houding van de C.-H.. onder leiding van den heer Snoeck Henkemans. Spr. meent, dat zij de verbreking der rechtsche samenwerking en daardoor bet aftre den van het kabinet-Colijn hebben gewild, en dat zij zich hoe langer hoe dieper hebben ingegraven in de loopgraaf, van waar uit zijl de coalitie hebben be stookt. Wat de Roomsch-roode samenwerking betreft, die ziet spr. nog niet spoedig komen. Intusschen moet de RK. Staatspartij dat zelf wjllen. Zij is oud en wijs genoeg. De Antirev. Partij, zegt spr., zal zich door haar be ginsel laten leiden en er naar blijven streven, het christelijk beginsel in de Staatkunde te handhaven. Zij1 zal streven naar volledig herstel van het parle mentaire stelsel. Wat de vergelijking van den heer Albarda tusschen de programs van De Geer en Colijn betreft, zegt spr., dat men niet vergeten moet dat de heer Colijn niet in de Kamer meer is on zich dus niet kan verdedi gen. (Beweging.) Spr. hoopte dat deze regeering geen nieuwe toe zeggingen zou doen, maar eerst de parlementaire zaak weer op gang zou helpen. 'De heer Snoeck Henkemans (C. II), begon met een uitvoerige redevoering te houden over de gewich tige redenen die verschillende partijen er toe had den gebracht voor het amendement-Kersten te stem men.- Hij bespreekt in den lyeede het standpunt der Christeiijk-Historischen en wijst, de beschuldiging als zouden zij het kabinet-Colijn in den rug hebben aan gevallen, af. Steeds hebben de Christeiijk-Histori schen den heer Colijn en het ministerie Ruys ge steund zij wenschten geen verbreking der rechtsche samenwerking. De C. H. zijn nooit teruggedeinsd voor principieele getuigenissen en wijst or op hoe in een conferentie van 2 A.R., 2 C.H. en 2 R.K gesproken is over het door Dr. De Visser aangeboden compromis. Na die bijeenkomst is 'n slotvergadering der C.H. ge houden en daar bLeek dat de fractie der C.H. abso luut niet geneigd was met dat compromis inzake het Gezantschap bij> den Paus mee te gaan. Vijf leden zijner fractie wilden htin persoonlijke vrijheid van handelen in deze voorbehouden, terwijl de overi gen geneigdheid koesterden om een motie in te die nen ten opzichte van dat compromis. Het minste, wat. de C.H. vroegen, was een motie van teleurstelling, indien het gezantschap gehandhaafd bleef, terwijl de R.K. eischten, dat de motie achter wege zou blijven. Stpr. licht uitvoerig toe, dat de houding der CM. gedurende den geheelen crisis steeds dezelfde is ge weest en niet werd ingegeven door anti-papisme. Spr. tartte iedereen, om uit de geschriften van Groen van Prinsterer, Dr. Kuiper en Jhr. de Sa- voimïn Lohman passages aan te halen waaruit zou moeten blijken dat de houding van de C.H. inzake het gezantschap bij den Paus niet juist is geweest. Spr. wees er op dat de C.H. ten aanzien -van deze aangelegenheid onverzettelijk aan hun standpunt vasthouden. Het afgetreden ministerie-Colijn brengt spr woor den van dank. I-Iet ministerie—De Geer, dat nu is opgetreden, verdient steun en dank, dat het in een hachelijk oogenblik als dit is opgetreden. Met blijd schap begroette spr. verschillende programpunten en besprak daarna nog de houding der C.H ten aanzien van het Gezantschap bij den Paus in verband met het standpunt dat het nieuwe kabinet daartegen had ingenomen. Spr. zegt dat er mu geen Lohman meer is om -de C.-iHistorischen. te raden en te rich ten Dat. die Lohman er niet meer is strekt de CJH. ministers De Geer en Slotemaker de Bruijne tot verontschuldiging en tevens tot geluk. Ds. Lingbeek (H. Ger. St.p.) begroet het optreden van dit ministerie met instemming. Hij; hoopte dat het werkelijk een naionaal kabinet zal zijn. Teleurgesteld had het hem, dat dit. ministerie weer een poging zal'doen om het Gezantschap bij den Paus te herstellen. Dat is alleen om de R.K. ter wille te zijn, maar zal de Protestanten grieven. Spr. betreurt het. dat er in de regeeringsverklaring niets staat omtrent den godsdienst. De Christelijke beginselen moeten de richtsnoer zijn in onze staat kunde Het Kabinet neme den Bijbel als kompas. De heer Schaper: Met of zonder slang? (Vroolijk- heid.) De heer Lingbeek hoopt dat ons volk door het cr'nsttlijk beg nsel gewapend moge zijn tegen het re\ dutiegevaar. Tegenover de revolutie het evan gel, e Verdaging tot Dinsdag. gemeente schaqen. Ondertrouwd: Pieter Bosman, oud 27 jaren, éleo tricien, wonende te Alkmaar en Jolianna Marga- retha Leguit, oud 24 jaren, zonder beroep, wo nende te Sohagen. Overleden: Marinus Josephus Ranke, oud 48 jaar, •'echtgenoot van Cornelia ELelena Overtoom. politie. Verloren: een vingerhoed. spartjl Morgenmiddag speelt Sparta I haar laatsten thuiswedstrijd voor de oompetitie tegen S.V.S. I en komt uit met de volgende opstelling: Windt. J. Buiskool'. P. Brantenaar. W. Watertor. Lemfert. Rw Rus. Bos. Biersteker. J. Rus. A. Watertor, B, Buiskool, o, die jeugd. In de winkelruit van den heer J. A. van1 Ketel al hier was indertijd, vermoedelijk door jongens, een klein gaatje geschoten, dit was thans afgesloten door een blikken plaatje met schroef. Een paar kleine jongens vonden dit een prachtkans om eens heerlijk te peuteren met een spijker, maar hun schrik was groot, toen de ruit onheilspellend begon, te kraken én er groote scheuren in kwamen. Vlug gevlucht. De ruit is nu voorzien van steunlatten en zal nu moeten worden vervangen door een nieuwe. theater royal. t T)e directie van het Theater Royal brengt deze week een mooi programma, met wol twee hoöhd- numraers. Het eerste is de Paramount-fiFm „De Jonge Radjah", met Rudolph Val'entino in ae hoofdrol. Het is' een film in 8 acton. Do korte inhoud ver telt er ons vau In Balesford, in Connecticut, hebben oude boeren vyftien jaar vóór het begin der geschiedenis een kind aangenomen, en het als zoon opgevoed. Daar deze jongen, Eduard Judd, zijn 21ste jaar bereikt heeft, besluit zijn pleegvader hom het geheim zijner afkomst te ontsluieren. De jonge Eduard is de zoon van oen Voor-In disch en Radjali, die in een volksopstand het leven gelaten heeft. Eduard, op Amerikaansohe wijze opgevoed, be ëindigt zijn studiën aan de Harvard Universiteit en neemt na den dood yan zijn pleegvader zulf het beheer over diens goed in handon. Daar zijn vermo gen hem perm'tteert veel' uit te gaan, komt hij in amrak'ng met 'Wandi Caroil, de dochter van een rechter, en de jongelui worden verliefd op elkaar. Echter is deze zoo .goedd al's verloofd met Boroco Bernet, een vroegeren studievriend van Eduard. Lduard weet de hand van Wanda te veroveren, doch op den vooravond van zijn huwelijk wordt hij door zijii politieke vijanden aangerand en gevangen genomen. Gelukkig weten zijn eigen landgenooten hem te bevrijden, doch dwingen hem, moe naar Indië terug te g-aan, waar hij den troon van zijn vader moet bestijgen. Eindelijk na zijn installatie viert hij in zijn schoone vaderland het huwelijks feest met het meisje zijner keuze. Dan krijgen wij nog een echt leuke klucht om te schateren, een fifm in 5 afdeelingen, met den ver maarden Komiek Fatty in de hoofdrol. Wij lezen over dezen suocesfilm: Dokter Dikker (Fatty) is.de mode-dokter in de stad. Dagelijks ontvangt hij honderden huwelijks aanzoeken van trouwlustige meisjes. Doch hij is een inan yan de wetenschap, die tot heden de vrouw ais een lastpost beschouwd heeft. Doch de mensch wikt en God Amor beschikt. Dr. Dikker wordt in het weelderige buitenverblijf der Rildings te logeeren gevraagd. Dr. Dikker redt de bekooriijke Kate Rilding uit den vijver waarin zij pootje baadde en haar moeder beloont "den redder door hem .tegen wil' en dank met haar dochter in het huwelijksbootje te doen stappen. Kate is daar echter allerminst van gediend, zij is verliefd qp een j'ongmensch, Arthur Marmer, die in all'e opzichten aan haar ideaal', beantwoordt. Dr. Dikker ging zoover in de medische weten schap op, dat hij zelfs den dag van zijn trouwen nog college gaf en met een. door de gevangenis directie uitgeleende tuchthuisboef aantoonen wil de, dat door middel1 yan een lichte sohedelöperatie van pen dergelijk laaggezonken individu nog een fatsoenlijk mensch te maken is.Een zijner assisten ten herinnert dr. Dikker nog net "bijtijds dat het uur der trouwplechtigheid geslagen is. Haastig begeeft dr. Dikker zich naar 'den kleer maker om zjjn trouwoostuum te gaan halen. Bij den uitgang ontmoet hij een behoorlijk, mooi vrouwtje, Juliette Holnica (Lila Lee), die ijverig naar een taxi zocht en dr. Dikker met Zyn eigen auto voor een chauffeur houdt. Zij laat zich door hem naar het „Snob Hotel" brengen, waar tevens dr. Dikker's trouwplechtigheid zou plaats vinden Dr Dikker is .er intusschen achtergekomen, dat •zijn a.s. schoonouders slechts voor hun dochter op zijn naam en geld aasden, terwijl1 Kate van een ander houdt. .Onze dokter geeft, er dan ook de jvoorkeur aan, zijn chauffeursrol hij de bekoorlijke Juliette tot het einde te vervullen. Z,ijn vurigste wensch Zou Zijn om zichzelf bemind! te weten. Als chauffeur valt hem dit geluk te beurt De eerste stamelende liefdeswoorden worden gepreveld, en tot slót. wórdt een boterbriefje op het stadhuis ge haald, hetgeen in. Amerika, nu eenmaal' heel wat eenvoudiger geschiedt dan in ons dierbaar vader landje. Juiie'tte bekent dan haar metgezel, dat zij de ouderlijke woning was ontvlucht, omdat haar ouders haar met een ouden man wilden laten trouwen. Dan volgt een aaneenschakeling van dolle verwikkelin gen, die dr Dikker eindelijk door 'n gelukkig huwe lijk met de mooie Kate oplóst. markt overzicht. De handel' in vette koeien was Donderdag jl. beter als de vorige week. De prijzen liepen van 50 tot 60 ets., per pond. De aanvoer was vrij goed. De kalfkoeien werden ook iets duurder verkocht" de handel was levendiger. Zoo was het ook in de gelde koeien De stieren golden tot 45 ets. De laatste markten komen er geregeld veel paar den aan de markt. De handel was best. De vraag naar nuchtere kalveren was ook veel beter en duurder. De handel in overhouders was zeer matig; voor de weide werd besteed tot f 37; voor den dood tot f 39 per stuk per koppel'. Vlug was de handel in biggen en schrammen. De biggen warsn duur, tot f 50 werd er beeteed. De aanvoer van vette varkens was deze week klein; gevolg was een vlugge handel en hoogeren prijs. Londensohe varkens tot 45 ots. Op de kippenmarkt was het zeer ötól1; wat Sr was, werd gauw verkocht, dus een 'vlugge handel. Met de boter was het een trekkende handel1; geen hooge prijzen. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Maart. Wortelen f 2.60—6.20, roode kool, le soort f 3.20 tot f 10, 2e soort f 2.409.30, gele kool, le soort f 37.50, 2e soort f 2.906.60, Decnsohe witte kool, f 3.90-9.80, uien f 4—5.80, driei. f 6.40—7,20, alles per 100 Kg. Aanvoer: 6800 Kg. wortelen, 72000 Kg. roode kool1, 215000 Kg. gele kool1, 78000 Kg. Deensohe witte kool, 20600 'Kg. uien. ALKMAAR, 12 Maart. Spruiten f 1448, koolrapen f 22.40, per 100 Kg. Prei f '5.4013.40, per 100 bos. Boerenkool' f 1.205.80, Bloemend, kool' f 3—6.70, per 100 stuks. 'Roode kool' f 2.909.20, geile kool1 f 2.808, worte len 3.904.40, uien f 5.40—7.30, per 100 Kg. Spinazie f 1.421.61 per bakje. Witlof, le soort f 1418, 2e soort f 1013, per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 12 Maart. Uien f "5.606.3Q, drielingen f 6.90, grove uien f '4.905.10, peen f 5.906.40, roode kool f 3.60: 10, doorschot f 2.70—8.70, geld kool' f 47.60, doorschot f 8.806.50, Deensohe witte f 4.409.70, doorschot f 4.207.40, alles per 100 Kg. Aanvoer: 9800 Kg. uien, 7200 Kg. peen, 274200 Kg. roode kool, 107800 Kg. gele kool, 187600 Kg. Deensche witte kool. HOORN, 11 Maart. 11 Stapels kleine Fabriekskaas f 45.50, 1 stapel' kleine Boerenkaas f 45, 1 stapel Boeren Co mm. kaas 51, alles gemerkt.. Aangevoerd: 13 stapels, wegende 13179 Kg. Handel matig .WARMENHUIZEN, 12 Maart. Roode kool, le soort f 3.30—10.80, 2e soort 8.20 tot f 8, uitschot f 1.301.50, gele kool, le soort f 3.406.70, 2e soort f 3.10—3.90, uitschot f 1.50 1.70, witte kool, le soort f '4.209.60, 2e soort f 3 4.60, uitschot f 1.202, drielingen f 7.30, uien 'f 6.206.80, grove uien f 5.506, peen f 5.70—6, Aanvoer: 179100 Kg. roode kool', 29700 Kg. gele 'kool, 35665 Kg. witte kool, 4550 Kg. uien, 3850 Kg. peen. .ALKMAAR, 12 Maart Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd .108 stapels wegende 88368 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk f 45, zonder merk f 42, oommissiekaas met merk f 46. Boerenkaas y kleine met merk f 50, zonder merk f 42, oommissiekaas met merk f 52. Handel' matig. ALKMAAR, 12 Maart. Op de heden gehouden graanmarkt werden aan- ?evoerd 905 hectoliters als: 305 H.L. tarwe F13 16, 10 H.L. rogge f 9.50—9.75, 120 H.L gerst chev. j5 10.75—12.2o, 238 H.L. haver f 00.50—12, 50 H.L. paardeboonen f 1212.75, bruine id. f 18— 24, citroen id. 17, 26 H.L. bl'auwmaanzaad f ,72.50, 13 öliversen, 143 H.L. groene erwten, groote f 30— f '45. id. grauwe 'f 3245, ld. val'e f 35, alles per 100 kilo. ETERENVEILING SGHAGEN, 11 Maart 1926. Aangevoerd: 43353 kipeierem: bruine f6 f7.10 witte f5 40 a f6.60, gemidd prijs f5.90; eendeieren 5922 stuks, fö.40 a 5.80, gemidd. prijs f5.50. Totaal 49345 stuks. ll«p*n brandwonden op. Er zijn eenira fera opgehaald. (Een nader B. T. A.-bericht meldt, dat dóode en vijf ernstig gewonden zijn). de koningin van spanje geeft het beeld. Ten einde te voldood aan het pauselijk tot de vrouwen gericht, om in meer gepast ding de mis bij te wonen, heeft de koni Spanje besloten weder een kleed mes lai wen en ho&gen kraag to dragen geduri kerkdiensten. Doordat "het kleed ook nog yan een lal, voorzien worclt zal de Spaansche koningin ■kleeding veel overeenkomst gaan vertoonen edejvrouwen uit de middeleeuwen. Naar de „Daily Mail"' verneemt, is de kt, ook van plan wijziging te brengen in "de kl( der hofdames. Binnenkort zal' het verboden worden aa Hof te verschijnen in de bekende moderne kl? mussolini over de vakbeweging. Bij de behandeling in den Senaat van bet inzake de disciplino in do wederzijdsche betij gen tusschen werkgevers en werknemers, wees suiine er op dat het hier de stoutmoodigste e volutionnairste wet betreft ten opzichte van i tionale fascistische vakbeweging, welke sedei jaar aan hot parlement is voorgelegd. Zij telt uoger.blik twee millioen aanhangers; zij is ee; sitieve macht, welke het fascisme en de regeenj komen beheerschen. Vervolgens verklaarde Mussoline dat het iiiei is dat het proletariaat internationaal is, en hij in dit verband het voorbeeld der Engelse! beiders aan. De fascistische vakbeweging is strekt anti-socialistisch. De functie van bet k lisme wordt ten volle erkend door de iascis vakbeweging, welke zich met alle kracht tegeni cialistische vakbeweging keert. Een ander fundi teel punt van het fascistisch syndicalisme is menwerking der verschillende klassen. Volgei opvatting van het fascisme is alles in den niets buiten den Staat en vooral niets leges Staat. Het ontwerp werd aangenomen. \olgens V. I» heeit de Senaat het ontwe: 139 tegen 27 stemmen goedgekeurd. Bij de t wet worden alle stakingen en uitsluitingen ob verklaard. Speciale arbeidsrechtbanken wordea steld tot het oplossen van geschillen tusschen taal en arbeid. Gedwongen arbitrage wordt voera. In zijn rede zeide Mussolind nog: ,,Dó moder pitalisien zijn de kapiteins der industrie de organisatoren, die in hooge mate hun verantw lijkhaid voelen, mannen van wie het welzijn lot van duizenden arbeiders afhangt. Wat zij' daarvoor vragen is het slagen van hun industrl geen beteekent het belang van het land". boschbranden in njitalië. Sinds twee dagen woedt aan den West« oever van het Garda-meer een felle bosch- en te brand, die uiterst moeilijk te beteugelen is, omd vuur telkens weer opnieuw gevoed wordt doi ontploffingen van granaten, die in dit voor loopgraafgebied nog in grooten getale in den 1 beraven blijken te liggen. gemeente zijpe. Ingeschreven van 6 tofc en met 12 Maart. Geboren: Theresia Maria, dochter van Adrianus Sneekes en Alida Jaspers. Gerardu® Jozef en .Taco- bus Ignatius, zoons van Cornous Marinus Adrianus Driehuis en Johanna Catharma van Beusekom. Pe- tronella Cornel'ia Alida, dochter van Gerardus Jar cobus Willebrordus de Moei en Jacoba Johanna de Greef. Getrouwd: Pieter Moon, oud 24 jaar, timmerman, te Callantsoog en Elisabeth Doorn, oud 24 jaar, konder beroep, te Zijpe. Gemeente nieuwe ntedorpi Ingeschreven gedurende de maand Februari 1926. Geboren: Catharina Anna, dochter van Wilhelmus Johannes Keesom en Johanna Maria Ruiter. Greta Nelly, dochter van Cornelis Goet en Maartje Deute- kom. Ondertrouwd en getrouwd: Pieter Wit smeer, oud 25 jaren en Dieuwertje Bossen, oud 20 jaren. Gescheiden van echt: Klaas Ruurds, en Grietje Mijts. Overleden: Klaas Kooij, oud 85 jaren, weduwnaar van Geertje Harder. noodlottige brand. In de stallen van een landgoed bij Pfarrkirchen heeft gisteren een brand gewoed;, waarbij zes per sonen zijn omgekomen. Bij de opruimingswerkzaam heden stortte een gedeelte der puinhoopen in. Twee brandweerlieden werden onmiddellijk gedood, ter wijl drie ernstig gewond' werden; een van hen stierf later. Later stortte nog een muur in,_ waarbij twee personen werden gedood' en een ernstig gewond, die later eveneens overleed. een moordenaar van 13 jaar. Te Ecuires bij Boulogne-aan-^Zee heeft een jongen van dertien jaar een oucbe vrouw van vier en tachtig jaar in haar slaap met een keukenmes de keel afge sneden. Vervolgens heeft hij het lijk opgehangen om de gedachte aan zelfmoord te wekken. Diefstal is de beweegreden geweest tot deze afgrijselijke misdaad, De jonge misdadiger werd opgevoed bij de schoon dochter van de vermoorde oude vrouw. Het was een pupil van een vereeniglng van liefdadigheid, die het gezin dier schoondochter was uitbseteed. De Son^ gen heeft volledig bekend en ook, dat zijn misdaad hem twee frank heeft opgebracht. vergaan. Naar uit Ferrol wordt gemeld, is een kustvaarder in den storm vergaan. Tien opvarenden zijn omgo komen- I ernstig auto-ongeluk. Bij Stuttgart heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Hierbij werden drie personen gedood en éöw gewond. storm. Uit Cheribon, 12 Maart. De expresse naar WeTte-" vreden is tusschen iBrebes en Cheribon blijven ste ken. De baan is op twee plaatsen weggeslagen. Om gewaaide hoornen vernielden telefoon- en telegraai- draden. aardbeving in peru. Door een hevige langdurige aardbeving hebben er aardstortingen plaats tcehad en zijn de verbindingen op de Zuid-Peruaansche spoorwegen gestoord. een mijn gasontploffing. Uit Namen, 12 Maart Hedenochtend had in een kolenmij'n in het bekken van Charleroi een ontploffing yan mijngas plaats. Acht mijnwerkers HU Stil En i Een Men War Ome Ock Den Zn Het Hei En Flai Dat Zoo Der MaJ Hij Die Hij Dai Die Me Dei En De En To' Bei Ha Da De Pu Tr; En Da Ni Mi Hl Di M Di Ni Di (M Di Vi Maf Alle juweelendiefstal. Woensdagavond heeft te Berlnn een dief j plaats gehad, (zie elders in dit blad), welke, uit de nadere berichten blijkt, zoo zeer uit ik wone kader va t, dat de zaak wel even wat u riger vermeld mag worden. Woensdagavond om een uur of zeven kl op de Soliönhauser Allee met korte tu^sohenj* twee geweldige knallen, met het. gevolg, dat het talrijke publiek een ware paniek ontstol de menschen onder den kreet: „Een ontploi revolverschoten" naar alle kanten uiteenstove. dekking zooiiten in de portieken der huizon, die ge.egenheid hebben blijkbaar een paar dl die net vuurwerk hadden afgestoken, gobruii maakt om met een in een sonort gewikkelde i een winkelruit van een j'uwolierszaak door to ti en zioh meester te maken van een paar daarai uitgestalde diamanten sieraden ter waarde van 30.000 en 15.000 M. Een tweetal agenten, ammam dicht bij de plek, waar de ontploffingen ha plaats gehad, stond, snelde toe en vond de r van de stukken vuurwerk, waaruit bleek, da izg. ..kanonslagen" waren geweest. Ook werd het schort gewikkelde steen gevonden en het g de ruit maar van de daders geen spoor. De juwelier on zijn bedienden, die zich acht de zaak hadden bevonden, haddon niets van h« heele geval gemerkt. Den geheelen nacht was de recherche in de Nie om de inbrekers op te sporen, terwijl alle p< geen posten werden gealarmeerd, maar alles was U 8tnal1 geefs. De bestolen juwelier heeft een belooning van stre M. uitgeloofd. EeJ Jzeer kon i hiirfi wordt te Berlijn voortgezet. Van heden af tL vrouw a#a dezen niet-alledaagöchen match 4 men Deze vrouw die zich Tatjana noemt, zal ove in het circus Busch in een glazen kast tentoongi ijn, maar 's avonds tijdens de voorstelling za! Ai naar boven worden geheschen en onder den t yan de groote arena blijven hangen De Berl'ijnsche politie schijnt van pl'an te aan dergelijke weerzinwekkende voorstellingen einde te maken. Allen Jolly, dio .zich het eerst opsluiten, zou men de gelegenheid laten, tot einde vol te houden. de schotensche flesschentrekkers De flesscben trek kers te Schoten, werkloozen, om verschillende redenen door het armbestuur Schoten van steun zijn uitgesloten en bij winke allerlei artikelen hebben gekocht zonder te beti hebben de brutaliteit om bij den minister va.ni j' tie een klacht in te dienen tegen den officier justitie, mr. van Ëverdingen, te Haarlem, die best digd wordt van inbraak. Ode inbraak heeft bes in een huiszoeking. Bij twee van hen zijn, zooai'J reeds gemelid hebben^ verschillende goederen van ze flessdhentrekkerij' alfkomstig,, in beslag) geno oudkarspel. Wegens vertrek van <is. G. de Leeuw als pred bij de Ned. Herv. gemeente te Oudkarspel is ee ji cature ontstaan. In deze vacature zal niet w r voorzien, daar do kerkvoogdij niet wenscht te doen aan den eisch van den Raad van beheer zake de predikantstractementem De Generale Synode der Gereformeerde Kef in Nederland'besloot met algemeene stemmen» Geelkerken, wegens weigering om „de verklarö te teekenen en wegens voortdurend verziet tel kerkelijke vergaderingen, 3 maanden in zijn te schoroen. was sdhul licht Een wate ZU vruc aan ziel scha hem voor men dan snij< of s paa' eeni W een mg, z twe boe „Tc ver om bet ner scb dot set I jas bel 1

Schager Courant | 1926 | | pagina 14