Dinsdag 16 Maart 1926. 69ste Jaargang. No. 781& Uitgevers s N.V. v.h. THAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Binnenlandsch Nieuws. Feuilleton. DE GELUKKIGE HELD CONCURRENTIE SCHAKER iliiitti litiis- EBIIAIT. Mititiitlt- LnilDiïltii pit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advor- (ontiön nog zoovocl mogelijk in hot oorstuitkomend nummor geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEE. no. 20. Prijs per 3 maanden fl.05. Losse nummoie 8 cont. AD VERTEN» TIöN van 1 tot 5 regels fl.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowij; inbogropon). Grooto letters worden naar pl&atfijjuimto borokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Wis zich mei ingang yan 1 April '26 opgeeil als lezer van de Schager Courant, ontvangt de nog verschijnende nummers van Maart GRATIS. NOORDSCHARWOUDE. Marktoverzicht. Het is de laatste dagen ,een lust om eenigen tijd te Vertoeven aan markt en laad plaats. Aan de markt heerscht een bijzonder opge wekte stemming. Den tuinders gaat 't naar den zin omdat de prijzen steeds even hooger worden en het nu zoo geworden is, dat hunne producten voldoende betaald worden. De kooplieden zijn in de stemming, omdat de be stellingen als het ware toestroomen, De telefoon staat niet stil Er blijkt behoefte aan onze producten te zijn. Dat dit een levendige markt tengevolge heeft, laat zich denken en ihiet gebeurt dan ook meermalen, dat de prijzen gedurende de markt met ongeveer een gul den omhoog gaan. De gedrukte geest van den la&tsten tijd is weer hee'.emaal geweken, wat geen wonder is als we zien, dat de roode kool op 1 Maart niet hooger kwam dan f 7.30 en nu Zaterdag als hoogste f 10.10 gemaakt werd. Deze opbrengst behoorde wel tot de uitzonde ringen, maar toch. is het een flinke verhooging Ja zoo'n korten tijd. Met de gele zien we hetzelfde. Vanaf 1 Maart een verhooging van bijna 3 gulden voor de hoogste no teeringen. Met de Deensche witte is het nog beter, daar hier voor de hoogste noteeringen de verhooging f 3.60 was. Zoo zijn er alle verschijnselen aanwezig die de tuinder noodig! heeft Een levendige markt met lgoede prijzen en een grooten aanvoer, zonder dat het .ca bemerken ie, dat er te veel wordt aangevoerd. De aanvoer heeft deze week blijkbaar vrijwel aan de vraag voldaan, want op bonnen is weinig verkocht Naar schatting aan de beide markten tezamen onge veer 25 wagons. De grootste afnemer voor de Deensche witte is Amerika. Dit land schijnt heel wat te kunnen ge bruiken. Dat de roode kool zoo in prijs omhoog gaat, wordt mede veroorzaakt, dat er ook weer vrij wat naar Duitschland wordt uitgevoerd. De aanvoer was deze week een zestig wagons groo- ter dan de vorige week, hoewel ook toen die aan voer beteekenend1 was. Natuurlijk brengt dit ook aan de laadplaats een groote bedrijvigheid teweeg. Het moet wel bewonde ring wekken, dat er ondanks een zoo groote aanvoer voor gezorgd kan worden, dat alle producten, naar het genoegen der kooplieden en tuinders op tijd ver laden en verzonden kunnen worden. Vrijdag waren we er getuige van dat er een con- vooi van 52 wagons vertrok, terwijl men evengoed weer de geheels laadplaats langs opnieuw aan het laden was. Zoo'n diag vooral moet men respect hebben voor schot dus sterker dlan bij! de roode kool. hemi die voor de verlading de verantwoording (draagt. De Dieensche witte noteerden Maandag f 3.808.10 Zoo'n dag als Vrijdag, toen de aanvoer bijna 60 wa. en Zaterdag f 5.10—9.10; de doorschot, f 2.90—7 en gons was, zijn er ongeveer een zeventig tal menschen f 4.40—6.30. Van het g,root9te belang zijn de lagere aan het werk, die natuurlijk geplaatst moeten wor» noteeringen, omdat daarvan ver uit de grootste den in den arbeid1 die voor hen het meeste geschikt is. aanvoer is. Een deel wordt dan aangewezen om de producten De uienaanvoer was kleiner dan de vorige week. De te bezorgen naar Zuidscbarwoude, of Broek, waar prijzen waren dooreengenomen even hooger. De verlading in motoren of anderszins moet plaats heb- hoogste not&ering was van de gewone maten f 7, wat ben, een ander deel is aangewezen om voor de ver- ook de vorige week het geval was. De drielingen zijn lading in motoren bij die laadplaats te zorgen, ter- ongeveer 80 cent hooger en de nep, die slechts enkele wijl het overgroot© deel noodig is voor de verlading dagen in zeer kleine hoeveelheid wendl aangevoerd, in de spoorwagons, terwijl weer anderen zijn belast bracht omstreeks f 8 op. met verpakking in zakken en kisten. De peenaanvoier,( die eveneens kleiner was. bracht Zulke dagen vinden vele losse arbeiders werk aan J een flink verhoogden prijs op. De hoogste prijs was de laadplaats, wat voor hen 'n buitenkansje is, om- de vorjge week f 5.50 en deze week f 6.70. dat de finantieele regeling van dien aard is, dat er I De totaalaanvoer was deze week 33, 61, 25, 40, 58 een goed loon betaald kan worden. Voor den leider en 4fl wagons, waaruit wel valt af te leiden, dat het der transportarbeiders is het een noodzakelijkheid den eenen of den anderen dag 'n groot verschil kan zijn dat hij over los personeel beschikken kan. daar de 1 Aangevoerd werd hier 40200 Kg. uien, 22400 Kg. peen, eene dag of de andere verbazend veel uit e*l- j 134 wagons roode, 44 wagons gele en 80 wagons Deen kaar kan loopen. Het loon moet dan ook wel goed j sche witte kool, totaal 26434 wagon tegen 200 de vo- zijn, want anders zouden zich zeer zeker moeilijkhe- j rige week. o den voordoen- op de dagen dat men soms een veer-In Broek op Langendijk was de koolaanvoer 217 en tigtal losse arbeiders noodig heeft. in Warmenhuizen 08 wagons, zoodat in totaal deze De leider der arbeiders beeft een zeer groote ver- week 573 wagons kool zijn aangevoerd tegen 446 de antwoordelijkheid. Hij heeft niet alleen te zorgen dat de verlading plaats heeft, naar genoegen van koop- vorige week. Nemen we er ongeveer 20 wagons an*- dere producten bij. dan is de aanvoer ongeveer 503 lieden en aanvoerders en heeft dus in drie richtingen wagons, terwijl 616 wagons verzonden zijn, waarvan den vrede te bewaren, maar ook nog heeft hij te zor gen, dat het finantieele gedeelte voor elkaar blijft Er wordt deze dagen reusachtig gewerkt. Een werkdag loopt veelal tot 7, soms tot 8 uuir en die voor dit werk eenige belangstelling heeft, zal ervaren dat 1 veelal geen licht© werkzaamheid is. Elen en ander kan wel eens worden overdacht door hen, die soms minder vleiend spreken over de hooge loonen die in zu-lke drukke weken aan de transport arbeiders worden uitgekeerd. Gelukkig beginnen dergelijke opmerkingen meer en meer 4ot de uitzonderingen te behooren en het kan voor den heer Jes, die over den arbeiden de arbeiders de leiding heeft, tot eer strekken, daarvan mede de oorzaak te zijn, omdat hij de teugels zoodanig in handen heeft, dat van geen enkele zijde ooit eenige klacht van belang naar voren komt. Over dit belangrijke deel van de thans heerschende bedrijvigheid meenden we het deze week eens meer in het bijzonder te moeten hebben, om daar na over te gaan tot 't gewane wekelijksch marktover zicht. Met een enkel woord hebben we reeds op' de ver hoogde prijzen gewezen. Van alle drie koolsoorten gingen de prijzen dagelijks even omhoog en was de verhooging vooral de beide laatste dagen in meer sterke mate te constateeren. De roode noteerden Maan dag van f 2.60—8.70 en Zaterdag f 3.50—10.10, de doorschot respect, t 2.20—720 en f 2.70—7.50. Het prijsverschil teekent zich niet alleen in deze cijfers af, doch ook in het algemeen genomen was de op brengst dagelijks hooger. De gele noteerden Maandag f 2.60-8.80 en Zater dag f 420-8.10; de doorschot f 2.40—4.70 en f 3.80- Bij; deze soort was de verhooging van de door wagons Deensche witte 31. door A_S.lt HUTCH1NSON. lo«n ze den brief diohtmaakte, kwam Rollo bin- nen. Hij was naar een niatinée^ geweest met Me vrouw Lspart en Dora, die thuis was met vacan- tie. Lady Burdon gaf een zachte moederlijke kreet, toen ze hem zag, en sloot hem in haar armen. Ze gingen samen naar boven. De dokter was weg. De zuster zeide haar, dat Lord Burdon sliep, maar toen ze haar vroegere houding weer aannam en neerknielde bij het bed en zijn hand in de hare nam, opende hij zijn oogen en zijn oogen iacihten haar toe; toen sloot hij ze weer. Hij scheen doodelijk vermoeid. Ze schreide nie.t De dood moest worden afgewend en net als met don brief, zoo ging het met haar beloften, ze was in één haast om ze te volbrengen, ze gelooide, dat als de dood God noemde ze hem maar alles wist wat zij bereid was pp te offeren, dan zou hij dat offer aannemen. Zij was miet de eerste, die geloofde, dat er met den dood Gf' met den hemel' "een oomproiïfts is te sluiten Gedurende dien langen avond bleef ze geknield liggen', Rollo aan haar zijde. Zoo en zoo beloofde zij zoo en zoo zou zij jdioen zoo en zoo! En hartstochtelijk herhaaldo zé die beloften. Nu en dan kwam zij in verzet, haar zonde was te gering voor zulk een straf! Wat had zij mis daan? Ze was 'iftet slecht geweest. Ze had-geen grove gébreken, ze was rein en goed. Ze was vroom, ze was weldadig. Slechts een kleine tekort koming, hemel'Ze^haa behoefte gehad om te ge- Meten en terwijl zij genoot, had ze hem verwaar loosd. Maar hij gaf ook niet om de genoegens, waar ti) van hieMv Neen, da.t deed hij met. I-lij was ge lukkig als zij gelukkig was. Nu Zag ze in, dat ze verkeerd had gedaan. Als hij gespaard werd, o hemel, dan zou zij zoo doen en zoo, en zoo en Groote lichamelijke moeheid maakte zich van haar meester, terwijl zij de eene belofte stapelde op de andere, haar gedachten verwarden zich en gin gen over in een yreeselijken droom, waar zij tril- I j^t .ontwaakte. Ze rende de straat door, ver volgd door het rose papier, dat telk **s een buite ling maakte. Het was vlak bij haar én viel' plat Öeerl J?e keek en het Was Maurits. Ze bukte zich 611 !r was weer het rose papier, dat fladderde op den wind. Ze liep het na en weer nam liet de beteekent niets, wanneer U niet ontvangt goede waar. Wij leveren U een DAMES- of HEERENRIJWIEL met langdurige ga rantie, voor den lagen prijs van f 50.— G. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schagen. 271 roode, 160 gele en 143 kool. NIEUWE NIEDORP. MH de a.s Paaschdagen geeft 4'e alhier bestaande rederijkerskamer „Cicero" (wat al in jaren niet is gebeuld) geen openbare uitvoering. Nu zal laten Paaschdag in café „Prins Maurits" optreden V.V.V. Schagen, onder regie van den heer R. v. d. Laan, met het successtuk „De spaak in 't Wiel". WIER IN GEN. Vrijdagnamiddag confereerden het college van B. i W. van Helder met een paar heeren der Mid'den- standsvereeniging van Helder, die .burgemeester van Anna Paulowna, de heer Lovink, alhier met B. en W. omtrent een nieuw te openen autobusdienst Hel der—Wieringen. In verhand met dezen dienst deelde men ons mede dat deze zonder subsidie van Wieringen te vragen, door den ondernemer, den hoer W. Prins van Helder is geopend met ingang van 14 Maart. De bus zal voor- loopig 3 maal per dag van den Helder tot den Oever a'.hier en terug rijden. De rit gaat van den Oever- HippolytushoefVan Ewijcksluis, Veerburg (Kleine Sluis), Station Anna Paulownade KooijHelder en omgekeerd. OUDKARSPEL. Bij de op Vrijdag jl. gehouden verkiezing van '0 no tabelen der Nederd. Hervormde Kerk alhier, aftre dend de heeren D. Hopman en Jb. Eecen P.z., zijn uit gebracht 36 stemmen, waarvan op D. Hopman 26 en Jb. Eecen Pz. 34 stemmen. iBeiden zijn dus herkozen. WIERINGEN. Vrijdagavond heeft onze'wijd en zijd bekend staan de postboot-kapitein en eigenaar de heer Joh. Baijis, zijn laatsten tocht gemaakt. Daar wegens het niet meekomen van passagiers deze (dienst niet meer loo- nend was, was Baijs genoodzaakt, alhoewel het post- contract tot 1 April loopt, zijn boot buiten dienst te srellen. Tot 1 April vervoert de heer Baijs per auto de post naar de tram te Van Ewijcksluis Als 13-jarige knaap bij zijn vad'er, die destijds postschipper was, in dienst gekomen, heeft Baijs ongeveer 38 jaar lang een twee en somsl 5 a 6 maal per dag den dienst Wie- gedaante aan van Maurits en zij volgde het wan kelénd op haar voeten, zonder het te kunnen grijpen Ze slaagde er in die dwangvoorstelling af te schudden. Ze voelde nu eerst hoe koud ze was. Dr. Mervyn vfas gekomen en boog zich over haar man heen. Dr. Mervyn knikte haar toe, en ging zitten bij het bed. Zoj durfde niets te vragen. Ze boog zich dieper over liet bed. De nacht verliep. Dr. Mervyn bleef. Zij bad' in stilte. Zoo en zoo en zoo kon zij doen! Daar kwamen weer die vreeselijke droomeri. Nu was Ze uit met Rollo's vriendje Per- cival en ze snélden naar Rollo, die in nood zat. Een vrouw hield ze tegen. Ze herkende in haar de jonge vrouw, die jaren geleden bij haar gekomen was jnet de mededeeling, dat zij Lady Burdon was. De jonge vrouw greep Perdval' en Peroival greep haar. Ze vocht om vrij te komen, want Rollb riep haar. Zijn kreten werden hiider en luider plotseling trof een werkelijke kreet haar oor: „Moeder. Moeder I" Ze stond haastig op. Rollo stond naast haar en boog zioh over zijn vader heen. „Houd mij op," kreunde Lord Buide®. Dr. Mervyn hief hem op. Zij drukte zijn hand. En met een laatste krachts inspanning fluisterde hij glimlachend: „Arm kind." Toen zag zij, dat de dood naderde; zij keerde zich om en sloeg haar armen om haar zoon. BOEK IV. Een boek van Stormen en opstekende stormen: het begrip de. HOOFDSTUK I. Plannen en droomen en beloften. Drie vrouwen telden' de jaren, die voorbijgingen. De jaren, die voorbijtrokken als wolken van mist over het verre heuvellandschap, waarachter in het verschiet de toekomst zich begon te openbaren, waarop Lady Burdon wachtte, Mevrouw Espart wachtte en Tante Maggie wachtte. Mevrouw Espart. had Lady Burdon deelgenoote gemaakt, van haar lang gekoesterde plannen ten opzichte van Dora en Rollo. Lady Burdon vond de Verbintenis zeer gewensoht en gaf de vervulling daarvan een eerste plaats onder ai haar toekomstaspiraties voor Rollo. Tante Maggie zag het .uur der wrake naderen, 't was nu af zoo dicht bij, dat ze het aantal jaren al op de vingers van één hand kon aftellen. ringen—Van Ewijcksluis trots stormweer, ijsgang enz. enz., onderhouden. Hij heeft daarbij reizen gemaakt welke soms levensgevaarlijk waren. Ruim 22 jaar voer de heer Baijs voor eigen rekening. Van.zijn vader nam- hij destijds 't veer voor f 6300 over. welk veer, trots het dure onderhoud! en tankoop van telkens nieuwe en geriefelijker booten, (hij gaf in dien tijd daarvoor ruim f 29000 uit) hem en zijn knecht een flink bestaan opleverde. Dit bestaan H hem door de droogleggingswerken der Zuiderzee ontnomen en ook aan zijn knecht. Baijs en ook zijn trouwen knecht S. Swierts, welke bijna 20 jaar bij hem in dienst is geweest, komen dus nu- te staan voor de vraag, wat zullen we doen, daar voor uitzicht op pensioen geen van beiden in aanmerking komen. Wij hopen dat het den kloeken schipper en zijn knecht spoedig moge gelukken een hun passenden' werkkring te krijgen. Men hoopt nog door het stil leggen van dezen dienst op uitkeering van schadevergoeding enz. en reeds zijn de noodige stappen daarvoor bij de Cen trale Commissie van schadevergoeding voor dé ne- venbedrijven gedaan. Baijs, wien het soms voorspoedig ging, werkte de laatste 2 jaar door de Zuiderzeewerken, afsluitdam, enz., met groote verliezen, wat personenvervoer be trof en daarbij had hij! nog bij 2 levensverzekeringen een lijfrente gesloten, maar was daarbij nog onfortul- nig, daar beide maatschappijen failliet zijn gegaan. WAAR GAAN WIJ HEEN? Men schrijft aan de NJR.'Ct,: Dezer dagen verschijnt bij Ontwikkeling een po- litiek-draimatische schets in één bedrijf, van Troel stra. getiteld: Waar gaan wij. heen? Dit stuk, in me trische verzen, speelt tijdens de jongste parlementaire crisis in het paleis van den- aartsbisschop en voert de drie voornaamste vertegenwoordi^ers -dier verschil lende stroomingen in de katholieke Staatspartij ten tooneele. Rustig en streng pojitiek gedacht, zonder satire of eenigen aanval op de katholieke kerk, al leen ten doel hebbend, in dezen tijd, nu de houding der katholieken de verdere ontwikkeling van ons politieke leven in den weg staat, hieop en op de ge volgen daarvan de aandacht te vestigen. Eén aanval van fascistische studenten op een arbeidersoptocht voor Kamerontbinding in 'de nabijheid van het pa leis vormt, het slot, waarin verder de consequenties van dit incident worden getrokken. Zóó nabij leek de vervulling van haar wenschen, dat de twee vrouwen begonnen uit te rekenen wan neer het zou kunnen gebeuren. De jeugd, die nog maar zoo wéfrnig jaren ge leefd heeft en zich verbeeldt in den loop daarvan zoo ontzettend veel ondervinding te hebben opge daan, kan onmogelijk eenige jaren vooruit plan nen maken. Vijf jaren is een afsahuVeljjk lange tijd voor de jeugd, die misschien nog geen vier maal vijf jaren oud is. De ouderdom, die minder jaren nog1 te léven heeft dan achter hem liggen^ en die bij ondervin ding weet, hoe weinig een tiental jaren beduiden, kan plannen maken voor over vijf jaren met maid$r zuchten en klagen dan de jeugd, wanneer zij vfji maanden moet wachten. De vrouwen begonnen het tijdstip al' nader te bepalen. t Lady Burdon en Mevrouw Espart spraken dikwijls over de toekomst, intieme vrien dinnen alé zij war en. Mevrouw^ Espart en Dora wa ren al „zoo'n beetje in de familie gekomen," zooalé de eerste lachend beweerde; toen Lord Burdon gestorven was en zij gehoord had, dat Lady Bur don het huis in Mount street voor korten tijd wilde verhuren om zich geheel terug te trekken op het oude kasteel', had Mevrouw .Espart zich als huurster aangemeld. Dit aanbod was verheugd en dankbaar aangenomen. Het groote huis in de stad werd voor Zeven jaar aan haar verhuurd en blééf dus, om met Mevrouw Espart te spreken „in de familie"; volgens het plan van de beide dames stond het klaar voor Rollo en Dora. „Wanneer Rollo vier en twintig is," zei Lady Burdon tegen Mevrouw Espart op een van haar be zoeken yop het oude kastal. „Luister eens, hij is nu bijna twintig. Je weet wat mijn plannen mét hem zijn. 't Volgend jaar gaat hij naar Cambridga Door zijn ziekte is^ hij een paar jaar ten achter. 1 DE JttARGRETHA". Bij. het vlotbrenge-n van het, Duitsche stoomschip „Margretha" dat bij Texel gestrand is, zullen naar verwacht wordt, weken en mogelijk maanden ge moeid zijn. Het schip zit zoo hoog op het strand, dat men hêijhaalde malen) van hooge vloeden zal moé ten kunnen profiteeren om het telkens iets verder naar buiten en op den, duur geheel af te kunnen brengen. Maar jaar het volgend jaar is^ nog vroeg genoeg. Drie in Cambridge, dan is hij dus bijna 23. Dan moet hij wat naar liet buitenland, wat reizen voor een jaar, dat is goed voor een jongmensch, vind ik. Als hij dan terugkomt, kan hij zich vestigen, en hij komt dan juist op tijd om zijn meerder jarigheid hier te vieren, volgens de traditie in onze familie niet op zijn eenentwintigste maar opzijn vieren twintigste jaar. Dat zou een prachtig oogenblik voor de bruiloft zijn, niet waar?" „Prachtig," zei Mevrouw Espart. „Prachtig! .Te oude vriend, Mr. Amber, wilde me verléden uitlegger» hoo die ge woonte bij jullie ontstaan is van pa® met vier en twintig jaar meerderjarig te worden, maar je kunt hem niet verstaan al's hij in vuur raakt!" „Er is niets Tnet hem te beginnen," stemde Lady Burdon toe. Zij sprak op een toon over Air. Amber, alsof het haar zelfs al verveelde als zijn naam ge noemd werd, en zij Vervolgde haar eigen gedachten: „ja, 't zal prachtig zijn. Alles is .zoo voorspoedig gegaan Ella, als ik dat bedenk. Van het begin a± aan, heb ik een goed jiuwelijk voor Rollo gewild, moet je weten. Daar hing zooveel yan 'af. Als het Dora kan zijn, dan ifl alles in orde, uitstekend!" en Lady Burdon strekte de# handen uit en zuchtte tevreden alsof ze de gelukkige toekomst voor haar Rollo vastlegde. „Ik heb hetzelfde voor Dora gedaan," zeide Me vrouw "Espart. „Van het perste begin af aan, heb ik ook altijd plannen voor een goed huwelijk van mijn kind gemaakt." „Dat het met jouw Rollo," ze lachte even bij het woord „jou", „dat het met jouw Rollo zal zijn is uitstekend, werkelijk uitstekend!" Ze zwepen een oogenblik en keken naar het prach tige uitzicht in l'aten herfstdos. t„Je hebt er met Rollo nooit over gesproken, niet waar?" vroeg Mevrouw Espart. „Neen, o neen, nooit op den man af in elk pe- val. 't Zal alles zoo geleidelijk gaan, dat voel ik. Zij zijn zooveel samen. En in alle geval, Dora i® bijzonder mooi, Ella. Ik zou me.niet kunnen voor stellen, dat niet elke man verliefd op haar werd. Over een paar jaar is het tijd genoeg, zooalls zij zich ontwikkkelfc; misschien zal je er nog heel1 anders over gaan denken al® iedereen haar het hof gaat maken." Zij lachte en haar lach werd geruststellend be antwoord. „Maar 't zal toch RoBo zh'n met wien ze gaat trouwen," lachte Movtouw Espart, ,,'t is met haar net als met hem gesteld, 't zal' alles van zelf gaan. In alle geval, ze is opgevoed aooaks ik ben opgevoed. Ze is> plichtmatig. Tegenwoordig Worden de jonge meisjes zooveel tot onafhankelijk heid aangespoord. Ik geloof, dat dit ten slotte zoo verkeerd voor een jong meisje is." Lady Burdon knikte toestemmend. „Wat zal Rollo gelukkig zijn!" zeide Zij, met 'n lichten zucht vol moederliefde, terwijl' haar oogen zoo vol liefde straalden, dat Mevrouw Espart naar zacht over de hand streek. „Ik bewonder je toewijding voor Rol lo, Nelly." „Hij is allés voor me." zeide Lady .Burdon zacht, „Alles!" „Dat weet ik. Je ziet er zelfs anders uit als je over hem spreekt. Vanmorgen toen ik hier kwam, vond ik, dat je er zoo ellendig slecht uitzag." Wordt vervolgd-

Schager Courant | 1926 | | pagina 1