mns GE8R. XWELOAM SCKAGEH. Abonnementsgelden» TRAPMAN S Co. ZiBkenvader en Moeder VERKNOPING. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Omdaf wij een REUZEN OMZET hebben, Bekendmakingen* vóór 10 APRIL a.s Ingezonden Stukken. Advertentiën. een sluit oude en nieuwe KOEMEST, VlilJOAG 19 MAAKT a.s„ een partij [toornen, Twijgen, Takkebossen, SOLLICITANTEN nrNZELFDKK DA» GHBORBN EN GESTORVEN. 5Leiden werd 13 maanden geleden een tweeling oren twee meisjes, Petronella en Franclsca van De beide kinderen zijn nu ook op denzelfden dag, gisteren, overleden. tE ONTSLAGAANVRAGE VAN MR, LTHBUHG. 'hans heeft mr. J. Limburg zijn ontslag ingediend Ifd der Provinciale Staten van Zuid-Holland. >e dezer dagen aangekondigde buitengewone ver ering van de Provinciale Staten van Zuid-Hol- d zal plaats hebben op Vrijdag 9 April en in de- vergadering zal voorzien worden in de vacature het college van Gedeputeerde Staten, ontstaan ff het bedanken van mr. Limburg ais Statenlid. WARMENHUIZEN, 15 Maart. kool', le soort f 3.50—9.30, 2e soort f 2.80 gele kool, le soort f 4.507.50, 2e soort nO—6, witte kool1, 2e soort f 3.304.10. drielin- nf 7.10—7.20, uien f 5.105.90. Aanvoer: 47000 i roede kool; 13400 Kg. geLe kooi, 15180 Kg. od. kool, 1200 Kg. uien. teEOEK OP LANGENDIJK. 16 Maart. Wortelen f 3.106.60, roode 'kool, le soort f 3.80 "60, 2e soort f 4.609.50, gele kool le soort 50, 2e soort f 4.707.80, Deensohe witte 10.60, uien f 3.305.70, drielingen f 6.50b- nep f 7.10, alles per 100 Kg. ivoer: 4575 Kg. wortelen, 116000 Kg. roode 156500 Kg. gele kool, 67600 Kg. witte kool, DO Kg. uien. rOORDSCHARWOUDE, 16 Maart, fien f 4.705.80, drielingen f 7.107.30, nep 7 60, grove uien f 4.40—4.60. peen f 77.50. >de kool' f 4.5010.30, doorschot f 3.709.40, kool f 4.80—9.90, doorschot f 3.90—8.10, D. fcte kool f 5.6011, doorschot f 5.108.90, alles r 100 Kg. Aanvoer: 7800 Kg. uien, 6000 Kg. en, 226600 Kg] roode kool, 101500 Kg. gele kool, [000 Kg- Deensohe witte kool. WARMENHUIZEN, 16 Maart. Roode kool', le soort f 4.90 tot 9.10, 2e soort 4.507.20, uitschot f 1.302.50, gele kool; le jort f 5.50—7.60, 2e %oort f 3.505.70, witte kool, soort f 5.709.10, 2e soort f 3.805.50, drie- agen f 6.707, uien f 6.20, grove uien f 4.90. een f 6.606.70. Aanvoer: 114475 Kg. roode kool, F '"e kool, 1700 Kg. 1* (265 Kg gele 1 8750 Kg. ;ele kool, 37695 Kg. witte peen. »URMEREND, 16 Maart. Sicrveiling Hotel „Paradijs". Aangevoerd: 86041 eendeieren f 5.405.50, 98000 ipeieren f 5.40—8.20., Centrale Eierveiling (in het gebouw der Afslag- reeniging) der Alg. Noordhoil. Pluimveevereen. Aangevoerd: 38233 kipeieron A f 5.406.50, 639 era B t' 5.405.50, 37437 eendeieren A f 5.40 0, 530 idem B f 5.30. PURMEREND, 16 Maaxfc. Op de heden gehouden weekmarkt waren prijzen aanvoer: 14 st. kleine Fabriekskaas f 41.50, met ksmerk f 45, 7 st. kleine Boerenkaas met rijks- irk f 46, 1 st. Goudsdie kaas met rijksmerk r 38, 5 rundoren, w.o. 180 vette runderen f 0.901.2(0, edel matig, 267 melk- en geldokoeien f 150 handel' matig; 8 stieren, 34 paarden f 100250, ndol stug; 5 vette kalveren x 1.401.60, handel ktig; 1172 nueht kalveren voor de slacht f 10 voor de fok f 1638, handel matig; 365 vette rkens voor de zout. 8587 ct., vette rarkens or de slacht 8690 ct., handel vlug, 65 magere rkens f 2450, handel' stug, 90 biggen f 20—30, ndel vlug; 858 schapen, vette schapen f 35—48, ïhoudera f 2335, handel stug, 20 bokken, kip- ren f 56.50, eendeieren f ,5.25 per 100 stuks, rakuikens f 2.102.40, appelen (25 idstan) f 25, Kg. boter f 2-2.10. DE MAN, DIE GEEN KRANT LEEST**. Een vermakelijke boutade, is het hoofdartikeltje de jongste „Figaro": Jk verzoek u vriendelijk, meneer" zoo zeide gis- rochtend een tenger oud heertje van vreedzaam terlijk tot een buurman in de autobus, „de op- triften in uw courant te verbergen. Ondanks me- f lees ik de schokkende titels en ik voel, dat ik er k van word. Denk niet dat ik gek ben, ik ben al- in maar hartlijder en rentenier. Op advies van Ijn medicus heb ik er van afgezien een krant open slaan. Want ziet u, meneer, de fout der dagbla- n is dat zij niet het juiste moment kiezen. Zij pu- ceeren hun nieuws in allerijl, op een bepaald uur, aarom wachten zij niet de opklaring af, die zich in duistere dogen toch steeds voordoet. Deze opkla- gnemen do mijnen -te baat om mij in te lichten, at zou het. publiek verstandig zijn als het mijn >orbecld volgde. Wat een kwellingen kost hun hun igedtldige nieuwsgierigheid." En iets verder wordt vervolgd: „Gisteren heb ik gelijkertijd den jongsten val van Briand en zijn rugkeer aan het bewind vernomen. Het heette dat !t een langdurige en bijna onoplosbare crisis zou jn. Ziji heeft 24 uur geduurd." „Spreek mij vooral niet van diplomatieke con- renties vóór dat ze gesloten zijn. Aan de opschrif- n van uw blad zie ik dat in Genève niet alles van n leien dakje gaat. Kom, kom, 't is altijd hetzelfdel Kiert 1920 hêeft elke vergadering van politieke ver jenwoordigers zich volgens hetzelfde droevige pro- amma afgespeeld: de eerste dag een volmaakte «lelijkheid, daarna de kritieke fase: conflicten, ama, wanhoop, enz.'Ten slotte de bemiddelings- ances en gelukwenschen. Het resultaat sinds zes ren? Concessies aan het onhandelbaar egoisme, ra hardnekkigen trots van Duitschland Zou 'do euvve geest een of andere aangename verrassing oor ons inhouden? Ik geloof het nauwelijks. En om Jgemotiveerde blijdschap en schrik te vermijden acht ik het slot-protocol afMaar ik heb mij op- öwonden, mijn hart klopt sterk, Ik verzoek u riendelijk, meneer, de opschriften in uw blad te ërbergen.". EEN ZONDERLING ONGELUK. Te Stockholm is een zonderling ongeluk gebeurd. Sen ontploffing heeft een auto vernield en de pas- i&gier, een koopman, is daarbij om hét leven ge komen, terwijl de chauffeur als door een wonder on gedeerd bleef. Een aantal huizen is door de ontplof- nnig beschadigd. Bij hot onderzoek is gebleken, dat in de automobiel een paar pond dynamiet ontploft zijn. Men vermoedt oat een misdaad in het, spel is. Twee compagnons van den koopman zijn in hechtenis genomen. Zij hadden de auto besteld. Een hunner was in IM bezit van een polis van een levensverzekering pp naam van het slachtoffer. TWEE TOERISTEN OMGEKOMEN. I Uit Krummhübel (Silezië). Zondagavond werd door Öe' reddingsbrigade vernomen, dat in de nabijheid van de „Scbneekoppe" twee toeristen doodgevro ren zouden zijn. De reddingsbrigade trok er onmiddellijk op uit &n vond al spoedig de lijken van een man en een vrouw. Het lijk van den man werd herkend als dat van een Britsch-Indiër, die aan de universiteit te oerlijn studeerde. De identiteit der vrouw kon niet worden vastgesteld. Men neemt aan, dat zij in den stormnacht van vrijdag op Zaterdag zijn omgekomen. kunnen wij noleeren Metworst Leverworst Bloedworst Tongworst Boterhamworst Rookvleesch 70 cent per pond ■*0 16 ons 19 tl W 35 Iwt «reta bootj. M on« door het Water van t Iloem raaxlsciiiap <ler Strijkmolens van da Niedorper Koggen ging, was mijn buurman J. B.< dijkgraaf, hij was 'heef boos en zaide: moet dafc zóó? Doch hy zag dit al' 'heelf gauw, dat het een stroom zon worden, want de een volgde den ander. Doch het blyit met uit, dat de gewone wallen ondormijnd worden? waar groot gevaar aan verbonden kan komen, omdat het allemaal van onder af gaat. Dankend voor de plaatsing. O. TUINMAN. VOOR 120.000 AAN DIAMANTEN VERDWENEN. Uit Brussel, 15 Maart. De diamanthandelaar L. 1 Z., op de doorreis te Antwerpen vertoevende, hoeft volgens de „Neptune" aldaar kennis gemaakt met een vrouw die zéide Boeren te heetcn en uit Am sterdam afkomstig te zijn. Zij heeft, naar hij aan de politie mededeelde, zijn portefeuille geroofd, l waarin zich diamanten bevonden voor een bedrag van f20.000. De politie kon tot dusver geen spoor i van de daderes vinden. EIGENAARDIG ONGEVAL. Te Elsene (België) heeft een zonderling ongeval plaats gehad. Een met een paard bespannen melkkar verdween i plotseling, met rijdier en.melkboer incluis, in den; grond. Na de verzakking hoorde men een luid ge-1 ruisch van water. De melkboer kon ongedeerd uit de diepte krui- pen, maar paard en kar moesten met behulp van de brandweer bovengebracht worden. Het springen van een waterleidingbuis moet de oorzaak van het ongeval zijn. Uit voorzorg werd later de geheele straat afgezet. ERNSTIGE GASONTPLOFFING. Een ernstige gasontploffing heeft Zondagochtend in de Menkestraat te Leipzig plaats gehad, en wel tengevolge van een zelfmoord. Een looper, in dienst bij de tram, had zich n.1. Zaterdagnacht door gas- verstikking van het leven beroofd, Toen zijn zoon den volgenden morgen opstond en de gasluebt bemerkte, opende hij de deur van het vertrek, waar de daad had plaats gevonden. Het schijnt, dat ergens vuur aan was, want er ontstond een hevige ontploffing, zoodat alle ven sters ingedrukt werden. De jongen werd zeer ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. DE VERKOOP VAN KAMERS TE MOSKOU. Zooals bekend heerscht er te Moskou (en in de overige groote Russische steden) een woningnood, zooals men dien in het Westen nooit heeft gekend. Elk gezin kan slechts één kamer krijgen, als het die nog krijgt. Duizenden gezinnen hebben in het geheel geen onderdak en leidon een bestaan van zwervers en vinden onderdak bij kennissen, die zelf slechts één kamer tot hun beschikking hebben. Wie een kamer heeft mag zich gelukkig achten. Den laatsten tijd ontstond een handel in kamers. De gelukkige bezitters van een kamer stonden hun „bezit" af voor 800—4000 roebel (dus pl.m. 1350 gul den). Zij deden het zonder het huiscomité iets van de transactie mede te deelen, want een dergelijke handel is verboden en de „koopers" hebben hoege naamd geen rechten op het gekochte. Het volkscom missariaat van justitie heeft nu een circulaire uitge vaardigd, waarin aan de autoriteiten wordt voorge schreven de verkoopers te vervolgen. DE EVOLUTIELEER IN AMERIKA. Het fundamentalisme in Amerika wint veld. Men herinnert zich het proces, het vorig jaar Juli door de z..g fundamentalisten, de aanhangers van de oud testamentische opvatting optrent het ontstaan van .den mensch, aanhangig gemaakt tegen den leeraar Scopes, te Dayton, in Tennessee, die had geleeraard dat de mensch afstamt van een lagere diersoort, en dat eindigde met een algemeen officieel verbod om in de instellingen van onderwijs in Tennessee leer stellingen te verkondigen, strijdig met die van den Bijbel. Sedert heeft de staat Texas zich bij de fun damentalisten aangesloten en eveneens een verbod uitgevaardigd. En thans komt uit Amerika het be richt, dat ook de staat Mississippi aan zijn onder wij skraertten, op straffe van boeten en ontslag, ver biedt, tegen het bijbelsche scheppingsverhaal te zon digen. Het fundamentalisme dreigt nog verder om zich heon te grijpen. De „City Board of Education" te Atlanta, de hoofdstad van Georgië, heeft het on derwijs in de leer der evolutie verboden, terwijl de fundamentalisten in Kentucky eveneens een cam pagne. voorbereiden tegen de parwinistischo leer stellingen. EEN ULTIMATUM VAN DE MOGENDHEDEN AAN CHINA. De mogendheden d. z. Engeland, Japan, Frankrijk en de Ver. Staten, hebben door hun zeestrijdkrach ten in de wateren van Tientsin een ultimatum laten stellen aan het Chineesche „nationale leger" aldaar. De scheepvaart op de rivier tusschen Tientsin en de zee moet tegen 12 uur 's middags op Donderdag weer ongehinderd hersteld zijn. EEN KRANTENKONING OVERLEDEN. Ed'ward Scripps, een bekend Amerikaansch kran tenkoning, is op een reis naar Afrika, aan boord van zijn jacht, de „Monrovia" in Liberia, ten gevolge van een aanval van beroerte, overleden. Hij had blijkbaar een voorgevoel van zijn naderend' einde; want vóór zijn vertrek had hij last gegeven om, im dien hij mocht komen te overlijden, zijn lijk in zee te begraven. Scripps, die 71 jaar oud werd, was geïnteresseerd bij. 28 dagbladen in 15 staten der Vereenigde Sta ten en was verder de meest gezaghebbende eigenaar van de bekende United 'Press Associations te New York. Aan de Redactie van de Schager Courant te Schagen. Geachte Redactie! naar aanleiding van het ingezonden „stuk van den beer P. Groen, watermolenaar te Hoogwoud, in uw no. van 13 Maart jl., verzoek ik U beleefd opname van onderstaande. Dat Raaksmiaatsboezem in de jaren 1890 tot 1894 vaak op peil stond, is mij bekend. 0'ok toen liep op verschillende plaatsen, bij' aan waalenden wind bet water over de kaden, zoodat meermalen met spoed moest worden opgetreden, om erger te voorkomen. Dat het water niet snel genoeg naar de machine te Aartswoud kan komen, is ook reeds op de verga dering te Dirkshorn aangevoerd, waarom hok werd genoemd verruiming van de Langereis, ais een zeer dure maatregel. Of voorts de kaden in de omgeving van Hoogwoud niet voldoende worden onderhouden, kan ik niet be- oordeelen, doch dat zulks in deze omgeving, mede als gevolg van een desbetreffend rondschrijven, van het Bestuur van Geestmerambacht aan alle Polder besturen wel gebeurt, werd ook nog op de bewuste vergadering geconstateerd, o.a. door den opzichter van het Ambacht, den heer Wartenhorst, In de laat ste jaren is hier heel wat aan de kaden ten koste gelegd. Met dank voor de opname, Uw dw., L. REUVERS. Dirkahorn, 16 Maart 1926. AANGIFTE VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE LAGERE SCHOOL. Burgemeester en Wethouders van Schagen maken bekend, dat op 1 Mei a.s. toelating van nieuwe leer lingen tot de openbare lagere school zal plaats heb ben. Aangifte moet geschieden door ouders of verzor gers van kinderen vóór 1 April a.s. bij het Hoofd der School, bij voorkeur des nami'ddags tusschen 3Yt en 4 uur. Overlegging van het trouwboekje der ouders is ge- wenscht en medeneming van een pokkenbriefje van het kind is noodzakelijk Schagen, 15 Maart 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORJNELISSEN. De Secretaris. ROGGEVEEN. AANGIFTE VAN LEERLINGEN VOOR DE BEWAARSCHOOL, Burgemeester en Wethouders van Schagen maken bekend, dat op 1 Mei a.s. toelating van nieuwe leer lingen tot de Bewaarschool zal plaats hébben. Aangifte moet geschieden door ouders of verzor gers van kinderen vóór 10 April a.s. bij het Hoofd der Bewaarschool, Mej. J. de Vries, bij voorkeur des voormiddags tusschen 11en 12 uur. Overlegging van het trouwboekje der ouders is ge- wenscht en medeneming van een pokkenbriefje van het kind is noodzakelijk Schagen, 15 Maart 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. COR1NELISSEN, De Secretaris. ROGGEVEEN, 1—4*4 d.M. diep in de aarde en verpoppen daar. De poptoestand duurt maar ongeveer 3 weken. De ke vertjes blijven echter tot 't volgend Jaar in den bodem. Wat betreft de VOORBEHOED EN BESTRIJDINGSMIDDELEN, kunnen we opmerken, dat er zeer vele worden aan bevolen, waarvan de meeste echter waardeloos blij ken. Met eenige kans op succes kunnen tegen de lar ven de volgende middelen worden toegepast: Het ge bruik maken van lokmiddelen. Daarvoor kunnen dienen in stukken gfesneden aardappelen en rapen, welke op een diepte van (>—10 c.M. met de snijvlakte naar beneden worden gelegd. Zij worden eiken mor gen nagezien en de zich daar aan bevindende lar ven gedood. Om het lokaas gemakkelijk weer te kun nen vinden prikt men het aan stokjes, die boven den grond uitsteken. Als men lokmiddelen met suiker verzoet, oefenen zij nog beter werking uit en als men er Parijsch groen op smeert, doodt men meteen de vretende ritnaalden. Hoe meer men voorts den grond omwerkt, hoe minder last van ritnaalden men zal hebben. Een chili-gift ter rechter tijd bevordert de wortel vorming en den groei, waardoor de ulanten min der van de larven hebben te lijden. Ook kan men 16—12 droppels petroleum 12 uur voor het zaaien mengen door 1 L. boonen. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij het ver zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het eerste kwartaal 1926, ten bedrage van fl.65 (voor courant met Zondagsblad 12.38), aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. De laatste manier van vereffening raden wij ten zeerste aan, daar dit sleohts 5 cents kost; formu lieren zijn aan alle postkantoren één cent vorkrijgbaar. Per poetwissel daarentegen zijn de kosten f0.10. Na genoemden datum wordt beschikt met 10.14 verhooging. Toezending is dus voordeelig! Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten- geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorkou- ders) te betalen, geldt dit verzoek niet Zij, die bQ ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, of Kinderkleeding enz. zijn geabon neerd, kunnen eveneens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld le kwartaal 1926, op dezelfde wijze toezenden. Vooi De Prins ls het bedrag 12.33 Voor Het Nieuwe Modeblad tl.23 Voor Gracieuse f 2.15 Voor Kinderkleeding f 0.95 Voor Panorama f2.20 Voor Het Leven 12.50 DE ADMINISTRATIE. RIJTUIGVERKEER PAASCHTENTOONSTELLING. 'De Burgemeester van Schagen, Overwegendie, dat. op den dag der Paaschtentoon stelling de veiligheid van het verkeer op de Gedemp te Gracht, in het bijzonder vanaf de R.K. Kerk tot de Laan, door rijtuigen, automobielen en wielrijders in gevaar wordt gebracht; Verzoekt hen, die op Woensdag 24 Maart a.s. met rijtuigen, automobielen of rijwielen de gemeente van uit de Hoep binnenkomen en op de Laan wenscben te stallen, hun weg te nemen langs den Stationsweg en Landbouwstraat. Schagen, 15 Maart 1926. De Burgemeester voornoemd, J. COlRlNEELISSEN. Lutjewinkel, 4, 3, '26. Mijnheer de Redacteur, mag ik U een plaats je in Uw veelgeleden blad verzoeken? Ik las hier een ingezonden stuk van Groen, mijn vriend; ik 'heb evenzoo van den winter ge vraagd om Jager bemaling en als gij in plaats van molenaar bijna niet met droge beenen op den weg komen kunt of ge moet over een hek en net kastje jvan je waterleiding staat in het water en je kel ders 1'oopen, vol, en alk de jongens met een stok een stuk wal' besteken en het gaat dan ook het water nog in, en men onderzoekt dan in dien1 wal', of die aardkorst Zoo dun is en Ynen kan dan onder dien wal' dijn arm zoo ver niet duwen of het is alles water, dan Zeg je ook: zóó. kan het niet bleven en vraag je om verandering; wat zou tl i n dat geval <loen r Gii spreekt ook nog van 1890 tot 1894, dat toen het water zoo hoog was, maar dan vergeet gij toch ook zeker, dat de Schippers inefc zeeschuiten voeren, wat nu allemaal motoren zijn, wat voor kaden en -dijken heel' erg in acht moet worden genomen. ]En terwijl1 als er voorheen een schuit van 20 a 25 ton door het water ging met Zeik, dan gaan er nu schuiten van 35 a 40 ton met mofcor. Het zou alTemaal wel kunnen, als wij net wallen hadden, die bekaaid waren zooals in de Grootsloot. Toen PLANTENZIEKTENLErSL 191, (Vragen te richten aan den heer K. van Keulen, Veenenlaan 88, Hoorn.) NlIEfUWlLANDSGNG ECMlAK. Vorige week werd mij een vraag gedaan naar be strijding van „nieuwlandsongemak". Ik gaf toen middelen ter bestrijding van den emelt op, daar dit insect goed te bestrijden is. Ook de koperworm' of grietworm moet onder nieuwlandsongemak gere kend worden en daarom achtte ik het goed eens een artikeltje aan dit insect te wijdien. Koperworimen zijn zeer schadelijk» Ziji gelijken eenigszins op meelwormen. Haar aan de buikzijde iets afgeplat lichaam is bruinkleurig, dun, en met een harde chitine-achtige huid bedekt. Zij. dragen verschillende namen, o.a. ook ritwormen, ritnaalden, hardwormen, draadwormen. De larven ontwikkelen zich uit eieren, welke door kniptorren op of even onder den grond op dicht be groeide plaatsen worden gelegd. Aanvankelijk voe den zij: zich met humusstoffen, maar al spoedig be ginnen zij te vreten aan de zachte vleezige wortels van kruidachtige planten. De bovenaardsche sten gels worden door haar/ soms uitgehold). Al mogen zij aan bepaalde gewassen de voorkeur geven, zij versmaden misschien geen andere plant dan mos terd. In de ituinen kunnen zij aan tal van gewassen veel schade toebrengen. Van de houtgewassen noe men wiji de ooftboomen, welker fijne wortels zij; af knagen; van de groenten: aardappels, rapen, uien, sla, koolsoorten en aardbeien,, Zoo noodig kunnen zij: tot een half jaar toe vasten. Bij voorkeur houden zij zich op in drogen, los sen, humusrijken bodem. Vooral in gras- on klaver- land kan men ze in groote massa's aantreffen, maar ook in goeden tuingrond komen zij veelvuldig voor, zelfs in zware klei. Zij leven meestal dicht aan de oppervlakte, maar in den winter en bij groote voch tigheid gaan zij dieper, 's Winters eten zij weinig of niets, maar in het voorjaar de ste meer. Zij zijn dan uitgehongerd en de pas opgekomen plantjes en het kiemende zaad vallen dan aan haar vraatzucht ten offer. 'tKomt meermalen voor dat van 't eerste ge was door de vraatzucht der ritnaalden weinig of niets overblijft. Dit is,vooral te vreozen als grasland is aangelegd tot tuingrond en voor 't eerst beteeld wordt. Zij verblijven 4—6 jaar in den grond. Vandaar dat men grootere en kleinere larven naast elkander aantreft. In Juni van het laatste jaar kruipen zij TE KOOP: gelegen aan vaarwater. Inlichtingen verstrekt Boekh. Drukkerij Wed. G. PLUKKER, Schagen. De BURGEMEESTER van SCHAGEN zal op 's namiddags 2 uur, aan de Spoorlaan, Dorpen en Landbouwdwarsstraat, publiek verkoopen; en een Bakwtigen. Te beginnen aan de Spoorlaan. pe VAN OUDS EEN DER MOOISTE BLADEN. Prachlfolo's. 'n Schol yan goede Lectuur. ABONNEERT U BIJ DEN BOEKHANDEL SCHAGEN. Regenten van het Diaconiehuis der Ned. Herv. Gem. te Alkmaar roepen op naar de betrekking van lp hunno inrichting. Echtparen, (Ned. Herv.), van middelbaren leef tijd, geen Kinderen tol hunnen last hebbende, gelieven zich schrif telijk aan te melden met overleg ging van goede getuigschriften vóór l April a.s. Aanvangssalaris f400.— per jaar met 3 ja.trlijksche verhoogingen van f 50.-, boven kost en inwoning. Brieven aan den Pres.-Regent, Veerstraat 1.

Schager Courant | 1926 | | pagina 3