llHUII BitlïS- G. J. CLAlJ's Bij Ruwe. Schrale huid PU ROL Paaschtentoonstelling. DE GELUKKIGE HELD Donderdag 25 Maart 1926. 6Sste Jaargang. No. 7§ Uitgevers i N.V. v.h. TBAPMAN Co., Schagen. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. OCHTENUVOER Is JEOCHTENDVOER Plaatselijk Nieuws. Reclames. BEKRONINGEN. Feuilleton. Dit blad verschijnt viermaal pot week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zaterdag. Bij inzending tot 'a morgens 8 uur, worden Advor- iontlön nog zoovool mogelijk in hot eeestuitkomond numrnor geplaatst. POSTREKENING No. 23330. int. telef. no. 20. Prijs per 8 maandon fl.06. Losse nummors 8 cont. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 rogols 11.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowtysuo» inbogTopon). Grooto lottora worden naar plaatsruimte borokond. Zitting van Dinsdag 23 Maart 1820. UITGESTELDE BEHANDELING. (Maandag 22 Maar is er geen zitting gehouden.) I Die eerste zaak, die heden in behandeling kwam, was die van den hqer Officier contra beklaagde Jo-1 han :Frederik Heins, een 27-jarige betonwerker uit Enkhuizen, die zich door inklimming met een paar nog jeugdige knapen van omstreeks 17-jarigen leef tijd (Hasselman en van Eünen) toegang tot de wo ning van een ouden man had verschaft, aan "de'Oude geacht te Enkhuizen. Daar had beklaagde met hen eenig geld en verschillende kfeinoodiën gestolen. De zaakwerd, bij ontstentenis van den verdediger, op 't moment maar uitgesteld tot straks. OPENBARE DRONKENSCHAP. De tweede zaak bracht ons den beschuldigde Nico- laas Bur^ering, sigarenmaker te Alkmaar, Het be trof hier voortgezette behandeling, der strafzaak. Hij' was wegens openbare dronkenschap bij zooveelste herhaling „er in" gevlogen, liep verbaal op en be kende het hem ten laste gelegde. Wat hem nogal „mooi" stond De kantonrechter had hem tot 3 dagen hechtenis en 9 maanden Rijkswerkinrichting veroordeeld en de zaak „diende" nu in hooger beroep. Nadat de rpclasseeringsambtenaar als getuige was gehoord, verkreeg de heer Officier het woord en vroeg Z.KGestr. bevestiging van gewezen vonnis. DIEFSTAL MET BRAAK. Daarna kregen we verdere behandeling der zaak contra beklaagde Heins, uit de eerste zaak, straks genoemd. Nu was de verdediger ,Mr. Eecen, die ex cuus maakt voor zijn niet op tijd zijn, present. Beklaagde bekende bet hem ten laste gelegde feit, dat op 5 Januari jl. plaat» vond; De inbraak, door bekl. met behulp van de jeugdige Hasselman en van Eunen gepleegd, was hoofdzakelijk ges'chied, omdat het drietal dacht dat de 82-jarige van 'Dam, in wiens woning de inbraak gebeurde, pas een flinke som gelds (opbrengst van verkocht veel zou hebben. Daar in hadden zij zich echter vergist. 'En toen namen ze het kleine beetje geld, dat zij machtig konden wor den, mee, evenals een horloge, een koperen zegel ring en meer snuisterijen. De O.v.J. is niet 'tot cle mentie voor dezen bekl. die de twee jonge knapen tot medeplichtig zijn aan het misdrijf bracht, ge stemd Bekl. heeft reeds voor diverse ernstige delic ten „gezeten". Nu eischte de heer Officier 1 jaar gev. Pleiter concludeerde tot voorwaardelijke straf. te vee!l ferisonen in de bus. Poortsluiter was heden een groote flinkgebouwde chauffeur, geboren te Hoogkarspel en wonende te An dijk .Hij was door de politie gesnapt toen er meer personen dan als maximum opgégeven is aan den wagen, in de „bus" zaten. Verbaal volgde en heden hadden we voortgezette behandeling der zaak. Na.dat de politie-agent H. Plaat uit Hoorn, die ver baal had gemaakt, was gehoord als getuige, ver kreeg de heer Officier het woord en deze eischte f 25 of 25 dagen ^hechtenis. Ajs. Dinsdag uitspraken. 70 cent per 2'/a KG.; f 9.50 per 50 K.G. Laat het onderzoeken, heeft het geen 42% eiwit j en vet dan zijn de kosten voor zijn rekening. OAeral verkrijgbaar. Avenbora; voor de beste kwaliteit, f 5, P. Visser Jz., Opperdoes. No. 6. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Vaars met hoogstens twee breede tanden. Ie prijs, f 30, F. Metselaar, Anna Paulowna; 2e prijs, f 20. J. Dinkla, Hoorn; 3e prijs, f 15, K. Kiste- maker, Winkel; 4e pcrijs, f 10, (P. J. Blaauboer, Wie- 1 ringerwaard;. 5e prijs, f 5, F. Al F. Groneman, Wie- ringer waard; bestuursprijs: P. J. Blaauboer, Wierin- jgerwaard; Kistemaker, Winkel; voor de beste kwaliteit, f 5, J. Dinkla, Hoorn. No. 7. Voor de beste vette Koe (melkgevend). le prijs, f 20, P. A. Kroon, Oudkarspel; 2e prijs, G. Blaauboer, Kolhorn, Patrijs-Leghorn; Ai, Winkel, f 15, C. Butter, Oudkarspel; 3e prijs, f 10, C. Butter, Moerbeek, zwart Bantam. van Handen en Gelaat Doos 3>0-60-90ct Door krabben worden huidaandoeningen nog er ger. Wend Foster's ZaJf aan^ die onmiddellijk ver zachting geeft en. uw. kwaal''geneest. Inderdaad ©en probaat geneesmiddel. Tn aeer handige tube-ver pakking f L Met groot genoegen kan Schagen terugzien op den dag van gister, in alle opzichten als de Paaschten toonstelling is geslaagd- Over den aanvoer hebben wij gister reeds het een en ander meegedeeld, maar als men dan latér nog eens rustig de inzendingen beziet, dan blijft toch wel de algemeene indruk overheerschend: wat is er veel en ook wat is er veel moois en bezienswaardigs. I Het bezoek van de belangstellenden was dit jaar al enorm groot. Van alle zijden kwamen de autobus senen voerden spoor en tram eveneens een groot contingent aan. Ook van Wieringen werd onze Paaschtentoonstelling zeer druk bezocht Dit jaar was vooral de kwaliteit van het aange voerde vee van eerste kwaliteit niet alleen, maar er waren vooral ook zware beesten aangevoerd. Zoo woog b.v. de eerste prijswinster in de afdeeltng afge wisselde koeien, eigendom van den heer H. C. Kooij te Harenkarspel, niet minder dan 1023 kilo. De stal- uitgang was voor dit kolossale dier dan ook te klein en moest verder uitgezaagd worden. Kooper werd de beer Korver te Den Helder, voor f '1100. j Maar bij dit eene monsterbeest bleef het niet en was o.a. ook door den heer iH. D. Wilken een afge wisselde koe ingezonden, die de algemeene belang stelling trok. IWij laton hieronder d® bekroningen volgen: A, VETVEE. No. 1. Voor den besten, fijnsten en zwaarst ge- mesten Os, met hoogstens 6 breede tanden. Ie prijs, f 60, Jb. de Ridder, Purmer; 2e prijs, r 5, Jb. de Ridder. Purmer; voor 'de beste kwaliteite f 5, G.- Warnaar, Dirksland. No. 2. Voor den besten, fijnsten 2-jarigen Os, me hoogstens 2 breede tanden. le prijs, f25, K. Braak, Hoogwoud; 2e prijs, f10, D. Schermer, Nieuwe Niodorp; voor de beste kwaliteit, f 5,'K. Braak, Hoogwoud. No. 3. Voor de beste en fijnste gemeste Koe, met 8 breede tanden, le prijs, f40, H. C. Kooij, Harenkarspel; 2e pr. f 30, H. D. Wilken, Winkel; 3e prijs, f 20, S. Borst, Scha gen; 4e prijs, f 10, C. Dinkla, Hoorn; Bestuursprijs: P. Wijdenes Cz., Twisk, A. Spaans, Kolhorn; voor de beste kwaliteit, f 5, A. Spaans, Kolhorn. Voor de zwaarst gemeste Koe met '8 breede tanden, le prijs, f15, H. C. Kooij, Harenkarspel; 2e prijs, f 10, H. D. Wilken, Winkel. No. 4. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Koe met 6 breede tanden. le prijs, f 30, A. Spaans, Kolhorn; 2e prijs, f 20,'P. H. de Rover, Alkmaar; 3e prijs, f 10, Jb. de Veer. Schagen; Bestuursprijs: Jb. de Ridder, Purmer; voor de beste kwaliteit, f5, A. Spaans Kolhom* No. 5. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Koe met 4 breede tanden. le prijs, f 30, P. Visser Jz., Opperdoes; 2e prijs f 20, A. Spaans, Kolhorn; Se prijs, f 10, K. Stam, 87. door A. S. M. HUTCHHTSON. Zij verdween een oogenblikje in den woonwa gen, en terwijl hij wachtte, wisselde hij nog eenigie woorden met Japhra: „Je hebt mij geholpen» Ja- Shra: „maar ik Zal je teleurstellen» als c te reef oir .de proef wordt gesteld. ■Tevredenheid, ik zal er mijn best toe doen. u-ti?16! nalaten Sog langer werkeloos te zijn." i±h lachte luid ön schamper. „Als ik moet vechten om mijzelf meester te worden, dan geloof ik, aal ik je teleurstellen." „Hf heb mensehen gezien en ken hun aard. Jij T^me IL^e^ teleurstellen," aai Japhra. ^Dat kan je niet van iedereen zeggen, dat ,,Ik zeg het van jou. Hoe dikwijls je ook Zult mistasten, je zult er ten slotte iets van maken, dat verwacht ik. Luister naar mij, mijn baasje, die fcaanj hoort nog bij je, ik blijf je zoo noemen, hiister naar mij: „Menschen als jij rennen woest door het leven èn komen tenslotte tot den gTooten strijd. Zend mij dan bericht." Hij streek P?® lucifer af om 'zijn pijn aan te stekex, de vlam önkkerde voor zjjn oogen. „Meld mij niets dan: "de groote strijd, Japhra." Het vlammetje van zijn lucifer hulde de rest Vr j -lT611-, somberen nacht in diepe duisternis. Te nndeten daarvan zag Percdval1 het vriendelijk gdliaat met z>ijn strakke lijnen on de heldere oogen. „Ik weet wip overwinnaar zijn zal, zeide Ja para, en het kleine lichtje tusschen Zijn handen overschaduwde en verlichtte beurtelings zijn gezicht terwgl hij Percdval toeknikte. Do groote strijd naderde. iante Maggie wist den datum en zij hield haar wapenen gereed. Toen hij plotseling midden in den strijd stond en deze hem bijna tob wanhoop bracht, herinnerde hri zich 't verlichtte gelaat, het ver- trouwelxjk knikje en hij dacht aan het bericht, OAb hij zenden moest. Oudkarspel; Bestuursprijs: H. J. v. Hoorn, Wie- ringerwaard; J. Stapel Gz., Lambertschaag, B. SLACHTPAARDEN. 'No. 1. Geimporteerde Slachtpaarden. le prijs, f 15,G. de Wit, Alkmaar; 2e prijs, f 2.50, G. de Wit, Alkmaar. No. 2. Hollandsche Slachtpaarden, zware, (koud- bloed). afgewisseld. le prijs, f 5, G. de Wit, Alkmaar; 2e prijs, f 2.50, G. de Wit, Alkmaar. No. 4. Hollandsche Slachtpaarden, lichte, (warm bloed), afgewisseld. le prijs, f 5, J. de Ruijter, Schagen; 2e prijs, f 2.50, G. Leegwater, Helder; Bestuursprijs: A. van iZoonen, Kolhorn. C. WOL VEE. No. 2. Voor de beste Oonschapen, van Texelsch ras, niet geregistreerd, met of zonder lammeren. In te zenden 3 stuks. le prijs, f 10, D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp; 2e prijs, f 5, J. de Wit, Nes. Schagen. No. 3. Voor de beste Overhouder», In te zenden 10 stuks. le prijs, f 15, Joh. Visser, Schagen; 2e prijs, f 10, Joh. de Veer, Schagenp 3e prijs, f 750, J. Slikker Koegras; 4e prijs, f 5, H. Grin, Barsingerhorn; Be stuursprijs: Joh. Govers, Schagen. No. 4. Voor den besten Ram, van Texelsch ra», geregistreerd, geboren in 1924 of vroeger. le prijs, f 10, D1. Sleutel Az., Schagen; 2e prijs, f 6, G. Rademaker, Pettenerkluft; 3e prijs, f 2£0. N. D. Kaan, Wieringerwaard. No. 6. Voor den besten jarigen Ram, van' Texelsch ras, geregistreerd. le prijs, f 10, H. J. E. v. Hoorn, Wieringerwaar;d 2e prijs, f 5, M. Kant, Schagen. No. 7. Voor den besten jarigen Ram, van Texelgch ras, niet geregistreerd. 2e prijs, f 2.50, D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp. DL VARKENS. No. 1. Voor de beste Vette Varkens. In te zenden 2 stuks. le prijs, f 10, J. de Wit, Nes. Schagen; 2e prijs, f 7.50, A. Best Jz., Abbekerk; Se prijs f 5, P. Dekker, Belkmerweg, Burgerbrug; 4e prijs,' f 2.50, P. Bruin, St. Maartensbrug. No. 2. Voor de beste Fokzeug met Biggen, le prijs, f 10, D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp. E. PLUIMGEDIERTE. In te zenden 1 haan en 2 hennen, No. 1. Inlandsche Hoenders, le prijs, f 2, Th. Roep, Schagen, 'Fryske Geelpellen. - No. 12. R'hode Islands. lo prijs, f 2, W. Swierts, Barsingerhorn; 2e prijs, f 1, J. W. Metselaar, Wieringerwaard. No. 13. Barnevelder», le prijs, f 2, J. Koning, Schagen. No. 14. Andere niet genoemde rassen, le prijs, f 2, D Wit Cz., N. Niedorp, Zilverbrakels. No. 15. Krielen (alle rassen). le prijs, f 2, S. Wagemaker, Schagen, Holl. zw. wlt- kuif; M. Tuijthof, Schagen, Sabelpootjes; 2e prijs f 1, HOOFDSTUK VL Mat Ima don heuvel op. 1. Ima had haar schoenen en kousen aangetrokken, toen zij weer uit den woonwagen te voorschijn kwam en zich bij Percdval' voegde om met hem mee te gaan naar den heuvel1". Zij Hepen een poos naast elkander .voort zonder een woord te wisselen. „Ik. heb nog" wat te doen voor ik naar bed ga," liald Percavan tegen Japhra gezegd; terwijl' hij voortliep, was hij geheel' vervuld Van zijn plannen, die hiel den hem bezig, zooalis zijn besluit hem aan het begin van den dag geheel' ia beslag had geuamenr daardoor lette hij niet op Ima, die met hem mede was gegaan, terwijl' "hij liever alleen was geweest. Waarschijnlijk merkte zij het. Zij volgde op kleinen afstand zijn korte, ongeduldige stappen, verrie den .zijn stemming, haar oog gericht op zijn gezicht, dat aü net zien kon, maar telkens wendde zij het hoofd ar, alsof zij vreesde, dat hij liet merken zou en bang was, dat net hem onaangenaam zou zijn; net al» een hond, die weet, da.t zijn baas hem niet bctf ach wensohfc, druipstaartend achter hem aan Jboptj telkens even kwispelend en met smee kenden blik, hunkerend Kaar het oogen blik, dab hij zal' ontdekken, dat zijn meester's boozo bui over drijft en bang is hem opnieuw te prikkelen. Toen hij eindelijk weer tegen haar sprak, klonk zijn toon niet onvriendelijk- Zij liepen door een donkere laan, waar de braamstruiken rankten bij den ingang lang» de boomen naar omhoog, alsof zii met een gordijn wilden beschutten het-heiligdom tegen stof wind én licht. Voor hen lag de weide, «acht en grijs, tot waar zöj bij het maanlicht leek een zilveren streep langs Plowman's bergrug. Hier hing „een sterker pl'an- tengeur dan daar, waar wilde rozen geurden m de laan, die angstvallig die zoete lucht omvangen hield De wind blies hen in het t gezicht; het licht scheen hel voor de oögen, die aan schemer gewend, waren. Dit alles wekte Percdval1 uit zijn overpeinzingen en hij dacht aan zijn metgezelle. „Ben je nu warmer, Ima?'r vroeg hij. „Ja, ik ben nu warmer, baasje" zei ze en voegde er lachend hij: „Zoo kan ik je nu niet meer No. 16. Watervogels. le prijs, f 2, A Kos, Burgerbrug, Witborsten; 2e prijs, f 1, L. Groot, Schagerwaard, Zw. Ind. Loop eenden. No. 17. Toornen. (1—6). le prijs, f 2, R. Keizer, N. Niedorp, Rhode Islandi; 2e prijs, f 1, M. Tuijthof, Schagen, witte Leghorns; Bestuursprijs: 'M. Tuijthof, Schagen, Zilver Wyan- dotten. F, KONIJNEN, Ja te zenden'Ram of Voedster Groote rassen. No. 1. Viaamsche Reus (haaakleur, konijnen- grauw.) le prijs, f 2, P. Bleeker, St. Maarten; 2e prijs, f 1, P. Bleeker, St. Maarten. No. 2. Viaamsche Reus (andere kleur), le prijs, f 2, A v. d. Sluijs, Schagerbrug. No. 3. Weener (wit en blauw), le prijs, f 2, K. Kossen, Schagen; 2e prijs, f 1, K, Kossen, Schagen. 1 No. 4. Andere groote rassen. le prijs, f 2. K. Kossen, Schagen, Lotharlnger; 2e prijs, f 1, K. Kossen, Schagen, Lotharinger. No, 5. Voedster met jongen. le prijs, f 2, Andries Kiezeling^ Schagen; '2e prij^S f 1, C. Slikker, Oudesluis. Kleine rassen. No. 15. Zdlverkonijnen (alle kleuren), le prijs, f 2, \C. Moe ij es, Schagen; 2e prijs, f 1, Ai. 7. d. Sluijs, Schagerbrug. No. 16. Black, Blue en Havanna and tai^ le prijs, f 2, C. Moeijes, Schagen; 2e prijs, i 1, P. Hooij Az., Braakpolder, WinkeL No. 17. Brandneuzen. le (prijs, f 2, D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp,' No. 18. Andere kleine rassen, le prijs, f 2, N. Leijen, Schagen* Angora, No. 20. Nesten jongen. le prijs, f 2, C Moeijes, Schagen, Rdssische Brand- neuzen, BLOEMEN EN PLANTEN. No 4. Voor de schoonste verzameling Boomen en Heesters, decoratief opgesteld. le prijs, f 5, J. W. Boersen, Alkmaar; 2e prijs, f2.50 D. Kruit, Schagen; No. 5. Voor de schoonste verzameling Bloeiende Planten en Bladplanten voor de kamer decoratief opgesteld. le prijs, f 5, D. Kruit, Schagen; 2e 'prijs, f 250, A. Boersen, Alkmaar. f BUITENGEWONE PRIJZEN. No. 1, De belangrijkste collectieve inzending van voorwerpen, die tot den landbouw ixt betrekking staan. Bekroning, plus f 7.50: Berends en Co., Schagen; Zuivel- en Landbouwwerktuigen; A* Peereboom, Nieuwe Niedorp, Zadelmakersartikelen; Kramers en van Rijswijk, Schagen, Landbouwwerktuigen' on -machines. No. 2. Afzonderlijke voorwerpen, die tot den land bouw in betrekking staan. Bekroning plus f 7.50: A Jonk, Kolhorn, driewiel- noemen." Hij ging met haar naar een hek, vanwaar zij een wijder uitzicht hadden op de weide; „laten wij even rusten," afaide Hij. „Wij zijn beiden onder gewor den Ima, sedert je het Iavatst gezien heb. Jij bent gegroeid! Je hebt je haren opgestoken, je bent vol wassen! Ik .moet je nu eerbiedig behandelen." Zjj antwoordde niet op zijn luchtagen toon. Haar oogen, die hem rustig aanzagen, hadden een ern stige uitdrukking. „Ik ben voor jou een zigeuner kind," zeide zij. „Ik ben niet je gelijke voor mij geen eerbied bewaar dien voor de dames/" En voor hij kon antwoorden^ vervolgde zijjt „Hoe is het eigenlijk met dat meisje, waarvan je mij verteld hebt, Sneeuwwit en Rozerood noemde je haar." Hj lette niet op den veranderden klank van haar stem. Het kwam niet bij hom op, dat zij zich ver geleek bij haar, die zij genoemd had met den naam, dien hij zoo gaarne gebruikte; hij was alleen ver rast en dankbaar dien naam te hoor en uitspreken. „Ja, ze is ook ouder geworden," zei hij. Hoe .is het mogelijk, dat je je haar nog herinnert, Ima?" Zijn stem klonk ernstig. „Ik heb het koud," zei zij, la'ten we naar bene den gaan naar de weide.," Hij létte niet op wat zij zeide, maar ging voort: „dat je weet, dat ik haar zoo noemde. Zij wilde van onderwerp veranderen en zij* tracht te zijn belangstelling te .wekken door vlug te ant woorden: „Ik dacht aan jou, niet aan haar. Jij was mijn vriend, toen wij samen Speelden als jon gen en meisje. Al' wat ie met mij gespeeld hebt, al' wat je mij verteld hebt, zijn voor mij mijlpalen op den weg, hoe onbeduidend het ook was. Hij luisterde nu naar hp.ar woorden, maar hij schreef het gemak, waarmee ze sprak en haar eigenaardige opvatting, dat hij haar niet met eer bied zou hoeven te behandelen, toe aan haar Jjeveai, dat haar zoo anders gemaakt had dan anderen. „Maar je doet alsof die da^en achterliggen," !Zei hij. „Wjj zijn nog even goede vrienden. Zij schudde het hoofd en grlimlhchte. „Neen, ik ga nog verder terug,", zei zij met zachte stem. „Je begrijpt me niet, ik denk aan de dagen, toen wij samen speelden. Als ik in bed lig" in die prachtige nachten, de deur van den woonwagen wijd open en naar de storren kijk, en speel', dat ik mij tussioheni hen beweeg; van ster tot ster hoog boven het dak van den-woonwageSi en dan weer naar beneden, waar de boomen en heuvels zich verheffen, dan zie ik jou aan mijn zijde, zooalis ik je leerde kennen, saoa zoek ik je, —r niet zooalis..- Zij hield op en haar stem veranderde. „Wat praat ik eigenlijk?" Zij lachte „Kinderlijke voorstellingen, niet voor jou," zij liep voort en hij volgde haar. „Het is een mooi beeld," zei hjj. ,Maar j'e weet dat je het verliezen zult, als je niet oppast, als je stijf en onnatuurlijk wordt door die dwaze lessen van je. Waarom al1 die beschaving? Ze doodt iets in je, Ima. Ze maakt je zoo heel' anders. Laat -dat over aan die andere, die jij „Dames" noemt." „Daarom," zeide zij, en zij sprak dat woord uit aLsof hierdoor allés verklaard was. Zij zweeg verder tot zij boven op Plowman's berg rug waren gekomen. 2. Hij, van zijh kant, bleef stil' staan bij zijn eigen gedachten. Hij verdiepte er zich zoo zeer in, dat toen hij op den heuvelrug kwam, en onwillekeurilg 'even stil' stond, zij tiveomaal' moest zeggen: „Nu ga ik terug," voor hij aan haar dacht Verbaasd keek hij haar aan als iemand, die uit z5jn slaap ontwaakt Die laatste woorden brachten hem tot de werkelijkheid, terug en hij zei: „Als je zoo genoot van die lessen, waarom gaf je ze dan op, toen de winter voorbij was?" Zjj antwoordde zacht haar stem klonk treurig, maar niet verwijtend. „Da.t hebben wij al' taeer bepraat. Daar moet je maar niet bij stilstaan. I* zeg je nu alleen: dat ik heep ga." -Hij begreep, dat hij haar weer veronachtzaamd had en wilde daar luchtig over heen glijden. „Ik vraag je waarom je bent opgehouden met je lessen. Hadt je daar een echte vrouwenreden voor?" Zij hief haar handen smeekend naar hem UDp. „Denk zoo niet over me. Het was geen „echte vrouwenreden," die me naar den woonwagen terugvoerde, toen de winter voorbij was. „Geen vrouwen logica!" Ik wist dat er groene knopjes waren in de greppels onder de doode, natte bladen. Ik .had ze ieder jaar ontdekt alk de zon en de lentewind de blaadjes deed zwellen en de lentegeur verspreidde. Hoe kon ik leven onder het dak va® 1 een huis, aks die gedachten mj^^vulden

Schager Courant | 1926 | | pagina 1