Gemengd Nieuws. BOERDERIJ VERKOCHT. De boerderij van mej, de Wed. en kinderen van wijlen den heer Nicolaas 't Hart, staande in de Ber- germeer, onder de gemeente Bergen, is in publieke veiling gekocht door de heeren B. Strooper te Heiloo en J. Hal ff te Alkmaar, voor de som van i 37847, plus f 1000 voor den ierkeider, alzoo totaal f38847. De boerderij is 17.34.90 H.A. groot. De veiling, geschiedde ten overstaan van. den (No taris C. L. van den Bergh te Schagen. "T ZAND. In den loop der vorige week vergaderde de ver- eeniging „Plaatselijk Belang" in het café van den *heer H. Schrieken. Tegenwoordig waren 23 leden. Voorzitter de heer E. E. Oterdoom. Na een harte lijk welkomstwoord werd overgegaan tot lezing der notulen. Deze werden onveranderd vastgesteld en geteekend. 'Hierop bracht de voorzitter verslag uit over het geen door het bestuur is gedaan in. het tijdsbestek van 20 October 1924 en de vergadering van heden. Hieruit bleek, dat het Bestuur 11 maal in vergade- riing bijeen kwam; dat het bestuur heeft weten te bewerken, dat de modderpoel van voorheen is ver anderd in een goed begaanbaar 'looppad, waardoor hér dorp een veel beter aanzien heeft gekregen. Ad- haesie werd betuigd aan een adres yan de Schager Mddenstandsvereeniging, gericht aan den Direc teur-Oeneraal der Posterijen enz., inzake verrui ming van het telefoonstreeknet. Het resultaat daar van was. dat her net, wat betreft goedkoop telefo- neeren (15 ct.) werd uitgebreid tot 15 K.M. Verder verleende het bestuur zijne medewerking als plaat selijk comité bij gelegenheid der stormramp in Oos telijk Nederland, tevens bij die gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van H.H. de Koningin en bij den grooten watersnood tot het doen inzamelen van gelden, enz. enz. Rekening en verantwoording van den penning meester, den heer K. Zeeman. De rekening was als volgt verdeeld: Bijgeschreven f 12.65. Ontvangsten f 821.05%, in totaal uitgaven f 561.41, saldo f 259.64%, per Boerenleenbank f 250, aan kasgeld f 9.64%. Be last met nazien der rekening werden de heeren J. W. de Leeuw en L. Schilder Jz. Bij monde van den heer Schilder werd verklaard, dat alles in orde is bevonden. Voorzitter dankte de commssiie voor het nazien en den heer Zeeman voor. zijn goed beheer. Verkiezing van 2 bestuursleden, aftredend de hee ren J. A. de Wit en A. F. Meijer. Beiden herkozen. Bespreking over de mogelijkheid om te komen tot oprichting van een proeftuin. Dit punt werd door den voorzitter duidelijk toegelicht. Er bleek uit, wat door het bestuur alreeds was besproken en met den heer Hazeloop, Rijkstuinbouwconsulent te Alkmaar, een begrooting. was opgemaakt. Begrooting: Aan grondkoop f 5500, warenhuis f 5500, het in cultuur brengen van den grond f 1000, broeiramen en bak ken f 800, gereedschappen, emball. f 500. vrachauto, f 1600, zaden f 200, bedrijfskapitaal f 1000, schuur enz. f 2000, totaal f 18100. Met woning voor, tuinbaas zou het bedrag verhoogd worden tot f 20600. Inkom sten tot een bedrag van f 6500. De explotatierekening sloot met een zelfde bedrag. De heer J. v. Duin vroeg naar de kosten yan den proeftuin te Juiianadorp, Spr. zeide, dat het daar goed gaat. Voorzitter zeide, Juiianadorp krijgt een subsidie van f 1100 en is begonnen met rentelooze aandeelen, terwijl het land wordt gehuurd. Volgens onze be grooting wordt alles eigendom. De heer. L. Schilder vroeg, of bet hoofddoel werk verschaffing is. •Het hoofddoel is, zeide voorzitter, bevorderign der plaatselijke welvaart. Nog werden verschillende vragen hieromtrent ge daan en allen tot bevrediging beantwoord. Op voorstel van het bestuur werd besloten, een commissie voor nader onderzoek te benoemen". Tot U-den werden benoemd de heeren A. Kager, C. de Leeuw, L. Schilder. A. Zomerdijk en C. Muntje- werf Allen namen hun benoeming aan. In de rondvraag werd o.a. ter sprake gebracht autobusdienst. Voorzitter zeide, dat het bestuur hoopt ook deze zaak weldra voor elkaar te brengen. Voorzitter dankte voor de zeer aangename bespre king en sloot hierop de vergadering. OUDKARSPEL. In den 27 dezer gehouden vergadering van nota- beien der 'Nederd. Hervormde gemeente alhier, is be noemd tot Kerkvoogd de heer G. Hart alhier. NA DEN WATERSNOOD. B. en W. van Deventer deelen mede, dat de schade, door den watersnood toegebracht aan gemeente-ei gendommen, de kosten van het vorleenen van onder dak aan vluchtelingen, etc., totaal f72.000 bedragen. Zij meenen, dat dit bedrag in 10 jaren kan worden gedekt. De kosten van werken, die moeten worden ondernomen als noodzakelijk gevolg van den wa tersnood, "als verbetering van straten etc., beloopen een bedrag van f 17.835, waarvan f 10.000 zijn te put ten uit het bedrag, toegestaan bij de begrooting voor bestratingen, terwijl voor de rest een crediet wordt gevraagd. De kosten, die ten laste komen van het havengrondbedrijf door werken ter voorkoming van nieuwe overstroomignen, worden geraamd op f32.800 terwijl de soortgelijke kosten voor het spoorbedrijf f570 zullen bedragen. DE HUURCOMMISSIEWET OPGEHEVEN? De parlementsredacteur van „Het Volk" schrijft: „Ons bereikt het gerucht, volgens hetwelk een alge- raeene maatregel van bestuur tot opheffing van de Huurcommissiewet het Departement van Arbeid heeft verlaten en om advies naar den Raad van State is gegaan Volgens een bepaliDg van de huruwetten, ver vallen zij zes maanden na den dag, die door de Kroon den Raad van State gehoord zal zijn bepaald. Volgens het gerucht, dat ons bereikte, zou in genoemden be stuursmaatregel de datum van één April zijn ge noemd, zoodat de Huurwetten 1 October zouden ko men te. vervallen. „Wij hebben den directeur-generaal van de Volks gezondheid, mr. Lietaert Peerbolte, naar aanleiding van bovenstaand gerucht inlichtingen gevraagd. Hij antwoordde niet gerechtigd te zijn om in positieven of in negatieven zin een informatie te geven." ONTPLOFFING. Gisteravond te omstreeks 7 uur was de heer v. d. Valk aan de West Vest te Schiedam bezig met het vullen van een benzinetank van een motorrijwiel. Toen plotseling, vermoedelijk omdat op het rijwiel een carbidlantaarn brandde, een ontploffing ont stond en het rijwiel in brand vloog. De brand deelde zich mede aan twee andere motoren. Bijgestaan door burgers wist de eigenaar den brand met emmers wa- .t ter en zakken zank te blusschen, waarbij hij zelf in brand geraakte en brandwonden bekwam. Ook een der burgers kreeg brandwonden. De motoren zijn ernstig beschadigd; verzekering dekt de schade. ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond 27 Maart hield de Tuinbouwver- eeniging „Anna Paulowna" eene algemeene verga- deriing in de „Vlas- en Korenbeurs". De voorzitter, de heer D. Stammes, heette de aan wezigen welkom, waarna de secretaris, de heer D. Kaan Jz., de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd, met dank voor de juiste weergave. Vervolgens bracht dg secretaris het jaarverslag uit, dat ook nu weer.verre van opwekkend kon lui den. Men had 32 veilingen gehouden. Er was weer voor heel wat minder verhandeld dan het vorige jaar, terwijl het aantal leden opnieuw was terugge- loopen en wel van 162 op 128, alzoo oen ledenverlies van 34. Het gaat dus in een verkeerde richting en dat doen de bouwers zelf, door niet aan de veiling te komen. Producten worden er genoog geteeld, daarin zit het niet. Ontbinding der Tuinbouwver- eeniging, zegt het verslag verder, ware misschien nog het beste. Men zou zien, dan werd onmiddel lijk een nieuwe vereeniging opgericht, wijl men vaak pas dan iets waardeeren gaat, wanneer men het mist. Een commissie .bestaande uit de heeren Van Duin, Muntjewerf en De Groot, heeft de boeken J van den penningmeester nagezien en verklaart bij i monde van eerstgenoemde, alles volkomen in orde te hebben bevonden, waarop voorzitter de commis sie dankt voor haar moeite en den penningmeester voor zijn goed beheer. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer C. Wuijs, blijkt dat de ont vangsten wat de gewone kas betreft f 1029.99 be droegen De uitgaven beliepen f 806.69, er is dus een batig saldo van f 223.30, Hierbij dient opgemerkt te worden da.t van de N.U.M. f 375.29 is terugontvangen Zonder deze uitkeering zou er een nadeelig saldo I van f 151.99 zijn geweest. Thans is in het geheel in kas f 1926.52. Er is een zuivere winst gemaakt van f 14.90. Voorzitter brengt ter sprake het renteloos voor- schot ad f 100 indertijd als bijdrage in de oprichtings kosten der Aardappelselectievereeniging verstrekt en zou dit bedrag willen schenken, zooals ook de j Holl. Maatsch. van Landbouw met haar voorschot heeft gedaan. De Selectievereeniging doet voortref felijk werk, waardoor de bouwers hier best goed te gen niet te hoogen prijs kunnen bekomen. In ieder geval winnen zij den vrachtprijs uit, doordat alles hun franco aan huis bezorgd wordt. Na eenige be- spreking zijn allen er voor, om dit bedrag niet meer terug te vorderen. Een besluit mag echter thans niet genomen worden, waarom dit punt een j volgenden keer op de convocatie zal worden ge plaatst. Betreurd wordt, dat men den heer P. Smit, die brugwachter aan de Kooibrug geworden is, als weger zal moeten missen. Het jaarverslag van den betaalmeester, den heer S .Spe'ets luidt al ven etroosteloos als dat van den secretaris. Op de 32 veilingen die gehouden zijn werd verhandeld voor ongeveer 12400 gulden, gemiddeld omstreeks f 390 per veiling, tegen ongeveer voor f17000 in 1924. Elke veiling in Noordholland bloeit, behalve die in Anna Paulowna, wijl daar de aanvoer 9teeds minder wordt. De kleine bouwer gaat naar den Helder, de groote bouwers contracteeren of ver- koopen uit de hand. De verschillende salarissen worden onveranderd vastgesteld. Als commissie voor het nazien der rekening over 1926 worden aangewezen de heeren Zoete, Van Duin en Rentenaar, die allen aannemen. De heeren F. van Lierop en D. Kaan, die als bestuursleden moeten af treden, worden herkozen en nemen hunne herbe noeming aan. Bij' de rondvraag komt nogmaals de achteruitgang der veiling ter sprake, welke achteruitgang men zich toch ook eigenlijk wel verklaren kan. Den Hel der ligt zoo vlak bij en het vervoer is langzamerhand zoo gemakkelijk geworden, dat de Heldersche veiling wel steeds zwaarder, concurrente worden moest. Bo vendien, vroege aardappelen worden elk jaar min der verbouwd terwijl late aardappelen geen ge schikt veilingsartikel zijn. Wel wordt verplichte vei ling nog eens opgenoemd als middel om den ach teruitgang der veiling te bestrijden, doch vrij alge meen blijkt men van oordeel, dat men den handel niet aan banden kan leggen. Wanneer de bouwers niet uit eigen beweging met hun producten hier ter markt willen komen, dan zal er niets aan te doen zijn. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA. Zondagavond 28 Maart gaf de Orchestvereeniging A. P., dirigent de heer G. A. Snaphaan, een concert in de groote tent van „Veerburg". Deze vereeniging bestaat nog maar kort, zoo men weet en het was van den dirigent dan ook een daad van wijs beleid, om hun met een bescheiden pro gramma voor den dag te doen komen, niet alleen wat den omvang, maar ook wat den inhoud betreft. Inderdaad er was niet te hoog gegrepen, waardoor het een uitvoering geworden is, waarover zoowel publiek als executanten tevreden mochten zijn. De laatsten hebben door hun vorderingen dan ook het bestaansrecht hunner vereeniging op afdoende wijze bewezen en hun prestaties werden door de aanwezi gen. blijkens het luid applaus dat op ieder nummer volgde, ten zeerste geapprecieerd, Gewoonlijk moeten voordrach'en of een tooneelstukje hier op een mu ziek- of zanguitvoering ter afwisseling dienen; ditr maal echter bleek met deze gewoonte te zijn gebro ken, wijl thans die afwisseling verkregen werd door de welwillende medewerking van mej. Cor Bos, leer linge (solozang) van het Conservatorium te 'sGra^ venhage. Zij zone een zestal liederen, zuiver, eenvou dia, me goede uitspraak, terwijl meermalen reeds een verdienstelijke voordracht te waardeeren viel. Door het aanbieden van bloemen toonde de ver eeniging dat zij haar medewerking op prijs stelde, Met hef gebruikelijke bal werd de avond besloten. OVERAL HETZELFDE. Tengevolge van de groote concurrentie der auto bussen heeft de Zuid-Nederlandsche Tramweg Maat schappij 't passagiersverkeer op do lijn Steenbergen- Halsteren stopgezet, meldt het „D. v. N.-Br." EEN DURE BROCHE. De juwelier K. te Nijmegen had destijds voor den heer S. te 's-Gravenhage een gouden broche met edel gesteenten in reparatie. Bij die reparatie is een sma ragd z.g. gegliseerd en daardoor beschadigd en zeer in waarde verminderd. De eigenaar eischte daarvoor schadevergoeding van den juwelier. De Arnhemsche rechtbank en het Hof te Arnhem hebben toen be slist, dat de juwelier, bij wien de broche nog niet lang te voren was gekocht, de koopprijs ad f 4700 moest te ruggeven en de broche behouden; hij kon dan zelf zien wat hij daarvoor nog maken kon. Met deze uit spraak was echter de Hooge Raad het niet eens en deze besliste dat bij toewijzing van een eisch tot scha devergoeding de schade in geld behoorde te worden vastgesteld en daarom vernietigde de Hooge Raad 's Hofs arrest en wees de zaak naar Arnhem terug. Het Gerechtshof te Arnhem heeft nu de zaak op nieuw behandeld en thans de schade becijferd op f 1350 tot betaling, waarvan de juwelier werd veroor deeld. De dagvaarding, waarmede het geding werd inge luid, ging reeds uit in December 1020, meldt de „N. A. Ct* EEN LANGDURIG PROCES. Tusschen de textielfabriek „Holland" en de machi nefabriek „de Globe", beiden te Enschede, is vroeger geprocedeerd over den koop en de levering van eer- aantal weefgetouwen, in 1916 gesloten. De oorzaak van het geschil vond zijn grond in destijds heerschen- de oorlogsmoeilijkheden, daar de verhandelde goede ren uit 'Engeland moesten komen en een der partijen op de zwarte lijst was geplaatst, tengevolge waarvan de andere haar niet mocht afleveren. Het Gerechts hof te Arnhem was van oordeel dat deze omstandig heid voor den leverancier moest geacht worden over macht op te leveren. Na het afvoeren van de zwarte lijst waren de prijzen van de verkochte goederen zoo danig gestegen dat niet in billijkh^d meer kon ge vorderd worden dat de verkoopster alsnog haar le veringsplicht nakwam. Tegen het arrest van het Hof werd casatie aan- geteekend en thans heeft de Hooge Raad het arrest vernietigd en de zaak voor een nadere berechting naar het Arnhemsche Gerechtshof terug gewezen. Voor dit college kan dus in den jare 1926 het proces opnieuw beginnen over deze in 1916 gesloten koop overeenkomst. De Rechtbank te Almelo had in "deze zaak vonnis gewezen op 3 Mei 1922 en het thans ver nietigde arrest van het Hof dateert van 15 April 192&. SCHDORU Door- bijzonder mooi voorjaarsweer begunstigd, hadden op het Sportpark Zondagmiddag- weaeer draverijen plaats. Dat er ditmaal iets bijzonders was merkten we op in het eigenaardige verschijn sel, dat de le rang haast niet bezet was. terwijl daarentegen ft geheele publiek op het guldens terrein vertoefde. Gewoonlijk is dit juist andersom, daar de bekende attractie tooh altijd op de le rang is. Reden hiervan was, dat ter elfder ure de prijs der le rang van f 2.50 op f 3.50 gebracht was* wat dermate ontstemming veroorzaakte, dat bij wijze van tast- en voelbaar protest alles naar de gui densrang was getrokken terwijl zij, die hunne r 3.50 hadden geofferd, nog weer probeerden om hun geld terug te krijgen. Deze maatregel' was aan ook absoluut niet goed te praten en het draverij-comité zou den verkeerden kant op zijn, indiendit algemeen dooft* hen werd toegepast, 't Scheen echter wel' een maatregel te zijn yan slechts één lid van dit oomité, die blijkbaar nogal' macht heeft. Het beteekent echter niet alleen ft onttrekken van enkele honderden guldens aan de recette, doch meer nog zal "deze maatregel zich wreken op 't bezoek van volgende oourses. Want wie waagt de reis naar Schoor! met ft onzekere, da.t de entrée's niet nogmaals op ft onverwachtst wor den verhoogd? ft Was een jammerlijk feit, daar de draverijen zelve zulk een goed verloop hadden De spanning was er vaak en vooral' in de twee laatst» oouroes zagen we mooie momenten. Er werden 5 draverijen gehouden. Ten eerste de „Aanvangsprijs'b open voor NederTanÖsche paar den van 3—-4 jaar oud In drie velden liepen 10 paarden en brachten ten slotte Marie P (berijder A. Witteveen), Nonnie B .(berijder-eigenaar N". Th. Groot) en Markies (ber.-eigenaar J. vVitteveen) in de finale. Hier bewees Marie P voldoende hare su perioriteit door den prijs van f 125 te winnen. De daaropvolgende B.-draverij bracht dezelfde paarden aan de start, behalve de prijgwinster. Pretty PolTy, waarachter J. van Leeuwen, Nonnie B en Markies wonnen de serie en de finale bracht Markies alö eerste aan, onmiddellijk gevolgd door Nonnie B. welke zeer goede draverseigenschappen bezit, waar nog wat voor de toekomst inschuil% en dezen dag sterk favoriet was. Pretty Polly beliep den derden prijs. In den ..Ondernemingsprija" liepen slechts 9 paar den mee. In twee series van 3 met de 2 eersten, voor de beslissing. Deze ritten waren minder span nend. Klare C behaalde den prijs. Lord D (berij der Klomp) don 2en prijs en Koosje W. als altijd, goed gereden door Vos Jr., een nog kléin Vosje» den derden prijs. De ,PaTmpaschen-prijs" bracht spanning. Acht paarden liepen in «2 series-* De lé serie was voor Marie P en Nonnie B, de 2e voor Vitality en Quimperié. bereden door J. v. Leeuwen en B. ten Hagen. Dé# finale was voor Nonnie B, welk paard zijn baan liep in 1.09, een tijd, in Schoor! nog niet geloopen. De heer_ Groot kan met voldoening op deze course terugzien. De daaropvolgende B-draverii bracht weder allé paarden, behalve Nonnie B. Volledigheidshalve ver melden we nog. dat alle paarden in Nederland geregistreerd rijn. Ook hier in elke serie al sroanning. Tn de eersjbe een mooie kamp tusschen Wahnfried (Tjibbe Witte veen) en Vitality (J. van Leeuwen). In de volgende serie weder een moeien strijd tusschen alle drie paarden. Jammer dat ft paard van Vergay door ft stek sprong. Hij verspeelde daarmee rijn kans. In de finale de drie gebroeders Witteveen en .T. y. Leeuwen met hunne paarden. In een spannende rit won Wahnfried den prijs- Vitality den tweeden en Marie P den derden prils- BURGERBRUG. Nu het Iecs-eizoen is afgeloooen, is de bibliotheek van het Nutsdepartement alhier weer gesloten. Er is gedurende den winter door 34 lezers van de boek verzameling gebruik gemaakt. Er werden 928 boe ken ter lezing gegeven. ZUIDSCHAKWOUDE. Voor het Kerkepad heeft de gemeenteraad inder tijd een verordening ingevoerd, waarbij het verbo den werd te fietsen op dat gedeelte, waar de hui zen dicht bij^ hét pad staan. Ofschoon dit verbod door borden is aangeduidschenen velen zich daar aan niet te storen. Thans is men echter met streng heid gaan optreden en zijn verschillende fietsers in de laatste dagen bekeurd. We juic ïen dit van harte toe. daar het'in werkelijkheid ernstig gevaar op levert, daar te fietsen, vooral' voor de uit de steeg jes v komende kinderen. LANGEND IJK- De laatste weken heeft do jymtie heb noodig geoordeeld met meer gestrengheid toe te zien op het overschrijden van ae maximuin-snelhe d van 20 K.M. voor motorrijtuigen. Enkele processen-verbaal zijn opgemaakt, z-odat de schrik er nu wel wat zTtl inkomen. liet is te hr>pen, dit men zich vooral aan die maximum-snelheid houdt, daar het gevaar voor ongelukken anders vry groot is in deze nauwe straat met ha r daar op uitkomerde steegjes en de ve e spelende kinderen, die de strr at als speelplaats gebruiken. WIERINGEN. T Q1. Zondagmiddag hield de hèer R. Laan van Slie- drecht voor de afd. van den Central'en Bond van Transportarbeiders, in ft café van den heer N. Kok te Ilippolytushoef. een lezing over „Sluit u nu aan". De lezing was vrij goed bezocht en zette Ide spreker rijn rede op zeer duidelijke wijze uiteen. Aansluiten, organiseeren is, wil men iets bereiken, de eisch des tijds. Na afloop meldden zich 10 i nieuwe leden aan. WIERINGEN. Tot kommies bij ft Rijks directe belastingen alhier is in de .vacature-Hagendijk benoemd de heer D. van Dijk, kommies 2e klasse dierzelfde middelen te Zandvoort. NOODLOTTIG ONGEVAL. Gistermiddag is de heer K. P. uit de Kempstraat in een perceel aan de Bloemstraat te Amsterdam, van de trap gevallen. De man was op slag dood. EEN OUD GEBRUIK. Te Zwolle werd door de afd. Zwolle van den Volks bond tegen drankmisbruik een oud gebruik in eere hersteld. Aan den oproep om deel te nemen aan een Palmpaaschwedstrijd op Zaterdagmiddag gaf Zwolle I n.1. gehoor op een wijze zoo als niet te verwachten 1 was. Alle scholen werkten mede, en zoo kwamen op de Melkmarkt bijeen 600 kinderen met hunne palm- paschens. Tal van Zwolsche families toonden hun sympathie door een prijs beschikbaar te stellen. Do vereen, voor vreemdelingenverkeer, de commissie voor nationale feesten, en eenige autoriteiten zorg- 1 den voor de eere- en eerste prijzen. De padvinders hadden op de Melkmarkt een groot kampvuur gemaakt, waarop slempmelk voor de jeugdige deelnemers was bereid. Met een padvinder- hoornblazer voorop «trok de optocht rondom de Groote kerk en daarna schaarden de honderden kinderen zich in een halven cirkel op de Groote Markt, waar de honderden kleurige palmpaschens in de lentezon een verrassend schouwspel opleverden. Het toonde dat in dit oud-Hollandsch gebruik veel poëzie schuilt. De jury, bestaande uit de dames Fijn van Draat Zijll de Jong, Tellegen—Kolfschoten, ValetonRijk mans en Warn&ars kenden den len eereprijs, een 24- deelig kinder-eetservies, toe aan jongejuffrpuw Paal man. GEEN PRETTIGE THUISKOMST. Uit Maastricht, 28 Maart. Na een afwezigheid van acht dagen, bemerkte de juwelier Lh., afkomstig uit Maastricht, dat zijn geheele winkel was leegge haald. Het meisje K. F., ook uit Maastricht afkom stig, dat als huishoudster was achtergebleven werd verdacht van den diefstal, in Luik aangehouden. Er wordt voor een waarde aan goud en zilverwerken en juweelen, vermist van 300.000 francs. DRIE AUTO-ONGEVALLEN. In de Groote Toutstraat te Haarlem is een 8-Jarjg* jongen door een auto overreden. De wervelkolom werd gekneusd en het bekken beschadigd. In ern« stigen toestand is de jongen naar de Malariastichting cvergebracht. Nabij huize „Westend" te Sassenheim is een 14-jarige jongen door een auto aangereden. Hij werd juist voor de uit de richting Leiden komende stoom- tram geworpen, die hem over beide becnen reei Een der v.>eten werd bijna geheel afgereden, terwijl de andere ernstig gewond werd. In zorgwekkende'n toestand is hij vervoerd geworden naar het St. Ber- nardushuis te Sassenseim. Zaterdagmiddag is de 9-jarige N. van den Rey. den uit de Laurens Kosterstraat te Schiedam op dj Rotterdamsche dijk aldaar bij het oversteken van dei, rijweg door een autobus aan- en over het hoofd ge. reden. Het. kind bekwam een schedelfractuur en werd hebben per rijwielbrancard naar den naastbijzijnden politie- mi post gebracht, waar bleek dat het slachtpfer inmid dels aan de bekomen verwondingen was overleden De bestuurder van den autobus treft geen schuld. BRAN ton jpslagpl leesche joen gu schei noesten DE T< De cei uvel d< aenteel foortaai mder h [pdat ri en. B® 17e jaai loeziebt VADER EN KIND VERDRONKEN. Gistermiddag zou de schipper T. Blokland, liggen- de met zijn schip aan de machinefabriek „Holland" te Hardinxveld, met zijn kind op den arm aan boord gaan, toen de plank plotseling brak. Het gevolg was dat vader en kind te water geraakten en verdronken. Het lijk van den vader is opgevischt. DE BEGINSELEN DER ELECTRO-TECHNIEK OF DE LAGERE SCHOOL. Aan de gemeentebesturen in Drente is een circu laire gezonden, onderteekend door den burgemees^ Italiaa' ter van Assen, mr. J. Lohman, door de inspecteurs van het l.o. in Drente, door den directeur van hei Gem. Electriciteitsbedrijf, door den directeur van het Prov. Electriciteitsbedrijf en den directeur der Mij. tot Aanleg en Exploitatie van Laagspanningsnetten, alle MET Een i ismen dekte, 1 dochter baar w hopeM ienhuii DE VI 'Het isterei lossorf Bij gel' de prir porder bericht nogeli, HU De Ier, 1 De directie der NederL Spoorwegen heeft, naar „HetÉ^j?b* da deze Hu i hof, i Nog drie te Groningen om deze colleges uit te noodigen, lië me zich te doen vertegenwoordigen op een vergadering cp Dinsdag, 30 Maart a.s., 's namiddags 2 uur in het bioscoopgebouw Apollo te Assen. Het doel is te geraken tot opneming van de beginselen «4er electro- techniek in het leerplan der lagere school, opdat de leerlingen, althans eenigermate, leeren begrijpen hoe de meest voorkomende electrische toestellen zijn ingericht en hoe zij zich kunnen behoeden tegen de gevaren, welke door onoordeelkundig gebruik kunnen ontstaan. Het ligt in de bedoeling, in verschillende plaatsen van het land bijeenkomsten te organiseeren. In ver band hiermee verzoekt de commissie, van wie de circulaire in Drente uitging, aan de gemeentebestu ren zich door één hunner leden te doen vertegenwoor digen en, in overleg met het Rijksschooltoezicht, van iedere openb. lagere school een onderwijzer in de ge legenheid te stellen de bijeenkomst op 30 Maart bi te wonen. TARIEFVERLAGING SPOORWEGEN. Centrum" meldt, aan het R.K. Werkliedenverbond op' zijn schrijven inzake de tariefverlaging geantwoord, dat nog niet vaststaat, welke wijzigingen in de tarie ven gebracht zullen worden. De directie merkt op, dat sedert 1914 de gewone ta rieven belangrijk meer verhoogd zijn geworden dan de abonnements-tarieven en dat zij ue onbillijkheid er niet van inziet, dat met dit feit bij de verlaging der tarieven rekening gehouden wordt. BRUTALE INBRAAK TE BAARN. Uit Baarn, 29 Maart. Gisteravond is ingebroken in de villa van den heer K. aan de .Sophialaan alhier. De bewoners waren dien dag des iaorgens naar Am sterdam vertrokken, ter bijwoning van de match Hol landZwitserland. Toen zij des avonds om ongeveer half elf. thuis kwamen, vonden zij alle kamers over hoop gehaald. Kasten en laden, waar de dieven wat van hun gading meenden te kunnen vinden, waren opengebroken. De diefstal is vermoedelijk tusschen 7 en half elf gepleegd. De dieven zijn door een ruitje in de achterdeur, dat zij stuksloegen, binnengekomen; zij konden toen van binnen het slot openen. Vermist worden eenige gouden tientjes, een bank biljet van f25, eenig zilvergeld en een aanzienlijk be drag aan juweelen. De politie heeft voetafdrukken in bet zand gevonden, en enkele vingerafdrukken in huis. Zij heeft een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Tel. HOOGWOUD. Algemeene vergadering van de vereeniging „Flora- lia" ten huize van den heer J. Médder alhier. De voorzitter, de heer J. Breebaart, verheugde zich in zijn openingswoord, dat het bestuur in zijn geheel aanwezig was doch betreurde het, dat van de pl.m. 130 leden, slechts drie blijk gaven van hun belang stelling. De secretaris, de heer B. Verhoeven, bracht bet jaarverslag uit en las de notulen van de vorige alge meene vergadering, die onveranderd werden goedge keurd. De jaarrekening werd nagezien door de h.h. L. Glas, A. llooker en J. Modder en sloot met een na deelig saldo van f 17.55%. De collectie planten, welke aan de leden dit jaar zal worden verstrekt, zal bestaan uit: 1. Geranium, Z. Kochia, 3. Fuchsia, en 4. Knolbegonia. Aan de schoolkinderen zullen dit jaar 2 pakjes zaad ver strekt worden, en wel: Afrikaantjes en Asters. Op voorstel van den heer S. Koorn zullen prijzen beschikbaar gesteld worden voor de mooiste ruikers I Wilde Bloemen, door schoolkinderen voor de ten- toonstellinig in Septeipber ingezonden. Voor de aftredende bestuursleden, de h.h. D. Roo- ker, J. Bos en S. Koorn, worden de volgende drietal len opgemaakt: 1. D. Rooker, A Rooker, J. Rooker; 2. J. Bos L. Glas, S. Kossen; 3. S. Kobrn, F. Groot, C. Donker. Voor de in September te houden feestavonden zal de zangvereeniging „Nieuw Leven" alhier worden uitgenoodigd. Deze zangvereeniging zal voor de Flo- ralia-vereenigiing opvoeren de schitterende operette „Rose Marie". Met algemeen goedvinden werd hier voor een groot bedrag beschikbaar gesteld, zoodat deze operette-uitvoeriing' tip-top belooft te worden. Hét voorstel van den her P. Donker, om de contri butie op f 1.50 te brengen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Voorzitter stelt nog voor, de algemeene vergade ring af te schaffen. Door allen goedgevonden. Hierna sluiting. CALLANTSOOCk Zondag 28 Maart werd door Petten's Tooneelgezel- schap voor een vrij goed bezette zaal opgevoerd het .ooneelstuk ,.'t Was maar een Loods". Dit zware stuk werd door de jonge vereeniging zeer goed vertolkt. De leden speelden met groote am bitie en het luid applaus was wel een bewijs van ^aardeering voor het keurige werk. j Het. tooneel was smaakvol opgesteld en de rollen zaten er vast in. We zullen niet elke medespelende op zichzelf noemen, doch een extra pluimpje voor 1 I Teunis Haai, Maarten Herman en niet te vergeten j het zeer interessante spel van Herman, een jongens- J rol, vertolkt door mej. ML Glas, is zeer zeker wel ver diend; Stijntje Kokings, de baker, had zeer zeker de sympathie van het publiek. Het was een mooie uit voering en met ernstige studie gaat de vereeniging een goede toekomst tegemoet. ham- van IN Gis Heid in ei woni over dooc' 81 Ui lijn ïarij spo( ma« ken ten D brat E D den mis C wai een ave ton hei vei kw te na; zet zw ka EEN VERZAKKENDE STAD. De Saksische stad Olsnitz in het Ertsgebergte 1» aan het verzakken. Men beweert dat in de heele staa eigenlijk geen huls meer recht staat.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2