Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. W ARMENHUIZEN. Hol Koperen leest van de Ozoentenvei- ling te Warmenhalzen. 1 April jl. was het 12'Jaar geleden, dat in het veilïhgsgobouw alhier, do oorsto g-roentienveiling werd gehouden. Deze herdenkingsdag is voor do meeste tuinders en gemeontenaron onopg"emerkti voorbijgegaan, hoewel dit op Zioh zelf genomen, tooh wel een feit van beteokenis is. We mogen tooh gerust erkennen, dat de veiling in niét gering*© mate heeft medegewerkt tot den groei en bloei van de gemeente Warmenhuizen en omstreken. Daar aan dozen dag geen ruchtbaarheid was ge geven, wellicht in#ven>and met den niet al1 te beet te noemen economischen toestand in het tuindersbe- drijf, was het aantal belangstellenden niet groot te noemen, terwijl sléchts enkelè ingezetenen de vlag hadden uitgestoken. Het interieur van het veiiingsgebouw gaf door de extra zorgen van den marlctcontroleur, den heer P. J. Pronk, een netten aanblik. Voordat met het veilen een aanvang werd ge maakt, richtte de heer P. Klant, marktoetaalniees- ter, het woord tot de aanwezigen en zeide ongeveer het volgende: Mijne Heeren, Alvorens onze gewone werkzaam heden aan te vangen, wil ik oven met een enkel woord memoreeren, dat wij heden den dag herden ken. dat het -12V8. jaar geleden is, dat wy hier do eerste veiling hebben gehouden. Met de meeste aanwezigen, die, evenals ik de opening op 1 October 1913 hebben medegemaakt, zal het_ gaan als mij, dat men zioh bijna niet kan voorstelen, dat we hier thans al 12Vs jaar, een belangrijk deel van een menschenleven toch, heb ben geveild. En toch, als we pnze gedachten terug laten gaan,. da.n zien we dat er in dien tijd zeer veel' isgebeurd. Ik wil u daarvan slechts enkele feiten iai herin nering brengen.^ liet eerste jaar was voor onze veiling niet gunstig. Het seizoen 1913''14 was zeer onvoordee- lig. De omzet aan de veiling over dat seizoen be droeg dan ook slechts pl.m. f 53.000; Als men in aanmerking neemt, dat# tot heden voor pl.m. 12 miilioen gulden is geveild, dan was het wel een zeer bescheiden begin. Het daarop volgende seizoen 1914/'15 was een tijdperk van veel' beroering. Toen brak de wereldoorlog uit. Onwillekeurig den ken wij daarbij nog aan de eerste^ dagen van .Augustus 1914, toen we hier in de veiling met ang stige gezichten bij elkander kwamen en leek het of onze producten totaal waardeloos waren. We verkochten toen de# baaltjes nep voor 50 ets. De prijzen herstelden zich echter spoedig en daarmede keerde ook het vertrouwen in de veiling "terug. De aanvoer en de omzet namen steeds toe. Waren in het begin de z.g. pikkeniers hier sterk vertegenwoordigd, het aantal van deze ik wil hét graag erkennen voor de vestiging van onze veiling onmisbare kooplieden nam steeds af en •een eigen koopmansstand ontwikkelde zich hier. Het eindresultaat van dezen ontwikkelingsgang kun nen we op dit oogenblik zien, als we onze oog-en. over de hier aanwezige collectie kooplieden laten geen. Ik geloof dat het u zal' gaan als mij en dat u trots zult zijn op deze schare van nijvere werkers voor den afzet van onzo producten. (Applaus). Om u al1 de crisis-maatregelen voor den geest te halen, waaronder wy gedurende den oorlog ge bukt gingen, zal niet noodig ziin, de herinnering daaraan ligt ons allen -nog versch in het geheugen. Een ding van belang was echter, dab de finan cieel e resultaten gunstig waren. Hoe wei wo met dankbaarheid kunnen oonsfcatoo- ren, dat in de afgoloopen 12Va jaar in ons veilings wezen vele verbeteringen zyn aangebracht, zijn we in dit opzicht nog niet voldaan. Onze wenschen voor de naaste toekomst zijn: uitbreiding van de laad plaats en een nieuw veilingsgebouw. Ai hebben we dus nog niet bereikt wat we wenschen, toch kunnen we zeggen, dat deze eerste 12Vï jaar voor onze veiling een suoces zyn geweest. Do veiling heeft den -vuurproef glansrijk doorstaan en haar bestaansrecht voldoende bewezen. Ik weet met, wie de personen zijn, die het eerst het denk beeld hebben geopperd om hier een eigen veiling te stichten. Ik geloof echter namens u allen te spre ken, wanneer ik thans een woord van hulde breng aaan de mannen die daartoe het initiatief hebben, genomen. Wy a.len plukken daarvan nog dagelijks de vruchten. Tenslotte wil ik eindigen met te oon- stateeren, dat hier over het algemeen steeds een goede geest heeft geheerscht. Er bestond tot heden alty'd een geest van vriendschappelijke sa menwerking. Ik hoop, dat deze goede samenwerking in de toe komst moge voortduren in het belang van het door ons allen beoogde doel: de bloei van onze veiling, Ik heb gezegd. (Applaus). Na afloop der veiling werden de aanwezigen onthaald in het veilingskoffiehuis. WARMENHUIZEN. De sluis te Sohoorldam is weder voor den tijd van 4 jaar verpacht aan L. Groot te Sohoorldam voor de som van 770 per jaar. W ARMENHUIZEN. Een gezond oord! Gedurende het eerste kwartaal 1926 heeft in deze gemeente geen enkel' sterfgeval plaats gehad. EDAMMER KAAS VOOR DUITSCHLAND. De Ned. Kamer van Koophandel voor Duitsch- lani te Frankfort a. d. M. deelt het volgende mede: Edammer kaas wordt vaak in cartonnen dooz-m van zes stuks uit Nederland naar Duitschland uit gevoerd. Bij berekening van het invoerrecht werd in Duitschland tot nu toe in deze gevallen het bruto gewicht als basis genomen. De Industrie- en Han delskamer te Berlijn heeft zich nu tot den Rijks minister van Financiën gewend- teneinde te bereiken, ciat de verpakking in deze gevallen niet wordt me degerekend. De minister heeft verklaard, dat carton nen doozen, met. of zonder indeeling in vakken, en waarin Edammer kaas wordt geimporteerd, wel als een in den handel gebruikelijke verpakking kun nen. worden beschouwd, doch dat hij niet in de ge legenheid ia yoor deze omsluitingen een tarra-tariof te bepalen, aangezien de dikte van het carton der doozen te verschillend van aard zou zijn. Eene be rekening van het invoerrecht, onder vaststelling van bet netto-gewicht door een bestaand tarra-tarief voor de cartonnen doozen is dus nog niet mogelijk. Op grond van deze verklaring is echter wèl mogelijk, dat het netto-gewicht als basis wordt genomen, in dien de importeur uitdrukkelijk verklaart, dat dit netto-gewicht wordt vastgesteld. Deze uitdrukkelijke verklaring is in dit geval echter noodzakelijk. EXPLOITATIE VAN LIEFDADIGHEID Nog vóór de gestie van het Comité Ziekenverple ging en Ziekenverzorging, kolonie Barger Compas- cwum (Drente) en in het bijzonder die van zijn pen ningmeester, de nu in voorloopige bewaring gehou den \L J. Verschoor, te Rotterdam, de algemeene belangstelling had gaande gemaakt, heeft de Armen raad te Rotterdam daarnaar reeds een onderzoek in gesteld en zijn bevindingen neergelegd in een rap port, waarvan de „N. R. Crt." den gedeeltelijken in houd mededeelt. Doel van het comité was (het rapport is in den te- genwoordigen tijd gesteld, maar sindsdien heeft het comité zijn werkzaamheden gestaakt) in de veenstre- ken hulp aan de behoeftige zieken te verleenen door het verstrekken van versterkende middelen en hen, die dit behoeven, te verplegen, waartoe een wijkzus ter was aangesteld. Hulp werd verleend aan allen, zonder aanzien van religie of gezindheid. Het kantoor van den penningmeester van hel Co- •mitó Ziekenverpleging en Ziekenverzorging was ge vestigd Groote Markt. 42 te Rotterdam. Verschoor beweerde, dat hij ook een inlichtingen dienst had, maar naar van verschillende zijden ver nomen werd, was dit zeer twijfelachtig on bepaal den 'emAne werkzaamheden zich hoofdzakelijk *ot he: exploiteeren van de openbare liefdadigheid. Te Amsterdam bestond een bijkantoor, wolk» lei- dor wekelijks rekening en verantwoording aan V. dood. Vóórdien was een ander' met de leiding te Am sterdam belast, doch volgens verklaring van V, had deze geen, althans een z.eor slordig behoer gehouden, zoodat omtrent ontvangsten en uitgaven van vóór 5 October 1925 geen gegevens te verkrijgen waren. Voor zoover het onderzoek heeft uitgewezen, be rustte de administratie en leiding van het comité uit sluitend in handen van V. Omtrent de wijze waarop gelden werden ingeza meld. kan worden gemeld, dat te Rotterdam. Am sterdam en in eenigo andere plaatsen, door colpor teurs aan de huizen portefeuilles werden afgegeven, inhoudende een circulaire, waarin de nood der veen- bewoners werd beschreven, terwijl verder was bijge voegd een inteekenbiljet met enveloppe, waarin even tueel een gift met het ingevulde biljet gedaan kon worden. Na verloop van één of twee dagen werd de portefeuille teruggehaald. Werd aan den colporteur een zeker bedrag ter hand gesteld, dan moest deze bons tot een gelijkwaar dig bedrag afgeven; werden gelden in de enveloppe medegegeven, dan werd door of namens den pen ningmeester aan de gevers quitantie en/of dankbe tuiging gezonden. In plaatsen, waar geen portefeuilles werden be zorgd, werden circulaires rondgezonden met ver zoek eventueele giften óf per postwissel óf per giro over te maken naar Rotterdam, of ook werd de be middeling van boekhandelaren ingeroepen. V. verklaarde dat hij geen salaris genoot, doch het comité voor reis- en verblijfkosten f 12.50 per dag, in rekening bracht of zeven maal f 12.50 is f 87.50 per week, terwijl uit de boeken en bescheiden bleek, dat hij gedisponeerd heeft over een gedeelte der per giro ingekomen giften totN een bedrag van f 34-6.73, welk bedrag hij daarna niet meer in de boeken heeft verantwoord, terwijl door hem uit de kas zijn geno men f 300, welke daarna eveneens niet meer in de boeken verantwoord zijn. Van 9 Maart tot en met 31 December 1925 is per postchèque- en girodienst aan giften ingekomen r' 16.727,50; daarvan heeft V. voor kaagebruik opge nomen f 11.235 en zijn overgevvezen aan pastoor Ber gervoet te Barger Compascuum f 3850; V. heeft ver der, als reeds vermeld, beschikt over f 346.73, terwijl de onkostenrekening f 6.23 bedraagt. Het saldo bij den postchèque- en girodienst bedroeg dan ook op 31 December 1925 f 1289.54. Te Amsterdam is aan giften per kassa ontvangen f 5826.20#; te Rotterdam f 18.091.65; hierbij gevoegd de giften per postchèque en girodienst ter beschik king van het comité gesteld, zijnde f 16.727.20. blijkt dus in totaal ontvangen te zijn aan giften f 40.645.35# Hiervan is aan pastoor Bergervoet f 3850 per post chèque- en girodienst overgewezen, is aan dezen door V. persoonlijk overhandigd f 300. terwijl per telegra- fischen postwissel aan een ander persoon f 250 is overgemaakt. Overigens is niets van de ingekomen gelden aan gewend ten behoeve van het doel, waarvoor het co mité heette opgericht en werkzaam te zijn. Volgens de boeken en bescheiden zijn van Fe bruari t/m. 31 December 1925 de volgende kosten, ge maakt: reis- en verblijfkosten f 4588.50; salarissen en provisie (kantoorbedienden en colporteurs) f 7989.80# J. II. v, B. (provisie, ook voor boekhandelaren) f 817.72; kantoorhuur f 549.43; telefoonkosten f 197; porti f 2312.52#; H. N. (portefeuilles) f 1310; druk werk f 6168.45; adresseeren, inpakken en expeditie van circulaires on portefeuilles f 1015.78; redacteur A. B., Hilligersberg: voor het samenstellen circulai res f iOOO en voor eenig administratief werk f 75, te zamen f 1075: algemeene onkosten f 2064.76#; vol gens de kasstaten van Amsterdam is ontvreemd f 29.71. Volgens de gehouden administratie was in de kas sen te Rotterdam en Amsterdam op 31 Dec. 1925 aanwezig een gezamenlijk bedrag van f 1104.63. V. verklaarde, dat dit geld werkelijk aanwezig was. Bij onderzoek bleek echter, dat telkens wan neer aan pastoor Bergervoet een zeker bedrag per postchèque- on girodienst werd overgeschreven, V. een zelfde bedrag, ofschoon* geheel ten onrechte, als uitgaaf in zijn kasboek vermeldde. Ook heeft hij op 31 December 1925 als uitgaaf in zijn kasboek geboekt het saldo postchèque- en giro dienst, waaruit volgt, dat in het kasboek te veel aan uitgaven is vermeld: f 3850 en f 12-89.54 is f 5139.54 en er dus eenzelfde bedrag meer aanwezig moest zijn dan het kasboek thans aangeeft en volgens. V. aanwezig is. V., op bet bureau van den Armenraad geïnterpel leerd, over dit kastekort, verklaarde dit te erkennen, doch daarvan geen nadere opheldering te kunnen geven. Verder deelde hij mede, dat hij voornemens was z'ch 15 Februari a.s. uit het comité terug te trekken, daar hij een anderen werkkring gevonden had. MOTORONGELUK. Gisteravond tegen tien uur kwamen twee motorrij ders, van wie een me.t zijspanwagen met zeer groo te snelheid van Aken* naar Vaals. Vlak bij de grens remde een hunner. De ander wist niet zoo gauw te stoppen en reed den eerste aan. Deze viel, maar bekwam geen letsel. De tweede slingerde verder en viel juist voor het douane-kantoor. Zwaar gewond werd hij onder zijn motor vandaan gehaald en bin nengedragen. 's Ochtends is hij overleden. BEDROG. Uit Nijmegen, 2 April. De recherche alhier heeft Donderdagavond in zijn woning gearresteerd zekeren B.,' leider van de emis3ie-afdeeling van een bank te Amsterdam. De aangehoudene zou zich schuldig ge maakt .hebben aan valschheid ingeschrifte. Hij is 42 jaar oud, gehuwd en vader. B. had van een buitenman, zekeren J. in Haps, een stuk Nederlandsche Werkelijke Schuld, ter waarde van f 1000, ontvangen, om dit te verkoopen en voor het te ontvangen bedrag een certificaat te koopen van een klooster in Limburg. Dit laatste leverde hij echter niet, maar wel een schuldbewijs van een R.K. Kerk te Groesbeek, ten name van J." Dit schuldbewijs nu was door B. valschelijk opgemaakt. De betrokkene vertrouwde de zaak niet en zond het stuk op naar den pastoor van de kerk te Groes beek, die hem mededeelde, dat het stuk vervalscht was. Hierna begaf de bedrogene'zich naar een bank in Nijmegen om raad te vragen. Daarop is de recherche alhier in de zaak gemoeid, die B. arresteerde, flij zal Zaterdag voor de justitie geleid worden. Inmid dels heeft hij bekend. rit Rc^cndaa! Johanr* Petronella, diehttr vin Si- mon Kaandorp cn van Maria Barkhout. Jeannos Loonardus Henricus, zoon vnn Johannes Tromp cn van Cutharine Petronelia Maria van Wissen. Ondertrouwd; Pi eter 81raon Stonneberg te Hoorn en Ma art Je Stekelboe. Overleden: Geeno. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1926. Geooren: Catnarina Wilhelmina. dochter van Cornells' Amels en Diefcje Withelmina Semeins. Gehuwd geene. Overreden: Gomt Liefhebber, oud 76 jaren, éoht- genoot van Neeltje Voorthuysen. Niesje Dekker, oud^ 71 jaren, ^echtgenoot© van Jan Bakker. Jantje Sluis, oud 74 jaren, weduwe van Tys Molenaar. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 31 Maart tot on met 2 April': Geboren: Pieter, zoon van Willem Quast on Tryntie Buy. Gerrit, zoon van Jacob ten Boekol en Aaltje Hoofd. OndertrouwdCornelïs Petrus Vader, oud 29 jaar, veehouder en Cornelia Kraakman, oud 22 jaar, zon der beroep, beiden te Zrjpe. Leonardus Borst, 25 jaar, manufaoturier, te Ursem en Margaretha de Haan, oud 21 jaar, zonder beroep te Zype. Matthias Blankendaal. oud 26 jaar, landbouwer te W armenhui zen en Christina Cornelia de Wit, oud 24 jaar, zon der beroep, te Zype. Getrouwd: Dirk Rademaker, oud 26 jaar, vee houder en Maria Blom, oud 23 jaar, zonder beroep, beiden te Zype. Overleden: Pieter Wil'deboer, oud 75 jaar, wedn. van Bregtje Metselaar. GEMEENTE SCHOORL. •Ingeschreven gedurende de maand Maart 1926. Geboren: Louisa Geertruida, dochter vnn Pieter de Jöngh en van Johanna Lamper. Johanna Catharina, dochter van Johannes Delis en van Margaretha Ma- GROOTE OVERSTROOMING. Tengevolge van een plotselinge overstrooming van de Amoe Darja is Turkestan door een groote cata strofe geteisterd. Tot nu toe zijn 26 dorpen volko men ondor water gezet, waarbij een groot aantal per sonen zijn omgekomen. AUTO-ONGELUK. Naar uit Maulbronn (Wurttenberg) wordt gemeld, is een ven Frankfurt komende met vier personon bezette auto op den weg van Maulbronn naar Lien- zingen, bij een scherpe bocht in een sloot terecht ge komen. De auto sloeg om. De 23-jarige dochter van den eigenaar der auto was op slag dood. Haar vader en moeder werden levensgevaarlijk gewond. NOG EEN AUTO-ONGELUK. Uit Stettin wordt gemeld: Te Stralsund reed een auto, waarin twee personen gezeten waren, midden tusschen een op het trottoir staande monigte, die van een vergadering kwam. Vijf personen raakten onder den wagen en moesten met zware wonden naar het ziekenhuis gebracht worden. Van de gekwetsten is er intusschen één ge storven. De chauffeur had de auto door een onbevoegde laten besturen en werd dadelijk op de plaats des onheils gearresteerd. GEARRESTEERD. In Wierner-Neustadt is een uit ttien leden bestaan de inbrekersbende gearresteerd, die daar in de om geving sinds zeven jaren gehuisd had en waartoe ook vermogende zakenlieden en een vrouw als aan voerder behoorden. De gearresteerden hebben reeds een bekentenis af gelegd. Tot nu toe zijn 70 inbraken en diefstallen en 5 brandstichtingen ten laste gelegd en 2 moordpogin gen. De misdaders weren steeds tot de tanden gewa pend en maakten bij iedere gelegenheid van haar schietwapens gebruik. Behalve tegen hen, is nog tegen 25 personen een klacht ingediend wegens vervoering van de dief stallen. FABRIEKSBRAND. In de fabriek Rosengard te Parijs, welke carosserie- en andere auto-onderdeelen voor de auto-fabriek Peugeot levert, heeft een brand gewoed, die in de oliën, lakken, houtvoorraden enz. rijk voedsel vond, zoodat er niets meer te redden viel. De fabriek brandde volkomen uit. WEEFFABRIEK IN BRAND. Te Bialystok (Polen) is de weeffabriek Kulinski ge heel in asch gelegd. De brandweer kon zich er slechts toe bepalen, het overslaan van den brand op de na burige gebouwen to beletten. De schade bedraagt 250.000 dollar. FABRIEK GEDEELTELIJK VERBRAND. Van een machinefabriek te Carlowitz bij Breslau is oen deel der gebouwen door brand vernield. De materieele schade is aanzienlijk, daar door neer stortende balken sommige machines volkomen on bruikbaar werden. DENK OM DE VROUWEN! De dictator van Griekenland, Generaal Paugalos, die zoo wat heel Griekenland de baas was, heeft het hoofd voor de vrouwen moeten buigen. Drie maan den geleden slechts vaardigde hij een decreet uit, waarin bet den Griekschen vrouwen verboden was rokke-, e dragen, die korter waren dan 30 centimeter boven den grond. De Atheensche politie werd met centimeters uitgerust en had het recht dames on meisjes op straat aan te houden, ten einde te con- troloeren of haar rok minder dan 30 c.M. van den aardbodem verwijderd was. V6le agenten, aldus ge noopt aandacht aan vrouwelijke beenen te wijden,' hebben eigenaardige ontmoetingen gehad. Eén jong meisje was er echter, dat Pangalos en zijn decreet negeerde, en door Athene's straten liep in een rokje, zóó kort, dat geen agent 't behoefde te meten om aanstonds te zien, dat het verbod overtra den was. Zij werd opgepakt, naar het bureau ge bracht en vier-en-twintig uur in hechtenis gehouden. Maar het gebeurde wekte in de vrouwenwereld zooveel verontwaardiging, dat Pangalos, die can li- daat is voor de verkiezing van een president der re publiek, Zondag a.s.. met schrik bedacht, dat geen vrouw op zulk een onhoffelijk man zal stemmen, het geen zijn kansen leelijk schaden zou. Vandaar dat hij eergisteren haastig liet bekendmaken, dat zijn eer ste decreet ingetrokken kon worden be schouwd, „daar de Grieksche dames zich aan zijn be schikking hebben onderworpen" en zijn doel dus is bereikt. Gisteren hadden de Atheensche modisten de han den vol om alle rokken weer in te korten en op maat te brengen. VLIEGONGELUK. Uit Munchen, 1 April. Op het vliegterrein te Sohleissheim had gisteren namiddag een vliegonge luk plaats, waarvan de jeugdige vliegenier Westen- dorf, student aan de Technische Hoogeschool te Mun chen, het slachtoffer werd. De oorzaken van de ramp zijn nog niet bekend. BOUWONGELUK TE NEW-YORK. Bij uitgravingswerken voor den bouw van het hoogste huis ter wereld in de 123ste straat te New- York zijn aardmassa's van een gewicht van 60 ton in den gegraven kuil gestort, tengevolge waarvan vijf arbeiders werden bedolven. Ondanks de onmiddellijke ondernomen reddings pogingen. konden slechts de lijken der ongelukkigen te voorschijn gehaald worden. INFLUENZA. Te Glasgow is een ernstige influenza-epidemie uitgebroken. Gisteren waren o.a. 104 politie-agenten en 208 bestuurders en conducteurs van de stedelijke trams afwezig en het aantal lijdende onder de ge wone bevolking wordt op 15.000 tot 20.000 'geschat. De ziekte draagt echter een goedaardig karakter. NOORSCHARWOUDE, 1 April Uien f 7.50, drielingen f 7.39—7.40, grove uien f 7.40, peen f 6.40—6.60, roode Idool f '6.4010.60, doorschot f 5.905—9.10, gele kool f 6.70—8.80, D. witte f 9.2012.40, alles per 100 Kg. Aanvoer: 3000 lig. uien, 7400 Kg. peen, 49400 Kg. roode kool, 4800 Kg. gelo kool, 55500 Kg. D. witte. ALKMAAR, 2- April'. Koolrapen x 22.50 per 100 Kg. Rabarber 11 16. radijs f 45, raapstelen f 2.503.50, prei f 7 tot 9.80, per 100 bos. wortelén 8.505, spinazie f 2124, per 100 Kg. Kropsla 19—18, per 109 st. Witlof. Ie soort f 1625, idem, 2e soort f ll-»-15> per 100 Kg. Roode kool' f 48.50. BROEIC OP LANGENDLIK, 2 ApriL Roode kool1, le soort f 6.709.20, 2e soort f 7- 8.50, gelé kool', le soort f 4.108.80, 2o soort f 3 5.20. Deensche witte kool' f 9.8011.90, uien f "T40 tot 7.90, driel'ingenj f f6.90, al'les per 100 Kg*. Aanvoer: 29800 Kg roode kool. 52900 Kg. gele kool, 8600 Kg. witte kool, 425 Kg. uien. WARMEls^HDTZBy, 1 ApriL Rood* kool, le Boort f 6.20—10,50, Se soort f 4j tot 8, goie kool, le «oorfc f 5- 9.20. 2e •-1 »rt f 4,2(1 5, witte kool'. Ie soort 88.60. drielingen 6.80- 7.40. uien f 6.19 6.40, grove uien t 5.40. Aanvo* 22015 Kg roode Icoor, 10925 Kg. gele kool, 4000 ft witte kooi, 1075 Kg. uien. WARMENHUIZEN. 2 April. Roode kool lo soort f 6.30--10.80, 2e soort jt gelo kool', lo soort 5.607, 2e soort f 4.60- -4.7(1 witte kool, le soorc f 7.9010.10, uien f 6.30. Aanvoer: 26625 Kg. roode kool, 9225 Kg. kooi, 6165 Kg. witte kool, 200 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 2 ApriL Uien f 7.50-7.80, drielingen f 7 40 7.60. uien f 6.80, poen f 6.707.40, roode kool r Cl H.80, doorschot f 5.608.60, gele 'kool f 5.59 doorschot f 4.70, Deensche witte f 7.90—11.50, schot f 7.208, a.les per 100 Kg. Aanvoer: 4800 Kg. uien, 4600 Kg. peen, Kg. roode kooJ', 16800 Kg. gele kool, 77200 Deensche witte kool'. HOORN, 1 April. 12 Stapels "Fabriekskaai f 43, 2 stapels kl< Boerenkaas f 43, 1 stapel Boeren Comm. f 42. alles gomorkt. Aangevoerd: 15 stapels, wegende 19268 Kg. 20 plus f 26. Ilandef vlug. EIERVEILING SCHAGEN, 1 April. Aangevoerd: 60506 kipeieren: bruine f 5.305.! witte i%5.60, 8035'eondeieren 4.905.90. ALKMAAR, 2 April. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aang voera 117 stapels wegende 117931 kilogrammen. Fabriekskaaas: kleine met rtierk f 44. zond ■merk f 40, commissiekaas met merk f 42.50. Boerenkaas kleine met merk f 44.50$ zonder mei f 40, commissiekaas met merk f 45. Handel vlui ALKMAAR. 2 April. Op do heden gehouden graanmarkt waren prijs en aanvoer: Aangevoerd totaal 758 H.L. als: 21 H.L. tarwe f 14.1016, 153 II.L, gerst idem Clie f 11—12, 255 H.L. haver f 11.25—12, 22 HL. paaj deboonen 13, bruine id. f 1720, citroen id. f i duiven id. f 1515.501 2 HL. blauwmaanzrad f 31 HL. erwten, groene, kleine 20, id. grauw 4049, idem vale f 22, alles per 100 kilo. AANGEREDEN. Gister, Vrijdag liep R. van alhier aan den La{ dijk. Een auto moest passeeren en eveneens een torfiets. R. ging zoo ver mogelijk uit den weg teg< een boom staan. De motorrijder passeerde hem echf zon van nabij, dat R. een duw kreeg, hoogstwaï schijnlijk van de treeplank, zoodat hij tegen di grond smakte. Zijn koopwaar werd vernield. De nu was leelijk gekwetst, wat bleek toen hij zich latl onder behandeling had gesteld van Dr. Melchior," langen tijd met hem bezig was voor de diepe wol aan zijn been behandeld was. De motorrijder en ook dogeen die achter op de di zat, namen van den gevallen man niet de minste m tilie, rnaar karden door. Onze politieagent van Harei spoorde spoedig de motorrijder op. on procos-verb word opgemaakt, zoodat een stevige straf tn de: wel zijn verdiende loon zal worden. BEVORDERD. Aan de Ambachtsschool te Alkmaar werden vorderd: van de le naar de 2e klas C. Mul on N. Raven, alhier en N. Boon te Schogerbrug; van de 2e naar de 3e klas J. Kramer. Te Helder tferd bevorderd van de le naar de 2e klasse G. Bak. J. J. Hansma. alhier ontving di ploma timmeren, A. Koe, Valkkoog, dito; A. Eg- mond, Wieringerw'aard, diploma smeden met een eersten prys. DIPLOMA- De heer W. van Geelén uit onze gemeen te. liecft aan de Rijks Vak- on Kunstnijverheidsschool voor goud- en zi.versmeden en horlogemakers te Schoen hoven het dip'oma Horlogemaker on Graveerder behaald. Als bijzonderheid vermelden wy nog. dat hy de oorste is. die boven Amsterdam, dit diploma verkreeg. MARKTO VERZICHT. De markt van vlette koeien was Donderdag JJL van weinig beteokenis. Dat is gewoonlijk het geval voor ae Paaschdagen. De prijzen waren veel minder, alhoewel' er weinig eerste klas koeien waren. Er werd betaald als noogste prys 57 ets. De handel in gelde- en kalt koeien was vrij goed De prijs van stieren was 45 ets. por pond. Met de paarden on hitten is het -tegenwoordig druk en er werd nogal verkocht. De nuohteren kalveren was nogal vraag naar. De handel was vlug. In ovefhouders stug. De handel in biggen en schrammen was best duur. !V{et de vette varkens .was het een vluggen handel. Zouters en Londensoh© niet aangevoerd. Op de kippenmarkt was 't bij 't oude. Weinig aangevoerd. Van de boter was oen stuk af. AUTOBOTSING. De eene auto van den heer F. stoof door de Hee renstraat, de andere, een vrachtauto, kwam van hei Rensgars en een botsing op de Loet volgde. Er was heel wat materiale schade, verder liep het wonder boven wonder zonder persoonlijke ongelukken af. APRIL-WETENSCHAP. In een onzer groote dagbladen lazen wij het vol gende bericht in de rubriek Wetenschap: EEN ROMEINSCHE VERSTERKING IN NOORD-HOLLAND. Uitgraving te Barsingerhorn. De Oudheidkundige Dienst heeft een aanvang ge maakt met het blootleggen van de fundamenten eerier fiomeinsche versterl&ng, die volgens Tacitas in het begin onzer jaartelling moet zijn aangelegd. Herhaaldelijk zijn daar, bij herstel der bestrating voor het oude raadhuis te Barsingerhorn, overblijf selen van muren gevonden, die deskundige^ op het denkbeeld brachten en in hun meening versterkten, dat de door Tacitus genoemde en meest Noordelijk gelegen versterking daar moet hebben gestaan. Het verdere onderzoek zal nu toonen, of dit vermoeden juist is geweest. Wij hadden niet durven hopen dat een onzer Aprilmoppen die in ons j.1. Woensdagnummer is op genomen, zulk een succes zou hebben, dat zelfs ééQ onzer groote collega's er zou invliegen. Wat hebben we er om gelachen. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Arie Sijbrands, oud 24 jaar, land bouwer, te Sint Maarten en Trijntje Zeeman, oud 23 jaar, zonder beroep, te Schagen. Johannes Kok, oud 38 jaar, arbeider en Hiltje Kaptein, oud 32 jaar, zonder beroep, beiden te Schagen. EERSTE PAASCHDAG. NED. HERV. GEMEENTE te: Dirkshorn, nam. 7 uur Ds. de Leeuw. Onderwerp: Het onsterfelijke leven. Oudkarspel, nam. 7 uur, Ds. Staal. Juiianadorp, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kreeke. Beves tiging van lidmaten. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: 'Burgervlotbrug, nam. kwamt over zeven, De. v. d. Veen. Onderwerp: „Majesteit" van Couperus. TWEEDE PAASCHDAG. NED. HERV. GEMEENTE te: St. Maartenebrug, vooth .10 uur, Ds. Buiskool.

Schager Courant | 1926 | | pagina 14