Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Voetbal. ia niet meer tot bewuatrija gekomen Uit allae bleek, dat diefstal de opzet van de misdaad was. Er waren geen sporen van braak, wat het vermoedjeai wetlgdte. dat de daders in de woning bekend waren. De oudjes zaten er warm b\j. Een bedrag van i 1280 werd dadelijk door de politie onder het bod gevonden. Later vond zij nog een bedrag. Er bleef echter een som van naar schatting f 5000 zoek. De justitie nam kort daarna eenige personen in arrest van wie er één maanden gevangen bleef. Na het ontslag van dezen begon de heer O. de Beus te Culemborg een reeks artikelen in De Arbeid waarbij de gewezen rechercheur van politie te Cu lemborg H. als de dader en A. B., commissaris van politie, als medeplichtige werd aangewezen. In ver band hiermede werd de rechercheur li. 25 Juli 1925 gevankelijk te Tiel binnengebracht, waar hij in het politie-bureau in den nacht van 25 op 26 zelfmoord pleegde. De Beus zette zijn artikelen voort en een nieuw onderzoek werd door de justitie te Tiel opgedragen, aan den inspecteur Overveen aldaar. Een klacht te gen de Beus bleef uit, waarop deze in de Culemborg- sche Crt. wekelijks een artikel over de zaak publi ceerde. Ongeveer 3 weken geleden kondigde hy aan, dat hij in verband met het hernieuwde onderzoek der justitie zijn mededeelingen zou staken, daar hij dit niet wilde influenceeren. Hierdoor vooral bleef de belangstelling van de ingezetenen van Culemborg gespannen. Tn zoo'n stadje blijft het niet onopge merkt, als drie vreemdelingen aanhoudend heen en weer loopen, zooals gistermorgen in de buurt van het politiebureau het geval was. Later bleek, dat bet waren de heeren van Slobbe Onnes en Kuypers, van cb recherche. Toen om halftien de commis saris van politie B. nog niet op zijn bureau- was verschenen, posteerde een van deze heeren zich daarvóór; de ander ging den commissaris in zijn woonhuis halen en de drie heeren vertrokken met den commissaris met den trein van 10 u. 46 naar Tiel. Kort daarop deelde de heer de Beus een en ander en bet oproepen van hemzelf als getuige aan de Culemborgsche Courant mee. Het bulletin, dat het blad uitgaf, wekte groote opschudding. De reeds vroeger gearresteerde is 68 jaar oud er gehuwd. Hij heeft een groote straflijst. De vouw, die genoemd wordt als degeen, wier uitlatingen tot de vroeger gemelde arrestatie van S. en V. hebben ge leid. is de dienstbode van den laatste. De gisteren gearresteerde man is de 30-jarige onge huwde M. de S. Hij heeft pas een straf van 4 maan den ondergaan wegens verduistering van een rij wiel en heeft verschillende straffen voor overtredin gen en andere misdrijven achter den rug. Men meldt uit Tiel In de Culemborgsche moordzaak is weer een uit gebreide instructie gehouden. Onder meer zijn als nieuwe getuigen gehoord de echtgenoote van den commissaris van politie B., en de metaalbewerker Middelkoop, die kort na den moord vijf maanden en zes dagen als verdachte in deze zaak in voorloopige hechtenis heeft gezeten. In Culemborg loopt het hardnekkige gerucht, dat twee personen. Z. en V., bekend hebben, in de zaak betrokken te zijn geweest. Uit Culemborg meldt men nog: In officieele kringen wordt hier meegedeeld, dat V. en Z. bekend zouden hebben in vereeniging met den ex-rechercheur H. den moord gepleegd te heb ben. De Culemborgsche politie is heden door de recherche ondervraagd. Het Volk weet de volgende bijzonderheden mee te deelen: Toen het er steeds meer op begon te lijken, dat de ze zaak niet tot klaarheid zou worden gebracht, heelt de Tielsche justitie zich in verbinding gesteld met de Centrale recherche uit de hoofdstad en deze gevraagd een paar recherchebeambten beschikbaar te willen stellen, teneinde hun krachten op deze zaak :e beproeven. De commissaris der recherche, de heer Pateer, gaf na overleg met zijn hoofdinspecteur, den heer Van IJsendijk, aan dit verzoek gehoor en zoo gebeurde het, dat inspecteur J. F. van Slobbe, benevens de rechercheurs Kuiper en Hommes volledig ter be schikking van de justitie-autoriteiten te Tiel werden gesteld. Vrij spoedig hadden de rechercheurs een spoor in handen en sindsdien hebben op het parket te Tiel herhaaldelijk conferenties plaats gehad met den officier van justitie, mr. Toutenhof en den rechter commissaris mr. Hofdijk. De nasporingen leidden er toe dat nu enkele weken geleden te Amsterdam in zijn woning aan den Blauw burgwal gearresteerd] werd J. V., 'n man, die vroé- ger te Trichtscheveld, gem. Buurmalsen, heeft ge woond, maar die na terzake van een zedenmisdrijf een aantal jaren in de gevangenis te hebben doorge bracht.. zich metterwoon te Aimsterdam gevestigd' had Het was de recherche ter öore gekomen dat een dienstbode met wie hij' vroeger een verhouding had gehad, zich tegenover derden had uitgelaten, dat zij, zeer kort na den moord, voor J. V. een gabardine regenjas had uitgewassohen, waarin zich bloedvlek ken hadden bevonden. Bovendien kwam de recher che ter oore, dat deze man zich omstreeks dienzelf den tijd te Tricht aan abortus had schuldig gemaakt en dit feit werd de aanleiding tot zijn arrestatie. 'Gedurende den tijd. dat J. V. zich nu in het Huis ven bewaring te Tiel in preventieve hechtenis be vond, zetten de mannen der recherche hun nasporin gen voort. Als resultaat hiervan nu is vast komen te staan, dat de ex-rechercheur H., die met de levensgewoon ten van de boerenlieden van Wiggen zeer goed op de hoogte was. een complot had gesmeed om bij de van Wiggens in te breken. Bij dit complot waren aanvankelijk betrokken K. Z. metselaar te Tricht, en zekere M .S., een losse werkman, uit Tricht, die zich reeds geruimen tijd terzake van andere feiten in Tiel in hechtenis be vindt. S. echter heeft*, hoewel hij de voorberediing tot den moord grootendeels heeft meegemaakt, aan de uit voering van de misdaad geen deel kunnen nemen, daar bij destijds onverwachts in hechtenis genomen werd. In plaats van S. kwam toen J. V. in het complot. Als bekend, vond de justitie, op advies van de re cherche aanleiding om de weduwe H. eens nader aan den tand te voelen. Bij haar verhoor voor den rech- ter-commissaris bleef zij aanvankelijk volhouden van de zaak niets af te weten. De justitie betwijfelde evenwel, of dit inderdaad zoo was, en op grond hier van werd de vrouw van H. in Tiel vastgehouden. Toen zij daarna andermaal in verhoor werd genomen deelde zij mede, inderdaad te weten, dat haar man aan de misdaad medeschuldig was. Zij had dit eerst vernomen, nadat de ex-rechercheiir H. de eerste maal was gearresteerd en toen, naar men weet, weer was losgelaten. Eerst toen heeft hij zijn vrouw deelge- noote gemaakt van het geheim. Volgens de verklaring van vrouw H. Is de geheele voorbereiding van het misdrijf ten haren huize ge schied. H. had daar en later ook elders besprekingen met Z. en S. De afspraak luidde, dat laatstgenoem den zich op den bewusten avond naar het huis der Van Wiggens zouden begeven, en daar hun slag zouden slaan. Hijzelf, H., zou de rol van uitkijker vervullen. Aanvankelijk gevoelden zijn beide mede plichtigen voor dit gewaagde stuk niet veel. maar H. wist hen tot de daad te bewegen door hun de gerust stellende verzekering te geven, dat hij den commis saris van politie, den heer B., in de zaak betrokken had en deze het vierde deel van wat buitgemaakt zou worden, voor zijn stilzwijgendheid zou ontvan gen. Inmiddels is. zooals reeds gezegd, S. uitgevallen door zijn inhechtenisneming en toen werd als zijn plaatsvervanger J. V. in bet eomplot gebaald. Ook deze werd geruetgeetelcl met de vemkerlrz dat van de Culemborgsche politie noch vóór, noen na den moord ie.s te vreezen zou zijn. Deze mededeelingen heeft H. zijn vrouw na zijn eerste arrestatie gedaan. Maar hij heeft haar toen dure eeden laten zweren, dat zij daarover nimmer met iemand zou spreken. Het is nu ook komen vast te staan, dat het totale bedrag aan geld. dat bij de boerenlieden Van Wiggen gestolen is. f 20.000 heeft bedragen. Ieders aandeel was dus f5000. althans wanneer men de juistheid van H.'s bewering aaneemt, dat. hij ook commissaris B. f 5000 heeft ter hand gesteld. Op grond van de verklaringen van vrouw H., die voor wat commissaris B. betreft, bevestigd worden door S. is de rechtre-commissaris er toe overgegaan B. te laten arresteeren. Hij word hiertoe ook geleid door het feit, dat er tal van personen zijn geweest, die zich tijdens het recherche-onderzoek hebben uit gelaten. dat zij, indien de heer B. maar eerst zou zijn gearresteerd omtrent het aandeel van dezen in de moordzaak wel nadere mededeelingen zouden doen. Het blad verneemt echter,, dat deze ten stelligste orrkent, iets met deze ernstige zaak uitstaande te hebben. WINKEL. Bij de gehouden jaarlijksche tentoonstelling van werkstukken der leerlingen van de teekenschool der afd. Winkel der vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland, werden de volgende prijzen behaald: Vakteekenen timmerlieden. 2e klas: le prijs Aid. Wagen. 3e prijs P. Blom; 5de klas: 2e prijs L. Droog. Vakteekenen smeden, 2e klas: 2e prijs Jb. Slikker; 4e prijs D. Smit; 5e klas: le prijs G. Ens. Handen vormteekenen, 5e klas; 2e prijs G. Ens. Lood- en zinkbewerker: 2e prijs J. van Wijk; Projectie, alle vakken. 2e klas: P. Blom 4e prijs. Practische werkstukken. Smeden: le leerjaar, 2e prijs Jb. Slikker; vervolg- klasse 2e prijs G. Ens. Timmerlieden: 3e leerjaar, 3e prijs C. D. Joon. Eindexamen leerlingstelsel: Timmerlieden: Jac. de Graaf, C. D. Joon, N. Nap. Eindexamen teekenschool: L. Droog, Jac. de Graaf, G. Ens en J. van Wijk. VEENHUIZEN. Onze plaatsgenoot, de heer P. Pauw Jr., is be noemd tot watermolenaar te Waardpolder bij Kol- horn. Er waren 15 sollicitanten. WINKEL. Door Burgemeester en Wethouders is benoemd tot plaatselijk correspondent der Arbeidsbemidde ling. de heer P. Honingh alhier. WINKEL. Door den heer J. Koster, Burgemeester dezer ge meente, is onderhands aangekocht het perceel van den heer A. Egmond alhier. WINKEL. Maandagavond (2de Paaschdag') gaf delMlettan- tenclub van Nieuwe Niedorp een uitvoering in de kolfbaan van den heer R. Laan, met als tooneel1- stuk „Truusje Meijer", vToofijk apel! in 3 bedrijven .door J. Grasveld en Leo Post. Gunstige beoordeelingen omtrent de wijze waar op genoemde clhb op andere plaatsen dit stuk heeft opgevoerd, deden ai heel wat verwachten, en i die verwachting is door spel' en verzorging niet teTeurge<telid. Een groot aanbal bezoekers waa op gekomen en ze hebben zich niet" te beklagen gehad. WINKEL. Zondag 4 April' gaf de .gymnastiekvereeniging ,,Sparta te Winkel een uitvoering onder leiding van haar Directeur, den heer N. Keesman van Wieringerwaard, in de krifban n van1 den heer Bruijn De verschalende oefeningen werden vlot vlug afgewerkt, zoowel' door de meisjes- als jon gensreden. De groepen, verlicht met 'bengaallSöhi vuur, maakten een keurig t effect. Door den heer D. Hoek werden ter afwisseling enkele geestige I voordrachten gegeven. Er was veeF publiek, dat zeer voldaan en In aan- j gename stemming nog geruimen tijd bijeen bleef op het bal. OUDKARSP EL. Aan den burgemeester dezer gemeente is opnieuw een verlof verleend van één maand. Dat zal de laat ste maand zijn, want vanaf 1 Mei heeft genoemde heer ontslag aangevraagd aTs burgemeester en secre taris. ZUIDSCHARWOUDE. Bij den alhier gehouden kolfwedstrijd in 3 klas sen was de uitslag de volgende: le klasse: le prijs W. Kostelijk, Oudkarspel, 159 p.2e prijs P. Molenaar, Zuidscharwoude, 159 p. 8e prijs K. Kwant, Warmenhuizen, 151 p.; serieprijs C. Langedijk, Noordscharwoude, 54 p. 2e Klasse: le prijs P. Langedijk, Zuidscharwoude, 144 p.; 2e prijs P- Langedijk, Noordscharwoude, 140 p.; 3e prijs P. Glas, Zuidscharwoude, 129-p.; serieprijs P. Boon, Zuidscharwoude, 43 p. 3e KT.: le pr. O. Kliffen, Zuidscharwoude: 110 p. 2e prijs J. G-Ias, Zuidscharwoude, 110 p.; 3c prijs C. Blok, Oudkarspel, 40 p. De wedstrijd werd gehouden in de nieuwe kolf baan van ,.Op Maat" te Zuidscharwoude. LANOENEIJK. Bij het gehouden eind-examen teekenscholen 5- jarigen cursus vanwege de Vereeniging ter Bevor dering van het Vakonderwijs in West-Friesland slaagden van de teekenschool te Langendijk: Timmerlieden: Joh. Pluister en J. T. Steffens. Metselaars: S. P. Tromp en J. Henselman. Smeden: M. Kasten. De volgende bekroningen werden toegekend: Lijnteekenenle prijs J- Kout; 3e pr. K. Koop man; 4e prijs P- Nap. Handteekenen Schilders: le prijs :J. Kout, le kï. Vakteekenen timmerlieden: 3e Ha9se, 3e prijs C. Nap; 5e prijs J. IBierman; 5e klasse, 4e prijs J- Pluister; 5e prijs J. Steffens. Hand- en vormteekenen timmerlieden: 5e klasse, 3e prijs J- Pluister. Vakteekenen metselaars: 5e klasso, le prijs J- Henselman 2é prijs Tromp. Hand- en vormteekenen metselaars: 5e klasse, le prijs S Tromp, 2e prijs J. HenseKnans. Vakteekenen smeden: 2e kTasse, le prijs KT- Rus W®, 4e klasse, le prijs P. Nieman. Hand- en vormteekenen, 2e klasse, 4e prijs K. Rus Wz., 3e klasse, 3e .prijs W. Bakhuis, 5e klasse, 3e prijs M. Kasten. Projectie: alle vakken: 5e klasse, 5e prijs J- Pluister. Hout- en marmerschilderen. Voor iepen: le leer jaar, 2e priis P. Zijp, idem le leerjaar, eervollfe vermelding U. Zijp. Smeedwerk.^ 3e leerjaar, le prijs J. Bakhuis; 5e leerjaar, 3e prijs M. Kasten. Timmerlieden t<le leerjaar, 5e priis J. v. d. Gulik. 2e leerjaar, le prijs J. Bierman; 2e prijs O. Moeijes; 3e prijs W. de Boer. Eervolle vermelding J. Stevens en O. Nap; 3e leerjaar, 2e prijs N. Nap. Schilders: le'leerjaar, 2e prijs N. Zijp. Metselaars: 2e leerjaar, 2e prijs A. Metselaar3e leerjaar, 2e prijs S. Tromp, 3e prijs J. Henselman. Eindexamen 3-jarigen cursus leerlingsbellsal1: M. Kasten en J. Bakhuis, smeden; S. Tromp en J. Heme'man, metselaars NOORDSCHARWOUDE. Marktoverzacht. De afgeloopon week gaf een geheel' ander beeld te zien dan de laatste weken het geval' is geweest. Het was veel1 minder druk dan het de laatste weken na 1 Januari was. Er zijn dan ook verschillende tuinders wier voor raad uitgeput is. De kootvoorraad is Voor de Noordermarkt thans niet grooter meer dan onge veer een 800 wagons. Over de prijzen behoefden de aanvoerders nog niet ontevreden te zijn, al' was die dooreengenomen dan ook minder dan de vorige week. Vooral1 voor de roode en gele kool zette de week zich vrij 1'aag in, althans 1'ager dan den Zaterdag daarvoor, die ook al geen gunstig beeld gaf, in vergelijking tot ,tlo orige dagen. De roode kooi; waarvoor de week aanving met I een noteering van f 4.808.30, liep dagelijks om- 1 hoog, waardoor Zaterdag f 6-8011.80 genoteerd kon worden, wat hooger was don de laagste no teering van de vorige week. De doorschot, dié in het begin der week in zeer sterke mate van de prijsverlaging te lijden had, iiep flink omhoog, zoodat deze Zaterdag weer verkocht werden voor ten hoogste f 10.90. De prijzen kunnen nog uitstekend geacht worden, ais men aanneemt, dat bijv. een kooitje van 2 Kg. van mid delmatige kwaliteit, Zaterdag nog omstreeks 16 ot. per stuk opbracht. De aanvoer van roode kool' was nu slechts 46 wagons, tegen 104 de vorige week. Ook voor de gele kool zette de week zich in met een sterk yeriaagden prijs. De hoogste markt was f 7.60, terwijl' we de vorige week eenmaal' als hoogste f 13.60 genoteerd zagen. Ze liepen echter in den lioop der week weer even op, waardoor als hoogste prijs f 8.80 geno teerd staat. In verhouding tot de vorige week is de verlaging vrij sterk. De beste soorten brachten nu dooreen minder op dan de doorschot van de vorige week. Toch was de aanvoer vrij gering, slechts o2 wagons tegen de vorige week 35. De vraag hiernaar was dus wei gering. Do Deensche witte waren eveneens lager in prijs, hoewel op deze soort de prijsverlaging van veel minder invloed was. De hoogste markt, die de vo rige week 1 13.70 was, zette zich deze weea in op if U), maar ze liep zoodanig op, dat Donderdag als hoogste t 12.40 genoteerd kon worden, 'vrijdag was het iager en Zaterdag was het zoo laag aas de beide laatste weken niet geweest is. De prijs is nog goed, daar zelfs doorschot niet oeneden de f 7 verkooht is.Ook hiervan was de aanvoer veel1 minder, siechts ongeveer de helft van de vorige j week. De uienvoorraad wordt zoo gering, dat kan wor den aangenomen, dat nog slechte een tiental wagons I in voorraad zijn. De aanvoer was dan ook kiein, I maar de prijs hield zich best. Deze was zoo hoog, als de beide laatste maanden niet genoteerd is, maar ondanks dat, kan nog niet 'gezegd worden, dat er een flinke prijs voor gemaakt wordt. Ze I zijn niet beneden de r 0 verkocht en de hoogste markt was f 8.70. Bijna dagelijks was de laagste noteering f 7.30 en hooger. De peen, waarvan echter de komende week niet veel' meer over zal zijn, bracht weer een goeden prijs op, hoewel lager dan de laatste weken het geval was. De laagste noteering was eenmaal f 5.30, doch meestal om de 6 gulden. De hoogste markt was f 7.40, wat ongeveer 2 gulden lager is dan de vorige week. Kroten werden Biecht» eenmaal aangevoerd en brachten van f 1.50 tot f L90 op. De totaal-aanvoer was 98 wagons, tegen 215 de vorige week. Aangevoerd werden: 23900 Kg. uien, 34200 Kg. peen, 3100 Kg. kroten, 46 wagons roode kool, ruim 12 wagons gele en klein 34 wagons Deensche witte kool In Broek op Langendijk werden 18 wagons roode kool, 35 wagons gele en 9 wagons 'Deensche witte kom, totaal 62 wagons aangevoerd en in Warmen- huizen respectievelijk 13V2, 5'/a en 2 wagons, totaal' 21 wagons aangevoerd, zoodat de totaai-aanvoer deze week 174 wagons was. De verzending was ongeveer 70 wagons grooter, dan de genoteerde aanvoer. BANDJIR EN WOLKBREUK. Uit Madioen, 6 April Een wolkbreuk en een bandjir heoben in de Kotta (Stad,) van Madioen een gedeelte van den weg weggeslagen en over stroomd. Huizen zijn ingestort en weggespoeld. De suikerfabriek Redjo Angoen ia ondergeloopen. De 'rivier ia gestegen een meter boven het fioogsto bandjirpedl Het Ngawiaohe, de langste alideeling der residentie Marnoen, is ernstig geteisterd. Drie tuinen van de suikerfabriek Öoedhono zijn geïso leerd. De bevolking redde zich in prauwen. De ad ministrateur van Soedhono voorziet de aiachboitai 3 van de eerst noodige levensmiddelen. HET WARME PAASCHWEER. De Times zegt van het Paasohweer dat men terecht kan zeggen dat men met Paserhen in Engeland zoo wel 's nachts als overdag „Juli-weer" heeft gehad, aangezien de temperatuur het gemiddelue van die van half Juli bereikte. De hoogste temperatuur (73 graden in de schaduw) werd te Bath opgeteekend. De buitengewone warmte bij nacht was een gevoig van de bewolkte lucht onder den invloed van een na derende depressie, welke later plaatselijke donder buien en plasregens veroorzaakte. Te Bournemoutii viel Zondag 25 milimeter regen. Voor de eerstvolgende dagen verwacht men in En geland en Schotland weer mooi weer, zoodat er goede kans is, dat de temperatuur het volstrekte maximum van 73 graden voor deze' maand tot dusver nog zal overschrijden. EEN DRAMA IN EEN GEVANGENIS,. Uit Kaïro, 6 April. Drie gevangenen hebben onlangs een hunner medegevangenen vermoord, teu einde de aandacht te vestigen op eenige grieven. Heden poogden zij deze misdaad te herhiuen toen rij in tegenwoordigheid van een honderdtal' andere Engenen werden vervoerd Zij wierpen zich eens- s op een dezer gevangenen en sneden hem de af. Een wachter, die tusschenbei.de trad, werd het gelaat opengereten. BRAND IN DE LONDENSCHE HAVEN. Gisterochtend is er een groote brand uitgebroken in een opslagplaats vlak bij den voornaamsten in gang van de Londensche dokken. Eenige duizenden balen wol zijn verbrand. Onaangenamer was bet voor de vacantiegangers en de onwonenden, dat de lucht op een afstand van meer dan een kilometer den beelen dag verstikkend bleef door de branden- de en smeulende wol. Een paar zieken uit de buurt moesten naar een ziekenhuis gebracht worden we gens de brandlucht. BIOSCOOP-RAMP. Omterant een vreeselijk ongeluk, dat Zaterdag jl1. plaats heeft gehad in een biosooop van MexiooCity, wordt gemeld Van de duizend aanwezigen bevonden arieh ca. I 250 personen, meest tot de arbeidersklasse behoo- j rend, op het balcon, waarvan door de overbelasting een steunbalk scheurde. Het geheele balcon stortte daarop in de zaal neer, waardoor tien personen werden gedood en 200 gewond. Het aantal slachtoffers zon nog veel' grooter rijn geweest, indien niet'juist op het moment van de ramjp, het Iioht had gebrand; hierdoor werd een paniek voorkomen. POLITIE. Gevonden: een schop. Verloren: een rijwielplaatje. DE EIEREN VEILING. 1 Dinsdagavond had in het lokaal van den heer P. [Roggeveen een bijeenkomst plaats van de cdmmls- I sie voor de eierenveiling, den veilingmeester en aanvoerders' (eventueële). Hoewel nog niot een positief resultaat kan wor den vermeld, doordat nog meerdere besprekingen dienen te worden gehouden, is het vooruitzicht niet ongunstig, dat een belangrijk grooter kwantum eieren meer zal worden aangevoerd. AUTO-BOTSING. In ons Zaterdagno. kwam een bericht voor van 1 een autobotsing alhier. Dit was niet geheel volgens de waarheid, want later werd ons door ooggetuigen medegedeeld, dat niet F., maar K., de andere auto berijder, stoof uit de Heerenstraat, en een botsing on vermijdelijk maakte. Dp heer F. heeft aangifte van dit ongeval gedaan hij de politie, POSTERIJEN. De Directeur van het Poet- «n Telegraaftaal te Behagen vestigt er de aandacht van bolangt benden op, dat dag bi'ad en, welke nu 6.30 uu, Behagen aankomen, on derhalve niet meer in besteding worden opgenomen, tob 9 uur .kuetelt ten kantore kunnen worden afgehaald. BEGIN VAN BRAND. Zaterdag in 't middaguur, geraakte de ketel n kokende teer, welke door den loodgieter Z. werd bruikt, terwijl hij aan het mastieken was, voor in aanbouw zijnde kantoortje achter het nieuwe i renhuis van den heer W. Vader Dz., op de Laan, in brand. Eten geweldige rook- en vuur sloeg omhoog, zoodat voor een brand werd vreesd. Z. echter wist, bijgestaan door ijlings to schoten hulp, het vuur met eenige emmers spoedig te blusschen. MUZIEKTUIN. Naar we vernemen hebben thans voor het op] Augustus en 5 September te houden Nationaal (j cours totaal 30 vereenigingen ingeschreven, nU I-anfare- en 9 Harmoniegezelschappen. De inscj vmg is thans gesloten. De concourscommissie benoemde tot jury-ledei heeren: Haasebroek te Haarlem, Jac. Jansen te gen, en Leistikow te Helder. Nog vernemen we. dat aan het concours zeer wi schijnlijk allerlei feestelijkheden in de plaats i bonden zullen worden, zooals volks- en kindera len, mogelijk een maskerade-optocht en in ieder val als sluiting een buitengewoon vuurwerk. Ten slotte kunnen we nog mededeelen, dat in gisteren gehouden vergadering der muziektuinca missie, de pacht seizoen 1926 van de buffetten a restauratiegelegenheid voor de bizondere feestda# gegund is aan de firma L. Zwaag en Zonen, alhi een sigarenkiosk aan den heer Jn. Roggeveen een ijswagen aan den heer Bellis van Lagedijk. Besloten is de verlichting in den Tuin beter te n ken, en tevens de mogelijkheid te scheppen, bij paalde extra-gelegenheden een feestverlichting re brengen. Voorts zal als een blijk van sympathie aan het mité van het a.s. Wieringer concours van harmon en fanfaregezelschappen een extra-prijs worden a geboden. MET DE PAASCHDAJGEN. Balzaal, tooneeluitvoering en bioscoop, van aller hebben met de Paaschdagen ook in onze gemeei een heel druk bezoek gehad. Zondagavond gaf het Cor Ru ijs-ensemble een voering van „Thuiskomst" in het Noordholland Ij Koffiehuis. Dit Fransch tooneelspel is in één woord subli gespeeld, keurig fijn en prachtig in stijl en uitb ding. De opkomst van de belangstellenden hoogst bevredigend. Theater Royal was 'Zondagavond druk bezocht AMaandagavond tot de laatste plaats'dicht bezet. ook hier wa* het eucces groot. LYCURGUS. In de gisteravond gehouden vergadering van gymnastiekvereeniging „Lycurgus" bleek, nada: tulen en jaarverslag waren gelezen, dat de rekenc van den penningmeester sloot met een batig saldo vs f 107.83K. Tot voorzitter werd herkozen de heer P. Timm? man, tot secretaris de heer Wismeijer. De heer Stammes trad af als penningmeester, wilde evenw zich niet herkiesbaar stellen en werd gekozen de h« J. Sleutel. Er werden vier bestuursleden toegevoegd, n 1. dames S. Watertor en J. de Graaf en de heeren C. R> en C. Blaauboer, allen als commissarissen.a De heer S. Keesman werd bij acclamatie als dl re: teur herkozen. Tot leden der technische commiss werden herkozen de heeren Rol en Timmerman voor athletiek de heer P. Rezelman. Da zorg voor het materiaal blijft at-» het bestiv. en hiervoor werd dus geen commissie benoemd. Tot vaandeldraagster werd benoemd mej. M'. Rol tot vaandeldragsr de heer J Stammes Het terrein voor gymnastiek enz., werd wederai voor 5 maanden ingehuurd. Er zal weer een adspirantendag worden gehoudet Bij de rondvraag werd op voorstel van den heer Blaauboer besloten een commissie naar B. en W. ie vaardigen om over een subsidie te spreken. Daar over een jaar of 3 Lycurgus haar gouden bi staan kan vieren, werd op voorstel van den ne»1 Wismeijer besloten een resevefond te formeere: en daar f50 in te storten. Daarna volgde nog de alarisregeling voor den d! recteur. NOOHDSCHAHWOUDE. Holland. len Paaschdag speelde het le elftal t« gen D.T.S. I Voor de rust wist Holland een 2- voorsprong te krijgen. Na de rust was het echter mi D.T.S. wist 4 maal te scoren, terwijl Holland geci enkele maal het net meer wist te vinden. OUDKARSPEL. D.T.S. Op 2en Paaschdag speelde om 1 uur <1 combinatie B. van Holland en D.T.S. tegen Nieuw Niedorp I. N. N. was ver de meerdere en won gi makkelijk met 5—0. Om 3' uur speelde de combinatie A. tegen ei W.FjC.-combinatie Ivan Wormerveer. Een aantre» kelijken wedstrijd. Toch viel bet spel van W.F.C. te gen. Voor de rust neemt de A.-combinatie de lei ding. Na de rust wordt den IW.F.C.-keeper nog maal gepasseerd, terwijl W.F.C. er één goal tegen over weet te stellen. De verdediging van de A.-c was bijzonder goed. Br was veel belangstelling voor de wedstrijden. WIERINGEN. Jl. Zondag speelde Succes I een medaille-wedstrijd tegen „Zet 'm op", een sterke S.V.S.-combinatie van Helder. Om half drie blaast scheidsrechter Bruses van Helder, welke goed voldeed, de elftallen in veld. Succes speelt met 3 invallers. De heer P. Jong kind, welke de medaille had uitgeloofd, doet den af trap. De S.V.S.'ers pakken direct vlug aan en word'. het Succes-doel in het nauw gedTeven. De Successers nemen den bal over en gaan mooi combineerend op het S.V.S.-doel af. v. d. Wal van S.V.S. krijgt volop werk, wat hem echter goed afgaat. Beide doelen ver- keeren om beurten in gevaar. De Successers zijn ech ter het meest in den aanval, enkele mooie schoten gaan over en naast. -Bezemer van S.V.S. is dan ook niet gemakkelijk te passeeren. De verdedigingen blij ven meester van 't terrein. Met de rust is de stand nog gelijk, O—0. Na de thee is 't weer hetzelfde spel. De S.V.S.5ers zetten er alles op. De Succes-verdedi ging heeft de handen vol werk De S.-keeper heeft moeite om zijn doel schoon te houden. Een vliegend schot van den S.V.S.-spil weet hij precies over de lat i te werken. EVen later weet hij weer een schot van dicht bij vorner te werken. De goed genomen corner levert niets op. De Succes-voorhoede zit ook niet stil. Het -binnentrio speelt mooi samen. Het krachtig in grijpen der S.V.S.-backs maakt dat succes uitblijft. De tijd verstrijkt al meer en bij het einde is de stand nog hetzelfde als toen begonnen was, 00. Er wordt besloten 2 maal min. te verlengen. Ook in deze 15 min. kan geen van beiden het net vinden, zoodat de stand gelijk blijft. Er is van beide kanten goed en vriendschappelijk gespeeld. Er wordt dan ook van de Succes-zijde besloten, om de bezoekers de medaille mee te geven. Tweeden Paaschdag speelde Succes II tegen S.V.S. 3 en 4. S.V.S. kwam echter met 7 man opdagen. De S y.S.'ers willen echter evengoed spelen. Doch veel animo is er niet bij. Al spoedig hebben de S.'ers 3 goals gefabriceerd. Intusschen komen er bij S.V.S- nog 2 man voor versterking opdagen. Met de rust is de stand 5—0 voor Succes II. Na de thee maakt Suc ces II er nog 4 bij. zoodat Succes dezen wedstrijd ge makkelijk met 9—0 wist te winnen.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6