Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Staatsloterij. WIERÏNOENT. De hoer D. Jao. Mulder, welke aEs hoofdingeland van Polder Waard Nieuwland, periodiek moest aftreden, werd als zoodanig herkozen en nam zijne herbenoeming aan. WIER IN OEN. De chauffeur van de firma Prins, autobus-onder nemers te Helder, was jl. Woensdagavond opnieuw onfortuinig, door bij 't passeeren eener met .steen geladen vrachtauto van aen heer J. Poel', deze aan te rijden. De auto van den heer Poel kreeg daarbij nog al wat averij, welke door den wagenmaker op f 25 wordt geschat. De oorzaak van 't ongeval schijnt te zijn, dat de chauffeur niet- genoeg uit week, doch een in den weg staande telephoonjpaal, maakte 't uitwijken voor hem niet gemakkelijker en had hij beter gedaan, even te stoppen. Overigens^ liep 't ongeval goed ar. WIE RINGEN. Bij de verpachting van divers© plaatsen voor, kramen, stallen, enz., op het a.s. muziekconcours terrein is de uitslag als volgt. Hoogste inschrijvers waren voor de oonsumptietent de heer Jb. Duijn- ker Az., ijskar de heer Jn. Duijnker Jbz., fruit en ter cokte visch de heer Alb. Lont, gerookte paling e heer J. Visser, koek en chocolade de kper J. Bosker Jz., sigaren de heer J. C. de Haan, foto grafie de heer H. G. Rump en zuurkraam de heer K. Hakvoort, allen alhier. ST. MAARTEN. Ter secretarie der gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden tabaksdoos. HARENKARSPEL. Bij de alhier gehouden rekening van het Onder linge Paardenfonds over het le kw. 1926, waren verzekerd 213 stuks paarden. Het fonds had een verlies van 3 st. De omslag werd vastgesteld op t 0.80 per f 100 verzekerde waarde. De verzekerde waarde bedroeg f 79.470. OUDESLUIS. De heer A. J. Hoogvorst, onderwijzer alhier, staat als zoodanig no. 1 op de voordracht voor de gemeenteschool no. 10 en na 2 voor school Jl te den Helder. WAARD EN GROET. w Tot water molenaar in den Waardpoider is door Dijkgraaf en' Heemraden van den polder Waard en Groet benoemd de heer P. Pauw te 'Veenhuiizlen, gem. Heerhugowaard. Er hadden zich Jl sollici tanten aangemeld. Bij de besteding van 275 M3. grint is aannemer geworden W.' Kieboom te Gorinchera voor f 3.10 per M3. franco voor den wal te Kolhorn. HOLLANDS NOORDERKWARTIER; De voorgenomen vergadering van leden van de vereen'ging tot- .ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier op 21 April kan door om tand'gh eden voorloopig niet doorgaan. BAN NE HOOGWOUD EN AARTSWOUD. Vergadering van het College van dagelij ksch be stuur en van Hoofdingelanden der Banne Hoog woud en Aartswoud, gehouden ten Raadhuize al daar op Vrijdag 9 April 1926, voormiddags 10 uur. Tegenwoordig waren de heeren K. Slagter. voorzitter, P. Donker Jz., lid van dagelijksch be- sstunr. A. Rood Ka., D. Koorn, Jb. Helder en A. Zjjp Oz., hoofdingelanden, L. Glas, penning meester en J._ Breeoaart Dz., secretaris. Afwezig met kennisgeving de heer C. Ursem, lid van dage lijksch bestuur. De voorzitter heet de heeren welkom en opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gele zen en goedgekeurd, met dank aan den samensteller Naar aanleiding der notulen wordt medegedeeld: a. door den secretaris, dat B. en W. dezer ge meente hun aandacht^ schenken aan de rioleering van uit het slootje bij de school in de Weere, ,en over de afvoer van het water langs den weg, toe gang gevende tot de Weere onder den dam van netland van de weduwe D. Koning zullen putten aangebracht dienen te worden; y b. door den heer Donker, over de uitgekeurde sloot tusschen het landvan den Wed. P. Schouten en Th. Konijn. Na toelichting door den heer Rood wordt na bespreking goedgevonden dat voorzatter met den heen Donker, de sloot zullen bekijken en Z 'o noodig ingevolge de keur naar bevind van zaken zullen handelen. Als ingekomen stukken komen ter tafel: Een schrijven van B. en W. van Heerhugowaard d.d 7 April jl. no. 36/1 over de onderhoudsplicht van de Veenhuizerbrug over de Langereis, zulks in verband met den ligger der wegen. bevraagd w-rdt. te willen berichten of het on derhoud' van die brug geschiedt door de Banne en p 1de:- Veenhuizen en dat door de Banne Hoog woud en Aartswoud de helft in de onderhouds- ko--t«n_wordt bijgedragen. Aangezien dit laatste het geval is, zal dit worden medegedeeld. Een schrijven van Ged. Staten, d.d. 31 Maart jl no. 68 waarin wordt medegedeeld, dat tusschen d" besturen van de Banne Abbekerk en den polder ,-de H~oge Weere", een geschil is gerezen betref fende de bevoegdheid tot het drijven van schouw over een aantal slooton en gedeelten van slooter.. welke binnen het gebied van beide waterschappen zijn gelegen. Aan genoemde Besturen is door hun Colleg^ te kennen gegeven, dat voor het schouwen de polder ,de Hooge Weere" net aangewezen lichaam is ten is aan de Banne Abbekerk gevraagd de keur in dier voege aan te vullen, dat deze niet van toepassing wordt verklaard op slooten, greppels, pompen en duikers, welke binnen het' gebied van den polder „de Hooge Weere", zijn gelegen. Waar nu bedoelde polder eveneens binnen het gebeid van onze Banne is gelegen, wordt aanbevo len ter voorkoming van meening-.verschil aan arti kei 10 van de politieverordening dezer Banne, luidende: Deze verordening is alleen van toepassing op die slöoten der Banne, welke tot den boezem der Vier Noorder Koggen behaoren, doch niet bij het Bestuur van dat Ambacht in beheer zijn, een tweede Ed toe te voegen, luidende: Zij is voorts niet van toepassing op slooten, greppels, duikers en pompen, welke zijn gelegen bannen het gebied van den polder „de Hooge Weere". Na toelichting door den heer Rood wordt alge meen goedgevonden aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen, en zal deze zaak door het dag, bestuur worden voorbereid. Een schrijven van Ged. Staten, d.d. 24 Maart jl. no. 13, waarbij mededeeEng wordt gedaan van den inhoud der circulaire, welke de Minister van Wa terstaat onder dagteekening van 15 Maart 1926, no. 281, Afdeeling Generaal Secretariaat, aan de on der zijn Departement ressorteerende Autoriteiten heeft gericht, terzake voorkeur Nederlandsoh fa brikaat „Werkverruiming". Met het medegedeelde zal zoo noodig, rekening worden gehouden. Een schrijven van Gedeputeerde Staten, d.d. 10 Februari jl. no. 64, waarbij voorzien van het be- wijss hunner goedkeuring wordt teruggezonden een der beide exemplaren van de verordening van alge- meene poEtie op het houden van zwanen in deze Banne, d.d. 28 December 1925. De verordening wonlt heden afgekondigd, terwijl overigens gehan deld zial worden overeenkomstig de bij gemelden brief gegeven voorschriften. Een uitnoodiging tot bijwoning van een alge- meene vergadering van belanghebbenden bij de stoomtram SchagenWognum, op Maandag 12 April a.s., nany. 3 uur ten huize van den heer R. Laan te Winkel. Het dag. bestuur zal de Banne in de vergadering vertegen woordi gen. Bovenstaande mededeelingen en ingekomen stuk ken worden, voor zooveel niet behandeld, voor kennisgeving aangenomen. Daarna stelt voorzitter aan de orde: en verzoek van A. Appel aan den Boekeiweg alhier, om een bijdragen in zijn slootwerk langs dan Boakelwög, waarvan de totale kosten fl 10 heb ben bedragne. Appel vraagt de helft van dit bedrag als vergoeding. De heer Donker zal het gedeelte opnemen en deze zaak met Appel regelen. Verslag uitgekeurde slooten. Behoudens enkele kleinigheden, die nader doof de heeren Helder, Donker en Voorzitter zullen wor den nagegaan, is alles in orde bevonden. Rekening en verantwoording over 1925. Door den penningmeester, den heer L. Glas,wordt rekening en verantwoording gedaan van zijn beheer over 1925, welke na onderzoek en opname wordt vastgesteld in ontvangst op f 42357.67, in uitgaaf op f 37203.01l/2» vooraeelig saldo van f 5154.65Va. Voorzitter brengt den penningmeester dank voor zijn nauwkeurig beheer en beveelt hem opnieuw de fmantieele belangen van de Banne aan. Rondvraag. De heer Donker wijst op een vernieuwing van de vleugels bij de Nieaorperbrug, Wordt goedgevonden den heer Donker te machtigen opdracht te geven aan timmerman A. Meijers aan de Langereis voor herstelling van de vleugels. De heer Rood zegt eenigè kuilen in de Weere te hebben laten ophalen, er zijn er nog enkele die voorziening eischen. Algemeen goedgevonden den heer Rood te machtigen zoo noodig order te geven voor ophalen der knippen, waar dit door hem noo dig wordt gevonden. Nog bespreekt de heer Rood om in het Noordend van de Tropweere de halve steenen te verstraten. Voorzitter zou willen wachten tot nog 10 M3. halve steenen door de Vier Noorder Koggen beschikbaar worden gesteld, dan is het werk meer de moeite. Er is volgens den heer Rood ongeveer 125 str. m. te be straten. De heer Glas bespreekt den watertoestand in het Noordend der Tropweere; in den winter is ef te veel water en in den zomer te weinig; dit heeft voor namelijk zijn oorzaak omdat het land daar in een kom ligt en het schut niet goed geplaatst is, ook ontbreken hier en daar pompen. Wordt goedge vonden, dat de heeren Glas en Rood den toestand eens gaan opnemen om na te gaan welke verbete ring te verkrijgen is. Tenslotte heeft nog een bespreking plaats over den afvoer van het vuile water uit de sloot lang3 de kaasfabrlek. Ter voorkoming dat dit Noord waarts gaat, zal de heer Rood in overleg treden met den heer Glas, Heemra&d der Vier Noorder Koggen en zou een schuif voor de vroeger reeds bestaande pomp onder den Boekeiweg hierin verbetering kun nen brengen, door den schuif tijdelijk te sluiten als er gespuid wordt. Hierna sluiting met dank. DE DUBBELE MOORD TE CULEMBORG. Men meldt uit Tiel aan de N.R.Crt.: In de Culemborgsche moordzaak is vandaag "den geheelen dag weer instructie gehouden. Onder hen die als getuigen gehoord werden waren do heer O. de Beus uit Culemborg en A. M. Middel koop de man die in 1924 bijna 6 maanden in voor- loopige hechtenis heeft gezeten als verdacht van me deplichtigheid aan het misdrijf. De heer Blok bevindt zich nog steeds in gijzeling; volgende week loopt de termijn van 12 dagen af en zal de rechtbank te beslissen hebben of die gijzeling verlengd moet worden. Ofschoon de justitie over tal van aanwijzingen be schikt. die het vermoeden versterken dat zij de be drijvers van het misdrijf in handen heeft,- vordert het onderzoek slechts langzaam. De grootste moei lijkheid levert de dood van Haveman, daarop loopen verschillende sporen vast. WINKEL. Gistermorgen had de heer V. d. H. uit Barsinger- horn, toen hij per motorrijwiel zich naar zijn be trekking in Oude Niedorp zou begeven, het onge luk, hier, in aanraking te komen met een autobus en vermoedelijk door verkeerd uitwijken tegen een lantaarnpaal te rijden, waardoor zijn motorrijwiel ernstig werd beschadigd en hij zelf zich zoo bezeer de, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. WINKEL. Naar men ons mededeelt, gaat de kruideniers winkel van den heer Ch. Zandwijk over in andere banden en wel aan den heer P. Otjers te Starnmeer, West-Graftdijk. DE TOESTAND IN Z.-O. DRENTE. Na een rede van het lid der Tweede Kamer, de heer Ebels, over den toestand in Drente en de maat regelen tot verbetering, is in de gemeente Emm^n een comité benoemd, dat actie zal voeren bij de regeering om de financieele positie der gemeente te verbeteren, onder andere door te trachten de regee- ring te bewegen met spoed te onderzoeken of eoa Electrische met turf te stoken centrale in de Ve nen kan worden gesticht, om zoodoende de aftrek van turf te vergrooten, de bijdrage in de kosten van werkverschaffing te verlagen, een buitengewone subsidie aan de gemeente te verleenen in de kosten van haar huishouding. Een motie ingediend, waarbij het besluit van den raad om de belasting niet te verhoogen en geen nieuwe belastingen in te voeren, goedgekeurd is, werd op de vergadering aangenomen. De heer Ebels verklaarde in zijn rede met nadru c, dat men in de Kamer zich wel ernstig met het Drentsche vraagstuk heeft bezig gehouden en nog wel doet, maar dat in de meeste gevallen de Kal merleden niet over voldoende gegevens beschikken. Ten opzichte van de verleening van steun aan de verveners voor elke te verschepen kub. M. turf, iiet de heer Ebels zich zeer gereserveerd uit. Hij zeide dat zoo'n maatregel misschien ook wel goed zou zijn. Waar de overbevolking van Drente mede te danken is aan de bevordering van de brandstof- fenproductie gedurende den oorlog, meende hij dat de regeering meer helpen moest dan zij tot heden deed. DE MISHANDELINGEN QP ,/DE GLINDHORST". Uit Utrecht, 9 April. De rechtbank alhier deed heden uitspraak in de zaak tegen den 61-jarigen S. J., gereformeerd predikant te Heemse, beklaagd van mishandeling, tijdens zijn directeurschap op „De Glindhorst". Het O. M. had tegen beklaagde een gevangenis straf van een maand geëischt. Beklaagde, die heden niet verschenen was, werd met gedeeltelijke vrijspraak van 't hem ten laste gelegde, schuldig verklaard aan 't veroorzaken van opzettelijke mishandeling door misbruik van gezag en voorts aan twee mishandelingen. Deswege werd hij veroordeeld tot een geldboete van f500.—, sub sidiair vijftig dagen hechtenis. DE HEER SCHAPER GEDEPUTEERDE. De Provinciale Staten van Zuid-Holland kozen gisteren in de vacature, ontstaan door het bedan ken van mr. J. Limburg, tot lid van Gedeputeerde Staten het Tweede Kamerlid den heer J. H. Scha per, met 51 van de 77 stemmen, tien "stemmen blan co. de overige waren verdeeld. VREDE IN MAROKKO? De laatste dagen kwam het bericht, dat er kans was dat er vrede zou komen in Marokko. Thans is het reeds zoover dat de Fransche ministerraad deze kwestie heeft besproken. Als gevolg van het aanbod gedaan door den vertegenwoordiger van Abd-el- Rrim. zullen onverwijld onderhandelingen worden aangeknoopt tusschen de 'Rif-stammen eenerzijds en de Fransche en Spaansche autoriteiten anderzijds; de Fransche delegatie is samengesteld. De bespre kingen zullen gevoerd worden te Oudjda, nada t te voren te Parijs een Fransch-Spaansche bijeenkomst heeft plaats gehad. Tusschen Spanje en Frankrijk is reeds overeen stemming bereikt. STORM TE LONDEN. Woensdagochtend heeft boven het noorden van Londen een zware storm gewoed, waarbij het zwaar geonweerd heeft en In Palmer* Green met groot ge raas een monsterachtige oranjekleurige „vuurbal" uit den hemel neerviel. Ofschoon door dit natuur verschijnsel niemand werd gewond, en de aange richte schade betrekkelijk gering was, sloeg het toch deuren uit hun scharnieren en honderden rui ten aan stukken. De „vuurbal" liet een enorme wolk rook na EEN AANSLAG OP DEN SNELTREIN. Uit Munchen, 9 April. Gisterenavond is getracht een aanslag te plegen op den Berlijn—Munchen ex press, die om 10.40 te Munchen moet aankomen. Over de rails had men een houten blok gelegd. Het gelukte den machinist den trein bij tijds tot staan te brengen. De raderen der locomotief werden be schadigd. De trein kwam met een vertraging van twee uur te Munchen aan. De Rijksspoorwegdirectie heeft 2000 Mark uitgeloofd voor de aanhouding der daders. EEN ONGEVAL IN EEN FABRIEK. Uit Reims. 9 April. In een fabriek van chemi sche producten bleef een machine op wielen vastha ken aan een electrischen kabel met hooge spanning. Van de 15 arbeiders, die de machine bedienden,, wer den drie gedood en een zwaar gewond. OVERSTROOMING VAN DE TIGRIS. Uit Bagdad, 9 April. De stad wordt ernstig be dreigd door een overstrooming zonder weerga van de Tigris. Bij het koninklijk paleis, dat ontruimd is, zijn de dijken doorgebroken; het paleis ligt thans te midden van een woeligen stroom. Duizenden lieden werken koortsachtig aan het opwerpen van dam men. Honderdtallen van vluchtelingen kampeeren buiten, daar hun woningen door het water zijn mee gevoerd. EEN SPOORWEGONGELUK. Gisteravond om elf uur is de sneltrein Boekare9t- Weenen in de nabijheid van Krakau gederailleerd. Het bleek, dat er een paar schroeven van een 'rails waren losgemaakt. Men neemt aan, dat dit met boos opzet geschied is. 'Bij het spoorwegongeluk kwamen drie reizigers om het leven, terwijl er 27 werden ge wond. De locomotief, de tender en twee wagons stortten van den dijk, de overige wagons ontspoor den ONTPLOFFING. Te Bologna heeft zich gisteren in het filiaal der Italiaansche maatschappij voor zuurstofproductie een ernstig ongeluk voorgedaan. Een arbeider was bezig, uit een groote bom zuur stof in een klein reservoir te doen stroomen, toen .de bom ontplofte. De luchtdruk deed de wanden van het huis wij ken. zoodat twee verdiepingen instortten. De arbeider werd onmiddellijk gedood. Onder de puinhoopen werden een vrouw, een jong meisje en een knaap gevonden, waarvan de twee eersten zwaar gewond werden. De knaap bekwam slechts lichte kwe'suren. H O TE LBR ANDv Naar uit Calgary {Alberta) wordt gemeld, is in den noordelijken vleugel van het Banff Springs Ho tel eigendom van de Canadian Pacific Railway, brand uitgebroken. De plaatselijke brandweer was niet bij machte, het vuur te bemeesteren. en hulp van buiten was noodig bij het blusschingswerk. De brand sloeg naar het centrale gebouw over. Gevreesd werd, dat het heele hotel in vlammen zou opgaan. Het Banff Springs Hotel, een gezocht vacantie- verblijf in de Rocky Mountains. bevat 2000 kamers en heeft 12 millioen guldén gekost. Dit is de tweede brand, welke dit jaar in een ho tel. toebehoorend aan de Canadian Pacific Railway, uitbreekt. De eerste brand woedde in het Chateau Frontenac Hotel te Quebec. DE PETROLEUMBRAND IN CALEPORNIë, Uit San Louis Obispo wordt gemeldt, dat de brand in de tanks der Union Oil Cy." overgesla gen is op tanks van andere maatschappijen. In de tanks, die vlam gevat hebben, bevinden zich. naar schatting, 6 millioen vat petroleum, zoo dat de schade ontzaglijk groot is. Reuter seint nog uit San Louis Obispo: De petroleumonderneming der „Union Oil Com- pany" is geheel vernield door den brand, die giste ren gewoed heeft. ONTPLOFFING VAN EEN TANKSCHIP. Uit New Orleans, 9 April. Bij een ontploffing van een Amerikaansch petroleumtankschip, de „O. T. Warring", met welks reparatie tweehonderd arbei ders in het droogdok bezig waren, werden vijf hunner gedood en 47 gewond. BRUTALE OVERVAL VAN ROOVERS. Naar uit Rome wordt gemeld, is niet ver van Fostumia. op het station Prestane Mattegna, een ongehoord' brutale roof overval gepleegd. Vier vermomde bandieten overvielen namelijk plotseling met revolvers, de spoorwegbeambten en eischten overgave van de stationskas. waarin zich 240.000 lire bevonden. Daarna namen zij de vlucht. Onnyddellijk werden zij door te hulp geroepen douanen en spoorweg-beambten achternagezet. Het kwam tot een gevecht met de bandieten,, waarbij twee roovers en een spoorbeambte gedood, twee beambten en een tolwachtej zwaar gewond werden. In verband met dezen overval zijn er verscheidene arrestaties uitgevoerd Onder de aangehoudenen bevindt zich ook de zoon van den millionair Samsa. die eigenaar van een groote zagerij bij Terranuova is. Twee en twintig duizend lire van het geroofde geld werd in het bezit van den jongen Samsa ge vonden. POLITIE. Gevonden: 2 muziekboeken; M Decaliter. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Cornelis Hendrikus Kager, oud 32 jaren, melkslijter, wonende te Schoorl en Christina Johanna de Wit, oud 38 jaren, zonder beroep, wo nende te Schagen. STAATSPENSIONNEERING. Donderdagavond vergaderde in „Cérès" onder lei ding van den heer Jb. de Vries, onze Staaispension- neeringsafdeeling. Na lezing notulen en jaarverslag bleek uit de re kening van den penningmeester, dat de ontvangsten waren f 453.69>4. uitgaven f 324.34, batig saldo f 129.35/4. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Lut- jeharms en Woudenberg. In de vacature-Kesteloo werd gekozen de heer J. C. Vlottes. Tot afgevaardigde naar de Federatievergaderin gen in 1926 werd gekozen de heer Jb. de Vries, tot plaatsvervanger de heer H. Woudenberg. KIEVITSEIEREN. Op de Schager Eierenveiling waren 102 kievits eieren op 8 April aangevoerd. Besteed werd 17 a 18 cent. BROEDEN EN FOKKEN. De lezing, uitgeschreven door de Pluimveever- eeniging „West-Friesland" alhier, waar de Rijks- pluimveeconsulent zal spreken, is thans vastge steld. (Zie de advertentie in dit blad.) Als onder werp zal behandeld worden: „Broeden en fokken Lichtbeelden zullen een en ander duidelijk maken. BEVORDERD. De heer C. van der Vlies, geboren te Schagen, is in den militairen dienst bevorderd tot sergeant majoor bij den seindienst. THEATER ROYAL. De directie heeft voor deze week de hand gelegd op een zeer romantische'^ film. De naam is „Da, ooi boerderij" en het i? niemand mindor di n Hoot Gibson, die er de hoofdrol in vervult. Het is een spannende geschiedenis, waarvan de volgende korte inhoud u eenig denkbeeld kan geven: Bill Bangs en zijn negerknecht George W&shiJ ton Zwart, hebben zich laten beetnomen door haj dige oplichters bij het koopen van een zoogena^ de goudbevattende woestijn. Totaal geruineej pnbcf.ien ze in de naastbijgelegon stad een kaï, maal op den pof te krijgen, doch worden wegej oplichting gearresteerd. Iu de nabijheid der stad ligt een zoogenuaiut mysterieuze spookboerderij. Bill en zijn nmkk worden in vrijheid gesteld, op voorwaarde dat j, het geheim dezer spookboerderij ontsluieren en stad van deze plaag verlossen. Zoo arriveert het tweetal op de gevreesde pltL Vooral de neger voelt zich in de spookachtige om geving allesbehalve op zijn gemak. Bill gelooft echter niet aan spoken en dra is dan ook een misdadigersbende op het spoor, L de boerderij als hoofdkwartier uitverkoren hel en het sprookje der spoken door alle/lei kunstml delen in de omgeving wakker houdt. liet doel dér misdadigers is de ligplaats van kostbare goudmijn te weten te komen, in het bel van Navarro, een Spaansch edelman, dien zij ml zijn dochter IJlvira op de spookboerderij gevangiL houden, en dusdanig kwellen en sarren iloor hi f spookgeschiedenissen, tot zij teneinde raad d« strijd opgeven en het kostbare geheim zullen opcj baren. Don Ramies is het hoofd der misdadigersbendi en hij speelt een gemeene dubbele rol, daar hij zij; medeplichtigen wil verraden door met Elvira l trouwen, waardoor hij op gemakkelijke wijze alleei in het bezit van den goudschat zal komen. Doch zij doorzien hem, en zij dwingen de onge lukkige Elvira hen naar de mijn te vergezellen, ter wijl zij Don Ramies, hun aanvoerder gevangei houden. Bill verschijnt echter op het juiste moment ter tooneele. Hij achtervolgt de misdadigers tot. vooi den ingang van de mijn, waarin hij ze gevangei houdt tot hij Elvira en haar vader bevrijd heeft. George, Bill's knecht, is ondertusschen den she riff gaan halen, terwijl zijn meester de handen vol heeft om zich tegen de groote Overmacht alleen staande te houden. Don Ramies, de bende-aanvoerder, is er in ge slaagd te ontvluchten, en Elvira gevankelijk mei zich mee te voeren. Maar Bill laat zich niet zoo gauw uit het veld slaan. 1 y Na een spannende achtervolging over halsbreken de rotsen haalt hij het tweetal in, en bevrijdt de bekoorlijke Elvira uit de klauwen van den schurk. Tijdens zijn verblijf op de spookboerderij heeft Bill daar iets verloren, namelijk zijn hart, doch I waar hij een nieuw warm kloppend hartje, dat dei bekoorlijke Elvira terugvindt, zal onze spookhek zich allerminst over zijn verlies beklagen. De streek is nu voorgoed van de gevreesde ben de der spookboerderij verlost. Bill krijgt een vaste aanstelling als assistent-sheriff, terwijl vader Na- 1 varro het jonge paar de kostbare goudmijn als hu welijkscadeau schenkt. ZONDAG, 11 APRIL NED, HERV. GEMEENTE te: Julianadorp. Zendingsgebouw, nam. halfacht. Open- bare samenkomst. Ik N Z> z D E li E G Z h ALKMAAR, 7 April. 1 Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 266 vette kalveren le kw. f 1.10—1.20, 2e k\v. f 0.92—1,08, 3e kw. 7590 ct. per Kg. levend gewit ht121 nuchtere kalveren f 6—16 per stuk; 418 varkens HolT. le kw. f 1.051.06, 2e kw f 1,04 1,05, vet. varkens f 11.04 per Kg. slaohtgewiciht. WARMENHUIZEN, 8 April, i Roode kool, le soort f 5.50—8.80, 2e soort f 3.70— 6.20, gele kool. le soort f 4.40—Ï50. witte kool, le soort f 7.80—8.70, drielingen f 6.23. uien f 7.1f tot 7.40, grove uien f 4.70. Aanvoer: 42110 Kg. roode kool, 6400 Kg. gele kool/ 3000 Kg. witte kool, i800 Kg. uien. HOORN. 8 April. [11 Stapels kleine Fabriekskaas f 44, 4 stopels kl. Bcxirenkaas f 45, 1 stapel Boeren Comm. Kaas f 42.50, alles gemerkt. Aanvoer: 16 stapels» wegende 25012 Kg. Fandel' vlug. EIERVEILING SCHAGEN, 8 April Aangevoerd57527 kipeierenbruine f 5.401.„„. witte x 5.205.80, 15387 eendeieren f 55.10, alles jter 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE. 9 April Uien f 6.30—6.80, drielingen f 7.70—8.20, nep f 7.93, grove uien f 5.30— 6. peen f 6.10, rcxxle kcx.1 f 710.70, doorschot f 3.60—8.10, gele kool f 3.96— 6.20, doorschot f 2.90—3.70, Deenscue witte f 8.10 tot 10.40, allos per 100 Kg. Aanvoer: 11800 Kg. uien, 1400 Kg. peen. 95800 Kg. roode kool, 20800 Kg. gele kool, 51400 Kg. Deensche witte kooL W ARMEN HUIZEN, 9 April. Roode kool, le soort f 5.909.20. 2e soort, t 3.70 tot 5.83, gele kool. le soort f 4.90—5.70, 2e soort r 24.90, witte kool. 2e soort f 33.70, driolingen 1 5.806 50, uien f 5.706.10, grove uien 1 .'20 5.50. Aanvoer: 54025 Kg. roode kool, 8375 -Kg. gele kool, 630 Kg. witte kool. 3275 Kg. uien. BROEK OP LANGENDIJK, 9 April Wortelen f 1.703.70, roode kool, le soort f 4..";0 tot f 10, 2e soort f 3.908.30, gele kool, le soort f 2.607.30, Deensche witte kool f 3.809 jÖ3 uien f 45.50, drielingen f 5.50, Meten f 1.201 60, alles per 100 Kg. Aanvoer: 1975 Kg. wortelen, 37000 Kg. roode kool, 71500 Kg. gele kool, 16500 Kg. D. witte. 2175 Kg. bieten. 6500 Kg. uien. ALKMAAR, 9 April. Rabarber f 5.4011.40, radijs f 2.405.90, prei f* 4.7011.20, raapstelen f 0.802.63, per 100 bos Roode kool f 410.40, gele kool' f 2.40—7.70, per 100 Kg. wortelen f 22 per 100 bos. Uien f 5.20—7.80, spinazie f 4.90—9.10. per 100 Kg. Kropsla f '4.70 9.80 per 100 stuks. Asperges f 70123 per 100 bos. Witlof, le soort f 1828, 2e soort r 1216 p. 100 Kg. i ALKMAAR, 9 April. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 95 'stapels aangevoerd, wegende 145000 kilogrammen. Fabriekskaas: kl'eine met merk f 44, zonder merk f 41.50, commissie met merk f 43. Boerenkaaskl'eine met merk f 45, zonder merk f 44, oommissie met inerk f 46. Handel' goed. j ALKMAAR, 9 April. Op de heden gehouden graanmarkt waren aan gevoerd 946 hectoliters. 304 H.L. tarwe f 14.25 16, 237 H.L. gerst chev. f 11.2511,50; 336 IIL haver f 1111.75, 54 HL boonen: paardeboonen f 1111.50, bruine boonen f 1522, citroen boonen f 1820, duiven boonen f 16.25, 15 H.L. erwten groene, kl'eine f 14, groote f 4045; vale f 28; -> Trekking van Donderdag 8 April, i 2e Klasse. 3e Lijst. No. 5358 f 1000. Nos. 7960 10406 elk f 100. Prijzen van f 30. 21 209 313 360 668 814 932 1010 1094 1453 1760 2020 2475 2860 3301 3964 4254 4836 5003 5291 5587 5602 5608 5689 5911 6538 6663 6065 6692 7160 7955 8129 8459 8610 8871 81161 8974 9113 9.V30 9594 9770 9889 10187 10207 10285 10475 10602 10966 10980 U159 11272 11866 11979 12229 12573 12881 12910 13168 13233 13444 13501 13545 13(02 13908 14072 14087 14207 14335 15435 15681 16178 16234 16286 16860 17002 17116 17174 17617 17632 17662 17752 17877 18205 18318 18651 18725 18845 18851 18869 18963 19166 19335 19652 20398 20469 20574 20817 2e Klasse 2e Lijst: 136 m. z. 180. A^ri Alle Gey schen Bpuite <le V< voora werk 7 vulka tende sche Op geyse even inidd Ov het i ook wel H« bars bijv. dag, men zoo lang den in c gem een gere uur stin geh O Gey tall B wai noc ver uit sta. vijl ra en I ste scl dii de Hi i «i

Schager Courant | 1926 | | pagina 12