;hager Courant R Peek Clop- penburg's HERMAN NYPELS' HEEREH-MDDE-MAGAZIJNEH. Doorzittend 15% aad Anna Paulowna. Heeren- en Kin= derkleeding uitsluitend verkrijgbaar in Speciale afdeeling Kleeding naar maai. NEELS - Helder Centrale Stierenkeuring. Heerenconïeclie B. H. Lenghaus, Winkel Zaterdag 1 Mei 1926. 9ste Jaargang. No. 7836. Vierde Blad. en ite in Schagen en Helder Heeren- en Jongenskleeding Wij vergoeden de Reiskosten. Zondags lol 12 uur geopend. E0 bij Wielrijders. "VS 15% 15% 15% Binnenlandsch Nieuws. n 19 ct 39 ct. 69 cL 38 ct 97H ct i 34 ct met L 1-02% erse 1 7.90 f 16.50 f 264)0 '2 X ct 7H ct 16 ct 19 ct 18 ct 95 ct i f 1-18 in Uw Noot. t IG S adering van den Raad op Vrijdag 80 April os middags 3 uur. de heer Kouris. jkitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, iris do heer C. Keijzer. opening volgt lezing der notulen, die onder Eegging worden goedgekeurd. \rzitter deelt mede, dat mej. Veninga haar be- fng als onderwijzeres heeft aangenomen, «gekeurd is een suppletoire begrooting. B de gemeente Helder is een 9-tal foto's van de eele opening van de pontonbrug aan de Kooij ngen en met dank voor de aangename attentie en de foto's geaccepteerd, besturen der beide bijzondere scholen zonden betuiging voor de loyale houding van het ge- tebestuur ten aanzien van den. aanleg der wa ding. heer Sterkman zal, na een ziekteverlof zijn ie als onderwijzer weer aanvaarden tegen 1 jïïem is- door den voorzitter op het hart ge- kalm zijn werk te doen en voorloopig niet te Btudeeren. verband met het a.s. vertrek van den heer fs is de tijdelijke aanstelling van den heer Ilel- ji verlengd. ekomen is het verslag van de Gczondheidscom- c te Schagen. Moeten er noodwoningen worden bijgebouwd? an het bestuur van den Anna Paulownapolder is I brief ingekomen, waarin gevraagd wordt de ïwoning aan den Stoomweg te verplaatsen en die JgB Balgweg te doen verdwijnen. Gaarne zal be; (worden ontvangen op welk tijdstip de moge- bid daartoe aanwezig zal zijn. Jrzitter zegt, dat dit niet zoo'n gemakkelijke Btie is en B. en W. gedacht hebben aan den hoek bij den molen, een gedachte waar de heer pi wei de vader van mag zijn. Ook voor de tvagens zfil een plaats moeten worden aange- £n en is die plaats wel geschikt. Er zou b.v. aan iwoners van die noodwoningen gevraagd kun- grorden of ze er in willen blijven wonen en ze Augustus verplaatsen. Willen ze dat niet, jouden ze een woning moeten zoeken. Het is dat de gemeente een gebouwd.je heeft, waar- Jenschen ondergebracht kunnen worden, want prijst op enkele huurders van woningen der Wo- puwvereenïging, die huur ten achter zijn, en loningbouwvereoniging van zins is die men- j dc huur op te zeggen. Spr. noemt een geval, lij f20 huur ten achter is, terwijl in dat ge- •i verdieners zijn. :eer Van der Ham stelt de vraag of de ge- ;e geen woningen moet laten bouwen. De men- zullen toch moeten wonen en spr. wijst met ik op den zeer slechten toestand waarin som- kceten verkeeren. Van den minister is een trc ontvangen waarbij mededeeling wordt ge- at het Rijk 12 millioen gulden beschikbaar 'oor den bouw van noodwoningen, als die in fats komen van keeten, woonwagens cn woon- in. Door de gemeente Alkmaar zullen 35 nood- i'gen worden gebouwd. Spreker noemt gezinnen ,n Plugboer, Visser, wed. Eriks, die men toch verwezen kan naar achter in den Oostpolder en die wijze als parasieten de samenleving uit ppen. Spr. zou willen dat B. en W. deze quaestie bespraken en geen vergunning werd verleend keeten te gaan wonen, dat zijn toestanden ior bestendigd mogen blijven, irzitter zegt, dat B. cn W. de zaak reeds meer- I hebben besproken, maar zij zijn niet voor ouwen van noodwoningen. Er zijn er al veel el. B. en W. willen liever goede woningen heb- n daarom hebben zij de zaak reeds met werk- '8 besproken. Ook is gedacht aan de landarbei- ret. Waar de heer Van der Ham gezinne#n op- als wed. Eriks cn spreekt over parasieten, irdt spr. dat er geen kwestie is van het stu- rnri die gezinnen naar het Koorn-dorp. Er is !dio menschen geen reden om in een noodwo- ite gaan wonen en B. en W. hebben hun aan- waar ze woningen konden huren. Maar ze jn liever voor een daaldertje in een noodwoning, heer Van der Ham oordeelt dat dan de bouw lening moot worden toegepast. Er zijn ook rs die maar een keet opslaan en er in gaan irzitter zegt dat dit allemaal het gevolg is van ipiderzeewerken en B. en W. zijn blij dat ze lot eerder hebben tegengegaan. .Spr. weet van de inden genoeg af. heer Kuiken waarschuwt niet te hard van sta- e loopen met het verbieden van het bewonen lio keeten. Er zijn er die een hoekje grond voor hebben gekocht, daarop zelf zijn gaan bouwen s meri ze nu wegjaagt zouden ze met een schuld n zitten. heer Van der Berg zegt dat er ook noodwonin- tijn die goed bewoonbaar zijn en ook spr. dringt aan voorzichtig te wezen met opruimen, jrzitter zegt dat het dan de bedoeling is heel ipelijk aan-te beginnen. B. en W. zullen overigens fc'estie in studie nemen. ptgesteld wordt een verordening, verklarende p verordeningen tegen wier overtreding straf is Ipigd, nog geldig zijn. De Raad doet niet aan politiek. Insinuatie. de orde komen verzoeken van verschillen- (rsonen om vergoeding of tegemoetkoming in de tn van het bezoeken van scholen op meer dan h afstand van de woning, jrzitterherinnert er aan dat naar aanleiding (esprekingen in de vorige raadsvergadering voor «de vergoeding de volgende regeling is getrof- Mj een zuiver inkomen beneden f 800 100 pet., hij tóórnen van f800 tot f 1100 90 van f 1100 1400 80 van f 1400 tot f 1700 70 en zoo Jgens voor elke f300 meer inkomen de vergoe- te verminderen met 10 In verband met de 'o ingekomen verzoeken is* een te nemen be- ópgemrakt, wat voorzitter voorleest. Tri hoofd- wordt de vergoeding bepaald op 75 cent per en per week. Door Ruitenburg wordt bijdrage agd in de kosten van aankoop van 5 fietsen, rijving en rente, en de rijwielbelasting. Hij daarbij den aankoopprijs per fiets op f100. Mi W. achten het met het oog op de weersge- isid en op den ouderdom der kinderen niet ischt dat die kinderen per fiets school gaan en htten een aankoopprijs van f 70 voldoende. In eval zou de totale bijdrage voor de 'gemeente jde kinderen van Ruitenburg komen op f 177.50. aanvrage van Ruitenburg gaan B. en W. ge- ccoord, het is volgens de wet. eer Van der Ham vindt die gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwlja een mooi ding, maar dit loopt nu toch de spuigaten uit. Met een duimstok gaat men den weg langs om na te meten of men op die vergoeding aanspraak kan maken. Er wordt nu door bepaalde richtingen een aanval op de kas der gemeente gedaan, richtingen waar men altijd gezegd heeft dat het openbaar onderwijs teerde op de openbare kas en waar men het particulier ini tiatief dan altijd zoo in de hoogte stak. Voorzitter zegt dat de wet er is on dat we niet aan politiek doen. In andere gemeenten waar de verhou dingen anders zijn, gaat het precies andersom. Ook de heer Komen zegt dat het hier betreft het handhaven van de wet. Overigens heeft spr. eens door een vooraanstaand persoon hooren zeggen, dat men insinuaties niet moot beantwoorden. Dit naar aanleiding van de opmerking van den heer Van dor Ham, die spreekt over bepaalde richtingen. De heer Van dor Ham: Het is geon insinuatie. De heer Komen: Er is hier sprako van recht. De heer Van der Ham: Dat uitgebuit wordt. Voorzitter zegt dat de discussies op een dergelijke wijze niet gevoerd moeten worden. De heer Van der Berg wil toch op het gespro kene door den heer Van der Ham terugkomen en wijst er dan op dat van katholieke zijde juist het tegendeel waar is, want dat alle mogelijke dingen zijn gedaan om eerst zelf de kosten te laten op brengen en zich te onttrekken aan het doen van een beroep op de gemeentekas. Voorzitter zegt dat dit ook hem bekend is. In 2 vergaderingen onder leiding van den pastoor is er door den pastoor op aangedrongen dat de kinderen op de bijzondere school zouden komen, maar de gemeente er buiten te laten. De pastoor echter heeft dat niet kunnen redden, de menschen zeiden dat zo het niet kunnen betalen. Bij ons groote keus en lagere prijs, niet goed geld terug. De heer Kossen vraagt of de gemeente er nog iets in heeft te zeggen en zou het gewenscht oordee- ien dat de kinderen van Ruitenburg niet per fiets naar school gingen. Kunnen ze niet por tram naar de R.K. school te Schagen? Toegelicht wordt dat dan do gemeente geon ver goeding geeft, want Schagen is geon naburige ge meente. De heer Van der Ham zegt nog dat de gemeente zelf wel een autobus mag aankoopen, terwijl de heer Komen in overweging geeft te trachten dat voor die kinderen geen rijwiolbelasting moet worden betaald. De heer Koorn vraagt of het Dag. Bestuur nog zeggingschap heeft in het gebruik van een auto bus. Nu de gemeento vergoeding betaalt, acht spr. het gewenscht dat ook- andere au tobush ouders in schrijven naar het vervoer. Voorzitter zegt, dat dit geheol een kwestie is van do besturen der bijzondere scholen. De heor Van der Berg doelt mede, dat de school besturen ook in dezen actief zijn geweest. Juist door de concurrentie zijn de vervoerkosten zoo laag. De door B. en W. voorgestelde regeling wordt zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Een dergelijk verzoek van Voorthuizen wordt af wezen omdat hij 3950 meter in plaats van 4000 van .de school woont. Even het keetje verrollen zegt de heer Koorn, en de heer Komen merkt op dat deze verzoeker zeker den afstand niet zelf heeft afgemeten. Heeft de Raad nog wat te zeggen? Van het bestuur der R.K. school is bet verzoek ingekomen om gelden beschikbaar te stellen voor het aankoopen van nieuwe schoolbanken, wegens aanmerkelijke toename van het getal leerlingen. Uit de mededeelingen van den voorzitter blijkt, hoe B. en W. getracht hebben inplaats van gelden be schikbaar te moeten stellen, de beschikbaar zijnde schoólbanken van scholen II en III aan het R.K. schoolbestuur af te staan. Deze .banken zijn evenwel iets te breed en het ad vies is ten deze nu gevraagd aan. den Inspecteur. AVel heeft de inspecteur reeds bij: het R.K. school bestuur een onderzoek ingesteld, maar het advie3 is nog niet bij B. en 'W. ingekomen. Voorzitter zegt-nu, dat wanneer de banken niet gebruikt kunnen worden, het zeker wel goed is dat de gelden voor banken, beschikbaar worden gesteld. De heer Kuiken vindt het anders begrootelijk, nis er banken in voorraad zijn. De heer .Van der Ham veronderstelt dat het •Schoolbestuur wel niet zoo pietluttig zal zijn de banken niet te accepteeren, al is er dan eenig ver schil. Juist ma de toelichting op de insinuatie, die spr. straks van de heeren Komen en Van der Berg heeft gehoord, veronderstelt hij dit. Voorzitter tot den heer Van der Ham: Dus is U nu wel gerust? De heer Van der Ham: Wat dan den plaatselijken toestand betreft. De heer Koorn vraagt, of, wanneer de inspecteur de banken niet goed acht, de Raad zich maar hij dit oordeel moet neerleggen, Heeft de Raad nu eigenlijk nog iet9 te zeggen, nu is het den Inspecteur dan zijn het Ged. Staten, dan weer den Bond van Nederl. Ge meenten. Waar zitten wij! hier dan eigenlijk voor? Ook de heer Van der Ham vraagt, of het nu1 wer kelijk wel zoo is, dat de Raad zich bij de beslissing van den Inspecteur moet neerleggen. Of is het hier oen welwillendheid? Spr. zou liever de beslissing van den Inspecteur afwachten voor er een besluit wordt genomen. Vooratter zegt, dat de Raad natuurlijk de gelden kan weigeren, maar dan zal hot schoolbestuur zich wenden tot Ged. Staten of den Raad van State en tenslotte in he gelijk gesteld worden. De hoer Komen meent, dat wel een beslissing ©no men kan worden, or is een verzoek en er is eon advies van B. ©n |W. Voorzitter zegt, dat er geen advies is van B. en W., omdat er geen antwoord van don Inspecteur is. De heer Komen wijst er op, dat spoed betracht dient te worden. De heer Kossen wijst op de loyale samenwerking tusschen schoolbesturen en- gemeente en wil iB. en W. machtigen na 'het advies van den Inspecteur do zaak af te wikkelen. Spr. doet in dezen vorm het voorstel. Bij de verdere bespreking blijkt, dat de banken 5 c.M. te breed zijn en de beer Van der Ham oordeelt, dat daar de Inspecteur toch (niet over zal vallen. De heer Rezelman vraagt nog, of door den Inspec teur overleg wordt, gepleegd mot schoolbestuur cn met B. «n W., waarop voorzitter bevestigend Ant woordt. Tenslotte komt. dan het voorstcl-Kosson, om B. en W .te machtigen, de zaak af te wikkelen, in stem ming en wordt dit voorstel aangenomen met 6 te gen 4 stemmen, tegen stemden do heeren Bakker, Van der Ham, Kuiken en Koorn, Hen zeer eervol ontslag. I Van d'en heer J. A'dolfs, onderwijzer der school I, is een verzoek ingekomen, om ontslag wegens zijn benoeming te Helder. B. en ,W stellen voor, dit ontslag tegen 1 Mei zeer eervol te verleenen, onder dankzegging voor de ge waardeerde diensten, zoowel in als buiten de school ten Jiehoeve van het kind gepresteerd. Aldus wordt besloten. Een mooi resultaat in 4 Jaar ver kregen. R. en W. stellen voor, het vermenigvuldigingscij- fer voor de heffing van plaatselijke inkomstenbe lasting over 19261927 te bepalen op 1. In 4 jaar tijd is dan het percentage van 2 op 1 teruggebracht. Goedgevonden. Bij de rondvraag geeft de 'heer Komen het. verlan gen te kennen, nu school I is opgeknapt, deze school eens te bezichtigen, Zal aan worden voldaan. Opnieuw de kwestie-Schouten. De heer Kuiken zegt, dat de heer Schouten hem in een ingezonden stuk beleedigd heeft, door te schrijven, dat voorzitter hem het woord) ontnomen had. Spr. verklaart echter, dat hij uitgesproken "had en waardeert de wijze, waarop de voorzitter de ver gadering leidt De messentrekkerij te Breezand. Een verbod tot tappen in uitzicht gesteld. De politie geen ceremo niemeesters. De hoer Kuiken vraagt vervolgens, of met het oog op de plaats gehad hebbende messentrekkerij de po litie daar niet bij kan wezen. Spr. vindt het onplei- zierig. de menschon zoo toegetakeld te zden en het lijkt wel' of de politie bij' zulke gevallen altijd zoek is. Dbor enkele druktemakers ziet men er tegen op als de kinderen ergens heengaan en die moeten toch eens ergens heen. De heer Koorn: Dan slaap je zeker den heelen nacht niet, Kuiken. De heer Kuiken: Nu, zoo erg is het nu weer niet.. Voorzitter deelt mede, voor al die pretjes geen politie disponibel te hebben. Wanneer het echter op deze wijze gaat, dan is het 't beste dat voortaan geen permissie meer wordt verleend na olf uur, of voor bals o.d., wel permissie te verleenen, maar dan zonder vergunning tot het tappen van sterken drank. Om zooveel politie aan te schaffen wil spr. niet. De heor Kuiken zegt, dat we politie genoeg hebben. Spr. w'! echter, dat er rekening mee wordt gehou den dat do caféhouders er ook voor hun broodje zit ten, ze worden overal voor aangeslagen en dan dient niet al te krap to worden opgetreden. Voorziiter zegt dat ze ook zijn steun hebben, mnnr het is ie quaestie op welko manier wordt opgetre den. zou het kind aan hem "dienen te worden ont trokken en ergens ter verpleging opgenomen moeten worden. Een half afgesloten spoorweg overgang. De heer Van der Berg zegt, dat door de Spoorweg maatschappij nu, vanuit bet station, zelf gezorgd wordt, voor de afsluiting van den overweg, maar dat in verhand met den wind, dikwijls die afsluiting slechts aan één kant plaats vindt. Dat is gevaarlijk en niet verantwoord. Een verkeerde zuinigheid, wordt deze wijze van afsluiting genoemd. Voorzitter zegt onderzoek too. Sluiting volgt. Ieen door de zon Verschroeide Huid, Schrijnen en Smetten, verzacht en tieneest men met jyj gj g tm Bij Apoth. en Drogisten In. de Bergerhout te Alkmaar had gisteren. Vrijdag de Centrale Stierenkeuring plaats. 1 Er was ook weer dit jaar voor dezen keuringsdag veel belangstelling en mede dank zij het- mooie weer waren ook van bet gewone publiek verschillen de kijkers aanwezig. Als attractie had' dit jaar een extra keuring plaats van Groepen Stieren, zoons van één vader. Daar voor webden -eon gouden en zilveren medaille be schikbaar gesteld. Den gebeelen uitslag van de keuring laten we hier volgen. 3-jarige stieren: lo prijs, f70, Frans Nicolaas, eig, K. Reijne; 2e prijs, f 40, Constantijn Jack 49. eig. Blaauboer-Kaan en Co.; 3e prijs, f 40, Hendrikus, eig. Js. v. Kampen. 4-jarige en oudere stieren: le prijs, f 70, Jonge Mime 4, eig. Jb. M. Köbne; 2e prijs, f 40, Jan 40, eig. Wijdenes en Koster; 3e prijs, f 40, Jonge Robert 5, eig. P. Jonker Jz. Extra prijzen werden toegekend voor Groepen Zoons van één' vader: 1© prijs, gouden medaille, Ém- ma's Wodan, fokker J. Koopman; 2e prijs, zilveren medaille, Constantijn 19, fokker Jc. Jimmink'; eer volle vermelding, Constantijn Jac 49, fokker Jm. Blaauboer Kz.; eervolle vermolding, Simon, fokker A. Brak Jr. De volgende éénjarige stieren werden geplaatst in le klasse: Wodan 7, eig. Gebrs. Ruijter; Wodan 3, eig, dezelfde; Wodan 8, eig, dezelfde; Cor 8. eig. H. C. Kooij; Max Constantijn. 54, eig. H. J. Bruin; Wo dan 2, eig. Gebr. Ruijter; Siemon 5, eig. A. Brak Jr.; Constantijn Jac. 62, eig. J. Schenk Kz.; Wodan 5, eig. Gebr. Ruijter; Wodan 4, oig. dezelfde. 2o Klas; Constantijn Jac. 81-, eig. J. P. Kraakman; lefje's Constantijn 3, eig. A. Francis; Jonge Max 75, D. P. Timmerman; Constantijn lef 79. eig. W. ICooij- man; Constantijn Jac. 91. eig. A. Winkel; Antje's Wodan, eig. N. Ruijter; Frans Jan, eig. J. Feeke. 3o Klas; Wodan G, eig. Gebr. Ruijter; Gerard 4, eig. R. Vader; Simon 8, eig. A. Brak Jr.; Cor 10, eig. Jb. Rootjes; Frans 106, eig. Groneman; Floris G eig. H. J. IE. v. Hoorn; Cor 9, eig. Jb. Rootjes; Floris 6, eig. N. D. Kaan; Constantijn Jac. 18, eig. P. Konijn; Booij's Wodan, eig. J. v. Berkel; Constan tijn 41,,oig. C. Donker. Tweejarige stieren, le klas: Constantijn Jac. 64, eig. C. v. d. Oord; Connstantijn Jac. 69 eig. P. Wonder; Constantijn Jac. 14, eig. J. Helder; Mozart' 3. eig. C. P. Harlog; Adriaan van Roosje 4, eig. IC Bregman. 2e Klas: Canstantijn Jac. 14, eig. Jc. Poseh e.a.; Constantijn 00, eig. J. J. Posch;' Constantijn 58, eig. C. Posch; Constantijn Jan 2, eig. P. Wijdenes; Max Constantijn. eig. Jb. Stammes; 3e Klas; Jonge Max 51, eig. G. Blokker; Schermer Blok 3, eig. Wit en Belk; Gerard B, eig. Koster Cz.; Joh. Constantijn, eig. Jb. Th. Broorsen; Adriaan 15, eig. P. Jonges Dz. Om meer bekendheid le geven aan onze slaan wij ondanks onze lage prijzen oedurende de maaod Mei IS °/i kortino loe. Aanbevelend, De beer Koorn zegt dat bij Zon toch geen ver gunning is, ze worden dus zekér van bier ook gek. Du heer Kuiken zegt dat de rijkspolitie toch te Breezand scheen te wezen, goed gewapend en dus niet bang behoefde te wezen. Voorzitter zegt dat er geen aanleiding behoort te wezen cm te moeten optreden. Er is te veei ge dronken en daarom denkt spr. er over geen permis sie te gevèn of een verbod tot het schenken van sleiken drank. De heer Kosseh zegt dan geen permissie geven 't laatst. De heer Lubbert wil juist 't eerst „geen permissie geven". De heer Kuiken wijst nog eens op de verdiensten van de caféhouders, waarop voorzitter antwoordt, dat het niet op onzen weg ligt het drankgebruik te bevorderen. De caféhouders moeten in hun huis orde houden, want de politieagenten zijn geen cere moniemeesters. Afgifte van het pokkenbriefje ge weigerd. Wat de zaak-Schouten betreft, deelt Voorzitter nog mede, dat hij zich ter wille van het ongelukkige kind, niet ter wille van dén vader, in verbinding heeft gesteld met de grootouders. Een hunner doch ters zou het kind naar school brengen en weer ha-1 len en de heer De Vries zou dan het kind tot de school toelaten. Alleen het pokkenbriefje mankeer de nog en dat wilde de vader niet afgeven, waarop spr. een duplicaat-pokkenbriefje heeft laten uitrei- keil. De eenigste mogelijkheid is nu nog dat het kind- uit de school teruggehaald wordt, maar in dat geval DE BIOSCOOPWET EN DE EERSTE KAMER. Zooals bekend, heeft de Tweede Kamer indertijd de bioscoopwet aangenomen on wacht deze nog steeds een behandeling in de Eerste Kamer. Nu met het nieuwe ministerie dat zich had aan gekondigd als een extro-parlemcntair-ministerie, dus zonder een politieke kleur, had men mogen verwach ten dat deze wet, waaraan onweersprekelijk oen echt rochtsche kleur zit, achterwege was gebleven. Niet alzoo en kwam dan ook Donderdag het voorstel om 11 Mei a.s. deze bioscoopwet te behandelen. De beer Rink (v.b. verzette zich hiertegen, wijl z.i. het extra-parlementair karakter van het kabinet eischt, dat de status quo wordt gehandhaafd en tot dit laatste behoort ook, dat de Bioscoopwet voorloo pig blijft liggen. De heer Do Vos van Steenwijk (c.h.) meende, dat dit niet ging. Alleen wanneer de regeering dat ver zoekt, zou de Kamer deze wet niet kunnen behande len. Dan zou de regeering de verantwoordelijkheid daarvan dragen en xiiet de Karper. Prof. Van Embden (v.d.) pleitte voor voorloopige aanhouding der behandeling. Minister de Geer is ten onrechte opgetreden als keurmeester der toelaat baarheid van de bezwaren der linkerzijde. Die func tie komt hem niet toe. Spr. doet in deze een beroep op minister Kan, die de vrijzinnige beginselen is toegedaan, om te zorgen, dat de behandeling dei- Bioscoopwet wordt uitgesteld. Mr. Mende!s (s.d.) verzette zich ook tegen behan deling. In wat hier thans gebeurt, ziet hij een po ging tot herstel der coaltie. Doch al9 dit gebeuren moet, dan zeker niet hier. De heer Heerkens Thyssen (r.k.) verklaarde do oppositie der linkerzijde niet te begrijpen. -De Bios coopwet moet. zakelijk worden behandeld. De heer De Gijselaar (c.h.) was het eens met den heer De Vos van Steenwijk. Minister de Geer bleef bij zijn vroegere beschou wingen en meent, dat de bioscoopwet door de Ka mer zeer goed 'met dit kabinet kan worden behan deld. Wat hij opmerkt over ide houding der linker zijde was gegrond op objectieve ge evens. Hét feit; dat minister Kan de wet zal hebben uit te voeren, kan sommigen misschien, mog rustiger stemmen. Het voorstel van dén voorzitter werd aangenomen met 20 tegen 15 stemmen, rechts tegen links, zoo dat de Bioscoopwet op 11 Mei .twee uur in openbare behandeling komt. MISHANDELING VAN EE POLITIEMAN. Op de brug aan de kruising van Aalsmeerderweg en Vijfhuizerweg in de Haarlemmermeer staat 's avonds een troepje mannen, die zich vermaken met het lastig vallen en ergerlijk hinderen van voorbij gangers. De gemeenteveldwachter wilde daaraan Dinsdag een einde maken door de mannen te gelas ten zich te verwijderen. Een hunner weigerde en verzette zich;."hij raakto slaags met den veldwachter die van zijn wapen gebruik maakte. Daarop kwamen I ook de anderen op don politieman af, doch hij wist zich de aanvallers van het lijf te houden ©n be kwam slechts lichte verwondingen. De hoofddader werd gisteren op zijn werk gearresteerd en naar Hoofddorp overgebracht. Nadat hem een verhoor was afgenomen, ia de man weer op vrije voeten ge steld.

Schager Courant | 1926 | | pagina 13