Voetbal. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. ©e drukte begint weer op de akkers. Wu het droog weer wordt, hebben de bouwers1 handen vol werk. Be grijpelijk is dus de weinige voorraden stapelgboenten, die nu nog in de boeten zijn. Alles wijst er op. dat de campagne vroeger afgeloopen zal zijn dan. verleden jaar, toen in de Meimaand nog groote hoeveelheden', inzonderheid Deensche witte kool, werden aange voerd. WINKEL. Naar men ons mededeeTt is de groen tenh and el annex comestibles van den heer ET Romar over gegaan in handen van den heer C. de Bakker, thans te Alkmaar. WINKEL. De heer J. Jarings, hoofd der school voor lager en uitgebreid lager onderwijs alhier, heeft als zoo danig tegen 15 Augustus ontslag gevraagd wegens zijn benoeming tot onderwijzer aan een M.U.L.O.- aohooi ;be Rijswijk. ZUIDSCHARWOUDE. In den alhier gehouden koïfmatch tusschen de Ko'fsooi'"teiten ,.0p Maat" alhier en „De Vol harding" te Oudkarspel, behaalde de eerste 1309, <le tweede 1271 punten. OUDKARSPEL. De heer Jn. Sohagen, vroeger alhier, slaagde te don Haag voor het examen derde stuurman. OUDKARSPEL. Gisteravond waren bijeen het bestuur en de feest commissie om de werkzaamheden te regelen, ver bonden aan de feesten, welke worden gehouden op de Pinksterdagen, in verband met het 25-jarig be staan van „Hercules" en het 20-jarig bestaan van .jHygiëa". Uit de mededelingen bleek, dat reeds een bijna voldoend aantal' medailles zijn beschikbaar gesteld1 en het reservefonds ruim volteekend is. De feesten zullen worden gehouden op het sport terrein alhier. Een groot aantal vereenigingen wer ken mee, verschillende vermakelijkheden zullen aan wezig zijn. Er is ver boven de verwachting inge schreven. De inzet is dus goed. Als nu liet weer meewerkt, zullen het «en drietal schitterende sport en feestdagen worden. OUDKARSPEL. De heer P. Appel alhier, had Jiet ongeluk op 'de houtzagerij met een cirkelzaag in aanraking te komen, waardoor hij zich ernstig bezeerde en vrij zéker twee vingers van zijn rechterhand zal moe ten missen. DE GOEDKOOPE BELGISCHE FRANK. Men meldt, aan het Hbld.: Het is duidelijk te zien langs de grens, hoe de ge- deprecieerde stand van den Belgischen frank zijn drukkenden vloed op den Nederlandschen kleinhan del binnen de eerste en zelfs binnen de tweede linie doet gevoelen. 's Maandags is het gewoonlijk marktdag in de Bel gische grensplaatsen. Het marktbezoek is er druk, maar in den laatst en tijd vooral heeft het reusachti ge afmetingen aangenomen. Alle gelegenheden, trein, trah, autobus, voeren de Zeeuwsch-Vlaamsche huisvrouwen naar de Belgi sche markten. Bepakt en beladen als muilezels kan men ze zien terugkeeren en de Nederlandsche douane heeft het dien dag zwaar te dragen. Ondanks de 2 percent invoerrechten, welke van de mees'e ingevoerde artikelen geheven worden, zien de Nederlandsche huisvrouwen meer voordeel in het doen harer aanknopen buitens- dan binnenslands. In verband met den Belgischen tijd hebben de Ne derlandsche douanekantoren uit vrije beweging zelfs den zomertijd ingevoerd. Geen wonder, dat de middelen, zooals het in de ambtelijke wereld luidt, tegenwoordig ruim vloeien. Maandagen, dat alleen aan invoerrechten van marktartikelen 700 tot 800 gulden gebeurd worden, behooren tot de gewone verschynselen, En wat de zaak bijna onbegrijpelijk maakt, is, dat de Belgische kooplieden ondanks den teruggang van den koers, hun artikelen niet noemenswaardig ver hoogd hebben. Zoo'afig wij nog voorraad hebben, aldus de Belgi sche kooplieden, verkoopen wij tegen de Oude prijzen. EEN JUBILEERENDE FABRIEK. Men schrijft uit Zaandam aan het Hbld.: Zelden zal een bedrijfsjubileum met meer opge wektheid zijn gevierd dan gisteren te Zaandam het geval was met het 40-jarig bestaan van Verkade's Fabrieken. Uit tal van woningen in de omgeving der fabrieks gebouwen woei de vaderlandsche vlag, terwijl ook op het gemeentehuis en van de woning van burge meester Ter Laan de driekleur woei als bewijs van medeleven met het feest van de fabriek ./De Ruyter". 'Het feest begon, met een huldiging van de direc tie door het voltallig personeel (800 menschen) in een der lokaliteiten van een der fabrieksgebouwen aan de Valkstraat. Namens de directie gaf de heer Arnold Verkade een historisch overzicht van het bedrijf en de opkomst daarvan. Er werden woorden van hulde en waardeering ge sproken en ten slotte deelde de heer Verkade na zijn toegejuichte rede mede, dat besloten was f 100.000 te storten in het weduwen- en weezenfonds. Bovendien ontvingen alle leden van het perso neel een geschenk in geld, varieerende van r 10 40, naar gelang- van den leeftijd. De mannen ont vingen dit in een keurige portefeuille, de vrou wen in een portemonnaie. Namens het -geheele personeel werd de directie als geschenk een oud-Holïandsche Wok met caril lon aangeboden, een kostbaar uurwerk, dat reeds meer dan twee eeuwen oud is en als vervaardiger vermeldt H. Schouten, Amsterdam Het geheele personeel zal 15 Mei a.s. een uit voering bijwonen in de Stadsschouwburg te Am sterdam. OUDKARSPEL. De heer H. J. kwam bij het instappen in |een vaartuig te vallen, kwam op den mastbank terecht en brak een rib. Enkele weken bedrust zullen hem de genezing weer moeten brengen. - WINKEL. De Postduiven-vereomging „Steeds Verder" hield Zondag jl. een prüsvluchfc vanaf Weesp. De duiven werden om 8 uur losgelaten. Aankomst te Winkel 1. A. Raven 9 u. 12 min 47 geo.; 2. N. Wijn 9.1A56; 3. N. Wijn 9.24.10; 4. N Wijn 9,30,16j 5. Th. de Pree 9,37,43; 6. Th. de Pree 9.37.43; 7. Th. de Pree 9.37.43; 8. D. A. de Bruin 9,38,36; 9. P. Kort 9.40.31; 10. A. Raven 9.46,49, EEN AUTO GESTOLEN. Zondagmiddag verdween plotseling een Buick- wagen uit een file op het Leidscheplein voor het gebouw van Hirsch te Amsterdam. Vrijwel -terstond nadat het misdrijf was gebeurd, werd het ontdekt en volgde aangifte bij de politie van het bureau Leidscheplein. Deze zond per politietelegraaf oogen- blikkelijk het signalement van den wagen naar alle bureaux en posthuizen. En zoo kwam het, dat een inspecteur van het bureau Kattenburg, die toe vallig door het raam keek een soortgelijke wagen voorbij zag rijden. Daar de auto in de richting van de Czaar Peterstraat ging, belde hij onmiddellijk het posthuis aldaar op met bevel om den wagen aan te houden. Blootshoofd en zonder wapens snel den een paar agenten het posthuis uit op hetzelf de oogenblik dat de Buick kwam aanrijden. Zij wilden het voertuig tegenhouden, doch de chauf feur reed recht op de beambten toe en deed dezen uiteen stuiven. Vervolgens zette hij vol gas koers door de Czaar Peterstraat. De chauffeur had blijkbaar niet geweten, dat de Czaar Peterstraat dood liep want op die plek werd de wagen onbeheerd aangetroffen. De dader was gevlogep. Tel'. WAT EEN VLEGEL In het dorp Nibbixwoud werd bruiloft gevierd; een buurjongen sloeg het spel door een raampje gade, doch een der bruiloftsgasten bad daar bezwaar tegen en hing er een kleedje over. Daarover was de 21-jarige boerenknecht J. S. zoo boos, dat hij op wraakneming zon. Hij klom in een paal van het electriciteitsnet, sloeg met een stok de leiding stuk met het gevolg, da tde bruiloft en een derde deel van het dorp in donker kwam te zitten. 'De veldwachter had den schuldige spoedig te pakken. NU HET WATER IS WEGGETROKKEN. Dank zij den finincieelen steun van het provinciaal Watersnoodcomité is men met de ontzanding der gronden onder Cuyk, die bij de waterramp in Ja nuari waren bedolven, vrijwel gereed. Oolf te Beugen, Oeffeit en Catwijk schiet men met het werk flink op. De gronden zullen nog dezen zo mer beteeld worden. MEISJE DOODGEDRUKT. Een vijf-jarig meisje, dat op de Jaoob van Len- nepkade te Amsterdam tusschen een bespannen vrachtwagen aan het spelen was, is op een treu rige wijze het slachtoffer geworden. Plotseling, toen de kleine zioh achter de kar bevond, schrok het paard van een in werking zijnde betonmolen en sprong achteruit. Het meisje werd tearen een schut ting aangedrukt en deerlijk gewond, opgenomen. Per auto van den Geneeskundigen Dienst werd het naar het Wühelmin a-Gasthuis overgebracht, dooh bij aankomst bleek het overleden te zijn. DE EX-KEIZER* Een Belgan-telegram uit Madrid maakt mel ding van berichten uit Palmas op Majorea, volgens welke prins Ei tel Fritz zich daar sinds eenige weken Bevinden om stappen te doen in verband met voornemens van zijn vader, die Doorn wenscht te verlaten om zich te Palmar te vestigen. cob Hendrik Noorden; oud 27 jaar, landarbeider en Maartje Meeldijk, oud 24 jaar, z. b., beiden te Anna Paulowna. Johannes Hubertus Goossen, oud 21 jaar, landarbeider en Trijntje Jes, oud 22 jaar, z. b., beiden te Anna Paulowna. 1 Getrouwd: Willem Kossen en Aaltje Busscher. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 28 tot en met 30 April 1926. Geboren: Maria, dochter van Aart Adrianus Schouten en Magdaléna O verdorp. Getrouwd: Gerrit Kant, 24 jaar, veehouder te Helder en Elisabeth de Boer, 20 jaar, zonder beroep, te Zjjpe. Dourens Bijvoet, 26 jaar, vee houder en Dieuwertje Eriks, 22 jaar, zonder be roep, beiden te Zjjpe. GEMEENTE OUDKARSPEL Ingeschreven gedurende de maand April 1926. •Geboren: Frans, zoon van Hendrik Stenneberg "en Geertje Pranger. Overleden: Vrouwtje Booij. oud 56 jaar, eohtgenoo- te van Frans Souwens. Jan Jonker, 73 jaar, echtge noot van Aaltje Boom. Huwelijksaangiften: Klaas Mlanneveld, 23 jaar, wo nende te Harenkarspel en Maria Johannai 'Kamper, 23 jaar, wonende te Oud karspel. Huwelijken: Christiaan Jan Baptist du Croo en Hennina Helena Vogelenzang. GEMEENTE ST. PANCRAS. Geboren: Anna, dochter van Abraham Smit en Hinke van der Werff. Pieter, zoon van Pieter Kos sen en Trijntje Slijkoord. Cornelis, zoon van Jacob de Wit en Trijntje Groen. Tijs, zoon van Pieter Nierop en Maart je Jonker. Gehuwd: Gerrit Leegwater en Neeltje Tromp. Overleden: Geene. HOLLAND—BELGIë. 1—5. Zondag had te Amsterdam onder geweldige be langstelling de voetbalwedstrijd plaats tusschen de Belgische en Hollandsche elftallen. En deze wed strijd is een leelijke nederlaag voor onze Oranje truien geworden, een 51 nederlaag als zij te boe ken kregen. Wij hebben verloren, vooral omdat de Belgen be ter speelden. Zij hadden een beter geheel, hadden meer saamhoorigheid. Maar ook omdat zij in hun doel hadden een mannetjesputter, die dat doel als een leeuw heeft verdedigd. Caudron heeft het Bel gische doel prachtig verdedigd. Voor de rust, toen de onzen den wind mee had den, is er door 'het Nederlandsch elftal een be hoorlijke wedstrijd gespeeld en ging de rust met 11 in. Maar na de rust, toen de Belgen den ge weldigen wind mee hadden, toen heeft het op ons doel schoten en rake ook geregend. En met een be teren doelman had het niet zulk een dikke neder laag geworden, Maar in hoofdzaak moet onze ne derlaag geweten worden aan het slechte samenspel. Het spel der spelers op zichzelf kon er nog mee door, maar de eenheid ontbrak. Tusschen voor- en middenlinie zat geen verband en vooral in de voor hoede was geen voeling te bespeuren. En als men nu eens lette op de voorhoede der Belgen, daar werd zeer goed gecombineerd en de bal bleef aan den grond en de heeren waren zoo vlug als water. En in minder dan geen tijd hadden de Belgen na de rust een voorsprong. En daarbij ondersteunde de Belgische middenlinie uitstekend. -Werkelijk, in ons elftal hebben allen stuk voor stuk hun best gedaan, maar het liep nu eenmaal niet. De vorige 50 nederlaag der Belgen is door hen nu schitterend gewroken. ANNA PAULOWNA. Zondag kreeg V.V.A.P. bezoek van een combi natie uit Helder,genaamd „Zet 'm op!" Deze com binatie bestond geheel uit spelers van de vereeni- ging S.V.S. Als om ver over 2 de heer Vroonsttra ïaatf aantreden, blijkt dat V. maar 9 spelers be schikbaar heeft. V. raadt goed en Z. trapt tegen den sterken wind af. De eerste aanvallen zijn voor Z. Daarna, als V. compleet is, blijkt deze meestal in de meerderheid. Weinig geluk en uitstekend werk van den Z.-keeper, zijn echter oorzaak, dat V. slechts eenmaal weet te doelpunten, zoodat met 10 voor V. wordt gedraaid. Als weer wordt be gonnen,' bestookt Z. onmiddellijk het V.-doel, waar do verdediging alle zeilen moet bijzetten om scoren te voorkomen. Als de Z.-midvoor een oogenblik wordt vrijgelaten, lost hij een vliegend schot, dat Deiver te machtig blijkt, 11. Afgezien van een enkelen uitval bluft Z. het V.-doel bedreigen en nadat eerst 3 doelpunten zijn geannuleerd wegens buitenspel, stopt Delver na een corner den bal ach ter de I'ijn, zoodat Z. met 21 leidt. V. tracht nu het spel te verplaatsen, hetgeen ook gelukt, doch verder dan de Z.-backs brengt zij het gewoonlijk niét. zoodat, wanneer het eindsignaal klinkt, Z. met 2—1 heeft gewonnen en deze overwinning volko men heeft verdiend. De scheidsrechter leidde rus tig en zeker. Hierdoor en door den aangenamen geest der Z.-spelers, heeft cle strijd een verloop gehad zooals behoort. Wij tien „Zet 'm op" nog gaarne eens terug. V. speelde met 2 invallers voor Grum en Bogel. OUDKARSPEL. D.T.S. Hl speelde thuis een competitiewedstrijd te gen SjO.V.V. 11 uit Spanbroek. Met 3—2 wist D.T.S. de overwinning te behalen. WIERINGEN. De voetbalsport stond jl. Zondag stil. Succes I, welke het P.T.T.-elftal van Helder op bezoek Zou krijgen, kreeg telefonisch afberioht, dat ze verhinderd waren. Succes II, welke de club van de Zeevaartschool op bezoek zou krijgen, werd eveneens teleurgesteld, daar deze jongelieden zonder afberioht thuis bleven, NIEUWE NIEDORP. Zondag speelde N. Niiedorp TI een wedstrijd met. -Holland II Noor dsdhar wou diebeide clubs met in vallers, welke wedstrijd door N. Nïedorp vferd ge wonnen1 met 2—1. Nieuwe Niedorp I speel dé met. invallers tegten (D.T.S. I (Oudkarspel), welke werd gewonnen met 2—0 door D.T.S. Beide wedstrijden waren niet moot door den sterken wind, welke dwars over bet (terrein stond. GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven gedurende de maand April 1926. Geboren: geene. Ondertrouwd en getrouwd: Teunis KooiJ, oud 21 jaar, landbouwer, wonende te Zijpe en Aaltje Bak ker, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Barsin- gerhorn. Overleden: Klaas van Duren, oud 44 jaar, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Anna Greta, dochter van K. Kaan en van T. A. Wilken. Ondertrouwd: Pieter Slot, oud 22 jaar, landarbei der, te Callantsoog en Neeltje Catharina Marga- retha Kuiken, oud 23 jaar, te Anna Paulowna, Ja- De Engelsche staking. De toestand in Engelanad wordt steeds critie- ker en alles wijst er op, dat in de vitale bedrijven een algemeene 9taking zal uitbreken, als hulp voor de mijnwerkers in hun strijd. Tegen heden, Dinsdag, is die algemeene staking geproclameerd en als er niet een klein wonder ge beurt, zal deze ramp over Engeland losbreken. On der deze algemeene staking zullen vallen de spoor wegen, het transport te land en te water, de ha venarbeid, de drukkerijen, die van de arbeiderspers inbegrepen, de metaalindustrie, de chemische in dustrie, de bouwbedrijven, met uitzondering van den bouw van ziekenhuizen. De vakvereenigingen, die betrokken zijn bij de electriciteits- en gasvoor- ziening zullen de fabrieken van krachtvoorziening berooven. De gezondheidsdiensten zullen voortgang hebben, evenals de voedselvoorziening. De vakver eenigingen bieden hun hulp aan voor het handha ven van een voldoende voorziening van de eerste levensnpddelen door middel van een vrijwillige or ganisatie. En wat voor een enorme schade dit voor het land zal toebrengen, is niet te noemen. De uitvoer yan steenkolen uit Engeland is reeds stopgezet en troepen zijn naar de mijnstreken ge zonden. De oorzaak van deze scherpe crisis wordt gezocht in hot feit, dat de regeering de onderhandelingen met de mijnwerkers heeft afgebroken, omdat men niet tot een resultaat kon komen. De arbeidersleiders en oud-minister MacDo- rald hebben op het vakvereeniginscongres beweerd^ dat het besluit van de regeering om de onderhan delingen af te breken, een misdaad tegen de maat schappij was. De regeëring heeft het zwaard ge trokken en geeft daarmee het Engelsche volk een slag in het gelaat. De regeering heeft besloten den levensstandaard van het volk te bestrijden. MacDo- nald had nooit een gezelschap lieden ontmoet, dat krachtiger en ernstiger naar den vrede gestreefd had dan zijn collega's. Hij was er van overtuigd, dat millioenen mannen en vrouwen dezen laagharti- gen en onnoodigen strijd niet in het nadeel van de mijnwerkers beslist willen zien. Vriendelijk en hoopgevend klinkt dit nu juist niet. Lloyd George heeft zich achter de rege'ering ge schaard en meent dat dit zijn plicht is in deze cri- tieke momenten. De regeering heeft verklaard dat zij niet gelooft dat er een oplossing is te vinden in de steenkolen- nijverheid, als het aanvaarden van het verslag der kolencommissie. Indien de vertegenwoordigers der mijnwerkers of de commissie uit de vakvereenigin gen bereid waren, duidelijk te zeggen, dat zij het voorstel van de regeering aanvaardden, strekkende om onverwijld een begin te maken met de reorgani satie van de nijverheid met tijdelijke regeling van de loonen, zou de regeering bereid zijn de onder handelingen te hervatten en toet subsidie nog veer tien dagen te bestendigen. De regeering wil geen verdere onderhandeling voor en aleer de aankondiging der algemeene sta king wordt herroepen en de gepleegde daden van verzet worden gewraakt. Aan de Daily Mail is het drukkerspersoneel al reeds in verzet gekomen tegen het publiceeren van een hoofdartikel, dat tot opschrift droeg: „Voor Koning en Vaderland. De hoofdredacteur werd ge sommeerd er een verandering in te brengen. Deze weigerde natuurlijk. Verschillende werklieden steunden de drukkers, maar de zetters zeiden dat het buiten hun bevoegdheid lag om over de poli tiek der artikelen te beraadslagen en bleven hun werk verrichten. De drukkers lagen er het bijltje bij n or I i'o ly MmII L- «n md De algemeene raad uit het vakvereenigingscon- gres heeft een antwoord aan Baldwin gezonden, waarin hij verklaart hot te betreuren dat het op rechte werk, waarmee men doende was om een eervolle regeling tot stand te brengen, /verijdeld is door het ..weergalooze ultimatum" van de re geering. In heel Engeland is het rustig. De plotselinge mislukking van de pogingen om den arbeidsvrede te bewaren, heeft in den lande diepe teleurstelling gewekt. Behalve de mijnwer kers zou een algemeene staking een millioen transportarbeiders en werklieden in verwante vak ken omvattten. De autoriteiten blijven voortvarend maatregelen nemen om te voorzien in de buitengewone omstan digheden. Duizenden vrijwilligers zijn reeds inge schreven en de aanwerving wordt voortvarend doprgezet. Algemeen wordt op de hulp en medewerking van het publiek gerekend. Hyde Park te Londen is ge sloten en zal proviandeeringscentrum worden. Voor huiselijke doeleinden mag geen steenkool worden verstrekt of in ontvangst genomen, als het bepaalde gezin reeds over meer dan 250 K.G. be schikt. Voorts mag niet meer dan 50 K.G. per week worden geleverd of in ontvangst genomen. Wat betreft industrieën en handelszaken, waarbij inbegrepen fabrieken, winkels, scholen en kanto ren, mag het wekelijksch verbruik, hetzij uit voor raden of anderszins, niet meer bedragen dan de helft van het gemiddelde, dat wekelijksch verbruikt werd in de vier weken, voorafgaande aan den len Mei. Nieuwe voorraden kunnen slechts in ont vangst worden genomen na schriftelijke toestem ming der plaatselijke autoriteiten. Lichtreclame en verlichting der etalages is ver boden, taaar lichten die naar de meening der po litie noodig zijn voor bescherming van den eigen dom en voor de openbare veiligheid, mogen blijven branden. Er moet zooveel mogelijk worden bezuinigd in het gas- en electriciteitsverbruik. Ten einde hiertoe mede te werken zullen de gasfabrieken wellicht den gasdruk verminderen. De levering van gas en elec- triciteit voor industrieele doelienden zal op dezelf de wijze worden beperkt al» die van steenkool. Overtreding van deze orders zal met gevam of boete worden gestraft. ALGEMEENE STAKING AFGEKONDIGD De laatste berichten melden dat op het 1* oogenblik alle onderhandelingen zijn aigebe de staking is begonnen. Alle legerverloven zijn ingetrokken. Alle tn staan gereed. Twee slagschepen hebben te pool het anker uitgeworpen. Twee bataljons h terie zijn aldaar ontscheept. Verschillende avondbladen zijn Maandag niet verschenen. De spoorwegen zijn voor den duur der st< onder staatscontrole geplaatst. Minister Churchill is gemolesteerd. Hij werd een menigte omringd lm moest zijn toevlucb men in het Ministerie van Binnenlandsche 2 Er stroomen vele vrijwilligers toe om arb< verrichten. De voorraden levensmiddelen in land heeten normaal. Alle plaatselijke coma staan gereed voor het noodtran9port. Het pos kettenvervoer zal niet functionneeren. De spo gen zullen naar het heet gedeeltelijk functie ren. De zitting van het Lagerhuis was zeer om Van beide zijden werden elkaar verwijten ge Op het publiek is een beroep, gedaan tot i werking om een eerlijke distributie van leven delen. Te Londen is een melkcentrale gesticht. Alle] handelaars hebben bevel gekregen hun meli ter beschikking te stellen. In Hydepark zijn reeds 200 vrachtauto's bes baar. Telkens komen er meer. Morgen ver» men er duizend. De Duitsche mijnwerkers zullen alles om transport van kolen naar Engeland te vo men en zullen dus hun Engelsche kameradei pen. Te Londen worden 400 vrijwillige arheidal ten per uur aangenomen. In het Lagerhuis heeft Lloyd George be] rijkssubsidie aan de steenkolenmijnen nog dagen voort te zetten. De onderhandelingen k dan hervat. Tot dusver zijn reeds 6000 vrijwilligers men. In het Hyde Park is reeds een groot doi staan van waaruit de voedseldistributie za den geregeld. Mijnwerkers en hun vrouwen hebben een voorraad geplunderd bij het station South ham. etf 9 EEN MOOI SUCCES. Op de Alkmaarsche harddraverijen van j. dag, won Nonnie 13 van den heer N. Th. Gi hier in de openingsdraverij den len prijs f2 EEN JUBILEUM. Op Donderdag 6 Mei as. zal onze plaatsgeu heer J. Gootjes, 25 jaar in dienst zijn bij de landsche Spoorwegen. In dit 25-jarig tijdsbestel heer Gootjes 19 jaar in functie geweest als baas en had h-y standplaats te Zaandam Grootebroek 15 jaar en daarna te Schageia. We twijfelen niet of het zal den jubilaris op as. niet aan belangstelling ontbreken. AAN DEN NOODREM GETROKKEN. Zondagavond stond de trein die om 8 ui behagen moest zijn, onderweg plotseling stu derzoek maakte uit, dat aan den noodrem «v trokken en wel in een coupé waarin zich gelui bevonden. Geweigerd werd name] te geven en een der 4 heeren had zooveel pr^ dat, toen de heeren in Schagen uit den trein ten op hevel (eerder wenschten ze dit niet te hij; ingerekend werd en onder politiegeleide i Torentje" opgeborgen. Veel groote woorden de hij, hij noemde zich W. Berg van Helder, weigerde de namen te noemen van zijn mei sagiers, eveneens om den dader aan te wijzen. 'Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt, zal waarschijnlijk wel een duur zaakje voor worden, vooral als hij in zijn weigeren blijf! harden. 1 MEIDAGVIERING. Ook te Sohagen werd Zondag 2 Mei den li dag gevierd en wel' door den Schagor Bestuuf bond en de aideeiing Sohagen der S.D.A.P, De bijeenkomst had plaats in den muziek hoewel liet weer 's morgens te dien aanzit veel goeds deed verwachten, het luwe plek en vooral1 het vrooluk zonnetje maakte het dragelijk. Diverse vaandels waren aanwezig,, tulpen werden ten verkoop aangeboden en der aanwezigen zagen we er mede getooid. De opkomst was niet bijster groot, toen de K. Bakker het welkomstwoord sprak, di sprekers van dien middag en de ar beid ei eoniging „Kunst aan het Volk" uit den in het bijzonder het welkom toeroepende. Het optreden dezer za.ngvereenig.ing bil tweeledig doel1 te hebben, want het plan om ook te Schagen een arbeiders-zangvo; op te richten. En we kunnen er wel direct voegen dat hier het verlangde succes werd zoowel' wat 'het optreden van deze bekende vereeniging betrof, als de plannen tot opri van een dusdanige vereeniging. Aanvankf' léden gaven zich op,1 een voldoend aantal besluiten dat de oprichting een feit is gew Als eerste spreker trad: op de heer D. Tom Haarlem en deze deed zich kennen als eei redenaar. Het verbod tot het vieren van het feest in Italië en de groote mijhwerkersstai Engeland werden genoemd, om aan te tooni de moderne vakbeweging bij voortduring j moest blijven. Ook bij dit Meifeest waren de fi .8-urendag en medezeggingschap in de bedi Spreker wekte ook op, tot groote deelnam! de in September te Den Haag te houden pj demonstratie voor de jnedezeggingsohap in t drijven en de ontwapening. Hoewel het programma dat niet vermeldde! daarna ook nog, zooals ons werd medegedeeld Woord gevoerd de heer A. G. A. Verstege Den Helder. RAAD SCHAGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Sck op Donderdag 6 Mei 1926, des namiddags ten i voor zeven ure. Punten van behandeling: 1. Mededeelingen van den voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen. 3 Benoeming concaerige O. 'L. scholen. 4. VoorsiteJ' tot het maken van een nieuwe scho vanaf toet Laantje tot aan den Loeterd'ijk. 5. Voorsten tot verhooging van het bedrag der leening voor kabellegging. 6. Voorstellen met betrekking tot de eierveiling- 7. Vasts teil ig Verordening artikel 178 der Gen tewet. 8. Vaststelling verin e nigrvuldigii'ngstacit o r In stenibeliasting 1926'27. Schagen, 1 Mei 1926. De Burgemeester J. CORNELISSi GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Guda Anna, dochter van Klaas Scl ten en Tona Wijngaard. I Overleden: Maart je Wit, oud 82 jaar, wed I Hendrik Zot. POLITIE. Gevonden: Een kaas. Inlichtingen ter Secretarie.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6