lo-prtpmma De Engelsche staking. Binnenlandsch Nieuws. dat hij uit het Vienne-departement moest wordon teruggeroepen, waar hij de zitting van den algemee- nen raad bijwoonde. Nu heet het opnieuw, dat de door den kabinetsraad beraamde maatregelen den toe stand in verband met den franc kunnen wijzigen. Men meent zich te troosten met de overweging, dat de daling niets met den economischen, financieelen of politieken toestand te n^aken heeft, wat natuurlijk niet juist is. Wel geven de handhaving van de Fran sche rente op haar peil en het geringe aantal aan- koopen op de Fransche markt van buitenlandsche fondsen hoop. Voorloopig wil de regeering haar cre- aieten aan ponden en dollars nog niet tot steun van den franc inzetten. Ook Amsterdam zou weer op groote schaal francs verkoopen. Op die manier is do franc altijd het kind van de rekening, in welk deed van de wereld de slagen ook vallen. Misschien had men den schok kunnen opvangen, als de beweging der kapitalen niet wettelijk verlamd was. Dit kan reden zijn waarom Fransche en andere kapitalisten hun fondsen thans niet of nauwelijks naar Frankrijk overbrachten, wat de franc zou hebben gestijfd. In dat geval zou dat geld Frankrijk niet meer hebben kunnen verlaten. Dit alles is des te hatelijker, daar de lire gisteren met pond en dollar steeg. VROUWELIJKE BURGEMEESTERS. België heeft zijn tweede vrouwelijke burgemeester gekregen. Als hoofd der gemeenie Roosebeke in Oost'- Vlaanderen is benoemd mevrouw Wageman—Van der Haegen, „een verstandige en gedienstige vrouw", volgens do „Schelde". De eerste vrouwelijke burgemeester kreeg de ge meente Embleken bij Lier. STORM IN HET ZUIDEN. Uit Perpignan, 7 "Mei. In Roussilon heeft een hevige storm groote schade aangericht. DE .JJORGE" OP SPITSBERGEN AANGEKOMEN Het luchtschip de „Norge" is Donderdagavond om halfzeven het Noordelijkste punt van Europa, Nord- kyn, gepasseerd, koe^s zettende naar Spitsbergen, Het is fraai weer, met gunstigen wind. •De „Norge" is Vrijdagmorgen, om halfzeven op Spitsbergen aangekomen. ROOVERBENDEN IN CHINA EN HAAR BEDRIJP. In het laatste nummer van de Annalen van Scheut is afgedrukt een brief uit Toe-Tse--Liang d. cl. 17 Jan. van dit jaar door den missionaris pater J. Braam, herkomstig uit Beek bij Nijmegen, aan zijn familie aldaar geschreven. Wij ontleenen; aldus de N.R.Ort., aan dit schrij ven net volgende: Twee maanden is uw laatste brief weggeweest, en 't verwondert me, dat die er door geraakt is, want zooals u wel uit de kranten zult weten, is de burgeroorlog weer uitgebroken in China en men vecht j'uist, waar de post moet passeeren, nL rond Tien-tsin en Tsjeng-tingfoe. Waarom vechten ze nu weer? Dat weet ik ook met; de oorzaak zal wel zijn. dat iedereen de baas wil spelen..... Teder leeft in vrees, en is bang zijn leven of be zittingen te verliezen. Dag en nacht waken we, want "we zijn geen oogenblik zeker niet verrast te worden door zoogenaamde soldaten. Een groote bende afgedankte soldaten met een massa gemeen volk. verdreven uit Pao-T'eou, trok zich terug naar Joo-lin. Daar waar zij passeerden, bleef er niets over, juist alsof er een legioen sprinkhanen ge weest wasgraan, stroo, alles weg en de men «hen leven, gelijk vroeger d8 kluizenaars, van zaad en wortels, die ze in de wildernis vinden. De soldaten van Joe-lin zijn te weinig in getal om dien zwerm tegen te houden. Er werd dan be sloten, dat volk eten te geven en hun een plaats aan te wijzen, waar ze konden wonen. Uitgekozen werd de plaats Fu-tsing d.i. 100 K.M. ten zuiden van hier. Toen de mensohen vandaar dat hoorden, namen ze hun kostbaarheden en 'vluchtten, zoodat deze rooversoldaten daar niet heen konden. Nu zitten ze in Tsjengking en Ning tfiao liang; in de eerste plaats pl.m. 300 soldaten plus 600 paarden en 30 a 40 vrouwen, iin Ning t'iao liang ligt de rest 400 soldaten plus paarden en pLm. 50 vrouwen; deze derven nog steeds anderen aan, zoodat hun getal daar wei 900 bedraagt. Doch deze streek is arm en heeft de laatste jaren geen of slechten oogst gehad, zoodat na 14 dagen graan, stroo .en brand hout óp is. Er is nu bericht gestuurd naar Joe-lin: dat volk kan hier niet blijven, en Joe-lin ant woordt niet. Wat er nu gel» uren gaat, weet nie mand. Iedereen is "bang; men vreest een uitplundering van de geheele streek. Op sommige plaatsen is men reeds beginnen; graan, stroo, en vette varkens wor den gepakt en de eigenaar krijgt niets. Hier in 'fc Westen van Ning T.'iao Hang zijn ze nog niet doorgedrongen. Hier zijn twee kleine steden Ngan-pien en Trng- pien, elk met 4 a 5000 inwoners; deze steden heb ben elk een bezetting van 200 man; daar Bullen se liiet zonder vechten bmnengeraken. Dan zijn er nog de christendorpen; 2 zijn er versterkt met pen grooten aarden muur'. Daar 'fc nu nog vrede is, arachten de manderijnen aan de rooversoldaten al es te bezorgen, wat ze noodig hebben en eischen geld, graan, stroo en brandhout. Het weinige, wat er is, gaan ze eerst afgeven en dan zal 't oogenblik komen, dat ze moeten zeggen: we kunnen niet meer geven. Dat de roovers van gebrek zullen omkomen, geloof ik niet, maar wel 't volk. De roovers zelf getuigen, dat ze goed met de kerk staan, dat neemt echter niet weg, dat ze in Pao tfou meer dan 10 kerken en residenties hebben afgebrand en 5 priesters als gijzelaars hebben gepakt, waarvan er twee gestorven zijn. Nu eischen de roovers om te kunnen leven en de manderijnen om hun soldaten te kunnen onderhouden elke 8 dagen nieuwe belasting; wordt die niet gegeven, dan wor: den de menschen gepakt, hun duimen worden bij elkaar gebonden en ze worden zoolang aan een balk opgehangen tot ze toestemmen. De neidensche scholen keeren zich hoe langer hoe meer tegen Europeanen en godsdienst. Smaad schriften worden er met massa's verspreid, tot zelfs naar katholieke scholen worden ze gestuurd. Met Kerstmis wilde men in sommige groote ste den manifesteeren tegen den godsdienst; de con suls hebben dat kunnen beletten. Zij dreigen nu overal' 't land, dat de Kerk (be komen heeft van de Ghineezen zelf, af te pakken; op sommige plaatsen is men reeds begonnen ons land tegen alle recht en reden te verkoopen aan heidenen. Die zaak is nog niet effen; de gezanten zullen ook wel hun woordje zeggen; doch u be grijpt dat we voor groote moeilijkheden zitten. U weet ook. dat de Europeanen in China in rech ten onmiddellijk afhangen van de gezanten in Pe king. Nu willen de Ghineezen zelf de Europeanen oordeelen en veroordeelen, en om een beetje voor deel in hun handel te bekomen, zullen Europa en Amerika da.t langzamerhand wellicht toestaan. Ik geloof.dat 't dan voor ons missionarissen bijna on- t mogelijk is hier te lóven. Luister maar een^, hoe men nu reeds doet. Inplaats van in een herberg te gaan lógeeren, ging een offioiertje zich in de pastorie instaHeeren, mishandelde den missiona ris en nam weg wat hem aanstond. N- Eens zelfs heeft een mandarijntje een priester uit zijn pastorie laten h?>.l<*n en in de gevangenis gezet, hoewel de missionaris niet 't minst misdaan In Ngan-pien gaan de schooljongens voor de wo ningen der dominéé schreeuwen dat ze hen den volgenden dag zullen dooden. Hier hebben we 7 scholen met meer dan 300 kinderenin Ngan-pien waren er 35 jongens en 20 meisjes en inplaats van onze scholen te helpen, eischt men van ons, dat wjj belasting betalen om de 2 scholen^ van Ngan-pien te onderhouden. i Pan absoluut geen oogst: meer dan 100 families zijn weggetrokken; de Kerk doet alles, wat ze kan om de 100 kinderen der Kinds heid .en de Christenen in léven te houden en nog eischt men van de Kerk Béid en graan om die rooversoldaten te onderhouden. Doch terwijl ik hier schrijf, komt 't blijde nieuws, dat dezen ver plaatst zijn naar de bergen en dat reeds een groote troep weg is. God zij dank, nu herademt het volk weer. Nog 200 blijven er nu op 20 K.M. van hier; dezen zouden liever eerst hun geroofde paarden en i kameelen willen verkoopen. Deze rooversoldaten wilden bewijzen,, dat ze ten opzichte van de kerk niets kwaads in 't zicht hadden; ze zelden zelfs: we zijn hier gekomen om de kerk te beschermen (voor een paar maanden 5 j priesters gepakt, meer dan 10 kerkjes afgebrand, Cliristendorpen uitgeplunderd; van 10 uur 's nachts tot 4 uur namiddag met Christenen gevochten om een groot versterkt dorp in te nemen) en nu willen ze onze beschermers genoemd, worden en ze stuur den 3 paarden cadeau; de priester van Siao K'i&o pan wist zeer goed, dat dit gestolen beesten zijn. Hjj stuurde de paarden terug zeggende, dat hij geen graan en stroo genoeg heeft om zijn eigen beest te voeren.... Koud is het hier ook, heel wat kouder dan in Holland; maar we kleeden ons veel warmer met schapen- en gedtenvellen. En droog als 't hier is: maar dat is juist 't ongeluk van de streek, geen of weinig tegen of sneeuw en 't eene hongers noodjaar na 't andore. Met 8 September hebben we twee vingersbreed rewem gehad, dat wil zeggen' de grond was 2 vingers breed vochtig. Met 1 November iet of wat gedruppeld en daar na niets meer, noch regen noch sneeuw... Droeg, zoo droog, dat ik denk dat deZe streek zal' moeten verlaten worden en dat na niet langen tijd, ten. hoogste 50 jaar. Toen ik hier kwam voor 30 jaren waren er kleine riviertjes en meren, die nu verdwenen zijn... Van eenige toenadering tusachen da beide partijen in Engeland ia geen sprake, integendeel, de Engel- sche regeering en de stakers staan op dit oogenblik vijandiger tegenover elkaar dan eerst het geval was. Het regeeringsorgaan legde er nog eens gisteren den nadruk op, flat er van een compromis in deze geen sprake kan zijn. Of hetland zal deze algemeene sta king fnuiken, óf deze staking zal het land fnuiken. M.a.w. het zal dus hard tegen hard gaan. De regeering kan en zal ook niet toegeven. Het schijnt waar te zijn dat velen der arbeidsleiders de algemeene staking niet wenschten, maar dat zij zich op sleeptouw heb ben laten nemen door de meer obstinate kameraden. De algemeene toestand. In he geheele land. aldus het uitgegeven commu niqué, worden de onmisbare diensten ter voorziening van de levensmiddelen niet meer door de regeering gehandhaafd. Eenige onlusten hebben niet plaats gehad, maar van verschillende plaatsen worden relletjes gemeld. Er is overvloed van voedsel, maar het posten der stakers belemmert de distributie. De regeering wei gert overal om van de hulp der stakende partij ge bruik te maken. Het aantal bladen dat verschijnt, neemt steeds toe. Het regeeringsorgaan verschijnt thans in een nalf mfillioen oplaag dagelijks. De algemeene staking breidt zich niet uit. Van een verbetering in het aantal werkwillenden is echter geen sprake. De staking van mijnwerkers en spoor wegpersoneel blijft vrijwel algemeen. Het aantal van hen dat weer aan den arbeid is gegaan is zeergerign In de voornaamste havens blijft ales rustig. Te Liverpool worden de scheepvaart en de veerdien sten gehandhaafd. Meer dan 1500 man werken er in de dokken voor het lossen van levensmiddelen en zoo noodig zijn er nog meer beschikbaar.' Te Southampton hebben alle voor overzee bestemde booten kunnen uitvaren. De scheepswerven werken er gewoon door met hun vaste personeel. In andere havens staat het herstelwerk grooten- deels stop, maar zijn de arbeiders aan schepen in aanbouw aan het werk gebleven. Op het oogenblik is er geon georganiseerde staking onder de zeelieden. Er is een merkbare verbetering in den toestand met betrekking tot de verschijning van kranten. Vele bladen die in de laatste dagen als geïmpro viseerde vliegende blaadjes waren verschenen, heb ben vandaag weer hun gewone aanzien, o.a. drie ochtendbladen te Manchester. Ondanks de ontreddering van het verkeer, is de op komst van de werkkrachten in verschillende bedrij ven zeer goed. Opstootjes. Te Glasgow zijn opstootjes voorgekomen en 60 menschen in hechtenis genomen. Verscheidene lieden zijn gewond. Eenige tapperijen en winkels in schoe nen werden geplunderd. De politie voerde een charge rnet den stok uit en verstrooide de menigte uit de buurt van de remise van de tram, waarop een aan val gedaan was. Bij een opstootje in het Zuidoosten van Londen hebben gisterenavond honderden bereden politieagen ten de menigte uiteengedreven. Er vielen verschei dene gewonden. In Edenburg eveneens opstootjes. Te Middlesborough is gisteren beproefd een pas- sagierstrein tegen te houden. Nadat de burgemeester en andere bekende burgers de menigte hadden toe gesproken, ging zij uiteen. Later hadden relletjes plaats voor de dagblad- bureau'9 en werd een autobus gemolesteerd. De po litie verdreef de betoogers. Bij ongeregeldheden te Middlesborough gister avond werden zware vrachtauto's met kettingen aan de rails vastgemaakt ten einde een passagierstrein te doen verongelukken. Het grauw vernielde het goede renstation. Manschappen van de marine hebben na verschei dene uren gewerkt te hebben, de lijn vrij gemaakt. Het verkeer. In alle vervoerdiensten komt verbetering. Een poging om den tramdienst te Londen met vriy 'willigers te herstellen is gister door een vijandige me nigte verhinderd. De polite zag zich daarbij genood zaakt van den wapenstok gebruik te maken. Zeven en veertig bussen zijn gister te Londen be schadigd. Er loopen steeds meer treinen in alle deelen van het land. De fondsen der stakers. De politieke medewerker van de Daily Mail zegt uit gezaghebbende arbeiderskringen te hebben ver nomen, dat de middelen van de vakvereenigngen, al les bij^ elkaar, nauwelijks voldoende zijn, om de sta- kingsüitkeeringen veertien dagen lang te betalen. De regeering zou er niet veel voor voelen „brand stof toe te voegen aan een vuur, dat, naar de minis ters gelooven, niet bestemd is, lang te kunnen bran den." Uitbreiding der staking. Een groot deel van het personeel der volks-restau- rants te Londen is in staking gegaan, maar vrij willigers hebben het werk overgenomen en voorzien vrij goed in den dienst. Te Newcastle hebben de werklieden van de electri- sche centrale gisteravond het werk gestaakt, toen hun dienst om was. De levering van stroom gaat nochtans haar gang. Gevolgen van de staking. De rijwielfabrieken werken dag en nacht door om nog zooveel mogelijk te kunnen voldoen aan de vraag naar fietsen. Vele rijwielverkoopers waren reeds enkele uren na het afkondigen van de staking hun heelen voorraad- kwijt. De verkoop van motorfiet sen is met sprongen de hoogte in gegaan. Ook tal van oud-model fietsen zijn weer eens voor den dag men thans belangrijke orders in. Het vervoer van steenkool naar de havens wordt grooter. De varkenshandel heeft een nadeeligen invloed van de staking. De handel in lichte varkens ligt geheel stil. Alleen zware varkens voor inlandsch gebruik zijn verkoopbaar. Steun voor de stakers. Zoowel uit Moskou, Zuid-Afrika, Spanje, Australië enz., wordt den stakers finantieele hulp toegezegd. Terugslag in Spanje. Tengevolge van de staking in Engeland hebben verscheidene met erts geladen vrachtschepen met Engeland als bestemming, hun vertrek uitgesteld. Men vreest voor stopzetting van het werk in ver scheidene mijnen, die door Engelsche firma's wor den geëxploiteerd. Do vliegdienst. De K.L.M. ondervindt in groote mate den invloed der Engelsche staking. De vliegmachines zijn steeds geheel bezet Enkele extra-vluchten zijn ingevoegd. Ook goederen worden vervoerd. De Harwiohdienst. De bootdiensten van Hoek van Holland naar Har- wich zullen worden hervat, niet op Zondag. Geldelijke steun. Het N.V.V. zal f60.000 uit het steunfonds beschik baar stellen voor de Engelsche stakers. Daarnaast zal een steunbeweging uit de leden van het N.V.V. worden uitgeschreven, waarvoor zegels ter waarde van 25 cent zullen worden beschikbaar gesteld. Op, den vierden dag. De regeering kan nog steeds zonder overdrijving meedeelen, dat de distributievoorziening in de groote steden goed gaat en dat dit zoo zal blijven, dank zij de door de regeering reeds vroeger opgerichte orga nisatie. Het is een teleurstelling geweest voor de Labour- leiders, dat de regeering hun aanbod om voor de le vensmiddelenvoorziening te borgen, volkomen heeft genegeerd, een uiting, die in het parlement met ge juich werd begroet. De treinenloop wordt steeds beter, er loopen nu reeds 2000 treinen per dag. Men moet nu niet concludeeren dat het land niet lijdt onder deze staking. Niets is minder waar. De staking van ca. 50.000 werklieden in de staal industrie te Sheffield leiden, naar de regeering mede deelt, tot het stopzetten van een groot aantal fabrie ken die staal verwerken, waardoor weder enkele honderdduizenden niet meer kunnen werken. Ook in Leeds, waar de toestand overigens met den dag normaler owrdt neemt eiken dag de wenk loosheid' toe. -In vele andere bedrijven kan 'n verder stopzetten, om dezelfde redenen, nog slechts enkele dagen worden uitgesteld. Ofschoon in Birmingham en York de metaalindustrie vrijwel in volle bedrijf is en in enkele kleinere plaat sen sommige arbeiders weder naar de fabrieken te- rugkeeren, is elk oogenblik een verdere verlamming van het bedrijf te vreezen. Het wordt voor vele fabrieken steeds moeilijker hun producten te verzenden. Schoenen- en ondergoederen- fabrieken zullen het werk moeten inkrimpen of ge heel worden stopgezet. Er schijnt een voorgenomen zelfstandige actie aan staande van het personeel in de gas- en electriciteits- bedrijven. De Algemeene Raad van het T.U.C. spreekt dit tegen en zegt zulks ook niet te zullen dulden. Er is geen sprake van een vermindering van het solidariteitsgevoel bij de arbeiders, zelfs dreigt dit hifcr en daar te ontaarden in te scherpe strijdlust. Het wordt steeds moeilijker voor den Algemeonon Raad om de zaak in handen te houden. Morgen zullen er door het heele land meetings wor den gehouden en dat zal ook de eerste dag zijn dat niet het volle loon zal worden uitgekeerd. Als de stemming die thans nog onder de stakers heerscht, zich blijft bevestigen, zal er alle reden zijn voor de meening, dat de staking nog wel een paar we ken zal duren. De sympathie, die het publick steeds had voor de mijnwerkersstaking, is nu verminderd door de alge meene staking. De ongeregeldheden die in verschil lende plaatsen voorkomen, zullen dat niet verbeteren. Het arbeidersblad is in kleiner formaat moeten ver schijnen, omdat de regeering de papiertoevloed stop zet. De kans is groot, dat de heele uitgaaf zal moe ten worden stopgezet. Zwarë straffen. Een man te Leeds, die pogingen heeft gedaan om den tramdienst te belemmeren, is veroordeeld tot drie maanden dwangarbeid. Drie mannen te Chesterfield kregen eveneens drie maanden dwangarbeid wogons het stukslaan van winkelruiten. Ook in Frankrijk. Ook in Frankrijk doet de staking zijn invloed gel den. De vruchten in het Zuiden van Frankrijk zijn met 40 in prijs gedaald. Vruchten en groenten zijn naar Nederland en Duitschland gezonden. Nog meer stakers. Te Tulham staken de arbeiders aan de electrische centrale. De stroomle vering bleef in gang. Ook arbeiders van de Hoogovenbedrijven in het industriegebied der Midlands hebben den arbeid neergelegd. Ook van andere plaatsen komen dezelfde berichten. Katoenspinnerijen moeten worden gesloten. Moskou juicht. De communistische internationale heeft speciale instnicties gegeven aan de Britsche communistische partij, om een comité te vormen en te trachten de leiding van de staking uit de handen der gematigden te halen. De communistische partijen van alle lan den moeten steunco.mité's vormen, om te trachten den Britschen stakers zooveel mogelijk materieelen steun te verleenen. Een verklaring van het Vakverbond. Het orgaan van het Trade Unioh Congres bevat een proclamatie, waarin wordt gezegd dat er noch offi- cieele noch officieuse stappen bij de regeering zijn gedaan door arbeidersleiders met of zonder goedkeu- gebracht. De vermaarde „hoogen" van het laat- da wetten van 14 Juni 1918 tot afsluiting en droog, ete kwart der negentiende eeuw rollen weer over de making van de Zuiderzee, en 20 December 1918, tot wegen. instelling van een fonds, ten behoeve van de aislui- Da gavolgan in on« land. ting en droogmaking der Zuiderzee, zeggen de mj. Te Oss aan de exportelachterijen hoopen de voor- nisters van Waterstaat, Financiën en Oorlog, foj raden tot vervoer gereed, zich steeds meer op. Alle het verzet van de zijde van verschillende leden V exporteurs van bacon beschikken nog over groote gen deze wetsontwerpen hun niet- weLerklaarbaai voorraden. Losse arbeiders worden reeds ontslagen, j voorkomt, daar deze ontwerpen in wezen niet® Aan het verkoopkantoor der Staatskolenmijnen ko- nieuws brengen en logisch benooren bij de wetten, *i- 11";v-- - -—*welke in 19l8 ,n het Staatsblad werden opgen -:aeti. Evenmin is het den ministers "duidelijk, hoe. danks de uifcvoer.go hunnerzijds verstrekte gesjs. vens, nog kan worden gemeend, dat de koeten gronden zoo hoog zullen .worden, dat van verkoop! met winst of van winstgevende exploitatie geea sprake kan zijn. Nu alle berekeningen, oude en nieuwe, gunstige resultaten beioven, is er niet een reden, om langer met do werken voort te gaan. .Wat aangaat de vraag, of de regeering bereid het vraagstuk van den invloed van d« ontzilting den in cultuur te brengen grond, met spoed in die te doen nemen, herinneren de ministers er dat het in de bedoeling van den voorgenoom aanleg van een proefpolder mede is, een inzicht verkrijgen omtrent tal van vraagpunten ten aanzii van de practische toepassing der middelen, wel! aangewend zullen moeten worden, om in de Zuidt zeepolders een zoo gunstig mogelijken cultimrtoe stand binnen den korist mogelijken tijd te verkrijgen DROEVIG ONGEVAL. Uit Diemen, 7 Mei. Hedenmiddag sloeg het paard van den veehouder Vedder, gespannen voor eet vrachtwagen, door onbekende oorzaak in het wei land op hol. De 16-jarige zoon, die den wa«m be stuurde, werd van den wagen geslingerd en dooi den vader dood in het land gevonden. WARMEN HUIZEN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Th. H.ëReïn- ders, thans ambtenaar ter secretarie .te Jutphaas, slaagde yoor het schriftelijk gedeeite Yoor hot di ploma eandidaat gemeentesecretaris. WINKEL. Naar men ons mededeelt, is de firma J. Kamp door onderhandschen aankoop eigenares geworden van 2 perceelen bouwland, oehoorende tot de plaats van den heer K. Zeeman Sz. alhier. WINKEL. Bij de^ Vrijdagavond gehouden verkooping ten overstaan van den Notaris G. J. van Leersuin al hier, van 't peroeel huis en erf, groot 5 Aren en 1 c.A., eigendom van den heer Chr. Zandwijk, 'n dit^ perceel gekocht door den heer J. Wit Oz. voor WINKEL. Blijkens in dit nummer voorkomende ad vei tentie, zal de zitdag van den Rijksontvanger woi den gehouden op Woensdag 12 Mei a-s. inplaat van op Donderdag 13 Mei (Hemelvaartsdag). NOORDSCHARWOUDE. Het onderzoek van de kunstmeststoffen jL, dot leden van Tuinbouwbelang alhier, betrokken van de h.h. Haijtema en Verburg te Alkmaar, luidde als volgt: zwavelzure Ammoniak 20.6 pet., Chili- salpeter 15.9' pet., superfosfaat 13.6 pot., patentkali 27.4 pot. voor Zaterdag 8 Mei. 8.5 0 HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. 10 uur. AMSTERDAM (1950 M.) Tijdsein vaB het Persbureau Vaz Dias. 10.20. DAVENTRY. Radiokwartet. 11.50. PARIJS (1750 M.) Oonoert onder leiding van LucieB Paria. 12.20. LONDEN, DAVENTRY. Tijdsein van Greenwioh. Oonoert. 8.20. ABERDEEN (495 M. 2BD) The Wirelea Orcheefcra. BERN (435 M.) Orkest. BIRMINHGAM (479 M.) Dansmuziek. BOURNEMOUTH (386 M. 6BM) Dansmuziek. BOEDAPEST (560 MJ Kindcrvertollingon. 4.20. BERLUN (505 M.) Namiddag-concert. 4.30. IHLVERSUM (1050 M.) Vooravondconcert. HDO-orkest, onder leiding van Francois Lupgens. 6.45. LONDEN, DAVENTRY. Baoh-oonoerc. 7.35. BERLIJN (505 M.) Opvoering van „Oud- Heddelberg" in de groote Schouwburg. 8.10. HILVERSUM. Uitzondavond van de Ver- eenig ng van Arbeiders-Ead.o-amateurs. 9.557LONDEN, DAVENTRY. Dansmuziek. 10.15. HILVERSUM. Dansmaziek-uitZimcLiig met Tuschinsky te Amsterdam. Voor Zondag. 750.FRANKFURT (470 M.), Morgenwijding. GENEVE (760 M.). Kerkdienst. 10 uur. HILVERSUM (1050 M.), Ned. Christelijke Radiovereeniging. -Diens: der Ned. Herv. Kerk te Zandvoort. BLOEMENDAAL (350 M.), Kerkdienst. 12.05. PARIJS (1750 M.), Concert Lucien Paris; o.a. Liebeslreud, viootsolo (Kreisler), Peer Gyht, suite d'orchestra (drieg) Ballet du Gid (MassenetrMoutón. 2.50. LONDEN. DAVENTRY, Strijk-orkcst; o.a Ouverture „Stabat Mater" (Rossini-Mercadante), me1 dewerking van solisten. BERLIJN (505 M.)t Kindervertellingen. BERN (435 M.>, Orkest. GLASGOW (422 M. 5SC), Orkestmuziek. MANCHESTER (378 M.) "Militair Orkest. MUNSTER (410 M.). Concert. NEWCASTLE (403 M.). Orkestmuziek. 3 uur. HILVERSUM (1060 M.)f Concert door het versterkte H.D.O.-orkest, Klassieke muziek. 3.20. ELBERFELD (259 M.), Populaire muziek.. WEENEN (431 M.) Populaire muziek. 4.20. BERLIJN (505 M.), Concert. Berliner Funk- kapelle. 6 uur. HILVERSUM, Kerkdienst. Ned. Christelijke Radiovereeniging. 7.20. LONDEN, DAVENTRY, Kerkklokken, FRANKFURT (470 M.), Uitzending van het Schu- mann-theater. BWUftOU. 10. HILVERSUM, Uitzending Vrijz. Prot. Radio- riing van den Raad van het Vakverbond. De Raad Omroep. heeft niet direct of indirect in verbinding met de re- j LONDEN, DAVENTRY, Concert, geering gestaan sedert het afbreken der onderhande lingen. Voor Maandag 10 Mei. Hij is bereid om op elk oogenblik inleidende be- 75°- HAMBURG (392 M.). Morgenconcert, sprekingen te openen inzake het intrekken van de 1015- AMSTERDAM (1950 M.). Tijdsein van het uitsluitingsaankondigingen, 't eindigen der algemeene Persbureau Vaz Dias. staking en het hervatten der onderhandelingen voor DAVENTRY, Radio-kwartet. eene eervolle regeling. Aan deze inleidende bespre kingen moeten echter geen voorwaarden worden ver bonden. De Raad besluit met te verklaren dat hij geen aan slag op de grondwet doet of de gemeenschap be strijdt, maar de mijnwerkers tegen de mijneigenaren verdedigt. Nog geen 50 De heer Oudegeest, secretaris van het I.V.V., zegt o.m.: Het schijnt, dat het stakingsparool door de georga- Persbureau Vaz Dias. niseerde arbeiders goed1 is opgevolgd. Maar bij deze 1 ""1 'UTITT "trc"'T>CTriu staking openbaart 'zich het nadeel, dat in Engeland nog geen 50 pet. der arbeiders georganiseerd is, zoo dat er een groot reservoir onderkruipers of. zooals men ze in dergelijke gevallen noemt „vrijwilligers" aanwezig is. 1150. PARIJS (1780 M. SFR), Concert door Lucien Paris. 12.20. LONDEN, DAVENTRY. Tijdsein. Orgelconcert 3.20. ABERDEEN (495 M. 2BD), Dansmuziek. BERN (435 M.) Orkest. DORTMUND (283 M.), Orkestmuziek. ELBERFELD (259 M.). Operamuziek. MUNCHEN (487 M.), Causerie. NEWCASTLE (407 M.), Fenwick's Orkest. 4.30. AMSTERDAM (1960 M.). Tijdsein van hel DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. In de Memorie vaa Antwoord aan de TCerste Kamer, over de wetsontwerpen tot wfaiging van 5 uur. HILVERSUM (1060 M.), Kinderuurtje. 5.20. LONDEN. DAVENTRY. Dansmuziek. 6.20. LONDEN. DAVENTRY. Tijdsein. Weerbericht. 6.30. HILVERSUM. Engelsche les. 8.10. LONDEN, DAVENTRY, Opera van Coventgar- den, 2e acte van „De Bruiloft van Figaro" (Mozart). MUNSTER (410 M.). Hebreeuwsche muziek, zang, koor en soli. HILVERSUM. De Bruiloft van Figaro, opera in 4 bedrijven van Mozart. H.D.O.-koor en orkest. ROME (425 M.). Concert. 1O30. DAVENTRY, Dansmuziek.

Schager Courant | 1926 | | pagina 14