"Backin Voor de Pinksterdagen Oetker-Cake DpOetker's Bakpoeder Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Installatie van Burgemeester Mr. D. Breebaart Kz. behoort de ontvanger met oordeel des onderseheids te werk te gaan. Belastingschuldigen, die gewoon zijn hun belasting op tijd te betalen, behooren niet noodelijk door de uitvaardiging van een dwangbe vel te worden ontstemd. speciaal aanbevolen een zigingen, in navolging van het ontwerp vjan wet tot herziening van de Gemeentewet, de mogelijkheid dat de Provinciale Staten bepaalde in de wet omschreven bevoegdheden overlaten aan Gedeputeerde Staten. Over deze voorgenomen wijzigingen heeft de Re- geering het gevoelen van daarbij betrokken autoritei ten en colleges gevraagd. naar Oetkers Recept gebakken net •en voor direct gebruik gereed Gistpoeder. Backin vervangt de gist Met Backin rijst het deeg onder het bakken. Beooodigdheden 500 gram meel f 0.18 250 gr. boter f 0.60, of marg. "0.35 200 gram suiker0.10 4 eieren0.24 1 pakje Backin0.071/, 1 citroen 0.05 liter melk............. 0.02 1 theelepel tout Bereiding: f l-01x/» Men roert de boter tot room, voegt hieraari suiker en eieren toe en ten slotte roert men het zout en de bloem, waardoor men eerst dé Backin vermengd heeft, er door, onder toevoeging van een weinig melk. Ten slotte 'mengt men de geraspte citroen* schil en het sap van den citroen er door en doet dit mengsel in een met boter inge* smeerden vorm en wordt dit bii een matige hitte uur in den oven gebakken. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakte als Eenige Importeurs E. Ostermann Co^ A'dam, vermeld zyn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gratisreceptenboekjc toezenden. KOOG WATER. De correspondent van het Hdbld. te Maastricht seint: De Maas, die gisternacht nog ongeveer 50 c.M. ge wassen was, begint te vallen Om 8 uur was de stand 2.70 M., om 12 uur 2.G5 M. - De uiterwaarden, waar het vee plotseling moest worden weggehaald, staan nog blank. KEN REISLUSTIG JONGMENSCH. Door de marechaussee te .Roosendaal' is een jong- nieiióch uit Haarlem aangehouden, dat voor zijn vader een vrij liooge rekening moest gaan betalten, doch in plaats daarvan mot hot geld een reisje naar België wilde gaan maken. Hij is naar zyn ouders teruggebracht NAASTENLIEFDE. In het groote verkoophuis is de uitverkoop tegen buitensporig lage prijzen in vollen gang. Van he.n- de en-verre zyn de op koopjes belusten komen op dagen. wei yermoedend, dat de finale uitverkoop, die op den „Krach" gevolgd is, de gelegenheid zal hiodeii ga.d te besteden voor den aankoop van alle mogelijke artikelen, waarvan de aanschaffing mis schien niet zoo zeer noodzakelijk was, maar die door den ibkkenden lagen prjjs opeens zeer begoerens- waard geworden ziin. Midden in de arukte staat een juffrouw haar nood te klagen. Zaterdagavond heeft een zakken roller van de gelegenheid gebruik gemaakt en in de volte haar haar welgevulde beurs afhandig ge maakt, Een van de omstanders hoort het reiaae, meewarig knikkend aan. Dan zegt zij: „Ja, nu her inner ik het my heel goed. Het was een man, met oen pet op. Ik zag hem zijn hand in uw tasch ste ken om er iets uit te halen." De bestolene, eenig&zms verontwaardigd: Waarom hebt u me dat toen niet dadelijk gezegd? en do ander antwoordt liakoniek: Ik zou je danken. Dan had ik misschien nog mee gemoeten naar de politie en wat heb ik aan die drukte?" WIJZIGING DER PROVINCIALE WET. Volgens hei tweede lid1 van artikel 64 der Provin ciale Wet word; de eerste van de twee gewone zittin gen, die de Staten houden, geopend op den eersten Dinsdag der maand Juli, de andere op een door Ged. Staten vast te stellen dag, vallende op een Dinsdag tusschen 1 October en 31 December. De wettelijke be paling van den dag van opening der zomerzitting hoeft in verschillende provinciën tot moeilijkheden geleid, in het bijzonder met het oog op de behande ling der begrooting. Voorts levert deze bepaling 'het bezwaar op dat gedurende de eerste zomermaanden de leden der Sta ten en in het bijzonder de leden van Gedeputeerde Staten, de commissarissen der Koningin en vele pro vinciale ambtenaren niet in de gelegenheid zijn met vacantie naar elders te vertrekken en dat dus de zomérverloven practisch tot de tweede helft van het warme jaargetijde moeten beperkt blijven. In overweging is thans de vervanging van het tweede lid van artikel 64 door de navolgende voor schriften: „Beide worden geopend op een door Ged. Staten vast te stellen Dinsdag; de eerste tusschen den zes tienden April en den zestiendon Juli, de tweede tus schen den eersten October en den een-en-dertigsten December. In de jaren, waarin d6 verkiezingen van de leden der Staten worden gehouden, wordt de eerste zitting geopend op den eersten Dinsdag der maand Juli." In de" tweede plaats is in overweging genomen een wijziging van art. 106 der Provinciale Wet, waardoor wordt mogelijk gemaakt, dat niet alleen de kosten van onderhoud van de tot woning van- de eommissar rissen der Koningin bestemde gebouwen, waar deze Rijkseigendom zijn, of de huur, waar ssij geen Rijks- eigendom zijn, maar ook de kosten van1 inrichting van de vertrekken in die gebouwen, welke een min of meer ambtelijk karakter dragen, voor rekening van het Rijk komen. Ten derde wordt voorgesteld wijziging van de re gelen betreffende de provinciale begrooting en reke ning, waardoor voor de provinciale bedrijven een af zonderlijk geldelijk beheer kan worden gevoerd. Verder wordt ook in de wet opgenomen het recht van parate executie ten behoeve van de inning van Lei as tingen, welke door de provincie, anders dan bij1 wijze van opcenten op de Rijksmiddelen, worden go- heven. Ten «lotte openen de in overweging genomen wij Zitting van Maandag 17 Mei 1926. VOOR DEN POLITIERECHTER. BELEEDIGING. Elizabeth Entius uit Hoorn leeft gescheiden van haar man. Deze heeft nu zijn intrek genomen bij een zekere juffr. Van Ebelingen. Mede door het feit dat haar man haar niet het geld uitkeert, waartoe hij volgens overeenkomst verplicht is, is Elizabeth er toe gekomen om juffr. Van Ebelingen daarover te interpelleeren. Dit heeft ze echter gedaan in een niet bepaald vleiend schrijven, waarin uitdrukkin gen als flapdr.... en kreng voorkwamen. Deswege stond ze heden wegens beleeddging terecht en hoorde f 25 of 25 dagen hechtenis tegen zich eipchen. De uitspraak luidde f 5 of 5 dagen. Het liep dus nog genadig of voor Elizabeth. J EERBIED VOOR DE VROUW. Het volgende speelde zich af in Broekerhaven, gem. Bovenkarspel. Jb. Koora had' op 13 April zijn buurvrouw Jacoba de Boer, huisvrouw van Van Dral, op minder zachtzinnige wijze aan het verstand gebracht, dat zij van zijn 60-jarigen moeder moest af blijven. Jacoba, als getuige gehoord, vertelt, dat zij in de steeg, de families wonen nl. in hetzelfde huis, de moeder van Koorn was gepasseerd1 en dat deze toen de tobbe, die zij bij zich had, haar tegen de beenen geworpen had. De ouderdom van haar tegenstand ster in acht nemende, had Jacoba zich vyeten te houden, 's Avonds had de zoon haar uitgescholden voor slet, en uitgeroepen: „Ik zal je doodsteken!" Hij trok daarbij zijnzakschaartje en stak mij daar mee in mijn borst. Hij dacht zeker: „Nu ben je or geweest", maar het schaartje was alleen door mijn blouse gegaan. De blouse was als corpus delicti ter terechtzitting door Jacoba meegevoerd en vertoonde inderdaad het gat door d« schaar veroorzaakt. De O.v.J. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischt f 30 of 30 dagen. De uitspraak was f 20 of 20 dagen. SLAG IN JUTLAND. Adrianus Johannes Bruin, en Jacob Pronk, beiden uit Den Helder, hebben op den 3den April van dit jaar in het café van Van Til hun vechtlust een beetje botgevierd. Het ging oorspronkelijk tusschen Bruin en een zekere Schutte. De laatste had zich echter bij den aanvang reeds uit de voeten gemaakt. Van Til was echter achter de toonbank vandaan gekomen en had tegen Bruin gezegd: „Ben je weer bezig!" Dit schijnt voor Bruin aanleiding te zijn geweest om die bezigheid op Van Til te vervolgen. Dergelijke bezig heden worden echter niet betaald, maar moeten be taald worden. Dit ondervond Bruin ook. tenminste 't kostte hem f 40 of 40 dagen, van zijn vrijheid', i Pronk, die zijn makker niet in den steek had wil- I len laten, kwam voor de helft van dezen prijs klaar» j De O.v.J. wenscht tegen dit vonnis in hooger be- I roep te komen. I VERBODEN TOEGANG. Andries Duin, uit Ileiloo, is langs gerechtelijken weg den toegang tot de woning van zijn vrouw waar van hij gescheiden leeft, ontzegd. Desondanks heeft hij zich op den 20sten April met geweld toegang verschaft door het paneel van de deur in te druk ken. Hij had een boodschap aan zijn zoontje, en had verzocht om binnen gelaten te worden. Dit had zijn vrouw niet toegestaan, en in zijn overspannen toe stand was Andries toen tot bovenstaande gekomen. De O.v.J. eischte f 25 of 25 dagen. De uitspraak luidt 2 maanden voorwaardelijk I met een proeftijd van 1 jaar, en als voorwaarde zich van verdere pogingen, om toegang tot zijn vrouw's woning te verkrijgen, te onthouden. i RUIT INGEDRUKT. Hendrik Martin, een pootige Alkmaarder, los ar beider, heeft op den 20sten April in de verlofzaak van Duin op de Gedempte Nieuwesloot herrie ge schopt. Toen de eigenaar hem de deur uit wilde zet ten heeft Hendrik, volgens Duin, opzettelijk, achter uitloopende een ruit ingedrukt, een grapje dat hem f 25 of 25 dagen kost. DIENST GEWEIGERD. Jacobus Veen uit Alkmaar, had zich om prlnci- pieele bezwaren niet voor den militairen dienst laten inschrijven. De President wijst er beklaagde op, dat hij niet be voegd is om de gemoedsbezwaren te beoordeelen, maar het feit, door beklaagde gepleegd, is strafbaar en hij vraagt daarom f 10 boete of 10 dagen hechte nis. Jacobus vraagt, waarom de President, wanneer de ze niet bevoegd is om zijn gemoedsbezwaren te be oordeelen, hij wel bevoegd is om hem te vervolgen. Misschien, als Jacobus het 2de lid van het 8ste art. Dienstplichtwet eens doorleest, hij de oplossing van zijn vraag wel zal vinden. Beklaagde gaat in hooger beroep. Hierna sluiting. Morgen geen nieuwe zaken. Dinsdagmiddag 18 Mei, had de installatie plaats van den nieuwbenoemden burgemeester van Cal- lantsoog, den heer Mr. D. Breebaart Kz. Verscheidene ingezetenen hadden blijk gegeven van hun belangstelling door het uitsteken van vlag gen, bij hotel „Duinzicht" riep een eerepoort den nieuwen burgemeester met zijn bruid het welkom toe, terwijl ook een mooie eerepoort was gemaakt voor den ingang van het raadhuis. Aanwezig waren o.m. do ouders van den nieuwen burgemeester, de heer en mevrouw Breebaart, mevr. •Van der Horst, de moeder van de bruid, de heer S. Breebaart, een broer van den burgemeester, de oud- burgemeesters van Callantsoog, de heeren G. J.- Lo- vink en J. Koster, met mevrouw Koster, burgemees ter Eriks van Petten en mevrouw Eriks,de heer en mevrouw J. Breebaart Dz.. van Hoogwoud, de heeren J. de Moor. en J. A. de Boer, burgemeester en secre taris van Zijpe, de heer Jb. Baken, ambtenaar ter secretarie te Anna Paulowna. voorheen te Callants- oog, de heer N. Dubbelman, ambtenaar ter secretarie te Barsingerhorn en eenige kennissen en ook be langstellenden uit -de woonplaats van den1 burge meester. Voorts zagen wij' aanwezig de heer Baken, gemeente-veldwachter, mevrouw Baken, verloskundi ge, de heer Zeeman, gemeente-ontvanger en de heer Smit, het hoofd der School. De installatie. I Alle leden zijn aanwezig benevens de heer Kooi man, waarnemend secretaris. De voorzitter, de beer H. Kruisveld, loco-burgemees ter, opent de vergadering, deèlt mede, dat de vaststel ling der notulen tot de volgende vergadering wordt uitgesteld en leest daarna voor het ingekomen Ko ninklijk Besluit, meldende de benoeming van den heer Mr. D. Breebaart Kz. te Barsingerhorn, tot bur gemeester van Callantsoog. Een tweede schrijven van den Commissaris der Koningin in deze provincie, meldde dat op 10 Mei JL de vereischte eeden zijn afgelegd. Voorzitter stelt voor, deze beide stukken voor ken nisgeving aan te nemen, waartoe de Raad besluit. Spjr. verzoekt den heer Kooiman den nieuwen burge meester met zijn bruid te willen binnengeleiden en wanneer dan burgemeester Breebaart en zijn bruid, mej. Van den Horst, hebben plaats genomen, zegt voorzitter bet volgende: Mijnheer Breebaart, Het is mij hoogst aangenaam U als Burgemeester van Callantsoog in deze raadzaal te mogen verwel- komon. Ik wensch U geluk met Uwe benoeming tot dat ambt en met het vertrouwen dat de regeering in U heeft gesteld. Wij twijfelen niet, of U zult trachten met kracht en ernst U dat vertrouwen waardig te ma ken en mede te werken tot den bloei en vooruitgang van onze gemeente. Uw afkomst en opleiding staan ons daar borg voor. Dat Callantsoog thans geen bloeiende gemeente is, weten wij allen. De lasten drukken zwaar op de ingezetenen. Het is niet osi'V te ontmoedigen, dat ik dit zeg, maar om U te ver zekeren, dat wij daarom beseffen, dat U wellicht den vooruitgang en bloei van Callantsoog niet in die mate zult kunnen bevorderen, als U wel dadelijk zoudt willen. Houdt U echter verzekerd van ons al ler medewerking. Burgemeester Breebaart, nogmaals onze gelukwensch bij de aanvaarding van Uw ambt. Aanvaardt ook met Uw Bruid en wederzijdsche fa milie de gelukwenschen van den Raad met Uw aan staand huwelijk. Wij hopen zeer, dat U beiden zich hier thuis zult gevoelen en nog lang temidden van ons allen zult mogen verblijven. Burgemeester, ik verklaar U hiermede voor 'ge ïnstalleerd en verzoek U de voorzittershamer en het onderscheidingsteeken van mij te willen overnemen. f De rede van den nienwen burge meester. I Burgemeester Breebaart antwoordt op déze woor den van den heer "Kruisveld met het volgende: Mijnheer de Loco-burgemeester, Mijne heeren! Alvorens het voorzitterschap van Uwen Raad te aanvaarden, zij het mij vergund mijn eerbiedigen dank te betuigen aan Ilare Majesteit do Koningin, dat het Haar heeft behaagd mij tob Burgemeester dezer Gemeente te benoemen, aan Zijne Excellentie aen Minister mm Binnenlandsohe Zaken en Land bouw, aan Zijne HxaogEdtelgostrenge. den Commis saris dér Koningin in deze Provincie voor hunne medewerking. En verder betuig ik ook U, mijnheor Kruisveld, myn harte lij ken dank voor de vriende.ijke woorden mijne Bruid en mij toegesproken. Wanneer wij dan binnenkort hier gevestigd zijn, hopen wij spoedig een p.a:.ts in Uwe harten te mogen veroveren. Mijne heeren, het is nog kort geleden, dat gy afscheid naamt van Uwen Burgemeester, den heet •Ivo. ter. die (evenals zijn voorganger) tot mijn vreugde bij deze installatie tegenwoordig is. en m wiens voetstappen ik zal hebben te treden,, wil ik in het belang dezer Gemeente werkzaam zyn en het is dan ook waarlijk niet te veel' gezegd, do woorden door hemzelven gesproken, toon hij voor liet eerst in deze raadzaal het woord voerde en den wensch uitte, dat ook van hem na verloop van jaren zou kunnen worden gezegd: Burgemeester Koeter ia ge- wee. t een goed Burgemeester. Zoo «ziet gy dan thans voor U staan Uwen nieuwen Burgemeester, die op dit plechtig en voor hem zoo gewichtig oogenblik rijn ambt aanvaardt en daarmede tevens zyn eerste schreden zet op do maat chappelijke ladder. En het behoeft wel geen betoog, dat deze schreden in den beginne met groo; te omzichtigheid d.enen te worden gezet, zullen zij niet wankel en onzeker zijn. Het is dan ook niet alleen met vreugde, dat het mij gegeven is zoo spoe dig na 't beëindigen mijner studie den begeerden Werkkring te hebben gevonden, maar ook met't besef van do groote verantwoordelijkheid dat ik als Bur- mee&ter mijn intrede doe in Callantsoog, te meer waar in Uw vorige vergadering, en ook de Loco- burgemeester sprak er reeds over, zulke sombeie toonen weiden gehoord. Maar wij mogen niet be ginnen met te wanhopen, wn mogen de toekomst niet te donker inzien; integendeel, wij moeten trach ten, zy het dan ook mer open oog voor én met zuiver begrip vanjïen werke'.ijken toestand, die m'd deTen aan te grypen, die kunnen bijdragen tot den vooruitgang van onze Gemeente. I Mijne heeren, ik zal niet in finesses treden, ik zal1 U geen programma ontvouwen, want ik zou misschien gevaar loopen niet alle* te kunnen ver wezenlijken van datgene, wat ik mij voorstel'. Men zou mij wellicht beoordeelen naar de woorden, die ik than3 zou spreken, terwijl ik liever zou willen, beoordeeld te worden na verloop van jaren, naar de daden, die ik dan hoop te hebben verricht. En daarom zou ik willen volstaan met U de verzeke ring te geven, dat ik hier kom, wel is waar voorbe reid op mogelijke decepties, maar toch met de idealen van mijn jonge jaren om te arbeiden pan de bloei van onze Gemeente. En daarvoor roep ik Uwe medewerking in, mijne heeren, leden van den Raad, en speciaal van U, mijne heeren Wethouders, aan wie mode do dagelijIcsclie leiding van het bestuur en de huishouding der Gemeente is opge dragen, evenals van de ambtenaren, met wie ik op prettige wijze hoop samen te werken. Maar niet alleen hier in deze Raadzaal, ook daar buiten hoop ik, bijgestaan door mijn toekomstige echtgenoote, het belang van Callantsoog te bevor deren, deel te nemen aan het vereenigingsleven, aan datgene, wat in Uw midden leeft. Van de vereenigingen dan, (de overigen niet te na gesproken) neemt wel een zeer voorname plaats in, die tot bevordering van het Vreemdelingenver keer, waardoor in den zomer hier een gezéllige drukte heerscht en waardoor Callantsoog als bad plaats hoe langer hóe meer naar voren komt. Wat wij noodig hebben is zon. en warmte en al zijn wij gedurende langen tijd van h,et jaar daar van verstoken, moge er toon en en warmte in onze harten blijven, opdat wij den lust behouden te arbeiden aan den vooruitgang van Callantsoog. En hiermede, mijne heeren, aanvaard ik het voorzitterschap van Uwen Raad. i Het was met groote aandacht dat deze speech werd aangehoord. Van de gelegenheid om het woord te voeren, werd gebruik gemaakt door den heer D. Sleutel, wethou der, die dat deed in de volgende bewoordingen: Burgemeester Breebaart, Daar U zooeven uit de hand van onzen oudsten Wethouder, den heer H. Kruisveld, de teekenen Uwer waardigheid als Burgemeester der gemeente Callants oog heeft ontvangen en' U heeft aanvaard het voor zitterschap van onzen Raad. zult U als zoodanig led- ding geven aan onze vergaderingen. Vanaf heden bent U onzen Burgemeester. U zult /hebben te behartigen de belangen van de gemeente Callantsoog en van haar bewoners. Was onze gemeente voorheen in een' achterlijken toestand, de laatste jaren hebben wij1 gekregen vei4' schillende verbeteringen. Dientengevolge en andere oorzaken (het is beter deze niet te noemen), hebbent wij ook gekregen eone hooge belasting. (Eene te hooge belasting). Alhoewel niet de mooiste, zal uwe taak de komen de jaren zijn om deze belastingen dragelijker te ma ken. Al weten we dat deze taak in den •.egewoor- digen tijd niet zoo gemakkelijk is, toch hopen wff, dat U eenige bronnen van inkomsten weet te be machtigen, Ik geloof dat U in deze den steun der Wethouders en van den geheelen Raad zult krijgen. Burgemeester, ik feliciteer U met Uwe benoeming tot Burgemeester van Callantsoog en heet U hier van harte welkom. Ik hoop, dat U de gemeente Callants oog niet zal gebruiken als doorgangshuis, maar-dat U hier tal van jaren zal wonen en dat het U gegeven moge zijn onze gemeente vooruit te brengen tot te vredenheid der inwoners. Ik verzeker U, dat, wanneer U wilt behartigen het werkelijk belang der gemeente Callantsoog, kunt rekenen op den steun van ons allen. Burgemeester Breebaart, Uw bruid en wederzijd- sche familie van harte gefeliciteerd met Uw voorge nomen huwelijk. Zooals gij hier in ons midden zijt, ig het toch zeker een zeldzaam geval, dat gij bij Uwe installatie tot Burgemeester van Callantsoog, tevens zijt Bruid en Bruidegom. M Burgemeester Breebaart dankt den heer Sleutel voor de vriendelijke woorden en de felicitatie tot zijn bruid en hem gericht. Door den heer Sleutel, zegt spr„ zijn daarbij en kele zaken aangeroerd .waarop spr. thans niet breed voerig zal ingaan, maar die hij zal bestudeeren, om, nadat ze besproken zijn in de vergadering van B. en W. bij den Raad aanhangig te maken. De heer Sleu tel heeft ook het woord doorgangshuis gebezigd, maar spr. wil wel de verklaring afleggen, dat hij hier niet is gekomen met het voorop gezette doel Callantsoog als doorgangsbuis te gebruiken. Wel zal spr., zooals ieder ander dat doet, trachten vooruit te komen in de were'd, maar dat kan niet anders, of Callantsoog? zal daar wèl by varen, want als mem tracht vooruit te komen, dan zal' men zich geheel en al, met hart en ziel, aan zyn taak geven en spr. ié ook ran plan dat te doen. (Applaus). Niemand der aanwezigen verlangt meer het woord, zoodat de vergadering wordt gesloten. De heer Kruisveld biedt namens oen raad brui degom en bruid een bloemstuk aan, waarvoor da burgemeester harteiyk dank zegt In de schooL Nadat het gezelschap en daarna afzonderlijk ook de raad met rijn nieuwen Voorzitter zyn gekiekt, j begeeft men zich naar de openbare school, waar onder leiding van het onderwijzend personeel allo kinderen in eén klas aanwezig zyn om hun nieuwen burgemeester een welkomstlied toe te zingen. Toen allen zich een plaatsje in het schoollokaal hadden veroverd en ook vele ingezetenen by de in- jgang zich verdrongen om van ait aardige moment i getuige te zyn, nam de heer Smit, het hoofd dor schooi, het woord en heette hy don burgemeester jen zijn bruid hartelijk welkom. Spr. stelde heb zeer I op prijs dat de burgemeester, ond:aiks de vgló te behandelen^ zaken Dij een installatie, tooh nog tijd wist te vinden, hierheen te komen. Spr. wees op de hartelijke belangstelling die de kinderen, het onderwijzend personeel en hot onderwy'9 van burgemeester en Mevrouw Koster mochten ondervin den. en juist daarom doet het prettig aan, dat ook de nieuwe burgemeester den eersten dag reeds ken nis met ons wilde maken. Spr. hoopt dat de kin deren zullen trachten die belang stolling zich waar dig te toonen. Namens het onderwijzend personeel, heet spr. den burgemeester en zijn bruid welkom en hoopt, dat zij voor het onderwys zullen kunnen en willen doen, wat reeds gedurende eenige jaren is gedaan. Meester Smit wijst daarna Aagje van Seheijen. Mane Bakker en Jan Schuurman aan, om eou komstgrpet te overhandigen, en deze blykt te be staan uit een mooie mand bloemen. Vervolgens wordt op een opgewekte wijs dit welkomstlied gezongen: Wees welkom, gij vreemdeling In ons Callantsoog, Wees welkom bij groot en klein, We hopen dat gij wat Uw voorganger was Een vriend voor ons allen zult zijn. Niet slechts Burgemeester, voor allen een vriend. Dat is het waarmee ge onze achting verdient, Dat geeft ons vertrouwen, vertrouwen in U. Dat geeft ons vertrouwen in U. Leef lang, leef gelukkig, In ons Callantsoog. Dat wenschen we allen U toe. Luid klinkt onze feestzang op deez' blijden dag We zingen hem vroolijk te moe. Moog' gij in den tijd dat gij hier bij ons zult zijn, Bemind zijn bij ieder, bij groot en bij klein. Dan zijt gij voorzeker een zegen geweest, Dan zijt ge een zegen geweest, 1 De heer Smit dee't dan de kinderen mede, hoe hun nieuwen burgeinee ter met zyn as. vrouw zoo vriendelijk zyn ge wee t hun dezen dag to willen verrassen. Een ware St.-Nicolaastafel staat gereed en zij hebben daardoor direct een goede plaats in de harten der kinderen willen innemen. En dat dit gelukken zal, daar valt niet aan te twijfelen, im mers bij een kind gaat de weg naar het hart ook door de maag. Burgemeester Breebaart dankt den heer Smit, het overige onderwijzend personeel en de kinderen, voor het toezingen van het mooie lied, waardoor spr. is ontroerd. Spr. hoopt dan, al is hot dan zooals de heer Smit zei, langs den weg van de maag, dat 't zijn a.s. vrouw en hem moge gelukken de harten der kinderen te veroveren. Spr. dankt den heer Smit voor de wijze waarop deze dit feest je heeft willen in elkaar zetten. Spr. zal graag eeme-e oogenKikken bij dit feestje aanwezig zijn. Onder leiding van den heer Smit wordt daarna nog het volgende lied gezongen: We zingen luid op dezen dag Een welkomstlied U tegen Daarbij den wensch, dat gy moogt zyn, Ons Callantsoog ten zegen Moogt gij volbrengen met veel kracht, Wat ieder hier van U verwacht. z, Vooruitgang zij U streven, Breng 't dorp tot bloei en leven. Hoezee, de Burgemeester leev' I Blijf lang voor ons gespaard. Dat wenscht U toe een kinderschaar Heil U ons zooveel waard. Doet ons zoo goed U hier- te zien, Dit lied U op te dragen. U daarbij onze hulde biêa Op dezen dag der dagen. Wij hopen dat gij ons beschermt Zich over allen steeds ontfermt, O moge dit zoo wezen, Dan staat ons niet® te vreezen. Hoezee, enz. En toen deelde de heer Smit dan mode, dat be halve de versnaperingen, die wy daar op do tafel zagen uitgespreid, als aandenken van de jntrode van burgemeester Breebaart, aan ieder van# do 90 kinderen een vulpotlood zou worden uitgereikt Dat de kleintjes mot eon en ander bly waren, behoeven we zeker wef niet to vertellen. Het was een prettig oogenblik dat we daar meemaakten leu hiermee was het .officieeik gedeelte van de instal latie achter den rug.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2