Na da Staking in Engeland. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Staatsloterij. Marktberichten. Voetbal. Rotterdamsche en Delftsche recherche is verdachte onmiddellijk daarop naar Overschio overgebracht. Hij zegt den diefstal te hebben willen begaan ten- einde zich geld te verschaffen voor een winkel, dien hij wilde beginnen. De 27-Jarige J. M. Hoogerbruggen is gisteravond omstreeks 5 uur in het ziekenhuis aan den Coolsin- gel aan de bekomen verwondingen overleden. De toestand van zijn broer, W. Hoogerbruggen is nog steeds zorgelijk. OP DE ZWARTE LIJST. Te Broek-in-Waterland heeft de gemeenteraad, op voorstel van B. en W„ met algemeene stemmen, be sloten, door wijziging van do politieverordening, een z.g. „zwarte lijst" in te voeren. Op deze lijst komen dan de personen, die volgens beoordeeling van den burgemeester niet in een cafó mogen komen, omdat zij misbruik van sterken drank maken. Deze maatregel is genomen met het oog op één in gezetene, die dikwijls beschonken is. GEEN OVERSTROOMINGSGEVAAR, De hoogste stand der Maas was te Maastricht gis termorgen negen uur bereikt, nl. 44.71 M., met 1.85 M. was in de laatste 24 uur. Sinsdien is de Maas eenige centimeters gevallen en de rivier wees te twaalf uur 44.65 M. aan. België sseint val van de Maas en zijrivieren. Frankrijk meldt gestadig zak ken van do Sambre en Maas, zoodat het gevaar voor overstrooming geweken is. Ondertusschen ondervinden de aan de benedenri vier gelegen uiterwaarden den invloed nog van den hoogen stand. ET wordt uit verschillende plaatsen tusschen Maastricht en Venlo overstrooming van laag gelegen landerijen gemeld, o.a. uit Grevenbicht, waar een stuk grond meegesleurd is en vrij aanzien lijke schade is toegèbracht aan de graslanden. Nu de regen opgehouden is, is het water op de ondergeloo- pen tuinen, boomgaarden en landerijen in Zuid- Limburg snel aan het zakken. OUDE NIEDORP. De tijd nadert, dat de heer M. H. Woutman, Hoofd der Openbare Lagere school, in onze gemeente, die wegens gezondheidsredenen ontslag had aange vraagd, ons zal gaan verlaten. Wij verliezen in hem iemand, die voor het onderwijs steeds op de bres stond en wanneer zijn gezondheid hem dat veroor loofde, altijd vol Ijver werkzaam was, om het on derwijs op hooger peil te brengen. Ten allen tijde stond hij gereed om een ieder hulp of raad te geven en het is dan ook geen wonder dat hij algemeen ge acht en bemind was. Het zal moeilijk zijn voor hem een opvolger te vinden, -die zoo het vertrouwen der ingezetenen genoot en bij de burgerij zoo in aanzien stond als me; den heer Woutman het geval was. Toen dan ook bekend werd, dat de heer Woutman ons zou gaan verlaten, leefde in veler harten zeker de wensch, dat. dit afscheid niet ongemerkt zou voor bij gaan en was het nog slechts dg vraag hoe hem van de algemeene waardeering een blijk te ge ven. Tenslotte namen de oud-leerlingen Jb. van Zoonen Az. en Jb. van Zoonen Dz. in dezen het ini tiatief, vormden een comité en stelden vervolgens alle belangstellenden in de gelegenheid om bij te dragen aan het den heer Woutman aan te bieden huldeblijk. Het resultaat van hun actie heeft werke lijk de stoutste verwachtingen overiroffen. Genoem de heeren stelden nu een oorkonde op, waarin uit voerig werden gememoreerd de vele goede dingen, welke door den heer Woutman gedurende zijn bijna 20-jarig verblijf alhier werden verricht en nu kon de aanbieding van dit huldeblijk volgen. Deze aanbie ding nu vond plaats op Maandagavond 17 Mei. Aan gezien de heer Woutman echter langen tijd" onge steld was geweest, werd het wenschelijk geacht, de aanbieding van het huldeblijk niet in het openbaar te doen plaats hebben of daaraan eenige feestelijk heid te verbinden, temeer nog, daar de redenen, die de heer Woutman tot het aanvragen van ontslag hadden genoopt, een feestelijke bijeenkomst in het geheel niet wettigden, terwijl de vrees niet misplaatst was dat een dergelijke bijeenkomst van oud-leerlin gen enz. den heer Woutman dusdanig zouden heb ben aangegrepen, dat hieruit voor zijn gezondheid schadelijke gevolgen waren voortgevloeid. Hierom werd aan deze gebeurtenis geen ruchtbaarheid ge geven, doch vervoegde zich het comité des avonds ten huize van den heer Woutman, waar hem in hui- selijken kring genoemde oorkonde werd aangeboden namens allen die blijkens hun onderteekening be hoefte gevoelden om hem te huldigen. Het einde der oorkonde vermeldde een respectabel bedrag waar voor ten zijnen huize in zijn nieuwe woonplaats Gorssel een volledig radiotoestel zal worden ge ïnstalleerd. De heer Woutman aanvaardde dit ge schenk met groote vreugde en betuigde zijn welge- meenden dank. aan allen, die hem dit afscheid, dat hem zwaar viel. op deze aangename wijze verlicht hadden, en waardoor hij zulk een prettige herinne ring aan ons dorp zal bewaren. Het is zeker ons al ler wensch, dat het hem en zijn gezin in z'n nieuwe woonplaats steeds goed zal gaan. LUTJEWINKEL. Een drukke geanimeerde kermis is het geweest en niettegenstaande den kouden stormachtigen Zondag, begon al vroeg de toelöop en was al spoedig de dans gelegenheid bij den heer Zeeman, het middelpunt der kermis, voldoende bezet om de dansmuziek te doen aanvangen en eenmaal begonnen, ging het zoo door, tot in den morgen. Buiten was ook nogal eenige drukte, waar enkele vermakelijkheden niet ontbra ken. 's Maandagsmiddags waren er volksspelen, waar voor al eveneens heel wat belangstelling was. De uit slag daarvan was als volgt: Ezel staart aan binden: le prijs T. D. de Vries, 2e prijs H. Kossen, 3e prijs G. Kuiper en 4e prijs S. D. de Vries. Zakloopen: le prijs Sj. van der Wal, 2e prijs P. Kistemaker, 3e prijs L. van der Loo, 4e prijs Joh. de Veer. Tonlcruien: le prijs C. de Geus, 2e prijs C. Broersma, 3e prijs S. Silver. Kinderwagenrace (dames): le prijs Tr. Fijnheer, 2e prijs N. Kossen, 3e prijs G. Stuij. Hardloopen met hindernissen: le prijs P. Hooij, 2e prijs P. Schager, 3e prijs G. Ham, 4e prijs Jur. van Raalte. Sprietboksenle prijs ArPorte, 2e prijs H. de Wit, 3e prijs J. Smit. Verschillende nummers gaven vermakelijke toonee- len te zien en men amuseerde zich. 's Avonds vereenigde men zich weer in de tooneel- zaal van den heer Zeeman, waar de tooneelvereeni- ging „Inter Nos", een uitvoering gaf. Opgevoerd werd „Sociëteit Onder Ohs" tooneelspel van Gerand' Nie- len, een stuk zëfcr geschikt om te geven op een avortd als deze als de gemoederen vroolijk gestemd zijn. En het werd gegeven op een manier die de vroo- lijkheid nog meer bevorderde, want de spelers kon den het, en de voorbereiding was goed geweest, on der leiding van den heer P. J. N. Wijker. Dankbaar applaus was hun loon. De voorzitter der vereeniging, de heer N. Rempt, die bij den aanvang een openings woord had gesproken, bedankte ook aan het slot voor de belangstelling welke zij hadden ondervonden. En dan gaan de stoelen op zij en de dansmuziek be gint en tot onder den morgen heerscht er kermis vreugde, zonder wanklanken. Aan alles komt een einde, en zoo ook aan dit ver maak en al moge de kermis dan voorbij zijn, een aan gename herinnering daaraan blijft toch nog wel over. LANG END LIK. Door dé afdeoling Lange®dijk van de Vcroeni- ging Volksonderwijs wordt) een ooBeote gehouden voor de openbare school', zooals de Christelijke school vroeger haar ooTTectedagen kende. Van de zijde der voorstanders der openbare school is dit; ontegenzeggelijk sympathieke gedacht» en we twbfeTen nfet of dis vrienden van de openbare school zullen dezo poging- van harte toejuichen. Aan den Langendijk is de positie van het openbaar onder wijs er in de laatst» jaren niet op verbeterd door de oprichting van bijzondere scholen, daar de be volking ervan dusdanig is verminderd, dat de onderwijzers meerdere klassen voor hun rekening krijgen. Jammer, dat sommigen, van wie men zou mogen verwachten, dat «ij elke poging om het onderwijs op hooger peir te brengen, zouden steu nen, daarvoor de betrekkelijk geringe financiën niet wensohen te voteeren. ZUIDSCHARWOUDE. De ellende met den zomertijd begint alweer. Bü- na iedereen volgt hier den ouden tijd, doch ae school begint 's middags halT 2 nieuwen tijd, dat is dus half één ouden tijd. Bouwers, arbeiders en ambachtslieden eindigen hun werk om één uur nieuwen tijd, zoodat er voor de kinderen, tïiè op eenigon afstand van de school wonen, geen tijd is om rustig het middagmaal te gebruiken. De voor zitter der oudercommissie heeft nu een bespreking gehad met het hoofd der school, zoodat spoedig wijziging wordt verwacht. ZUIDSCHARWOUDE. Mej. Biestorboe, tijdelijk onderwijzeres alhier, komt voor op de voordracht ter benoeming oener onderwijzeres te Groot-sohermei. LANGENDIJK. We vernemen, dat de totaal-omzet aan de vei ling der Langendijkor GroentenoentraJe in hst af geroepen seizoenjaar drie ton minder heeft bedra gen dan het vorige, zoodat nu bijna f 3632QU0 gulden werd omgezet tegen 't vorige jaar bijne f 397o0J0. WINKEL. Gisteren confereerden alhier de Directeur van den ive uringsdienst van waren, de secretaris der Lommissie voor de Malariabestrijding en de secre- taxia-Denningmeester van de Commissie van beheer over dan Üntsmettingsdiêii3t, allen te Alkmaar, met vertegenwoordigers van het Comité voor de organi satie der Fancy-fair en tentoonstelling alhier. Al- geheele medewerking van die dieusten werdtoe gezegd, zoodat men op een volledige en zeer be zienswaardige inzending kan rekenen. Voor het BaT-masque, dat op Maandag 31 Mei, des middags, voor kinderen uit ae gemeente en voor dat, hetweJc op den avond van dien dag voor vol wassenen zal worden gehouden, werd de Jazzband onder artistieke leiding van den heer A. der Kinde ren te Hoorn geëngageerd. De gemeenschappelijke gasfabriek te N. Niedorp zal een stand inrichten, waar baden, geisers, enz. zullen worden geëxposeerd; daarbij zal tevens gele-' genheid bestaan het publiek met de nieuwste- ga&- ovens te doen kennis maken. Ook bak- en braadb- proeven staan op het programma. De aanbesteding van de timmerwerken, waar mede spoedig een aanvang zal' worden gemaakt, heeft plaats gehad; aannemer werd .de neer H. lynheer alhier. NIEUWE NIEDORP. Met de Pinksterkermis zal de Dilettantenclub al hier in café .Prins Maurits" 'sMaandags een uit voering geven met het kluchtspel „De Kilometers- vreter", Gezien het groote succes dat deze jonge club laatst behaalde met „Truusje Meijer", zullen zij wel een goed gevulde zaal kunnen verwachten. Dinsdag komt de zoo gunstig bekend staande hu morist, de heer Daan Pool. Zie verder advertentie. WIER INGERW AARD. Men verzocht ons te vermelden, dat op kermis- Maandag in de nieuwe zaal van den heer P. Schenk geen bioscoopvoorstelling zal zijn, doch dat door liet Intiem Tooneel van Bergen dien avond zal worden opgevoerd: „De Kuische Bruidegom", blijspel in 3 bedrijven van Frans Arnold Ernèst Bach. Volgens een recensie in de Alkm. Crt. hierover is onlangs te Bergen dit stuk met veel succes opgevoerd en werd er herhaaldelijk bij open doek geapplaudiseerd. Voor overige bijzonderheden verwijzen we naar eene in dit nummer voorkomende advertentie. SPOORWEGVERBINDING MET AMSTERDAM. Het eerste-IKamerlid de heer Haazevoet, heeft .tot den Minister van Waterstaat de volgende vragen ge richt: lo. Heeft de Minister reeds gelegenheid gevonden tot het instellen van het in de Nota naar aanleiding van het Eindverslag over hoofdstuk DC -der Staats- begrooting 1926 toegezegde onderzoek, o.m. naar de onvoldoende vervoergelegen'heid, zoowel van perso nen als van goederen op de lijn Amsterdam—Pur- merend—Hoorn, op welke lijn slechts weinige trei nen gebezigd' worden om belangrijke handelscentra, als Purmerend, Kwadijk-Edam en Volendam met het spoorwegnet des lands via de hoofdstad te ver binden? 2o. Heeft bedoeld onderzoek reeds eenig licht ver schaft omtrent de motieven .waarom de laatste ver binding Volendam—1Kwadijk is opgeheven, ten ge volge waarvan o.a. de vischexport ernstig wordt be lemmerd? 3o. Is de Minister alsdan bereid, om in dezen spoe dig en afdoende verbetering in het belang van han del on verkeer aan te brengen? TE WATER. Gistermiddag geraakte, doordat de chauffeur den bocht niet kon nemen, bij het perceel van den heer Groot aan denMolenweg, een auto van den heer Philipsen van Anna Paulowna te water. Nadat de firma Blaauboer en Kossen de auto op het droge had gebracht en eenige kleine reparaties waren ver richt, kon deze zijn weg vervolgen. GEWELDIGE BRAND TE BACAU. Te Bacau (Moldavië) heeft een groote brand- vijf honderd huizen in de asch gelegd. De brand te Bacau kon pas gebluscht worden, na dat drieduizend man troepen gearriveerd waren om daartoe mee te werken. Er zijn tweeduizend men- schen dakloos. RUBBER-DIEFSTALLEN TE SINGAPORE. Uit Singapore, 17 Mei. De leden van den Wet- gevenden Raad hebben de aandacht gevestigd op het verontrustende aantal rubber-diefstallen op het ei land Singapore. Er is reeds in een maand 50.000 pond gestolen, hetgeen een waarde van een millioen dollar per jaar beteekent. Deze diefstallen zijn be gaan door het dag en nacht onrechtmatig aftappen van de boomen. EEN BOEK VAN MUSSOLINIT Volgens een bericht uit Berlijn, zou een Italiaansch persbureau beweren, dat Mussolini weldra een boek zal uitgeven, getiteld „Grondslag van de macht". OVERSTROOMINGEN IN ITALIë. Uit Verona en de streek van Brescia wordt aan zienlijke schade gemeld, door de overstroomingen veroorzaakt. De Po is bij Pavia buiten haar oevers getreden en heeft drie dorpen geisoleerd. Bij Brescia heeft een sneeuwlawine een aantal arbeiders verrast, van wie zeven werden meegesleept. Tot dusver zijn twee lijken gevonden. ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. Uit Boekarest wordt gemeld, dat gisteren nabij Klausenburg, tengevolge van een te groote ketel- spanning een chemische fabriek in de lucht is gevlo gen, bij welke explosie 42 arbeiders onder het puin werden bedolven. Zes hunner zijn gedood. EEN SCHIP VERMIST. Het Japanscho vrachtschip voor houttransport, de Taishoe Maroe, van Koesjira vertrokken naar de Koerillen met 65 koppen aan boord de bemanning inbegrepen wordt vermist. Men vreest dat het schip ie vergaan in hevige stormen van de laatste dagen ter hoogte van Koerillen. Het schip is zoek sedert den 12den. SCHEEPSONGEVAL. Uit Miami wordt gemeld, dat 280 personen van de Seneca, een schip van de Clyde-lijn, in genoemde plaats zijn binnengebracht. Het schip was Zaterdag avond buiten de haven aan den grond geloopen. De Seneca is lek geslagen en het ruim staat vol water. ENGELSCHE LANDBOUWERS IN ZUID-AFRIKA Ken gezelschap va® honderd Engelsöhe boeren en toinders, dat een studiereis van 3 piaanden in Zuid-Afrika gemaakt hoeft, is weer te Southamp- ton teruggekeerd. De leider zeide, dat de reis een groot succes was geweest en dat in Zuid-Afrika voor den Engelsohen boer nog een groot veld ter ontginning braak lag, dat een zekere toekomst en oen onbezorgd bestaan zou opleveren voor in den landbouw ervaren mannen. MOBILISATIE VAN DE ROODE MILITIE. Te Ecaussines in het Noordelijk deel van het Henegouwsche Centrumbekken, hebben de sociaal democraten een mobilisatie, «tening va® de roode militie gehouden. Op een eenvoudig concern tratie- bevei kwamen een aanbal „oenturieën", in totaal 1500 man sterk, omstreeks 7 uur 's avonds voor heb Vakshuis bijeen. Er waren contingenten bij uit Larnières, Péronnee, Bracquegnies. Rceul'x, «na. die te voet. per spoor of met vrachtauto's naar Ecaus sines waren gekomen. Allen droegen den knapzak en den rooden armband en waren gewapend met een _zwaren stok. Nadat de „roode miliciens" door de kamerleden V andemeuïebroecke en Matihieu, beiden gewezen iYontexxdaten, waren geschouwd, werd «en optocht gevormd. Drie muziekkorpsen trokken mee. Te® aiotte werd nog een meeting gehouden in het Volks hui waar Mabhieu e® Vandemeu.ebroecke de rojde mLOtue van het Centrum geluk wensch ten en hunne voxdoerung lieten blijken over het welslagen van deze mobiiisatieoefenmg. OOSTENRIJK KAN WORDEN ONTVOOGD. Uit Weenen, 18 Mei. De Oostenrijksche rekening over 1925 geeft een batig slot aan van 51 millioen schilling. De inkomsten waren 26 hooger dan de raming; de uitgaven bleven 8 millioen schilling be neden de door den Volkenbond gestelde grens. Deze cijfers zijn van belang, daar zij het einde beteekenen van de Volkenbondscontrole, welke einde afhankelijk was gesteld van de resultaten van het finantieele jaar 1925. Tel. MIJNBRAND. In de Blackhill-mijn nabij Lambhiel heeft in een der onderaardsche gangen brand gewoed. Twee le den van den veiligheidsdienst, beiden gehuwd/wa ren juist beneden, toen de brand uitbrak. Tengevolge van het doorbranden der houten stutten stortte eon gedeelte der gang in, zoodat de twee mannen zich den uitweg zagen afgesneden. Onmiddellijk werden red dingspogingen ondernomen, maar tot nog toe zonder resultaat. Men vreest, dat de slachtoffers van dezen vuur- ramp gestikt zijn. Bovendien wordt vermoed, dat ook cte mijnpaarden, die nog beneden vertoefden, omge komen zijn. De kosten. De schattingen van wat de algemeene staking aan de vakvereenigingen gekost heeft, wisselen tusschen j£"3 en 7 millioen. Afgescheiden van wat de Schatkist aan inkomsten gederfd heeft, berekent men, dat de indirecte kosten van de staking voor de natie wel 25 millioen zul len beloopen. Het aantal vr^willige rustbewaarders dat tijdens de algemeene staking was ingeschreven, heeft alleen te Londen ruim 510.000 bedragen. Beperking van het spoorwegverkeer ten gevolge van kolengebrek. De London Midland Scogtisch Spoorwegmaatschap pij maakt bekend dat zij ten einde haar reserve oan steenkolen te sparen en het vervoer baas te worden dat ten gevolge van de staking onafgedaan is, tot nader order slechts 50 pet. van de treinen volgens haar gewone dienstregeling zal laten loopen. Deze beperking geldt ook voor den dagelijkschen Ierschen postdienst tusschen Londen en Kingstown via Holy- bead in beide richtingen en drie treinen van Euston naar Schotland, die o.a Londen met Glasgow, Edin- burg en Porth verbonden. De rede van een mijnwerkersleider. Het parlementslid Frank Varley, lid van de arbei derspartij, en zittende in het bestuur van het mijn- werkersverbond, heeft in een mijnwerkersvergade ring te Mansfield verklaard, dat de mijnwerkers door het vakvereenigingscongres, toen dit aan de al gemeene staking plotseling een einde maakte, in den steeken gelaten waren. Hét vakvereenigingscongres had geen waar borg dat de nieuwe voorstellen tot regeling van het conflict bij de mijnen aangenomen zouden wor den, terwijl op den achtergrond de leiders der mijn werkers stonden met een mandaat van een mil lioen mannen om geen lagere loonen of langere werk tijden goed te keuren. In zijn wildste droomen had spr. zich nooit ver beeld dat de herroeping van de algemeene staking op zulk een smadelijke overgave zou neerkomen. Er moest een dag van afrekening kómen. Op zichzelf staande vakvereenigingen waren onder elkaar tot ze kere afspraken gekomen, maar hij wilde, wat, de mijn werkers betrof, niets met zulke overeenkomsten te maken hebben. De algemeene raad van het vakvereenigingscongres was Woensdagochtend j.1. bij de mijnwerkers geko men met een wanhopige leus; „Laten wij allemaal weer gezamenlijk aan het werk gaan. Wij zijn tot de slotsom gekomen 'dat het oogenblik daar is, om de staking af te gelasten". Maar, zoo voegde Varley eraan toe, wij hadden een mandaat van de mijnwerkers waarvan wij niet af wilden wijken. De staking was een vreeselijke débécle geweest. Men had hem nooit als een „roode" beschouwd en hij hoopte dat de mijnwerkers hem nu zouden op dragen naar Londen te gaan en zoo goed mogelijk^ voorwaarde voor hen te bedingen. Het werk hervat. Aan de Londensche havens wordt met volle kracht gewerkt, om den achterstand ln te halen. Tijdens de staking was weinig meer dan snel bederfelijke waar weggehaald. Allerwegen hervat men het gewone werk en de afdanking der vrijwilligers geschiedt zonder eenige wrijving. De indruk overheerscht dat men een les heeft gehad die een'lang tijdvak van industrieelen vrede moet verzekeren en dat de betrekkingen tus schen werkgevers en werknemers verbeterd zijn. De Times zegt dat in geen enkele groote industrie eon poging gedaan is, om het vraagstuk van een nieuwe regeling te behandelen als een vraagstuk tus schen overwinnaars en overwonnenen. Het geld alt Moskou. Volgens het officieels nieuwsbureau ontving het Russische mijnwerkerscongres het volgende telegram van Cook, den secretaris der Brltsche mijnwerkers: „Uw telegram, werd gisteren ontvangen, allorharto- lijksten dank. De sovjet-mijnwerkers hebben een prachtig practisch voorbeeld van internationale soli dariteit gegeven. Gelieve onmiddellijk over te maken aan onze bankiers de Coöperatieve Wholesale Society Bank op mijn naam, daar de nooden der mijnwerkers zeer groot zijn." Trekking van Maandag 17 Mei. 5e Klasse. le Lijst. Nos. 3433, 6201, 10714. elk i 1000. Nos. 1720, 3241, 10711, 10880, elk f 400. Nos. 3372, 10633, elk f 200. Nos. 1926, 2810, 7517, 10289, 14687, 16337, 19092, 19732 elk f 100. Prijzen van 170. 369 782 812 - 834 S63 966 1002 1127 1154 1191 1288 1399 1412 1639 1615 1083 1713 1830 1970 2027 2081 20S5 2187 2211 2909 3240 3393 3500 3932 3933 4221 4231 4236 4307 4442 4787 5103 5211 5311 5331 5682 5964 6087 71666 6149 6278 6311 6S15 6889 7089 7148 7254 7263 7448 7524 7668 7731 7761 8118 8221 8280 8298 8562 8594 8741 8802 8919 9003 9133 9302 9528 9680 9690 9958 10037 11096 11244 11282 11346 11678 11831 11889 11987 12067 12178 12181 12291 12560 12569 12710 12743 12941 12972 12982 13173 13300 13378 13383 13527 13554 13681 14025 14130 14192 14258 14403 14420 14425 14647 14667 14772 14986 15051 15125 15204 15243 15266 15292 15295 15357 15441 15152 15550 15588 15616 16180 16373 16396 16545 16570 16578 16731 16790 17196 17234 17347 17366 17521 17529 17641 17804 17946 18225 18704 18804 18920 19026 19061 19097 19134 19346 19552 19561 19643 19776 19907 20103 20117 20178 20329 20343 20653 NOORDSCH AR WOUDE, 18 Mei. Uien f 1112, drielingen f 77.20, grove uien f 10, alles per 100 Kg. Aanvoer: 3100 Kg. uieü. PURMEREND, 18 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan voer en prijzen: 22 st. kleine Fabriékskaos f 42, met rijksmerk r 45, 43 st. kleine Boerenkaas met rijks- mertkf f i&0( 2 st Goudsche kaas met rijksm. f 41.50, 1948 Kg. boter f 22.10, 730 runderen, w.o 285 vette f 0.801.10, 433 melk- en geldokooien f 150 400, stug, 12 stieren. 51 paarden f 100 - 250, stug, 87 vette kalveren f 1.301.50, matig; 677 nacht, kalveren voor de slaolit f 1036, voor de fok f 1636, matig, 368 vette varkens voor de zout. 7682 ct„ voor de slacht 84—89 et., vlug, 85 ma gere varkens f 3452, stug, 356 biggen i' 20 -30, stug, 1084 schapen f 3046, stug, 1227 Limrnoron f 12—-22, stug, 56 bokken kipeieren f 5.50—6.50, eendeieren f 5, piepkuikens f 0.150.25, 10 kisten appe'en f 23. Purmerend, is Mei. Coop. Ver. Centr. Eierveiling G.A. 'in XI otel „Paradijs". Aangevoerd: 111000 eondeieren f 5.10 5.30, 1800 broodeieron f 5.506.40, 51971> kipeieren 70 Kg. f7.10; 63—65 Kg. f6.50 - 6.80, 60 tot 63 Kg. f 6—6.20. 58—59 Kg. f5.90, 56—57 Kg. 550. 50 Kg. f4.20. Eierveiiing, in het gebouw der Afslagvereeni- gmg. Aangevoerd: 25737 kipeieren A f 5.80- 6.50, 245 kipeieren. B f4.40—4.90, 34U85 eendeieren A OUDESLUIS. Zondag j.1. had D.O.S.K.O. I bezoek van het Pcst- elftal uit Den Helder. Voor de rust speelde het Post- elttal met den wind mee en wist tweemaal te doel punten. Na de rust wist D. echter met den wind mee driemaal te doelpunten, zoodat D. won met 3—2 De wedstrijd werd in een uitstekende verhouding gespeeld, en het was dan ook zeer jammer dat de wind zooveel afbreuk deed aan het spel. Gaarne zien wij het sympathieke Post-elftal nog eeus terug. SERIEWEDSTRIJDEN SPARTA L Zondag jl. hadden de eind wed-fcryden plaats v.m de seriewedsfcrijden van Sparta. J)e eerste wedstrijd, V.A.F.O.Bergen werd door eerstgenoemde met 20 gewonnen. Hierna speelde Sparta 1 tegen Vrone 1 en wist Sparta met 10 te winnen. De harde wind deed zeer veel afbreuk aan het spel. 't geen ook in do finale V.A.F.C. ISparta I duidelijk tot uiting kwam. Mooi spel werd dan ook zelden vertoond; van beide kanten werd echter hard gewerkt, 't Wa- per saldo^ dan ook dat niet de sterkste, maar de meest gelukkige die finale won. V.A.F.C. verdiende echter de overwinning1 voor twee keurige doelpun ten, ter wijl' de andere ontstond uit eon strafschop. Sparta Kot de gelegenheid om do leiding te nornon. voorbij gaan doo reen penalty te missen. Na rust kopte eon der V.-backs oen schot van don Sparta- Knksbinnen in eigen doel. Na rust is, Sparta voort durend sterker, doch ook het geluk zit niet mee en gebrek aan schotvaardigheid maakt, dat er niot meer wordt gedoelpunt Met 31 voor V.A.F.C. komt het einde: waarmede deze de keurige zilveren. Krans, door Geel Zwart uitgeloofd, in ontvangst konden nemen, terwijl de Sparte-aanvoerder do mooie zilveren Tak als tweede prijs ontvangt, waar mede de Sparta-medaillekast wordt verrijkt. Jammer, dat het weer zoo heeft tegengewerkt voor de Jubileum wedstrijden van het 15-jarige Sparta. BREEZAND. Zondag speeide Breezand II, een wedstrijd tegen Olympia. uit Helder, met als uitslag 32 voor Breezand. Zondag ontvangt Breezand I bez;ek van de Touringclub Zwaluwen", welke bestaat uit spe lers van K.F.C. van Koog a.d. Zaan. Waar de Zaankanters hier geheel onbekenden zijn, belooft dat zeker een aardige dag. ANNA PAULOWNA. Zooals reeds voorloopig bij advertentie ir Wad van Zaterdag werd vermeld, zal 2den Pin dag op het V.V.A.P.(Exoelsiqr)-terrein de wed,J tjd HederV.V.A.P. worden gespeeld. Helder is bij zeer velén in den omtrek een goede beleende. Na reeds vorig jaar het 3e kl'as-kampioonsohap van den N.V.B. behaald te hebben, slaagde zij er dit jaar zelfs in, dit kampioenschap ongeslagen te be halen. Door een eigenaardige kwestie zal zij echter haar promotie-wedstrijden niet verder spelen en ook het volgende seizoen weer in do 3e khus uitkomen. A.F.C. is de bekende 2e klasser uit Amsterdam. Zij is ook oonigen tijd in de le klasse geweest, maar moest Tater toch weer naar de 2de klasse terug. Voor hen die deze vereenigingen niet va® nabij ken nen zij gezegd, dat A.F.C. een uiterst svmpatliieko en faire ploeg is, die overal in het land graag als gast wordt gezien. Daar A.F.C. over een zeer snel le voorhoede beschikt, zal' het op het terrein min de KTeinealuis een spannende strijd worden, waar voor we op mooi weer en een vol' terrein willen ho- Jpen. Daar wij het A.F.C.-olftal1 nog 'niet te woten konden komen, publ'icoeren wij alvast hef Heldor- eEftal', hetwelk is als yolgb: G. Wit. Biere. Sporker. Bogaard. BKnkhof. Dijkshoorn. Bak. Zomer. Reitsma. De Boer. Wier inga. Reserve; Janmaat.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6