Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Staatsloterij. Predikbeurten. Marktberichten. JULIANADORP, Woensdagavond had in hot lokaal van C. Vader de jaarlijksche aigemeene vergadering plaats van de \ereeniging tot Bevordering van getrouw Schoolbe zoek. Aanwezig waren 23 leden. De voorzitter, de heer J. Kossen, heet de aanwezigen welkom, en hoopt door samenwerking de zaken hedenavond weer zoo te bespreken, dat het schoolfeest als gewoonlijk ver- zekerd zij. De notulen worden gelezen en vastgesteld. De heer van Vught deelt mede, dat de rekening en verantwoording van den penningmeester in de beste orde was bevonden en dat de ontvangsten hadden bedragen f 617.64)4 en de uitgaven f 574.64. Adzoo een saldo van f 42.20)4. De rekening wordt goedge keurd en den penningmeester, den heer Tigchelaar, en rapporteurs dank gezegd voor accuraat beheer "en gehouden controle. Bijde bestuursverkiezing was aan de beurt van aftreden de heer J. Kossen, dóch niet herkiesbaar. Na twee vrije stemmingen en een herstemming werd gekozen de heer C. Hoogschagen Sz., die, niet ter ver gadering zijnde, hiermede in kennis zal worden ge steld. Aan de orde is verder de bespreking schoolfeest. Voor wat betreft het eerste gedeelte van dit feest dat zijn de kinderen uit de drie hoogste klassen, wordt voorgesteld om met het oog op de finantiën een rijtoer te maken naar Schoorl en Bergen en zoo mogelijk met rijtuigen. De datum hiervoor wordt bepaald op Woensdag 9 Juni a.s. Het feest voor de drie andere klassen was niet zoo gauw geregeld en in hoofdzaak zit de kwestie hier in de voorwaarden door den zweefmolenbaas gesteld, waaraan men niet zoo maar bereid is te voldoen. Uit de vele discussies worden tenslotte een drietal voorstellen geformeerd en wel: lo. dit feest te doen plaats hebben op den 2en dag van het sportfeest van J.V.C. Dat zou/ besparing geven, terwijl er voor dat feest een draaimolen is besproken. 2o. Om gedaan te krijgen dat de draaimolen na het sportfeest van het voetbalterrein verhuist naar het dorp; ten 3e. om als er geen draaimolen te krijgen is, de spelletjes der kinderen als gewoon te houden op het land van den heer N. Hoornsman en dan na nafloop met een paar autobussen te gaan naar Huieduinen. (Tot stemming over deze vooretellen overgaande, wordt bet eerste plan om hot feest te doen plaats hebben op Maandag 7 Juni van de sportfeesten met 12 tegen 11 stemmen aangenomen. Enkele huishou delijke zaken werden besproken. Daarna nam de heer J. de Vries het woord, om den scheidenden voorzitter dank te zeggen voor al dat gene wat hij voor het schoolfeest heeft verricht en wij nemen dan ook wel afscheid, maar als het kan voor niet te langen tijd, daar het 't volgende jaar weer bestuursverkiezing is. De heer Kossen zegt dank voor deze woorden en sluit vervolgens de vergade ring. HEERHUGOWAARD. Van de ongeveer 700 panden, welke aan het net der Prov. Waterleiding gelegen zijn, waren nog steeds een kleine 200 niet aangesloten. In den aanvang van dit jaar zijn de betrokken eigenaars allen aange schreven aan de verplichting tot aansluiting te vod- doem Vooral in de heide laatst verloopen maanden zijn een tamelijk groot aantal aansluitingen tot 8 and gekomen, terwijl nog steeds eigenaars van hui zij tot «aansluiting overgaan. -r OUDKARSPEL. T Wegens bedanken van den heer P. Kostelijk al hier. als Jid van het dagelij ksoh bestuur van den Kerg- en Kerkmeerpolder, is Dinsdag jl. stemming gehouden. Ing komen 55 biljetten, waarvan op r. Kroon Kz. 35 en 'N. Kaan 20. Gekozen de heer P. Kroon Ka. AARTSWOUB. Dinsdagavond kwametö er een aantal personen m het lokaal van den heer Veerman bijeen, uitgenoo- digd door het bestuur der gymnastiekvereeniging OK.K. om besprekingen te houden betreffende het a.s. Turnfeest. De voorzitter van O.K.K., de heer R. Bruin, opende en heette alle aanwezigen welkomHierna gaf hij de volgende mededeelingen. Het feest zal worden gehouden op het laad van den heer A. Schagen. Dit terrein is in het midden van het dorp en zeer gunstig gelegen. Het eere-oomité bestaat uit de heeren J. Breebaart Dz., burgemeester, alsmede K. Vel, B. Pluister en P. Hartog Jba. De finanti- eele commissie bestaat uit de heeren P. Helder, Joh. Appel en den bofldspenningmeester. De tel-commis sie uit de heeren P. Voe en J. Koeten. De attraotie- «commissie uit de heeren P. M. Grootes, E. List, F. de Beurs en anderen.Een terremoammissie werd aan •gczochtt. Kleed gelegenheden waren reeds gevonden, o.a. in de schoollokalen, de consistoriekamer en bij Ïjarticulieren. Voor muziek was men in onderhande- ïng met de koimsen te Kolhorn en Abbekerk. Voor dansmuzieek Klein musica en de Kapel van Oost woud. Voor het plaatsen van de diverse autobussen zal men plaatsing op erven zoeken, opdat ze aan den openbaren weg geen belemmering zullen zijn. Met de timmerlieden is men in onderhandeling voor iuet in orde maken van het terrein, evenals voor het plaatsen van een oonsumptietent. Er waren van particulieren en vereenigingen reeds een twintigtal medailles beschikbaar gesteld. Het hoofdbestuurslid Zijp gaf een overzicht be- jfcreffende de indeeliög van de verschillende wedstrij den en oefeningen, zoowels Zaterdags als Zondags. Na eenige besprekingen achtte men het 't beste, de optocht vanaf het café van den heer Bakker, aan den Dijk, te houden, waardoor het geheele dorp 'een overzicht krijgt. De entrées worden billijk gesteld, terwijl er voor de inwoners doorloopende kaarten beschikbaar wor den gesteld. Er zullen 16 vereenigingen met onge veer 1000 turnsters en turners aan deelnemen. Op de lijsten voor het waarborgfonds werd goed getee- kena. Na al deze inlichtingen en besprekingen wer den nog eenige vragen beantwoord, waarna de 'voorzitter met woorden van dank voor de prettige ■Samenwerking, dezze bijeenkomst slöot. Zoo maakt het kléine- Aartewoud zich op om het groote Bondsturnfeeet te houden en wij twijfelen taiet of de ingezetenen zullen aan de bezoekers too nen, dat zij Het waard zijn. Het beloven een paar i mooie, drukke dagen voor ons stille dorpje te worden. DE ZETEL VAN DE PROV. GRIFFIE VAN NOORD HOLLAND. I;. en W. van Haarlem hebben d.d. 22 Maart j.1. een schrijven gericht aan den Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw, waarin zij bezwaar mank ten tegen vestiging van de Provinciale Griffie in het paviljoen „Welgelegen" en aanboden aan <le provin cie Visieloos en om niet af te staan een grrnd nabij den Kinderhuissingel voor de stichting van eten gouvernementsgebouw, met welk aanbod do Haarlem sche raad zich vereenigd heeft. De Ministers van Financiën en van Bin'nonlond- sche Zaken en Landbouw hebben hierop d.d. Jl Mei geantwoord, dat zij voorkeur blijven gevoc aan vesti- ging van dt griffie in het paviljoen „Welgelegen" 1 „Wel is, schrijven zij, deze huisvesting voor het J provinciaal bestuur niet in alle opzichten een ideale te achten maar zij zal buiten twijfel vold >en m is al« zoodanig ook door het prov. bestuur annein-lijk geacht. ..liet achtergelegen schoolgebouw, hetwelk tegen 1 Sopt. as. weidt ontruimd, is geschikt om daarin zon der groote kosten de bureelen onder te brengen Het eigenlijke naviljoen, waarin eenige verbeteringen «ui len worden aangebracht, met behoud van zijn waar de als monument voor geschiedenis en kn.nst, zal een I waardig vei blij! zijn voor de overige onderdoden van her, iwov bestuur. Mogelijk dat het schoolgebouw geen I blijvende oplossing zal geven, doch na 15 a 20 jsar zal mirten wrden vervangen door sen me ïw ndmini- stratn.gebouw; doch het alsdan verloren gedeelte van bet thans bestede bedrag zal dan grootcndeols afge schreven zijn'. ZIJ dseluu voorts mede, dat zij, in afwachting van nader bericht van het Haarlemsche genuvmteb jatuur, opdracht hebben gegeven een aanvang te maken met hot O]«maken van de verbouwingsplannen. DE WEELDEVERTERINGSBELASTINO. Naar Het Volk verneemt, zal het door den minister in de vergadering der Tweede Kamer van 7 Mei aan gekondigde ontwerp-Weeldeverteringsbelasting voor zien in een belasting op weeldevoorwerpen, geheven bij de bron, dat is voor het binnenlandsche product bij het verlaten van de fabriek, voor het buitenlandsche product aan de grens. Het ontwerp is echter nog om advies bij den Raad van Sstate. Tot zekere hoogte zou het tarief ook protectionis tisch werken. Van de binnenlandsche producten zal 10 pet., van de buitenlandsche 12 pet. belasting moe ten worden betaald. Om te voorkomen, dat de exporteur van buitenland sche weelde-artikelen in Nederland van de Indi sche markt zou worden verdrongen door den expor teur uit de landen van oorsprong, is bepaald, dat de 12 pet. op export-goederen weer wordt teruggestort. Alle "buitenlandsche artikelen, die onder de wet vallen, zouden dus aan deze zijde der grens 20 pet. (12 pet. plus 8 pet. invoerrechten) duurder zijn dan aan de andere zijde. EEN MOOIE VANGST. Gisternacht om twee uur hebben te Camperduin Rijksambtenaren van de belasting te Bergen en Alkmaar, in tegenwoordigheid van de inspecteurs der directe belastingen (le afdeeling) en geassisteerd door de Rijksveidwacht de lading van een schip uit Duitschland in beslag genomen, welke uit 4.000 Li ter spiritus met een accijnswaarde van f20.000 be stond. Tegen de vermoedelijke smokkelaars G. V. uit Akersloot en E. S. uit Bergen is proces-verbaal op gemaakt. Drie vrachtauto's geladen met deze spiritus zijn naar Alkmaar gebracht. Het schip was niet te bereiken, maar werd ge volgd door e«n recherchevaartuig, waaraan het ver moedelijk wel niet zal ontsnappen. Nader: Het betrappen van de smokkelaars was een alles behalve gemakkelijk werkje, vooral daar het lichte maan was. De ambtenaren zagen zich zelfs genood zaakt om een afstand van 400 meter op den buik kruipende af te leggen. De smokkelaars hadden in de duinen en langs de wegen verschillende posten uitgezet. Toch gelukte het de veldwachters ende ambtenaren ongemerkt door de afzetting te komen. Eén der kommiezen, die in gezelschap was van een Rijksveldwachter, werd plotseling tot zijn gro> ten schrik door een hond van een der posters in zijn broekspijpen gebeten. Een fluitsignaal van den Rijksveldwachter volgde onmiddellijk met bat ge volg, dat twee van de smokkelaars gearresteerd kon den worden. Alkm. Crt. SENSATIONEELE AUTODIEFSTAL. In Vogelenzang gingen gisteren twee opgeschoten jongens er met een onbekeerd staande auto van door. Een eind verder weigerde echter de motor, waarop zij, toen zij bemerkten achtervolgd te worden, de vlucht namen. Zij zwommen de Leidschevaart over, dreigden de achtervolgers met een broodmes en zwommen vervolgens een sloot over. Daar bleef een hunner in den modder steken en kon worden gegre pen, waarop de ander zich gewillig overgaf. Beiden werden aan de Bloemendaalsche .politie overgele verd. DE WATERSNOOD IN DE TWEEDE KAMER. Bij de Waterstaatsbegrooting hebben verschillende leden der Tweede Kamer 't woord gevoerd over den groeten wateenood die pas achter den rug is en die voor millioenen aan schade heeft gebracht. Er is ge wezen op verschillende misstanden, critiek uitgeoe fend, hulde gebracht, gevraagd om grootere en krach tiger waterschappen, meer centralisatie in het be* voegdheidsgebied van het waterschap, het betalen van alle ingezetenen aan de dijkslasten enz. enz. En het resultaat: tot op dit oogenblik nog niemen dal, er was een algemeen streven om het maar te laten als 't was. Maar afwachten en in den letterlij ken zinGods water maar over Gods akker laten loopen Uit het ministerieel e antwoord laten wij het volgen de volgen: Sprekende over den watersnood zeide de Minister dat de heer Van Voorst tot Voorst als rechter van instructie is opgetreden en meteen vonnis heeft ge veld. Het gaat niet aan naar een schuldige te zoeken. Beter is het na te gaan of de organisatie om dergelijke rampen te voorkomen, wel voldoendeis. En dan meent de Minister te kunnen zeggen, dat de grond slag van de organisatie goed is en spréker ziet niet in dat het voorkomen van watersnood niet zóó gere geld zou kunnen worden, dat wij niet zouden kunnen zeggen, dat watersnood niet meer zal voorkomen. Misschien heeft er wel iets gehaperd bij de water schappen en wellicht hadden de Provinciale bestu ren iets meer kunnen doen. Spreker zal ook eens nagaan of het ontbroken heeft aan het noodige oppertoezicht. Met berusting kan gezegd worden, ging spr. voort, dat alles gedaan is, om watersnoodrampen te voor komen, al is het best mogelijk, dat hier of daar nog iets ontbroken heeft. Doch spr. herhaalde, dat de grondslag goed is. Het zou verkeerd zijn, alle be moeiingen bij het Rijk of de provincie te brengen. Intusschen moet overwogen worden of in de te genwoordige indeeling van de waterschappen, een zoodanige wijziging moet worden gebracht, dat voortaan nergens meer van administratieve, finan- cieele en technische machteloosheid gewaagd kan worden. En natuurlijk moeten ook de Rijkswaterstaat en de provinciale besturen hun plicht verstaan. Onder applaus sloot de minister zich aan bij de hulde, gebracht aan degenen, die het hunne heb ben gedaan, tot leniging van den watersnood. Hier brak de minister zijn rede af. Het is zeer, zeèr droevig. -- WINKEL. De heer J. van Zoonen Dz., ambtenaar ter se cretarie dezer gemeente, slaagde voor liet schrif telijk gedeelte van het te Haarlem gehouden exa men gemeente-administratie. DE MAAS BLIJFT ZAKKEN. In geheel' Zu.d-Limbrg blijft het Zakken van de Maas aanhouden en hier en daar komen de over stroomde boerderijen, wegen en tuinen weer boven. Er is echter weer' veel schade geleden. Vooral de dorpen tusschen Maas en Roer, waar nu voor de derde maal sinds Januari jl. het water 250 oonmee- doogend heeft huisgehouden, hebben veel geléden. Ook veie' kleine eigenaren in Zuid-Limburg hebben ditmaal groote schade bekomen aan landerijen en tuinen, welke stellig in de tienduizenden loopt. Verschillende wegen zullen hersteld moeten wor den, terwijf ook de kunstwerken hier en daar érn stig beschadigd Zijn- Het is wet eigenaardig, dat het water thans is gekomen op plaatsen, die bij den grooten waters nood droog zijn gebleven. De schade is niet garing, omdat het water met groot geweld is komen aan zetten. De velden en tuinen zijn wederom met een laag grijs slib bedekt. De veldvruchten rijn opge woeld en vernield. Opnieuw kunnen tuiniers en landbouwers beginnen aardappelen te pooten; vruch ten zaaie, planten uit te zetten terwijl men moe afwachten noe het grasland er uit zgj zien als het water eenmaal gezakt zal zijn. GEMEENTE ANNA PAULOWNAi. Geboren: Hiske, dochter van S. Wüms én van H. M. Duinker. Hngelbertus Ewaldus Franoisous, Zoon van E. P. Zwager en van E. M. M. Lee. Johannes Petrus, zoon van W. Stam en van O. de Wit. 0 Ondertrouwd: Aafje Catharina van dar Kloos ter, oud 20 jaar, zonder bezoop «n Paulua Johan nes VoorthuijZen, oud 24 Jaar, éfeotrfaUm, beiden wón. te Anna Paulowna. Alida Heddes, oud 19 jaar, zonder beroep en Johannes Hendrikus van den Berg, oud 25 jaar, landarbeider, beiden te Anna Paulowna. Geertruida Maria Nap, oud 27 jaar, te Anna Paulowna en Gerrit Boa, oud 27 jaar, land bouwer, te Schagen. Getrouwd: Johannes Hubertus Gooesen en Trijn tje Jee. Pieter Siot en Neeltje Catharina Marga- retha Kuiken. Jaoob Hendrik Noorden en Haar tje Meeldijk. Overleden: Reinouwtje Dekker, oud 61 jaar, eoht- genoote van P. Delver. HUIS VERKOCHT. Het nieuwgebouwde burgerwoonhuis aan de gpoorlaan, eigendom van de heeren Vlamiug en o. A. Knüwer, is, naai we vernemen, ait de hand verkocht aan den heer J. Beste vaar, alhier. GEMEENTE SCHAGEN. t-,- 1 Wilhelm in a, dochter van Jaoob Dirk Slot en Diederika Oudshoorn. POLITIE» Gewonden: een handtasohje met portemonnaie; een kmderportemonnaitje; 2 rijwiefplaatjes; een pakje, inhoudende galon. N Vermist: een rijwielplaatje. NA DE STAKING IN ENGELAND. In Engeland wordt de afwikkeling van de groote staking nog bemoeilijkt door de rantsoeneering van de steenkolen, ten gevolge van den stilstand in de kolenmijnen. De spoorwegen moeten bij gebrek aan kolen de diensten beperken, ook de Pinkster-uit stapjes, waarvoor anders goedkoope en ruime reis gelegenheid bestond, eronder lijden. Voor alle be ambten dié zich weer aanmelden, is dus geen werk. In de haven» van Zuid-Walt» wordt de toestand eveneens beheerscht door de kolenvoorraden. Met het lossen van de schepen, die er tijden» de sta king stil hebben gelegen, is enkel een kleine groep van de beschikbare werkkrachten doende, en men kan niet meer bootwerkers aannemen, vóór de ko- lenuitvoer en het bunkeren hervat mogen worden. De eenige schepen die mogen bunkeren, zijn die, welke gebruikt worden voor den aanvoer van noo dige levensmiddelen. Het gevolg is, dat, terwijl de staking gedaan en overal bet tegendeel van een weerzin tegen hervatting van het werk te bespeuren, is, het aantal werkloozen geweldig toeneemt en de financieele last alleen van de kassen der vakver- eenigingen op het fonds voor verzekering tegen werkloosheidwordt afgewenteld. Het conflict bh de mijnen blijft dus de voornaam ste moeilijkheid voor het herstel van het normale leven. Baldwin heeft met het bestuur van de mijn werkers geconfereerd en, naar verluidt, er toen op aangedrongen, dat het genoegen zou nemen met een onmiddellijke en aigemeene verlaging van het minimum-loon met 10 pet., een besluit waarvoor het congres van gedelegeerden dat morgen verga dert, de verantwoordelijkheid nauwelijks op zich 2al willen nemen. Met een hoofdelijke stemming on der de mijnwerkers zeiven over de voorstellen voor een regeling is zeker nog e enweek gemoeid en dan staat nog te bezien, hoe die uit zal vallen. VERGIFTIGING? Uit Wanne-Eickel, (Westfalen), wordt gemeld, dat aldaar drie personen overleden zijn na het gebruik van ingemaakte groenten» HET SLECHTE WEER IN (BELGIS. In de Ardennen regent het zoo zwiaar en langdu rig, dat de zijrivieren van de 'Maas, de Ambléve en de Ourthe voortdurend wassen en op sommige pun ten reeds buiten baar oevers zijn getreden. SNEEUWVAL. Ook gisteren is in Zuid-Frankrijk nog sneeuw ge vallen. Het weer schijnt evenwel beter te worden. EEN REIS OM DE WERELD. Uit New York, 19 Mei. Heden vertrekken met de „Mauretania" Morris Titherington en John. Gold- strom voor een reis om de wereld. Van New York naar Plymouth en van Yokohama naar Victoria zul len zij per stoomschip reizen. De rest van den af stand. ongeveer 18.500 mijl, zullen zij per vliegtuig afleggen. Om het record te breken, dat in 1913 door Jcbn Henry Mears - uit New York werd gemaakt, die den afstand met stoomschepen en treinen in 35 dagen, 21 uur en 35 minuten aflegde, zullen bei de wereldreizigers voor 24 Juni .te half twee 's mid dags in New York imoeten terug zijn. NAAR PARIJS TE WINKELEN. Er gaan nu zooveel Fransche franken in het En- gelsche pond, dat het voor Londensche dames \vel heel verleidelijk moet zijn om te Parijs te gaan win kelen. De Matin deel't mede, dat men aan het verlan gen dier dames tegemoet zal komen door op het luchtvaarttrajekt Londen-Parijs extra-vliegtuigen in te leggen voor menschen uit Londen, die een dagje te Parijs willen doorbrengen, en 's avonds weer thuis eten. Deze vliegtuigen vertrekken 's Ochtends om acht uur uit Londen, zijn kwart over tienen te Parijs, vanwaar «zij weer. om vijf uur vertrekken. Aankomst te Londen halfaobt. IN DEN BERENKUIL. Te Bern reed gisteravond %een. tienjarige jongen, met 2ijn fiets vlak bij, de bekende berenkuil een an dere jongen aan en beiden vielen in de kuil. Van de beren, die wild van de schrik waren, wist een uit de kuil te komen. Het dier werd spoedig weer opge vangen. doch inmiddels had. een andere beer een der jongens aangevallen en levensgevaarlijk ge wond. De tweede jongen is er zonder kleerscheuren afgekomen. VAN ROME NAAR JAPAN. UIL Rome, 18 Mei. Nobile, de commandant van de „Norge", zal in een schip van het zelfde type van Rome naar Japan vliegep. De Japansohe regee ring heeft het vorig jaar een dergelijk luchtschip be steld. EEN GEVAARLIJK HAARKLEURMIDDEL. De Londensche rechter heeft gisteren aan mevrouw Elizabeth Gozney, de echtgenoote van een stations chef in Buckinghamshire, een schadevergoeding van 544 p.st. toegekend, te betalen door d, Rapidol- maatschappij. fabrikante van een haarkleurmiddel. Mevrouw Gozney beklaagde zich dat zij na ge bruik van de haarverf zweren op hoofd en lichaam gekregen had en dat ten slotte ook haar hart aange daan was. De maatschappij voerde aan dat zij de voorschriften niet nauwkeurig opgevolgd had en niet zooals aangeraden was, vooraf een proef met het middel had genomen, om na te gaan, of haar huid „geschikt" was. Bij de behandeling van de zaak bleek dat meer menschen nadeelige gevolgen van het middel hadden j ondervonden, ofschoon niet* van ernstigen aard. I Een dokter verklaarde, dat hij geloofde dat de hart aandoening van de vrouw geheel zou genezen. BOOS WEER IN FRANKRIJK. Er hebben opnieuw hevige sneeuwstormen in Zuid-Oostelijk Frankrijk gewoed. De Rhöne is op veTe plaateen buiten haar oevers getreden en heert dorpen en boomgaarden overstroomd. RELLETJES OP DE GROENTENMARKT. Op de groentenmarkt te Brussel' hebben zich, naar de oorrespondent dar N.R.Ort. meldt, in ver band met de toenemende duurte, eenige ongeregeld heden voorgedaan. Een aantal huisvrouwen maak ten zich van .verscheiden balen met aardappelen, asperges en andere 'groemten; voor Duitsohland be stemd, meester en verspreidden allés over den grond. De politie moest tusschen beiden komen om de orde te herstellen. WEER EEN GEVECHT. Uit Koetaradja, 19 Mei. In den nacht van 17 op 18 Mei kreeg de patrouille ond den lsten luitenant der infanterie H. J. M. Klaar, in kampong Limbang in het landschap Kloet, aanraking met de bende van Tjoet Ali. Eén marechaussee is gesneuveld. Twee wer den zwaar gewond. Licht gewond werden sergeant Kars, een Menadoneesch sergeant en drie marechaus sees. Luitenant Klaar werd onbeduidend gewond. Zes kwaadwilligen werden neergelegd. Eenige wa pens werden buit gemaakt. Trekküng, yan Dinsdag 18 Mei. No. 9621 f56.000. Nos. 53 9318 f1500. Nos. 1783 5315 9136 f 1000. Nos. IJ 70 3781 7290 19583 20520 f400. Noe. 1813 11181 U939 13213 13673 f 200. Nos. 6480 6632 9935 11554' 14028 17798 19286' 20490 f100. Prijzen van f70. 184 386 456 460 478 1239 1327 1501 1529 2924 3162 3244 3284 3511 3518 3755 3943 4071 4159 4404 4467 4515 46M 4680 4702 4S01 5002 5049 5157 5400 5408 5427 5948 6025 6231 6291 6327 6759 6770 6895 6905 7072 7114 7147 7203 7273 7282 7373 7468 7733 8103 8173 8238 8250 8274 8614 8714 8725 9159 9216 9245 9297 9386 9404 9575 9699 9729 9786 10005 10008 10188 10353 10374 10704 10767 11002 11073 11375 11383 11646 11689 11732 12004 12009 12389 12427 12499 12552 12661 12943 13140 13159 13492 13603 13779 14086 14188 14334 14396 14426 14431 14446 14792 14863 14984 15050 15289 15345 15399 15508 15603 15691 15749 15774 15851 15914 15930 16004 16009 16274 16293 16390 16455 16483 16562 16669 16881 17043 17049 17097 17177 17198 17205 17259 17307 17420 17465 17478 17548 17616 17773 17923 17964 17981 18105 18197 18288 18322 1S82S 18339 18420 18504 18538 18578 18610 18635 18885 18886 18998 19094 19106 19109 19113 19448 19474 19511 19602 19920 20154 20182 20204 20515 20553 20720 20731 20797 20843 Trekking ren Woensdag 19 Mei. Nos. 2230 4940 6499 11308 16171 17535 f 1000. ..Nos. 6446 8399 9328 f 400. Nos. 957 1798 16236 16810 f 200. Nos. 1826 2579 13867 16535 18915 19759 f 1000. Prijzen van f 70. 58 125 227 349 452 531 568 596 677 77 0 823 969 1043 1117 1263 1801 1316 1336 1364 1510 1845 1877 2008 2148 2312 2605 2620 2628 2773 2900 3034 3059 3130 3272 3537 3776 3777 3782 3833 4474 4664 48-41 4939 5308 531-1 5541 5691 5930 6029 6150 6225 6697 7141 7512 7572 7634 7665 7735 7974 7988 8002 8006 8255 8378 8392 8409 8425 8451 8951 9032 9042 9088 9338 9543 9632 9880 9891 9932 9964 10175 10378 10569 10698 10987 11223 —239 —354 —488 11544 11563 —621 —777 11792 11869 12145 12209 12349 12374 12388 12584 12687 12940 12947 13023 13166 13251 13268 13299 13347 13917 13934 14155 14165 14270 14602 14606 14723 14960 15066 15097 15335 15371 15505 15793 15829 15971 16086 16203 16799 16849 16980 10998 170U 17058 17154 17227 17384 17460 17608 17610 17938 18016 18086 18146 18291 18297 18499 18510 18649 18828 18847 18927 19227 19291 19412 19703 19767 19787. 20051 20M3 20279 20388 20517 20569 20585 20603 20649 20780 EERSTEN PINKSTERDAG. NED. HEH\r. GEMEENTE te: Sohagen, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Coll. Zonding. Schagerhrug voorm. halfblf, Ds. Buiskool. Kerkkoor. i Schaalcollecte, Oudkarspel, geen samenkomat. Dirkshorn, voorm. halftien (zonnetijd), Ds. de Leeuw. Onderwerp: „Waarom het goed was dat Jezus boon ging." Julianadorp, voorm. halfelf <n. t») Ds. H. v. Oyen, i van Haarlem. Hippolytushoef, voorm. halfelf, Ds. TInholt. Den Oever, nam. halfdrie Ds. Tinholt. Buigerbrug, voorm. halfelf, Ds. v. d. Ivreeke. Wieringerwaard, voorm halfelf, Ds. Groeneveld. Coll. noodl. kerken en personen. Warmenhuizen, geen dienst. Winkel, geen dienst. Heerhugowaard, nam. 3 uur. Ds. Hornstra. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. Loon. Oude Niedorp, voorm. halfelf, Ds. Schermerhorn. Veenbuizen, geen dienst. DOQPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. ,10 uur, Ds. v. d. Veen. Oudesluis, nam. 8 uur (nieuwe tijd)., Ds. v. d. Veen. i Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de heer Postihuma. Collecte voor de Uitwendige Zending. Nam. 7 uur, de heer Posthuma, Callecte voor' de Uitwendinge Zending. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. GEREF.yGEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. halfdrie, Preeklezen. TWEEDEN PINKSTERDAG. NED. HERV. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. halfelf, Ds, v. Dijk, van Schagen. Kolhorn, voorm. halfelf, Ds. Groeneveld. Coll. noodl. kerken en* personen. Warmenhuizen, voorm. halfelf, Ds. Hornstra. Coll. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. van Loon. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de hear Posthuma. Collecte voor de Uitwendige Zending. SCHAGEN, 20 Mei 1926. 8 Paarden f150 a f350, 5 Stieren f150 a 350, 31 geldekoeien magere f180 a 300,70 idem vette f275 a f470, 50 kalfkoeien f200 a 400, 16 pinken f100 a 160, 132 nuchtere kalveren f 12 a 24, 528 overhouders f 32 a 40,, 1123 lammeren f 12 a 20. 6 bokken en geiten f 6 a 12, 28 varkens, mag. f 30 a 40, 41 idem, vette per 'Kg. f 0.80 a 0.88, 100'biggen f 10 a 30, konijnen f 0.50 a 2.50, 59 kippen 1 0.75 a 2, 240 Kg. boter f 1.70 a 2. FJHRYETLTNG SCHAGEN, 20 Mei. (VoorToopig bericht). Heden was de aanvoer 193 partijen kipeieren, 48111 stuks. 52 partijen eendeieren, 9189 «:uks. De prijs der kipeieren liep van f 5.10 tot f 6.30. Een pariijtje kleine eieren ging voor f 4.50. De veiling duurt voort. HOORN, 19 Mei. Aangevoerd: 64 varkens: vette varkens 8287 ct., "Londensche varkens 7478 ot., Zouters 7880 ct. Handel matig. WIERINGEN, 19 Mei. i Op de heden gehouden rammerenmarkt waren aangevoerd: 50 lammeren, 2 koeien en 1 stier. De Jammeren golden van f 1417, de koeien f 200 en de stier f 240. Veel - kooplieden, doch handel stug. AMSTERDAM, 19 Mei. Aangevoerd: 268 vette kalveron, le kw. 94105 Oct., 2e kw. 7892 ct., 3e kw. 6076 ot., per Kg. levend gewicht. 146 nuchtere kalveren f 12—20 per stuk, 709 varkens Holï. le kw. f 1.021.04 per kg., Overzeesche en Geldersohe le kw. fl L021.04, sl icht gewicht, vette varkens 96100 ct. p. Kg. slaohtgew. ALKMAAR, 19 Mei. Asperges, dikwit f 5462, idem dik blauw f 32— 50, prei f 5.208.90, per 100 bos. Bloemkool, Je soort f 3856, 2è soort 2234, por 100 stuks. Rabarber f 10—23.20, raapstelen f 0.60- 5.20, wor telen f 13.20—18.90, per 100 bos. Postelein f L9 - 26, spinazie f 5.2033.20 per 100 Kg. Kropsla f 2.806.70, komkommers x 12.8020, per '100 st. Aardbeien f 1.501,80 per Kg. radijs f 26.70 per 100 boa.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6