SchagerCourant SPAANDER Co., Het Witte Kruis-Feest te Winkel. Installatie Burgemeester Visser te Nieuwe Niedorp Zaterdag 29 Mei 1926. 69ste Jaargang. No. 7850. Vierde Blad. Heeren VOOR UW KLEEDINü naar De Autobus in de Tweede Kamen Zaterdag, Zondag on Maandag is het feest te Winkel,, n.1. het herdenkingsfeest van het 50-ja.rig bestaan van de afdoeling Winkel van Het Witte# Kruis. Men heeft ln Winkel mot recht gevoeld, dat zulk een dag niet onopgemerkt mocht voorbijgaan cn ijverig is men bezig geweest om de voorbereiding, van deze herdenking in één woord grootsch te vieren. Notaris Van Leersum, de ziel van het feestcomité, zeide Donderdag tot ons: Kom nu morgen eens kij ken en zet er wat van in de krant. Wij hebben gaarne aan die uitnoodiging gehoor gegeven en zijn Vrijdagmiddag naar Winkel ge weest. Onze intree' op het. veilingsterrein bewees ons dat zoowel het groote en ruime veilingsgebouw als twee groote zeilententen gebruikt werden voor dit feest. En binnen? Ja, daar was alles nog druk in de weer. Allo handen repten zich om te timmeren, te versieren, te etaleeren cn het was er nog een rechte chaos. Maar toch een persman heeft spoedig in de gaten of het wat worden kan, ruikt als 't wai*e of de zaak in goede handen is, proeft wat komen zal. En dan: dan belooft het daar in Winkel wat extra's te worden. Zeer practisch had men er voor gezorgd, dat de twee tenten en het marktgebouw als één geheel in elkaar liepen. En stands van allerlei aard en daarom zoo dub bel aantrekkelijk, vónden wij reeds in wording Wij zullen er enkelen noemen: een stand van de Ontsmettingsinrichting ie Alkmaar en daarnaast een stand gewijd aan de Malariabestrijding door de bevolking. En zoo de rij langs, vonden wij vertegen woordigd de firma Joh. Louwers uit Alkmaar met verplegingsartikelen en vervolgen.® zèec- van pus voorgesteld, hoe «en magazijn van een Witte Kruis- afdeeling er moet uitzien. Dé Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar was eveneens present en waar deze dienst door toezicht op den verkooip van levensmiddelen en andere waren werkt in Jiet belang van do Volksgezondheid en dus ook in het belang van zieken en zwakken, was deze- inzending in alle opzichten hier op zijn plaats. Wij zagen enkele apparaten in gebruik bij de on derzoekingen, ook vonden wij geëxposeerd een keuze uit vele afgekeurde waren. Is suikerwater met een geurtje of een kleurtje als wijn te verkoopen niet direct gevaarlijk, anders wordt dat als gebruikt wordt keukengereedschap dat sterk lood afgeeft, verkocht worden knikkers met een aniline kleurstof gekleurd, enz. En het loopt zeker de spuigaten, uit als wij zien hoe suikerwerkfabrikant gewone spijkers gebruikt in het speelgoed voor de kleinste kinderen. Wij zien verder raadgevingen grafieken, kortom, de stand geeft een sprekend beeld van de groote waar- de van deze inrichting. Ook is vertegenwoordigd de Gemeentelijke Gas fabriek van Winkel en Nieuwe Niedorp. En de heer Moijor. do directeur doe: alles om het gas te propa- geereri. Zoowel Zaterdag als Zondag worden er kook demonstraties gehouden en zal de zuinige huismoe- dys worden aangetoond, hoe goedkoop gas is, en hoe hoerlijk men op een gasfornuis koken kan. Er zullen menu's geserveerd worden die menige restaurant tot eer zouden strekken. Er zal hoogst waarschijnlijk ook een stand zijn van de Coöp. Zui velfabriek Westfriesland die zal demonstreeren dat: Natuurboter niet is te vervangen. De Handelskamer te «Rotterdam is eveneens met 'n smaak vollen stand present en het is vooral-de coöperatie „de Tijdgeest" die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt, door de ze inzending niet alleen, maar niet minder door in een worptont tal van artikelen gratis beschikbaar te stellen terwijl voor het buffet manden met ranja zijn geschonken.. En gaven deze reeks van Tanden allen ieder iets moois te verwachten, hetzelfde kan, naar ons oor deel in nog grootere mate gezegd worden van de in zending der artikelen voor de verloting en fancy- fair. Dat is een keur van de fijnste en smaakvolste voonverpen, geschonken door zeer vele ingezetenen en blijkbaar con amore en van ganscher harte. Het was werkelijk der moeite waard om dat te bezien en wij twijfelen er nieb aan of menig oog zal zich be- geerig op deze étalage vestigen. Voor vermaak en afleiding is eveneens gezorgd en dan noemen wij, detheetuin cjie geheel versierd zal zijn met bloemen en plariten en waarin een goed voorzien buffet vele versnaperingen aan de dorstigen zal kunnen verschaffen. Het vroolijke rad, do vroolijke keuken, een bal- werptont, enz. enz. schenken vroolijkheid en jolijt, terwijl oen ruime danstent met buffetten, en siga- rensiand, het geheel als 't ware vervolmaakt. Als aD Jes straks aangekleed is en vroolijke muziek weer klinkt. de feestverlichting brandt, dan kan het niet anders of hei moet een ieder een roep van bewon dering afdwingen voor het goed geslaagde gehe§l. Wij moeten hier nog even aan toevoegen dat het Prov. Electr, bedrijf voor den stroom zorgt en dat de feestverlichfing is ontworpen door den heer D. v. d. Oord van Barsingerhorn. Als hei zonnetje nu maar schijnt, gedurende deze drie feestdagen, dan zal Winkel een zeer druk be zoek krijgen een druk bezoek dat wat .in elkaar is gezét en geboden wordt ten volle waard ia. Gaarne mak.on wij belangstellenden attent op een biizonder aardige étalage, ontworpen door Keetman en .Sohoorl. zoo geheel aansluitende op dit feest. Z'e .voor de bijzonderheden de in dit dummer voorkomende advertentie. Het daarin opgenomen feestprogramma toont in verscheidenheid dat men zich geen oogenbük op "Winkels feest behofeft te ver velen, talrijk en van allerlei aard als den bezoeker wordt geboden! D« heer Van BraAtmkerk juichte bet wetsvoorstel toe, omdat het een einde maakt aan de heerschende chaos op het gebied van bet autobusverkeer, dat 1 thans onveilig en onvoldoende geregeld is. Voldaan is spr. echter niet geheel, omdat het ont werp niet van ruimere strekking is; het gemis van een regeling van het verkeer met vrachtauto's noem de spr. in dit verband. Ook de oplegging van den plicht aan autobusondernemers om zich te verzeke ren tegen hun schade-aansprakelijkheid, een regeling vah de arbeidsvoorwaarden der chauffeurs, de keu ring van de autobussen miste spr. Wel geschiedt de keuring door de gemeenten, 'onder toezicht der pro vincies, doch de keuringsvoorwaarden loopon zeer j uiteen. Ook deze spr. drong er op aan, dat Ged. Staten I zich bij het vorleenon van vergunningen niet al te zeer zouden laten leiden door concurrentievrees met tramondernemingen. Spr. wenschte ook centrale .keuringsbepalingen. De heer Krijger (c.-h.) betreurde het eveneens dat de schade-aansprakelijkheid in hei ontwerp ont breekt. omdat aldus de concurrentievoorwaarden met tramwegondernemingen niet gelijk zijn. Spr. wenschte voorts meerdere zekerheid- voor de arbeidsvoorwaarden van het personeel, en wees in dit verhand eveneens op de ongelijkheid der concur rentievoorwaarden. Eenheid in de keuringsvoorwaarden is ten zeerste gewenscht. Een gezonde Ontwikkeling van het auto verkeerswezen wordt door het ontwerp niet be moeilijk" doch gewaakt moet worden, dat hei alge meen be'ang ryet wordt geschaad. In dit opzicht vreesde spr. dat door de onbeperkte uitbreiding van :1e autobusr'iensien groote kapitalen oneconomisch zullen worden bes eed. Nie'fegenstaande deze bezwa ren. ju'chte spr. het ontwerp toe. De heer Marchant (v.-d.) betoogde, dat de ge meenten autonoom moeten blijven ten aanzien van het autobusverkeer binnen bun eigen gebied. Spr. vroeg of hét niet mogelijk is een bepaling in bet ontwerp op te nemen, waarin gezegd wordt, dat bij intercommunale autobuslijnen de vergunning van Ged. Staten slechts geldt tob de grens der gemeen te. wanneer deze zefi behoorlijk voor haar verkeer zorgt. De heer Duymaer van Twist (a.-r.) wees op bet govaar, dat ontstaat door bet rijden van ureede bussïbn over smalle wegen. De heer v. d. Waordon (s.-d.) besprak met in stemming het wetsontwerp, dat hij gaarne van verdere strekking 'had willen zien. Spr. drong even eens aan op gelijkmaking van de concurrent ié- v Vwaarden. Er moest een eind gomaakt worden aan de kapitaalsverspilling door de conurrentie der bussen. Door de bepalingen, die Mr. Marchant wenscht. wordt feitelijk het intercommunale auto bus vorkeer onmogelijk gemaakt. De lieer Schaper (s -d.) drong or op aan. dat veiligheidsvoorschriften zuilen worden voorgeschre ven, speciaal opt drukke dagen en voor plezier booten Spr. stemde in met. oen bepaling voor de inter communale lijnen, zooals de lieer Marchant bepleit te, mits op verstandige en niet op draconische wij ze toegepast. De minister van Waterstaat trok uit de gehoud.cn discussies de conclusie, dat het weT bleek, welk een belangrijke plaats de autobus in het verkeer in neemt. De ontwikkeling daarvan mag volgens hem niet worden belemmerd. Er moet yoor worden ge zorgd. dat dit autobusverkeer een gezonde plaats in bet. algemeen verkeersleven inneemt. Een con- cessiestelsel is noodig voor de autobus. Dat het stelsel' provincie-gewijd woedt geregeld, mag ook niet als bezwaar gelden; bij tallooze wet ten is de uitvoering gelegd in de handen der Provinciale besturen. Bovendien is het niet on mogelijk dat zij door< een soort onderling overliep- tot. een geiijke toepassing der wet Zullen komen. Te overwegen valt of niet in dit opzicht Ged. Star ten op de wensoheüj lcheid daarvan gewezen kunnen w. rilcn Wat de bevoegdheid der gemeentebesturen betroit, aan de autonomie dezer besturen tornt dit wets n'werp n et. Een bepaling als do heer Mar ohant wil, is met nopdig; dat de wet niet genoeg geeft, erkent de minister. Het wetsontwerp is ook maar een eerste stap. Goederenvervoer per auto z >u bij gelijke bepalingen als thans voor de perso nen-autobus en worden voorgesteld, tot ontduikin gen kunnen leiden'; op dit gebied is er nog wei nig ervaring. Wanneer de tijd voor regeling van het autovracht- vervt er gokomen is. zal spr. gaarne overwegen met wettelijke bepalingen te komen. Spr. wil overwegen, of hij, ten aanzien van de verzekering tegen solade-aansprakelijkhcid iets zou kunnen doen. Eenheid van toezicht en eenheid in de keuringstarioven moet mem laten groeien. Komt er geen gezondé toestand op dit gebied, dan kan spr. dit altijd nog bevorderen, door wetswijziging. Op de breedte der auto's zal zeker worden gelat. i'oen werd begonuen wet de artikelsgewijze be handeling van hot ontwerp en ook ten éinde go bracht. Later zal nog een %weede lezing over dit wetsontwerp volgen. Alkmaar - Langstraat. Tn do Tweede Kamer is in behandeling geweest he:t wetsontwerp tot wijziging van de wet van 23 April 18880, betreffende de openbare middelen van ver voer. met uitzondering der spoorwegdiensten, met welke wetswijziging beoogd wordt voor de autobus sen tot een vergunningstelsel te komen, en de vrije concurrentie te beperken. De minister kreeg eerst nogal wat critiek van den beer Van Aalte,. die zijn bevreemding uitsprak dat dit wetsontwerp alleen gold voor autobussen voor personenvervoer. S'pr. was bevreesd dat men -er al leen op bedacht was het autobusverkeer te beperken, inplaats vah te regelen. Spr. vreest met het oog op de bevoegdheid die aan de gemeentebesturen wordt veraten, om verordeningpü vast té stellen voor auto bussen een toestand vah verwarring en meent, dat alleen het algemeen belang en niet de concurrentie vrees van tramwegen den doorslag mag geven. Toen wij Vrijdagmiddag tegen 2 uur in Nieuwe Niedorp arriveerden, heerschte daar al een gezel lige drukte. Vlaggen uit vele woningen, het aan wezig zijn van versierde rijtuigen, versierde fietsen en ruiters op feestelijk getooide paarden, wees op iets bijzonders. En dat was het ook, want de heer A. Visser zou worden geïnstalleerd en dat hiervoor zooveel werk was gemaakt, bewees wel dat -het de wensch was geweest van een groot deel der burgerij, dat de heer A Visser de burgemeester zou worden, de opvolger van den heer Koopman, die voor alles steèds was geweest Niedorps burgervader. In de raadzaal vonden wij alles voor de plechtig heid gereed en weldra was het oogenblik der instal latie aangebroken. De heer Pluister, de nog eenige wethouder, open de de vergadering en wees er op dat deze niet vol tallig kon zijn. De heer Blokker toch was buitens lands en de vacature-De Groot was nog niet ver vuld. De opvolger van den heer De Groot, hoewel dan nog niet geïnstalleerd, was tot spr.'s genoegen reeds present. Spreker zeide, dat deze vergadering was belegd voor de installatie van den Burgemeester en dat hij de heeren verzocht, zich daartoe te bepalen. Voorgelezen werden vervolgens het besluit van do benoeming van den heer A. Visser tot burgemeester en dat deze in de handen van den Commissaris der Koningin de vereischte eeden had afgelegd. De Installatie. Toen werd de nieuwe burgemeester door den secretaris binnengeleid en vervolgens door den hoer Pluister als volgt toegesproken: Geachte Mijnheer Visser, Mijne Heeren, Door de benoeming van U, mijnheer Visser, den oudsten wethouder dezer gemeente, tot burgemeester, rustte op mij de taak deze vergadering te beleggen en heb ik de eer U in U.w ambt te mogen Installeeren. Toen burgemeester Koopman was overledon, rees ook al heel spoedig hier de vraag, wie zal zijn op volger worden? Het is een. feil van algemeene bekendheid dat meerderen op het dorp dit gaarne wilden zijn. Van t© voren was ech'er tusschen dezen reeds vastgesteld, dat hoe de uitslag ook mocht wezen, de onderlinge goede verstandhouding er niet onder zou lijden. Én waar aan U, mijnheer Visser de eer is te beurt ge vallen, benoemd te worden tot burgemeester van deze mooie gemeente wil Ik U van deze plaats een hartelijk wolkom toeroepen en U mijn gelukwen- schen aanbieden. Ik behoef tot U niot te gaan spreken over hetgeen U hier zult vinden te doen en welke belangrijke vraagstukken aan de orde zijn, volkomen als gij na tuurlijk met de plaatselijke toestanden op de hoogte zijt. Toch- kan ik niet nalaten een paar zaken naar vo ren te brengen, ten eerste de bedreiging van het be staan der lijn Schagen-Wognum, De opheffing van deze lijn zou voor onze gemeente groot ongerief ge ven, vooral wat het goederenvervoer betreft, dus ver lies beteekenen. Verder yvil ik wijzen op do uitste kende communicatie welke wij thans door de auto bussen hebben. Deze plaats is. om een geijkten term te gebruiken, door de autobussen uit baar isolement verlost. De burgers stellen dit zeer op prijs, maar ook hier donkere wolken aan den hemel, onderlinge concurrentie toch zou de thans zoo schitterende ver binding .met Alkmaar op den duur wel eens ern stig kunnen bedreigen. Hier een alleszins bevredi gende oplossing te vinden, zal veel van uw tact vragen. Ik hoop. mijnbeer Visser, dat het U gegeven mag zijn deze en in den loop der jaren nog vele andere vraagstukken tot een goede oplossing te brengen in het belang,van N. Niedorp. Dat U daar steeds ern stig naar zult streven en de wil daarvoor bij U aan-1 wezig is. behoeven wij niet te betwijfelen, dit is voldoende gebleken uit de wijze waarop gij uw wet houdersfunctie hebt waargenomen en uit de belang stelling welke gij altijd aan den dag hebt gelegd en de opofferingen welke gij U dikwijls hebt getroost waar het gold de belangen van verschillende ver- eenigingen te behartigen. Door Uw vele ervaringen zal het burgemeestersambt U niet moeilijk vallen. Toch mijnheer Visser, kan het mijns inziens moei lijk Tegengesproken worden als ik zeg dat U geen ge makkelijke raak wacht. Geen gemakkelijke taak, omdat gij de opvolger zijt van Burgemeester Pieter Koopman en dat alleen zegt al genoeg voor ieder die dezen man heeft gekend. Hoe missen wij hem allen den eenvoudigen vrien delijken man, die tegen ieder en onder alle omstan digheden altijd dezelfde was. Het is nqg maar en kele weken geleden, dat gij zelf bij zijn graf onder meer zijn bizondere eigenschappen als mensch op uitnemende wijze hebt geschetst. Zijn humaniteit en groote welwillendheid, zijn oprechtheid en goede trouw zijn 'toen door U gememoreerd en als navol- gênswaard geprezen. Laat ons hopen, mijnheer Vis ser. dat eenmaal van U in denzelfden geest kan wor den getuigd. Mijnheer Vis9er, ik verklaar U hiermede geïnstal leerd als burgemeester van Nieuwe Niedorp. in vol vertrouwen, dat Niedorp's belangen bij voortduring veilig zullen zijn in Uwe handen. "Ik overhandig U zooals gebruikelijk, de eere-tee- kens aan Uw ambt verbonden en verzoek de lei ding van deze vergadering verder op U te nemen. Applaus. De rede van den nieuwen burge meester. Daarna nam-de heer Visser het woord en zeide: Mijne ITeeren! In de eerste plaats gevoel ik mij op dit moment gedrongen om dank te brengen aan Hare Majesteit unze Koningin, omdat het. Haar heeft n^ogen be hagen, mij te benoemen tot burgemeester van Nieu we Niedorp. Verder mijn dank aan Z. Exc. den Min ster van Binnenlanosclie Zaken en Landbouw en aan den Hoog Ed. Gestr. Heer Commissaris in deze provincie voor de oor mij te hebben voor gedragen. Mijne heeren! Het is nu Voor de eerste maal, dat ik als burgemeester onzer gemeente voor U sta. I Dat er op dit. moment veel1 in mij omgaat, daarvan !kunt U verzekerd zijn. Bü de aanvaarding vdn dit m »oie ambt, heb ik de eed afgelégd/dat ik trouw zaJ zijn aan de grondwet on aan <Le wetten van het Jtijk, en dal; ik da belangen der gemeente zal bevorderen zooveel in mijn vermogen is. In de eerste plaats wordt dus aan den burge meester opgedragen het toezien, dat do wetten en voorschriften der Regeering goed nageleefd worden, hij is derhalve dc vertegenwoordiger van 't gezag. Deze taak zal meermalen voor mij aanleiding i kunnen geven tot moeilijke beslissingen. Ik za.1 ech ter trachten die beslissingen zooveel' doenlijk in [overeenstemming te brengen met do wenschen der gemeentenaren. i In de tweede plaats wordt dan de mooie, doch. [zeer zware taaie van het bevorderen der bel'angm der gemeente aan den burgemeester opgedragen. Welk een groot arbeidsveld ligt daar open. Juist lomdat dom* mijne benoeming een hartewenseh van mn vervuld is, durf ik met gerustheid verklaren, dat ik mijn uiterste krachten zal inspannen om dat veld te Imrbeiden. In welke richting die arbeid zal iloopen, is voor U in hoofdlijnen bekend, door mijn j jaren angen arbeid, zoowel in ons vereeniginersleven te Nieuwe Niedorp als in dien van wethouder der gemeente. Ik zal trachten de belangen der gemeente en der gemeentenaren zooveel mogelijk te dienen. il ilc echter mijn taak als burgemeester goed vervullen dan m-et ik kunnen rekenen op Uw aller medewerking. Immers de burgemeester kan alleen leiding geven, de Raad moet goedkeuren^ liet was mij daarom zoo aangenaam de vrien delijke woorden van den, hoer Pluister te mogen vernemenIk dank hem daar ten zeerste voor. Juist do medewerking: en goede samenwerking met de wethouders heb ik in de eerste plaats noodig. Verder roep ik Uwe medewerking in. heeren Raadsleden. Natuurlijk zullen wij het wel niet altijd met elkander eens zijn. Verschil van meening moet or immers zijn, want door wrijving van ge dachten kunnen er goede dingen geboren worden. Laat echter het meeningsversehiT slechts voort vloeien uit de eerlijko gedachte om te werken in in 't belang_ der gemeente. Laten persoonlijke .anti- of sympatniën ons niet hinderen bij onzen arbeid, doch hel'p mee onze raadsvergaderingen to houden in den goeden en oprechten toon, dien wij gewend zijn. Last not least wend ilc mn tot onzen g-eachten Secretaris. Ik verwacht, dat ik met U> vriend Ha ringbuizen, zal kunnen opwerken,^ zooal's dat in het belang der gemeente gewenscht is, want ik weet, dat ook Uw hart warm voor ons dorp klopt. Laten wij de handen ineen slaan in het belang van onze gemeente, laten wij elkander aanvullen en steunen. Natuurlijk verwacht ik ook van Mej. v. d. Molen, dat zij^ in do-* zelfde** lijn zal willen blijven door werken. Ten slotte nog- enkele woorden aan het adres van den heer Strijder. Ilc verwacht ook van hem, dat 'hij met den zelfden ijver en plichtsge trouwheid zal blijven voortgaan en dat hij bereid is, mij zijn meening kenbaar to maken, wanneer ik hem in zijn verschillende funoties daarom yraag. Bh' voorbaat zeg ik 'hem reeds, dat dit vele malen zal' ge1 euren Mijne heeren. Ik aanvaard hierbij.den voorzitters hamer als toeken mijner waardigheid, als voorzitter van Uwen Raad en ik wensch te eindigen, onder het uitspreken van mijn diep gevoelde verlangens ommet U allen samen te werken, opdat pk .mijn burgemeestersambt kan vervullen tot heil onzer gemeente, zooals ik die thans zie. Applaus. Toen werd het woord gevoerd door den heer Gaijaard: I >e heer Gaijaard zegt, dat het hem buitengewoon veel genoegen doet, aat het H. M. de Koningin heeft behaagd, den heer Visser tot burgemeester dezer gemeente te benoemen. Tijdens de sollicitaties van do 3 functionarissen uit ons midden, is spr. af en toe bevreesd geweest, dat iemand van buiten oWze gemeente tot burgemeester onzer gemeente zou wórden benoemd. Immers,, wanneer er zooveel' keus is uit do plaats zelve, wil het Zoo graa# gebeuren, dat de Commissaris der Koningin, nieó wetende «veike kous te doen,téhsl'otte iemand van buiten do gemeente ter benoeïning voordraagt. En waar in Nieuwe niedorp krachten zijn, die, buiten den heer Viseer, zeer goed in staat zijn het burgemeesters ambt waar te nemen, zou het een teleurstelling pijn geweest, als niet aan één der 8 sollicitanten het ambt was toegewezen., Spr. feliciteert èn den hoor Visser, èn de ge meente Nieuwe Niedorp. Het is moeilijk het ieder een naar den zin te maken, maar mijnheer Vissetr hoeft als wethouder gewerkt en gestreden, en hoe wel hij zijn fouten gomaakt zal hebben, wat ied,ér- een die worlct, trouwens doet, over 't algemeen is nij werkzaam geweest in hot belang der gemeente* il ij heeft gestreden- om onze gemeente vooruit te jren,en Ru m 8 ja^en heeft spr. mee hom mogen samenwerken en al is er wel .eens verschil' van meen.ng, wat wei zal blijven, toen was die samen werking zeer goed en spr. hoopt, dat dit ook in die toekomst zoo mag blijven, opdat de raad, met den nieuwen burgemeester de gemeente vooruit zal brengen. Nieuwe Niedorp is een bloeiende gé; meente. die vooruit gaat en vooruit moet en daarbij heeft de gemeenteraad den burgemeester te steu nen en daarom lioopt spr., dat burgemeester Vis ser moge blijven wat hij tot dit oogenblik, als weihouder Visser ia geweest. Applaus. De heer Haringhuizen, secretaris, wenscht don 1 heer Vióser hartelijk geluk met Zijne benoeming en waar straks de medewerking van spr. word in geroepen', zegt spr. die gaarne toe, daarbij de hoop uitsprekende, dat op deze wijze de belangen der gemeente zuilen worden behartigd. Ook namens het personeel biedt spr. den n.euwen burgemeester de gei uk wenschen aan en zegt toe, dat de ambitie en t ewijd ng van dat personeel .niet minder zal worden, nu de heer Visser als burgemeester is opgetreden. Burgemeester Visser dankt de heeren Gayaarifc en Haringhuizen voor hun vriendelijke woorden en zegt nogmaals dat het zijn hartgrondige wensch is, dat onder zijn beleid Nieuwe Niedorp moge voor uitgaan. En hiermee was het officteele gedeelte van deze installatie geëindigd. In de „Prins Maurits". Alle aanwezigen begaven zich daarop naar de versierde zaal van de „Prins Maurits", waar gele genheid bestond den nieuwen burgemeester te com- pLimenteeren. De voor „Prins Maurits" opgestelde muziekvereeniging „Excelsior" zorgde daar voor fanfare s, terwijl de schoolkinderen uit de geheele gemeente hun burgemeester het volgende wel komstlied toezongen: WELKOM. Welkom, welkom, Burgemeester, Welkom, goede kindervriend, Hoe verblijden we ons harte, Hoe goed zijn we U gezind, lloe gevoelt zich elk vorhlijd, Nu gij Burgemeester zijt. Dankbaarheid vervult ons harte Voor den trouwen vriend der jeugd, Daarom komen we U hier groeten, Voelen we ons allen zeer verheugd. Bieden wij U al te zaAm, Onze kinderhulde aan. Blijve gij nog vele jaren Nieuwe Niedorps BurgervaAr, Vreezend moeite noch bezwaren, Sta gij altoos voor ieder klaar. Moog' gij steeds gelukkig zijn, 't Is de wensch van groot en klein. Do heer Wilbrink, hoofd der school, sprak uit naam# van de schooljeugd en het personeel woorden van gelukwensch en dank. wees daarbij op de hartelijke verhouding tusschen mijnheer Visser en de schoolkinderen wat telkens tot uiting kwam hij de te houden schoolfeesten en sprak den wensch uit dat die hartelijke genegenheid ook tot uiting zou ko men hij burgemeester Visser. Spr. bood namens de schoolkinderen en het personeel een bloemenhulde aan. Burgemeester dankte op buitengewoon aardige wijze de kinderen voor hun ïnooie lied en verraste zo mei de mededeeüng, dat in de herberg van de# heer Groot voor ieder kind een «glas kwast zou staan, ze daarna een uur voor niéts mochten zweven en daar na zou voor hun een goochelaar optreden. Of de kinderen blij waren, met een dag mijnheer Visser, door ouderen verbeterd, door dag burgemees ter. gingen ze af. Daarna sprak de heer Wilbrink namens de plaat selijke vereenigingen en wees op de voorname plaats die de heer Visser in een groot aantal vereenigingèn innam, ojr de ijverige en nauwgezetheid, o.m. als se cretaris van IJs- en Volksvermaak en hoe de "heer Visser ondanks de zeer zware tegenslagen, toch bleef den eptimistischen mensch. Namens de plaat se ij ke vereenigingen feliciteerde spr. den heer isser en hexypte dat het 'hem zou mogen gebikklenj een plaats in d.e harten dier Niedorpers te ver weren, waaraan spr. trouwens niet twijfelde. Sixr, 'deo.de mede, dat do plaatselijke vereenigingen een kieino uitbreiding hadden .gegeven aan het pro granima, nl. ven rondetocht door de gemeente pn verzocht wordt aan den burgemeester, zijn familie^ enz., om dien toolit mede hè maken. 1 Burgemeester Visser dankte hartelijk voor deze hulde, een hulde die hij veel te groot achtte. Dat spr. een moeilijke teak op zich noemt, wist hij, j maar hij is er dubbel1 van overtuigd, na. dezen (dag. Evenwel is het een groote troost, te weten, dat I Jtt.01* een groot deel van de burgerij achter zich 1 heeft en dat is tevens een bewijs, dat men naar tevredenheid is, opgetreden. Spr. zal dat in die richt ng blijven doen. Evenals tot, nu .toe, zal spr. gaarne aan liet plaatselijk vereenigingsl'eVen dieelr i nem on, want hij acht dat de taak van een bur- meester. Applaus/ De heer Koster, burgemeester van. Winkel1, weeg erop, dat het burgemeestersambt vrijwel het hoog ste goed is. dat men krijgt 'kleine en groote belan gen te behartigen, en spr. wees dan in 't bijzondér op de kle ne zaken die veelal binnenkamers wor den opgelost. Ook hoopte spr. dat hij met zijn huurman gezellig zou samenwerken en verwachtte dat zij samen wel eens een bespreking zouden houden over de zaken beide gemeenten rakende. Spr. van zijn kant zegde gaarne oen vriendschappelijken omgang toe en wonschte den heer Visser tenslotte toe, dat hij en zijn familie veel genoegen zou vinden in het hurge- j meestersambt. Burgemeester Visser dankte den heer Koéter en zou graag de uitnoodiging om eens te komen pra ten. aannemen. En daarna verliet men ook café „Prins Maurits"

Schager Courant | 1926 | | pagina 11