WITTE KRUIS FEEST te WINKEL. Binnenlandsch Nieuws. Feuilleton. Eenmaal Yoet aan boord EEN ROEIBOOT OVERVAREN. Bij Duisburg is een roeiboot met 15 inzittenden door een sleepboot aangevaren en gekapsijsd. Zes menschen, o.w. twee vrouwen, zijn verdronken. EEN VERSCHRIKKELIJK DRAMA. Een verschrikkelijk drama heeft zich dezer dagen op een hoeve onder St. Pons bij Montpellier afge speeld. Daar had een boerenknecht, een man van een-en-vijftig jaar, zijn ontslag gekregen, waarover hij een diepe wrok koesterde. Tevens maakte hij het de boerin lastig. Een paar nachten geleden nu is de man he thuis van den boer, die voor enkele dagen afwezig was, binnengedrongen, Slechts de boerin met haar twee kinderen, een jongen van veertien en een meisje van zestien jaar, waren op de hoeve. De ontslagen knecht heeft eerst de kinderen afgemaakt: den jongen met een bijlslag den hals afgehakt; het meisje met revolverschoten gedood. Vervolgens heeft hij de boerin met bijlslagen levensgevaarlijk ge wond en daarna zichzelf voor het hoofd geschoten. HET WINTERPALEIS TE ST. PETERSBURG. Volgens de Dni heeft dezer dagen te St. Peters- burg een speciale commissie vergaderd om te beraad slagen over de vraag wat dient te geschieden mot den inventaris van het Winterpaleis. Besloten is, het ameublement van 5 vertrekken, dat wel kost baar maar uit kunst- of historisch oogpunt niet van belang is, te verkoopen. De overige vertrekken zul len intact worden gelaten en onder beheer van het bestuur der Ermitage worden gesteld. EEN „FORT OHABROL" TE THIENEN. Donderdag en Vrijdag was een deel van Thienen in rep en roer door het feit, dat zekere Ferdinanr Pire, pa zijn ouders te hebben bedreigd met een revolver, zich in de woning had gebarrikadeerd en dreigde uit een venster ieder neder te schieten die het wagen zou het- huis te naderen. Gedurende gansch den dag en nacht bleef het huis door politie-agenten en gen darmen omsingeld en bewaakt om Pire het ont vluchten te beletten. Vrijdagnamiddag werd het huis aangevallen met stikgas door gerechtsdienaars, uit Brussel ontboden, gepantserd en voorzien van gasmaskers. Pire loste nog verschillende revolverschoten naar de aanval lers, die terugschoten. Toen de beleenaar» er eindelijk in slaagden het huis binnen te dringen, vonden zij' Pire, op de kamer met een kogel in bet hoofd.' Vrijdagavond is hij in het hospitaal aan de gevol gen zijner schotwonde bezweken. Het blijkt, dat hij zelfmoord heeft gepleegd. Hij had zich achter een matras verscholen in zij ne kamer. Toen de agenten binnentraden, werden zij besprongen door een hond, doch deze werd door een revolverschot neergeveld. Toen was het dat Pire geen uitweg meer zag en zich den slaap doorboorde. Verscheidene Brusselsche politiemannen hadden te lijden van 't stikgas die zij verspreidden, Een huurman is nog de stalling van Pire binnengedron gen en is er in geslaagd diana paard van den dood door verstikking te redden. OLIEBRON IN BRAND. Uit Boekarest wordt gemeld dat een van de oliebron nen van de Steaua Romana in brand is geraakt door dat de bliksem erin is geslagen. Er worden maat regelen genomen om den brand te localiseeren. De brandende bron bevindt zich in het Prahova- district en levert dagelijks een productie van 100 wa gons. Zooals bekend en uit eerder gedane mededeelin- gen en aankondiginegtn ia gebreken, herdacht tde Witte Kruia-afdeeiing op 29. 30 en 31 Mei haar vüftig-jarig besfcaa». j Zaterdagmiddag 3 uur werd den' aanvang daar- van aangekondigd door een rondgang door de j gemeente van Winkel's Harmonie. Het weer dat zich dreigend liet aanzien, helderde op en lustig klonken de opgerwekte tonen. j Omstreeks vijf uur hebben het bestuur, commissie, fonoodigden en belangstellenden zich verzameld in et feestgebouw, wa.ur de ofi'icieele opening zal' plaats hebben. Onder de aanwezigen treffen we o.a. aan vertegenwoordigers van het Hoofdbestuur, van de Vereeniging: voor Moederoursussen en Zuigelin gen bescherming, Ontsmettingsdienst en Keurings dienst van waren, enz. De voorzitter der afdeeliaW, tevens voorzitter van het feestcomité 1926, de heer Van Leersum, zegt, dat het hem een aangename taak is, de aan wezigen welkom te mogen heeten en de aanwezig heid van Hoofdbestuurders en andere instellingen van het Witte Kruis, als moedorcursussen en zui gelingenbescherming, op hooien prijs te stellen. De D.re.'teur van den keuringsdienst van waren wordt eveneens welkom geheeten, ais hoofd van een dienst welke zich uitsluitend rioht tegen knoeierijen en van zoo groot belang is voor de Volksgezondheid en daarvoor een bezienswaardige verzameling inzond. Ook den Burgemeester en de leden van aen Raad heet spreker welkom; den Burgemeester niet alleen als eere-voorzitter, doch ook als lid en dat de Burgemeester veel gevoelt voor het vereenigings- leven, is reeds bij de installatie gebleken. Het P.W.B. en het P.E.N. zijn niet vertegen woordigd, doch spreker is erkentelijk voor het aan leggen voor de levering van water en licht. Voorts is het spreker een genoegen dank te zeggen aan de genen, die medegewerkt; hebben tot liet in orde brengen der verschillende standen. Voorts nog1 een woord van dank aan den heer J. Kamp Jz.}>die na het volbrengen van zijn dagtaak toch nog tijd vond <5m de eleotrische installatie aan te brengen. Ver der aan de dames en oomitéleden voor *liun wel willende medewerking. Reeds in voorafgaande vergaderingen is uiteen gezet, om uit de baten een magazijn voor ver- plegiUgsmateiialên te stichten. Spreker hoopt dat kan worden getuigd van een gezellig feest en heet nogmaals allen hartelijk welkom. De heer J. Koster, Burgemeester der gemeente, eero-voorzitter, spreekt de feestrede uit en zegt dat het hem inderdaad een eer was, te worden aange zocht tot eere-voorz. en stalt het niet alleen op prijs, doch het deed hem ook gelukkig aan, daartoe te zijn aangezocht. Spreker heeft steeds medegewerkt het Witte Kruis "te steunen. Dit feest draagt een be langrijk karakter en feliciteert allen mat het feest, dat kan worden gevierd. Namens den 'Raad is spreker er van overtuigd, dat de afd. Winkel een schitterende plaats inneemt in de rij der afdeelingen. Het heeft misschien de aandacht getrokken dat de vlag van het Raadhuis is uitgestoken, doch dit gebeurt altijd als er een belangrijke gebeurtenis plaats heeft. Het uitsteken van de vlag moet beschouwd worden als een groot- sche hulde aan de vereeniging. Laat ons echter eens dankbaair terugdenken aan hen, die het initiatief namen tot de oprichting van de vereeniging. Het was in 1876 toen de lieer H. Rezelman het initiatief nam, gesteund door den heer H. M. Melchior. Het is dus een der oudste afdeelingen der vereen, welke haar feest reeds vier de te Alkmaar en Heidelieuvel te Hilversum. Wij willen deze dagen een bljj en vrooUjk feest vieren. Het aanvankelijk plan was een vereeniging tot hulpbetoon te Stichten. 12 April 1876 werden de statuten vastgesteld .en de naam der vereeniging was voortaan Afd. Winkel der N.-H. vereeniging „Het Wiïte Kruis". Van de toenmalige bestuurs leden is geen enkele meer in leven; tooh willen, we nog een woord van hartelijken dank aan hen wij den, van hulde aan hen, die in het belang der volks gezondheid zooveel verrichtten. In 1877 was de werkzaamheid heel groot. Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur gaf een belangrijke subsidie, omdat gebleken was, dat de afdeeling veel' had*gedaan tij dens een typhus-epidemie. Het ledental daalde daarna echter in 1883 tot 73 in 1880 tot 51, ja, zelfs tot 39. 7 Mei 1886 werd een ernstig besluit genomen door verschillende le der der afdeeling tot afscheiding van „Het Witte Kruis". Persoonlijk werden allé leden bezocht om te weten of zij vóór of tegen afscheiding waren. 39 leden scheiddenzich af en 7 leden" bleven oever. De nieuwe vereeniging tot hulpbetoon bij ziekte, werkte wel1 samen met de afdeeling van het Witte Kruis, doch ontving geen subsidie van het Hoofd bestuur. Spreker brengt een woord ran hulde aan hen, die met afgescheiden zijn. Het Hoofdbestuur heeft echter gezegd, dat de afdeeling 10 leden moest zien te krijgen, wilde het blijvend bestaan verzekerd zijn en op steun van het Hoofdbestuur te kunnen rekenen. En er is gebleken, dat zij volgehouden hebben. In 1889 steeg het aantal 81ieden van 9 op 14. Op 27 Maart kreeg de afdeeling restitutie van net stamkapiaal van hot Hoofdbe stuur .tot een bedrag van f887. Er heersohte een opgewekte geest en men beraamde buitengewone plannen. Als al deze plannen verwezenlijkt waren, stond deze afdeeling boven alle andere afdeelingen in den lande. Dit was het. begin van grooton bloei. In 1890 stond de afdeeling bovenaan en gelukte het een tonnenstelsel in het leven te roepen, dat thana n )g bestaat en wat een groote stap is geweest in het belang der Volksgezondheid, een instelling waarop we nog steeds prat gaan. Voor deze instel ling kreeg de afdeeling subsidie van de gemeente, de Ned. Herv. Kerk en yan het Hoofd instuur. Wij allen zijn er van overtuigd, dat dit geld goed be steed is Het ledental was toen 41. In 1896 weigerde het Hoofdbestuur verdere subsidie voor het tonnen stelsel te verschaffen. Hefc tonnenstelsel moest een gemeente-instelling worden, doch heb bestuur hield vast en werkte door. De subsidie van het Hoofd bestuur werd echter steeds kleiner, doch daaren tegen die van de gemeente en van heb kerkbestuur steeds grooter. Om krachtig te kunnen werken, was het ledental te klein en door het houden van een rondgang wist men "dit op te voeren tot 180. In 1902 werd het besluit genomen vorlv hen, die overtuigd zijn van heb belang van onderzoek van levensmiddelen dit te doen plaats hebben. In 1906 werd de eerste ligtent aangeschaft, in 1908 drukte door A S. M. HUTCHINSON, Voor Nederland bewerkt door W. J. A. ROLDANTJS Jr. HOOFDSTUK IV. Prachtige aankomst van een heldin. I. Tot drie uur zat George is de operatiezaal. Er werd een onbelangrijk geval behandeld: nu en dan zag hij door de groep professoren', chirurgen en pleegzusters iets van het slaohtc>ffer. Hij keek somber toe, fee zeer bezig.mot, zijn' gedachten ■og drie maanden nfhfl.nlraljjlrhftid om er grooter belang in te stellen. Een andere student was aanwezig. Vreedzaam sluimerde hij Haast Geoige, tot het lawaai van een taag, die gevallen was, hem wakker maakte. Toen hij de reden merkte, zeide deze, Mr. Franklyii: „Onhandige ezel," en da® pogen George: ,Kom mee Lei cester; mijn slaap is uit. Laten we een wande ling gaan maken." I» Oxford Street trok een knappe kellnerin in een lunchroom Mr. Franklyn's aandacht; een regen droppel patste op zijn neus. Hij knipoogde; veegde zij» neus af. „Thee, zeide hij: het gaat regenen." .Hij sprak de knappe kellnerin aan: „Ik wil' niet nieuwsgierig zijn, maar aa® walk tafeltje be dient n?" Het meisje trok haar lip op. „Wat kan u dat schele» P' „Zooveel," zeide Mr. FrankJy® ernstig; .dat ik tot 'ik het weet, hier mooi, maar lastig vlak voor de deur blijf staan." „Non, allemaal". 3n wat was Bij. „Je wordt aardig op Je plaats gezet, Franklyn", zeide Goerge. „Die regen beteekent niets". Een gietbui barstte lo», terwijl hij het zeide; een menigte wandelaars, dia een schuilplaats zochten, joeg hen naar binnen. „George", zeide Mr. Franklyn, terwijl hij ging zit ten, „jouw lage geest denkt, dat ik bedoelingen heb met dat meisje. Mijn ziel voelt pijn bij een zoo ver dorven denkbeeld. Het kind zegt heel lief, dat zij ze allemaal bedient. Dat ia een ernstig geval van af het tonnenstelsel de financiën zeer zwaar en moest verhooging van subsidie worden gevraagd. In 1911 werd een oegin gemaakt met de tuberculosebestrij ding en huisbezoek verricht door de wijkverpleeg ster van de Gezinsverpleging, classis Alkmaar. In 1912 werd epp jjshuis gesticht. In 1914 werd de subsidie andermaal verhoogd, nu tot f500. In 1917 steeg het ledental tot 218. In 1918 werd besloten een adres tot den Raad te richten om een gemeen telijke wijkverpleging in te stellen. Door financi- eelen nood werd in 1920 besloten het tonnenstelsel om niet aan de gemeente over te. dragen, en als voorwaarde bedongen, dat ook Lutjewinkel tot aan sluiting zou worden verplicht. Op welke voorwaarde het tonnenstelsel' is aanvaard. Spreker zegt alleen de groote gebeurtenissen te hebben, geschetst. Het doel dezer tentoonstelling i» een eigen wijlcgebouw te kunnen verkrijgen en men hoopt dit te kunnen bereiken. De uistailljug- II.A.K.A. toont ons keurig uitgestalde levensmid delen en geeft oen beeld van den omvang dezer inrichting. Ook voor deze instelling hoopt spreker het beste. De afdeeling warenonderzoek verdient alle aanbeveling. Den directeur dezer instelling, Dr. Mol, hoopt spreker nog lang daaraan werkzaam te zien. Ten opzichte der Malariabestrijding doet zich hier het eigenaardige geval voor, dat ieder ver plicht is, besproeiing door de gemeente toe te laten. De ontsmettingsinnchting sluit zich aan bij de werking van het Witte Kruis. Spreker wenscht ook deze instelling geluk. Van de firma .Lauwere - te Alkmaar zien we een collectie verplegingsmateria- len, welke ons doet zien. dat we zelf nog niet heb ben wat wij willen. De gasfabriek gaat niet ge- fceel buiten de volksgezondheid om, haar demon stratie is bezienswaardig. De stand van de zuivel fabriek laat zien, hoe hare artikelen de wereld worden ingezonden. Van den uitvoer worden door statistieken de vooruitgang aangegeven. Een prach tig tijdperk heeft de vereeniging achter zich, doch nog een groot arbeidsveld ligt er voor de af deeling en voor de vereeniging. In een groot aantel leden ligt een groote kracht en thans is het tijd zich aan te geren. Spreker wenscht de afdeeling aangename dagen en eindigt met den wensch, dat de afdeeling Winkel zal groeien en bloeien als geen ander. De heer Freke, vertegenwoordiger van het IToofd- bestuur, zegt dat het hem een aangename taak is, namens Hoofdbestuur en namens de afd. Alkmaar, de jubileeren.de af deeling te complimenteeren. Spr. stipt nog verschillende dingen aan uit de geschie denis der afdeeling. Zij heeft de statuten steeds nageleefd. Wel waren nare wegen niet altijd met rozen bezaaid. Er is zelfs ook een tijdperk van ge heeld inzinking geweest, toen het ledental terugliep tot 9. De stichting van het tonnenstelsel werd terecht ingezien ais te zijn het middel om de regel matig weerkeerende typhus te beperken. Langzar- merhand herstelde het ledental zich en alleen in 1912 vermeerderde dit met 100 en thans telt de afd. pl.m. 350 leden. Ten opzichte van de materialen geeft het de voorbeur als de geldmiddelen het toe laten steeds nieuwe en goede materialen uit te ge ven. Op de financiën is de afdeeling Winkel steeds actief geweest. Spreker heeft vele magazijnen be zocht en de afdeelingen hebben steeds te zorgen voor goede berging en goed materiaal en hoopt dat deze tentoonstelling Winkel.in staat zal stellen oen goede figuur fee maken onder de 111 afdeelin gen. De voorzitter dankt de voorgaande sprekers en zegt, dat thans het oogenblik is aangekomen de ten toonstelling te openen. Spreker hoopt dat er een aangename stemming zal zijn, waardoor het uur van scheiden steeds wordt \ersohoven. Lang leve de afdeeling Winkel der Noordhollaad- sche vereeniging van Het Witte Kruis, weerklinkt door het lokaal en de tentoonstelling is geopend. Met de HA. KA.-artikelen wordt allereerst kennis femaakt en ileder der léden betrekt zijn post en e belangstellenden verdeelen Zich langs de ver schillende stands, de eene belangrijker aan de an dere, doch samen .vormende één geheel, dat beziens waardig is. t Wat er te tien is, heeft het Zaterdagnummer reeds gemeld. Lr is voor aLes belangstelling en als de avond valt, begint dn dansmuziek tot Iaat nog in aen nacht. De Zondag was hefc zeer ongunstig weer; doch niettegenstaande dat, ging de ballonnenwedstrijd idoor, waaraan door 125 kinderen werd deeigeno- men. Met Winkei's Harmonie trokken de kiemen met hunne ballonnen en ouderen aas belangstelten- den door de gemeente en als ze zyn aangekomen op het daarvoor bestemde terrein, worden al die kleu- I rige oaden losgeiaten en prijsgegeven aan ruwe I wind- en regen vlagen,en nastarende die kleurige j vlucht, denkt menig kindernoofdje „waarheen"!" en wij groote ren denken ook „waariieen!", waar zuilen l die stLle boden gaan zeggen, dat daar i3 een Win kel, met een .Witte Kxuis-afdeoling, wedie taans 50 jaar bestaat ,n het feestlokaal verzamelt zich weer de me nigte, die grooter moest zijn, doch waaxvan hefc zeer onstuimige Mei weer wel de oorzaak zol zjn. Er is eenter leest en diverse winkeliers en slagers geven daarvan blijk, dotrtr een toepasselijke reclame ia hunne etalage. UIT EEN MOLEN GEVALLEN. In een korenmolen te Boskoop waren eenige kna pen aan het spelen. Een der jongens viel naar de Rotterd. meldt, daarbij door een geopend luik. Hij werd zwaar gewond opgenomen en in zorgwekkenden toestand naar Leiden vervoerd. AUTO-ONGELUK. Een der auto's van de N.V. Philip's Gloeilampenfa brieken, die Vrijdagavond van Antwerpen naar Eind hoven terugkeerde, is volgens de N. R. Ct., tusschen Leuven en Diest tegen een boom gereden. In de auto zaten de heeren P. Staal, onder-directeur van genoem- det fabrieken, ir. Fürstner, A de Broekert, Hofkamp en ir. Bouten, allen verbonden aan de Philipsfabrio- ken. De chauffeur was H. Haman. Deze en de heer de Broekert schijnen nog al ernstige verwondingen gekregen te hebben; zij zijn althans naar het zieken huis te Leuven overgebracht. Een paar andere inzit tenden zijn licht gewond. EEN WAAGSTUK. Dezer dagen is wegens stormweer te IJmuiden bin nen geloopen een in Noorwegen aangekocht rnotor- vaartuigje, dat niet langer dan twaalf meter is en de reis moet maken naar Ecuador, alwaar het ge Lruikt zal worden voor de schildpadvangst langs de kust. Het scheepje telt eene bemanning van drie per sonen, die de reis over den Atlantischen Oceaan ho pen af te leggen in zestig dagen. HOLL. MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW AF DEELING ZIJPE. Vergadering op Maandag 31 Mei, voorm. half tien, m 't lokaal van den heer J. Broer te Sohager- brug. Aanwezig 12 leden. De voorzitter opende met een welkomstwoord de vergadering1, waarna de notulen werden gelezen en met dank aan den secretaris goedgekeurd, j Naar aanieiding van de notulen deelde de voor- 'tittor mede, dat er flink gebruik gemaakt wordt yan het zelf-ringen der stieren, allen zijn over het instrument zeer tevreden, omdat het gemakkelijk en practisch is. AJs afgevaardigde naar de algemeene vergade ring der Hoofd vereeniging in April jl. te Amster dam gehouden, deelt voorzitter liet een en ander mede uit de rede, welke daar is gehouden door den heer Smit over de verbindend-verklaring der Collectieve Arbeidsovereenkomst in verband met den Landbouw. De spreker was niet zoozeer tegen stander der Ö.A.O., maar was wel' tegen de wette lijke regeLng ervan. Het aantel aangeslotenen bjj leene Arbeidsovereenkomst was nog slechts 200.000, ■wat slechts 4.4 pet. uitmaakt der bevolking. Ingekomen was een brochure over mestvaalten en gier kelders. Daar hiervan het nut wóï wordt ingezien, zal een l(b tal exemplaren worde® besteld, terwijl een ieder in de gelegenheid is, zich een ex. aa® te schaffen voor 20 cent per stek I Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van liet hoofdbestuur over gevaarlijke onbewaakte spoor-overwegeffl, wordt besloten als gevaarlijk op te ge\en de onbewaakte overweg in den Ruigeweg by üudealuis, waar reeds eon paar maal bijna een ongeiuk is gebeurd. Een gootf gemotiveerd schrij ve® zal hieromtrent aan hefc Hoofdbestuur wor- Iden gericht. i Op een vraag naar adressen van veefondsea zal i opgegeven worden dio gevestigd fee 't -Zand. 1 Verscheidene ingekomen stukken worden nog voor kennisgeving aangenomen. i Hierna volgt rekening en verantwoording van den penningmeester. Deze was nagezien door de heeren J. Rampen en J. v. d. Oord, die adviseer de® tot goedkeuring. De heer van der Oord deelde aan do vergadering mede, dat de rekening hun door den penningmeester heel gemakkelijk on dui delijk was voorgelegd. De ontvangsten bedroegen f 1551.32, de uitgaven f 1042.47, batag saldo 508.85. Met daniczegiging aan den penningmeester werd de rekening goedgekeurd. Voorzitter deelde mede, dat de goedkeuring op de te houden loting is afgekomen, onder voorwaar- w aarden, zooais die steeds door ons in ieder op zicht zijn nagekomen Bii de rondvraag bespreekt de heer Rezehnan, om oij de verloting ook weer onze tentoonstelling te doen houden, waarmede de vergadering alge meen accoord ging. Hierna sluiting der vergadering, met dank aan allen voor de betoonde belangstelling en mede werking. Z UID SCHAR WOUDEi Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", dat gis teren deeinam aan het Nationaal Concours voor voor Fanfarecorpsen en Harmoniegezelschappen te is schitterend uit den strijd geko men Het behaalde 3 prijzen en wel een Iptem prijs in de eere-afdeeling met 138 punten, een lsten prijs in den wedstrijd tusschen de eerste-prijtewin- ners met 69 punten en een prijs voor het hoogste auntai punten over het gejoel bestiiikbaar ga>te d door de stad Amsterdam. Hinde brengen we voor beuling, waarnaar lk mij verplicht gevoel een nader onderzoek in te stellen." George lachte. „Breng je je middagen altijd zoo door?" „Gewoonlijk Ja. Ik wacht nu al vijftien Jaar op den dag, dat de examinatoren mij uit louter verveling zullen doorlaten. Het zal een hard gelag zijn om het lieve oude St. Peter's te moetéh verlaten". En met een tikje melancholie in zijn stem ging hij voort: „Ik ben de laaste van de oude garde, zie je. Ik alleen handhaaf nog de oude tradities. Ik behoor om zoo te zeggen tot de oude aristocratie. Vergeef me, dat ik deze traan pleng." De bui was voorbij; de thee gedronken; de knappe kellnerin zengde ledig haar bescheidenheid in de aantrekkelijke kaars van Mr. Franklyn's voorstellen. George liet hen samen da't spelletje spelen; 'liep doelloos in de richting van de Marble Arch; daar voorbij; rechts af, een rustig plein op. Hier komt mijn heldin. n. i Terwijl George daar liep. kwam een hansom met een gerinkel van bellen vlak langs het trottoir zijn richting uit. Toen hei vehikel bij h6m was (denk aan de stort bui), gleed het paard uit, struikelde viel op zijn knieën. 1 I Naar beneden kwamen de lemoenen; uit schoot het meisje. De portieren vlogen open; de schok deed het jonge meisje de trede missen; met een vaart schoot zij naar het trottoir. Lieve hemel 1" riep zij uit en kwam als een stort-j regen van bloemen in George's armen terecht. Hij omvatte haar geheel. Om zijn beenen haar rok ken; tegen hem aan drukte zich haar hijgende boe zem; zijn armem de daad was instinctief sloten zich om haar heen; de aanbiddelijke parfum van haar kwam tot hem als een briesje van een bed viooltjes; baar wang streek langs zijn lippen. Zij trok zich terug. Zedigheid joeg schrik over haar gelaat bevocht, overwon dien; glansde triomphan- tel ijk. Aengst <mii ihet ongeluk maakte haar bleek; schaamte over haar manier van uitstappen been tot de knie en het laten zien van onderrokken deed haar blozen van haar hals tot haar haarwor tels. Zij trok zich terug. „O, wat moet u wel van me denken?" hijgde zij. Hij kon het eenvoudig niet zeggen. HOOFDSTUK V. Ontroerende voorvallen met een heldin. George kon het niet zeggen. „O, maak geen gekheid 1" riep zij uit. ,JZii «al ge- dood worden." .1 „Was u dan niet alleen?" H „Neen o, neenl 'Wat is er met haar gebeurd?" „Het is het beste, dat wij het rijtuig volgen." ii Zij verbeterde zijn getal. ,.Ja, dai is het beste, wat 'ik doen kan. Dank u hartelijk voor uw hulp. „Zij Zijn zinnen werden weggespoeld door dezen stroom deed een stap; bleef met een gilletje van pijn staan, van schoonheid, die zich onverwacht dp°r ziJn oogen beet met haar witte tanden in haar lip. naar zijn -brein uitstortte. Hij woelde de centra tot „Hebt u uw voet bezeerd?" vroeg George. woeste beroering op. Uit den draaikolk flitsten ao „Mijn enkel, geloof ik. O, lieve hemel!" En dan telegrammen naar zijn hart deden dat hameren; lachte zij weer. flitsten in wilde berichten naar zijn tong ver-. Zelfs op dat oogenblik bedacht George, dat zij ze- lamden die. I ker haar fortuin gemaakt zou hebben als zij een kan- De koetsier in onze hersens is hij een plotselinge toor tot verjaging van somberheid opende aan crisis een onverdragelijke kerel. Hij verliest zijn het einde van een telephoondraad wachtend. ge hoofd; verstrooid trekt hij de teugels aan, en zie in reed om weg te ijlen met dien lach, ten einde de één oogenblik is het ding onherroepelijk gebeurd; booze geesten van melancholie te verjagen. Nooit wij zijn lafaards, die beenen maken, moorde- bad hij een zoo aanstekelijk vroolijken lach gehoord, naars met bebloede handen, leugenaars met valsche „o, wat moet u v&n m0 denken?" ging zij voort, woorden, die plotseling opkomen. „Ik moet lachen of ik wil of niet, ziét u en toch, Een oogenblik later is de koetsier kalm en verhijs- o. lieve hemell" terd door de schade die hij aangericht heeft. Waar- zij legde haar vingertoppen tegen haar onderlip, om. in God's naam heeft hij aan de teugels getrók- keek angstig den weg op en liet dan weer dien pa- ken? In een oogwenk heeft hij een ramp veroor- rolenden lach hooren. zaakt; waar zonneschijn lachte, hoopt zich nu dui- „ik kan er niets tegen doen", zeide zij tegen hem. sternis op; waar blij vooruitzicht glimlachte, komt „ik moet nu eenmaal lach enof ik wil of niet. Het is nu het onheil aangerold met donderend geweld. zoo grappig, ziet. Zij gaf mij een standje Dat zijn de crisissen. Evenals nu bij George wordt I „Een standjel" riep George uit. de koetsier tijdelijk idioot, staat ons onnoozel zwij-Djze schoonheid zou een standje krijgenI gend aan te kijken of laat zich misschien een paar dwaze woorden ontvallen; herinnert zich „Een standje ja. O, ik ben maar een ja ze- wanneer zeker, een standje, en ik wenschte. wenschte, dat ik het te laat is, de scherts, die een lach verwekt zou ontsnappen kon. En toen schoot ik plotseling weg. hebben. Hij is een onuitstaanbare kerel, „O. wat moet u van me denken?" Die pauze volgde, terwijl de koetsier in George's En toen keek ik rond en zij is Een handgebaar drukte een verdwijnen door toovermacht. uit „Maar een standje?" zeide George. „Maak u maar brein met open mond roerloos staan bleef; en dan niet ongerust over baar. Zij zal best terecht komen", kwam de lach tot hem als een teug champagne.„O. maar ik woon bij haar." Want het jonge meisje stak haar stevige ronde kin „Zij zal zich ongerust over u maken?" in de hoogte en lachte een parelend vroolijken lach „Ik denk, dat zij me zal komen terughalen. Als het een lach. die even zeker een lach verwekken u blieft, ga u wilt het toch wel doen? eens op moest als een leeuwerik een haag in zang zetten zal;- den hoek kijken of er geen ongeluk gebeurd is", en inderdaad verwekie hij den lach in George. Uit die richting kwam een fietser rijden. George „Ik denk het allermooiste van u", zeide hij. „Maax riep hem aan: „Is er om den hoek een ongeluk met komt u uit den hemel vallen?" „Uit een rijtuig",.verbeterde zij. Zij keek naar den weg; dan weer verbaasd naar reed verder. een rijtuig gebeurd?" 1 De jongen keek verbaasd; riep: „Kletsmajoor!", en George, want de catapul was, nu de kogel eruit was, de straat opgehost en uit het gezicht verdwenen. O. maar ik zat toch in een rijtuig?" vroeg zij, „Het zag eruit als een rijtuig. Maar een Sprookjes rijtuig, vermoed ik". Een samentrekken van haar wenkbrauwen ver duisterde de vroolijkheid, die in haar oogen kwam. „Dat beteekent: Neenl" legde hij uit. „Denkt u. dat u. als u mij een arm geeft, tot den hoek zoudt kun nen loopon?" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2