Schager Courant DE VERLOVING VAN MARIETJE Zaterdag 5 Juni 1926. 69ste Jaargang. No. 7854. Vierde Blad. Plaatselijk Nieuws. door ALBERT VAN WAASDIJK. (Overgenomen uit de N. R. Crt.) Er waren twee dingen in hot leven van meneer van Punteren, dio hem, Zoo green bepaalden harts tocht, dan toch levendige Wangstelmig mboe- aemden, de menging van zijn tabak en de talrijke, bijna tepilzieke liefdesavonturen van zjjn doeli- tc. r, Wat zijn tabak betreft, behoorde liij tot het soort van getrouwde mannen, die hun pijp moor liefhebben dan hun vrouw, in dien zon, dat ze daar meer >oor over lebben en minder voor willen laten. Ln zobes.eeJdc meneer van. Punteren z,j na. ond uren in den nuisely ken kring met allerlei fan tastisch uitgedachte mixtures, die hem nochtans nimmer bevredigen, hetgeen hij in zijn hart als een zegen beschouwde, hoezeer ook zijn humeur er on aangenaam door werd verstoord. Doch dit was een aangelegenheid, waarvan alleen .zijn huisgenooten den hinder ondervonden, hemzelf luchtte het altijd merkwaardig op, wanneer hij footeren en smalen Kon en buitendien had hij er nog dit groote voordeel in ontdekt, dat hij zich op zh paden kon begeven* en er dingen kon by halen, doch waarover hy v.ieh, in een kalmere stemming, niet vermocht op te winden. Die dingen betroffen de liéf dos aangelegenheden van zijn dochter, oen meisje van vier-en-twintig, dat zich, niet beredeneerd, doch intuïtief behoed liad voer de bittere ironie dos levens, die de deugd van oen maagd op gevorderden leeftijd min of meer be lachelijk maakt-. Van ironie echter had meneer van 1'un.tcren geen begrip. Het leven was voor hem, die als beginnend boekhouder in cijfers was opgcd'eêid, een rekensom, die aan al.e kanten op nul moest- uitkomen. Had hij van volkslegenden ge houden, dan z. iu hii geweten heooen. dat een jonk vrouw den sprong had gewaagd van het oene rots punt naar liet andere. Zoon sprong waagt geen man, ook niet in hot leven, en dus behoefde ook meneer van Puntaren zich mot dergelijke waag halzerijen het hoofd niet to breken. „Hoe is het nu,gelijk" toorado hij tegen zijn vrouw,op oogenblikken dat de pijp niet trekken j wou. ,dat ik oen dochter heb als onze Marietje. j Wat moet er van liaar terecht komen, als het zóó i do rgaat. Een meisje trouwt óf ze blij ft zitten, eén \an de t,vea, maar telkens opstaan zander dat het. o ii. tor een trouwdag komt, dat zijn twee dingen, die ik in myn ordelyk brein niet samen kan bren gen. En dan wil ik je tegelijk zeggen." nu kwa men de zijpaden „dat ik dat korte haar af schuwelijk vind en niet gepast, het ontneemt aan een vrouw als waaardigheid, wat zeg ik, haar natuurlijke bescherming en dan moet ook dat dan sen uit zijn, een meisje als onze Marietje heeft wel iets beters en nuttigere te doen." Zonder het met zooveel woorden te zeggen, be- d.cldc meneer van Punteren met „iebs betere en nuttigere", dat Marietje, hoe dan ook tot een trouwdag moe»t zien te komen. Er zijn veel meis jes die niet verloofd znn en toch hartstochtelijk liefhebben, zooais er ook velen zijn, die van nie mand houden en toch verloofd zijn. Ook dezie levenswijsheid kon niet tot de mathematische her senen van meneer van Punteren doordringen, evenmin als do gedachte aan do erf el ij khoidst a eoi*ie, dit- wel eens had kunnen aanto.mcn, dat de voor liefde van Marietje voor verscheidenheid tens.o.to niet anders was "dan zijn eigen voorliefde, welke zich met het klimmen der jaren, op de verscheiden - heid van tabakken had vastgezet. Hoe dit ook zij, zijn vrouw had er geen leven duórr-Het. was ei'kejn avond, als de rust in de huiskamer langzamerhand in de huiskamer ging bezinken, hetzelfde opstan dige liedje. De pijp en Marietje en Marietje en de pijp waren schering en inslag en Zeifs als de j..tigere kinderen nog op waren en met groote, nieuwsgierige oogen toekeken, hoe vader de hoop jes taba.lv met voorzichtige vingers op heb avotndolad uitspreidde, ontzag meneer van Punteren .zich niet, op zijn oudste ar' te geven, wanneer hij in de hompjes te voel stelen ontwaarde. Alie lieide, zelfs de trouwelooze, hint zich in ge heimzinnigheid, daarom wisten noch de vader noch do moeder van Marietje oen concreet feit te noemen, waaraan zij zioli kondon vastidemmen om van daaruit met het meisje te spreken. Zij had zich de eerste lessen in do onoprechtheid, die begin nen mot spottend loeren lachen, reeds lang eigtm gemaakt, zoodat moeder, die een dieper levensin zicht had dan haar man, wel eens zorgelijk en treurig voor zich uit zat te staren, in stilte btd- dend, dat de Voorzien ig-heid, die toch al zoo veei tot stand had gebracht, ook Marietje aan een .braven man mocht helpen. Het ia heerlijk om veriiefd te zijn, moest moedor toeii ook wel in zich zeif toegeven, maar te weten dat men het is, daar kwam het eigenlijk meer op aan en dan kwam alles van zelf' wel in orde. Marietje"* was dikwijls veriiefd, zonder^ dat zij het wist, dat was haar eenigo tekortkoming, ver goelijkte moeder, vader nad geen recht haar zoo aan te vaLen. Eerst door de liefde ontwaakt een vrouw, daar vóór is zij een droom, maai- in dien droomtoestand zijn twee stadia, iu liet eerste droomt de liefde van, haar, in 't t.veedo droomt Zij van de liefde. Mar rietje verkeerde in het eerste stadium en z'ij was, dit liad zij van haar moeder, ook een beetje dichterlijk aangelegd, maar, als men het zoo noe men wil, niet rijk genoeg, of niet arm genoeg om poëzie en werkelijkheid van ekaar te scheiden, liet was in haar hart een hopelooze verwar- rihg. tot op zekeren avond, in een dancing de wer kelijkheid op haar afkwam, in de persoon van een heer van onbestemden leeftijd. Veel-mannen trouwen niet, omdat ze'er zich nog te jong voor voelen, om dan plotseling tot de ont dekking te komen, dab Ze er te oud voor zijn. De lieer, die op Marietje afkwam, was een grensge val, nog Óen ondoordachte beweging en hij zou in den ouderdom getuimeld zijn. Marietje was zijn houvast. Reeds sedert geruimen tijd had hy haar opge merkt, gezien .giet de diefachtige oogen van een vluchtig minnaar, doch nu ging hij haar anders beschouwen, ontledend, zoi'gvuldig wikkend en we gend. Hij zag haar nu ook met zijn verstand, dat van Marietje niets wilde stelen, doch haar inte- gendeel alles moest geven, zijn naam en zijn geld, benevens het restant van een verboemeld leven. Hij behoorde tot een van die menschen, die met. oen wonderbaarlijk gemak dingen, welke ze gisteren doorleefd hebben, naar hot verleden kun nen verschuiven, alsoif er duizenden jaren tussoheoi lagen, en wat mijlen ver achter hen ligt doorlever* alsof liet pas gisteren gebeurd was. En zoo door leefde de heer van onbestemden leeftijd, die op Marietje was afgekomen, wederom in al haar glans en bekoorlijkheid zijn eerste idyllische liefde en schoof hy de dame van gisteren met een noncha- I lant gebaar in den nevel van het verleden. Hij I voelde zich naar ziel en lichaam gered. Ma riet jo bezat die eigenschap niet., hetareon haar 'ovenwol niot belette, aen heer van pnbeetemden leeftijd met groote en welwillende^ vriende.'ijkheid tegemoet te komen, zoodafc hij zich in den zevenden hemel waande, er niet aan denkend, dat in den hemel van dit getal alleen jonge mannen, van ab soluut bepaalden leeftijd, zich ongedwongen op hun gemak kunnen gevoelen. In dien gelukkigen, schoon ijdelen waan haastte hy zich, in allen vorm kennis te maicen mot meneer en mevrouw van Pun teren en met de .jongere kinderen, tegenover wie hij zich, met geforceerde uitbundigheid, ate een vader betoonde. Ook voor de tabakkon veinsde hij oon ware belangstelling en met moeder filosofeerde hij over do loszinnigheid van het tegenwoordig ge slacht. Een vrouw, doceerde hij slim, doelend op Marietje, moet haar vrijheid hebben, maar zij m ec de gelegenheid missen, er gebruik van te maken, een wijsheid welke moeder, denkend aan haar eigen verbonden bestaan en zekere verlangens, die haar wel eens griezelig bekropen hadden, met een wee moedig knikje beaamde. Marietje zelf zat er, zoo go vangen in den huiselyken kring, een beetje af wezig bh. Wel had zij haar moeder in een ver trouwelijke bui bekend, dat .zij hem noö-lt zou kunnen liefhebben, omdat zij,' in don grond van haar hart, mannen met een kaal hoofd niet kon uitstaan, doch moeder had dit bezwaar weggere deneerd door er haab op be wyzen, lxoo goed dit kale hoofd gesitueerd was en dat werkelijke liefde nu [eenmaal' een huwelijksgift is, dié Onze Lieve Heer alleen maar aan arme menschen meegeeft als Droost in een zorgeiijk bestaan, hetgeen zij in- tusschen zelf niet gelooide. In el& geval waren in den huize van Punteren een weldadige rust en een vreclige kalmte nedergedaald, die vol hoop en gul hartig stemden. In die, in alle opzichten gunstige omstandighe den naderde de dag der verloving, niet een die sleohts vaag door allerlei verwarde aanduidin gen en halve waarheden zou heenschjjnen, om zich weer spoedig in een bekommerde zucht van moeder en in stekelige opmerkingen van meneer van Punteren op te lossen, maar eene verloving, die in do krant zou komen en aldus aan den ketting der openbaarheid deugdelijk zou worden vastgeklonken. Er zijn menschen die geleefd worden, en maar wei nigen die leven.. Het eersto is gemakkelijk en duurt ook veel langer, het tweede is een soort vernietigings proces, kort maar hevig. De meneer van onbestem den leeftijd had dit interessante proces reeds lang ach ter den rug, zonder dat hij zich evenwel van de fa tale uitspraak bewust was. Hij dacht eenvoudig dat hij nog leefde en aldus naderde hij Marietje met al de allures van een jeugdig en vurig bewonderaar, die hem nog, uit een even onbestemd verleden, waren bij gebleven. Maar dit was dan ook alles. Marietje had het dadelijk, bij den eersten kus, dien hij haar zwie rig en gemakkelijk op de warme, koraalroode lippen had gedrukt, bespeurd: dit was geen man, doch de herinnering aan een man. Nochtants had die ontdek king haar niet bijster getroffen, alleen had zij op een vraag van meneer «van Punteren, die hara, sedert de kennismaking met den heer van onbestemden leeftijd, voor het naar bed gaan een vriendelijken nachtzoen gaf, een gewoonte waaraan Marietje zich, vanwege de tabakken, van lieverlede had onttrokken, iets, geantwoord waarop meneer van Punteren, iet wat verbaasd en uit het veld geslagen, onmiddellijk een tweede vraag liet volgen: ..Maar lieve Marietje. ben je dan niet volmaakt gelukkig?" „Ik^ had me mijn verloofde zoo heel anders voorge steld", had Marietje daar ondoordacht op geant woord. .er is nooit iets uitgekomen van wat ik er van gedroomd heb." „Men droomt ook niet, dat doen kinderen en kunste naars, men stelt zich een doel, vecht en overwint!" Toen meneer van Plinteren zich verplicht achtte, dezen fieren volzin uit te spreken, die hem daar zoo plotseling en gelukkig in het belang van de verloving te binnen- schoot, streek hij zich een denkbeeldige Napoleons-lok van het voorhoofd en verdween, met minder sloffende passen dan hij gewoon was, in zijn slaapkamer. Dit antwoord was een sprong, bijna van het eene rotspunt naar het andere, en een bewijs, dat meneer van Punteren, als 't moest ook een held kon zijn. Dien avond was Marietje laat opgebleven, de slaap wilde niet komen misschien doordat ook in haar ie;s heldhaftigs was'ontwaakt. Men is jong. óf men is oud. besloot zij kortaf haar overpeinzingen, dit feitelijke had zij van haar vader en zij legde zich ter ruste, hoewel zij het met zichzelf nog niet had uit gemaakt, hoe zij zich in de toekomst zou gedragen tegenover een man, die op de grens zweefde. Maar spoedig zou de oplossing komen. Het is ook eigenlijk een raar geval in de wereld, dat een vrouw door den man die haar lief heeft eer^t dan met driftigen hartstocht wordt begeerd, wanneer een ander kalm-beredenee'rd en passieloos bezit van haar neemt. Zoo stond het ook me: een der vele aan bidders van Marietje; de jongen was nog jong ge-' noög om te hebben geaarzeld tusschen de opwindende bekoring van Marietje. en die der voetbalsport. Ook haar had hij daardoor tot speelbal gemaakt maar toen hij de verloving in de krant las. bleef hij eerst, als door den bliksem getroffen, onbeweeglijk voor zich uit zitten staren, keek dan of hij wel goed had gele zen, of het wel zijn roomig-blanke Marietje Was, die haar verloving bekend maakte en brak toen in een heftige, schoon ongemotiveerde woede los, from melde de krant tot een prop ineen, liep daarna weer rood van opwinding en dan weer zielig bleek van plotseling uitlaaiende drift, heen en weer en mom pelde overigens alle onwelwillende woorden aan het adres van den heer van onbestemden leeftijd, waar de grimmige jaloerschheid een zich van de liefde be wust wordend jongmensch de beschikking over geeft. Had de heer van onbestemden leeftijd, hadden meneer van Punteren en zijn vrouw, had zelfs Ma rietje een flauw begrip kunnen hebben van de drei ging, die hun, als een zwaaid van Damocles, boven het hoofd hing, dan zouden zij op den ontvangdag niet zoo welgemoed ieder nochtans vervuld van eigen, mijlen uit elkaar loopende gedachten, hebben plaats genomen in de rijkelijk met groen en bloe men opgefleurde armstoelen, om de gelukwenschen in ontvangst te nemen. Want, nauwelijks waren zij gezeten, moeder in haar zwart-zijden japon, waarop de diamanten hoefijzerbroche schitterde, aan den eenen kant, meneer van Punteren, die in zijn hart zulke officieeligheden verfoeide, rechtop aan den an deren kant en tusschen beiden in Marietje en de heer van onbestemden leeftijd, of er werd, ontzaglijk hard en ongemanierd, aan de bel getrokken. De kinderen, in een hoek van de kamer, werden onrustig, want dit was het oogenblik waar alles voor in gereedheid1 was gebracht, waar ze standjes en klap p$n voor hadden opgeloopen van moeder die toch anders de zachtaardige goedheid zelf was en waar- voor meneer van Punteren zelfs zijn tabakken on aangeroerd had gelaten. ,.Is dat aan de bel trekken", merkte meneer van I Punteren, die het minst zenuwachtig was en dus het eerst van den schrik was bekomen, afkeurend op, maar hij had de woorden nog niét uit zijn mond, of de blozende, robuste jongen Stormde alle égards vergetend, naar binnen, recht op Marietje af. Toch deinsde hij terug, toen hij in de azuur-blauwe, wijd open gesperde oogen van Marietje, die als geparaly seerd de onverwachte verschijning aanstaarde, iets meende te ontwaren, van hulpeloosheid, van smee- kend bidden om vergiffenis doch dan viel zijn fon kelende blik op den heer van onbestemden leeftijd. Dit was genoeg om den hoogen hoed, dien hij in de snelheid van handelen nergens heter kwijt kon. in den schoot van moeder té deponeeren en mot een driftigen greep de teer ontloken rooh die de verloofde van Marietje zich op de lapel va^j zijn jacquet had gespeld, af te rukken. ..Zie je dan niet dat die bloem u uitlacht!" beet hij hem toe, „omdat ze jong is, omdat ze geurt, om dat ze mooi is. omdat ze harmonisch is omdat.... omom...." Daarna ging hij «totteren. De hoer was niet alleen van onbestemden leeftijd, doch ook een gontl'eman, Kalm cn beheerscht. hoewel bleek en zoo weggetrokken in zijn gezicht dat hij plotseling op een vogel geleek, stond hij op. „Meneer", ving hij aan,, „jongmensch", verbeter de meneer van Punteren met nadrukkelijke waar digheid, .jongen" zei moeder met zachten 'aandrang, „Max" fluisterde Marietje lichtelijk verteederd. Weer werd er, doch nu bescheiden en betamelijk, aan de bel ge rokken. Niemand wist wat er gebeu ren moest, wel begrepen allen dat er zoo dadelijk iemand zou binnenkomen, in de meening een orde lijk naast elkaar zittend verloofd paar te kunnen ge lukwenschen. Daarom probeerde de heer van onbe stemden leeftijd, wien pijnlijke situaties op het ge bied van de liefde niet vreemd waren, de zaak zoo minnelijk mogelijk te schikken. „Kijk eens" trachtte hij gemoedelijk te doen „u is een onbesuisd iemand, ik zou u wegens huis vredebreuk aan de politie .kunnen uitleveren maar..." en hier kreeg.ook zijn stem iets onbestemds „u meent misschien oudere rechten te hebben dan ik.... enfin, doe me een plezier en hoepel nu op.... ten slotte ben ik verloofd en niet u." „En tenslotte houdt Marietje van mij en niet van u"! hoonde hij met verbeten woede terug. „Waar of niet waar?" wendde hij zich tot Marietje. Er wa9 reeds gestommel in de gang van menschen die voeten veegden en kleeren aflegden. Toen gebeurde er iets wat te voorzien was hij emo tioneel aangelegde meisjes als Marietje, zij begon- te huilen. „Waar of niet waar?" herhaalde Max onverbidde lijk. Hij stond daar als een jonge god, stralend, uit bundig en onoverwilijk. Marietje, haar wang pijnlijk tegen moeders diamanten hoefijzer gedrukt, kon niet antwoorden, zij snikte en schokschouderde. „Waar of niet waar?" vleide nu zijn gesmolten stem, terwijl hij naast Marietje op den leegen stoel ging zitten. Toen knikte zij v§m ja en het was wonderlijk, dat haar oogen niet-rood waren en gezwollen, maar dieper en mooier en glinsterend van tranenvocht. Op da* moment kwam de onafwendbare de kamer binnen, een .tante die aan het geval van de verlo ving niets vreemders kon ofttdekken, dan dat zij op den ontvangdag de eerste niet was. Ik mag het zoo graag zien twee zulke jonge, fris- sche menschennet een prent jodaar kunnen wij, oudjes, het echte mooie van zien", babbelde zij tegen den heer van onbestemden leeftijd. Het leek hem toe of hij een por kreeg, die hem zijn evenwicht deed verliezen en tuimelend in een kille, lèege ruim te deed storten, en toch liep hij alleen maar haastig de kamer uit. Meneer van Punteren heeft nooit begrepen hoe al les nog zoo goed was afgeloopen maar toen hij 's avonds een lang gesprek met zijn nieuwen schoon zoon beëindigde met. hem in te wijden in de gehei men van zijn mixtures, voelde hij toch wel' vaag dat niet hij. doch de ander de Napoleon was.... Voor Zaterdag- 5 Juni. 8 50. HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. 10 15. AMSTERDAM (1950 M.) Tydsein van liet Persbureau Vaz Dias. 12.50. PARIJS (1750 M.) Concert onder leiding' van Lucien Paris. I.20. MUNSTER (410 M.) Concert. LONDEN, DAVENlRY. Tydsein van Greomvich Concert. ROxME (425 M.) Concert. 135. MUNSTER (410 M.) Weber-ooncert. 3 2 BOURNEMOUTII (386 M. 6BM) Coneert. 3 50. BERLIJN (505 M.) Concert. RANK FURT (470 M) Kinder vertellingen. 4.05. ABERDE1 N (495 M. 2BÜ) Causerie. DORTMUND (285 M) Concert. MANCHESTER (378 M. 2ZIJ) Pianoconcert. 4 20. ABERDEEN (495 M. 2BD) The Wireloss Orehcstra BERN (435 MOrkestmuziek. LONDEN, DAVENTRY. Concert. MANCHESTER (378 M. 2ZIJ) Causerie. ZURICH (513 M.) Geneert door orkest. 4 30. HILVERSUM (1050 M.) Vooravond-concert do r het HDO-orkest. 4 35. WEENEN (531 M.) Namiddagconoerb. MANCHESTER (378 M Concert. 5.05. PARIJS (1780 MT. SFR) Concert met mede werking van-solisten. 5.20. HAMBURG (392 M.l Conoort. 6 20. LONDEN, DAVENTRY. Dansmuziek. 6 30. HILVERSUM 1050 M.) Cursus in Handels kennis en Handelstechniek. 7 20. LONDEN, DAVENTRY. Tydsein van de Big-Ben. 7.45. HILVERSUM. Koersen van het Persbureau Vaz Dias. LONDEN, DAVENTRY. Mozart-piano-concert. 8 10. HILVERSUM. Uitzcnd-avond van de Ver. van Arb. Radio-Amateurs. Spreker Weth. S. R. de Miranda. 8.20. LONDEN. DAVENTRY. VladimofPs Ba- lalaika^orkcst; medewerking van solisten. ABERDEEN (495 M. 2HD) Foestoonoert. 8.50. PARIJS (1750 #M.) Gal'aoonoert van „Le Ma tin", mot medeweiidng van solisten. 9 05 LONDEN, DAVENTRY. Concert. 10 50. BERLIJN (505 M.) Dansmuziek. LONDEN, DAVENTRY. Dansmuziek. Voor .Zondag 6 Juni. 8 20. FRANKFUÉT (470 M.) Morgenwijding. IIAMBVRG (392 M.) Gewijde muziek. 9 20. BERLIJN (505 M.) Morgenwijding. 10.15. HILVERSUM (1050 M.) Katholieke Radio- Omroep. Uitgezonden vanuit de Sti-Dominicuskerk te Amsterdam. II.50. KöNIGWUSTERHAUSEN (1300 M.) Zendt liet programma van Berlijn uit. Concert. door het stations-orkest, o a. Hebndeai-iouverture (Mondeis- «olm), Polonaise a.us der Oper Eugon (Tchaikows- ky), Balletmuziek uit de opera „Robert der Teuf'eF (Meyerbeer) 1.05. PARIJS (1750 M.) Concert onder leiding van Lucien Paris. 3.50. DAVENTRY (1600 M. 5XX) geeft het pro gramma van Manchester. Deer Gynt" (H. Ibsenb verteld .door James Bernard. Muzikale illustratie door een orkest, o.a. de Suites „Peer Gynti' 1 en 2. BERN (435 M.) Concert door orkest. BOURNEMOUTH (386 M. 6BM) Symphonie-oon- cert. The Station Symphonie Orchestra, met mede werking van solisten. KOPENHAGEN (348 M.) Concert. (4.J20. DORTMUND (283 M.) Concert. i 4.50. HILVERSUM (1050 M.) Ned. Ohr. Radio- vereeniging: Kerkdienst, uitgezonden uit .de Ned. Herv. Kerk te Veenendaal. 5.20. KöNIGWUSTERHAUSEN (1300 M.) Hot programma van Berlijn. Namiddagconcert door het stations-orkest. LONDEN, DAVENTRY. (365 M. .2LO en 1600 M4 5XèX). Opvoering van „Much Ado About jNothing" van Shakespeare. 7.50. FRANFURT (470 M.) Opera-concert. 8 uur. HILVERSUM (1050 Mj Voetbaluitslagen. Sport-Persberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 8.20. BERN (435 M.) Concert door orkest. 8.85. BRUSSEL (486 M.) Gal'aoonoert met mede werking van solisten. 8.10. HILVERSUM (1050 M.) Weber-avond ter herdenking va.n den lOOsten sterfdag van O. M. Weber. Het HDO-orkest, en solisten. 8 50. PARIJS (1750 M.) Concert met medewerking van solisten. 9.05. DAVENTRY (1000 M.) Orgelconcert. 9 20. BERN (485 M.) Concert door Trio. KöNIGWUSTÈRHAUSEN (1800 M. ÖXX) Coneert van Klasrioke muziek. 9.85. LONDEN, DAVENTRY. De Groot and t'.ie Piccadiüy Orchestra. 10.50. KöNIGWUSTERHAUSEN (1300 M. 5XX) Dansmuziek. Voor Maandag 7 Juni. 8.50. HAMBURG (392 Mj Morgenomroep. 10 15. AMSTERDAM (1950 M.) Tydsein van het Perslmreau Vaz Dias te Amsterdam. 12.50. PARIJS (1750 M.) Concert onder leiding van Lucien1 Paris. I.20. BERN (435 M.) Concert. 3.20. BERLIJN (505 M.) Concert. 8.50. HAMBURG (392 M.) Concert. 4.20. LONDEN, DAVENTRY. Tijdsein van Green wi oh. 4.30. AMSTERDAM (1950 M.) Tydsein van het Perebureau Vaz Dias. 4.50. DORTMUND (285 M.) Concert. FRANK FURT (470 M.) Concert. 5.05 PARIJS (1750 M.) Concert met medewerking van solisten. 5.20. HAMBURG (392 M.) Concert 6.20. LONDEN. DAVENTRY. Dansmuziek. 5 uur. HILVERSUM. Kinderuurtje door Mevr. Antoinette van Dijk. 6.30. HILVERSUM. Duiteche conversatieles. 7.20. LONDEN, DAVENTRY. Tydsein. Weerbe richt. 7 45. LONDEN, DAVENTRY. Pianosonates van Ilavcln 11 i VERSUM. Koersen van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 8.15. HILVERSUM. Variatie-programma. De R.- K. Harmonie St-Antonius te Rotterdam. Het l~i O-orkest 8.20. ABERDEEN (495 M. 2BD) Oomoert door hot stationsorkest. •BERN (435 MA Iiedereneonoart. o BOURNEMOUTH (386 M. 6BM) Th* Wirelaa 8.50. PARIJS (1750 M.) Concert. 8.30. LONDEN. DAVENTRY. Symphonie-oonoert 10.50. LONDEN. DAVENTRY. Zangoyclya. II.20. DAVENTRY. Dansmuziek. Voor Dinsdag' 8 JnJli. 8.50. HAMBURG (392 M.) Concert. 10.15. AMSTERDAM (1950 M.) Tijdsein van het Persburean Vaz Diis. 12.50. PARIJS (1780 M. SFR) Concert onder lei ding van Lucien Paris. 120. LONDEN, DAVENTRY. Tijdsein. Mnziek uit het Holborn-restanrant. 2.50. MADRID (375 M.) Conoert. 3 20. BEUN (435 M.) Concert. 3.50. BERLIJN (505 M.) Concert. 4.20. ABERDEEN (495 M. 2BD) Concert. BERN (435 M.) Orkest. GLASGOW (422 M. 5SC0 Dansmuziek. 4.30. AMSTERDAM (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. 4 50, DORTMUND (285 M.) Concert. 5.05. PARIJS (1750 M. SFR) Concert. 5 20. HAMBURG (392 M.) Conoert. 6 20. LONDEN, DAVENTRY. Dansmuziek. 7 20. LONDEN, DAVENTRY. Tijdsein. Weer bericht 7.45. LONDEN, DAVENTRY. Haydn-ooncert. 7.45. HILVERSUM. Koersen van het Persbureau Vazi Dias te Amsterdam. 8.10. HILVERSUM, Katholieke Radio-Omroerp. 8 20. LONDEN, DAVENTRY. Concert. 8 50. PARIJS (1750 M.) Concert van ,-L'Antenne" 1123. LONDEN, DAVENTRY. Dansmuziek. AUTO-BGTSING. Vrijdagochtend geraakten aan den Langeburen- weg aLiier, de meikauto van den heer K*>1 te Wio- ringerwaard en de Fordauto van de aanniemera- firnid Aatjes met elkaar in botsmg. Onvoldoend uitwijken van den meJcwagen sohynt de oarz^ax van deze onaangename ontmoeting te zijn geweest en waardoor de Ford op een dusdanige wijze in elkaar werd gereden, dat de hulp van de fa. Blaauiïoer en Kassen moest worden ingeroe pen, om den wagen naar Sohagen terug to transr porfceeren. liet scheelde bovendien heel1 weinig of de auto was te water geraakt. De melkwagen kwam, hoewel' eenigszins besoha- digd, er beter af, alleen geraakten een paar melk bussen door den he/igen schokt te water. Wij vernemen, dat de melkauto bestuurd werd door het 13-jarig zoontje van Rol, wat toch zeer zeker niet verantwoord is. BAD- EN ZWEMVEREENIGENG „DE WIEL". Voor de algemeene vergadering op Donderdag jl., 'savonds half negen bij den heer J. K. Boontjes was al zeer weinig belangstelling., slechts 2 bestuursle- I den en 1 lid wareó aanwezig. Opening en lezing der notulen hadden het gewone i verloop, waarna mededeeling werd gedaan- dat de 'Koninklijke goedkeuring op de gewijzigde statuten was verkregen. Uit het door den heer J. II. Schene uitgebrachte jaarverslag bleek dat de vereeniging thans telt 116 leden, 40 huiten- en inwonende ahonné's en 62 kin- derabonné's. Door den heer Schene wordt ook rekening en ver- antwoording gedaan over het geldelijk beheer over 1925. In den finantieelen toestand der vereeni ging was een belangrijke verbetering gekomen. Was het^ dienstjaar begonnen met een nadeelig saldo van f '25.92, het sloot nu met een batig saldo van f 111.58. Indien deze gunstige finantieele toestand wordt be- i stendigd zal worden overwogen om in 1927 het aan tal badkamertjes uit te breiden. De altredende bestuursleden, de heeren Ch. H. Th. I Schmalz, W. F. Gorter en J. Prins werden herkozen. Bij genoegzame deelname zal ook dit jaar weer een zwemcursus worden gehouden. Evenwel, de cursus van vorig jaar had een nogal belangrijk nadeelig saldo opgeleverd en daarom werd thans besloten dat de cursusgelden zouden bedragen: voor leden f 2.50, per abonnement van 10 lesuren, voor niet-leden f 4. Als bijzondere attractie voor de jongens werd be sloten een gummi-zwempaard aan te koopen, plaats biedende voor een 3-tal jongens. Nadat bij de rondvraag nog enkele huishoudelijke zaken waren besproken, volgde sluiting. MU ZIEK T UIN. Het van jl. Zondag wegens den plasregen uitge stelde concert van het Symphonie-orchest te St. Maar ten is nu Donderdagavond gegeven. En nu onder heel wat gunstiger weersomstandigheden. Het werd Donderdagavond gestadig aan beter weer en ten slotte was het bladstil en helder, een mooie, rustige avond. En daarvan heeft het Symphonie-orchest geprofi- teerd. De muziek klonk heel mooi door den tuin en was uitsrekend op alle punten te volgen. En het moet direct gezegd worden, dat de heer Schut met zijn j gezelschap ons een keurig programma heeft aange- boden, dat zeer verdienstelijk is uitgevoerd. Het klankgehalte is heel goed, het ensemble-spel viel meestentijds te loven, de directie van den Direc- i teur is pittig en duidelijk, en hij weet zijn leiding I aan de spelers op te leggen, zoodat hij volgzaam en j soepel in zijne leiding gehoorzaamd wordt, allemaal factoren om een goede uitvoering te verkrijgen. Zeer bizonder heeft ons b.v. voldaan „Le Rocher Fantóme", ouverture van H. Staz, dat was mooie mu ziek, muzikaal weergegeven. Ook de bekende Lusti spiel-Ouverturevan Kéler Béla kreeg een te loven vertolking.

Schager Courant | 1926 | | pagina 11