d en Danssalon van Benema en Hollies. bekwame Schilders, 50 snees Koolland 1b. OTSEK, mm. Bekwaam Timmerman OPRUIMING Rijwielhandel Loet E 62. Bezoekt tijdens de Groote Sportfeesteo te Jnllaoadorp Zondag en Maandag MOTOREN wille KATOEN, Nel Meieje Wieders Predikbeurten. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Advertentiën. H. D. 5-7, Indian P. P., Simplex 2 cyl. Alkmaar, Jullanastraat 31. Te Koop: 2 pers. Auto, (merk Opel), t Keading Standard Motor Excelsior Motor, bij Jn. WOLDHUIS, gevraagd, getracht zal worden, mede gelden te verkrijgen om tot het vereischte stichtingskapitaal te komen. Waar het Alkmaarsche comité reeds op zich nam alleen voor meer dan de helft van het nog ontbrekende te zullen zorgen, meenden de aanwezige subcomité-le den alhier niet achter te mogen blijven en stelde ieder zich opnieuw beschikbaar om nogmaals voor dit doel ln een gedeelte der gemeente een lijst te pre senteeren en zelf daarop al vast voor een nieuwe bij drage te teekenen. Besloten werd 15 Juli weer samen te komen ten einde de verkregen resultaten samen te voegen, zoo dat vóór dien datum de rondgang moet hebben plaats gehad. Nog zullen eenige personen, die niet ter ver gadering waren, worden aangezocht tot medewerking. Ten zeerste wordt gehoopt, dat de begeerte naar een flink ingericht Neutraal Ziekenhuis, voor tal van gemeenten gemakkelijk te bereiken, zoowel hier als elders ten duidelijkste zal mogen blijken uit de gel delijke offers, welke men daarvoor nog eenmaal zal willen brengen. Dat ieder dan toone, te willen hel pen om deze zaak nu spoedig haar beslag te doen krijgen. ANNA PAULOWNA. Politie. Verloren een rijwielplaatje en een bruin lederen portemonnaie, inhoudende èenig geld. Ge vonden een nieuwe damesschoen. Inlichtingen wor den ter secretarie verstrekt, VERBOD VAN VLEESCHINVOER IN ENGE LAND. Uit Londen, 3 Juni. De minister van landbouw heeft een deputatie ontvangen uit het Londensche vleeschbe drijf, die verklaarde dat een invoerverbod van geslachte dieren een verhooging der vleeschprij- zen in Londen tengevolge zou hebben, daar er geen voldoende voorraden waren ter vervanging van het Nederlandsche varkens-, schapen-, kalfvleesch en afval. Guiness antwoordde, dat er geen vooruitzicht be stond, dat het mond- on klauwzeer op het conti nent spoedig zou zijn overwonnen en aangezien dus het gevaar bleef beétaan kon de regeering de ver ordening niet intrekken. Een boot, de Schokland, wordt in Rotterdam ver wacht, met een lading van 300 geslachte varkens, die teruggezonden zijn uit Engeland. Daarbij zijn 10 varkens uit RotterÖam afkomstig, de rest is uit Essen en Breda. Daarbij zal dan blijken, of de bewering van den Engelschen Minister waar is, dat er met mond- en klauwzeer besmette bouten bij zijn. DE AARDBEIEN. Uit aardbeienland schrijft men: ln tegenstelling tot andere jaren worden de aard beien steeds duurder, gevolg van het wegblijven van zonneschijn. Wat thans wordt aangevoerd, is nog steeds glasproduct. Andere jaren zijn* er om dezen tijd al natuur-aardbeien. De prijzen waren heden f150 k fl.50 voor een slofje van 1 kilo inhoud. De volgendo week worden de eerste aarbeien van den kouden grond verwacht. DE „BRU 24" TE ENKHUIZEN BINNENGESLEEPT. Door twee motorvaartuigen is Donderdag te Enk huizen in gezonken toestand binnengesleept het vis- schersvaartuig „Bru 24", hetwelk bij den vuurtoren gezonken is. In de kajuit werd het' lijk gevonden van Jan van Gilst, een der zoons van den, naar men weet, eveneens verdronken schipper-eigenaar. DOORTRAPT 8TROOPER GEPAKT. ITet is den Rijksveldwacht uit Hoorn gelukt, den in die streken beruchten visch- en wlldstrooper B. uit Baarsdorpermeer op heeterdaad te betrappen. Sedert jaren oefent B. zijn beroep uit doch daar hij bij de bevolking zeer gevreesd is, bleek het steeds on mogelijk hem te pakken te krijgen. Hij is thans ge arresteerd op het oogenblik, dat hij op den openbaren j weg een zwaar drachtige haas neerschoot. Hij wei gerde zijn geweer af te geven en bedreigde de po litiemannon, die hem' echter tot andere gedachten wisten te brengen. Deze arrestatie heeft in de buurt g^oot opzien ge baard. Algemeen bekend is, hoe hij, in het nauw ge bracht, met het grootste gemak dwars door de sloo- ten waadde en zelfs eens tot zijn hals in het water tusschen het riet is gaan zitten, zoodat zijn achter volgers hem niet opmerkten. Tel. EEN SLACHTHUIS VOOR DE ZAANSTREEK. B. en W. van Zaandam hebben aan de gemeente besturen van Koog aan de Zaan, Zaandijk, Wormer- veer, Wormer, Jisp, Oosthuizen, Westzaan, Kromme nie, en Assendelft medegedeeld, dat zij voornemens zijn den gementeraad voor te stellen de oprichting Van een slachthuis, bij de Noorderbrug. Ten einde de grootte van dit slachthuis te "kunnen1 bepalen hebben zij aan genoemde gemeentebesturen bericht gevraagd vóór 1 Juli a.s, of deze het bedoelde slachthuis inge volge de Vleeschkeuringswet ook voor gebruik door bun gemeenten denken aan te wijzen. In dit schrijven is er op gewezen, dat is het slacht huis eenmaal gesticht, toetreding van andere gemeen ten wegens de beschikbare ruimte vermoedelijk niet meer mogelijk zal zijn. WIERINGEN. J In den ouderdom van 91 Jaar is te Bloemendaal overleden de heer C. J. J. H. van Kempen, oud-bur gemeester van Wieringen. HEERHUGOWAARD. J De herbouw der afgebrande slagerij van den heer N. Stam is opgedragen aan den heer JKlercq, tim merwerk, P. Hittema* metselwerk en K. Booij, schil derwerk. EUPE. In de gehouden bestuursvergadering van de aid. Zijpe-Callantsoog der N.H. vereeniging „Het Witte Kruis" werd in de plaat® van den heer Jb. Gerrïw die bedankte, tot penningmeester benoemd de heer W. Blaauw, St Maartensbrug. JULIANADORP. Ter gelegenheid van de 46-jarige echtvereniging van het echtpaar K. Hoornsman Sr. bracht Vrijdag avond de Harmonie „Kunstzin" aldaar een serenade, welke tengevolge van het mooie weel nog heel wat publiek op de been bracht. MISHANDELINO VAN DE POLITIE. - Te Hoogkarspel is de agent van politie W. W. door baldadige jongens overvallen en zoodanig mishan deld, dat zijn opneming in het ziekenhuis noodzake lijk werd geacht. ZIJPE. De heer K. Paarlberg te Oudesluis heeft de be noeming toti bestuurslid van de Woningbouwvereeni- glng l„Zijpe" aangenomen. ZIJPE. Verdacht van het ontvreemden van een big van de Schager markt zit D. T. te Zijpe reeds voor de derde week in voor-arrest. T. blijft hardnekkig ont kennen iets van het vonniste big af te weten. AUTO-ONGELUK TE BERLIJN. In Berlin-Schöneberg is een auto inet 3 personen van de Monumentenbrug op de spoorrails gevallen. De inzittenden zijp in levensgevaarlijken toestand naar een ziekenhuis gebracht. AGITATIE TER SUMATRA'S WESTKUST. Uit Padang, 4 Juni. In verband met de onge regeldheden ter Sumatra's Westkust die een gevolg waren van communistisch gestook, zijn op Poeloe Tello, afd. Loeboeksikaping, tot dusver 300 personen gearresteerd. De boofdlsiders zijn echter nog niet gegrepen. Wij herinneren er aan, dat een Aneta-telegram van 28 Mei j'.l. uit Padang meldde, dat, wegens de onlusten te PadangSidenpoean, troepen derwaarts gezonden waren, voor machtsvertoon. GE8LECTROCUTEERD. Een arbeider uit Margraten kwam, toen hij te Heerlen werkzaamheden verrichtte aan een huis,dn aanraking met de hoogspanningsdraden van de elec- trische leiding. Hij werd op slag gedood. van een groote party gebruikte Dames- en Heeren rijwielen, allen in goeden staat, vanaf f 10.p. stuk. Iets beschadigde Rijwielen tegen inkoopsprijs. Banden en Onderdeelen, groote kenze, lage prijzen. 6. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schagen. NEDERLANDSCHE BOEKEN IN JAPAN. De Japansche correspondent van het „Journal of the Am. Med. Ass." schrijft het volgende aardige verhaal, dat onze lezers zeker zal interesseeren. Bij de aardbeving te Tokio in 1923 ging een zeld zaam Nderlandsch medisch boek verloren, de Ta- bula anatomica van Kulm. Het boek was het eigen dom van prof. dr. Matao Nagayo, directeur van en professor aan de Keizerlijke Universiteit van Tokio. Ongeveer honderd vijftig jaar geleden, in den tijd van Tokugawa, bracht een Nederlandsche zendeling dit boek naar Japan. In dien tijd kenden de Japan ners nog weinig van de Europeesche geneeskunde. Het boek werd ijverig bestudeerd door dr. Gempaku Sugeta en zijn vrienden, en beteekende een mijlpaal in de medische geschiedenis van Japan. Dr. Sugeta en zijn vrienden leerden de anatomie op lijken van misdadigers, on waren verbaasd over de juistheid van de afbeeldingen in het boek. Dr. Gempaku heeft met heel veel moeite hij kende maar weinig Nederlandsch het boek ver taald; hij noemde de vertaling: Karbo Shinto (Nieu we Ontleedkunde). Een eeuw later kreeg dr. Sensae Nagayo, het ori- gineele Nederlandsche boek in bezit en beschouw de het als het kostbaarste boek van zijn bibliotheek. Hij had het op reis altijd bij zich. Groot was daarom de droefenis van zijn zoon, toen het boek tijdens de aardbeving verbrandde. Maar grooternog zijn vreugde, toen hij een ander exem plaar van de „Tabula Anatomica" ten geschenke kreeg van dr. M. van Romer, arts op Java. Deze schreef aan prof. Nagayo, dat hij verhinderd was het congres van de Far-Eeast Propical Medicine, dat den vorigen herfst in Japan werd gehouden, bij te wonen, maar dat hij het boek zond om de vriendelijke be trekkingen tusschen Nederland en Japan te onder houden. In den bedankbrief van prof. Nagayo schreef deze, dat zijn vreugde even groot was als wanneer zijn gestorven kind weer levend was geworden. Hij had het boek meegenomen naar den jaarlijkschen ge denkdag van medische wijze mannen te Kozaka Common, om het aan zijn vrienden te toonen. Na overleg met dr. Kitasaboen Myahawa besloot hij het boek, dat thans ook in Nederland zeldzaam is, ten geschenke te geven aan de nieuw opgerichte Uni- verBiteita-bibliotheek te Tokio. WINKEL Aan den timmerman H. Fytiuee® «ft** i3 dan bouw opgedragen van een burgferwoonhuifl voor den heer A. Strijbda alhier. WIERINGERWAARD. Donderdagmiddag is door het; bestuur van het Witte Kruis een demonstratie gehouden met den nieuw -aangekochten riekenligter en het zuurstof apparaat. Redden zij» heel gemakkelijk te behande len en kunnen in voorkomende gevallen uitstekende diensten bewijzen. Een ernstige zieke bijv. wordt met den róekenlïgter in elk» gewensohte houding gebracht, zonder den patiënt aan te raken. Laten we hopen, dat beiden zfoo weinig mogelijk gebruikt behoeven te worden. WIERINGERWAARD. De verkoop van het Emmabloempie, welke gehou den is# door de jonge leden van den Jeugd band, heeft in deZe gemeente f43.60 opgebraeht. WINKEL. Vrijdagavond hield de Woningbouwvereeniging Winkel haar jaarvergadering. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze was geopend, werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering gelezen, welke werden goed gekeurd. Uit het door den secretaris uitgebrachte verslag over 1925 ODtleenen we dat gedurende dat jaar geen belangrijke gebeurtenissen zijn voorgekomen en men zich kon bepalen tot het gewoon beheer en onder houd. De woningen zijn allen regelmatig verhuurd geweest en werden in den loop van 1925 allen aan gesloten aan de waterleiding, hetgeen gepaard is ge gaan met een geringe huur verhooging. In het bestuur kwam geen verandering en de af tredende leden werden herkozen. Het ledental is thans 8. Er werden 1 leden- en 8 bestuursvergaderin gen gehouden. Het verslag gewaagt van steeds aangename sa menwerking welke men in het belang der vereeni- ging zeer op prijs stelt. Dit verslag wordt goedgekeurd met een woord van dank aan den secretaris voor diens werkzaamheden voor de goede zaak. De commissie, voor het nazien der rekening 1925, de heeren G. J. van Leeraum en P. Bart, rapporteert alles te hebben onderzocht en in orde bevonden en stelt voor de rekening goed te keuren in ontvangst op f2092.06, in uitgaaf op f2267.61, nadeelig saldo f 17535. Besloten wordt de rekening goed te keuren, met een woord van dank aan de commissie voor haar onderzoek en den penningmeester voor zijn gehou den beheer. De balans wijst aan een bedrag van f53638.8534. Aan de gemeente kon worden afgedragen f1474.7134. Bij de nu volgende bestuursverkiezing ter voorzie ning in de vacature's ontstaan door periodieke af treding der heeren J. van Dijk, K. Zeeman en K. Bakker, worden alle aftredenden herkozen en ver klaren zich bereid de benoeming aan te nemen, waarbij de voorzitter de belangen der vereeniging opnieuw in hunne belangstelling aanbeveelt. De rondvraag levert niets op. Sluiting volgt. DE VERGANE LOODSSCHOENER. Li de zitingszaaJ van den Raad voor de 'Scheep vaart is Vrijdag het onderzoek aangevangen van de door den minister van marine daartoe ingestelde commissie, naar aanleiding van het vergaan van de Terschellinger loodsschoener No. 2, waarbij alle opva renden, 13 in getal, den dood in de golven hebben ge vonden. De ramp moet zijn geschied in den nacht van 24 op 25 November; het schip moet gebleven zijn in den Jhevigen storm die toen langs onze kusten en op de Zuiderzee heeft gewoed. Zekerheid omtrent het lot van den schoener en zijn bemanning heeft men den volgenden dag verkregen door het aanspoelen van wrakhout op het eiland Terschelling. Het daarna ontstane vermoeden, dat het Britsche stoomschip Mal ton den loodsschoener overvaren had, is onjuist ge bleken; het is komen vast te staan, dat dit schip een visschersvaartuig overvaren heeft. De hoofdinspecteur voor de schepvaart was van meening, dat de zaak van den loodsschoener toist voor den Raad voor de Scheepvaart moest worden aangebracht op grond hier Dansmuziek van het prachlorgel van den heer 4. de Wilde Ie Alkmaar met geheel nieuwe nummers. DE DIRECTIE. van dat. de ramp niet zou zijn geschied in territo riale wateren. Hierop namen de loopende geruchten omtrent on voldoende uitrusting van den schoener en omtrent te strenge voorschriften ten aanzien van hinnenloo- pen bij stormweer toe. Nadat in en buiten de Tweede 'Kamer erop was aangedrongen, dat toch een onder zoek niet zou achterwege blijven, is bovenbedoelde commissie onder voorzitterschap van mr. Kirberger, voorzitter van den Raad voor de Scheepvaart, inge steld. Voor de zaak was vooral uit de kringen uit het loodswezen groote belangstelling. Op deze eerste zitting behandelde de commjssle hoofdzakelijk de weersomstandigheden tijdens den ramp en den houw en de inrichting van den veronge lukten schoener. De voorzitter deed eerst voorlezing van passages uit scheepsjournalen van verschillende schepen, die in den bewusten nacht buitengaats waren voor Ter schelling, welke allen eenstemmig waren in hunne berechten, dat het buitengewoon zwaar weer was, zooals men het zelden had medegemaakt. Door en kele schepen was de schoener opgemerkt. Het eerst heeft de commissie gehoord den heer H. P. Vallé, directeur van het filiaal Amsterdam var. het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut. Deze ver klaarde, dat in den bewusten nacht 'n buitengewoon I zware storm heeft gewoed, zoo zwaar, dat hij gere- kend kan worden te behooren tot de hooge zeldzaam heden. Een belangrijke factor ter beoordeeling van den zwaarte van dezen storm, is bat snelle oploopen van den wind van het zuid-westen naar het noord westen en daarna naar het noord-noord-ooeten en noord-oosten. De daling van den barometer ia niet buitengewoon snel1 geweest. Voor de kust was dit buitengewoon zwaar weer te voorzien geweest, maar op den schoener kon men het niet voorzien hebben, omdat men geen draadloos ontvangapparaat aan boord had. T.och heeft men wel aanwijzingen gehad in daling van den barometer en het inkrimpen van 1 den wind. De windsnelheid was van 23 tot 29 M. per seconde; uit de statistieken blijkt, dat een windsnelheid van 1 19 M. per seconde reeds een zeldzaamheid is. Deze windkracht is dus wel zeer buitengewoon geweest. Vervolgens is gehoord als deskundige de heer H. J. Albarda, directeur van het loodswezen in het eerste en tweede district ter standplaats Harlingen, die uitvoerige verklaringen geeft over den bouw en in richting, tuigage enz. van den verganen schoener. Alle» was in uitstekenden staat volgens dezen des kundige. De schoener was voorzien van een Krom hout-motor. De heer A Schenk, commissaris van het loodswe zen te Terschelling, verklaart, dat hij het toezicht op de schepen heeft. In het jaar, dat getuige op Ter schelling commissaris van het loodswezen is, heeft hij nooit klachten over het schip gehoord, noch van den schipper, noch van iemand anders, en ook nooit wenken van den schipper vernomen ter verbetering van het schip. Gehoord werd daarna de heer W. Zeylemaker, schip per van een loodsschoener, broeder van den ver dronken schipper van den motorschoener No. 2. Getuige verklaarde, „als het weer goed was, tot ta melijk harden wind, had je wel iets aan het schip". Bij slecht weer was het schip minder. Bezwaren te gen het schip had spreker niet. De voorzitter: „Heeft uw broer wel eens bezwa ren tegen het schip gehad? Over „toestanden" bij het Loodswezen zullen wij later spreken; nu vragen wij alleen naar het schip." Naar spr. meende had ook zijn broer geen be paalde bezwaren tegen 'het schip. Klachten over aan vulling van den inventaris heeft bij nooit gehad ook met andere verzoeken had hij geen moeilijkheden gohad. Bij zware zee was de motor niet te gebruiken. 1 Ter sprake kwamen vervolgens de aangespoelde lij ken en wrakstukken. Zij waren' deels op Terschel ling, deels op Ameland gevonden. Het is niet waar, idat een der opvarenden vastgebonden is gevonden. Daarna volgen uitgebreide verklaringen van den heer Albarda over het zoeken naar het wrak. Alle mogelijke pogingen zijn gedaan om het wrak van den verganen schoener te vinden, tot dusver vergeefs. Op Terschelling gaan stellige geruchten, dat aldaar bij de zeelieden bekend is, waar het wrak ligt, dat zal door den heer Albarda onderzocht worden. Ook komt in behandeling de verhouding tusschen de loodsen en de Directie en daarbij de kwestie van het te vroeg binnenkomen. Getuige Zeijlemaker verklaarde dat er aanmerking gemaakt werd als de loodsboot te vroeg binnen kwam. De voorzitter: „Heeft u in dit opzicht eens van moeilijkheden bij anderen gehoord? U kunt hier vrij spreken. Wlas uw vroer bang voor moeilijkheden?" Geauige: „Moeilijkheden heeft niemand graag." Dat het „briefjes" regende, ontkende hij. Da heer Albarda zeide, dat de verhouding op Ter schelling steeds goed was geweest. Hij strafte alleen al» de loodsen in hun loodsplich- ten te kort 9choten. De voorzitter: „Eh het te vroeg binnenkomen, of juister, het ujt vrees voor een aanmerking huiten blijven, wat tot de ramp zou kunnen hebben geleid, hoe staat het daarmee?" Getuige Albarda: Deze quaestie ia zeer oud. Tus schen 1 April 1922 en 25 November 1925 waren in 56 a 61 gevallen de loodsbooten te vroeg binnengekomen in verband met slecht weer. Vier malen had spreker een aanmerking doen maken; driemalen had hij J. Zeylemaker den overleden schipper naar de re den van het te vroeg binnen vallen gevraagd. Eenmaal heeft hij zijn journaal doen opvragen, om dat hij vermoedde, dat zonder noodzaak waa binnen-4 gevallen. ZONDAG, 6 JUNL NED. HERV. GEMEENTE te: Nieuwe Ndedorp, nam. half acht, Ds. Schermerhorn. St. Maarten, voorm. halfelf, Ds. Tinholt» Mijnheer de Rodacteui, Wil in uw veelgelezen Ct. plaatsen: Het kleine Strijkorkest van St. Maarten heeft ons in Schagen's Muziektuin best voldaan! Directeur Simon Schut is een zeer bekwaam man om zoo'n dilettantenclub op zulk een hoog muzikaal peil te brengen; zijn muzikaal gevoel en goed door denken, en uitmuntende leiding, beinvloedt de wer kende leden om een goed geheel te vormen, waar door het ensemble correct is; zelfs in de zeer zware No. 7 bracht deze muzikale club het «tot een gun stig einde. De zuiverheid is goed; in No. 5 en No. 6 vol maakt! Billijkerwijze kan men het van dilettanten niet be ter eischent De eenheid van toon der eerste violen wa s onbe rispelijk; de cornet-piston heeft veel bijgedragen óm het snarenspel geen afbreuk te doen; wij hebben het schrille koper niet opgemerkt, maar de pistonist heeft zich verdienstelijk aangepast, om bij de zingen de anaar-inserumenten door zijn beschaafden gemar tigden toon, het geheel muzikaal te verhoogen. Ook de pianiste, cellist, contrabas, orgel, fluit en alle tweede violisten/ hebboni hoogst verdienstelijk ge speeld. Wij hopen dan ook dat St. Maarten» Strijkorkest in dezen zomer nog eens in onzen muziektuin een uitvoering gevel Uw dw. dn., SIMON DROOG. Toen getuige als directeur optrad, was het hem op gevallen, dat het binnenkomen vóór den tijd nog al eens voorkwam en juist vóór zijn optreden was er in verhand daarmee een speciale order uitgevaardigd. Medegedeeld werd, dat de beide scheepsbouwers- deskundigen, naar aanleiding van de verklaringen, aangaande bouw en inrichting van den schoener, een ratpport aan de commissie zullen overleggen. De zitting werd hierna geschorst. Zij zal worden voortgezet op Woensdag a.s., 11 uur v.m. Gehoord zul len dan o.a. worden de marine-officier, die het eerste onderzoek heeft geleid, de iheer Dobbinga, en de duiker Van Drimmelen. DE TERSCHELLING GEVONDEN? Men meldt uit Terschelling aan het V.D.-bureau: Donderdag heeft het vaartuig van schipper P. Let- tenga, ter hoogte- van het wrak „De West Aleta" een wrak gevonden van een gezonken vaartuig. Men ver moedt, dat dit het wrak is van de loodsschoener II, die op 25 Nov. jl. niet man en muis is vergaan. Gisteren arriveerde op last van het Dep. van Marine d» duiker Van Drimmelen uit IJmuiden om heden m»t het Ioodsvaartuig van Terschelling een duiken- onderzoek in te stellen. EIERVEELING SQHAGENV8 Juni. Aangevoerd: 43422 kipeieren: bruine p«r 100 st. omgewogen f 5.606.10, witte per 100 «tuks ptt- gewogen f 4.80 tot $.80, 5658 Kg. f 4.805.20, 58—60 Kg. f 5.20—5.40, 60—62 Kg. f 5.40—5.90, 12045 eend/eieren f 4.60—4.90, per 100 et. oagew. HOORN, 3 Juni. Aangevoerd!: 15 stapels kleine Fabriekskaai f 47, 32 stapels kleine Boerenkaas f 50, 1 stapeKFabrieks Oomm. Kaas f45, 3 stapels Boeren Comm. Kaas f 46, alles gemerkt. Aangevoerd: 51 stapels, wegende 44257 Kg. Handel Vlug. Kroidkaas f 49. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juni. Aangevoerd: 24600 Kg. aardappelen: Sohotsche muizen f 15.7018.70, drielingen f 7.701L90, per 100 Kg. ALKMAAR, 4 Juni. Asperges: dikwit f 7884, idem, dikWauw f54— f69, per 100 bos. Aardappelen f 11.8015.90 per 100 Kg. Bloemkool, le soort f3443, 2e soort r22 tot f30, per 100 stuks. Postelein f1228, per .100 Kg. Aardbeien f 1.802.16 peer Eg. Wortelen f7.20 tot f13.40, uien f 1.10—3.90, per 100 bos. Spinazie f9.20—16.80, per 100 Kg. Kropsla f 1.30 tot 3.40, komkommers f 9.2014.80, per 100 stuks. Rabar ber f 12.76—3L80 per 100 boa. Radijs f3.26—5.80 per 100 bos. ALKMAAR, 4 Juni. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd: 162 stapels kaas, wegende 232000 kilogram men. Prijs: Kléine Fabriekskaas miert rijksmerk 05f 46 50, zonder rijksmerk f 43, commissie Fabrieks kaas met rijksmerk f 46, Kleine Boerenkaas mot rijksmerk ƒ50, zonder rijksmerk f 47, Oommiasio- kaas met rijksmerk f 46.50. Handel matig. ALKMAAR, 4 Juni. Op de heden gehouden graanmarkt waren prijzen en aanvoer: 406 hectoliters, als: 88 H.L. tarwe f 16.25—18.50. 135 H.L. gerst ohav. f 11.25—12, 123 H.L. haver f 11.87Vr—1A25. 40 H.L. boonen: bruine f 1922.50, otroien f 1030, witte f 2527, 19 H.L. erwten, groene, kleine f1213, id. groene groote f30—42, id. grauwe f50 per 100 kilo. Door iiiruitino. billijk le koop TBRSTÓND GEVRAAGD: bij C. MEIJER Sr., IDorpstraat 27, Bergen N.H. te huur, bij JOH. BAS, nabij Oudesluis. Kent II reeds ons prima onopgemaakte 80 eM. breed, leer geschikt voor Hemden, Nachthemden en Onderjurken, 35 cent per el, per stukje circa 53 el 31'/2 cent. Zoo neen, neemt eens een proef en U blijft er bij. met afneembaren Vrachtbak. met ZIJSPAN, prijs f 250.-, prijs f 175.—, ALLES IN PRIMA STAAT, ZUID-SCHAB WOUOE. gevraagd, bij C DB LËEUW, 't Zand N.H. gevraagd voor Schager Kermis- week. bij G. PLEVIER, Schagen. bij I. HOEDJES, Kreil, Wienngerwaard.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2