Eenmaal voel aan boord Woensdag 9 Juni 1926. 69ste Jaargang. No. 7856. Uitgevers i N.V. v.h. TRAPMAN Co., Scbagen. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Feuilleton. xn. Gemengd Nieuws. xm. Dit blad verschijnt viermaal por week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advor- lentiön nog zooveel mogelijk in hot ooBstuitkomond nummog geplaatst. POSTREKENING No. B3880. IJST. TELEF. no. 90. Prijs peg 8 maanden £1»GÖ. Lcssa nummors 6 cont. ADVERTEN- TIöN van 1 tot rogols £1.10, iodoro regel moog R0 cent (bowli- inbegrepen). Grooto lottere wozdon naag plaatsruimte berekend, Zitting van Maandag 7 Juni. - VOOR DEN POLITIERECHTER. ZIJ MOET OP DE BLAREN ZITTEN. Een jongedame uit Egmond a. Zee, koffiepakster of zoo iets, met name Wilhelmina Zwart, die wegens oplichting van een paar damesschoenen te 'Heiloo, voorw. was veroordeeld tot 2 maanden gevangenis straf, heeft ten eenemale de voorwaarden haar ge steld, verwaarloosd, zoodat heden (besloten we<rd de voorw, straf op haar toe te passen. BEHANDEL DE DAMES MET ZACHTHEID. Een Alkmaarsche winkelier G. Reggeman, had on genoegen gekregen met een paar boven bij hem in wonende dames over het bedrag van de gasrekening en ging toen in drift ontstoken de dochter te lijf. De ze had tegen den stevigen dasjeskoopman niet veel in te brengen en lag weldra ademloos in een rust stoel neergekwakt. De dochter werd niet noemens waardig, doch het meubelstuk zeer ernstig bescha- digd. Eisch en vonnis f 15 boete of 15 dagen. Een in gestelde civiele vordering werd afgewezen: 'N BEETJE RUW AANGELEGD. Een ingezetene van Groot-broek, Paul de Wit ge naamd, kreeg met den 71-jarigen Maarten 'Kruk ver schil van meening over het recht van laatstgemelde om door het vaarwater van .de Wit naar zijn akker te mogen varen. De discussie ontaarde in een soort zeegevecht met kloeten, waarhij Kruk 'n paar mep pen op hoofd en schouder kreeg. Het vonnis luidde f 30 boete of 30 dagen, ter zake mishandeling. NOG MEER ONRUST. Een te Berkhout wonende 61-jarige landarbeider bij den burg. stand bekend als Jacob Ham, raakte op 15 April in hooge twist met zijn huurman, 'n bedaagd renteniertje en schijnt toen in het vuur van zijn be toog ook gebruik te hebben gemaakt van een pak- strijker, waarmede hij het aangezicht des renteniers bewerkte, met het treurige gevolg dat hij een bloe dende wonde bekwam en van eenige tanden ontijdig werd verlost. Hefi driftige boerenwerkezeltje, heden als verdachte terecht staande, werd veroordeeld tot f20 boete of 20 dagen en betaling van een tegen hem ingestelde ci viele vordering ten bedrage van f 8.50 wegens dok tersrekening. OOK DUNNETJES. Een kruidenier uit Zijpe, oud 19 jaar, aangediend als Pieter Dam, heeft in den avond uit de rijwielbe waarplaats van Kossen van een zekeren S. E. Lont te Koegras. het rijwielbelastingplaatje ontvreemd. Meneer wilde opsparen voor een motor en legde zich nu op dergelijke bezuinigingen toe. Deze vreemd soortige economie kwam hem duur te staan, daar hij heden tot 3 maanden gev. voorw, met 3 proefja ren werd veroordeeld. EEN DISCUSWERPER. In een marktcafé te Alkmaar gaf in den morgen van 19 April een bezoeker Johannes Kunst geheeten uiting aan zijn ontevredenheid over het feit, dat hij door eenige andere bezoekers voor den gek gehouden werd, door een der personen, die hij daarvan ver dacht, met een bierglas in het gelaat te werpen. De getroffene, zekere Mors van Warmenhuizen, werd daardoor bloedend gewond en de dader heden tot f 25 boete of 25 dagen en betaling van f 5 schade vergoeding aan Mors veroordeeld. NOG BEN WERPSPECIALIST. De te Koegras woonachtige barbier en koopman, Hendrik Willem van Wilson, schijnt een lastig en tamelijk, ongemakkelijk heer te zijn. Bij een twist met de'vrouw van zijn huurder en buurman Verver, gaf hij daarvan blijk door haar een klinkersteen te gen het hoofd te gooien. Voor dit onbehouwen op treden werd hem f 40 boete of 40 dagen opgelegd. VAST NIET VAN DE PARTIJ. Een te Elnkhuizen op 1 Mei gehouden arbeidersop tocht werd gehinderd door zekeren Klaas Bandman, die op min of meer demonstratieve wijze in den weg bleef staan, toen de deelnemers aan den optocht de poort van een cafétuin wilden iniriarcheeren. Een hoofdagent van politie wilde hein verwijderen, waarop verzet volgde. Ter zake wederspannigheid werd hij heden, tot f 16 boete of 16 dagen veroordeeld. VOLGENDE WEEK VOORTZETTING DER PLECH TIGHEDEN. Een' drietal Warmenhuizer jongelieden, Nic. en M, J. Pronk en J. J. Bleeker, stond terecht wegens dief stal van daklood ten nadeele van de R.-C. en de ge meente-school. Het gestolen lood was bij Nic. Pronk gebracht en deze had er, volgens de aanwezige ver dachten, hij zelf was niet verschenen, voor f 2 van verkocht en bij gebrek aan afzet had men de rest. in sloot geworpen. Daar Nico, hoewel aangeschreven, niet aanwezig was, werd de behandeling dezer zaak afgebroken en gesteld op aa. week. De onwillige mijnheer N. Pronk zal dan door de politie als verdachte worden voorge leid, EEN VETTE KLANT. Een boerenarbeider uit Anna Paulowna, Hendrik de Ridder, had bij den rijwielhandelaar Prins te Schagen een fiets op afbetaling gekocht voor f 70. Toen hij1 echter f 40 had afbetaald, gaf hij er den brui van en verkocht het rijwiel voor f 25 ten eigen bate. Daar hij zich nu volgens contract aan verduis tering had schuldig gemaakt, liet de heer Prins het er niet hij zitten en stond de snulter heden terecht. Hij werd veroordeeld tot 2 maanden gev. voorwaar delijk met 2 proefjaren en de verplichting om Prins de toegebrachte schade, f 30, in wekelijksche termij nen van f 2.— te vergoeding, Sluiting. VAN RIJSWIJK'S SCHGENHANDEL. SCHOENMAKEHIJ. UITGEBREIDE KEUZE. PRIJZEN UITERST BILLIJK. Die onfortuinlijke motorfietsier klaagt ovetr pijn in die boerst; de temmeer schijnt er niet minder goed te zijn af geltomen, aUthana meö vreest vooar inwendige kwetsuren. BYHD'S POOL VLUCHT. Aam een feestmaal door de Britsolie Royaf Aera GLub de vorige week ter eera van de eerste, tPoolf» vliegers gegeven, heeft Luitenant Byrd! eenige uith vorige by zonderheden over. zijn expeditie medege- ïi. door A. S. M. HUTCHINSON, Voor Nederland bewerkt doop W. A. ROLDANUS Jr. De man van haar kosti'ufffouw, een oObefiohaaiHe, verdacht uitziende kerel', bracht haar* jn.a*lir! z® dacht, den laatste© slag toe. Toen zij op een avond na een vruchteloos zoeken naar een betrekking in; winkels, waar Zij uitge lachen werf. om haar verwaandheid, dat «ü1, die niets kende, dacht, dat haar diensten van eenige waarde zijn konden, in haar koethuis terug kwam, vond zij Mrs. Jopea in tranen, sprakeloos. Wat was er gebeurd? Zenuwachtige rukken van het hoofd naar de trap. Naar haar kamertje do oorzaak duidelijk blijkend uit haar open' getmaak- ten koffer; de| inhoud^ verspreid over den grond'; ligt kleine kistje, waarin zij met de portretten vani Moeder en Pap haar geld bewaarde, weg. Een kleine overval van Mr. Jopes, ttaar het scheen, waarbij ook Mrs. Jopes7 eigendom het had moeten ongalden.... Hij had het vroeger al meer gedaan... een slechte fcereL.. de huur niet betaald en de deurwaarders kwamen... het beste was, dat zij gmg... natuurlijk kon zij het aan de politic mededeelen. Natuurlijk deelde zij het niet mede aan de po litie. De heele zaaak maakte haar bang. Naar een ander kosthuis drie straten verder... Inwijding door de nieuwe kostjuffrouw in de mys teries van banken van leening; geleidelijke inkrim ping van garde-robe... Schrijven op advertenties... Lange, haar voeten kwellende wandelingen om het gdd voor omnibussen uit te sparen... Altijd het zelfde resultaat.... Meer in betrekking geweest? Neen. Referenties? Neen... „Dank u; ik ben bang.... Ik weet zeker, dat er niets op u te zeggen valt, maar men moet tegenwoordig zoo voozdchtóg zijn. Goeden morgen".... 'Altijd hetzelfde resultaat.. Het denkbeeld om naar Ierland te schrijven kwam nauwelijks bij haar op.... Dat leven, die vrienden schenen te behooren tot een periode, die dood was... jaren en jaren dood... OPWINDEND INTERMEZZO IN EENö CIRCUS. Het Framsohe circus Spesardy, opgetrokken op die Place de Ia République te MouttreuihsausrBodfli heeft op zijn programma ajs. wwiflatiennm mer een wdoodenriti Deze bestaat hierin dat een motorrijder in oen cirkel van 5 otf G meter middellijn met duizeling wekkende snelheid rondtoert. De toeschouwers hou den hun hart vast, zij trillen van emotie, koartotm 't is een succesnummer van de allereerste orde. Om het nog wat aan te dikken liet de directeur het nummer uitvoeren door zijn zoon en boven een leeuwenkooi, waarin met den temmer vier woeste brullende leeuwen waren opgesloten. Verschillende keeren reeds had de jonge Roger Spessardy het gevaarlijke waagstuk volbracht. De zer dagen echter wellicht had hij zijn snelheid niet nauwkeurig genomen viel hij dadelijk bij de spurt midden in de leeuwenkooi en het scheelde maai- weinig of de temmer, zekere mijnheer Jack- son, werd verpletterd. Beiden, de temmer en de motorfietser vielen; beiden echter ookk stonden weer dadelijk op, en terwijl de jonge Spessardy haastig uit de kooi klom, hield Jaokson de wilde dieren., waaronder oen bij zonder gevaarlijke leeuwin, in bedwang. Oircu^- peraoneei kwam hem daarbij spoedig met ijzeren staven te hulp. j deeld, waaraan wij het volgende ontleenen. Byrd verklaarde, dat zijn onderneming alleen door het particulier initiatief gefinancierd werd. Daar de mislukte, poolvluoht met vliegtuigen, in 1925 door Amundsén ondernomen, den indruk had gewekt, dat voor dit werk alleen een luchtschip kans op succes kon bieden, was het voor Byrd aanvankelijk moeilijk om belangstelling te vinden. Toen een milHomair, bij wien hij om steun aan klopte, hoorde met wat voer soort luchtvaartuig de tocht gemaakt zou worden, verklaarde deze, Byrd geen „damned cent" te willen geven, daar hij nooit Spitsbergen zou bereiken, laat staan de Noordpool. Hij wilde hem eohter 10.000 dollar geven, wanneer hij levend terugkwam, „als bijdrage in de schade". De machine verongelukte echter niet. Maar, ver klaarde Byrd, toch zou hij na zijn terugkeer in Amerika zyn best doen, om die 10.000 dollars los |te krijgen. Van den leider van de expeditie en het Fokker- vliegtuig, dat hij bevloog, had een Amerikaanschi blad geschreven, dat Byra behoorde tot de F.F.V. (First Families of Virginia), terwijl het vliegtuig l gebouwd was door een L. F. N. J. (Last Family to arrivé in New Jersey; een toespeling op Fokker, die zich in Amerika vestigde), welke lettercombi naties veel1 gebruikt worden m het burgerlek net gister en op de emigratie-lijsten. Al de lieden van de expeditie, 'n vijftigtal1, allen bestaande uit vrijwilligers, officieren en studenten van de Amerikaansehe marine, waren yoil lof over dien drie-motorigen Fokker eendekker, Toen de „Chantier", het schip van de expeditie op Kings Bay aakwam, was het door de aanwezigheid van een Noorsoh schip onmogelijk aan de kade te mo ren. Vier roddingsbootan werden naast elkaar ge koppeld, en met groot gevaar werden door deze deksohuiticombinatie de groote Fokker cm de kiene Gurtisa „OrioJle" aan land gebracht. .Om gewicht te sparen, bleven Parker, reserve- piloot eh Noville, op Spitsbergen achter. Nadat 'de Fokker startklaalr, was gemaakt en rappe handen in de 4 a 5 voet dikke sneeuw 'n startbaan hadden aangelegd, werden de 2 beste ski's onder 't vlieg tuig gemonteerd en werd, na een hartelijk afscheid, gestart. Hierbij brak een der ski's. Nadat het tweede beste beschikbare stel was gemonteerd, werd weer afscheid genomen en weer by het starten een ski gebroken. Het derde beste stel" werd aange bracht en weer schoot een aki Ioe. De bemanning werd bijgeloovig vanwege het telkens afscheid ne men, en de 600 yard lange startbaan kreeg den naam van Byrd-boul'evard. De Fokker werd lichter gemaakt door het af tappen van 4 uur benzine, zoodat er nog voor 22 uur overbleef, terwijl ook nog vele andere zaken overboord werden gezet. Onder het derde paar ski's werd een nieuw stel' gemonteerd, met welk werk een geheeïen poolzomernacht werd zoek gebracht. Byrd weigerde, opnieuw afscheid te nemen. Een kabel' werd om den staartsteun van het vliegtuig geslagen, de motoren kregen volgas, waarop de kabelverbinding verbroken werd .en de Fokker naai de Noordpool vertrok. Er was zooveel buiten Weer was het een man, die haar een nog dieperen slag toebracht een fatsoenlijk uitziend iemand, aan wien Zij op een avond een adres gevraagd had, dat Zy had overgeschreven uit de Daily TeTegraph. O, door een toevalligien samenloop van omstandig heden moest hü naar hetzelfde huis of liever dezelfde etage. Ja, mun moeder vroeg 'ni hulp in de huishouding. Mocht hij haar den weg wijzen?....# Dat Zou heel vriendelijk zijn.' Door een doolhof van straten, hij aardig pratend, ofschoon nu en dan vreemde vragen stellend, die Zij niet. kon begrijpen... Had hij haar niet op een avond in het Oxford gezien?...* Beslist niet; wat was het Oxford P Hij lachte blijkbaar geamuseerd. „Lieve hemel, u houdt het goed vol." Op die wijze naar een groote reeks etagofl; eem trap op. „Begrijpt u waarom ik de lift niet gebruiken kan?" Zeade hij. «De mensahen zijn szoo vreemd hier!" Zij begreep het niet; vermoedde, dat het een geldkwetsie was. Naar een deur, waarbij hij een sleutel uit zijn y-ak haalde. Toen voctr het eerst voelde zij een twijfel, een schrik in zich opkomen, die haar orveor al haar leden deed beven. Zij keek naar de nummers, die boven de deur ge schilderd waren. „Maar dat is het verkeerde nummer!" riep zij. Hij had den sleutel omgedraaid. „Lieve hemel, u houdt t goed vol," lachte hij, zijn hond plot seling om haa<r arm. Toen begreep zij. ;,0, laat mii gaan laat m$ gaan." „Scheid toch uit, dom gansje! Zijn arm was nn om haar middel, trok haar mede; Zijn gezicht dicht bij het hare. Met een plotselingen ruk, die hem verraste, be vrijdde zij zich uit zijn greep; was reeds een paar verdiepingen lager voor hy weer tot bezinning kwam; door den hall' en hard loopend bevend, zenuwachtig de straat uit. XIV. Daarna voelde Zy een voortdurenden afschuw voor mannen, voegden dezen een nieuw woest beest by de wolven van eenzaamheid en wanhoop, die in boord gteZet, dat Bermett, de bestuurder van detfl Eokker, en ide scheepsdokter van de Chantier" het noodig hadden geoordeeld, bepaalde Zaken, waaronder twee groote thermosflbsschen1 met lieete thee, eon harp en een stel' speolkarten, weer hei melijk aan boord te brengen. Wat de thee betreft, gevoelde Byrd geen spijt van dien maatregel- De Fokker-berumammg Let geen vlag boven'de Pool vallen, omdat deze er reeds in April 1909 geplant was doop: hun landgenoot Pary. Waar de bemanning van A mundsen's „Norge" echter ver haald hemt, bij het varen over de Pooil duidelijk de door Byrd afgeworpen Amerikaansehe vlag te hebben gezien, mag men zeggen, dat het dundoek dat Peary 17 jaar gelden in de Noordpool stak, zich aan weersinvloeden eal poolstormen weinigl heeft aangetrokken. Wat de geloofwaardigheid van Zyn bewering over het bereiken van de* Pool betreft, vertel(de Byrd, dat 'het bewijs hiervoor in zijn navigatie lag Immers, wanneer hy na Zyö vertrek naar de Pool toe, de vergissing van ook maag een kleine koers afwijking zou hebben gemaakt, had het nooit kun nen gebeuren, dat de Fokker, Zooals nu het geval was, weer precies by King3 Bay uitkwam. Bennefct* die het toestel byna geregeld bestuurde, verkLaixle, dat de eer van het welslagen van den tocht, geheel aan Byrd toekomt voor diens prachtige navigatie., EEN DOODENSPRONG. Een sensationeel© gebeurtenis heeft Zaterdag middag plaats gehad m den vierde klasse wagon van een sneltrein, die om 3.36 te Maunheim bin nenloopt. Te Worms was een ongeveer 40-jarige vrouw ingestapt. Toen zij op haar vraag of de trein in Oggersheim stopte, van de passagiers jeen ontkennend antwoord kreeg, toonde Zij zich gedu rende de verdere reis bijzonder zenuwachtig, wilde niet gaan zitten, maar bleef bij de deur staan.. Tusschen Bobenheim en Frankenthal opende Zii plotseling het portier, en sprong, zonder, 'dat men het haar verhinderen kon, uit den trein. Ze was op slag dood. De trein had een groote vaart, eoodat doop' den val het hoofd der vrouw geheel verpletterd was. Volgens de medepassagiers moet de vrouw, die blijkbaar uit Oggersheim afkomstig is, den indruk gemaakt hebben,, dat .'haan geest vermogens gestoord waren. VALSCHB MUNTERIJ. Gtenève. 7 Juni. De Franscbe regeetring hoeft tot den Raad van den Volkenbond «en verzoek ge richt op de agenda deZer raadsritting te plaatsen een voorstel betreffende de mogelijkheid tot het sluiten van een internationale conventie, waarbij de staten overeenkomen elkaar bijstand te verleo- nen bij internationale vaLchemunteryDit voor stel is geïnspireerd doos Hongarije» hoewel dit niet gezegd wordt. SLACHTOFFERS VAN AUTO-ONGEVALLEN IN ENGELAND. Londen, 7 Juni Op weg van zijn buitenverblijf naar Londen is minister Churchill heden met zijn automobiel in botsing gekomen met een vrachtauto. De bestuurder van laatstgenoemd' voertuig brak een rib en liep nog eenige verwondingen van minder ernstigen aar<t op. Beide wagens werden ernstig be schadigd. De minister, die ongedeerd bleef, zette de reis naar Londen per taxi voort. De koninklijke auto is eveneens in botsing geko men met een paar fietsende meisjes, van wie er een kwam te vallen, haar verwondingen zijn echter van weinig beteekenis. Zoowel de koning als de konin- gin lieten in den loop van den dag naar den toe stand van het meisje informeeren. Hot is echter gedurende de afgeloopen twee dagen niet hij deze ongevallen gebleven, niet minder dan tien personen zyn in dien tijd gedood en 11 ernstig gewond. deze knarsende stad om haar gromden. Niet ia staat het hoofd eraan te bieden, ging Zy weer paaar, Miss Ram bijna op haar knieën huilend, tril lend vertelde haar geschiedenis van af dem met de deuk in zijn hoed tot den man in Wilton Road- Miss Ram werd ontroerd tot de oorspronke lijke diepten, die onder haar grimmig uiterlijk -verborgen lagen; had de werkelijke omstandighe den nooit beseft; zou doen wat zij kom; zy be hoefde zich niet ongerust te maken. Twee dagen later pakte zyi haar koffers uit in Palace Gardecos1. Geen scherp woord, geen min achting kom nu Tiaar geest prikkelen1Zyi had een te harde les gehad; zy wilde miet weer die stro- tem op. XV. Dat was nn achttien maanden, bijna twee jaren geleden. De wonden heelden nu; de vroegere vroo- Iykheid kwam weer terug, om te l'achon over haar tegenwoordige ongemakken. Slechts au en clan zooals nu liet zij haar gedachten teruggaan. Het rijtuig hield stil'. Zy kwam met een schrik tot de werkelyMieid terug; slikte een snik weg; was zichzelf weer. Mrs. Charter Zeide: „Loop vlug naar hnvnptnj en maak een brandy-soda voor mij Maar." HOOFDSTUK II. Excursies in vulgariteit. Een heftig dispuut met den koetsier deed dat verstoorde hart in Mrs. Gharteris boezem nog woes ter kloppen; het zien van haar echtgenoot, die in de eetkamer allesbehalve op zyn gemak heen en weer liep, verhitte haar woede tot 't kookpunt. Mr. Charter een bliksems lastige baas ijji Mincing Lane,# om den kantoorjongen te citeeren was in 3ijn eigen hum een verwonderlijk zacht aardig man. Toen hy de opwinding van Zyn vrouw zag, zeide hij opgewekt: „Ben je Eier naar toe komen rydem, liefste? Je hebt groot gelijk," voegde hy er vlug aan toe, toen de vrees bij hem opkwam, dat zijn opmerking als een verwijt zou kunnen worden uit~ echtgenoot. Hij herhaalde: „Het raam" en wees eer zenuwachtig naar. Er hing, eem gedwongen at- moepheer. in de kamer en hij was eenigszias bang. „Oh!" Uit de brandy-soda kwam "de neus, neer ging het glas met een nadrukkelykem slag: ,,oh!" Mr. Charter spreng verschrikt op, Cbimidaelüijk nadat hy gesproken had, zag hij 't ongeluk, waarin Zyn bekentenis hem geworpen "had; de slag van het glas snerpte door zijn reeds bange zenuwen; vlug voegde hij eraan toe, „Zeker Heuste" Zonder dat hy echter Zelf wist waarom hy dat zeide. „Als jij een mam geweest waö," zeide Mrs. Char ter met een langzame en buitengewone bitterheid, „alö jy' eem man geweest was, Zou je naar buiten! gekomen zijn en mij geholpen hebben." „Maar je was_ al uitgestapt, toen ik bij htffc .oe weet je dat?" Mrs. in de brandy-soda. „Ik heb je uit het raam gezien," straalde haar raam kwam, „Met den koetsier, bedoel ik." Mrs. Oharter vuurde dat woord met eem angstaanjagende woest heid' af. „Met den koetsier. Heb je niet gezien, dat die onbeschofte kerel mij beleedigde?" Juist omi'dat hij het opgemerkt had, had Mr. Gharter 'zich schuil gehouden achter de gordijnen, maar hy bekende dat feit niet. „Dat heb ik niet gezien," verzekerde hy1. „Ah! Ik vermoed, dat je er heel goed voor ge zorgd hebt om het niet te zien. Dat is je al ineer overkomen. Tot miin sterfdag zal1 ik niet vergeten welk figuur je verleden jaar Kerstmis voor Swan en Edgar geslagen hebt." „O, liefste haal dat nu niet weer op!" smeekte Mr. Gharter. „Ik haal het wel op/* schreeuwde Mm. Gharter eenigszins onmoedig. „Ik haal het wel op en ik zal het altijd ophalen my zoo belachelijk te ma ken. Ik schaamde me over je. Ik was Mr. Charter voegde zenuwachtig zijn vochtige handpalmen met zyn zakdoek af: „Ik heb je al: zoo 'dikwijls gezegd, liefste, dat. ik de omstandigheden nooit goed begrepen heb. Er was een j te en ik werd heen en weer geduwd, stamdigheden gekend had „Omstandigheden!" Mrs. Charter wierp het het woord maar hem terug. „Liefste," antwoordde de opgewonden mail; „ik was naar de etalage van Swan en Edgar ge gaan en liet jou volgens je uitdrukkelijk verlangen den man betalen. Toen ik terug kwam, hoorde ik, CharterV nerafl ging dat de man nog een sixpen.ee moest hebben en dat jy geen klem geld hadt." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 1