Binnenlandsch Nieuws. Belk. wist niet, dat zoo'h Kaam verboden was, hij uocd het. voor liop beoót z'n béatwBI. lMs steunde..» Zetten ook aan de stokken, maar missohien onvol doende, tooh kon de lioncL, wanneer Kü lag-, zioh, rtniu onder do draagband boven z'n rug1 bewegen, Lio O.v.J. gebruikt by Kot steLen van z'n en»ou consideratie, omdat bekl. blijk geeft, te goeder trouw te hebben gehandeld en men uit z'n woorden mug afleiden, dat hij gued op z'n hondjes past. De «isch luidt daarom 8 maai' f2 of 8 dggen en> de uitspraak is 2 maal f 2 en 1 maal f 1 sul het plan hiervoor nog een kalf te slachten. Breker I wist wel1 zoo'n boefje te koop bij Brommer. iiij haalde het avonds en de baas ging naar een vergadering. Breker slachtte alleen het kalf, om STERKE DRANK IN HUIS. Dan komt binnen, met de taeoh, op haar „uit- gaani", JS'ealtje itioor, weduwe van L. Oudahoorn, verlofhoudster te Schagen in de Hoep. By Neoltje is in beslag genomen een flesoh, met zoo n Volendammertje er op, inhoudende jenever, althans sterken drank. Het flesclike verschijnt op tafel, Neoltje gr vóór. En bekL betoogt daarna dac het heusoh voor d'r eigen gebruik was, en dat het toevallig in de gelagkamer stond inplaats van in de kamer. Maar de pres. is blijkbaar ongeloovig, hij zegt tenminste: Altijd zoo". En wat erger was voor Neeltje, de pres. zei, dat ze sterk verdacht werd, meer sterken drank te heb ben verkocht. De Majoor verklaarde desgevraagd, dat hij van dien verkoop als tegenoverwonende nog nooit iets had gemerkt. De O.v.J". verklaart, dat bekl. reeds een keer hiervoor veroordeeld isf, wat dus verzwarend is. Maar bovendien oordeelt hij, dat voor een vrouw jenever geen drank is om te gebruiken, vooral niet voor een nog zoo flinke vrouw. Hij eischt tenslotte f40 of 20 dagen, met ver nietiging van het' bewuste fleschje drank. Op de vraag of Neeltje nog iets heeft te zeggen, verklaart ze nog eens, er niet van te hebben ven- kocht, heusch niet^ 'f was voor d'r eigen, als ze er soms een eitje mee klutste. En of Neeltje al eieren klutste, het gaf niet, ze kreeg f 40 of 20 d. met de vernietiging van het flescnie. Neeltje vond het zeker wel erg, ze wou ten minste boos .opnieuw beginnen, maar net was nu afgeloo- pen, het vonnis lag! DEN DANS ONTSPRONGEN. Nu kwam de zaak van Visser aan de beurt, agent van Haren was inmiddels verschenen. Op 27 Januari is Visser geverbaliseerd door van Haren en Flapper, omdat hij nog niet een per ceel van hem had laten aansluiten aan de war herleiding. Uit een ter zitting aanwezige koopacte van het betreffende pesoeel, blijkt echter dat dit pas 15 Maart bekl. Cs eigendom is geworden, zoodat hij feitelijk nog geen eigenaar was. Getuige van Haren verklaart, dat Visser's vrouw tegen hem gezegd heeft, dat 't huis haar mans eigendom was. Dit gebeurde op 27 Januari. Hater, maar neg vóór 15 blaart, verklaarde Visser ssèlr dit ook. Vandaar nu dit proces-verbaal'. Visser zelf wist dus nog niet dat hy pas 15 Maart eigenaap werd. Hij werd nu van verdere rechtsvervolging ontslagen, met de boodschap dat over 14 dagen van Haren zal komen kijken of hij dan aanstalten maakt om aan te sluit, want dan is hij wel de verantwoordelijke persoon. EEN VIES ZAAKJE. Hierna zou moeten verschijnen als bekliaagdiel Jan van der Molen, slager te Dirkshorn. Bekl. is er niet persoonlijk, maar heeft als gemachtigde hier, Ds. de Leeuw, predikant te Dirkshorn, die tevens als getuige optreedt. Als 2e getuige is aan wezig Jan Breker, woonachtig te ^Helder, welke voorheen knecht was bij van der Molen. Beklaagde wordt ten laste gelegd op 5 Maart 's avonds te 10 uur ongeveer, een kalf in voorraad te hebben gehad, dat niet was gekeurd en wel van de organen ontdaan. Gemachtigde bekent de feiten. Get. Jan Breker vertelt dan op 5 Maart dat kalf te hebben geslacht, zonder dat dit aange geven was. Do president vraagt gemachtigde de Leeuw als beklwit de reden was, waarom het "kalf niet C'em 1<fef?jeeuw geeft dan een heel omstandige uit eenzetting van het gebeurde, welke we hier in 't kort, volledigheidshalve laten volgen. Breker, welke ongunstige'getuigenissen heeft, werkte den 1'aatsten tijd vóór den bewusten dag in een ge- spannen verhouding bij z'n werkgever. De knecht heeft toen z'n baas een valstrik gespannen, die als Volgt gelukte: Er. werden orders opgehaald, en on der deze orders was er één voo rkluif. Hier voor was noodig, niet uitgebeend vleesoh en dat was niet meer voorradig. Ze besproken toen samen met voorbedachten rade. De agenten Noot en Kranenburg zijn daarop naar van der Molen gegaan en constateerden do overtreding. Den volgenden morgen kwam de agent Noot bij van der Molen over een loonkwestie, die doze met den knecht had, en verklaarde toen, dat Breker, de zaak niet bij nem had aangebracht. Ds. de Leeuw noemt een dergelijke handelwijze een valstrik spannen. De president begint met te .zeggen, dat dit niet aangeven bij v. d. Molen al meer is voorgekomen. Hij stelt Breker de vraag of de verklaring van Ds. de Leeuw juist is. Get. Breker zegt, niet persoonlijk naar Nootfs huis te zijn gegaan, hü heeft wel geantwoord, op een hem daartoe gesttelde vraag door veldw. Noot dat er 'n kalf hing.Het was geen arglistige, daad van hem. Get. Breker vraagt verder ds. de Leeuw waarmee deze z'n gezegde als-zou hij ongunstig bekend staan, kan bewijzen. Pres.: Dat doet er niets toe, over al of niet ongunstig bekend staan hebben we hier niet te oordealen. Dat moet u buiten maar uitmaken. De O.v.J. acht die feiten bewezen, het gaat ver der louter om de appreciatie van heb feit. Van der jiolen heeft geen gunstige reputatie wat zn doen van aangifte oetrert bij ~t slachten. Reeds 8 maal is hü veroordeeld, .de laatste maal voor f50. "Hij heeft dit geval met ds. de Leeuw en v. d. Moleg besproken en gezegd, dat het f75 moest worden. De moeilijkheden voor de controle zijn «zoo groot, er gaat zoo veel vleesoh tusschen de mazen door, waardoor de publieke gezondheid in gevaar komt, dat de straffen wel zwaar moeten zijn. .Dat hier echter een valstrik is gespannen, ia met bewezen, getuige Breker zegt als eerlijk Nederlander te I hebben geantwoord op de vraag, hem door Noot 1 daartoe gesteld. En ongeacht de verhouding die er bestond tus schen patroon en knecht, zoo is toch de eerste ver antwoordelijk voor de handelingen. Spr. mag iliet te veel consideratie nemen alhoewel hem dit spijt voor Ds. de i^eeuw's moeite en voor zijn cliënt an requireert f 75. Db. de Leeuw verklaart dan echter, dat get. Br.'s verklaring strijdig is met z'n gezegde tegen het dienstmeisje van van der Molen. Haar vertelde hij den bewusten avond: „Ik ga naar Noot". Dit is later ook geconstateerd, dat hij bij Noot in huis was. Daaruit blijkt dus voldoende, dat hier opzet in het spel is. Gem. verzoekt eerbiedig om clemen tie, om lichte straf. Get. Breker beweert dan, wel tegen het dienst meisje gezegd te hebben naar Noot te gaan, maar niet expres om dat kalf aan te geven. Hij kwam daar meer aan huis. Het slot is, dat het dienstmeisje Lena Voe en den rijksveldwachter Noot nog nader genoord zul len worden, om het volle licht op deze zaak te doen schijnen. De verdere behandeling dus op 15 Juli a.s IETS GELIJKSOORTIGS. De 68-jarige landbouwer Geerligs uit de Anna Paulownapolder had op 12 Mrt. 'n ges.'orven rund niet vervoerd naar het gemeentelijk keuringslokaal. Be klaagde zegt het beest dadelijk te hebben laten slachten in Oudesluis bij slager Mosk, waar het is gekeurd in dien9 noodslachtplaats. Getuige Jacob Mosk zegt- bet rund te hebben geslacht, omdat hij niet wist dat dit juist in Anna Paulowna gebeu ren moest. De wet heeft hij niet ontdoken, want het vleesch is goedgekeurd en de kommiezen hebben 't geverineerd. Maar er zit meer tusschen, zegt Mosk. In de slachtplaats te Anna Paulowna werd niet j goed uitbeiaaid en daarom gaat men er liever niet heen. De keurmeester, veearts De Boer, zal men nu I hooren en 't is hier practisch snelrecht hij kan 1 wei even van huis gehaald worden, dus gaat Mosk op zoek naar veearts De%Boer, dan kan de zaak straks verder behandeld worden. Ondertusschen gaan we met een andere zaak be ginnen. TE HARD GEREDEN. Eldert Buiskool, oud 24 jaar en woonachtig te Schagerbrug, werd op 15 Maart j.1. op het Noord te Schagen „gesnord" door Flapper, omdat hij volgens diens chronometer te hard reed, 30 K.M. en het maximum is daar nog 15 K.M. Buiskool kan niet aannemen dat hij zoo hard ge erden heeft met z'n Fordje op dien gevaarlijken, stoorcl. Een bed met heesters lag1 op enkele voeteni "-an de plek, waar zij zat. Wat een knoestige stomp daarin geschenen had, bewoog nu, verbreedde zioh, werd éen lijn met den zioh uitrekkenden rug van Mr. Flötohar. Mr. Marrapit schrok en werd boos. „Wat doe je daar, sir?" „Slakken zoeken," zedde Mr. Fletcher somber; liet zijn slak zien. „Zoek elders slakken. Zoek geen slakken waar ik ben." I „Ik zoek slakken waar slakken zijn." „Zoek meer slakken. Verdwijn." Mr. Fletcher deed enkele stappen: keerde Bicih om. ,Jk zon graag willen weten of dat in het vervolg een deel van mijn baantje zijn moet. Eerst zeg je: houd op met zoeken, dan zeg je: Zoek meer slakken. Slakken moeten gezocht worden. Ze komen niet naar je toe; ik moet naar Ze toe, het is hard bliksems hard. Ik ben een tuinman; ik ben geen slablaadje." Hy liep somber verder. Mr. Marrapit trok een boos geacht. Heb .oogen- blik was niet geschikt om haar gesprek voort te zetten, en met een zocht ging Mts. Major naar het huis. Maar dien avond schreef zy in haar dagboek: „Schiet op met Mr. M. Moet sI Overh. noodi" IV. Een laatste blik vóór we ocos d« brug over epodft- den, zal ons Mr. Bob Oharter doen zien, die nog steeds Zijn attenties opdrong aan Mary, aan welke haar positie het zoo moeilyk maakte zich te ont trekken. Geprikkeld als hij was door haar houding tegenover hem, voelde hü tóch nog meer 'dan hy gewoonlijk geweest zon zü'n, aangetrokken door haar mooi gezichtje en haar knap^ figuurtje. Toch maakte hü geen voortgang; was een maand na zijn terugkomst in Palace Gardens nog even ver van een verovering als den avond in ae kinder kamer. Aan een City-vriend, Mr. Lemueï Mo®, legde hij, toen deze op een avond in 14 Palaoe Gardens by hem dineerde, de zaak uit. „Een bliksems knappe meid, die gouvernante van juBie^of wat rij ook zijn mag," zedde Mrs. Moes, terwijl hij na het diner in de rookkamer de Ct van een sigaar afbeet. „Een gelukkige kerel1 j'y, Bob. Myn moeder wil geen dienstbode hebben, die niet passen zou in een apenhok. Ze kent me ongelukkigerwijze te goed'.' 'En hü 1'aahbe.. Bob wees erop, dat er niet zooveel' geluk bü was als Mr. Moss scheen te denken. „Ik heb in mijn hoole leven nog nooit een meisje ontmoet, dat zioh zoo op een afstand houdt," besloot hü- Wat is »y B ,.e?ree;> de onuitgesproken vraag. „Zü wil! een jongen man geen twee minuten met haar laten Sraten," Zedde hü, gezwegen maar over andere ingen." Mr. Mose ging languit op de eofa liggen en antwoordde: „O, onzin! Kletspraat. Je weet niet hoe je ze aan moet pakken, dat is alles." „Dat weet ik even goed al's jü en een heele boel beter, daar wed ik wat om, zeide Bob driftig. .Het lijkt or anders niet veel' op. Ik heb haar blak opgevangen in de gang, toen we naar beneden gingen en je behoeft me niets te zeggen." ►Heb jer' vroeg Bob. Hü zelf was noodt zoo gelukkig geweest. „Ik kan me onmogelijk vergissen. Wil je zeggen, dat je het zeifis zoover nog niet gebracht hebt? „Ik zeg je toch, dat ze niet naar me kijkt Mr. Moss lachte. „Ik zal je zeggen wat het is. oude jongen. Je slaat den verkeerden weg in. Ik ken nog een precies eender geval. Een kerel uit WimbUedon. Zijn ouders hielden een gouvernante een mooi kippetje iets te donker. Hü draaide altijd om haar heen, en zü hield zich op een af stand als een non. Op een goeden avond komt hij vroeg thuis, een beetje aangeschoten de oudelui uit, zij thui8. Ontmoette haar in den salon. Vroe ger bijna bang geweest om tegen haar te spreken. Nou had hy een beetje lef- bekreunde zich ner- 'gens om. Gaf haar een dmakkert van een zoen en, bü den hemel' toen_ was de zaak in orde. Zeide hem, dat zü zich altijd op een afstand gehouden had1, omdat zij niet zeker was van zijn bedoelingen bang, dat liü healemaal niets bedoelde en dat zij maar in eindelboze moeilijkheden komen zou, als zü toenadering getoond had. En zoo is het natuurlük met deze ook." Bob voelde zich geïnteresseerd. „Het Zou my niets verwonderen, als je gely'k hadt. Mrs. Moss bood aan te wedden, dat hü zioh ten opzichte van meisjes niet gauw vergiste. „Van het onverwachte en brutale houden zij, zeide hij en met een onverschillig: „Dat is het eenige wat zü begrijpen," begon hy over iets anders. Maar het onderwerp bleef den geheele® avond in BoVs geest hangen en kwam onmiddeliyk weer in zü'n gedachten terug toen hü den volgenden, dag naar het kantoor ging en Mary even zag. Terwijl hy'. een oogenblik in den hall bleef staan, viel 't hem in, dlafc ae avond de gelegenheid (bood. «die hy' zocht. Mr. en Mrs. Charter zouden bü een buurman dineeren. Bob was ook geïnviteerd ge lukkigerwijze had hy' de uitnoodiging niet aan genomen. Hy' ging. naar den salon terug. „Ik kom vanavond niet thuis," zeide hü tegen zijn moeder. „Dus tdlan hoef ik geen diner voor je te laten klaarmaken P" „Neen." Hü liep nog wat rond, stak een sigaar aan. „Komt u Iaat thuisP" vroeg hij dan. „Be. list," antwoordde Mr». Oharter. We zyn niet voor twaalf uur thuis. Bly'f niet voor ons op, jongen." Wordt vervolgd. bochtigen weg, en dat terwijl hij Flapper zag staan met iet» achter zijn rug, maar aangezien hij niet kan bewijzen dat hij onder de 15 K.M. reed, loopt hij er toch in voor 17 of 3 dagen. VOORTZETTING. De veearte De Boer is lntusichen „gevonden" en we vervolgen de zaak contra Geerligs. Getuige De Boer verklaart een aan melkziekte ge* storven koe van Geerligs te hebben gekeurd en wel goedgekeurd. Er is hier absoluut geen sprake van een clandestiene zaak, aldus getuige. Hij vindt het een flauwigheid dat er van deze noodslachting werk is gemaakt. Spr. vermoedt dat het een drijven is geweest om de menschen te dwingen naar de gem. slachtplaats te gaan. De v. J. oordeelt, dat, hoewel theorie en prac- tijk bfj den vleeschkeuringsdienst wel eens botsen er toch de hand aan de verordening dient te wor den gehouden voor een goede controle. Omdat dit een eerlijk geval is, komt het voor clementie in aanmerking, maar de juridische kant eischt hand having der wet, zoodat Geerligs f 4 of 2 d. krijgt. MET EEN LIJST GELOOPEN ZONDER VER GUNNING. Dirk Schuit heeft in October 1925 in Schagen met een lijst een openbare inzameling van gelden ge houden langs de huizen, zonder daartoe yergun- ning te hebben. Beklaagde is niet aanwezig, maar wel de getuige Borst. Deze heeft op die lijst getee- kend, (voor een ket die was dood gegaan en waar voor een ander moest komen) maar niet heeft hij gezien, dat de lijst de yereischte vergunning miste. Dirk Schuit wordt dan veroordeeld tot f7 of 3 dagen. EEN MOLLENHUIDËNGESCHIEDENIS. Vervolgens debuteert de heer Jacob Duveen, een dikke 42-jarige huidenkoopman uit Amsterdam, een „echte". Op 18 Maart had hij 236 mollenhuidjes voor verkoop in voorraad in een zak in het café „het Vosje" te Schagen. Hij had geen machtiging I deze omhulsels in voorraad te hebben. Bekl. zegt ze niet te koop te hebben aangeboden, hij had ze alleen gekocht, meer niet. De pres. meent toch dat ze wel weer verhandeld moesten worden later. Bekl. zegt met een „stalen j gezicht" dat hij ze misschien wel voor curiosum zou zou kunnen bewaren, maar de pres. meent dat ban- del is handel, en dan moeten ze, wat bekl. ook wel weet, weer van de hand gedaan. Daarom is bet zaakje in beslag genomen. De O. v. J. vertelt dat bekl. bij de inbeslagname opspeelde, dat ze bederven zouden (wat vast niet is gebeurd, want er zat nog geen „luchtje" aan den zak vol) en dat hij in Amsterdam een machtiging had tot verkoop. Hiervan bleek later niets waar te zijn, de machtiging was n.1. al lang verloopen, Spr. vond dit niet erg eerlijk van beklaagde. Bekl. sputtert dan nog wat tegen en mag over. 14 dagen de uitspraak aanhooren. DE KIPPETJES VASTHOUDEN. - Hendrik de Vet, een 46-jarige Schoorldammer, heeft op 5 April zijn kippen laten loopen op een met uien bezaaid veld van den landbouwer Bartho- lomeus van Duin, die te Warmenhuizen woonach tig is. Van Duin's land ligt achter bekl. huis en zoo doende maken de kippies wel eens een uitstapje. Van Duin bad echter al meermalen gevraagd ze vast te houden, maar zonder uitwerking was deze vraag steeds gebleven. Jan Hof, een opplrman te Warmenhuizen, beeft op den dag waaróp de Vet ge verbaliseerd werd, twee kippen in de uien zien rond scharrelen en kwam daar nu' voor getuigen. Bekl. Vet tippelt er dus in voor f8 of 4 d„ nadat hij eerst nog wat praat over een termijn dien hij gesteld had met van Duin, teneinde hem (bekl.) ge legenheid te geven een zoo solied hok en omraste ring te maken, dat de „dames" er niet meer uit zou den kunnen komen. Maar die termijn-vlieger ging niet op. *,EN AUTOBUS BESTUURD DIE NIET GEKEURD WAS. Als laatste verschijnt Cornelis Vader, een 29-ja- rige caféhouder, te Julianadorp en teven autobus rijder. Op Maart is hij te Callantsoog bekeurd toen hij zich van Julianadorp naar Alkmaar, ter kaas markt, begaf met z'n bus, met het doel natuurlijk daarmee reizigers te vervoeren. Het was dus een openbaar vervoermiddel en daarom moet het gekeurd zijn door de provincie. Bekl. meende dat dit niet hoefde, omdat hij' geen vasten dienst had. Wel had bij een gemeentelijke goedkeuring. Omdat echter de provinciale keuring f 12.50 in de drie maanden kost, vond hij dat wel wat duur, en meende hij dat het zoo wel kon. Maar ja, dat kan nu eenmaal niet en hij krijgt een vonnis van f 10 of 5 d. Tenslotte nog de noodige veroordeelingen bij ver stek van de wegblijvers: Jan Hollander, overtr. Melkbesluit, f20 of 10 d.; Cornelia Bijwaart, huisvr. Brammer, overtr. art. 158 Wetb. v. Strafr., f7 of 4 d. Watertor, overtr. Spoorwegwet, f5 of 3 d. Francis, overtr. Politieverordening gem. Schagen, f10 of 5 d. Grootes, overtr. Motor- en Rijw.wet, f4 of 4 d. Kuiper, overtr. Ongevallenwet, f20 of 10 d. Wit, overtr. Motor- en Rijw.wet, f4 of 4 d. Kuiper, id., id. Zon, openbare dronkensch., f2 of 1 d. Van Herwerden, overtr. Motor- en Rijw.wet, f4 of 4 d. Sleutel, openbare dronkenschap, fl of 1 d. Hartog, overtr. Zondagswet, f 0 of 3 d. Bakker, overtr. Motor- en Rüw.wet f4 of 4 d. Grootendorst, idem, idem. VERZACHTING VAN HET GEVANGENISSTELSEL Het N. v. h. N. meldt dat op verzoek van de regen ten en met toestemming van den minister van justi tie, in de strafgevangenis te Groningen de 'heer J. Hazeweijer, leeraar M. O. gymnastiek, begonnen is de gevangenen te onderrichten in lichaamsoefeningen. Twee middagen per week zal men voorloopig als proefneming de gevangenen hiermede bezighouden. DE ECONOMISCHE TOESTAND VAN CURAcAO GUNSTIG- Aan de rede, waarmede de gouverneur van Cura- gao, mr. N. J. L. Brantjes, het zittingsjaar 1926— 1927 der Koloniale Staten opende, ontleenen wij het volgende: Met voldoening ben ik in staat U mede te deelen, dat de levendige opbloei van Curagao, waarvan ik verleden jaar bij de opening van Uw zittingsjaar, mocht gewagen, zich heeft voortgezet en dat de toen maals uitgesproken verwachting niet ongegrond is gebleken. De opbrengst der middelen was» in 1925 f 340.000 nooger dan in 1924, daarmede de raming met f 728.000 overschrijdend. Het scheepvaartverkeer te Willemstad nam dermar te toe, dat in 1925 niet alleen in aantal binnengeko men schepen, doch ook in tonnenmaat haar haven die van Amsterdam overtrof. Het aantal binnenge komen stoomschepen in 1919 nog geen 400 bedragen de, overschreed in 1920 voor het eer9t de 500. in 1922 de 1000, in 1924 de J500, in 1925 reeds de 2000 en het zal, indien de voorteekenen niet bedriegen in dit jaar de 2500 overschrijden. GEEN BORGSTELLING MEER BIJ AANBESTE DINGEN. vT In do gehouden vergadering van dan Nederlantd- schen Aannemersbond is een Besluit genomen, dat het den leden verboden aal zyn, deel te nemen aan aanbestedingen en Inschrijvingen, waarbij borgstel ling geëischt wordt. 'Ook mag men zich niet ola borg verbinden. Uitgesloten liiervun rijn echter aanbestedingen van puolieke lioixamen. Heb besluit wordt met 1 Jan. 1927 van kracht. Met dun Ned. R.-Kath. Bond van bouwpatrooa* 1» op dit punt samenwerking verkregen. In de vergadering werd verwacht, dat woldra ook de Overheid zou medewerken tot opheffing der verplichte borgstelling. ONUITVOERBARE VER ORDENING 7 Ongeveer twee weken geledon werden te Heeren veen circa veertig personen geverbaliseerd wegens het plaatsen van hun fiets op het nieuwe trottoir langs de Dracht. Dezer dagen nu werd een dezer overtredingen voor den Kantonrechter behandeld. De burgemeester van Schoterland werd als ge tuige geboord, waarbij bleek, dat de fietsen eigenlijk, dienen geplaatst te worden in den goot tusschen' trottoir en rijweg. Het O. M. achtte gedaagde schul dig en requireerde tegen hem een gulden boete. De Kantonrechter meende, dat in het plaatsen van lijwielen tusschen trottoir en rijweg kan gezien wor den een overtreding van art. 427 sub, 6 van het Wetb. van Strafr.: het zqpder verlof van het bevoegde ge zag versperren van een openbaren weg. Dadelijk vonnis wijzende, achtte de Kantonrechter ook schuld aanwezig, doch hij legde gedaagde geen j straf op wegens de z.i. onuitvoerbaarheid der veror dening. DROEVIG ONGEVAL NABIJ SCHIEDAM. Woensdagavond omstreeks kwart voor negen reed een autobus van de firma M. op den Rotter- damschen dijk in de richting van Schiedam. Ach- te^- de bus reed de 15-jarige W. J. H. S. uit Schiet dam op ongeveer een halven meter afstand op zijn fiets. Bij nadering van de bebouwde kom vermin derde de chauffeur zijn snelheid. De jongen be merkte dit blijkbaar niet en reed met zijn voorwiel tegen den achterkant van de bus op, met het ge volg, dat hij zijn evenwicht verloor en op de tram baan viel. Op hetzelfde oogenblik passeerde een tramwagen van lijn 8, welke den knaap overreed. Deze werd onmiddellijk gedood. Noch den-bestuur der van de bus, noch dien van de tram treft schuld., Het lijk is door de politie naar de Algomeene Be graafplaats te Schiedam overgebracht. GEFANTASEERDE ROOF. Woensdagavond heeft een 17-jarige dienstbode, in betrekking bij een banketbakker aan de Hooftskade te Den Haag, telefonisch bij de politie aangifte ge daan, dat zij, alleen thuis zijnde, plotseling op het binnenplaatsje „twee plannen met baarden" zag loo pen, die daarop den winkel binnendrongen. Na baar bedreigd te hebben zouden zij zijn verdwenen met medeneming van een bedrag van geld uit de win kelkas. De dienstbode is door de politie aangehouden en heeft bekend, het varhaal te hebben verzonnen en het geld zelf te hebben ontvreemd. „WE ZULLEN NOG ES BEGINNEN*. Men schrijft aan „De Standaard": Ergens in de Betuwe ligt een rustig dorpje en in dat dorpje staat een lief kerkje met een aardig or geltje. De orgelist is een braaf boertje, die door de week zijn ploegpaardjes en 's Zondags bet gezang der gemeente begeleidf. Nu is er niemand feilloos en ons boertje maakt ook wel eens een foutje. Kort geleden liep 't zelfs heelemaal mis. Maar hij wist raad. Hij stak bet hoofd tusschen de groene gordijntjes door en riep de kerk in; „Daar schouw (scheelde) wat an, mensche we zullen nog es beginnen". En toen begonnen ze maar weer van voren af aan. En 'tging wè,t goed. GEEN VOLDOENDE BEMANNING VOOR DE HA- RINGLOGGERS. Bij alle moeilijkheden, die de haringviascherij in de laatste jaren.-met zich brengt ia er een nieuwe moei lijkheid gekomen. In de laatste weken komt het n.1. herhaaldelijk voor, dat de reederijen geen voldoende bemanning voor de haringloggers kunnen krijgen. Verleden week moeten zelfs een paar schippers van Katwijksche loggers naar de Zuiderzee-visscher*- plaatsen zijn geweest om daar bemanning aan te monsteren. Veel succes hebben deze pogingen echter niet gehad. De oorzaak van dit tekort aan menschen voor de haringloggers is het zeer geringe garantie loon, dat de reederijen betalen aan de bemanning der loggers. De zeer slechte resultaten van de haring- visscherij der laatste jaren hebben zooveel finan- cieele moeilijkheden voor de reeders met zich ge bracht, dat er niet meer dan een garantieloon van f 10 per week kan worden betaald, terwijl er dan on danks dit geringe loon doorgaans voor de reederijen nog geld bij moet. Dit week-loon van f 10 is voor de visschers natuurlijk niet voldoende, in aanmerking nemend b.v. dat de Katwijksche visschersbevolking gemiddeld f2 k f4 per week huishuur betaalt. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de visschers slechts bij de alleruiterste noodzaak aanmonsteren op de haringloggers en dan nog slechts „op hoop van ze gen" op een hooge besomming. Overigens hebben de stoomtreilers de beste zeelui aan boord. Het werk is daar wel zwaarder dan op de loggers, maar het ga rantieloon bedraagt ook f80 per maand. Hdbld. C. B. P. T. T. Het congres van den Centralen bond van P.T.T.- personeel heeft, naar Het Volk meldt, een voorstel tot aansluiting bij het Nederl. Verbond van Vakverecni- gingen verworpen met 124 stemmen tegen en 85 voor. Een motie van de afdeeling Utrecht, strekkende tot aansluiting bij het C.N.O.P. (Centrale van Neutraal Overheidspersoneel) overgenomen door het hoofdbe stuur, is daarna door bet kongres bij een verwarde stemming aangenomen. Er is groote oneenigheid in den Bond, ontstaan door richtingsverschil; echter gelooft men niet, dat het tot een scheuring zal komen. j HET VERKEER EISCHT STEEDS MEER SLACHT OFFERS Uit de statistiek der verkeersongevallen te Am sterdam, opgemaakt door het Gemeentelijk Bureau van Statistiek .blijkt, dat de politie in bovengenoem de periode 1081 verkeersongevallen constateerde te gen 896 in het eerste kwartaal 1925. Dit beteekent dus een stijging van 20.0 pet. sedert het eerste kwar taal 1924 (698 ongevallen), terwijl de tsijging van het eerste kwartaal 1924 op dat van 1925 2S.4 pet. had bedragen. De toeneming is dus weder iets verminderd hoewel deze afname geringer is dan in het vorige kawrtaal (stilging laatste kwartaal 1924 op 1925: 16.2, 1923 op 1924: 28.9 pet.) 12 personen vonden den dood (le kw, 192o 11), ter wijl 73 ernstig gewond werden tegen 60 in de over eenkomstige periode van verleden jaar. Het totaal aantal ernstige ongevallen is toegenomen van 124 op 179 dus met 41.4 pet. Deze toeneming ia 2 maal zoo groot als van het totaal aantal ongevallen. Uit een vergelijking van het totaal aantal der bij de ongevallen betrokken voertuigen en personen blijkt, dat bijna de helft hiervan auto's en motorrij wielen zijn. INBRAKEN. J Op twee plaatsen zijn Dinsdagavond in Gouda in brekers aan defi arbeid geweest. Door ontsluiting wist men bij den heer Hadderus Oosting aan de Oostha ven binnen te komen en een regenjas en heerennj- wiel te ontvreemden. Bij mr. Jonker in het Regen- tesseplantsoen heeft men na boring in het raam, de pen, waarmede het gesloten was, weten t(* verwijde ren en zich toegang tot de woning verschaft. Al los werd overhoop gehaald en opengebroken. Vermoede lijk werden dee inbrekers in hun arbeid gestoord, daar slechts een portemonnaie inhoudende circa 112 wordt vermist.

Schager Courant | 1926 | | pagina 10