DROEVIGE GEVOLGEN VAN KINDERSPEL. Tijdens een korte afwezigheid van de moeder, trok een dochtertje van A. K. te Oostburg een pot met ko kende melk van het gascomfoor, met het gevolg, dat zij en haar zusje van 8 maanden ernstige brand wonden bekwamen. Het kleintje is aan de brand wonden reeds overleden., ook de toestand van het andere meisje is ernstig. MET WIJN ER VAN DOOR De. politie te Zandvoort heeft gevankelijk naar Lei den overgebracht de dienst bode A. B., die in het bezit was van een koffer mot 15 flosschon wijn, gestolen hij de familie Van W, to Leiden, bij wie ze in dienst betrekking was geweest. Zij is ter beschikking van den officier va justitie gesteld. DOODGEVALLEN, Op den Trijsenberg bij Hattem is aan den voet van de Belvedère het lijk gevonden van den 25-1 jarigen kellner W. Mensink uit Zwolle, die in dienst was van de uitspanning ..de Molencate". De man leed aan toevallen en is blijkbaar van den uitzichttoren gevallen. PER FIETS VERDRONKEN. Zaterdag bemerkten voorbijgangers in de Vliet onder Voorschoten een fiets, die even boven het wa ter uitstak. De politie ging dreggen en spoedig werd het lijk van een man opgehaald.. Het bleek hij on derzoek te zijn dat van G. v. d. H. uit Delft. EEN NOODLANDING. Een vliegtoestel met passagiers op weg van Am sterdam1 naar Croydon. heeft Zaterdagavond bij Do ver een noodlanding moeten maken. De passagiers bleven ongedeerd, doch het toestel is zwaar bescha digd. OPENBARE GEBEDEN OM DROOG WEER. Blijkens „St. Jansklokken" heeft de bisschop van 's Hertogenbosch openbare gebeden voorgeschreven ter verkrijging van droog weer. De bisschop zegt: ..De aanhoudende regenval der laatste weken be dreigt reeds vele parochiën van ons Bisdom met groote waterschade en droevige oogstmislukking. „Nederig smeeken Wij Gods goedertierenheid deze rampen van ons af te weren, ons onze zonden te ver geven en ons kwijtschelding te schenken van de daar door verdiende straffen en Wij noodigen onze ge liefde Diocesanen dringend uit. zich in hunne huis* gezinnen en in hunne kerken met Ons in dat gebed te willen vereenigen. „Wij verzoeken bovendien den Zeereerw. heeren pastoors der meer bedreigde parochiën, zoolang zij dit goodig achten, éénmaal per week de Openbare Gebeden te doen, aangegeven in het Rituale Roma- num, Tit. IX, Cap. 7 „de Processione ad postulandam serenitatem." HOOG WATER De uiterwaarden langs de Maas. die meerendeels niet van een zomerkade zijn -voorzien, zijn op de meeste plaatsen ondergeloopen. Daar het hooigras veelal verkocht is en het'gewonnen hooi na het weg- loopen van het water geen andere waarde dan die van strooisel heeft, is de schade hïerdoór veroorzaakt voor den landbouwenden stand groot. De verkoopin- gen van hooigras en verpachtingen van grasland voor zoover ze nog moesten geschieden, zijn uitgesteld MOTOR AANGEREDEN DOOR EEN AUTO. Op den HaagWeg, ter hoQgte van de verffabriek nabij Dellt is Zaterdagavond omstreeks halftien een motor met zijspan waarin een uit vijf persoifen be staande familie uit Roterdam was gezeten, aangere den door een met groote snelheid rijdende auto uit dezelfde stad, komende van de richting Delft. De schok was zoo hevig, dat de motor over den kop sloeg. Een anderhalfjarig kindje was onmiddellijk dood. De duo-rijder werd levensgevaarlijk verwond. De overige inzittenden bekwamen lichte verwondin gen. Per politieauto zijn allen naar het gasthuis te Delft vervoerd. De bestuurder van de auto. die aanvankelijk was doorgereden, is in arrest gesteld; de auto is in beslag genomen. EEN STAAL VAN ZEEMANSCHAP. De Engelsche vrachtboot Eeicester, van Rrisfol naar New York, is Vrijdagmorgen op ongeveer 100 mijl ten Oosten van New Foundland in een ijsveld bekneld eeraakt en onder de waterlijn zwaar beschadigd. Draadloos werd om hulp gevraagd en een paaf uur later kwam een krachtige sleepboot uit St. Johns het schip terzijde. Toen de zee kalm was, gelukte het vrij spoedig een tros uit te brengen. Het dek van de Lei- cester was toen nog 214 meter boven den waterspie gel. maar van uur tot uur zonk het schip, dieper weg zoodat op 15 KM. van St. John de deklijn nog slechts 40 c.M. boven het water uitstak. Door meesterlijke samenwerking van het personeel van de sleepboot en dat van de Leicester, waar be halve de kapitein en de eerste stuurman idereen aan de pompen stond, is het tenslotte gelukt de Lei cester behouden in St. Johns aan de kade te brengen. Toen het schip gemeerd lag stak het dek nog 15 c.M. boven water en hij, de kleinste deining spoelden d'e golfjes erover heen.' maar gevaar voor zinken be- stond toen niet meer. Het schip zal te St. Johns dok ken en de noodigste herstellingen ondergaan. ZEILBOOT OMGESLAGEN. Zaterdagmiddag is de zeilboot, waarin dr. Bruins en de heer Venema zaten, door onbekende oorzaak op het Heegermeer omgeslagen. De drenkelingen werden met zeer veel moeite door den heer Gaastra gered, die in de nabijheid zich bevond. DE BETWISTE FRANS HALS. De rechter-commissaris voor Strafzaken^ bij de rechtbank te Amsterdam, heeft Vrijdag in zijn ka binet de heeren De Haas en Van Wijngaarden, be schuldigd van poging tot oplichting van den heer Mensing, der firma Fred. Muller en Co., aan een langdurig verhoor onderworpen. Als getuigen zijn voorts gehoord de heer J. J. Lolker de Beer uit Haarlem, die verklaard heeft in het civiele geding voor de Haïfgsche rechtbank door den heer Mensing tegen den heer De Haas gevoerd, dat hij den heer Van Wijngaarden aan de betwiste Frans Hals op diens atelier heeft zien schilderen, en de heer Mensing. De volgende week zal dr. C. Hofstede de Groot als getuige worden gehoord. Volgens* de „Haagsche Courant" heeft de kunst handelaar J. J. Lolkos de Beer, zijn verklaring dat hij gezien hce{t dat de heer Van Wijngaarden den „Vroolijken Manzelf schilderde, voor den rechter van instructie te Amsterdam niet kunnen beves tigen. Aan den heer v. Wijngaarden is hiervan mededee- ling' gedaan, hetgeen beteekent, aldus de „Haagsche Courant" dat een ernstige beschuldiging tegen hem vervallen is. De kwestie van echt o? niet-echt dreigt zeer in gewikkeld te worden. Dr. Hofstede de Groot, de eigenaar van het stuk, beweerde indertijd, dat de Duitsche kunstkenner Dr. Bode het betwiste stuk zeer bewonderd had en ge zegd, dat er geen twijfel aan de echtheid kon be staan. Ook Dr. Friedlitnder, een andere Duitsche au toriteit, had het voor echt verklaard. Nu blijkt echter dat Dr. Bode „De Lachende Ca valier" voor valsch oordeelt. Van begin af aan was dit zijn meening en hij verklaart dat thans nadruk kelijk en meent, dat Dr. Hofstede de Groot zich schuldig maakt aa neen betreurenswaardige vergis sing. In Duitschland moet geen enkele kunstkenner zijn, die „De lachende Cavalier" voor een echte Frans Hals houdt. Deze verklaringen worden zeer pertinent gedaan. Wij vragen ons af: hoe is het nu eigenlijk? De eene groote autoriteit (Dr. Hofstede de Groot) verklaart iets voor echt, wat andere even groote au toriteiten (Mensing, Bode) voor valsch verklaren. Wordt er nu gelogen? Of is echt niet van valsch te onderscheiden? Is de tegenwoordige „kunst van vervalschen" zóó vaardig en geniaal, dat het niet meer uit te maken is? De zaak wordt hoe langer hoe ingewikkelder en in teressanter. INVOERVERBOD VAN VLEESCH IN ENGELAND. Dezer dagon hoeft het hoofdbestuur van de Maat schappij van Diorcngoneoskunde in verband met het vüeesch-invoerverbod in Engeland en de te nemen maatrogelen ter bestrijding van mond- en klauwzeer, besprekingen gevoerd, waarbij de heer Hoefslag, di recteur van het abattoir to Utrecht een voorstel heeft voorgelegd tot het invoeren van het z.g. Duitsche systeem, volgens welke de runderen een dag voordat zij ter markt worden gebracht, ingeënt worden met I mond- en klauwzeer-sera. WARMENHUIZEN. De kinderen der O. L. School alhier zullen eerst- daags weer hun gebruikelijk schoolfeest hebben. De commissie hield reeds haar voorbereidende verga deringen, heeft persoonlijk de bijdragen van ouders en kindervrienden ingezameld en besloot volgens beproefd programma aldus te handelen: Op 25 Juni a.s. naar Egmond aan Zee, Bergen (Bruin) en Schoorl met de leerlingen der lagere en middelklasse. Zeer tot genoegen van de commissie staan weer een voldoend aantal rijtuigen en auto's van ingezetenen belangloos ter beschikking. De leerlingen der hoogste leerjaren zullen 30 Juni daaraanvolgende naar Amsterdam trekken met als hoofddoel een bezoek aan Artis. Moge de groote factor, gunstig weer, tot welslagen medewerken. lagekastjes, die bevestigd waren aan de buitenzijde resp. van wiiikels in de Spuistraat en Hoogstraat aldaar, geopend heeft en waaruit hij dassen en schoentjes had ontvreemd. Vervolgens was hij bin nengedrongen in het wisselkantoor van den heer Sanders, aan de Hoogstraat door het openen van een étalagekastje en het daarna inslaan van een ruit, die ln genoemd pand de achterzijde van het étalage- kastje vormt en onmiddellijk uitkomt in den winkel. In het wisselkantoor wordt niets vermist. De huisschilder is pas onlangs uit do gevangenis ontslagon. Bij zijn arrestatie werd op hem een bos sleutels gevonden, die ontvreemd bleek te zijn uit een melkzaak in de Keizerstraat, waarin hij Zaterdag nacht had ingebroken on waar hij zich aan eenige koeken en melk te goed had gedaan. Deze sinjeur had dus in twee nachten 3 a 4 inbra ken op zijn geweten. DE FINANCIëN VAN PURMEREND. Purmerend, 19 Juni. De gemeenteraad heeft met 7 tegen 5 stemmen besloten de pensioenbijdrage van het gemeentepersoneel van 434 tot 834 pet. te verhoo- gen. Met 10 tegen 2 stemmen is aangenqmen een voor stel om de marktgelden van schapen" en varkens te verhoogen. Voorts is besloten om van de winst van het electriciteitsbedrijf een bedrag van f 2500 in de gemeentekas ie storten en eenige kleinere bezuini gingsmaatregelen te nemen. Over het voorstel om weer een belasting op ver makelijkheden in te voeren staakten de stemmen, als mede over eenige andere voorstellen tot verminde ring der gemeentelijke uitgaven. Ten slotte is besloten het vermenigvuldigingscijfer op 2.7 te handhaven. WARMENHUIZEN. DE VERDUISTERINGEN BIJ Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Th. H. Rein- SUIKERMAATSCHAPPIJ. DE CENTRALE ders, ambtenaar ter secretarie te Jutphaas, is thans geslaagd voor het mondeling gedeelte van het exa men voor het diploma gemeente-administratie. WIERINGEN. Ten overstaan van notaris Obreen had Zaterdag- In verband met de verduisteringen ten nadeele van de Centrale Suikermaat3ohappij, waarvan wij onlangs melding hebben gemaakt, deelt hit Hdbld. daarover de volgende bijzonderheden mede: Sedert 1920 was zekere Van Poelje al3 inspecteur i. i t", van de Centrale Suikermaatschappij te Rotterdam avond in het lokaal van den heer Jr. Lont te Den aangesteld. Daar deze inspecteur zich alleen aange- Oever, ten verzoeke van de erven wijlen mej. H. steld achtte voor den verkoop, liet hii de administra- Bakker, wed. Jb. Kaleveld, de openbare verkooping geheel en al over aan een 19-jarigen kantoorbe- plaats van een woonhuis met erven, te Den Oever, diende. Die jonge man werd omstreeks het najaar groot 126 M2» Kooper werd de heer J. Wiegman voor M362. WIERINGEN. J.L Zondag was het weer buitengewoon druk op ons schiereiland en werd dit naar schatting door on geveer 1000 personen bezocht. van 1920, toen er een tekort was van 13 zakken sui- ker, voor dit tekort, ter waarde van pl.m. f 1200, aan-1 sprakelijk gesteld. Dit tekort was ontstaan waarschijnlijk door een abuis in de administratie. Om sommige klanten ter wille te zijn, werd n.1. wel suiker verkocht tegen AuTo's,Metsers"'rytuigen^wandelaars, een groote lageren prijs" dan de prijs van den dag. omdat plezierstoombooï van EhkhuSen allee Iracht men wist dat- bmtt™ zeer korten tijd de markt zou nieuwsgierigen naar hier. Voor de café's was 't een goede dag. dalen. De suiker werd dan uit het pakhuis geleverd, terwijl eerst, wanneer de markt gedaald was, de fac tuur werd uitgeschreven. Door deze handelswijze ANNA PAULOWNA. ontstond dan een verschil in de administratie .van Bij de Zondag te Alkmaar gehouden wedstrijden den pakhuisbaas en die van het verkoopbureau, van den Noordhollandschen Atlethiek Bond, hebben waarmede men nauwgezet rekening moest houden, de beide den laatsten tijd meer en 'meer op den wilde men geen verwarring krijgen, voorgrond tredende lange-baan-loopers van D.O.- Waarschijnlijk is door een vergissing in de admi- K.E.V,. de gebroeders Jan en Jo Pennekamp. weer nistratie het tekort van f 1200 ontstaan, waarvoor de opnieuw getoond, hun man te kunnen staan. kantoorbediende werd verantwoordelijk gesteld. De Jo liep mede in den wedstrijd voor nieuwelingen J°nge man, die slechts een salaris had van f 100 per over 1500 meter. Er verschenen 22 deelnemers aan. maand, heeft toen volgens zijn eigen verklaringen, den start. Na ongeveer anderhalve baan wist Jo den cp eigen initiatief, suiker „opgehouden", waardoor kop te nemen en ongeveer 20 meter op het hoofd- bij verschillende klanten bevoordeelde en die hem peleton uit te loopen. Hij won gemakkelijk in 4 min. daarvoor een belooning gaven. Tevens is hij zelf za- 44.1 seconde. ken begonnen, o.a. een automobielzaak, welke met Jan, die door zijn herhaaldelijk winnen van eerste verlies werkte, prijzen, niet meer tot de nieuwelingen behoort, nam Doordat hij met het „ophoudenvan suiker, tegen, deel aan den wedstrijd over 5000 M. voor cracks. laëe prijzen verkocht, kwamen er weldra klach- Van den uitslag van dezen wedstrijd hing dus veel ten van het hoofdbureau te Amsterdam. Een der Am- voor hem af, want thans moest uitkomen, of hij zich sterdamsche heeren is toen ondershands de zaak met de beste loopers der N.H.A.B. zou kunnen meten. met den kantoorbediende komen regelen, zoodat hel Hij stelde echter niet teleur en werd derde, resp'ec- tekort werd gestort, waarmee de zaak toen weer in tievelijk achter Klaasse die eerste en Gerbrands, die orde was. tweede waren. Door al deze omstandigheden had de jonge man steeds meer geld noodig, terwijl tevens de admi- ANNA PAULOWNA- r.istratie hoe langer hoe meer in de war raakte, Agenda der openbare vergadering van den Raad waartoe ook nog meewerkte dat Van Poelje, de der gemeente Anna Paulowna, op Vrijdag 25 Juni depothouder, voor eigen rekening mocht grossieren. 1926, des namiddags te drie uur (zomertijd) in hetOm in zijn geldnood te voorzien, is de bediende toen Raadhuis. Notulen. s Mededeelingen. Hernieuwde vaststelling herzieningsverordening, bedoeld bij art. 178 der Gemeentewet. suiker uit het pakhuis gaan verkoopen, zonder dat die verkoopen in Amsterdam werden verantwoord. In 1923 werd te Amsterdam een'jaarlijksche con trole ingesteld over de voorraden te Rotterdam, maar omdat de bediende steeds eenige dagen te vo- Benoeming van een onderwijzer a'an school I ter ren werd gewaarschuwd, wanneer de controle zou voorziening in de vacature Jbs. Adolfs. Aanbe- worden gehouden, kon hij steeds bij tijds zorgen, dat veling: 1. S. Tj. van Dijk te Deinum; 2. L. D. zijn boeken kloppend waren. Hij schreef dan gefin- de Snaijer te Helder en 3. K Vermeulen te Oost- geerde facturen uit op firma's te Rotterdam en die voorne. Verzoek om ontheffing van den aanslag in het schoolgeld van P W. de Greef. Adres van de Middenstandsvereeniging om het 14. facturen werden naar het hoofdkantoor gezonden. Een en ander was alleen mogelijk, doordat hij me dewerking ondervond van menschen te Amsterdam en ook door de houding van den Rotterdamschen plaatsen van licht- en krachtinstallaties over tedepothouder, die immers alle administratie -aan zijn laten aan installateurs. i bediende overliet. Voorstel tot vernieuwing van de overeenkomst Bij een controle gehouden in het begin van dit met het P.E.N. inzake stroomlevering. 1 jaar, is echter aan het licht gekomen, dat er een Verzoek om ontslag van den heer J. K. Kaan uit tekort was van 5000 zakken a 100 KG. per stuk, zijne betrekking van Gemeente-Ontvanger met waardoor de Centrale Suikermaatschappij voor vier ingang van 1 Juli a.s., met voorstel tot het ne-1 vijf ton is benadeeld. men voor rekening der gemeente van het verlies De bediende heèft al zijn bezittingen inmiddels te op zijne borgstelling. gelde gemaakt en het geld aan de Centr. Suiker Mij. Voorstel tot wijziging van de jaarwedderegelingafgedragen. van den len Ambtenaar ter Secretarie. De Centr. Suiker. Mij. tracht thans langs civiel- worden #esteTd. zoodafc vakkundige arbeiders die nen aangekweekt to worden om in de toenemende behoefte te kunnen voorzien. In 1925 bedroeg de opbrengst van den tabaksao- cijns in het district der Kamer f 2.975.710, zijnde vrijwel 15 pet. van de opbrengst in het geheeld land. De accijns in het Kamergebied bedroeg f 289.018 meer dan in 1924, zijnde ruim 10 pet. van do totaal moor-onbrongst in 1925, waaruit ae ople ving dezer nijverheid hier te oonstatoeron valt, ton koste van de noordelijke bedrijven. De export bleef gering en wel vorro beneden de voor-oorfogsohe jaren. De hooge productiekosten ln Nederland en de beschermende on fiscale maatrogelfon in hot buiten land doen vreezen, dat van de toekomst niet veel mag worden verwacht. De stukszegeling van sigaren is een der grootste kwalen, want door de enorme wetscxntduilang die er heerseht, is een van de meest ernstige en on waardige vormen van mededinging ontstaan. Met ongeduldige belangstelling wordt dan ook uitgezien naar den uitslag van don arbeid der oommissie tot onderzoek van een nieuwen vorm van belasting. INBRAKEN TE ALKMAAR Zaterdagnacht is ingebroken bij1 den heer M. aan den Kentiemerstraatweg te Alkmaar^ De doch ter werd 's nachts wakker en zag een man ver trekken. Zij waarschuwde haar vader, die de po litie ging halen. In alle richtingen werd gezocht, totdat men eindelijk bij de kalkovens een man vond, die zich, waarschijnlijk om zijn signalement te wijzigen, half ontkleed had en bij een sloot zijn handen waschte. Het bleek te zijn D. van L., een man, die meermalen is veroordeeld en op 10 Jyni jl. ontsnapte aan de politie. Sindsdien pleegde hij verschillende inbraken, o.a. te Zand- voort en de vorige week te Sloten, terwül' hij nog rijwieldiefstallen gepleegd heeft te Apeldoorn en Gouda. Hij had nog verschillende gestolen goederen in zijn bezit en droeg o.a. aan een zijner vingers een gestolen gouden ring. Denzelfden nacht is ingebroken bij de familie V. eveneens aan den Kennemerstraatweg. Hier werd de dief door het aanslaan van den hond verdreven. BE PRIJS DER EIEREN. Uit Barneveld schrijft men het vpTgende over de daling van den eierprij's:^ Met den prijs der eieren is het den laatsten tijd geheel anders gelbopen, dan de kooplui hadden verwacht en dan andere jaren het geval was. Toen enkele weken geleden, naar algemeen werd aangenomen de laagste eierprijs voor dit jaar was bereikt, werden mi Ui oenen en nogmaals milli- oenen eieren tegen f 6 of iets hooger, per 100 stuks, opgekocht, om in de koelhuizen voor aen aanstaan den winter te worden opgeslagen. Geheel tegen aller verwachting in, is echter de prijs, in plaats van te stijgen, steeds meer afgebrokkeld en bijna geregeld iedere wèek gaat de daling nog steeds voort. Vergeleken bij een vorig jaar, is het verschil in eierprijs wel zeer aanzienlijk. Immers 52 weken geleden bedroeg de hoogste prijs ten minste f7 25 per 100 st., terwijl Donderdag jl. afe maximumprijs r 5.75 werd besteed en, naar oen koopman verze kerde, waren groote witte eieren de bruine zijn steeds iets hooger in prijs) door hem in grooten ges tatele z^lfs voor f 4.50 opgekocht. Hcewel de kooplui het over de oorzaak dezer on verwachte sterke prijsdaling niet geheel eens zijn. deelde een bekend groothandelaar als zijn meening meem, dat de kippen stapel in vele landen van Euro pa te hoog wordt opgevoerd, waardoor de eierprijs ook in de toekomst onherroepelijk naar beneden zal gaan Hoevee 1 eieren toch. aldus de zegsman, voert tegenwoordig Rusland niet uit, om van Denemar ken en andere landen niet te spreken, terwijl En geland, voorheen zoo'n groot verbruiker onzer eieren, thans meer dan voldoende kippen heeft, om in eigen behoefte te voorzien. Voorts drukte de Liga koers der Belgische en Frimsohe franks eveneens op den eierenprijs. •Voerden deze landen vroeger mil- ïicenen eieren in, thans exporteeren zij hun kip- penproducten in grooten getale naar landen, waar de munt haar normale waarde heeft behouden. Nog nimmer had ae.zegsman gedurende zijn 35-j. eier- handel beleefd, dat de prijzen der eieren om dezen tijd van het jaar gekegeld naar beneden gin gen. zooals nu plaat® heeft. Op grond van dit alle*, meende bedoelde groot handelaar tegen het volgend jaar nog aanzienlijk lager eierprijs dan thans te moeben voorspellen en zelfs vreesde hü, dat de goede tijden der kippen houders voor altijd tot het verleden zouden be- hooren. N. R. Grt VERBETERING. Men maakt er ons op attent, dat in de Wieringer- waard geen pompstation van het W&terteidingbe- drijf zal komen, maar een watertoren. Vaststelling van het bedrag van de zekerheid stelling voor den Gemeente-Ontvanger. Benoeming van een Gemeente-Ontvanger. Aan beveling: 1. Jb. Baken, 2. D. J. Kaan. Vaststelling comptabiliteitsbesluiten. Voorstel tot verkoop van de noodwoning, staande op den hoek Stoomweg-Vari Ewijckvaartsweg. Rondvraag. HOOG WATER. Zondagavond is bij een waterstand van 7.25 M. plus N.A.P. de gierpont over de Waal bü Tiel uit de vaart genomen. Uit Keulen werd 3 c.M. was geseind. De overtocht voor personen en voertuigen heeft plaats met stoomboot en kleine pont. De Maas. die weer sterk gewassen was en 2.25 M. stond, is thans vallende. Maandagmorgen was de stand 1.90 M. TE VEEL HAAST. Een 20-jarige kantoorbediende te Leiden, die Zon dagmiddag op den Stationsweg een tram achterna liep, kwam door de inspanning van het harde loopen te vallen juist toen hij op de treeplank wilde sprin gen. Hij was dood. FIETSBOTSING. Zondagavond reeen te Zoelen twee fietsende jongens tegen elkaar. De veertienjarige Van Vulpen bekwam door den val een schedelbreuk, waaraan hij kort daarna overleden is. DOODGEREDEN. Zaterdagavond is te Enschede in de Marthalaan een 10-jarig jongetje, toen het achter een wagen weg wilde loopén, door een uit de andere richting ko mende auto overreden en gedood. rechterlijken weg van afnemers te Rotterdam gel den te krijgen voor goederen, welke volgens de door den bediende opgemaakte „gefingeerde" fac turen aan hen zijn geleverd, Er is daarbij één vor dering van anderhalve ton. De Amsterdamsche politie heeft thans de zaak in onderzoek, teneinde na te gaan in hoever men op het hoofdkantoor te Amsterdam aandeel heeft gehad in deze verduisteringen. ST. MAARTEN. Vrijidag zijn de kinderen der 6e en 7e klas van de openbare lagere school alhier, en zij die met Mei de school hebben verlaten, naar Amsterdam geweest, 's Morgens ging het van hier, per auto naar Schagen en voorts per trein naar 's lands hoofdstad. Bezich tigd werd aldaar het koninklijk paleis, welk bezoek voor de kinderen, zoowel als voor de begeleiders, tot groote voldoening strekte. Veel van het mooie hiervan werd tot hooge waar de gebracht door de duidelijke, leerrijke en vriende lijke wijze van uitleg der verschillende bezienswaar digheden door den begeleidenden paleisbode. Vervolgens werd „Artis" bezocht, waar, zooals al gemeen bekend, de jeugd niet uitgekeken raakt. Vooral de, apenkooi en het aquarium zijn voor hen. zaken van groote belangstelling. Voor velen is dit dan ook een reisje geweest dat nog lang in bespre king en herinnering blijft. Na Artis werd per electrische tram naar het van ouds bekende hotel „Ros" op 't Damrak getramd, alwaar brood enz. werd genuttigd, en toen maar weer naar den trein en te 8 uur arriveerden allen weer per auto in St. Maarten. Het was een genotvolle dag. Een woord van dank aan allen die tot het welslagen hiervan hebben mee gewerkt, zij van hieruit wel verdiend. JULIANADORP. De heer C. van Dük, arbeider aan den Rijksweg' alhier, is per 1 Juli in gelijke betrekkin# orer- VAN EEN SCHOMMEL GEVALLEN. Te Zaandam is Zondag een meisje uit Amsterdam dat zich in een speeltuin aan de Lage Hom ver- -,--7- si r maakte, uit een schommel gevallen en op een hek te- geplaatst, met als standplaats boestcujk:. recht gekomen, waardoor zij zich zoodanig verwond- DE glGARENINBUSTRIE TE EINDHOVEN, de. dat zij in het ziekenhuis aldaar moest worden Omtrent di sigarennijverheid wordt in het jaar- opgenomen. versla# der K. v. K. en Fabrieken voor O.Ni- DE PRINS OP REIS. Brabant o.a. vermhld, dat de productie in 1925 De prins is Maandagavond per S.S.-trein van 6.19 bij de ongeveer 200 fabrieken in net Kamergebied uit Den Haag, waar hij na zijn afscheidsbezoek te yooral in het laatste gedeelte van dat "jaar veel1 is Soestdijk aan de koningin-moeder is teruggekeerd, verbeterd. Werkloosheid bestaat niet. zelfs moes- naar Basel vertrokken, om zich vandaar in Frankrijk ten werkkrachten uit andere districten en ook uit bij de Koningin en de Prinses te voegen. België aangenomen worden, doch de Ondervinding EEN INBREKER AANGEHOUDEN. heeft geloerd dat deze ingevoerde werkkrachten niet Door .de politie te 's'Gravenhage ia aangehouden kunnen voldoen aan de eiaohen van vaardig-houd «en 23-jarige huisschilder, die Zondagnacht woe éta- en kundigheid, tvolke aan het gewestelijk rabmkaa» Voor Dinsdag 22 Juni. 8.50. HAMBURG (392 M.), Morgenomroep. 10.15. AMSTERDAM (1950 M.)t Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. 11.20. DAVENTRY, Radio-kwartet. 12.50. PARIJS (1750 M.), Concert onder leiding van I.20. ROME (335 M.), Tijdsein Bericht en concert. 3.20. BERN (435 M.), Orkestmuziek. 3.50. BERLIJN (505 M.), Concert. 4.05. ABERDEEN (495 M. 2BD). Causerie. BIRMINGHAM' (479 M. 5IT), Schooluitzending. 4.20. BOURNEMOUTH (386 M.)f Bioscooporkest. 4.30. AMSTERDAM (1950 M.), Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. HILVERSUM. (1050 M.), Concert van het H.D.O.- orkest onder leiding van Francois Lupgens. 4.35. LONDEN. DAVENTRY, Orkest. 5.05. PARIJS (1750 M.). Solistenconcert. 550. HAMBURG (392 M.), Concert. 6.20. LONDEN, DAVENTRY, Dansmuziek. V BOURNEMOUTH (386 M. 6BM), Idem. 7.20. LONDEN, DAVENTRY, Tijdsein. Weerbericht. 7.45. HILVERSUM, Koersen van het Persbureau Vaz Dias. LONDEN. DAVENTRY, Beethoven Pianoconcert. 8.10. HILVERSUM. Katholieke Radio-Omroep. 8.20. DAVENTRY (1600 M. 5XX), Copcert. Orkest met medewerking van solisten, o.a. Kenneth Sterne (tenor), orkest o.a. Selectie „Madame Butterfly" (Puc- cini), Sterne: Bloemenlied uit „Carmen" (Bizet) Arthur Salisbury: Viool: „Chanson Hindu* (Rimsky Korsakow). LONDEN, DAVENTRY, Variété-programma. MANCHESTER (378 M.), Concert. KSO. PARIJS (1750 M.). Concert. KöNIGWUSTERHAUSEN (1300 M.), geeft het avondconcert van Berlijn. II.20. LONDEN, DAVENTRY, Dansmuziek. Voor Woensdag 23 Juni. 8.50. HAMBURG, (392 M.), Morgenomroep. 10.15. AMSTERDAM (1960 M.), Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. 11.20. DAVENTRY (1600 M. 5XX) Radio-kwartet. 1250. PARIJS (1750 M.), Concert onder leiding van Lucien Paris. 1.20. LONDEN. DAVENTRY, Tijdsein. Concert. 3.20. BERN (435 M.), Concert door orkest. 3.50. BERLIJN (505 M.). Namiddagconcert. 4.05. ABERDEEN (495 M. 2BD), Pianoconcert. BIRMINGHAM (475 M. 5IT), Causerie, 4.20. BERN (435 M.), Orkestmuziek.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2