Gemengd Nieuws. Voetbal. Reclames. Plaatselijk Nieuws. WINKEL, Met ingang van 16 Juli 1926 is mej. A. E. Leng- haus alhier benoemd tot leerlinge-telefoniste aan het Rijkstelegraafkantoor te Amsterdam. CALLANTSOOG. Gevonden voorwerpen: 1 heerendas, 1 ceintuur van damesmantel, 1 schroefsleutel, 1 portemonnaie. Inlichtingen ter secretarie. ANNA PAULOWNA. De postduivenvereniging „Altijd Verder" hield een wedvlucht met oude duiven van uit Woens- •drecht, afstand 165 K.M. De vogels, die om 8 uur in vrijheid werden gelaten, hadden met een sterkon Noordwestenwind te kampen en bereikten om 10.30 u. hun hokken. De prijzen werden behaald als volgt: 1. de heer C. de Boe, 2, 4, 5 en 6 de heer C. de Vliegher, 3 en 13 gebr. Harthoorn, 7 gebr. Raaijma kers, 8 de heer Gerings, 9' de heer Van Steijn, 10 en 12 gebr. Hogewoning, 11 gebr. v. d. Burg, 14 gebr. v. d. Berg, 15 de heer J. Meijlinfe, 16 de heer M. Tijsen. VERHOOGING EN VERZWARING VAN DEN MAASDIJK IN NOORD-BRABANT. De provincie Noord-Brabant gaat een zeer belang rijk werk ondernemen iri de verhooging en verzwa: ring van den linker-Maasdijk. Reeds Da de dijkdoor braak bij Cuyk in 1920 had de prov. waterstaat een dergelijke verzwaring en. verhooging ontworpen, hadden Ged. Staten de betrokken waterschappen en gemeenten uitgenoodigd de noodig geoordeelde ver beteringen aan te brengen, doch wegens de hooge kosten is er niets van gekomen. Nu opnieuw een overstroomingsramp de provincie heeft getroffen, meenen Ged. Staten dat er nu gehandeld moot wor den en dat, koste wat het wil, thans behoort te wor den doorgetast en die maatregelen mo.eten worden getroffen, welké noodig zijn om Noord-Brabant in de toekomst voor dergelijke rampen te behoeden. Daar voor is het noodig den Maasdijk te verzwaren en te verhoogen, te zorgen voor een bestendig benooriijk onderhoud van dien dijk en dat onderhoud te le'ggen in één hand. Dat laatste willen Ged. Staten bei eiken door het na de doorbraak van 1920 opgerichte groot e waterschap „De Maaskant" verder uit te breiden. De kosten van verhooging en verzwaring van den Maas dijk zijn door den prov. waterstaat geraamd op f 1.650.000. Ten einde het werk spoedig op de meest economische wijze te doen uitvoeren, willen Ged. Staten de verzwaring en verhooging veer de daartoe verplichten door de provincie doen geschieden. Er is een tijdelijk dijkbureau ingesteld, -^at onder leiding van den hoofdingenieur behalve de bedoelde plan nen ook alle voor de uitvoering der werken noodige bescheiden met inbegrip van eventueele onteige ningen zal in orde brengen. Het groote werk zal, zoodra de plannen gereed zijn, onmiddellijk kunnen worden uitgevoerd. Ged. Staten meenen, dat do pro vincie hier helpend moet optreden'en dat zij haren steun, zoowel in den vorm van ruime geldelijke hulp, als in den vorm van technisch en bijstand moet ver kenen om dit groote èn voor »le welvaart van het gewest èn voor de rust en de veiligheid van een groot deel der Noordbrabantsche bevolking zoo nood zakelijke werk tot st^nd' te brengen in den kortst mogelijken tijd. Het vergroole waterschap „De Maas kant" zal .echter, volgens den bekenden regel ,.Wien water deert, die water keert", een belangrijk deel in de kosten van deze werken hebben te dragen Ged. Staten hebben reeds aan de regeering om geldel ijken steun gevraagd en zöodra deze beslissing bekend is zullen Gedeputeerden door de Provinciale Staten het bedrag van den geldelijkon steun der 'provincie deen vaststellen. Op één dijkbestuur na, dat meent, dat het dijkvak bij hetzelve in beheer geen verhooging of verzwa ring noodig heeft, hebben alle dijkbesturen in de be trokken streek hun instemming met de plannen ge uit. en hun medewerking toegezegd. Het betreft hier een rivierdijk van ongeveer 93 K.M. lengte. N.R.Ct. OUDEGEEST EN FIMMEN NIET IN ENGELAND TOEGELATEN. Aan de heeren Oudegeest, secretaris van het I.V.V. te Amsterdam en E. Fimmen, secretaris van de In ternationale Transportarbeiders Federatie aldaar, is toestemming geweigerd in Engeland te landen, ter bijwoning van het Internationale Migratie-congres, dat Dinsdag te Londen geopend wordt. In het, Lagerhuis heeft Henderson vragen aan den minister van binnenlandsche zaken gesteld, over de weigering /tot toelating in Engeland van Oudegeest, en Fimmen. Minister Joynson Hicks antwoordde, dat de weige ring niet gegrond was op den aard van het congres of op de positie, die beide he'eren in de arbeiderswe reld bekleeden, doch dat uit inlichtingen, die ont vangen waren tijdens de onwettige staking, geble ken was, dat zij getracht hadden den Ehgelschen han del te belemmeren ente bewerken, dat Engelsche schepen in buitenlandsche havens zouden worden op gehouden. Hij besloot, dat.het niet in het belang des lands zou zijn hen het maken van verdere soortge: Jijke. plannen te vergemakkelijken. Als Henderson niet over tegengestelde inlichtingen beschikte, zou hij het besluit moeten billijken. De minister was tot 't be sluit gekomen, dat het niet wenschelijk was hen. die als vijanden van Engeland handelden, gastvrijheid) te verleenen. Henderson vroeg, of Joynson Hicks wel wist, dat Oudegeest beschouwd werd als de gematigste vakbe wegingsman. De minister antwoordde, dat hij nooit koppig wil zijn en dat, als Henderson 'hem inlichtin gen zou verschaffen, hij steeds voor rede vatbaar was. WEER EEN NOODLANDING VAN EEN KJL-M-- VLIEGTUIG- Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat het vlieg tuig HNACL. dat Maandagmiddag om W min. voor 5 uit Rotterdam met bestemming naar Londen ver trokken is. aan de Engelsche kust. nabij Hythe een noodlanding heeft moeten maken, waarbij' het lan dingstoestel beschadigd is. Piloot en passagier zijn ongedeerd. Vanuit Londen is een reddingsbrigade vertrokken om het toestel te bergen. De oorzaak van de noodlanding is nog niet bekend. Vermoedelijk is deze geschied als gevolg van de weersgesteldheid. VROEGE AARDBEIEN SLECHT. Heemskerk. Het staat thans vast dat de oogst der vroege aardbeien voor de helft 'mislukt is. Er zijn akkers waar ongeveer de helft door verrotting waardeloos is. De hoop is nog gevestigd op de Ama zonen. Nog steeds staat dit gewas schitterend. Het wach ten is alleen nog maar op zonnig weer. NQORDSCHARWOUDE. Bij de jl. gehouden aanbesteding' van künstmest- stoffen voor rekening- van leden van de veroeni- ging; -*, ,Tuinbouwbelang'5 alhier, waren laagste in schrijvers de heeren Haytema en Ver burg te Alk maar, voor de volgende prijzen: 4800 Kg. Ghilisai- peter T&h pot. a f 14.84; 600 Kg. Kalksalpeter B.A.S.F. lóVs potf. a f 13|40 en 300 Kg Norge- salpeter 13V» pet. f 11.85, alles per 100 Kg. bruto. OUDKARSPEL. Onze wateren zijn den laatsteen tijd een aantrek- kingspunt voor hengelaars en zoowel door eigen, in gezetenen als door vreemdelingen wordt -hier de hengelsport in belangrijke mate beoefend. Vooral' Zondags is het 2eer druk op het water en daar langs en lang niet allen schijnen* dé wet te kennen die op de hengelsport van toepassing is, althans er wordt nogal eens overtreding gepleegd. Ook Zondagmorgen zijn weer overtredingen ge constateerd en zijn, naar we vernemen enkole pro- ce-senverbaal opgemaakt, wegens het vifischen met meer hengei's dan is toegelaten; wegens het ge bruik van visohjes als aas, én wegens het in bezit hebben van visch onder den maat. VERDUISTERING VAN Y 70.000. Maandagmiddag kwart over twee is, naar aan de Tel. wordt gemeld, in zijn woning te Oa- pelle a.d. IJsel gearresteerd notaris J. O. de «T., verdacht van' verduistering. De arrestatie geschied de door den burgemeester, den heer J. verloop, die met den verdachte en een veldwachter plaats nam in oen auto, waarmede men notaris De J. naar 't hoofdbureau van1 politie te R,dam overgebracht. Roeds oenigen tijd geloden bereikten burgomess- ter Verloop voortdurend klachten van hypotheek houders, uit Capelle a.d. IJsel,. dat afgeloste hy potheken niet verantwoord waren. Niet minder aan dertien klachten, vertegenwoordigende een be drag van pli.m. f 70.000 kwamen by den burge meester in. Deze stelde den officier van justitie te Rotterdam op de hoogte. De burgemeester wilde eerst nog niet tot arres tatie overgaan, omdat de zaak wellicht gedekt zou kunnen worden. Familieleden van notaris Die J. .waren bereid 50 pot. van het vermiste bedrag te storten en later nog eens 20 pet., waarmede de benadeelden genoegen namen. Met het oog op de belangen, die hiermede gemoeid waren, wera be sloten, notaris De J. in de gelegenheid te stellen, zijn zaken te regelen. Men gaf hem tot gistermor gen uitstel1. Was het beloodé bedrag dan niet ge stoft, dan zou de justittie ingrijpen. Men eischte echter, dat de familie van notaris De J. zich ook behalve voor 70 pot. garant zou stellen voor de bedragen, die nog naderhand zou den blijken tje kort te komen. Daartoe was de familie echter niet bereid, omdat men niet wist, welke bedragen aan het licht zouden komen, wan neer 4e za-ak eenmaal aan het rollen was ge bracht. Toen gistermorgen de 50 pot. van de 70.000 gld. niet gestort waren, werd terstond tot arrestatie overgegaan. ZILVERBONS. De oude zilverbons van f 1.— (model 1916) en van f 2.50 (model 1915) kunnen nog tot en met einde van dit jaar ingewisseld worden. Thans zijn nog alleen geldig de zilverbons van het nieuwste type De goede bons van f 1 zijn gedateerd 1 Febr. 1920 en die van f 2.50 zijn gedateerd 1 Juli 1918 of later. HET ,vVONDELPARK". Burgemeester en Wethouders van Amsterdam stel len den Raad voor, een strook grond'.aan te koopen, waardoor bet mogelijk zou zijn, in de toekomst bet „Vondelpark" aanzienlijk te vergrooten. HET AUTOBUSONGÉLUK OP THOLEN. Men herinnert zich het vreeselijk ongeluk aan het Thoolsche Veer. waar een autobus den oprit af in „De .Eendracht" reed, waarbij verschillende perso nen verdronken zijn. Vast is komen te staan dat de remmen in alle op zichten defect waren. Dé chauffeur was door de B^dasche rechtbank veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf doch ging in hooger beroep. Het Gerechtshof te 's Bosch eischte opnieuw 4 maanden gevangenisstraf en ontzegging voor gerui» men tijd van 't recht tot uitoefening van het beroep van chauffeur. EEN AARDVERSCHUIVING. Uit Konstanz, 21' Juni. Aan de westzijde van het dal bij Stockach zijn Zondag tengevolge van den aanzienlijken neerslag der laatste weken, omvang rijke aardmassa's losgeraakt en langzaam naar het dal geschoven. Twee gebouwen in het dorp Zizenhau- sen, die nog bijtijds konden worden ontruimd, wer den volkomen vernield. VLEESCHVERGIFTIGING. Uit Berlijn, 21 Juni. Gisteren en heden zijn te Rudersdorf bij Berlijn tachtig personen na het ge bruik van schapenvleesch ernstig ziek geworden. De politie heeft de slagerij, vanwaar het vleesch afkomstig is, tijdelijk gesloten. Vijf personen, wier toestand levensgevaarlijk is, zijn naar het ziekenhuis overgebracht. OM DE BEZITTINGEN DER DUITSCHE GEWE ZEN VORSTENHUIZEN. In Duitschland is reeds sinds weken en maanden een felle strijd gaande over de volgende kwestie: De gewezen Duitsche vorstenhuizen en met name de voormalige Keizerlijke familie met Keizer Wilhelm bovenaan hebbeh groote bezittingen aan kasteelen, gronden en bosschen in Duitschland. De strijd nu loopt hierover of deze bezittingen zullen worden verbeurd-verklaard ten bate van de gemeenschap, zonder meer, of dat ze aan de eige naars zullen worden gelaten, of althans aan hen een zeker bedrag zal worden vergoed. Opvolgende regeeringen in Duitschland hebben zich met deze penibele kwestie, het hoofd gebroken, processen zijn er over gevoerd, die nogal eens af- loopen in het nadeel van den Staat, omdat de rech terlijke ambtenaren in doorsnee monarchistisch ge zind zijn, en tekens gaf dat in den lande heftig tu mult. De huidige Duitsche regeering heeft overleg ge pleegd met de gewezen machthebbers en heeft thans een compromisvoorstel aanhangig gemaakt, dai strekt tot het geven van een vergoeding. Daartegen is van de communisten, soc.-democraten, democra ten en andere kringen, een enorm velzet gerezen, en de kwestie is aan eene volksstemming (een referen dum) onderworpen, dat Zondag j.1. heeft plaats ge had. Een geweldige actie van voor- en tegenstanders van het regeeringsvoorstel tot vergoeding is er ge voerd, hartstochtelijke tooneelen zijn eraan vooraf gegaan. De couranten hebben dagen en weken lang volgestaan van.bestrijding of aanbeveling (al naar het standpunt) en millioenen schats heeft de pro paganda gekost. Het „Acht Uhr Abendblatt" weet mede te deelen, dat de partijen van links (dat zijn de voorstanders van verbeurdverklaring) circa twee millioen marK aan de reclame hebben besteed, daarentegen van de partijen van rechts (de tegenstanders) 20 millioen hebben uitgegeven. De belanghebbende vorstenhui zen zullen zich in deze wel niet onbetuigd hebben gelaten, want die kunnen er slechts wèl bij varen. In het geheel zou deze actie dus 22 millioen mark hebben verslonden. De uitslag van de stemming is dat er bijna 15 millioen stemmen vóór onteigening zonder schade loosstelling zijn uitgebracht, ertegen ruim mil lioen. Een millioen stemmen was ongeldig. Het meerendeel der stemgerechtigden is niet opgekomen, zooals geadviseerd was doorde tegenstanders van onteigening. Daar de meerderheid een 20 millioen bedroeg, is deze dus niet bereikt en zal er dus van onteigening niets komen. Het woord is nu weer aan den Rijksdag. De verwachting is, dat de Regeering heel spoedig haar compromis-voorstel zal indienen. Het schijnt dat zij nog vóór het zomerreces een beslissing van den Rijksdag wil zien te verkrijgen. DE MINISTERCRISIS IN FRANKRIJK. Thans heeft ook Herriot afgezien van de opdracht tot het vormen van eene nieuwe regeering, hij* kon er niet mee klaar komen. Thans is opnieuw aan Briand (die door de tegen werking van Herriot de eerste opdracht had neerge legd) de vorming van een nieuw ministerie opge-; dragen en hij heeft dit opnieuw aanvaard. Aan Poin- cairé zal hij1 de portefeuille van financiën aanbieden, en zijn onderhandelingen met Poincaré en verschil lende andere heeren duren nog voort. SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK De sneltrein, die 's middags om twaalf uur uit Pa rijs naar Bordeaux vertrekt, is Zondag om drie uur bij VouvrajT ontspoord. De locomotief, de tender, een bagage-wagen en twee rijtuigen werden omverge worpen; de drie volgende rijtuigen liepen uit de rails. Er zijn vijf menschen omgekomen twee zijn er ernstig, dertig licht gekwetst. CORRUPTIE IN DE VER. STATEN. De Senaatscommissie in de Vereenigde Staten heeft vastgesteld, dat het verbond tegen de drankwetten aan talrijke afgevaardigden regelmatig steekpen ningen heeft doen toekomen, en hun handeleningen precies controleerde. Dio afgevaardigden waren dus ten bate van het verzet der drankwetten -omgekocht. EEN ONGEVAL IN EEN MIJN. Uit Saarbrucken, 19 Juni. Hedenmiddag tegen twaalf uur veroorzaakte het noodweer op de mijn Mathilde bij Puttlingen een.ontploffing. In de na bijheid bevonden zich twaalf tot dertien mijnwer kers. Tot dusver werden acht zwaar gewonden naar het hospitaal overgebracht. Twee gewpnden verkee- ren in levensgevaar. GEVOLGEN VAN DE MIJNWERKERSSTAKING. De Derbyshire Iron Company te Stanton heeft Za terdag na afloop van den werktijd aan haar arbei ders meegedeeld, dat de poorten van de fabriek met de nieuwe week gesloten zullen blijven uit ge brek aan kolen. Door deze gedwongen uitsluiting worden 7000 arbeiders getroffen. EEN BELASTINGVRIJE MILLIONNAIR. Het kantongerecht te Thurgau in Zwitserland' houdt zich met een interessant geval bezig. Kort geleden stierf daar een bankier, die verscheidene millioenen „woog", na 15 jaar te Thurgau te hebben geleefd, zonder ook maar één keer belasting voor zijn reuzen vermogen te hebben betaald. Waarschijnlijk is hij door een vergissing niet ambtshalve aangeslagen en de bankier deed van zijn kant niets, om binnen het gezichtveld van den fiscus te komen. Toen de million- nair nu onlangs stierf en zijn bloedverwanten een enorm vermogen achterliet, kwam men pas op de gedachte, dat de vergeten belastinggelden over die afgeloopen 15 jaar een lief sommetje moesten uit maken. De ontvanger heeft nu posteriori een actie ingesteld, maar zal wel afgewezen worden. Want de wet zegt, dat niemand' na zijn dood voor belasting kan worden aangesproken. Blijft dus alleen de successie belasting. En ook daarin zal Zwitserland slechte za ken doen, want de erfgenamen wonen in Frankrijk DE MIJNWERKERSSTAKING IN ENGELAND. Londen, 18 Juni. De mijneigenaren zullen de volgende week in de mijnen de voorwaarden hekend maken, waarop de mijnwerkers den arbeid kunnen hervatten, op den grondslag van den achturendag. Naar verluidt zullen de mijndistricten verdeeld worden in drie categorieën: die, waarin geen loons verlaging zal plaats vinden; die, waarin de loonsver laging iets minder dan tien procent zal bedragen; en die, waarin zij niet meer dan om en nabij tien pro cent zal zijn. Het doel dor mijneigenaren zou zijn om de grootst mogelijke concessie ten opzichte der loo- nen te doen en zooveel mogelijk mijnen en districten in de eerste categorie opgenomen te krijgen. In op zijn minst 50 pet. der mijnen en wellicht nog meer zal geen loonsverlaging plaats vinden. Van de overige mijnen zouden er zooveel mogelijk in de tweede categorie worden ingedeeld, terwijl waar schijnlijk aanzienlijk minder dan 25 pet. in de derde categorie zou worden geplaatst. Het bekendmaken der voorwaarden zal samenval len met de indiening in het parlement van het wets ontwerp, hetwelk den achturendag in de mijnen toe staat. De achturendag kan uiteraard niet van kracht worden vóór dat het ontwerp is aangenomen, doch het zal tijdelijk mogelijk zijn acht uren te werken door te profiteeren van de bepaling in de tyiidige wet volgens welke dit aantal uren gewerkt mag worden gedurende zestig dagen van het kalenderjaar. Het verzet der mijnwerkersvereeniging blijft heftig voortduren. De leiders Cook en Smith hebben ver klaard. liever te zullen aftreden dan ooit eene over eenkomst te teekenen, dat werktijdsverlenging en loonsverlaging inhoudt. Ook in het parlement zullen de regeerlngsvoor- stellen een geweldig verzet ontmoeten. NIEUWE NIEDORP. Zondag- speelde N. Niedorp I weer eea neder laag-wedstrijd en nu tegen Vrone I van St.-Pancras. Onze verwachting was, dat N.N. met haar volledig eerste elftal een zware partij zou hebben, doch N.N. kwam zwaar gehandicapt in het veld, dus onze verwachting was niet groot. Maar onze jongens hebben uitstekend spel gegeven en wisten de Vrqne-klatnten den baas te blijven. Voor de rust speelden zij gelijk op, welke kwam met 2—2. Na de rust was N.N. in ae meerderheid en wist het einde tebrengen met 63 in het voordeel van N.N. Iedereen heeft bij tijden een zaoht laxeermiddel1 noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maag- pillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen natuurlijke werking .der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Haag-pillen verze kerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje. Verloren, een beursje met inhoud. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Cornelis Jan, zoon van Jan Raven en van Jannetje Bleek. Overleden: Klaasje Lek, oud 90 jaren, weduwe van Pieter Hein. MUZIEKTUIN. Zondagmiddag gaf Schagen's Harmoniekapel on der leiding van den heer J. Dol een concert in den Muziektuin. Het was ditmaal gelukkig eens goed weer, en dit had tot gevolg, dat het bezoek van be langstellenden zeer goed was, naar schatting wa ren er 700 bezoekers opgekomen om van het con cert onzer Kapel te genieten. Was dus het bezoek weer een succes, ook het con cert voldeed uitstekend. Het was een varieerend programma, en de uitvoering der nummers gaf heel duidelijk te hoeren, dat Schagen's Harmoniekapel •thans eene goede bezeting heeft en dat er heel ijve rig gestudeerd wordt. De resultaten hiervan zijn Zondagmiddag op gelukkige wijze tot uiting geko men. Het was dus een middag, die „aan alle partijen" veel reden totvoldoening gaf ook tevens een goe den inzet tot het aloude volksfeest de kermis. BEEN GEBROKEN. Zaterdagmiddag had het 6-jarig zoontje van de Wed. de Wit, alhier, het ongeluk oen been te breken. Het ongeval werd veroorzaakt doordat het jongetje tusschen de kramen door, den weg op willende loo- pen, aangereden werd door den fietsrijder Kossem De fietsrijder scheen wild te hebben gereden. Zuster Boks, die juist ter plaatse was, verleende de eerste assistentie. MOTORONGEVAL. Zondagmiddag liep de heer T. Borst van Oud karspel op Tjallewal een ongeluk op met z'n motor. Hij is er naar alle waarschijnlijkheid afgeslingerd en is daarna buiten bewustzijn aan den weg gevon den door den heer Tuinman, die juist met z'n auto langs kwam. 'Deze heeft den dokter uit Schagen ge haald, De motorrijder was lntusschen weer zoo ver heen, dat hij weer weg wilde, toen de dokter arri veerde. Het ongeluk liep voor hem dus nogal goed af. De motor was weinig gehavend. Het drinken van teveel biertjes, met als gevolg on voorzichtig. veel te woest rijden, schijnt de oorzaak te zijn geweest VAN DE KERMIS. Vrijdag geeft hot Nieuw Nederlondsch Tooneel, di rectie Louis Saalborn in het Noordhollandsch Kof- f.ehuis het bekende leuke militairo blijspel van Von 1 loser on Schönthan, getiteld „Inkwartlgring". Wie oen vroolijken avond van pret en lachen'wil c oorbrengen, zooals het met kermis wel past. die ga Vrijdagavond naar Zwaag, daar kan hij zijn hart ophalen. Gaarne geven we hier nog het oordeel van een paar dagbladen. „Het Vaderland" schreef d.d. 22 Juni 1925: Een tot de nok gevulde zaal heeft het niet aan toejuichingen laten ontbreken. Ook hu nog had het lustige spel, dat ons laat zien, welk een beroering do inkwartiering in een eenvoudig dorp kan brengen, succes. Men haji dolle pret bij de vermakelijke scènes, waarin de militairen do meisjes het hoofd op hol brengen en de koddige kwinkslagen en grap pige situaties ontlokten menigmaal, zelfs bij open doek, een hartelijk applaus. Voor een niet gering deel komt dit succes op re kening van het uitstekende spel van alle optreden den. Ook „Dé Tijd" was enthousiast en uitte zich als volgt: „Reuzen"...'„reuzen' „Reuzen"-succe8! De schouwburg loopt weer vol. Eh de tooneelisten hadden een uitstekende keuze voor de openingsvoor stelling: „Inkwartiering", een alleraardigst verma kelijk stuk om zich te amuseeren en een allerge- noegeüj'ksten en alleronschuldijgsten avond met heel de familie in den schouwburg door te brengen. Een uitverkocht huis en een lachstorm door alle rangen, met klaterend applaus en ovaties zelfs bij open doek. Wat wil men meer? Moge dit succes aanhouden! Als een wervelwind is de gang van het spel en kostelijk is de fijn-komische uitbeelding van Kreeft en Saalborn van Tourniaire en Elias van Praag, van mevn Magda Janssens en mevr. Sablairolies, kortom van allen die in dit blijspel optreden. Eer- ste-rangsspel in een dol vermakelijk stuk. waar of ficieren ingekwartierd worden bij oude ooms en tan tes met jonge dóchters en nichtjes, waaruit onschul dige flirtations- en eerbare verlovingen volgen. Gaat naar „Inkwartiering" en ge vermaakt u uit nemend. Laten deze twee beoordeelingen genoeg zijn om u te overtuigen, dat het Vrijdagavond leuk zal zijn. In Cérès is Donderdagavond ook een tooneelvoorstelling, en wel van de plaatselijke tooneelvereeniging V.V.V. met het successtuk „De Spaak iu 't Wiel" van Jo van Ammers—Kulelr. Het is bekend dat deze vereeniging zeer Ambitieus werkt en dat wij haar prestaties bij vroegere ge legenheden werkelijk gunstig konden beoordeelen. Wij kunnen dan nu ook volstaan met een opwek king en wij doen dat gaarne om Donderdag „Dea Spaék in 't Wiel" te gaan zien en hooren. OVERGEPLAATST. De heer G. de Boer, ambtenaar aan het station alMer^s met ingang- van 1 Juli overgeplaatst naar N.V. SPOOR-(TRAM-)WEG WEERINGEN—SCHA- GEN. De 19e gewone algemeene vergadering van deze vennootschap bad Zaterdag 19 Juni 1926, des mor gens elf uur. in het hotel „Vredelust" van dna. Igesz te Schagen plaats. Het openingswoord .werd uitgesproken door den heer Rutger Kaan te Wieringerwaard, als voorzitter, waarna ae secretaris, de heer C. Haringhuizen, even eens te Wieringerwaard, de notulen las, welke on der dankzegging werden goedgekeurd. De concurrentie met het auto- en auto- busverkeer. Uit het daarna uitgebrachte verslag overl925 blijkt dat men ditmaal geen opgewekten toon kan laten hooren. De opbrengsten zijn tengevolge van mindler vervoer, zoowel van reizigers als van goederen, be langrijk lager dan vorig jaar, terwijl het zich laat aanzien, dat in volgende jaren de uitkomsten steeds slechter zullen worden en dat zeer spoedig van winstuitkeering geen sprake meer zal zijn. Het auto- en autobusverkeer is hierop van groote^ invloed. De spoorweg verkeert in goeden staa't, en lof wordt gebracht aan 'Directie en personeel der Ned. Spoor wegen voor de wijze waarop de dienst wordt uitge voerd. In 1925 was de' opbrengst aan reizigersvervoer f 18559.99, goèderenvervoer f 14719.54. diversen f 745.32, totaal f 34024.85, of per dag K.M. f 6.12. In de 5 jaren daarvoor bedroeg die opbrengst per dag K.M. respectievelijk f 6.38. f 6.51 K, f 6.13, f 6.50 en f 7.67. Een vergelijking met vorig jaar toont aan, dat voor het vervoer van reizigers f 4335.60 en voor goederen f 1326.53 minder werd ontvangen. Het voordeelig saldo is f 8401.88, de winst- en ver liesrekening geeft aan een winstsaldo van .f 5127.80>6, of f 9095.37 minder dan vorig jaar. Tengevolge van dit lager winstsaldo zal geen renteloos voorschot aan Rijk, Provincie, Gemeente enz. behoeven te worden gerestitueerd. In aansluiting op dit versla# wijst de voorzitter op het minder vervoer en doet mededeelingen over het geen voor het behoud van het postvervoer en ter bestrijding der aulobussenconcurrentie werd gedaan. De vennooten betuigden hun instemming met de genómen maatregelen en keurden verdere actie goed. Overeenkomstig het voorstel der commissie van on derzoek, bestaande uit de heeren G. J. Lovink. P. J. Blaauboer en Jb. Waiboer Hz., werd de rekening goedgekeurd, en de balalns en winst- en verliesreke ning vastgesteld, zooals ze door den heer Haringhui zen waren samengesteld. Het uit te keeren dividend werd vastgesteld op 2.4, vorig jaar 4. Daarna werd aan de orde gesteld de verkiezing van 2 bestuursleden, nl. Ie. wegens periodieke aftreding en bedahken van den heer P. Buis Jz. op 31 Decem ber 1926 en 2e. ter voorziening in de vacature, ont staan door het bedanken van den heer K. Koster Hz. Ter voorziening van de vacature-Buis luidde de aanbeveling: 1. J. Cornelissen, 2. C. Kooij Hz. De heer J. Cornelissen, burgemeester van Schagen, werd ge kozen. Voor vacature-Koster luidde de aanbeveling: 1. F. A. F. Groneman, 2. H. Koster Kz. De heer Grone- man werd gekozen. De voorzitter sprak zijn leedwezen uit over het heengaan van de heeren Buis en Koster en bracht hun in hartelijke bewoordingen hulde voor de groo te belangstelling en ijver die zij 9teeds voor de Ven nootschap en den Spoorweg hadden hetoend. den heer Buis voor diens meer dan 25-iarigen en den heer Koster voor diens'ongeveer 12/^-jarigen arheid. De heer Buis was één der oprichters en hoeft geheel aan de to standkoming derl ijn medegewerkt. De heeren Buis en Koster betuigden hun dank voor de vriendelijke, woorden, die de voorzitter had gespro- kon en gewaagden van de prettige on eendrachtige samenwerking in het Bestuur. Zij spraken de beste wenschx uit voor het voortbestaan van den spoor weg. Tot leden van de commissie van onderzoek der vol gende rekening werden benoemd de heeren G. J. Lo vink. P. J. Blaauboer en Jb. Waiboer Hz., tot plaats vervangende leden de heeren Jb. Speets, K. Bree- baart Dz. en P. J. Visscher. Daarna volgde sluiting.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6