illllttl NiGHS- Donderdag 24 Juni 1926. 69ste Jaargang. No. 7865. UltgcvursN.V. v.li. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Van eenen Tempel. Vreest geen examen I M IJ i\ HARD T 8 Feuilleton. fcenmaal voet aan boord Binnenlandsch Nieuws. Dit blad vorschljnt viermaal por woolc: Dinsdag, Woonsdag, Donder dag on Zutonlag. Bij inzonding- tot 'a morgens 8 uur, wordon Advor- lontióii nog zoovoel rnogulljk in hot ooratultkomond nummog goplaatsh POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs por 3 maandon f 1.06. Looso nummora 0 cont. ADVERTEN- TIóN van 1 tot 5 rogols £1.10, iodoro rogol moor 20 cont (bewlj^a, inbogropon). Grooto lol tors wordon naar plaatornlmto borokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Toen de oorlogsgeesel over Europa woedde, zat daar een man. geslagen1 en vol mededoogen, h,oog en mach teloos in zijn pa^is en bad. Hij bad, dacht en hoopte dat de liefde eerlang in de harten der menschen zou doordringen on men algemeen de aanvallen zou sta ken. Hij stelde zich voor, dat er een vredestempel zou kunnen verrijzen en de menschheid der geheele wereld daar. zoo niet in persoon, dan toch in ge dachten, aan de hoogste liefde zou eerbewijzen. Hij stierf, vóórdat zijn ideaal verwezenlijkt werd. „De menschheid verliet Christus, de eenige bron van lief de en recht; zij verloor de liefde en verkrachtte alle recht; zij moet terug tot Hem: opdat liefde den killen afkeer cverwinne". Zoo is de aanhef van het ook in het Hollandsch vertaald propaganda-blaadje, aan alle katholieken der wereld gericht. Paus Pius XI zal het nu beleven dat de lievelings- wcnsch van Benedictus XV, zijn voorganger, in ver vulling komt. Een vurig voorstander en ijverig wer ker. Kardinaal Basilio Pompiii, Bisschop van Velle- tri, verbindt het voorbereidend werk van den dooden met de schepping onder de regeering van den leven den Heiligen Vader. Er komt eene Votiefkerk voor den Vrede, toegewijd aa het Heilige Hart van Jezus. De crypt, of onder bouw is gereed, in ruw cement en werd onlangs in gewijd. Op de vroegere Piazza d'Armi, of 't Wapen plein (o, coïncidentiel) is dit achtkantig onderbouw sel uitgegraven en de straat, waaraan de tempel, ge reed zijnde, zal staan is omgedoopt in Viale Mazzini. De kerk met bijgebouwen zullen eene oppervlakte beslaan van ongeveer 3000 M2. De straat waaraan ze verrijzen zal is zestig M. breed, en er staan reeds vele groote en mooie huizen, In het midden is een plantsoen met louter roze rozen, ranken en bogen. Al les zal sierlijk en liefelijk harmonieeren. De voor gevel wordt 25 M'. hoog en 40 M. breed. Koepelhoogte van den grond tot boven aan het kruis 62 M. Binnen middellijn van den koepel 26 M. (In St. Pieter is de middellijn 36 M.; van vele andere kerken is deze maat 17 M. Zoo op het oog van de afbeelding bezien zou men den tempel kunnen noemen een St. Pieter in zakformaat, zonder de vele om- en achterbouwv- seles. Terwijl men een verzoek richt tot de sympa- thiek-gestemdon, wordt er verteld da 10 steenen onge veer één gulden kosten, een kubieke meter metsel werk vijftien gulden, een pilaar duizend gulden. Verder wordt het menschelijke niet vergeten: aan het eigenbelang «en de ij delheid worden concessies gedaan. Niet iedereen is tevreden met de enkele za ligheid van het geven, men wil beloond, gekend wor den. Welnu, zwakke broeders, wij weten daar wat op, In de reeds in gebruik genomen Crypte staat het Al lerheiligste den geheelen dag uitgestald. Hier wordt voor alle weldoeners gebeden. 'lederen Eersten Vrij dag wordt er een Heilige Mis opgedragen voor de le vende en overleden weldoeners; verder wordt er dan nog een bijzondere oefening gehouden te hunner in tentie om van God de genade af te smeeken, die zij noodig hebben. Do namen van alle weldoeners, zonder uitzondering worden in de Votiefkerk bewaard. Zij die minstens 50 gulden geven, zijn Buitenge wone Medewerkers. Zij die minstens 300 gulden geven worden' inge schreven in het Groote Eereboek. Zij die minstens 1000 gulden geven zijn Bijzondere Weldoeners. Hunne namen worden op de wanden dor Kerk vermeld. Dan wordt bet den gewilligén, maar niet erg oruim- bij-kas zijnden gemakkelijk gemaakt in zooverre dat men in termijnen kan betalen, binnen vijf jaar. De namen van alle medewerkende «parochies wor den in de wanden van het heiligdom gegrift. Bovenr dien worden zij geschreven in het Gouden Boek dat den Heiligen Vader op den dag der kerkinwijding zal worden aangeboden. Z.H. Paus Pius XI noodigt alle Katholieken der geheele wereld uit dit werk door hunne giften te steunen. Hij zelf beantwoordt don op roep van den voorzitter, Kardinaal Basilio Pompiii, zijnen Vicaris-Generaal, door tienduizend Lire te ge ven. Dit universeele werk van Christelijke verzoening t©lt onder zijne léden tien 'Kardinalen, vele Aartsbis schoppen en Bisschoppen uit alle werelddeelen, de hooggeplaatste geestelijken en leeken van het Pause lijk Hof, vorsten en regeeringshoofden, Kamerafge vaardigden, mannen en vrouwen uit alle volkeren. Geen politieke meeningsverschillen, geen volkentrots, noch verschil van streven kan deze eenheid breken, welke aan God namens alle volken de hulde brengt van geloof, dankbaarheid en hoop, die het verlangen sterkt naar een waren, vruchtbaren, duurzamen vre de tusschen alle natiën, welke zich, na het vreeselijk oorlogsleed, niet laten sussen met wapenstilstanden en vredesverdragen, maar weten dat de eenige weg tot verbetering en het eenig onderpand voor rust en voorspoed, die zijn, welke komen van God en doelen op God. Het uitvoerend comité is niet eene verzameling ge- noodigden, maar eene groep eensgezinden en wel- wiilenden, welke gelijktijdig samenwerken. Er zal ook eene gedachteniskapel worden gebouwd voor alle in den oorlog gesneuveldon van alle naties. Het is een edele, xjjne gedachte o, moge zij vrucht dragen! hiervan uit Rome, de hoofd stad der Cu risten wereld, een roep de wereld in te zenden in een kring als uitgaande van een vurig hart, dat liefdestralen: uitspreidt, verlangend, ver warmend, lokkend, roepend om Christelijke broeder liefde, en vragend om de Goddelijke liefde te heipen vermeerderen in de mensohelijke harten; 't is om I2joo to zeggen eene wisselwerking tussclien het uni verseele Goddelijke LiecËdehart en1 dq liefdevonken in de menschenharten. Men hoopt hier aïlzoo de Goddelijke liefde dan te oentraliseèaren en te ver- heeriijkeni.Een kapel voor de oorlogsslachtoffers uit alle volkeren zal gelegenheid geven om alle haat en meeningsverschillen voor goed uit te wisscben. AIls -nu eens op gezette tijden daarheen pelgrims tochten ondernomen worden door generaals, minis ters, koningen en als de Paus in Hoogst-eigen per soon deze zou willen zegenen en toespreken en aUie gemoederen kaimeeren kon, en onder de tonen van een prachtige "mis de zielen elkaar konden ont- moeetn lemi begrijpen, als men zich afzoo kon laven' Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijli. ZtNUWTAbLtI11 N behoeden U voor zenuwachtigheid. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 18. door A. S. M. HUTCHINSON, Voor Nederland bewerkt door W. J. A. ROLDANTJS Jr. IIq legde een hand op haar twee handen. „Je moet Ja' zeggen. Je moet vanochtend ongeveoij twintig keer ,Ja' zeggen; begin dus nu. Weet je waarover ik'ga praten?" „Ja." „Geen bezwaren vanochtend?" „Ja. Hij lachte; gaf een verwijtend klapje op haar hand (Gij, die liefgehad hebt, zult de dwaasheden van dezo gelieven excuseeren). „Neen, neen; je moet alleen ,Ja" zeggen, als ik het ie Zeg. Geen bezwaren tegen het onderwerp vanochtend?" Zijn Mary zeide hem: „Neen!" „W© zouden! er gaan beteren ochtend voor [kun nen hebben, wel?" Haar adem stokte even. Georgo Jieb het overmoedige uit zijn toon weg. „Er scheelt toeh niets aan vandaag, liefste?" Ho© 'droevig treurig alles in waarheid ook was, zij had zich voorgenomen hem er niets van te zeg gen, voor Zjj' wist hoe de Zaak verder loopen zou. Zij schudde haar hoofd: glimlachte geruststellend. „Dan is het goed het zou ook kunnen op een ochtend als dezen. Nu moeten we beginnen bij het begin. Mary, ik heb vannacht dit heel© gesprek uit gewerkt. We moeten beginnen met het begin weet io wel, dat ik' je nog niet gezegd het*, dat ik je liefheb? Je weet het toch nog wel, niet, van af het allereerste oogenblik? Vertel1 me eens van wanneer?" w „George, is dat allemaal niet vreeselijk dwaas?" „Het komt er niet op aan. Het is heel aardig. Het is noodig ook Ik he.b erover gelezen. Het ge beurt altijd zoo. Vertel me van wannéér af je wist, dat ik je liefheb?" „Na verleden Zaterdag." „O, Mary. Veel eerder! Je moet het eerder go- weten hebben!" „Nu, ik dacht misschien, dat jij jij na dien eersten dag, dat je hier gekomen bent, iets voor me voelde." „Niet eerder?" Zij lachte. „Hoe kon ik dat nou? Ik had ie nauwelijks gezien." „Nu, ik wel. Ik heb je liefgehad van af het eerste oogenblik, dat- je int het rijtuig schoot. Nou weet je het! Maai* dat is toch heb ware nog niet. Ik heb me den heelen nacht beloofd, dat ik vyi woorden tegen je zeggen zou precies vijf. Nu ga ik ze zeggen: Mary, ik heb je lief." Zij keek een oogenblik in zijn oogen en beant woordde den gloed, die daarin scheen; lachte zij dat heldere, vroohjke parelende lachje, dat haar speciaal eigendom was. „O, dat moet je niet doen," riep George. Hij was werkelijk verstoord. „Ik kan er niets aan doen. Je doet zoo vree selijk dwaas. „Dat is niet dwaas. Zoo hoort het. Ik zeg je, d'at ik het heelem&al .uitgewerkt heb. Ik heo je lief. --Ik heb het je vroeger nooit gezegd. Nu is het jouw beurt." „Maar wat ter wereld moet ik zeggen?" „Je moet zog-gen, dat je me liefnebb." I „Je maakt er een grap van." j „Ik heb je toch gezegd, dat ik het heele* gesprek uitgewerkt heb.... ik [kam niet eerder gaan voor je het gezegd hebt." „Maar je kam toch niet verwachten, dat ik zeg: George, ik heb je lief!? Heb is belachelijk. Het lijkt wel een komisch verhaal." „O, heb komt er niet op aan waar het op lijkt. Wees ernstig, Mary. Hoe kan ik nu zekerheid heb ben, dat je me liecniebt, als je het me niet zeggen wil?" Voor het eerst nadat het gebeurd was1, ver dween de gedachte aan Bob Gharter en Mrs. Char ter geheel uit haar geest. Zij keek rond: er was geen levende ziel' te z.en. Zij luisterde er was niets te hooren. Zij strengelde haai* vingers om de zijne; boog zich met opge.ieven gelaat naar iiom toe... 4 Hij kuste haar op haar lippen...., „De plannen," zeide hy, zyn lieMemaal in de war. Aan die manier had ik niet gedacht." „Maar zjj is veel beter," zeide Mary. m. Gij moet gissen naar wat gelieven denken, wan neer zij na hun eersten kus zwijgend naast el kander zitten. Het is niet iets, dat besjhreven kan worden in zulke armzalige woorden als waaroter uw schrij ver beschikt. Want de aanraking van lippen is de sleutel, die het slot omdraait en toe gang geeft tot een wereld, die men zich nooit zoo wonderbaarlijk mooi heeft kunnen voorstellen, als Zij blijkt te zy'n. En nooit meer krijgt die wereld, is eenmaal de stilte verbroken en de spraak terug- VAN RIJSWIJK'S SCHOENHANDEL» SCHOENMAKERIJ. UITGEBREIDE KEUZE. PRIJZEN UITERST BILLIJK. aam de diepe, warme brom van Liefde voor Allen, tot Allen en dam uiteen wilde gaan met een tot Weerziens ja, wie weet? Paus Pius XI vraagt de medewerking- van de ge heele wereld. Die propaganda voor deze Interna tionale Votiefkerk is moreel dus reeds een Kruis tocht onder aanvoering van Zijne Heiligheid. De Italiaamsche Katholieke Vrouwenbond zorgt, dat er dagelijks zal' gebeden worden. Er zijn voor 19 andere landen oomitéfs. Wij héb ben voor ons land een comité, van 10 personen. Be halve onze Kardinaal van Rossum, nog 2 Kamer leden, 3 ministens, 3 commissaristfen der Koningin en onzen sympathieken Monseigneur Eras, werkt er nog élan dame voor. Mevrouw Steenberghe Euge- rioh, Presidente van dort Internationalen Bond van Katholieke Vrouwen, ik weet niet of de naam ook verkeerd gedrukt is in het buibenlandache propa- gandalijstje, maar 't zal wel' ongeveer 't zelfde klinken. Ik weet dat de Protestantsohe Vrouwen bond ook druk vergadert' en schrijft en hoop van harte, dat allé krachten zich nauw vereenigen zui len om met des te meer energie iets tob stand te kunnen brengen De inhuldigingsdienst van het altaar werd met vele ceremoniën volbracht. De ietwat zwaarlijvige en volbloedige kardinaal1 had misschien wel nooit en zoo ja, dan toch in geen menschenleieffcüd zoo iets tot stand gebracht. Toch kweet Z.E. zich dap per van deze eervolle en zware taak, hierin op bij zonder tactvolle en keurige wijze bijgestaan door 'den „regisseur". Ik zat vlak bij, daar deze tempell- onderbouw rondom zitplaatsen had, behalve achter het altaar en zag met groote belangstelling hoe de groote tufsteenian-tafel) tot altaar werd ge- j doopt, bewierookt, bekruisigt en gezalfd. I Eerst werd den kardinaal gewezen waar en hoe hy met zijn duim< een kruis moest zetten. HjJ doopte dan dezen in een wij water bak en, na het j lezen of zeggen van enkele artikelen van een tablet, hem voorgehouden, werden- de kruisen over don steen get©ekend. Dan weer met een palmboeje veel1 wijwater geplengd, onder, boven, op zij overal1. En uit gouden en zilveren vaten wierook gezwaaid. Dit allés in kléin tenue eenvoudige glad-gouden mijter op cai eenvoudig gewaad. Aon- ter het altaar wem mu en dam gezongen. Na velé plechtige hamdelingen, o.a. 't. mengen van oliën en het imsimieeren van het tafelblad, waarbij de kardinaal' mu en dan zijne hand eens-bekeek, twierd dit/j blad weer met watten geheel' echoon gewreven, des Kardinaals hamden gewassahen en Z, E. kreeeg groot ornaat aan. De tafel' werd bedekt met een lxnoleum-of perkament-papier en hierop kwamen mooie jd'eeden en een wit linnen over kleed met fijne kamt, kandelabers en bloemen^ Heb testament werd erop geplaatst en heb Sacra ment. De geheele kapel werd' toen bewierookt, alle priesters,alle aanwezigen en de kleine pro cessie vam witte medskés en netgeldeede jon? gens, verscheen, groepeerde zich om het eenvoudi ge harmonium en zong, Hof en beschaafd de mis „Kyrie Elaison''*" begonnen ze. De Kardinaal gaf rijnen zegen en vertrok, mede de regisseur. Aam drie jomgeyre priesters werd overgelaten de com muniedienst te verrichten, hetgeen bijzonder plech tig en stijlvol geschiedde. Er was een warme inti miteit in deze kleine, nog eenvoudige, bijna, ar moedige, ruige ruimte, die warm aandeed, do zin gende kinderen met hunne aandachtige gezichtjes en open monden, als engelenkopjes. Later de gevonden, meer denzelfden aanblik, want de deur, die deze nieuwe wereld van de materieelé wereld scheidt, kam nooit aam den binnenkant gesloten worden. Zij wordt in den beginne gedurende ,die tijdsruimte vam de stilte na den eorsten kus heel dicht toegeduwd door hen, die naar binnen j gegaan zijn; maar kort daarna waait de adem tocht vam ieder voorbijsnellend oogenblik haar ver ader en verder open. Conventiomeelé dingen uit de buitenwereld dry ven over den drempel' en drin- strakke, doodstille ernst van den priester die dé kelk hoog op hief tot hét Hoogste. Men) wil fellén zoo gaarne moehelpen, meedoen.In zxxfn over groote ruimte als de St. Pieter en andere kerken is alles zóó ver af. Hier voelde men wel {le ham- monde. By! het weggaan was ik zoo gelukkig] Hollandsch te hooren spreken op een.paar Meten afstand. Ik keerde een paar schreden terug en zag enkele jonge geestelijken met elkaar in gesprek^ Natuurlijk flinks erop af en kennis gemaakt. Jon gelui, die „en pension" Zijn in heb Gregrariaamslch College irn Rome. Ze vinden het er heel' prettig en houden van 't aardige Romednsche volk. My werden toen heel' welwillend nog enkele miededeo- lingen gedaan en de ruimte achteraan getoomjd» Moge ik het belèven dat deze tempé! nog eens geheel voltooid1 worde en dat dit brandpunt van den vrede werkelijk zjjn zegen over de geheele wereld zal' verspreiden. WIERINGERV/AARD. 2 5-J a r i g jubileum Dr. H. J. Schröder. Dinsdag 22 Juni is voor onzen geachten Dokter een dag geweest, dien hij niet spoedig zal vergeten. Op on dubbelzinnige wijze is gebleken, dat niet alleen de burgerij, van Wieringerwaard, doch ook de ingeze tenen van zijn eerste standi'plaats Akersloot hem hoogachten, niet alleen om zijn kunde, doch ook om zijn humaniteit en jovialiteit. Voor iedereen is hij steeds dezelfde en heeft hij' altijd een hartelijk woord. Ook voor het vereenigingsleven wordt nimmer te vergeefs bij Dokter aangeklopt en worden daar zijne adviezen met waardeering aangenomen. Toen dan de jubilaris in den morgen van 22 Juni opstond, was er voor zijn huis reeds een mooie eere poort verrezen. Het duurde niet lang of prachtige bloemstukken werden aangebracht, wat den gehee len dag maar doorging. De post en telegraaf hier hebben een drukken dag gehad, vanwege de tallooze gelukwenschen. De persoonlijke bezoeken hebben ook zeker de verwachting overtroffen. Behalve do vele particulieren zagen we 's morgens ook het gemeente bestuur hoen gaan en werd den Jubilaris bij monde van den Burgemeestor een bloemstuk aangeboden, daarbij hulde brengende aan den jubilaris. Ook had de V.C.J.B. zich niet onbetuigd gelaten en was door •haar een bloemenhulde gebracht. Des middags ongeveer 3 uur arriveerden 24 perso nen per autobus uit Akersloot. Dit bezoek zal zeer zeker door den Dokter wel op hoogen prijs zijn gesteld, geworden. Immers, wanneer men al 12 of 13 jaar vain een plaats is vertrokken en er wordt dan nog zooveel belangstelling getoond, is dat toch wel een bewi.1s, dat hij ook te Akersloot hoog stond aangeschreven. Namens de Gezinsverpleging Amna Paulowna—- Wieringerwaard werd de Dokter gecomplimenteerd door de heeren Dr. Olree, Burgemeester Lovink en Liefhebber. Het spreekt wel van zelf dat ook de burgerij niet is achtergebleven. Hoewel de tijd van voorbereiding kort is geweest, had zich een comité gevormd en een lijst laten circuleeren. waarop door niet minder dan 307 personen is geteekend, alzoo bijna elk huisge zin. Deze personen zullen allen in een mooi album worden ingeschreven, dat een blijvende herinnering voor den Dokter is. Bovendien is nog een prachtig stoffelijk huldeblijk besteld, wat evenwel nog niet was gearriveerd. Het comité 'heeft dit des avonds bij monde van den Notaris van der Knaap namens de burgerij' met een en hun aanwezigheid op vagebondeerende land Ioopers in een rozengaard, die de omgeving léeiyk maken en de afcmospheer bezoedelen. Zorgen drijven binnen; aardsehe belangen drijven bin nen; binnen drijven vieze, bezoedelde, smerige Voor werpen, die de deur steeds vonder doen draaien op haar scharnieren, tot_ zij Zoover mogelijk open sfcaafc en het inwendige één wordt met de buiten wereld. Het proces gaat geleidelijk, onmerkbaar. Wanneer het afgeloopen is, dringt do wetenschap van wat er gebeurd is1, plotseling 'tot ons door. Men stoot tegen een bij'zonder conventiomeelen binnendringer, wordt wakker om de buil te wrij ven, kijkt rond en roept uit: „En dat is de liefde.' Ja, dat was liefde. Maar eeni rozengaard zal niet lang mooi blijven, als er niet gelet wordt op wat binnendringen kan. Als \vjj_ slechts de wacht honden bij de deur, kan de tuin onbesmet, de lucht onbezoedeld blijven. IV. George zeide, dat, al' was het eerste gedeelte van zijn weloverwogen plan in duigen gevallen, liet tweede gedeelte toch altijd nig besproken mpe^t i worden „Vve moeien trouwen, lief te en zoo jgauw mogelijk. We kunnen zoo .niet verder gaan elkaar eeni per week zien. Neen, zelf* niet al was het eens per dag. Het moet altijd zijn." „Altyd en altijd. lieveling" zeiae Mary zacht. Vrouwen worden meer bedwelmd dan mannen door de on verwachte atinosplieer van die nieuwe wereld. Het ontzag ervoor was nog in haar. Het licht der liefde -komt -sterk tot minnen met het gevoel van helderen zonneschijn; tet vrouwen als dour beschilderde ramen, zacht. „Stel je voor, dat ik altijd zeg en dat ik het graag zeg. Ik had nooit gedacht, dat "ik dat zou kunnen. Weet je wel en maakt je dit niet bang? dat ik tot die menschen behoor, die 't denkbeeld altijd vreezen. Ik heb nooit de gedaohr te kunnen verdragen, om ver, ver vooruit te kijken en geen einde te zien. Het heeft me bang gemaakt. Van af den dood van mijn vader ben ik zoo ge weest zelfs in kleine dingen, in tastbare dingen. Wanneer we 's zomers paar zee gaan, kan ik het nooit over mij verkrijgen recht over de zee te kijken. Dat geeft my het denkbeeld van altyd van lange, lang© mylon zonder een bocht of eon rustpunt. Ik wil lederen dag, ieder uur denken, dat wat ik doe niet door kan blijven gaan veranderen moet. .Hefc> benauwt mij óp een andere wij zo te denken. Ik wil dan gillen, net uitschreeuwen." Dan liet rij haar parelend1 lachje hooren, dat haar steeds weer vorHchting brengen kwam, en zeide: „Het is 'een soort olaustrophobie is :dat het woord niet. op oen universeelen schaal. Maar waarom is het dat? En waarom ben ik nu zoo plotseling veranderd? Waarom brengt de ge dachte aan altijd, altijd, eindeloos) altijd met jou een soort van lach nu niet, lieveling van gelukzaligheid en vrede Die .arme George van mij, "hoewel' geen diep. denker, wist toch de ware reden. ,,Ik geloof" zeide hij, omdat het verleden ongelukkig geweest js en omdat dit geluk bebeekent. Zij zuchtte ©ven en zeide dan: „Ja, dat is het geluk." V. En: nu begonnen zij plinnen te maken zooals de vogels hun nestje bouwen. Hier stroo en daar een dotje mos. hier eöni veer, daar een draad wol' George Zou dit doen en George Zou dat doen; hier zou heb huis Zijn en zoo zouden zij in ,t huis doen. Hinderpalenwerden omvergeworpen. Kasteelten, die in de lucht gebouwd worden, rijzen vlugger ^p dan Al'addin's paleis steenen en kalle jen balken wegen nieb zwaarder dan een veer, wanneer Zjj in de wolken gedragen worden; ieder stuk is zoo gezwaluwstaard, zoo gemerkt ©n ax> aangewezen. da.t het. schitterend geheel als by tooverslag uit den grond schiet.... Heb ongeluk komt, als het geheel af is. „Daar!" zeggen we, terwijl we met een kleur en ©enigszins buiten adem door de opwinding wat achteruit gaan staan. „Daar! Dat is een plaats om te wo nen. Kan er een heerlijker léven bestaan?" En dan komen we een sta.p naderbij en 'leunen tegen, de muren, om de omgeving in oogenschouw te nemen. Dat is een fatale daad. Het materieelé lichaam raakt- de luchtige structuur aan en met een ge kraak stort het kasteel in. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 1