Abonnementsgelden* vóór 10 JULI a.s Predikbeurten. Tweede Kamer. Marktberichten. liet dier: de tong, te koken voor voedsel, doch dit was na 12 uur nog even hard als in den «aanvang, volmaakt oneetbaar. Dan de lange tocht door de wil dernis terug, met de slagtanden 1 Hij was zich volkomen bewust van het gevaar dezer jacht; eenmaal in den aanval, vechten olifant en rhinoceros tot 't bitter eind en tij schieten heen en weer met bijna ongelooflijke snelheid tot se bun vijand verpletterd hebben. Zoo zag Ledeboer op Su- imatra een olifant staan bij het lijk van een Malei- schen jager en de kolossus was langer dan een kwartier bezig met het in den grond wrijven, onder zijn zware pooten, van bet vermorzelde lichaam van zijn slachtoffer. De rhinoceros is nog, iets gevaarlijker; .Ledeboer en een Maleier liepen bijna tegen zoo'n monster op dat zich, ergens in Sumatra een weg baande in een dicht- begroeiden poel. De Maleier vloog als een kat in een sliert lianen, werkte zich in zijn doodsangst wat naar boven, terwijl de neushoorn tevergeefs met den gru- welijken bek naar hem beet. Op 't zelfde moment viel Ledeboer's schot en terwijl de rhinoceros neer stortte, tuimelde de Maleier, die zóó vermoeid was dat hij zich niet langer kon handhaven in z'n vreem de positie, op het stervende dier. De jacht in Afrika was een illusie voor Ledeboer, en hij is er in bet laatst van 1925 heengegaan, Een paar brieven zijn in Indië van hem ontvangen; •hij scheen ietwat gedesillusionneerd te zijn en som mige dingen wezen er op. dat hij spoedig zou terug keeren. Hij klaagde er over dat ook daar het ter rein was afgejaagd en dat men vrijwel geen groote olifanten meer zag. Vermoedelijk heeft hi| er nog wel één ontmoet, en toen is daar het drama afgespeeld, dat. op z'n kortst «aamgevat, ons is meegedeeld: „Killed by elephant". Eigenlijk zou hij moeten rusten op den koninklij ken Jang, den Godenberg, waar hij leefde als een heerscher. Doch wellicht is het zóó maar beter; bij rust vermoedelijk op de plek waar hij. na honderden victories, voor het eerst de groote fout maakte. Men weet bet niet, hoe dit gdng, en zal het vermoedelijk nooit weten, .maar hij ligt dan op het terrein der groote jacht, waarvan hij, in Indië. de koning was. Indië kent meer onverschrokken jagers, die tijger en olifabt zoeken in hun schuilplaatsen. Maar allen zullen ongetwijfeld van Ledeboer erkennen: Hij wae de beste onder on9. EEN ANGSTIG ROEITOCHTJE. Twee Londensche jongens, die den Zondag in Sóuthend hadden doorgebracht, maakten in den na middag een tochtje met een roeibootje op zee. Zij waren al meerdere mijlen uit de kust, toen ze be merkten dat hun boot lekte en zich met water begon te vullen. Ze brachten eenige angstige uren döor, terwijl ze door hulpgeroep de aandacht van passee- rende booten trachtten te trekken. Eerst laat in den avond, toen de roeiboot op het punt van te zinken was, werden ze opgemerkt door een plezierboot die van Margate naar Londen terugkeerde en door een door deze gewaarschuwde motorbarkas opgepikt. EEN SLECHTE OOGST IN RUSLAND. De oogstberichten luiden weinig bevredigend, bet geen het gevolg is van de vele overstroomingen. Ver moedelijk zal Rusland niet eens in eigen behoefte kunnen voorzien. VERHOOGING VAN PRODUCTIE EN SOBER HEID IN ITALIë. De ministerraad heeft gisteren den oeconomischen toestand des land besproken en een reeks maat regelen aangenomen tot verhooging van de produc tie van zekere artikelen, vermindering van de pro ductiekosten en versobering van weeldeuitgaven. Tot dit doel nam de raad pen wetsontwerp aan, dat van 1 Juli tot 30 Juni 1928 den bouw van weelderige huizen verbiedt, zoowel als de opening van nieuwe koffiehuizen, proeflokalen, theesalons, dansgelegen heden en soortgelijke inrichtingen, het maximum aantal bladzijden voor dagbladen op zes stelt, zon der dat vergrooting van formaat veroorloofd zal zijn en ten slotte, naast andere maatregelen ook een verlenging van den werktijd met één uur per dag toestaat. (DE FASCISTISCHE MILITIE IN ITALIë. In een verslag aan den Grooten Raad der fascis tische partij zijn de navolgende inlichtingen ver strekt ten aanzien der organisatie van de fascisti sche militie. In den loop der laatste drie maanden is de militie met 20.000 man toegenomen. 90.000 jongelieden volg den den voorbereidenden militairen cursus, die door de militie georganiseerd is. De militiesoldaten zullen binnenkort allen van karabijnen en mitrailleurs wor den voorzien. Men organiseert afdeelingen hand- granatenwerpers en mitrailleurs. De eerste kazerne der militie zal te Rome worden gebouwd. Behalve de gewone militie, bestaan er ook militie-afdeelingen yoor de havens, spoorwegen, posterijen en koloniën. LUXE-TREINEN IN ITALIë. Met 1 Juli worden op de Italiaansche spoorwegen luxe wagens in dienst gesteld en wel dagelijks tus- schen Milaan en Venetië en tusschen Milaan en Genua, Viareggio en Livorno. BOMMEN OP DE MARKT TE SOFIA. De Parijsche Matin meldt, dat er vier bommen ge worpen zijn op het marktterrein te Sofia, waarvan er drie zijn ontploft. Verscheidene voorbijgangers werden gekwetst. De daders zijn onbekend. DE CTCLOON IN ZWITSERLAND. De streek in de Jura, waar de cycloon onlangs zulk een verwoesting heeft aangericht, wordt door duizenden rnenschen bezocht. Den vorigen Zondag kwamen er over de 100.000 menschen heen. Meer dan 6000 auto's werden geteld, waarvan er over de 1000 wegens overbelasting werden aangehouden. WONDERBAARLIJKE VERSCHIJNING. Het plaatsje Himmelstadt in Neder-Franken is in Duitschland en daar buiten beroemd geworden. Twee meisjes daarvandaan hebben bij het werken op het veld, toen 's middags de klokken luidden Maria aanschouwd en den volgenden dag wederom De Moeder Gods vertelde haar, dat er een groote gebeurtenis aanstaande was, die voor een ieder van groot belang zou zijn. Nu zijn de bedevaartstochten naar Himmelstadt ontelbaar in aantal. Uit geheel Duitschland komen duizenden pelgrims, lammen, blinden, zieken naar de plaats van verschijning, om daar hun heil te zoeken. PAPIERVERKWISTING IN RUSLAND. In de -Izwestia" wordt geklaagd over de verkwis ting van het dure papier, waaraan in Rusland zulk een groot gebrek is, door de uitgeverszaken. Het blad vertelt, dat het grootste gedeelte van de boe ken, die de uitgevers drukklh, onverkoopbaar zijn. De opslagplaatsen van de 'uitgevers zijn .barstens vol van dergelijke boeken. Voor 35 millioen aan on verkoopbare boeken, dat is voor een arm land als Rusland toch te veel, vindt het staatsblad. Het erg ste is, dat deze boeken totaal niets waard zijn, en alleen als pakpapier nog dienst kunnen doen. En de „Izwestia" dreigt met rantsoeneering van papier, met inkrimping van de leveranties aan de uitgevers zaken. Het blad schrijft: „Dergelijke rommel uit geven, beteekent op misdadige wijze rijksgelden te verkwisten." AARDBEVING TER WESTKUST VAN SUMATRA. Uit Padang, 30 'Juni. De resident is gisteravond teruggekeerd, en heeft aan den correspondent van Aneta meegedeeld, dat het aantal dooden in Padang Pandjang moeilijk is te schatten wijl 't juist passar- dag was, waarop vele menschen van buiten naar de kotta (stad) gaan. Bovendien liggen vele lijken nog cnder de puinhoopen. Geschat wordt, dat er circa 20 Chineesche en 50 inlandeche ingezetenen van Padang Pandjang zijn gedood. Auto's en vrachtauto's rijden heen en weer voor de overbrenging van gewonden naar Fort-de-Kock, Gez8gd kan worden, dat vrijwel alles, wat van steen i$, is ingestort. Gëheel Padang-Pandjang kam peert in tenten, zelfs menschen, wier houten wonin gen overeind jtijn gebleven, uit vrees voor nieuwe aardschokken. Officieel wordt uit Solok gemeld, dat aldaar 13 dooden en 8 gewonden zijn. Een deel van de gehou wen op de tpassar is ingestort. Het controleurskan toor op Fort-van-de-Capellen is eveneens ingestort. Maandagmiddag 12 uur is te Solok een vuurkolom hoven den vulkaan Talang gezien. Hetzelfde is te Loeboek en te Selasa waargenomen. In de plaatsen tusschen Padang Pandjang en Fort-de-Kock zijn tal rijke dooden en gewonden, vooral te Soengaiboeloe, De militairen te 'Fort-de-Kock verleenden direct krachtdadige hulp. De streek biedt volgens een oog getuige een troosteloozen aanblik. Langs den weg ontmoet men 'telkens inlanders, op draagbaren doo den en gewonden vervoerend. Tot dusver is bekend, dat op Fort-van-der-Capellen de gevangenis is ingestort. Een paar gevangenen zijn gedood. De goedang (pakhuis) van een 'Chinees is ingestort. Het autoverkeer van Padang naar Fort- de-Kock is mogelijk via Loeboekbasoeng en Matoer. Onder de slachtoffers van (Padang zijn bekende Chineesche ingezetenen uit Padang. Een bekende Pa- dangsche Chinees verloor twee kinderen, die met va- cantie te Padang Pandjang vertoefden, benevens andere familieleden. Totaal zijn te Fort-de-Kock 3 gebouwen vernield en één persoon gedood, j Vannacht even over drieën is een nieuwe krachtige 1 aardschok gevoeld. De menschen vluchtten in pa niekstemming. Officieel wordt gemeld, uit Fort-de-Kock, dat er in de afdeeling Agam 34 dooden en verscheidene ge- wonden zijn. Te Solok zijn de winkels op den passar grooten- i deels verwoest. De passarloodsen zijn blijven staan;1 i eveneens alle gouvernementsgebouwen. De pasan j grahan en de assistent-residentwoning zijn zeer ern stig beschadigd en onbewoonbaar geworden. Het treinverkeer Solok—Sawahloentoe is geheel ge stremd. De schade aan den passar ts Solok wordt globaal geraamd op een. ton. Te Sawahloentoe is de meeste schade aan het kan toor van het hinnenlandsch heatuur, de onderwijzers woningen in de onderdistricten Talang en TJoepak toegebracht. De postchef te Padang seinde dat het post- en tele graafkantoor te Padang Pandjang geheel is ver woest, benevens het grootste deel van de kotta. De telegraaflijnen in de Aneikloof zijn beschadigd of verplaatst. Tijdelijke voorzieningen zijn getroffen, j ook voor de telefoon. Te Solok is het hulppostkantoor verwoest. De te- I legraafkantoren te Fort-de-Kock en Sawahloentoe zijn intact. TEGEN ELKAAR GEBOTST. Te Chateauroux zijn gisteren twee militaire vlieg tuigen. die oefeningen uitvoerden, met elkaar in1 botsing gekomen. Het eene vliegtuig is van een hoogte van duizend meter omlaag gestort. De beide mannen in het vliegtuig zijn om het leven gekomen. I Ook te Istres .departement Mondingen van den Rhone) is gasteren een militair vlieger doodgevallen. STEEDS AARDSCHOKKEN. Ook in de Vogezen en het bovendal van de Saone zijn Maandagavond op tal van plaatsen aardschok ken waargenomen. j BIJ EEN VERHUIZING. I Markiezin Ornano te Parijs is 'bij haar verhuizing van de Cours Albert I naar de Chaillotstraat. waar aan vijf-en-dertig, man gedurende vier dagen heb ben gewerkt, voor meer dan anderhalf millioen frank aan juweelen bestolen. !PR OFElSSOREN» SALARIStS EN IN SOVJET-RUS^ LAND; De belooning in klinkende munt vloeit in de Sov jet-unie nog schaarscher dan elders, Maar men la in Moskou zoo bescheiden geworden, dat men de nieu- we door het centrale bureau der sectie van weten schappelijke arbeiders gepubliceerde loonschalen met vreugde begroet. Volgens deze loonschalen ont vangt een rector van de universiteit f 180, een hoog leeraar f 189, een buitengewoon hoogleeraar f 156, i een assistent f 126 en een jonge assistent f 114. 1 Deze salarissen zijn maandsalarissen en zijn flink hooger dan die, welke tot dusverre werden betaald. WOLVENPLAAG. Het binnen land van Joegoslavië heeft naar de bladen uit Belgrado melden, ernstig te lijdien van wolven, die in groote horden de dorpen aanvallen en daar niet alleen schapen en kalveren, maar ook kin deren, als zij zich. buitenshuis bevinden, wegsleuren. Zoo groot is de angst voor deza wolvenhorden, dat vele dorpelingen hun huizen niet durven verlaten,. Ten einde de plaag doeltreffend te bestrijden, is een afdeeling soldaten naar de geplaagde gebieden gezonden. Beweerd wordt, dat de wolven dit jaar meer uitge hongerd zijni dan andere jaren, omdat er in de bos-, schen gebrek is aan klein wild. HITTEGOLF TE NEW YORK. De duizenden Amerikanen, die deze week New York hebben verlaten om Europa te bezoeken, kunnen, als meest welkom geschenk, de zomer-warmte mede brengen. De lang verwachte hittegolf heeft New York bereikt en gedurende het week-end hebben, naar de „Ghica- go Tribune" meldt, ruim een half millioen men schen de koelte van Coney-Island opgezocht, terwijl Rockaway door 160 duizend personen werd bezocht. Het automobielverkeer was zoo intensief gewor den, dat velen uren moesten wachten voordat zlji met de ferry-booten over de Hudson konden worden ge zet. Naar schatting zijn 150 duizend auto's de Hudson overgestoken gedurende het afgeloopen week-end. VOOR GETROUWE DIENSTBODEN. i Sinds 1620 bestaat in een tweetal Londensche paro chies het gebruik, dat eens in 't jaar een uitkeering plaats heeft aan vrouwelijke dienstboden die het vijf jaar lang bij denzelfden meester of dezelfde me vrouw in de parochie hebben uitgehouden. Er waren Dinsdag zeventien gegadigden en elk had 't buiten kansje, dat haar behalve een oorkonde een* bedrag van f 120 werd ter hand gesteld. Over vijf jaar kun- nenzij wederom op een uitkeering uit het daartoe bestemde fonds aanspraak maken, als zij dan ten minste nog in dezelfde betrekking werkzaam zijn. AARDBEVINGEN. In verband met het feit, dat aardbevingen worden gemeld van het gebied rond de Oostelijke kom van de Middellandsche Zee, aardbevingen, die van dicht bij volgen de ramp van Leon in Mexico, waar 20.000 menschen dakloos zijn en weer op den voet gevolgd' door aardbevingen te Singapoer en op Sumatra, heeft een redacteur van de ,.Peiit Parisien" zich tot dr. Maurain gewend, professor aan de wetenschappe lijke Faculteit en directeur van het Instituut de pby- sique du globe te Parijs, met de vraag of er tusschen die verschillende aardbevingen verband bestaat. Moe ten we, dus vroeg de redacteur, ons niet wat onge rust gaan maken over haar veelvuldigheid, moeten we er een soort van epidemie in gaan zien, of een heftige beroering van de aarde, die allengs in kracht toenemend onze aarde geheel en al ondersteboven dreigt te gooien T Dr. Maurain antwoordde, dat er in dit samentref fen van verschillende aardbevingen in een korte spanne tijd® niets aanwezig is wat men met een soort van besmetting zou kunnen vergelijken. Dat samentreffen is geheel toevallig. De geologen zien in de aardbevingen wijzigingen die zich in de aardkorst voltrekken. Sommige daar van hebben in vroegere tijden de verdwijning ver oorzaakt van geheel# continenten of van eilanden, waarvoor uitgestrekte zeeën in de plaats kwamen. Nog thans doen zich die wijzigingen hoewel op wat Mijnhardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 60 ct. Hij Apoth. en Drogisten. kalmer wijze, voor. Zoo stijgen heel geleidelijk de kusten van .Scandinavië, terwijl andere beroeringen zich op min of meer groote diepte in de aarde vol trekken. De geleerden zijn het er over eens, dat die wijzi gingen van den aardbol veelvuldiger zijn in bepaal de streken en dat zij wegen volgen, waaraan men den naam .„tectorische lijnen" heeft gegeven. En men heeft opgemerkt, dat de aardbevingen over het algemeen zich voordoen in de streken welke door die tectorische lijnen worden doorsneden. Een dier streken wordt gevormd door de strook Middellandsche Zee—Himalaya-gebergte, van den At- lantischen Oceaan tot Engelsch-Indië; juist in deze strook liggen de punten van welke de aardbeving van deze dagen werd geregistreerd. Een andere streek loopt langs de kusten van den Stillen Oceaan; zij werd geteisterd door,de talrijke aardbevingen die San Francisco en Tokio verwoest ten. Bestaat er eenig verband tusschen aardbevingen en vulcanische uitbarstingen en moeten deze laatste als een soort veiligheidskleppen aangemerkt worden? vroeg de redacteur. Dat was de theorie van de vorige eeuw, antwoordi- de dr. Maurain. Maar de waarnemingen met de zeismografische instrumenten hebben aangetoond, dat over het algemeen met vulcanische uitbarstingen geen aardbevingen gepaard gaan, zoodat tusschen beide geen werkelijk verband stdat. Met onze instrumenten, aldus vervolgde dr. Mau rain, kunnen we geen aardbevingen voorspellen. Maar ze zijn gevoelig genoeg, om bevingen te regi- streeren, waarvan de menschen in het geheel niets merken. Zoo heeft Frankrijk sinds langen tijd den naam, dat het een land is, waar aardbevingen vrij wel onbekend zijn. Toch worden er door observatoria gemiddeld jaarlijks een, vijl tien tal ln Franeoh gebied opge:eekend. Aardbevingen van deze onbeteekenende sterkte .heeft echter Japan er jaarlijks bij duizendtal len. Hoewel echter dikwijls zwaar door de aardbe vingen beproefd denken de Japanneezen er niet aan hun land te verlaten. Men went ten slotte aan alle», ook aan de schokken in de aarde. EEN OUDE GRANAAT ONTPLOFT. Kowel (Wolhynië, Polen), Toen een compagnie van het 35e Poolsche infanterie-regiment in de buurt van Kowel manoeuvres hield, ontplofte op het ma- noeuvretrrein 'n 18 c.M. granaat, die daar vermoe delijk sedert den wereldoorlog had gelegen. Twee officieren en 36 man werden gedood, 30 sol daten zwaar en 11 licht gewond. DE OVERSTROOMINGEN TE LEON IN MEXICO. Na de overstrooming is pest uitgebroken. Zesdui zend gezinnen zijn zonder dak en voedsel. Het aan tal dooden is tot 250 gestegen. AARDSCHOK AAN DE KUST VAN CALIFORNIë. Aan de kust van Californië van Santa Barbara af Zuidwaarts is gisteren om 3 uur 22 min. een lichte aardschok gevoeld. Het krachtigst was deze te San ta Barbara waar een schoorsteen Omver werd gewor pen, ten gevolge waarvan een kind werd gedood ei* een tramwagen uit het spoor werd geworpen. De huizen, die na de aardbeving van verleden jaar wa ren hersteld, zijn weer gescheurd. Tal van winkelrui ten zijn gebroken. Te Los Angeles en enkele andere plaatsen begon nen de gebouwen te schudden, doch de aangerichte schade is daar slechts gering. De aardbeving, die door de seismograaf der uni versiteit te Fordham geregistreerd is, duurde gerui- men 'tijd. Men vermoedt, dat haar centrum zich op 3000 mijl afstand bevond. HET ENGEL5CHE MUNCONTLICT. Ofschoon in goed-ingeliohte politieke kringen al gemeen wordt toegegeven, dat er vredespogingen gaande zijne inzake het geschil in de mijnindustrie, wordt de nadruk gelegd op het volkomen onofficieel® karakter er van. Er hebben samenkomsten plaats ge-' had tusschen personen in nauwe aanraking met beide partijen en met vertegenwoordigers .der regee ring, maar tot dusver heeft niets plaats gehad wat naar officieels onderhandelingen zweemt. ERNSTIGE BOTSING OP DE THEEMS. Uit Londen wordt gemeld: Acht personen zijn gewond en groote schade is aangericht door een botsing tusschen een veerboot en het Amerikaansche stoomschip „Coahoma Coun- ty" op de Theems ter hoogte van Woolwich. Op de groote veerboot bevonden zich 400 passagiers. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij het ver- zeek het abonnementsgeld der Schager Courant over het tweede kwartaal 1926, ten bedrage van 11.85 (voor courant met Zondagsblad 12.38), aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. De laatste manier van vereffening raden wij ten zeerste aan, daar dit slechts 5 oents kost; formu lieren zijn aan alle postkantoren h één cent vorkrljgbaar. Per postwissel daarentegen zijn de kosten f0.10. Na genoemden datnm wordt beschikt met f0.14 verhooging. Toezending ls das voordeellgl Voor alle abonné's die gewoon zijn het conranten- geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantooxkou* ders) te betalen, geldt dit verzoek niet Zi], die bi) ons op De Prins, Het Nienwe Mode blad, Graciense, of Kinderkleeding enz. zijn geabon neerd, kannen eveneens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 2e kwartaal 1926, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins ls het bedrag 12.33 Voor Het Nienwe Modeblad 11.25 Voor Graciense 12.15 Voor Kinderkleeding f 0.95 Voor Panorama f 2.20 Voor Het Leven f250 DB ADMINISTRATIE. Met de overplaatsing van de matroienöpleldlng ging het minder gemakkelijk. De heer De Visser ver dacht den minister ervan onder Roomschen druk te hebben gestaan, hetgeen deze echter pertinent ont kende. Tenslotte diende Dr. De Visser een motie in, waarin hij in overweging geeft de oVerplaatsing uit te stellen, welke motie echter met 53 tegen 19 stem men werd verworpen, waarmede de overplaatsing dus verzekerd was. Thans volgde de. aanbouw van de nieuwe torpedo jagers. Minister Lambooy legde er den nadruk op dat deze aanbouw niet iets nieuws beoogde, maar louter en alleen was om den schromelijken achter stand, welke sedert 1912 ontstaan was, in te halen. De heer Brautigam (é.cLa.p.) wilde met dezen aan bouw wachten totdat een algemeen debat over het vlootvraagstuk had plaats gehad. Spr. diende ver volgens een amendement in om de aanvraag voor den bouw van deze torpedojagers te schrappen. De heer Oud (v.d.) wees er op dat de Vlootwet voorzag in den aanbouw van 12 jagers, zoodat spr. vreesde, dat men thans bij stukjes en beetjes wil trachten binnen te halen wat nog binnen te halen valt. Spr. verklaarde voor het amendement-Brauti- gam, te zullen stemmen. De minister verdedigde nog nader den aanbouw van de twee torpedojagers en wees er op dat er geen kwestie van is om iets bij stukjes en beetjes bin nen te halen. Het amendement-Brautigam werd daarop in stemming gebracht en met 44 tegen 28 stemmen ver worpen. (Voor stemden de heer Braat en de sociaal- en vrijzinnig-democraten. De geheele euppletoire marinebegrooting werd ten elotte aangenomen met 43 tegen 27 stemmen. Deze dag was voor minister Lambooy, die zijn eersten marinetsrijd had te strijden, derhalve een waar succes. *In de vergadering van gisteren is de suppletoir» Marinebegrooting voor 1926 behandeld, waarin als belangrijkste punten kunnen worden aangemerkt: de aanstelling van een raad-adviseur aan Marine, de overplaatsing der matrozenopleiding van Gorcum naar Vlissingerf en het uittrekken van een bedrag ad f 1.200.000 als eerste termijn voor den aanbouw van twee torpedojagers voor den dienst in Ned.-Indië. Aanvankelijk was er vrij veel verzet tegen de be noeming van een raad-adviseur, doch toen de mi nister uiteengezet had, dat de bedoeling van een raad-adviseur was de voorlichting van den minister en hiermee nog geenszins gegaan werd in de rich ting van een samenvoeging van Oorlog en Marine en de functie zelfs zou komen te vervallen wanneer de Kamer die samenvoeging niet mocht willes, toen luwde het verzet aanmerkelijk. ZONDAG, 4 JULL Jullanadorp, Zendingegebouw „Ster der Hope", nam. 8 uur, De. Doevend&ne. NEDj HERV. GEMEENTE tei Schagen, nam. halfacht, Da. van Dijk. Oosterland, voorm. halfelf, Ds. van Dijk, v. Schagen. Westerland, nam. half drie, Ds. van Dijk. Oudeslui9, v.m. halfelf, Ds. Buiskool. Laatste dienst, St. Maartensbrug, voorm. halfelf, Ds.* v. d. Kreeke. Burgerbrug, nam. haufacht, Ds. v. d. Kreeke. Callantsoog, voorm. halfef, Ds. van Loon. Oudkarspel, geen samenkomst. Dirkshorn, voorm. halftien (o. L), Ds. de Leeuw. On derwerp: Het juiste advies. Veenhuizen, geen samenkomst. Warmenhuizen, voorm. halfelf, Ds. Hornstra Heerhugowaard, nam. 3 uur, (n. t), Ds. de Leeuw. Barsingerhorn, geen dienst, vac. Winkel, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d- Veen. Nieuwe Niedorp. geen dienst, EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. ter Linden, Pred. te Am sterdam. Doopbeurt. Nam. 7 uur. de heer Posthuma. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. half drie, Preeklezen. EIERVEILING SCHAGEN, 1 Juli Aangevoerd waren 149 partijen 'kipeieren, totaal 35111 stuks, en 40 partijen eendeieren, totaal 1965 stuk». De prijs liap van f 4.605.50. Bruine oior-en f 5.40—530. De veiling duurt voort. SCHAGEN, 1 Juli. 2 paarden f 140—200, 3 atieren f 110—325. 8 gelde- koeien, mag. f 160—270, 75 idem vette f 260—440, 20 kalfkoeien f 250—360, 2 pinken f 100—160, 42 nuóht kalveren f 10—20, 160 schapen, vette f 22—28, 95 lammeren f 714, 2 geiten f 110, 25 varkens, vette p. Kg. f 0.78—0.82, 79 biggen f 14—26, 12 konijnen f 0.25—1, 93 kippen f 0.751.75, haantjes f 0.151, 92 Kg. boter f 1.70—1.90. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 30 Juni. Aangevoerd: 259 vette kal veren, le kw. f 0.740.85. 2e kw. f 0.60—0.72K, 3e kw. f 0.30—0.60 .per Kg., 83 nuch't. kalveren f 3—15 per stuk, 559 Holl., Overzeesc'he en Geldersche vleeschvarkens f 038—0.99, vette varkens f 0.94—0.96 per Kg. HOORN, 30 Juni. Vette varkens f 0.80—0.82, zouters f 0.72—0.75. Handel vlug. ALKMAAR. 30 Juni. Heden werd besteed: Aardbeien f 40—65, tuinboo- nen f 750—12.10, aardappelen f 5.20—7.80. per 100 Kg. Bloemkool I f 1520.40, idem II f 813. per 100 stuks. Peulen f 3945 doperwten f 20—28, per 100 Kg. Wortelen f 6.30—10.80, per 100 bos. Komkommers f 4.20—9.80, per 100 stuks. Spinazie f 3.10—25.60 per 100 Kg. Kropsla f 050—2.30, andijvie f 1304.60. per 100 stuks. Snijboonen f 0.70—0.76, spercieboonen f 0.840.94 per Kg. Rabarber f 6.30—12.10, per 100 bos NOORDERMARKTBOND, Noordscharwoude. 30 Juni. Schotsche muizen f 6—7.60, drielingen f 3.904.70 per 100 Kg. Bloemkool f 13-15.70, idem 2e soort f 6.20, per 100 st. Aanvoer: 251800 Kg. aardappelen, 1000 at. bloem kool. LANGENDIJKER GROENTENVEILING. Br. op L. 30 Juni. Bloemkool, le soort f 2050—23.10, idem 2e soort f 13.10—13.20, per 100 st. Wortelen f 1230 15 70, per 100 bos. Schotsche muizen f 6.10—8J20, schoolmeesters f840 ronde f 9.20, blauwe eigenhei mers f 7.90. drielingen f 4.10—530, kleine f 1.10—130, alles per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 30 Juni. Schotsche muizen f 6—7.80, idem grove f 5.60—6, drielingen f 4.10—4.70, bloemkool, le soort f 9 90—11.60 Aanvoer: 71700 Kg. aardappelen. 200 st. bloemkool. MEDEMBLIK. 30 Juni. Schotsche muizen f 3.15—3.30, kleine muizen f 130 —2.05. witvl. aardappelen f 335, per 50 Kg. WINKEL, 30 Juni. Kruisbessen f 3—4, frambozen f 26—30, peulen f 13—16, aardappelen f 3—3.80, aardbeziën f 17 2450 allee per 100 >pond. Komkommers f 810, per 100 stuks. Voor Vrijdag 2 Juli. 850. HAMBURG (392 M.), Morgenomroep. 10.15. AMSTERDAM (1950 M.), Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. 1130. DAVENTRY. Radio-kwartet. 1250. PARIJS (1750 M.), Concert. 1.20. ROME (435 M.), Gramophoonpla/ten. 1.35. MUNSTER (410 M.), Concert liederen. 3.30. BERN (435 M.). Concert. 3.50. BERLIJN (505 M.), Concert. 4.20. LONDEN, DAVENTRY, Tijdsein, concert. 4.30. AMSTERDAM, (1950 M.), Tijdsein van het Pers bureau Vaz Dias. 4.35. LONDEN. DAVENTRY, Muziek uit het Tro- eadero Restaurant. 5.05. PARIJS (1750 M.), Kindervertellingen.1 5 uur. HILVERSUM. Vooravondconcert door het H.D.O.-orkett onder leiding van Francoia Lupgene.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2