Fa, H. S, CLOECK, Het Witte Huis, Alkmaar. Concours KUIKENS. Speciaal adres voor ieder die waarde hecht aan pasvorm en bewerking. Eigen werkplaats aan het magazijn. Geen Huis-industrie. Alkmaar's grootste kleedermakerij Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. N.-H. Zangersbond, te Warmerihuizen. 'S Avonds: EERE-WEDSTRIJD. CONCERT aangeboden door bet Fanfarecorps „St. Hillegardus" van Tuitjenborn. een PINKSTÏER, Morgen (Vrijdag), een-dags Kuikens Wille Leghorn ai le geven. 5.20. HAMBURG (392 M.), Concert. 6.20. LONDEN. DAVENTRY, Dansmuziek. 720. LONDEN, DAVENTRY, Tijdsein en Weerbe richt. 745. HILVERSUM, Koersen van het Persbureau Vaz Dias 8.15. HILVERSUM, Symphonieconcert. Hst Rssi- dentieorkest. 8.20. LONDEN, DAVENTRY. Groot conesrt. BOURNEÏIOUTH (388 M. 6BM), OrkMtmunisk. NEWCASTLE (400 M. 5NO), Concert. 1120. LONDEN. DAVENTRY. Dansmuii.k, 12.20. DAVENTRY, Dansmuiiek. LENTEBLOEMEN. Zoo heet het kinderzangspel, dat door de kinder zangklasse, onder directie van Toon de Hoogh Za terdagavond in het Noordhollandeeh Koffiehui* aal worden opgevoerd. De korte inhoud van dit zangspel li al» volgt: Het tooneel verplaatst ons in de sfeer van vroege, koude lentedago. De Bloemen (kinderen) kunnen door gebrek aan zonneschijn niet bloeien. Koningin Lente tracht de bloemen te wekken met haar too- verstafje. Zij zegt den bloemen dat Koning Winter Prins Zonneschijn gevangen houdt in zijn ijspaleis. Fluitkruid springt dan op en alle bloemen volgen haar om naar het paleis van Koning Winter te gaan. Het tweede tooneel stelt het ijspaleis voor, waar Koning Winter op den troon zit met zijn pages aan de voeten. In dit paleis slaapt Prins Zonneschijn op een bank. Bluitkruid komt met haar gevolg aan, wordt binnengelaten en weet tenslotte Koning Win ter te bewegen Prins Zonneschijnt vrij te geven. Het 3e tooneel stelt voor den Mei-morgen. De Blie- men zingen een Meilied, verlaten daarna hun plaats, waarna de avond invalt en Koningin Lente ver schijnt. Zij vlijt zich neer, waarna alle bloemen verschijnen, die haar talrijke bloemen (levende) in de schoot werpen. Tot slot komt Prins Zonneschijn die haar toespreekt en daarna naast Koningin Lente gaat zitten. Terwijl Koningin Lente het Avond liedje zingt, vallen alle bloemen in slaap, waarmede het zangspel eindigt. Wij wekken alle belangstellenden gaarne op eens een kijkje te nemen Zaterdagavond, het loont de moeite in alle opzichten en men zal zich zeer zeker uitstekend amuseeren. HET ENGELS CHE INVOERVERBOD VAN VT «TsiTTifi fi'HL Reuter 9einde gisteren uit Londen: In het Lagerhuis is den minister van landbouw de vraag gesteld, of hij weet, dat de boeren in de buurt van Elmstead. waar het mond- en klauwzeer onlange is uitgebroken, zich zeer ongerust maken, omdat zij denken, bat de vrije invoer van aardappelen uit Nederland in kratten, bedekt met paklinnen, dat dik wijls meer dan eens wordt gebruikt, besmetting zou kunnen veroorzaken. 4 De minister antwoordde, dat onderzoekingen daar naar ingesteld, geen verband hebben aangetoond tus- schen de ingevoerde aardappelen en het uitbreken van de ziekte. De kratten en de verpakking komen zelden op de boerderijen en spr. is van meening. dat er geen noodzakelijkheid van onmiddellijk ingrijpen bestaat, aangezien de toestand nauwkeurig wordt nagegaan. Antwoordend op een nadere vraag zei hij, dat, als een boer deze soort van verpakking wantrouwt, hij het middel daartegen grootendeels in de hand heeft. DE AUTOBUS. Tusschen Winsum en Sauwerd (Gron.) is gisteroch tend een autobus met meisjes uit Uithuizermeeden, die een pleziertochtje zouden maken, in een sloot geraakt en omver gekanteld. De inzittenden kod den worden gered, maar verschillenden liepen ver wondingen op, die door een dokter zijn verbonden. AUTO-ONGEVAL. Gisterenmorgen reed te Enkhuizen een luxe-auto, waarin vier personen zaten, w.o. de eigenaar de heer Nieuwenhuizen uit Lisse, op den hoek van Mastenbroek en Venhuizen bij het passeeren van een anderen auto tegen 'n telefoonpaal. De inzit tenden werden gelukkig slechte licht gewond. Een 12-jarige knaap, J. Deen genaamd, geraakte echter onder den auto en bekwam een hersenschudding en inwendige kneuzingen. Zijn toestand is ernstig. ZUIDSCHARWOUDE. De melkprijs is hier weer met 1 cent per L. ver laagd, zoodat nu 10 cent wordt betaald. LANGENDIJK. We vernemen thans, dat de vergadering van transportarbeiders en kooplieden ter vaststelling van een collectief arbeidscontract nog een week is uit gesteld, zoodat eerst de volgende week de definitieve beslissing zou vallen. Er schijnen nog eenige moeilijkheden te bestaan vooral ten aanzien van Noordscharwoude. BROEK OP LANGENDIJK. Gistermiddag is alhier het 5-jarig zoontje van den postbode J. W. in een sloot bij de woning verdron ken.' WINKEL. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is in afwijking van de Arbeidsvet aan de Coöperatieve Broodbakkerij „De Tijdgeest" alhier, vergunning ver leend van 1 Juli 1926-30 Juni 1927, door den be stuurder en één bakkersgezel voor-arbeid te ver richten van 2 tot 4 of van 3 tot 5 uur des voormid dags. NIEUWE NEE2DORP. Zaterdagavond zal het Klndericoor onder leiding van den heer Hovenier eene uitvoering geven en in costuum opvoeren „Goudsterretje", een aardige ope rette in 4 bedrijven, waarin keurige kinderrallen te vertolken zijn: een Prins gaat uit eigen begeerte, na met moeite daartoe toestemming te hebben verkre gen, na^r verre streken om heldendaden te verrich ten. komt in strijd met heksen en slangen, wordt ge holpen door kabouters en door een uiterst slimmen tuinmansjongen zijns vaders en weet na heel wa-t strijdens en avonturen als overwinnaar, met een ge- doode giftige slang in de hand het hart te veroveren van haar, die hij imint. Heerlijk mooie fragmenten biedt deze lieve ope rette en met goed bestudeerde rollen en eene bil uitnemendheid verzorgde pianobegeleiding, «Ie we weten van mej. A. Mijts te mogen verwachten, ter wijl het geheel in waarlijk schitterende costumes wordt opgevoerd, is het voorzeker niet te veel ge zegd, te beweren, dat er voor liefhebbers den 3 Juli a.s. een amusant avondje in uitzicht is gesteld. Men loze de advertentie in dit nummer. WIERINGERWAAHD. 3 Het bouwen van een nieuw woonhuis met garago voor rekening van den heer Jb. Waiboer Hz-, is op gedragen aan den aannemer L- Veeter alhier. HET OUDSTE KLOOSTER IN ONS LAND. De R.K. medewerker van de Telg. schrijft: Ecce haec munda sunt, zie deze plaats is gereinigd, riep Adelbert, de Angelsaksische apostel van Kenne- merland uit, toen hij de christelijke leer gepredikt had en de Wodan-eeredienst vervangen was gewor den door den christelijken godsdienst. Die gereinigde plek Haec Munda, later Haegemunda genaamd, is het tegenwoordig» Egmond, waar Zondag een talrijke ne&igie xLeh verzameld had om e«n proeeeeie te hou den op hei terrein rund de Adelhertshron. Op die plek verhief zich in de kste eeuw een kleine houten kapel, door de bewoners aldaar gebouwd ter eere van Sint Adelbert, Menigmaal werd deze kapel verwoest, toen de Noormannen hun roof tochten langs de kust maakten en alles in die duinstreken neerhouwden om huisraad, bezittingen en al wat ze maar vinden konden als buit mee te sleepen naar bun ijzeren schepen. Maar hoe dikwijls het kerkje ook werd «neergeveld, telkens bouwden de bewoners weer een nieuwe kapel op het graf van den heilige en plaatsten er weer andere, nieuwe hutten omheen, 't Werd een heele nederzetting, want op 500 M. af stand, iets meer landwaarts, werd een houten kloos ter gesticht voor Benedictinessen. Dit klooster werd gebouwd door Dirk 1, graai van Holland, die van Ko ning Karei den Eenvoudige het kapelletje met de omliggende landerijen ten geschenke had ontvangen. Een van die kloosterzusters, Wilfsit genaamd, ver nam in een droom zoo verhaalt de legende hoe Adelbert haar gelastte zijn lichaam uit de aarde te laten opgraven, omdat op die plek dan een bron zou opwellen. Aldus geschiedde. Het water sprong om hoog, dat nu nog steeds onder dan naam van Adel- bertsput of -bron bekend staat. Dirk II zette het werk van zijn vader voort en liet bet houten klooster der Benedictinessen vervangen door een groot steenen klooster voor monniken, de kloosterzusters gingen naar Bennebroek'en de Be nedictijner monniken vestigden zich in betgeen (l&ter de „regale abdij" zou worden geheeten. Deze abdij was in da middeleeuwen te zamen met het Rijnsburger klooster het rijkste convent onzer Westeraohe kust. Zij bevatte, naar hetgeen men op, oude gravures gezien heeft, behalve kerk en klooster i nog vele bijgebouwen voor vreemdelingen, een brou werij en tuighuis. De drie hooge torens waren van1 verre al zichtbaar en vanuit een van die torens luid de een klokkenspel, dat reeds in de twaalfde eeuw hetgeen langen tjjd het eenigste klokkenspel was van Holland. En de schatten der aibdij1 waren beroemd, het gouden kruis ,de gouden altaartafel en het evangelarium, meest geschenken der graven «van Holland, die allen zeer verknocht waren aan de Eg- mondsche abdij. Al de tot het klooster beboorende landerijen, die zich uitstrekten tot aan Kinheim toe, moet men dan ook beschouwen als de bakermat van het Hollandsche graafschap. Zes eeuwen lang: verhief deze abdij zich in volle pracht over het land, de abten van Egmond ontvin gen het privilegie de bisschoppelijke sieraden, mijter, ring en staf te dragen, (totdat in 1527 de manschappen van Sonoy het klooster verwoestten, de regale abdij i verviel tot puin en de bron stond als een armzalige I put bijna vergeten te midden van het wéiland. Nu is dit alles veranderd; wat in den volksmond voortleefde als een legende, nl. dat eenmaal op het j weiland rond den >put een kapel gestaan zou heb- j ben, boven het oorspronkelijke, graf van Adelbert, is 1 thans, dank zij de wetenschappelijken navorschingen van Dr. Holwerda, als waarheid bewezen geworden. Met de spade aan het werk tijgend vond prof. Hol werda diep in den grond de fundamenten der oude kapel terug, deze contouren werden in zandsteen boven den grond opgetrokken. Op de plaats van het hoogaltaar, waar eertijds de heilige begraven lag, staat de put en sedert een vijiftal jaren trekt men i wederom naar den akker om bij dien put te bidden en het water te drinken, dat volgens de tra ditie van koorts geneest. In de afgeloopen week hadden de „vrienden vaiï Egmond", zooals de vereeniging heet, die deze oude devotie wil doen herleven, een nieuw plan ontworpen en uitgevoerd. Vrijdagochtend 25 Juni, feestdag van St Adelbert, heel vroeg, werd voor het eerst weer op die plek een mis gecelebreerd sinds 1572. Een een- voudigaltaar met zeildoek overtent, was neergezet in afwachting van de nieuwe kapel, die naar men hoopt, weldra zal gebouwd skunnen worden. Zondag nam heel de 'bevolking van Egmond en omatreken deel aan bet feeet. In den nacht was reeds een groep pelgrims uit Amsterdam te voet i aangekomen. Deze enthousiaste jongelingen luidden bij zonsopgang de kiok op den akker bij het zingen der lauden. 's Middags was alles kleur en zonneschijn. Van de naastbij liggende kerk uit (te Rinnegom) trok de pro cessie uit met de relikwieën naar den akker toe. Vroolijk wuifden de vanen over de goudbestraalde weilanden, terwijl de stoet al kronkelend naderkwam -het fanfarecorps blies met blij geschal de Adelberts- hymne door honderden uit volle borst meegezongen. De bruidjes, kleine, teere, in bet wit gekleede kinder tjes stapten met bun korte beentjes dapper mee over den zanderigen weg; in hun handjes droegen zij voorzichtig de tuilen veldbloemen, die zij' straks voor den reliekschrijn zouden neerleggen. Opnieuw luid den de klokken over het Kennemerland, terwijl de geestelijkheid der omliggende parochies het histo- riche terrein betrad, waar rond den put op den vreugdigen, warmen Juni-namiddag onder de schutse der blonde duinen en van het Adelbertskruis een eenvoudige, maar schoone dienst als dankzegging plaats vond. Als dankzegging voor het herstel eener oude en schoone traditie in een der, voor de Neder- l&ndsche geschiedenis, meest merkwaardige en! belang rijke streken. WIERINGEN. Bij den heer C. Annes te Oosterland Is aan komen vliegen een postduif met gummiring om den rechter poot gemerkt H672 en aluminiumring om den linker poot, gemerkt N'U.RiP 23 G. G. 680. Het dier was gemakkelijk te vangen en poogt niet om weg te vlie gen. ARRONDISft. RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van de «itting van Dinsdag 22 Juni *26. Lamberius de Vlager, Alkmaar, diefstal rijwielslot, t 60 of 40 dagen. Hendrik de Goo je*, Egmond, Zedenwet, nadere in structie, Gerrit Jan Groenouwer, Stadskanaal verduistering, nadere instructie. Petrus Martinus Admiraal, Limmen, strooperiji naar den Kantonrechter verwezen. Leendert v. d. Broek, Helder, overtreding art. 247 W.v.S., nadere instructie. C. J. de Wijn, Oudkarapel, overtreding art. 249 W.v.S., vrijgesproken. De O.v.J. gaat tegen desa vrijspraak in hnoger be roep. DOOBELIJK ONGELUK, De 62-jarige veehouder J. Pel te Stroobos (Gron.) reed gisteren op zijn wagen, toen plotseling het paard het op een draf zette. P. sloeg achterover en kwam dermate op de steenen terecht, dat hij op de plaats dood bleef. DE (MAN DIE VOOR DE KONINGIN DOOR HET WATER GING. Gelijk men zich herinneren zal, sprong te Venlo, toen tijdens den watersnood H.M. de Koningin per boot de geteisterde stad bezichtigde, de herbergier Schreurs, die tot acht maanden gevangenisstraf was veroordeeld, In het water om gratie af te smeeken. De man heeft thans bericht ontvangen, dat de tenuit voerlegging der straf voorloopig oen Jaar. ia uitge steld. BOTSING. Te Haule onder Haulerwijk passeerden een motor en fietsrijder een hooiwagen. Beiden sloegen rechts af, met het gevolg dat ze met elkaar in botsing kwa men. De motorbestuurder bleef bewusteloos liggen. Op advies van dr. Beumer werd bij onmiddellijk' met gebroken borstkas naar Groningen vervoerd. Hij bleek te zijn het hoofd der school te Boerakker bij Tolbert. De fietsrijder kreeg ernstige verwondingen aan het hoofd. MOEDIGE REDDING. Te Helder vielen gisterfniddag, bij het spelen, van een hoogen steiger aan het Noord-Holl. Kanaal, dat daar eenige meters diep is, drie kinderen te wa ter. De heer A: de Groot uit Alkmaar, zag het en sprong direct in het water. Het mocht hem gelukken de kinderen op het droge te brengen. INKRIMPING ADMINISTRATIEF KADER. Het ligt, bericht „de Avondp.", in het voornemen van den minister van Oorlog, de Opleidings-Com- pagnie, bij elk Regiment aanwezig, als een zelf standig administratief onderdeel, op te heffen, en als zoodanig onder te brengen bij een der andere ad ministratieve onderdeelen van het Regiment. Als gevolg van dezen maatregel zouden de aan de op leidingscompagnie verbonden administratieve krachten overcompleet geraken. Bovendien is besloten, het aantal schoolcompag- niën per Regiment terug te brengen van drie tot twee. De administratieve kaderleden zouden als gevolg van dezen maatregel overcompleet komen, terwijl de instructieve kaderleden zouden worden benut als aanvulling van het bij de twee schoolcompag- niën Werkzame kader. Tengevolge van- de hierboven vermelde inkrim pingsmaatregelen zullen ongeveer 250 beroepsoffi cieren, voor het meerendeel administrateurs en fou- riers, op 1 Januari 1927 het leger Inoeten verlaten. Bij het aanwijzen van hen, die wegens overcom pleet het leger zullen moeten verlaten, zal geen gebruik worden gemaaklt van de destijds ook in ons blad sterk bestreden' Rangschikkingsregeling. Het ligt nl. in de bedoeling, om alle onderofficie ren, die een voor pensioengeldenden diensttijd van 30 jaren kunnen doen gelden, allereerst in aan merking te brengen voor dienstverlating. Mocht met dit te verkrijgen aantal het overcompleet niet zijn opgeheven, dan komen de ongehuwden en daarna de gehuwden zonder kinderen het eerst in aan merking voor dienstverlating. HOE ZAL DE DROOGGELEGDE ZUIDERZEE ER UITZIEN? Het is deze vraag die het Hdbld. stelt en waar aan het blad het volgende toevoegt: Binnen weinige jaren zal Nederland een uiterst merkwaardig vraagstuk ter oplossinc krijgen, een probleem zooals er zich in vroeger tijden slechts zeer enkele raaien een heeft voorgedaan, zooais wij nog slechts éénmaal op te lossen zullen hebben. Wij bedoelen de bebouwing van de polders, die ontstaan zullen na de drooglegging van de Zuiderzee. Als de droogmaking voltooid is, zullen er 224.000 H A. land ter beschikking liggen. Vier polders van verschillende grootte, maar waarvan de kleinste, de Wieringermeer, toch 20.000 H.A. groot zal zijn, zul len wij: daar hebben,vrijliggend, open terrein, waarmee wij alles zullen kunnen, maar ook moeten doen. Een prachtige taak. Maar ook, welk een ver antwoordelijkheid? Men dertke zich eens in, hoeveel mogelijkheden het vraagstuk oplevert. Iedor kent do Haarlemmer meer en herinnert zich de elkaar rechthoekig krui sende wegen, waardoor men dezen polder in recht hoeken heeft verdeeld, waarlangs het hoofddorp, de- huizengroepen, de boerderijen gebouwd zijn. En men stelle zich dan even voor, hoe het ook gekund had? Ziehier zonder twijfel een vraagstuk, dat studie vereischt en studie waard is. Geen wonder dan ook, dat de Stedebouwkundige Raad het in studie heeft genomen. Eenige weken geleden is kortelijks een adres vermeld, dat dit college aan den Minister van Waterstaat heeft gezonden en waarin het de bijzondere aandacht van den minister vroeg voor de stedebouwkundige vraagstukken, welke zich zullen voordoen, om te beginnen bij het in exploi tatie nemen van de Wieringermeer, die het eerst aan de beurt zal zijn.' In de toelichting tot dit adres zeide de Stedebouwkundige Raad o.a.: Nu een geheel nieuw gebied van- groote uitge strektheid aan Nederland wordt toegevoegd, is het onafwijsbare plicht der overheid alles te doen op dat dit nieuwe landschap een zelfde schoonheid zal bezitten als het polderland van Holland of Fries land. Mogelijk is dit. Met groote verhoudingen zal moeten worden gerekend, voor rechtlijnige wegen van grooter lengte dan bij vroegere inpolderingen als 1 regel gebruikelijk, zal geen vrees mogen worden gekoesterd. Aan de eischen van het bedrijf zal volle dig recht moeten wedervaren. Met inachtneming dezer beginselen zal echter een landschap zijn te scheppen van groote schoonheid, mits aan de tot standkoming daarvan liefdevolle aandacht wordt besteed en de verzorging aan handen wordt toe vertrouwd, welke de bekwaamheid daartoe bezit ten. De Haarlemmermeer mag hierbij geen voorbeeld zijn. Woorden, die te denken geven. Inderdaad, een landsehap van groote schoonheid is de Haarlemmer meer niet. En wie wel eene met open oog en open ZONDAG 4 JULI laatste dag van het van den op het terrein tegenover de Ned. Herv. Kerk Aanvang 2 oor (nieuwe tijd). Optreden van de 3e afdeeling A VROUWEN. KOOK en de VOLKSSTEM uit BUSSUM J2e aldee- ling. de le afdeeling GEMENGD KOOR en le afdeeling MANNENKOOR. Na aflloop Bal-Champêtre. EntréeMiddagkaart 75 cent Avor.dkaart 50 cent. Dagkaart f 1.—. Kinderen beneden 14 jaar half geld. ZATERDAG 3 JULI: Entrée 25 cenl. Aanvang 8 uur nieuwe tijd. Te Koop waarvan de pinken bestand ïijn, afkomst volbloed ouders. TH. LIST. STOLPE. E. BUISKOOL, SCHAGERBRUG. hart door een ander Hollandsch polderlandschap heeft gewandeld, weet hoe prachtig lucht, wei en water te zamen in ons land kunnen zijn. In een artikel, opgenomen in het „Tijdschrift voor Volkshuisvesting en Stedebouw" var* April j.L heeft de secretaris van den Raad, mr. D. Hudig, eenige der moeilijkheden van het vraagstuk in het licht gesteld. Hij heeft gewezen op de kernen, die in dit gebied vrij zeker zullen ontstaan, ook al woont de in hoofdzaak landbouwende bevolking vrij ver uit elkaar, en al zijn er aan den rand der nieuwe gronden kleine steden, die wellicht-de rol zouden kunnen vervullen, die Amsterdam en Haarlem van zelf bij de Haarlemmermeer hebben gekregen. Ifij vraagt zich af waar industrie?n moeten worden ge vestigd, of er een haven, ook voor de visscherij zal komen, of er een terrein zandgrond dit voor boschbouw kan worden bestemd; hij drukt op de noodzakelijkheid te zorgen voor behoorlijken en be koorlijken aanleg der dorpen, voor goeden bouw van boerderijen, die de regeering door het geven van bouwcredieten. het stellen van voorwaarde» by de uitgifte van gronden in erfpacht of bij: verkoop in de hand heeft; voor gelegenheid tot ontspanning. Hij vraagt ruimte; wijst op het gevaar van zware lanen, die te veelvuldig toegepast de groote eenheid verbrokkelen, op de schoonheid van boerderijen met boomgroepen er omheen, gelegen langs wegen zelf zonder beplanting; op de eindelooze verscheidenheid in de toepassing van water; op de boomgaarden, die de boerderijen kunnen omzoomen, de heggen, die de moestuinen moeten afsluiten, op siertuinen, die zelfs bij arbeiderswoningen niet mdgen ontbre ken. Inderdaad, hier worden perspectieven geopend het woord is hier wel van pas! die groote ver wachtingen opwekken. Een oogenblik hebhen wij geaarzeld; bij het lezen van het woord „modeldor pen". Was daarin niet iets kunstmatigs? Even dachten wij aan opzetdoozen en al te groote een vormigheid. Toen verleden jaar een gezelschap En- gelsche architecten ons land bezocht, sprak een hunner, die groote bewondering had voor den ge- velbouw onzer nieuwe straten, met iets van afkeer over de gelijk en gelijkvormigheid van de wonin gen achter die gevels. Daaraan werden wij bij het lezen van mr. Hudig's welsprekend artikel toch even herinnerd; men zal zeker voor persoonlijke voorkeur en smaak, voor individueele opvattin gen speelruimte moeten laten. Zooals aan menig goed stuk handwerk kleine afwijkin gen van het model, onregelmatigheden zelfs, een eigenaardige bekoring geven, zoo hebben in meer dan één oud stadje de toevalligheden van den bouw van straten en huizen bekoorlijke stadsge zichten opgeleverd. Men mag niet alles reglemen teeren. Maar wij' vertrouwen dat dit ook niet in de bedoeling zal liggen. Overigens, wij kunnen den Stedebouwkundigen Raad en zijn secretaris niet dankbaar genoeg zijn, dat zij tijdig de aandacht gevestigd hebhen op het groote belang, dat aan een oordeelkundige, mede op schoonheid gerichte bebouwing van onze aanstaande provincie verbonden is. Met de Wieringermeer zal over een jaar of v at begonnen kunnen worden. Dat is een betrekkelijk klein terrein, dat daarom niet minder waard is goed behandeld te worden. Men zal er bovendien ervaring kunnen opdoen voor de grootere oppervlakten, die later sullen komen. Maar, zooals mr. Hudig opmerkt, er is alle kans bij ons gebrek aan goeden landbouwgrond, dat zoodra de polder droog ligt, gegadigden zich zullen opdoen om hem in exploitatie te nemen. Dan moeten de plan nen in groote lij hen vaststaan. Moge daarvoor gezorgd worden.

Schager Courant | 1926 | | pagina 3