Installatie nieuwe Burge meester van Oudkarspel. Donderdag heeft de nieuwe Burgemeester, de (heer A. J. Wijnveldt zijn intrede gedaan. De Burgemeester met zijne familie arriveerden om twee uur hij de Roskambrug, daar opgewacht door raadsleden, een groot aantal gymnasten, de school kinderen en verdere belangstellenden. Er waren ruim een 2ö-tul versierde fietsen en an- dere kleine voertuigen. De gymnasten uitten hun welkom met de daad door het plaatsen van een levende eerepoort en het zingen van een toepasselijk welkomstlied. De Burge meestér dankte voor de wijze van ontvangst en deelde ■men, do gymnastiek en ook do muziek een goed hart toe* te dragen en deed de toezegging genoemde ver- eenigingen eens in hun oefenlokaal op te zoeken. Wethouder Kostelijk sprak den Burgemeester'en kele woorden van welkom toe. waarna het dochtertje van wethouder Kroon aan Mevr. Wijnveldt een bou- quet bloemen overhandigde. De stoei was inmiddels spoedig opgesteld en onder do vroolijke muziek van de Kleine Kapel uit Noord scharwoude ging het toen door het dorp, waar zoo goed als alle ingezetenen aan de wenk om de vlag uit. te steken, gevolg hadden gegeven en alzoo medewerk ten om de gemeente een feestelijk aanzien tegeven. Na het geheele dorp te zijn doorgereden, kwam de stoet vrij precies om drie uur bij het raadhuisaan, waar de gymnasten toen een défilé maakten en de schoolkinderen den nieuwen Burgemeester onder lei ding van mei. Bossen een aardig welkomstlied toe zongen. Een daverend' hoera steeg daarna uit' de me nigte op. waarna de Burgemeester een woordje tót de kinderen richtte. Allereerst dankte Z.E. mej. Bossen en het verdere onderwijzend personeel voor deze attentie en sprak er mede namens zijne echtgenoote zijne waardeering over uit. .De kinderen dankte hij voor de aardige at tentie en deed de toezegging hun spoedig eens in de school te komen opzoeken. Hij hoopte verder, dat ze gogd zouden leeren en nuttige menschen in de maat schappij zullen worden, en hoopte dat de versnape ringen, die hen in de zaal van den heer Vis zullen worden uitgereikt, goed zullen smaken. Daarna had de installatie pluats. In de raadzaal waren velen aanwezig. We zagen behalve den Raad en familieleden van den Burgemeester, verschillende ge- moentenaren, de burgemeesters van Noord- en Zuid- scharvvoude. verschillende dames, den heer Hoog- schagen, 'hoofdambtenaar ter secretarie te Zaandam en enkele anderen. De loco-Burgemeester, de "heer Kroon, opent de ver- gadering met een woord van welkom en deelt mee, dat geen notulen worden gelezen. De loco-Secretaris, de heer Reinders. leest de in gekomen stukken voor, welke op de benoeming be trekking hebben. Hei waren ten eerste bericht van den Commissaris der Koningin van de benoeming van den heer A. J. Wijnveldt tot Burgemeester dezer gemeente en' ten nveede het bericht dat de vereischte eeden zijn afge legd. Wanneer de nieuw-benoemde Burgemeester en zijn Echtgenoote door den Secretaris zijn binnengeleid, spreekt de loco-burgemeester de volgende woorden: I Mijnheer de Burgemeester. Het is mij een aangename taak u thans als Burge meester dezer gemeente te kunnen installeeren. Mede namens den Raad feliciteer ik u van harte met uwe benoeming tot burgemeester onzer gemeente. Ik hoop en vertrouw dat de keuze goed zal mogen zijn. Ofschoon onze gemeente gerangschikt wordt onder de kleine gemeenten, zullen vele belangrijke zaken uwe aandacht vragen als b.V. de Liehtbedrijven. de U.L.O. school, de Keuringsdienst enz. Ook minilér belang rijke zaken zullen uwe werkkracht en werklust vra gen. Ik ben echter overtuigd, dat u de belangen van onze gemeente en hare ingezetenen zult behartigen naar uw beste weten en kunnen. U kunt overtuigd zijn dat de Raad u in alles het belang der gemeente rakende, ter zijde zal staan. Mei deze korte woorden verklaar ik u voor geïnstal leerd en spreek ik den wensch uit dat u en uwe Echtgenoote zich spoedig in onze gemeente thuis mogen gevoelen en overhandig ik u hierbij het tee- ken uwer waaa\iigheid en'den voorzittershamer. (Ap plaus.) Hierna antwoordt de burgemeester met de volgende rede: Heeren wethouders, leden van den Raad, en verdere belangstellenden. In de eerste plaats rust op mij de aangename plicht H. M. de Koningin mijn groote erkentelijkheid te betuigen voor mijne benoeming tot burgemeester dezer gemeente en aan hare raads lieden. die tot deze benoeming hebben medegewerkt. Mijnheer Kroon, u breng ik vriendelijk dank voor de tot mij en mijne echtgenoote gerichte hartelijke •voorden. U bevestigt hiermede uw vriendelijke tege moetkomende houding bij ons eerste bezoek aan de gemeente. Trouwens mijn eerste kennismaking met den geheelen Raad was van zeer aangenamen aard en ik mag in waarheid getuigen van u, heeren wet houders en leden, van den Raad. onmiddellijk de grootste tegemoetkoming te hebben mogen ontvangen, getuigende met algemeene stemmen mijn benoeming tot gem.-secretaris. Van af deze plaats breng ik u daarvoor mijn hartelijken dank. En nu, M. H., is dan het oogenblik daar, dat ik het ambt van burgemeester dézer gemeente en leider van uw vergaderingen zal aanvaarden. Ik ben voor u een vreemde evenals u allen en de gemeente mij vreemd zijn. Nu is het nog al eens de gewoonte bij een installatie-rede toezeggingen te doen of verwach tingen op te wekken. Dat standpunt neem ik niet in. Mij is bekend, dat belangrijke zaken, als gas, elec- triciicit, water, onderwerpen dikwijls voorkomende op het'programma van een nieuwen burgemeester, in deze gemeente hun beslag hebben gekregen, maar in een welvarende gemeente als de uwe is, twijfel ik niet of nieuwe zaken zullen onze aandacht vragen. Hierbij zult u kunnen rekenen op mijn onverdeelde toewijding, evenals ik reken op steun en voorlichting uwerzijds. Van ganscher harte hoop ik, dat de vergaderingen steeds een aangename, prettige geest zullen inade men en dat de te behandelen onderwerpen zullen worden beoordeeld objectief, wars van elke neven bedoeling of eigenbelang. Ik hoop te kunnen bogen op een hartelijke, loyale samenwerking. Laai ik in dit verband hier onmid dellijk aan mogen toevoegen, dit ook te verwachten van de ..Pers". Persoonlijk heb ik naast mijn amb telijke betrekkingen, vele jaren als verslaggever werkzaam geweest, zoodat mij bekend zijn de eischen >veike daarvoor worden gesteld en met de vele moei lijkheden, welke men heel vaak heeft ie kampen om het voor de lezers zoozeer begeerde nieuws te beko men. Steeds zult u mij. mijne heeren, bereid vinden ti in uw mooie taak van voorlichting te dienen. We- derkeerig doe ik een beroep op uw steun bij de uit oefening van onze taak in deze gemeente. Coachte aanwezigen, straks heb ik reeds gezegd, mijn persoon is u hier onbekend, maar dit is in deel van Noordholland dat Waterland heet niet het geval met den „naam burgemeester Wijnveldt. 40 jaren lang hoeft deze naam in geheel Waterland een eervolle klank gehad en nog heden ten dage wordt deze naam met eere genoemd. 'Gedurende die reeks \an jaren heeft mijn onvergetelljken vader do be langen van do gemeenten Ransdorp, en Broek in Waterland gediend en met groote toewijding behar tigd. Geruimen tijd heeft mijn vader het voorrecht ge had te mogen behooren tot de oudste burgemeesters in dienstjaren van deze provincie. In 1898 koos ik als mijn loopbaan de gemeente administratie, met de bedoeling «etmaal mijn vaders voetstappen te mogen volgen. Innig gelukkig gevoel ik mij, dat dit thans werkelijkheid ls geworden. Een goede leerschool heb ik bij mijn vader doorgemaakt steeds heb ik van nabil kunnen gadeslaan hoe een burgemeester van een plattelandsgemeente Eljn taak moet opvatten om hij de Ingezetenen toewijding, hoog achting en sympathie te ontmoeten. Mijn vaders les sen hoop lk nu ln toepassing te brengen on dan twijL fel lk er niet aan. of mijn echtgonooto on lk zullen ons spoedig met Oudkarspel en hart ingezetenen één gevoolen. Dat ik naast een goed „burgemeester" een goed burger.,vader" hoop te zijn, spreekt van zelf. Gaarne zal ik, voor zooveel dat ln mijn vermo gen ligt, eon ieder met raad en daad bijstaan. Ik zou dan ook tot do burgerij dit willen zeggen, komt met uwe moeilijkheden gerust tot mij, steeds zult gij bij mij een welwillend gehoor vinden. Een heerlijk voorrecht voor ons beiden ls het beste Moeder, dat u,- hoewel op hoogen leeftijd, nog getuige kunt zijn van ons geluk. De streek, waarin onze nieuwe woonplaats is gelegen, is u niet onbekend. Moge het u gegeven zijn nog vele malen in deze ge meente in ons midden te vertoeven. De overige heeren uit Zaandam betuig ik eveneens mijn hartelijken dank voor hunne tegenwoordigheid. Ik meen hieruit te mogen concludeeron, dat zij harte lijk deelnemen in mijn promotie. Ook de burgemees ter van Noord- en Zuidscharwoude betuig ik mijn welgemeenden dank voor zijn tegenwoordigheid. Waar door de eigenaardige ligging der gemeenten gecombineerd spreekt men immers van „de Langed ij ken"— verschillende zaken gemeenschappelijk zijn geregeld, hoop ik zeer spoedig met u persoonlijk kennis te maken. Ook met u, mijnheer de Ontvanger, hoop ik pret tig samen te werken en beveel ik mij in uw vriend^ schap aan. Verder doe ik een beroep op allen, die in eenlg op zicht tot de gemeente in betrekking staan, met mij hare belangen te behartigen en hoop. ik mei allen aangenaam samen te werken. Met den hartgrondi- gen wensch. dat het mij gegeven moge 'zijn met uw -aller medewerking en gesteund door mijn echtge noote, de gewichtige taak, welke mij op de schou ders ,i9 gelegd, zeer vele jaren te mogen vervullen en zoo te kunnen behartigen, dat oo*k van mij een maal zal kunnen worden getuigd, wanneer het oogen blik. van scheiden daar zal zijn, de gemeente heeft in' hem een goed burgemeester gehad, aanvaard lk het Voorzitterschap van uwe vergadering. (Applaus). Dan is het de heer C. Paarlberg, lid van den Raad, die het woord verkrijgt en de volgende rede uit spreekt: Geachte Heer Burgemeester, Bij deze gelegenheid Uwe installatie als Burge meester onzer gemeente meen ook ik als lid van den Raad een enkel woord te moeten zeggen. Het zal U eenigszins bekend zijn, dat veel, zeer veel aan de zen dag is vóóraf gegaan. Met gemengde gevoelens- al is het dan ook mei hoop en vertrouwen zul len velen dezen dag vieren. Aanvankelijk was het mijn voornemen om het verleden te laten rusten en alleen te spreken over den tijd die voor ons ligt. De tragische samenloop ech'.er dat juist deze week een gunstige uitspraak gekomen is inzake de zaak die ons zoo langen tijd heeft bezig gehouden en de droeve plechtigheid die ongeveer \op dit zelfde moment el ders plaats heeft, gebeurtenissen die m.i. met de wisseling van burgemeester ten nauwste verband houden, maakte het voor mij onmogelijk het verleden met een stilzwijgen te passeeren. Ik wil niet sentimenteel zijn. maar toch. de feiten hebben hier volkomen bewezen, dat ook van een plattelandsburgemeester soms de noodige tact ver- eischt wordt en een verkeerd optreden lot ernstige gevolgen kan leiden. Vooral ook hierdoor is deze dag van het grootste gewicht. Onze innige wensch is dan ook, dat Uw beleid zoodanig mag zijn, dat ook de meest critieke punten tot een goed einde kunnen wor den gebracht, zonder dat daardoor de gemeente on- noodig in opspraak komt. We hebben ondervonden hoe een burgervader niet moet zijn, al had dan zeer zeker de vorige burge- mèester zijn goede eigenschappen. Toont U ons nu hoe een burgervader wel moet zijn. maar wees dan ook ook een vader voor alle burgers. De gemeente zal er wel bij varen. Een felicitatie voor U en Uwe echtgenoote kan thans achterwege blijven, omdat we daarvoor reeds, eerder in de gelegenheid waren. Uwe familie felici- j teer ik bij deze en ik hoop dat de aangename herin nering die ze zeer zeker van hier zullen meenemen, bestendigd moge blijven. Hoewel we U niet kennen en dus niet weten,' wat we aan U als burgemeester, zullen hebben, hebben we geineend U het volle ver-j trouwen te moeten schenken. We gaven daaraan} uiting door het geven van onze stem voor Uwe benoe- ming tot secretaris. We vertrouwen dat de Kroon ons een burgemeester heeft toegewezen, die in staat is de gemeente in den geest der ingezetenen te besturen. Als dat waar is hebben we van U te verwachten een leiding die ge tuigt van den ernstigen wil om de gemeente in demo cratische richting vooruit te brengen. We hopen, dat Uw optreden, zoowel tegenover de gemeente als tegenover den Raad mag getuigen van een onpartijdigheid, die in e-lke gemeente gewensoht j is. Waar die 'onpartijdigheid ontbreekt, blijkt meestal. I dat juist dat deel van de bevolking den steun mist, die deze het meest noodig hoeft en daarom is dit voor ons Soc.-Dem. raadsleden een van onze innigste wen- schen. Mocht dan verder Uw optreden getuigen van een gepaste mededeelzaamheid tegenover Uwe raadsle den, 'n hulpvaardigheid voor de ingezetenen en we van U mogen verwachten een eerlijk optreden, zoo, dat we weten wat we aan U hébben, zult U zeker kunnen i zijn van de' best mogelijke medewerking en de meest prettige samenwerking ook van ons Soc.-Dem. raads leden. Zeer zeker zal het voorkomen, dat we met elkaar van meening verschillen, maar bij een eerlijke ge dachte wederzijds zal dit de goede verstandhouding nooit kunnen bederven. Mijnheer do Burgemeester, de Raad was volkomen eensgezind, zoowel bij Uwe benoeming tot socreta- ris, als over de wijze waarop we U als burgemeester! zouden ontvangen. Maak daaruit geen gevolgtrekkin gen, want ge zult hier niet vinden een volkomen sa menwerking die in het algemeen zoo zeer gewenscht is. Ook in dit opzicht is voor U een taak weggelegd, i waarmee zeer zeker het gemeentebelang gediend kan zijn. Wij Soc.-Dem. raadsleden hopen op een prettige samenwerking in het belang onzer gemeente en ge- ven U de zekerheid dat het niet,aan vons zal liggen' wanneer deze hoop geen waarheid wordt. Tot slot nog dit: Binnen niet te langen tijd zullen, vrij zeker min of meer belangrijke punten Uwe aan dacht vragen. Het lager onderwijs staat in onze ge- meente. evenals in vele andere kleine gemeenten, eenigermate op do gevaarlijke helling en ook do I Ü.L.O.-school verei9cht een zorgzame overheid. We (denken verder o.a. aan de watervoorziening waaraan hier ook nog gebreken kleven, aan de volks- huisvesting, die hier vrij veel te wenschen overlaat, j aan de brandbluscbmiddelen, die nog wel voor ver- betering of uitbreiding vatbaar zijn, terwijl ook aan den gezondheidsdienst nog wol het een on ander te verbeteren valt. Wij bevelen deze onderwerpen in Uwe volle belangstelling aan. Mijnheer de Burgemeester, wij Soc.-Dem. raadsle- i den heeten U van harte welkom ,op deze plaais en in onze gemeente en hopen nogmaals op de moest prettige wijze met U te kunnen samenwerken en ge ven U do volle verzekering, dai van onzp zijde alles zal worden gedaan om die samenwnrking mogelijk te v maken. Ook Uwe, echtgenoote heeten we van harte welkom en «preken daarbij de hoop uit. dat het haar mogeHjk zal zijn zich bij voorkomende gelegenheden voor de ingezetenen zonder ondergcheld verdienstelijk te maken. Ik heb gezegd. De voorzitter zegt, deze rede met belangstelling te hebben aangehoord. Ais burgemeester zal hij zich op neutraal standpunt stellen en de taken zullen steeds objectiet wordon beschouwd. Dan spreekt de hoofdcommies ter Secretarie van Zaandam, de heer Hoogtch&pen hst volgende: Mr. Wijnveldt. Hét is u bekomt dat de oudste ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Zaandam bij huwelijksvoltrek king paritijen meermalen voorhoudt: En er zullen ook dagon komen waarop de ton uw pad niet zal beschijnen. üf die ambtenaar aldus spreekt om al to opgewekte bruidsparen bij voorbaat ie brengen ln eon .stem ming die herinnert aan het spieekwoort: „houdt maat in allo dingen", weet ik niet^ maar 't vermindert de waarde van zijn gezegde niet. Immers ieder weet dat er vele dagen in het leven zonder zonneschijn zullen komen en bij voorbaat staat vast dat dit met u ook het geval zal zijn, liet hangt er echter vanaf hoe groot dit getal zal zijn on welk aandeel aan zich zelf moet worden geweten; dit is ook 't geval hij de vervulling van het burgemees tersambt. Wordt deze taak op rustig bezadigdo wijze vervuld, gepaard gaande mot. een goed inzicht in do huis houding der gemeente, benevens bekendheid met de mentaliteit van Raad en ingezetenen, dan vloeii hier uit voort dai het plaatselijk welzijn in 't bijzonder hiermede ten zeerste gebaat is. Ik meen te mogen aannemen, dat ge er naar zult streven in die richting te gaan. Bij' voorbaat durf ik als vaststaande verklaren dat ge 't u mede opgedra gen secretariaat op accurate wijze zult vervullen. Een en ander samenvattende mag de hoop worden gekoesterd dat gij en Oudkarspel 't samen wel zult vinden. Ge zijt hier in een welvarende gemeente; vergis ik me niet al te zeer, dan bracht onlangs te dezer plaatse een wagon Deensche witte kool op f 2600, mocht 't u door een of andere vindingrijkheid gelukken dat dit bestendigd, mocht blijven, dan gaat' deze gemeente een tijd van'ongekenden bloei tege moet. Uit den aard der zaak zou nog meer gezegd kun nen worden, doch ik wil hiermede volstaan en eindig met u en echtgenoote vele goede jaren toe te wen schen. (Applaus. De Burgemeester betuigt voor deze woorden zijn dank. De heer Bakker als jongste raadslid spreekt hierna de volgende rede: Geachte aanwezigen. Als jongste raadslid dezer gemeente, of dat kan door mij. eigenlijk niet worden gezegd, daar het jong9te raadslid de eer heeft,'deel uit te maken van.het col lege van B. en W., dus zal ik maar zeggen, als jong ste lid van de oppositie in dezen Raad, kan ik niet nalaten om op dezen voor onze gemeente zoo belang rijken 1 Julidag een kort woord te spreken. Ongetwijfeld gaan echter ook op dit oogenblik onze gedachten uit naar het eiland Texel waar juist op dit moment naar haar laatste rustplaats wordt gebracht het stoffelijk, overschot van de echtgenoot van ons hoofd der O.L. School alhier. Mevr. de Wijn, welke anders zeer zeker een belangrijk aandeel zou hebben gehad in het programma van dezen dag, on kan ik dan ook niet nalaten om op deze plaais onze oprechte deelneming uit te spreken in dit voor hen zoo droe vige verlies, hopende, dat Mijnheer de Wijn en zijn familie de kracht mogen hebben om deze smart te dragen. Deelen wij dus eonerzijds allen op dezen dag met de familie de Wijn in deze zoo droevige gebeurtenis, dat een nog zulk een Jong leven is afgesneden, de iealiteit van het leven gebiedt ons echter om op dezen dag ook te deelen in de vreugde van de familie Wijnveldt, dat U, mijnheer Wijnveldt op dezen dag is geinstalleerd tot Burgemeester onzer gemeente èn roep ik als jongste raadslid U, mijnheer Wijnveldt en Echtgenoote een hartelijk welkom toe, hopende dat ook ik met U vriendschappelijk izi het belang dur gemeente zal kunnen samenwerken, Geruimen tijd was het reeds bekend, dat wij alhier aan een nieuwen Burgemeester toe waren, echter noch de burgerij noch de Raad hebben zich om een bepaald persoon als burgemeester alhier benoemd te krijgen, geinteresseerd. zoodat wij de keuze geheel hebben overgelaten aan de daartoe bevoegde autori teiten, hopende dat hunne keuze voor onze gemeente een gelukkige keuze moge zijn. Wel waren er verschillende personen bekend, waaronder ongetwijfeld vele flinke mannen waren, welke naar het ambt solliciteerden zoodat uwe be- noeming mijnheer, als totaal onbekende voor velen onzer een verrassing was. Toen de Langedijker Couramt dan ook het eerste vermeldde met groote letters, dat tot burgemeester onzer gemeente was benoemd de heer A. J. .Wijn veldt van Zaandam, was dit voor zoover ik den indruk heb gekregen in aan mij gestelde vragen en met mij gevoerde gesprekken, dat velen onzer burgers vreug devol waren gestemd, of beter gezeg^ eenigen vrees koesterden omreden dat de nieuw benoemde Burge meester ingezetene was van de gemeente Zaandam en dus waarschijnlijk lid was van een bepaalde po litieke partij, welke vrees voornamelijk was gegrond vest op het feit, dat er door de verschillende alhier verschijnende en gelezen bladen nu niet altijd zoo gunstig over Zaandam werd geschreven, gelukkig wordt dit zoo langzaam aan minder daar tenslotte de waarheid toch overal doordringt. Wij hebben het groote genoegen gehad deel uit te maken van een excursie, waarbij de gemeente Zaan dam werd bezocht en hebben daar kunnen aanschou wen wat er aldaar voor de volkshuisvesting is ge daan en nu, geachte Burgemeester, ben ik juist waar ik wezen wil, ook in deze gemeente zijn hoel slechte woningtoestanden en wij hopen, dat er onder uw be-, stuur voor de volkshuisvesting wat zal worden ge daan, natuurlijk verlangen wij niet, dat het hier wordt als to Zaadam, maar in overeenstemming met de gemeente-financiën hopen wij, dat er in de toekomst voor verbetering der woningtoestanden alhier wat pal worden gepresteerd. Oudkarspel is de oudste gemeente aan den Lan- gendijk en volgens hot aardrijkskundig woorden boek ook de aanzienlijkste gemeente dezer streek, doch dit is zij thans niet meer, ten minste niet in dier voege als het in het aardrijkskundig woordenboek wordt bedoeld. Wellicht is onze gemeente nog wel de aanzienlijkste. Om een voorbeeld to noemen, m.i. kan de armste gemeente onzer Provincie, Petten aanzien lijker zijn dan de rijkste gemeente Bloemendaal, om reden fn eerstgenoemde gemeente bijna allen die werken kunnen, nuttig werk verrichten daar zij on ze zoo vruchtbaró provincie bewaart voor verzwel ging der. machtige zee. Zoo gesproken kan onze ge- meente misschien nog wel de aanzienlijkste gemeente zijn dezer streek, doch in het aardrijkskundig woor- denbbek wordt natuurlijk aanzienHjkhoidl in gold bedoeld. Wij zijn thans wat hot geld betrott, niet meer de aanzienlijkste gemeente, daar onze naburige ge meenten het vermenigvuldigingscijfer kunnen verla gen, terwijl wij het vermenigvuldigingscijfer hebben moeten verhoogen. Dat ook dit punt uw aandacht zal mogen hebben. Nogmaals heet ik u als jongste raadslid welkom. Hoge het u gegeven zijn, nog vele jaron in het be lang dor gemeente te werken, na volbrachten arbeid zullen wij eenmaal het hoofd komen neer to leggen, dan hoop ik dat hot nageslacht met 'Voldoening van *de period-Wijnvoldt kan getuigen. (Applaus.) De hoor Groen speekt ook eenigo woorden als oud ste raadslid. Ik ben zoo zegt hij1 -- geen woord voerder. Mnar bij uw installatie als Burgemeester wil ik u en uw Echtgenoote het wolkom toeroopon. en hoop ik dat de in uw rede geuiite beloften in ver vulling mogen gaan. Ook hoop ik dat u onze raads vergaderingen op een gezellige en aangename wi|ze zult leiden. Ik wensch u en uw echtgonoote een gezellig en gelukkig leven in onze gemeente. (Ap- plauz.) De burgemeester dankt ook voor deze woorden. Hierna wordt de wijn rondgediend. Na de vergadering gingen ook de hier aanwezigen naar het iportterrein, waar de gymnasten bezig wa ren met hot uitvoerenvan verschillende oefeningen, do kindoren druk ln actie waren om oen prijsje halen en do versierde fietsen enz, wachtende waren op de Jury dio was aangewezen om oen en ander to beoordeelen. Er was veel publiek op hot terrein en de muziek van de Kleine Kapel hioid ook hier de vroolijke stemming gaande. Van de gehouden wodstrijron kunnen wij den vol gendon uitslag molden: Uitslag kinderwodstrijden. Jongens 6 jaar, blok- josrapen: lo prijs G. Bruin. 2e prijs KI. Leijen, Mo prijs G. Verkroost, 4e prijs C^Kuilman. 7 jaar, doelschieton: le prijs J. Taubor, 2o prijs J. Bosch, 3e prijs H. v. d. Veer 8 jaar, hinkkamp: Xe prijs J. 'Kostelijk, 2o prijs K. Tromp, 3e prijs J. IJff. 9 jaar, hardhocpelen: le prijs Jb. v. Ilout, 2e prijs 3. Jonker, 3e prijs J. Caritas. 10 jaar, zakloopen: le prijs R. Taubèr, 2e prijs G. Zeeman. 3e prijs S. Bruin. 11 jaar. hinderniswedloop: le prijs S. Pranger. 2o prijs J. Klinkert, 3e prijs J. Wit. 4e prijs J. Kokkis, ;>e prijs G. Kuiper. Ce prijs R. Borst. 12 en 13 jaar, balslaan: le prijs II. Hart, 2e prijs C. Bruin. 3e prijs J. Sneekes. Meisjes 6 jaar, hlokjesrapen: le prijs M. Kamp. 2o prijs. E* Zeeman. 3e prijs N. v. Dam 4e prijs S. Dirks, 5e prijs 'A. Hoogeboom. 6e prijs C. Slooves. 7 jaar, bal werpen: le prijs M. Ootjers, 2e prijs A. Jonker, 3e prijs L. Rijper, 4e prijs N. Appelman. 8 jaar, vlagloopen: le prijs M. Prijs. 2e prijs A. v. Dam, 3e prijs M. Nap. 9 jaar, bal wedloop: le prijs A. Jansen, 2e prijs M. Drost, 3e prijs J. Heertjes. 10 jaar, touwspringen: le prijs B. Bakhuijs, 2e prijs M. Bakker. 3e prijs N. Appel. 11 jaar, vlagloop: le prijs .Jrien Nap, 2e prijs M. Kroon. 12 jaar, balwedloop: le prijs-N. Spanjaarl, 2e prijs R. Bruin. Van den wedstrijd in versierde fiotsen en andere kleine voertuigen-was de uiislag als volgt: Groepen: Groep samengesteld door Mevr. v. Loo, le prijs; Groep van de jongedames Kuiper,'IJff en Nio- rop, 2e prijs; Groep van M. de-Leeuw enTr. 'Koste lijk, 3e prijs. Losse rijwielen: le prijs de jongeheer Jo. Spanjaart, 2e prijs de jongejuffr. Nel Spanjaart, 3e prijs de jon geheer Jn. v. Zijl. Van de receptie welke daarna plaats had, in de zaal van den heer Vis, werd een druk gebruik ge maakt. De meeste vereenigingen hadden hunne vertegen woordigers gezonden, om den nieuwen Burgemeester hunne felicitatie aan te bicden en, ook door verschil lende anderen werd daarvan gebruik gemaakt. Reeds spoedig was de receptiezaal dan ook geheel gevuld. Er werd niet gesproken. 'sAvonds-om 8 uur gaf het Harmoniogozelsohap Excelsior van Noordscharwoude een concert op liet schoolplein, waardoor wederom een groote menschon- menigte op de hoen werd gebracht. Een zestal num mers werden uitgevoerd. Het craverend applaus na ieder nummer bewees de aandacht van de zijde van het publiek. Hiermee waren de feestelijkheden geëindigd on bleef alleen nog de gelegenheid voor de danslustigen om in ruime mate'van het gratis dansavondje _te pro- fiteeren. Die niet dansten bloven op andere wijze nog eenigen tijd gezellig bijeen. Oudkarspel heeft op aangename, rustige, doch zeer waardige wijze den nieuwen Burgemeester binnen gehaald. We laten hier nog volgen het feestlied dat door do dames-gymnasten en het welkom dat de kinderen zongen en meenen hiermede het belangrijk*:* yan dezen dag vermeld te hebben. WELKOMSTLIED. Wijze: ,,'t Is plicHt dat ied're jongen." Waarom is heel Oudkarspel, Van hfIHe thans verheugd? Waarom is 't feest voor allen En klopt het hart van vreugd. Wij vieren feest Met opgewekten geest, Wij zijn reeds lang, Zoo blijde niet geweest. Waarom het hart thans sneller klopt Op d' eersten Julidag? liet komt doordat de burgerij Haar Hoofd begroeten mag. Thans bipnen onz' gemeente Brengt zij met blij gemoed U, onzen Burgemeester Een waren welkomstgroet. Zoo jong als oud Begroeten hunnen Schout, Aan U wordt thans Oudkarspel toevertrouwd. Gemeenteraad on Burgerij Staan U in alles bij, WIJ gaan vol hoop en blijden zin, Een nieuwe toekomst in. Eén in zijn doel en streven Steune U de Achtbre Raad, Wanneer het om de welvaart Van onz' gemeente gaat. Moog' groot en klein U steeds genegen zyn, Verricht Uw werk Door Eendracht sterk Wanneer Uw dagtaak is volbracht, Vol zorg en harden plicht, Weet dan een dnnkb're burgerij, Voor wie G' Uw ambt verricht. God geve U Zijn zegen En lust en levensvreugd, Het klinkt U vriend'lijk tegen, Van ons, Oudkarspel's jeugd. Een driewerf heil Voor U en Uwe vrouw, Blijf jaren lang Ons en Oudkarspel trouw. Het welgemeende welkom klinkt Nogmaals uit blij gemoed. Leef lang voor heel de burgerij, En voor Oudkarspel's Goed. FEESTLIED BURGEMEESTER. Zie vlaggen en wimpels, zij tooien het dorp. Oudkarspel schijnt hoogtij te vieren. Wat hoeft men daar toch wel voor reden gehad Om alles zoo feestelijk te vieren. Wie Oudkarspeldor is, die geeft ras 'hot bescheid Do komst van Hoel Wijnveldt Heeft de harten verblijd. De band tusschen u en het dorp worde sterk Uw hand doe hier immer het. goede. Als ge ook voor de sport sympathie hebt en zin Neem haar dan onder uw hoede. Dan niet enkel dee'z dag. maar hij ons klinko altijd De komst van Heer Wljnvela Heeft de harten verblijd. POLITIE. Verloren: een portemonna'e rnet inhoud. Gevonden: oen paar handschoenen, een ódeur- fleschje. Inlichting tor gom.-secretarie. GEMEENTE SC HAGEN. Geboren; Klaas, zoon van Volkert Otjes en van Pa- tronella Groenewoud Kramer. Overleden: Folkert Spierdijk, oud 82 jaren.

Schager Courant | 1926 | | pagina 10