Banne Hoogwoud en Aartswoud. Woensdag 7 Juli 1926. 69ste Jaargang, No. 7872. llllgeversi N.V. v.h. TBAPMAiAi Co., Scbagen. Het Nederlandsch-Duitsche Handelsverdrag. Reclames. Raad Oude Niedorp. Binnenlandsch Nieuws. Dit blad verschijnt viermaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Donder dag on Zatordag. BIJ inzonding tot 'o morgens 8 uur, wordon Advor- tontlöu nog zooveel mogelijk In hot ocratuitkomund nummer geplaatst. POSTREKENING No. 28380. INT. TKLEF. no. 20. Prijs por 3 mapndon. f 1.66. Losoo nummora 0 cont. ADVERTEN- TlóN van 1 tot 5 rogola f 1.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowljv -. j, lnhogropon). Grooto lottoro wosdon naar plaatarulmto bocokond. VAN RIJBWXJK'3 1 SCHOENHANDEL SCHOENMAKERIJ. UITGEBREIDE KEUZE. PRIJZEN UITERST BILLIJK. In hot najaar van 1925 zijn tusschen de Nedorland- sche en de Duitsche regeering onderhandelingen ge voerd over een herziening .van het in 1851 tusschen heide landen gesloten handelsverdrag. Dit handels verdrag bepaalde, dat Nederland door Duitschland, wat den invoer van koloniale producten en visch be trof, zou worden behandeld op den voet van „imeest begunstiging". De beteekenis van deze uitdrukking, dio bij het afsluiten van handelsverdragen geregeld gebezigd wordt, is, dat iedere verlaging van invoer rechten, die voor de betrokken producten aan een anderen Staat, welken ook, wordt verleend, tevens zal goldon voor den Staat, aan welken de meestbe gunstiging is toegekend. Zou dus, om een voorbeeld to noemen, voor eenig land, het invoerrecht voor eenigerlei vischsoort lager worden bepaald, (lan zou Nederland diezelfde viscbsoort tegen hetzelfde' lage tarief mogen invoeren. Ver strekte de meestbegunsitiging volgons bet trac- taat. van 1S51 zich niet. Slechts koloniale producten en visch vielen er onder. Alle industrie- en land bouw producten daarentegen bleven er buiten. Indi rect konden echter meer producten van de meestbe- gunstiging profiteeren. Nederland was toch door het verdrag tevens gelijkgesteld met België. Indien laatst gemeld land voor andere artikelen de mees'begunsti- gingj zou erlangen, zou Nedei land mede daarvan moe ten profiteeren. Zoolang België tengevolge van de be palingen van het vredesverdrag van Versailles in de positie van meestbegunstiging bjijft verkeeren, zal Nederland daarvan dus mede genieten. Men moet zich intusschen van deze meestbegun- stiging geen overdreven voorstelling maken. Het is betrekkelijk gemakkelijk haar bepalignen te ont gaan en protectionnistisch gezinde landen als Duitschland maken daarvan een gretig gebruik. De meest aangewezen methode daartoe is het brengen van allerlei specialisaties in het tarief. Nemen wiji eens aan, dat Nederland de meestbegunstiging heeft op heti stuk van de kaas. (Dit beteekent dan, dat wan neer bijv. het invoerrecht op kaas voor Zwitserland verlaagd wordt, hetzelfde voor Nederland moet ge schieden. Wat gaat men nu echter doen? Men maakt niet één invoerrecht voor kaas, doch verschillende invoerrechten voor iedere soort kaas, on verlaagt dan alleen do invoerrechten voor do soorten, die in /.witsorland gemaakt wordon. Do meestbegunstiging helpt Nederland dan. niets, omdat hot de kaassoor-t ten, waarvoor het latera recht geld, toch niet fabri ceert. Een soortgelijk resultaat bereikt men soms door het lagere invoerrecht aan bepaalde maanden van het jaar te verbinden. Men bepaalt bijv. dat Italië be paalde tuinbouwgewassen gedurendje de maanden No vember tot Mei tegen een lager recht mag invoeren. Krachtens de meest begunstiging geldt dit dan ook voor Nederland. Maar Nederland heeft aan dio meestbegunstiging niets, omdat het deze gewassen in de wintermaanden toch niet invoeren kan. Uit het voorgaande volgt, dat op de beteekenis der meestbegunstiging heel wat valt af té dingen. Het was dan ook van het hoogste belang, dat bij de on derhandelingen over de herziening, van het verdrag gepoogd werd hier meer waarborgen te krijgen dan in de „meestbegunstiging" zonder meer lag opgeslo ten. Daarvoor was de gelegenheid schoon., omdat Ne derland tegenover de 'Duitsche rsgeering een goeden troef in benden had. In 1920 toch is aan Duitsch land voor den tijd van tien jaar een crediet van f 140 millioen verleend, om daaruit voorschotten aan be drijven. die in credietnood verkeerden, te verschaffen. De Duitsche regeering wenschto nu dit crediet voor een zestal jaren te zien verlengd on de rente van 0 pet. op 5H pet. teruggebracht to zien. Goede koop manschap bracht mede, van deze gelegenheid - ge bruik to maken, om belangrijke concessies op bet s'uk der invoerrechten te verkrijgen. Dit was te meer noodig. waar Duitschland in het najaar van 1925 zeer aanzienlijke tariefsvenhooghigen had inge voerd. Jammer gonoeg bleek van die goede koopmanschap hij' de onderhandelaars der Nederlandsche regeering geen spoor aanwezig. Zij hebhon de bntcekenis van 't rrediet voor Duitschland onderschat. Uitgaande van't volkomen onjuiste standpunt, dat de verlenging van het crediet voor Nederland weinig opoffering betee- kende, waren zij maar al te gauw geneigd mot een minimum concessie van Duitschland genoegen ie" né men. De Duitsche concessies waren vier in getal. Daar van had slechts de tweede concessie tastbare betee- kenis. Do eerste concessie was dat Duitschland aan Nederland de onvoorwaardelijke meestbegunstiging verleende voor alle producten. De beperking tot ko loniale producten en visch alsmede de samenkoppe ling met de Belgische meestbegunstiging verviel dus. Schijnbaar was dit een groote vooruitgang, doch in derdaad beteekende hek niets, omdat, zooals wiji hier boven uiteen zetten, het systeem der Duitsche tarief politiek met haar önderverdeelingen in allerlei soor ten van producten de meestbegunstiging tot een aan fluiting maakt. De beteekenis der derde en vierde concessie was niet te bepalen. Zij betroffen den invoer van steon- kolen in Duitschland en de vuorkourtarieven op de Duitsche spoorwegen. De toestand is thans zoo, dat Nederlandsche steenkool niet in Duitschland kan worden ingevoerd en dat de voorkeurtarieven naar Duitsche en andere vreemde havens de belangen der Nederlandsche havens in ernstige'mate benadeelen. i Wat de steenkolen betrof, bad onze regeering van Duitschland de toezegging verkregen, dat het den in- j voer van dit product „welwillend" zou behandelen, j Zij mocht echter niet openbaar maken, waarin die j welwillendheid zou bestaan. Op bet stuk der voor-) .keurstarieven was 't al niet veel boter. Hier bad de Duitsche regeering toegezegd dat Nederland opi een niet al te ver verwijderd tijdstip met de andere vreemde havens niet echter met de Duitsche havens, zou wordon gelijkgesteld. Wanneer dit tijdstip zou zijn aangebroken, bleef echter geheim. Het eenige tastbare voordeel was de tweede con cessie. 'Zij hield tariefsverlagingen in voor een aantal Nederlandsche producten. Do belangrijkste daarvan waren die voor de roode en witte kool, voor de aard appelen cn voor de kaas. Daarnaast bloven echter tal van wonschen van den tuinbouw onvervuld. Zoo bleef-de uitvoer van de goedkoop© soorten boonen zeer bezwaarlijk en was hij voor spinazie en goed- koope soorten doperwten zoo goed als onmogelijk. Voor de tuinbouwstreken, waarvan de producten in het bijzonder voor de Duitsche conserven-dndustrie werden opgekocht, werd de toestand door het ver drag weinig of niet verbeterd. Neemt men daarbij in aanmerking, dat voor de industrie nagenoeg niets was bereikt, dan zal men moeten toegeven, dat het verdrag in hooge mate onbevredigend was en da: de Nederlandsche regeering verre beneden een juiste vervuiling van haar taak is gebleven. En toch moest het verdrag in het belang van ons land worden aanvaard en heeft de Tweede Kamer er dan ookj met groote meerderheid haar goedkeuring aan gehecht. Deze schijnbare tegenstrijdigheid is een gevolg van de bijzondere positie, waarin de Kamer verkeert, indien haar een verdrag ter goedkeuring wordt'" voorgelegd. Zoovn verdrag is Iets geheel an ders dan een wetsontwerp. Eén wetsontwerp,, waarin wel iets goeds voorkomt, doch dat toch in zijn ge heel niet aan de wenschen der Kamermeerderheid voldoet, kan door het aannemen van amendementen verbetetrd worden. E!en verdrag amendeeren kan de. Kamer niet. Immers het verdrag is het resultaat van de onderhandelingen tusschen twee regeeringen en daarin kan niet eenzijdig door een der twee landen verandering worden gebracht. Wilde de 'Kamer dus verandering in het verdrag, dan kan dit alleen be reikt worden door nieuwe onderhandelingen. Inderdaad werd een voorstel om de onderhandelin gen te heropenen en in verband! daarmede de verdere behandeling van het verdrag voorloopig uit te stel len door de afgevaardigden van den Vrijheidsbond! onder leiding van den heer Knottelbelt ingediend. 'Dit voorstel verwierf slechts de stemmen der voor stellers. Naar onze overtuiging nam de Kamer hier een zeer verstandig besluit. Er was van nieuwe on derhandelingen geen enkel resultaat te verwachten. Daarvoor hadden de Nederlandsche gemachtigden de zaak te grondig verknoeid. De Duitsche regeering, die het verdrag reeds door den Rijksdag had zien goed keuren, zou ons hebben zien aankomen met ons ver zoek om de besprekingen te heropenen. Wij zouden onze waardigheid voor niets te grabbel hebben ge- gcoidl Onder deze omstandigheden bleef de Kamer niet anders over dan te beslissen of zij' het verdrag al dan niet zou goedkeuren. Zij koos met overgroote meer derheid voor de goedkeuring. Slechts de leden van den Vrijheidshond on de communist De Visser grappige combinatie! stemden tegen. Wij voor ons achten ook dit eon wijs besluit. Afstemming van hot verdrag zou groote nadoelen met zich hebben ge bracht., De Duitsche regeering had erin toegestemd, dat het verdrag op 2 December 1925 voorloopig in werking zou treden. Dientengevolge was bij den in voer, die sedert dien datum had plaats gehad van producten, die volgens hetverdrag, aan een lager, invoerrecht zouden zijn onderworpen, met betaling van dat lagere recht genoegen genomen. Mochi ech ter het verdrag worden verworpen, dan zouden de voorloopig niet geheven bedragen moeton worden bijbetaald. Het behoeft wel geen betoog, dat ook om deze reden mot de afwijzing van het verdrag de uiterste voorzichtigheid moest worden betracht. Men heeft bij de beoordeeling van het verdrag van sommige zijden een tegenstelling gemaakt -tusschen dc belangen van landbouw en industrie. Ten on- j rechte. De vraag of het verdrag moest worden aan- 1 vaard moest beoordeeld worden uit bet oogpunt van I het belang van het Nederlandsche bedrijfsleven in l zijn geheel. Daarbij moest men zich afvragen of bet i verantwoord was het voor den landbouw verkregene I in de waagschaal te stellen, in ae hoop. dat in de toe komst voor landbouw en industrie beide een gunsti ger regeling zou kunnon worden verkregen. Het ver wondert! ons niet. dat de Kamer in overgrooté meer derheid een dergelijke verantwoordolijkhid niet op zich heeft durven nemen. Het door haar genomen besluit was, ondanks het onbevredigende van bet verdrag, het beste dat in de gegevon omstandighe den kon worden genomen. Mr. P. J. OUD. ven d.d. Juni jl., terzake inzending mutatiestaten naar den toestand op 15 Maart en 15 September. Van alsvoren d.d. 19 Juni jh, waarin de inkoop som voor den secretaris voor de Banno bepaald wordt op f 632. Omtrent deze zaak zijn door den se cretaris nadere inlichtingen gevraagd aan den Pen sioenraad. Van alsvoren d..d. 18 Juni jl., waarin de inkoop voor den bode voor de Banne bepaald wordt op f 88. Van alsvoren d.d. 1 Juli jl., waaruit blijkt dat voor den penningmeester door de Banne nog gestort moet worden f 7.56. Hieraan zal worden voldaan. Bovenstaande (mededeelingen en ingekomen stuk ken worden voor zooveel niet behandeld, voor ken nisgeving aangenomen. Daarna stelt voorzitter aan de orde: Verslag van de op 3 dezer gehouden rietsohouw. In verband met het gerapporteerde worden een drietal nalatigen beboet, terwijl enkele gewaarschuwd zullen worden het maaien voor het vervolg iets eerder te doen. Rondvraag. De heer Helder zegt, dat de beer Koorn bem verzocht beeft: a. mede te deelen, dat bij A. Smit aan de Langerels geen water was; vermoe delijk is bier of daar in den toevoer eene verstop ping Aan Smit zal verzocht worden aan voorzitter op te geven waar bet gebrek zit b. Dat de passeerplaat.sen aan de Noorderpade nog niet voldoende geschikt zijn voor het passeeren. De heer Donker acht beharding gewenscht. Nader zal aan deze zaak aandacht worden geschonken cn zal de secretaris hierover spreken met den heer J. Reuzenaar. Tenslotte bespreekt de heer Rood bet straatwerk met halve steencn in het noordelijk gedeelte van de Tropweere, waaromtrent met don heer Mantel, Hoofdopzichter der Vier Noordor Koggen, overleg zal worden gepleegd. Hierna sluiting met dank. Hot beste gmeesmiddeï! voor ©eai trage lieven, schele hoofdpijn, verateppitnigj en sléchte spijsverte ring Is een dosis Hostér'ls Maagpillen! Deze pillen regelen da vlboiïng dor gal van de lover naar do ingewanden. Nu en dan een dosis Fosterts Maag- pillen verzekert goede werking van lever en inge wanden!, en is hjpfc beste voorbehoedmiddel! 'tegen een slechte gezondheid. Prijd por fTaoon van vijftig versuikerde pflUian f 0.65; ia apotheken en dix>- Juli Vorgaderinf: van het College van Daj?eli]ksch Be- stuur cn van Hoofdingelanden van de Banne Hoog woud en Aartswoud, gehouden ten Raadhuize aldaar, op Maandag 5 Juli 1926, voormiddags 10^ uur. Te genwoordig waren de hoeren K. Slagter, voorzitter, Vv 'Donker Jz., leden van 'Dag. "Bestuur, Jb. Heider, A. Rood Kz. en A. Zijp Cz., Hoofdingelan den. L. Glas, penningmeester en J. Breebaart Dz.. secretaris. Afwezig met kennisgeving de heer D. Koorn. Hoofdingeland. De voorzitter heef de heeren welkom en opent de vergadering. De notulen der horige vergadering worden gelezen en met dank goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen wordt medegedeeld: a. door voorzitter dat aan een tweetal huurders we- gtKS £alatlKhei<l bij' herschouw, boete is opgelegd. b. Door den beer Rood: dat met de losse schuif voor de pomp onder den Boekeiweg door ten Oosten van de Weere bij het spuien een proef is genomen en deze goed beeft voldaan. Het vuile water komt nu niet meer aan den noordkant van den weg. 'Den heer Rood wordt dank gebracht voor zijne be moeiingen Als ingekomen stukken komen ter tafel: Een Schrijven van Ged. Staten dezer provincie, d.d. 9 Juni jl., no. 47. waarbij goedgekeurd wordt tèrug- gezonden het besluit terzake het aangaan van een kasgeldleening van f 2000.—. Een schrijven van alsvoren, d.d. 9 Juni jl., no. 68. waarbij goedgekeurd teruggezonden wordt de aan vulling der politieverordening betreffende den polder i ,de Hooge Weere." Dg genomen beslissing is bereids ter openbare ken- %nis gebracht en de verordening gedurende 30 dagen voor belanghebbenden ter inzage gelegd. Na afloop van dezen termijn zullen 50 exemplaren gedrukt worden. 1 Van den Pensioenraad te 's Gravenhage een schrij- Vergadering van den Raad op Maandag 5 1926, des avonds 8 uur. Aanwezig de leden: J. Ligthart, K. v. d. Oord, J. Waiboer, A. Molenaar, G. Liefhebber, Th. Tromp en i J. Wit. Voorzitter: de Burgemeester. De Voorzitter, de vergadering openende, deelt me de dat de notulen niet op tijd van den drukker zijn ontvangen, zoodat de vaststelling ervan wordt aan gehouden tot de volgende vergadering. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen, De Voorzitter deelt mede, dat van de Directie van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf bericht is ont vangen dat een laagspanningsnet zal worden ge bouwd aan den Leijerdijk, zoodat dan ook dat deel der gemeente zal zijn geëloctrificeerd. Door B.«en W. van do gemeente Nieuw© Niedorp is een ccnfferentie ige-houclen met. B. en W, van Oud© Niedorp, en 'daarbij is medegedeeld, dat B. en W. van Nieuwe Niedorp in beginsel bereid zijn tot het daar- stellen van eon brandspuit te 't Veld Waar evenwel de Raad der gemeente Nieuwe Niedcrp daarvoor nog eon crediet moet verleenen, zullen we een af wachtende houding uienen aan te nemen en nader overleg moeten plegen, Ingekomen stukken: a. Verslag van de Vereoniging van Nederl. Ge meenten over 1025. b. Verslag van den Warenkeuringsdienst in bet gebied Alkmaar over 1925. Ten aanzion van het onder b. genoemde verslag merkt de Voorzitter op. dat in deze gemeente 14 mondelinge en schriftelijke waarschuwingen zijn ge maakt, 2 processen-verbaal zijn opgemaakt, n.1. voor 2 bakkers, wegens den verkoop van- ondeugdelijk brood, waaronder 1 bakker die zich aan dat feit reeds meer dan eens bad schuldig gemaakt. Over de melk is hot oordeel vrij wat gunstiger, 1 waarschu wing is uitgereikt, geen proces verbaal is opgemaakt. 125 Stuks snoepgoed zijn aan de consumptie onttrok ken, zijnde ondeugdelijk. 'De onder a. en b. gonoemde verslagen zullen tot 15 Juli a.s- ter visie worden gelegd. c. Dankbetuiging van M. H. Woutman, d.d. 18 Juni jJ. voor het hem. bil raadsbesluit d.d. 14 Juni J.l. op de moest eervolle wijze verleend ontslag als 'hoofd der o. 1. school te Oude Niedorp. d. Afschrift van het proces-verbaal van opname 1 van boeken en kas van den gemeente-ontvanger, d.d. 30 Juni j.l., waaruit blijkt, dat het kasgeld in over eenstemming met de boeken bedroeg f 14311.19. e. Missive van Ged. Staten d.d. 23 Juni J.l., no. 38, ten geleide van de vastgestelde gemeente-reke ning, dienst 1924. B. en Wl adviseeren de stukken c. tof, on met e. voor notificatie aan te nemen en de verslagen, ge noemd' sub a. en b. voor de raadsleden tot 15 Juli a.s. ter visie te leggen. Overeenkomstig het advies wordt door den Raad besloten. f. Schrijven van M. H. "Woutman d.d. 29 Juni j.l.. daarbij verzoekende hem wegens vertrek naar elders ontslag to willen verleenen als lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. g. Alsvoren als lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. B. en W. adviseeren het onder f. en g. gevraagd ontslag eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de in gemelde functies aan de gemeente bewe zen diensten. Conform' het advies van B. en W. wordt besloten. 2. Voorstel van B. en W. tot herbenoeming van don gemeente-opzichter J. A. M. Keet. De Voorzitter licht toe, dat de heer J. A M. Keet bij raadsbesluit van 13 Mei 1925 voor 1 jaar is be noemd tot gemeente-opzichter en B. en W. stellen nu den Raad voor den heer Keet als zoodanig op nieuw te benoemen. Overeenkomstig dit voorstel wordt door den Raad besloten. Een nieuw hoofd der o. L school, 3. Benoeming van een hoofd! der o. 1, school ito Oude Niedorp, De voordracht bestaat uit: No. 1. L J. Scbroevers, onderwijzer te Bgmond aan Zee; no. 2, J. Meijer, onderwijzer te de Rijp; no, 3. K. van der Ham, wnd. schoolhoofd te Oudo Nie dorp^ De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen éen schrijven van verschillende ouders van leerlingen der openbare lagere school te Oudo Niedorp, met het verzoek den heer Van den Ham t© willen benoemen als hoofd der o. 1. school te Oud© Niedorp. De Voorzitter zegt, gebruik ts maken van de hem bij de gemeentewet verleende bevoegdheid sn schorst dc openbare vergadering. heropening van de openbare vergadering word(t door geen der leden het woord verlangd en tot stem ming overgaande wordt de heer I. J. Schroevers met 5 stom men,als hoofd der o. 1. school te Oude Niedorp benoemd; op den heer Van der Ham werden 2 stem men uitgebracht, 4. Voordracht van B. en W. tot wijziging der ge- meentebegrooting, dienst 1926. Overeenkomstig do voordracht van B. en W. wordt de gemeentebegrooting, dienst 1926, gewijzigd, 5. Voorstel van B. on W, tor verhuring van do dubbele arbeiderswoning te Zijdewind." B. on W» etellon den Raad voor de dubbele arbei derswoning te Zijdewind, to verhuren aan W. A. Ver haar, vanaf 22 April 1926 voor f 3JX) por week en ua a N. Ursem, vanaf 13 April 1920, eveneens voor f 3.50 per week. Conform dit voorstel wordt door den Raad! besloten. 6. Rondvraag. De heer Wit informeert wanneer het nieuwbe noemde hoofd der o. 1, school in functie moet treden. De Voorzitter zegt ,dat niet bekend tis wanneer B. oi£ W. van da gemeente Egmond' aan Zoo den hoer Schroevers ontslag zullen verleenen. IWel zullen B. 'en W. van Oude Niedorp, hun best doen den heer Schroevers zoo spoedig mogelijk in functie te doen treden. De wegverbreeding te Moerbeek. De heer Waiboer zegt, dat voor de wegverbreeding te Moerbeek do gemeente het) hare heeft bijgedragen en het nu wel wenschelijk is dat. B. en W. een3 gaan zien of de.verbreeding naar hun zin is uijtgevoerd. De Voorzitter zegt, dat B. on W. met de opmerking van den heer Waiboer rekening zullen houden. De heer Van der Oord vraagt, of door den heer Waiboer wordt bedoeld d«e verbreeding op den hoek of de wegverbreeding die reeds heeft plaats gehad en of het dan soms de bedoeling is dat die wegverbree-1 ding wordt voortgezet tot Nagelhout, De heer Waiboer licht, nader toe, dat hij bedoelde de verbreeding, die-reeds beeft plaat9 gehad aan het einde van de West er Moerbeek. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergade ring gesloten. DE GELUKKIGE INITIALEN. 'Gisteravond wilde de loopknecht J. V, op don Nieu wen Binnenweg te Rotterdam bij den boek van de Mathenessërlaan een stilstaande tram aan den lin kerkant voorbij rijden. Van de andere zijde kwam. een motorwagen van lijn 7 en hoewel de bestuurder I iiit alle macht remde, kon hij niet verhinderen, dat J. V. aangereden word en onder den wagen ver- j dween. Tengevolge van de gladheid der rails gleed de wagen nog ruim 8 meter door. Toen de tram een- maal stilstond, kroop J. V. echter ongedeerd onder don wagon vandaan. Hij had de tegenwoordigheid van geest gehad zich aan dën baanschuivor vast te klemmen. Terstond groep hij zijn fiets cn vervolgde bedaard zijn weg. Een ander, die eveneons de initialen J. V. voert. ?at gisteravond in de Siieltjosstraaf op den bok van een met zware ijzeren buizen geladen sleeperswa gen. In een bocht sloeg de wagen om. J. V. viel van den hok en kreeg drie huizon, die elk ongeveer 700 ï\g. wogen op het lichaam. Voor alle zekerheid is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingei ver voord, waar bleek dat hij mot een schrammetje vrij gekomen was. Hij kon terstond te voet naar huis gaan. WEGENVERBETERING. Het propaganda-comité voor wegenverbêtering heeft.in een brief aan do leden van de Tweede Ka mer als middel, waardoor bespoediging van de uit voering van de wegenverbotering zal kunnen worden bevorderd, aanbevolen, in plaats van, of nevens de mogelijkheid tot het verstrekken van voorschotten, do gelegenheid te openen, de noodige middelen te vinden door het sluiten van leeningen, waarvan de rente en aflossing gewaarborgd zijn door de op brengst van de Wegenbelnsting. Voorts geeft het dringend in overweging, de instel ling van een wegencommissie als adviseer end col lege alsnog in de wegenbelastingwet op te nemen. PE. VERGANE TERSCHELLINGER LOODS- SCHOENER. De voor het onderzoek naar den vermisten loods- schoener uitgezonden mijnvegers zijn Maandagmid- I dag wogens het onklaar raken van een der schroe ven naar Nieuwediep teruggekeerd. Zoodra dit euvel hersteld is, zullen de booten 'opnieuw naar zee ver trekken. OM EEN HOND. Op rjen straatweg bij Willcmsdorp is gistermorgen de luxe-auto van den heer Max van Straten te Am sterdam, geheel vernield, doordat men bij het uit wijken voor een hond tegen een boom reed. De chauf feur kreeg een fractuur 'aan de ribbenkast en even-

Schager Courant | 1926 | | pagina 1