Feuilleton. Eenmaal Yoet aan boord als zijn patroon, snijwonden aan hoofd en gelaat. Beiden werden door den heer Moolhuyzen, arts te Dubbeldam, in zijn auto naar het ziekenhuis t9 Dordrecht vervoerd. WATER VER ONTREINIGINQ DOOR VOGELS. In Engeland heeft men zich ongerust gemaakt over de vermeerdering van de duiven in sommige plaatsen (W, Londen), waardoor voedsel maar vooral het water verontreinigd wordt door de uitwerpselen der vogels. Hetzelfde gevaar zou dreigen van zee meeuwen, die door het eten van alleplei onrein voed sel vaak voor den mensch schadelijke bacillen in hun darm zouden herbergen. Als dit zoo was, dan zou Amsterdam1 inderdaad eveneens gevaar loopen, daar hier zoowel meeuwen als duiven in grooten getale voorkomen. Maar ge lukkig is het gevaar uiterst gering. Den bacteriolo gen van waterleidingen was het reeds lang hekend, dat sommige toevallige verontreinigingen van het drinkwater veroorzaakt werden door uitwerpselen van vogels, maar de soort van bacillen is bijna nooit schadelijk voor den mensch. De eenige bacil, die bij vogels voorkomt en biji den mensch ziekten kan ver oorzaken, is de bacilluspsittacöiss, een bacil, die ver want is met den paratyphus bacil. Dat echter ziekten bij den mensch door deze verontreiniging zijn voor gekomen, is nog onbewezen en het gevaar zal dus wel heel gering zijn. Er is nog geen reden om onze Jordaners en overige bevolking hun duivenplatfeen te verbieden. HOE TREURIG. Gistermorgen kwam de landbouwer G. P. Hilhorst te Eemnes-Binnen met een voer hooi zijn erf oprij den, juist toen zijn dochtertje spelende naar buiten kwam. Zonder dat de vader het merkte, werd de kleine door de wielen gegrepen en gedood. ARRONDISS. RECHTBANK TE ALKMAAR* Zitting van Dinsdag 6 Juli. Heden geen nieuwe zaken. Uitspraken van de zitting van Dinsdag1 29 Juni. Theodorua Anth. Heddiea, Spanbroek, boüendief- «tal, f60 oef 60 dagen. Nan Wagemaker, Wieringen, rijwieldiefstal, 8 maanden voorwaardelijk met 3 proefjaren. Harmen. Scheg-er, Twisk, f30 of 30 dagen etn betaling van f25 schadevergoeding WIERINGER WAARD. Bij de jl. Zondag gehouden AtMetiekwedstrijdani te Haarlem hebben twee leden van onze gynmas~ tdèkvereeniging „Olympia" zich kranig gehouden, vooral de hr. K. Schenk Jz. Deze beaafde nL 't kampioenschap .met den hink-sfeap-sprong (13.18 M.) een 2en prijs hoogspringen met aanloop (1.60 M.) en een 2en prijs verspringen met aanloop (6.18 H.), terwijl' de heer K. Koster een 3en prijs heeft behaald met 1500 M. hardlbopen in 4.50% m. WIERINGERWAARD. Dezer dagen had Gerb. Kistemaker het ongeluk in een hooivork te trappen. Hij liep op bloote voeten. De punt van de vork kwam boven op den voet te voorschijn, zoodat het tamelijk raak is geweest. Nog erger was^t Dinsdagmorgen met Jo. Klouwers, die bezig was met hooispitten. Terwijl' hij bezig was het hooi uit 't gat te 'werken, ^viel' de hooigraaf naar beneden en kwam op zijn hoofd terecht. Hevig bloedend is^ hij naar Dr. bohrodèr gegaan, die de tamelijk diepe wond direct heeft genaaid en het hoofd heeft verbonden. Gelukkig was het 's middags heel goed. Het had veel1 erger j kunnen zijn. ANNA PAULOWNA. Politie. Gevonden: een heerenrijwiel. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. ANNA PAULOWNA De postduivenvereeniging „Altijd Verder" heeft voor 't eerst een wedvlucht gehouden uit het bui tenland en wei' van uit Lier (België). Om 8 uur werden de duiven losgelaten. Zij hadden met een zwaren N.O. wind te kampen, zoodat zij pas om 12 u. 10 hun hokken wiaer bereikten. "Voor de twee eerste winners waren 2 eeire-diplbma's ter beschikking gesteld. De uitslag waa: 1. M. Tijben, 2, 10 éhx 13 Gebr. Hagewoning; 6 en 8 Th. Rooms; 7 en 15 C. de Yliegher; 3, 11 en 12 Gebr. Van den Burg; 4. J MeijlELnk; 5.. Gerings3 9. Gebtf. Spigt en 14. Gebr. Van den Berg. OUDE SLUIS. m Nadat Mei- G. Brouwer, West-Friesche dijk al hier, vorige week het 75e pakje Pleines' zeeppoeder bij den winkelier H. O. Veltman had gekocht, zond rij hiervan de omslagen op aan de PMnes Zeep- j fabriek, welke firma voor deze. omslagen een Zwaar verzilverd oouvert beschikbaar stelt. Na eenige I dagen ontving zij bericht, dat niet alleen het cou vert haar toegezonden werd, doch dat rif tevens 1 als 500ste inzendster eigenares was geworden van een prachtig gedecoreerd eetservies. Wel een buitenkansje. DE GRENSREGELING VAN HAARLEM. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft thans een communiqué over de grensregeling uitgegeven. Daar uit blijkt dat bet bericht, dat Haarlem, volgens het voorstel van Ged. Staten, aan Heemstede een scha devergoeding zou moeten betalen van f 2.100.000, verdeeld over 20 jaar, juist was. De eerste betaling is gesteld op 1 Mei 1927 en bedraagt f 200.000. Ver der elk jaar f 10.000 minder. De bedoeling is de grenswijziging 1 Mei 1927 te doen ingaan. In een geheime vergadering is de brief van Gedep. Staten besproken. Indien inderdaad de .totstandko-i ming van de grenswijziging afhankelijk zou zijn van het betalen van een schadevergoeding aan de ver kleinde gemeente Heemstede, dan, zoo was de Haar- lemsche raad van oordeel, zou een billijk bedrag voor Haarlem geen beletsel behoeven te zijn. De ken nisneming van het bedrag van f 2.100.000 heeft ech ter teleurstelling gehaard. Evenwel heeft de raad overwogen, dat. de noodtoestand, waarin Haarlem tengevolge van de enge begrenzing verkeert, thans tot öen zoodanige hoogte is gestegen, dat zeifs deze last zal moeten «worden gedragen, indien zonder de zen maatregel de huidige toestand zou worden be stendigd. De raad heeft aan Ged. Staten medege deeld, dat bij, zij: het zeer noode, uit hoofde van die meer dan dringende noodzakelijkheid, in de voorge stelde grenswijziging met zoo groote schadevergoe ding berust. WORST VAN BEVOREN VLEESCH? Bij: de bespreking van het invoerverbod van versch vleesch in Engeland en de circulaire van onzen mi nister van binnenlandsche zaken over het aankoopen van binnenlandsch vleesch hier te lande, teekent het Alg, Ned. Landbouwblad het volgende aan: „Als onze inlichtingen juist zijn, schijnt er met het ingevoerde vleesch iets te gebeuren dat niet in over eenstemming met het streven van den minister is om het gebruik van versch vleesch in ons land te be vorderen en waaraan o.i. om verschillende redenen paal en perk moet worden gesteld. Het ingevoerde bevroren vleesch zou nl. in een vons genoemde vlepsch war en fabriek tot worst worden verwerkt en als worst van inlandsch vleesch worden verkocht. Als dit inderdaad juist is. iê dit niet goed te pra ten. Daarenboven meenen we, dat wanneer bevroren vleesch ontdooid is, het direct gegeten moet wor- den,, omdat het anders spoedig tot bederf overgaat. 1 Het lijkt ons dan ook niet zonder gevaar om dit be vroren vleesch tot worst, die niet direct gegeten wordt, te verwerken. Het ingevoerde bevroren vleesch moet zijn bestemming van een goedkoop volksvoed- sel te zijn, behouden en daarom in den vorm. waarin het wordt ingevoerd, aan den consument worden af- geleverd." ONGEVAL. Gisteren is de 36-jarige schilder C. uit Lemiers op de mijn Willem Sophie te Spekholzerheide door een glazen dak gevallen. Biji kwam terecht op een in werking zijnde machi ne. De dood trad onmiddellijk in. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. ERNSTIG ONGELUK. De arbeider C. uit Vaals is op de brikettenfabriek van de Staatsmijn Wilhelmina tusschen een Jacobs- ladder bekneld geraakt en zeer ernstig inwendig gewond. Eén der ribben drong in de longen. C. is naar het hospitaal te Heerlen vervoerd. Men vreest voor zijn leven. VERBRANDE VOGELTJES. In de Tel. lezen wij: Een kerel, die een hond heeft laten verhongeren, kreeg laatst veertien dagen. Niet: veertien dagen hongeren, wat de juiste straf zou zijn geweest, maar veertien dagen brommen met netjes op tijd zijn ge kookte potje. In ieder geval twee weken, die de volks- conscientie goed doen. Nog een paar andere flinke „douwen" werden den laatsten tijd uitgedeeld wegen9 grove dierenmishan deling, men zou zoo zeggen: wij gAAn vooruit! - IJdele hoop! Onzen kinderen leeren wij liefde voor de levende natuur. Wij geven hun albums met plaatjes van vo gels en visschen om hun belangstelling op te wekken, wij noteeren dankbaar dat straatjongens een uit het nest gevallen vogeltje naar de politie brengen. Vroe ger zou het dier gemarteld zijn. Wij richten ver-' eenigingen op tegen trekhondenexploitatie, voor be scherming van vogels, dieren in het algemeen wij meenen in volle oprechtheid dat wij winnen aan be schaving en dan neemt plotseling de afd. Texel van de Ned. Vereen, tot bescherming van pieren een mo tie aan, waarin met collectiviteitsgoedigheid en de N. V. t. b. v. D. is een nétte vereeniging wordt be sloten: zich tot de autoriteiten te wenden, met het verzoek, niet meer in den vogelbroedtijd duinen af te branden. Wellicht zullen „de autoriteiten" dit verzoek over wegen Inmiddels zoover zijn we nu. Met al onze beschermende maatregelen. Dat wij in den vogelbroedtijd duinen afbranden voor bebos- sching. En op Texel, hèt vogeleiland. Een cirkel van vuur daar binnen de jonge vo gels, die er nog niet bovenuit kunnen vliegen haasjes en konijntjes zoo groot als vuisten, die heen en weer rennen in doodsnood. Alles is veroordeeld door een of ander net mensch tot dood door verbranding. Men stelle zich voor de oudere vogels, die hun kroost zóó zagen omkomen, onmachtig fladderend bo ven vlammen en rook. Er behoort een nog beheerschter pen voor dan deze, om te schrijven: Men vraagt zich af, waarom dit werk niet werd gedaan toen er van broeden nog geen sprake was Men vraagt zich inderdaad af. Onder meer waarom er toch geen lijfstraffen meer bestaan en hoe „de autoriteiten" een brandplekje op hun breeden rug zouden vinden voor elk verkoold vogellijkje. En of Bonnot niet een beter mensch was. Bonnot was een der gevaarlijkste Fransche auto bandieten. Als hij met politie-agenten vocht tot de dood er op volgde, volgde altijd de dood van den agent. Maar in zijn vrijen tijd kocht hij gevangen vo geltjes op om die vrij te laten. Dèt was zoo zijn genoegen. Onze „autoriteiten" vechten niet met politie-agen ten. Zij verbranden alleen maar vogeltjes. Die niet gewapend zijn. AARDVERSCHUIVING. Uit Valkenburg, 6 Juli. Door den zwaren regen val heeft gisteravond een grondverschuiving plaats gehad te Hazelerhof. Hier kwam een groote aard- massa naar beneden tegen de woning van H. De wo ning werd op verschillende plaatsen gescheurd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. H. COLIJN. Naar „De Stand." verneemt is den heer H. Colijn de gezantschapspost te Washington aangeboden. Deze heeft daarvoor bedankt. AUTOBUS OMGESLAGEN. Gisteravond is bij het hotel Klein Hamdorff In de nabijheid van Laren een autobus met kermisgasten (van de firma Ihle) omgeslagen. Zes personen werden zoodanig verwond, dat ze naar het St. Jans Zieken huis te Laren moesten worden vervoerd. ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ SOESTDUINEN. Maandagavond omstreeks tien uur kwamen twee officieren van de Militaire Luchtvaartafdeeling te Soesterberg op een motor aangereden in de richting Soest. Nabij het Station Soestdüinen kruist de straat weg de spoorbaan. Op dat oogenblik waren de slag- boomen gesloten. De bestuurder schijnt dit niet ge zien te hebben, want hij reed met zijn motor tegen een dezer boomen op, en wel met zoo'n vaart, dat de motor geheel defect geraakte. De duo-rijder werd wel tien of twaalf meter weggeslingerd. Hij is tengevolge van de bekomen verwondingen Dinsdag te ongeveer 12 uur middags overleden. De overledene is de sinds kort gehuwde le luitenant J. H. Mulder, te Bilthoven woonachtig. De bestuur der, de 2e luitenant J. Haasnoot, heeft geen letsel bekomen. De motor zou niet van licht voorzien geweest zijn, naar de politie verklaarde. VERVOERVERBOD VAN VEE. Zooais uit de jongste Staatscourant blijkt, heeft de minister van Binnenlandsche .Zaken en Landbouw een verbod van vervoer afgekondigd in 'n strook van 300 Meter (gerekend van de grens) voor herkauwende dieren en varkens, voor zooveel het betreft de grens langs België. Geleerd door de ervaring zijn tevens daarin opgenomen, de grensplaatsen Bocholtz, Wit- tem en Vaals, voor wat betreft de Oostelijke grens. Ten einde den grensbewoners-veehouders zoo min mogelijk last te bezorgen, heeft de directeur van den Veeartsenijkundigen dienst den betrokken inspec teurs aangeschreven, voor welke gevallen naar zijn meening, aïgemeene ontheffingen van het vervoer- verbod kunnen worden verleend, onder de daarbij medegedeelde voorwaarden. WINKEL. De levering van basaltslag, benoodigd voor het jaar 1926, is opgedragen aan de Nederlandsche Basalt- Maatschappij te Zaandam. WINKEL. Voor de betrekking van Hoofd der School voor Lager en Uitgebreid Lager Onderwijs hebben zich twee sollicitanten aangemeld. OUDESLUIS. Zondag j.1. zou D.O.S.K.O. I bezoek 'krijgen van S.V.S. Il'voor de nederlaagwedstrijden. S.V.S. II bleef echter zonder kennisgeving weg. Zondag a.8. komt Nieuwe *Niedorp I. ^BETOOVERD" MEISJE TE SLIEDRECHT. De Telegraaf doet het volgende verhaal: In Sliedrecht is iets wonderbaarlijks te zien: „een betooverd meisje». dat door den geest van haar buur vrouw behekst is en niet zal genezen, vóór de toove- nares door een zegenbede de betoovering verbroken heeft." Gaan wij weer terug naar de middeleeuwen? Zijn er inderdaad geheimzinnige krachten, die op het zie ke meisje ten kwade inwerken? Of heeft men hier te doen met een handigen exploitant van het op het platteland nog niet uitgestorven bijgeloof?. Het antwoord op deze vragen vindt men vanzelf, wanneer men de geschiedenis van het betooverde meisje volgt. Op den Dijk te Sliedrecht, wijk D 15, woont de fa milie V. De 19-jarige Gezina V. is reeds sedert een half jaar lijdende aan een eigenaardige ziekte. Zij lijdt aan een soort vetzucht, wat bij haar kleine ge stalte te meer opvalt. Bovendien is zij vaak bedlege rig en zwak van hoofd. De huisdokter zat met het geval verlegen. Zoo kwam men er toe elder3 medi- schén raad en voorlichting te zoeken. Een buurvrouw, die achter de woning van de fa milie V. woont, de bejaarde vrouw M., wist er wat op. Men moest eens den tooverdokter van Gorin- chem raadplegen. En dus trok vrouw V, met haar dochter naar Gorinchem. De tooverdokter bleek een eerzame zadelmaker te zijn. die bij wijze van bijver dienste als tooverdokter praktijk uitoefende. Nauwe lijks had hij het meisje gezien, of zijn diagnose stond vast: het meisje was behekst dopr een tooverkol. De moeilijkheid was nu, de tooverkol te ontdekken. Want die alleen zou in staat zijn de betoovering te bezweren. Vrouw V. nam de uitspraak van den tooverdokter onmiddellijk aan als de eenig juiste oplossing. War ren de boomen op haar land niet verdord? Wat? vroeg de wonderdokter. .Zijn de boomen op uw land verdord? Dan moet u de toovenaarster zoeken in uw naaste omgevign! Doch hoe uit te vinden wie die kwade geest wel was? Ook daar wist de wonderdokter raad odu „Ga naar huls", zoo orakelde hij, „en "de vrouw, die het eerst naar den welstand vaii je dochter vraagt, beeft in baar binnenste den kwaden geest, waarmee het ongelukkige kind behekst lal Zij is de hoofdpersoon!" - Hij prevelde een formule en begon een wonder- drank te bereiden, die hij vrouw V. ter hand stelde. „Laat zoo sprak hij verder de tooverkol drin ken van dezen drank en zij zal bereid zijn, je dochter te zegenen, zoodat de betoovering ophoudt en zo weer gezond en vroolijk wordtl" Verheugd ging vrouw VI. naar huis, vergezeld van het zieke kind. En groot was haar verwondering, toen zij nauwelijks thuis gekomen, werd aangespro ken door haar buurvrouw, mej. K., die belangstel lend vroeg: „hoe gaat 't nou met Gezina?" Geen twijfel mogelijk, mej. K. was de tooverkol, de kwade geest! Fluks werd een familieraad bijeen geroepen, waar aan deelnamen: vrouw V„ de zieke dochter Geziena, vrouw M.. de buurvrouw, die den goeden raad had gegeven en de bejaarde vader van. vrouw V. Eenige dagen later, om elf uur in den morgen, werd met een krijgslist buurvrouw K. uit haar huisje gelokt. „Ach vrouw K., kom eens gauw even kijken", zoo riep vrouw V. haar buurvrouw toe. En vrouw K., die nooit veel bi) de buren aan huis kwam. ging. terstond kijken, want ze dacht, dat er iemand was flauw ge vallen. Wat „de tooverkol" vertelL Geven wij nu even het woord aan vrouw K., om haar wedervaren van dien ochtend te vertellen. „Ze hadden al dikwijls raar gedaan", aldus vrouw K., doelend op haar buren. „En altijd hadden ze het over tooverij gehad. Maar zoo vreemd als dien mor gen heb ik ze nog nooit gezien. Ik kom goedsmoeds binnen en daar zit heel de familie om de tafel. Is er soms een jarig? vraag ik. Toen deed de ouwe man het woord. Ja, vrouw K., zei hij, je bent nou hier gekomen en we zullen 't je maar eens goed zeggen. We weten d'r alles van." „Wat weet je dan zoo" al", vraag ik. „Dat jij met je geest in huis komt. Dat meisje heb je in je macht. En 'de boomen in het land staan to verdorpen. 'Dat meisje, dat zoo zwaar wordt, heb jij zoo gemaakt. En nou eischen wij, dat je er een eind aan maakt. Ontken maar nietl Wij hebben de proef genomen met den bijbel op tafel en de sleutel beeft gedraaid naar je buis." Ik begreep er niets van. En daar zegt het zieke meisje: nou is het tijd voor een glaasje wijn. Een flesch wordt ontkurkt en ze scnonken in. Maar of zij nou uit twee flesschen hebben geschonken, weet - ik niet, want ze hielden me den beelen tijd aan de praAt. De wijn smaakte zurig en ik voelde m'n lip wegtrekken. Toen ik het op had, wilden ze, dat ik het meisje zou zegenen. Ik raakte d'r heelemaal van oversruur en wilde naar huis, omdat 't de tijd was, dat m'n zoon thuis moest komen om te eten. Maar ik mocht niet weg. „Nou ben je hier, nou blijf je hier", riepen ze allemaal door elkaar. En de dochter vro^j maar: „je moei me zegenen, want jij kan tooveren!" Vrouw V. drong aan: zeg nou „God zegen je", dan gaat het goed met m'n dochter. Ze boden mij f 100 als ik haar beter maakte. En toen ik zeide dat ik niet verlegen was om geld. dreigden ze. degene die het meisje in zulk een toestand had gebracht te zul len wurgen. Toen was 't genoeg. En ik stond op om weg te gaan. De oude vrouw M. was de deur uitgegaan en van die gelegenheid wilde ik gebruik maken om ook heen te gaan, maar zij gingen vóór de deur staan, en wil den mij er niet uitlaten Mijn dochters riepen me en ik antwoordde „dat ik er niet uitkon", Intusschen was m'n zoon thuisgeko men. En toen hij hoorde, dat ze me vasthielden, ging hij naar het huis van vrouw V., en trok aan de bel. „Jo moeder mag er niet -uit,, al wordt het vier uur", riep vrouw V., „want je moeder heeft het ge daan". De jongen "heeft toen een trap tegen de deur gege ven, waarop ze hebben opengedaan en ik weg kon. Thuis gekomen, vonden ze allemaal, dat m'n lippen Mauw zagen en als het ware weggetrokken waren. Later kregen m'n lippen weer de normale kleur en ging dat trekkerige gevoel in m'n lippen weg. Eerst vier dagen na het gebeurde hebben we bij de politie aangifte gedaan van het geval. Tot zoover het .verhaal van mej. K. De politie zal de verbalen ter beschikking stellen door A. S. M. HUTCHINSON, Voor Nederland bewerkt door W. J. A. ROLDANUS Jr. 25. BOEK IV- Waarin het verhaal begint te rammelen:. HOOFDSTUK I. Een baJooaiscène en iets over saucijzen. I. Den dag, dat Gearge zjj3fl Mary achterliet in het kleine kosthuis in Meatih Street, Bafefeersea, kwam Bill Wvvern ha een afwezigheid van een week naar Palffciey HUI terug. Zijn Margaret was zijn eersfee gedach.be bij zijn komst. Door de scherp fee van Mr. Marrapitfs pog was het jonge meisje gedwongen niet door middel: van de post te oorresponideeren, maar met behulp van een postbox in het gat van een boom in het heosterpark van Heron's Holt, waar zij ook elkaar tersluiks ontmoetten. Toen Bill den dag van zijn terugkomst den boogen muur'overklbm en zich een weg tussohen de struiken 'baande, zag hij zijn geliefde niet ia het prieel, waar zH hun rende»- vous haddon dus .zocht en vond hij een brief. Een veel' te klein briefje voor een minnend hart, Mr. Marrapit, zoo luidde het, had koude gevat en lag te bed, zoodat Margaret haar Bill1 dien mid dag niet ontmoeten kon Haar vade.r moest voort durend verzorgd worden; zij kon onmogelijk zeggen wanneer rij vrij zou zijn. Zij hoorde hem nu weer roepen, zy moest dadelijk naar ham toe. Veel liefs. Geen tijd om meer te schrijven. n. e Deze regels verkilden B£H;8 hart. Zijn liefde, die bang werd bij iedere schaduw van twijfel, had iets zenuwachtigs. De week, die hem van Margaret gescheiden gehouden had, was de langste tijd ruimte, waarin rij elkaar niet omhelsd hadden, sedert rij tot de ontdekking van elkanders liefde gekomen waren. Was het; niet mogel'ijk, zoo mar- j telde hij zichzelf, dat tijdens ffijm afwezigheid zijn beeld uit haar hart weggevaagd was. TaHooze hal- den uit zy'n eigen verhalen, die aldus geleden had den, rezen pp om hem te verzekeren, dafc zulks in derdaad mogelijk was. Hoe meer hij erover peinsde, des te waarschijnlijker heek hot hem toe. Bedtijd vond hem wanhopig. Vol angst en beven Eep hij zijn kamer pp en neer. De gedachte aan slaap met dien duivelsohen twijfel om zijn kussen te schudden was onmogelijk. Leunend uit zijn .raam, keek hij op naar de sterren en kreunde; slóeg rijn oogden neer naar het grasperk, dat zillverde in den maneschijn, en sprong op onder den prikkel1 van een plotselinge gedachte. Het was een nacht als voor mirnnekootzen bestemd. Hü zou het open raam van zijn Margaret zoeken, haar uit haar bed flui ten en dezen' vervlóekten twijfel, tot werkelijkheid brengen of den giemeenen ellendeling dood slaan. Het was een bedelende gedachte en Bill begon te fluiten tot hij zich bedacht, op. welke wijze hij een van zijn eigen helden op die missie uitgezonden zou hebben. .„Donkere oogen, vreemd glanzend uit eem bleek strak gelaat," zioo zou. hij geschreven heb ben. BiJTs oogen waren helder kinderlijk blauw, wat weinig strookte met zijn eigen opvatting van de rol, die hij zou gaan speldn; maar zich hullend in melancholie, ging hij zijn kamer uit en liep de trap af. t Zijn neveIingsbuELterrier Abiram, die in den hall1 sliep, trommelde een roffel' van welkom op den grond. „Koest," zeide Bill' gemelijk. De „trouwe hond", die troost geeft aan het ge wonde hart, is iets heel aardigs in romans; Abiram had geen opvoeding gehad voor die rol Deze hond verbond in rijn gedachten rijn meester niet met melancholie, die gekoesterd moest worden, maar met wilde geestdrift, die een opgewonden stemming gaf en vereisohte. Zijn instinct zeidë het wijtoe dier echter, dat de toon van dit bevel bewees, dat hij van welk wild spelletje ook buitengesloten1 zou worden. Het was niet uit te houden. Duis hield Abiram, om allen argwaan in slaap te wiegen, op met trommelen; stond op, toen Bill voorbij was; sloop hem ter sluiks na; sprong, toen de deur geopend was, met vroolijk geblaf het maanlicht in. Bang Kor ah en Dathan in bun kennels wakker te «uilen maiea, al* hij bevelen schreeuwde, ftoot Bill Abiram en beval1 hem onder bedreiging van zware straffen weer naar binnen te gaan. Abiram sprong en dartelde als een jong lam. op het grasperk. 1 Toen bevelen niet hielpen, beproefde Bill het met werptuigen. Abiram dacht echter, dat 't een spel letje was, en werd nog doller. „Heel goed," bromde Bill' tussohen zijn tanden. „Heel goed. Daar zal je pleirier van hebben. Wacht maar tot je dicht genoeg bij me bent om je te pakken." Dan liep hij 't grasperk over en den weg af; Abiram genoeg in de achterhoede, om'niet bin nen het bereik van rijn meester te komen. Bill! ging den muur, waarover hij' ander* Idiom, om in het heester perk te komen, voorbij1 en liep voor de tweede maal' het hek door en de laan op. m. Heel goed wist hij het raam van rijn aangebede ne. Van uit de heesters had rij 't hem gewezen.. Nu zag hij met bonzend hart, dat 't raam open stond, zoodat de nachtelijke briesjes, zich vrij vermengend met de geuren van haar kamer, onge hinderd rijn liefde-signalen tot haar dragen konden. Hij Het een zacht gefluit hooren. Het was hij voelde het niet luider dan 'b zenuw achtig kloppen v-an rijn hart, dat erop volgde, Weer floot hij en nogmaals. Dan een gen toe! in de kamer. „Margaret!" riep hif zaoht. „Margaret." Zij verscheen. De .gezegende maagd lleunde het raam uit. Om haar gelaat viel' het lange donkere haar in rijke lokken; haar mooie nachtjapon, laag toegeknoopt, deed hem iets zien van haar sneeuw blanken, mooi geronden boezem. „O, Bill'1" nep .zij, terwijl rij" haar armen uit strekte. Dan keek rij neer op haar eigen persoon tje en trok zich vlug terug. Toen zij weer terug kwam, was de zachte ronding van haar tweeling- borsten niet meer zichtbaar. Zü had haar nachtjapon "dicht geknoopt. „O, Bil'!" „O, Margaret!" „Waf!" blafte Abiram in zenuwversoheurende verwelkoming. „Waf!" De gezegende maagd vluchtte. BiH trapte. Abi ram kreeg een gedeelte van den trap fee pakken; waggelde terug over het grasperk, terwijl aajn kwi»- peÉènde staart rijn blijdschap uitdrukte, dat hij rijn beleefdheid getoond' had door een dame goeden nacht te wenschen en tevens als -een edelman in staat te zijn een trap aan te nemen. 1 Bill fluisterde op den adem van het briesje: „Het ia veilig. Hij is weg." i Geen antwoord. Bevend van angst, dat dat af schuwelijke „Waf' het geheelè huis wakker ge maakt had, lag de gezegende maagd met de de kens over haar ooren getrokken in bed. Margaret zette een blank been op den grond luis terde liet 't andere volgen luisterde :keek naar l haar blanke beonen; huiverde bh zulk een onwel-» voegelijkheid met een man zoo dicht bdjbedekte 'ze tot de feeenen met haar nachtjapon; Msherdö; ring Weer naar het raam. „O, Bill!" „O, Margaret!" v „Heeft men het gehoord, denk-Je?" „Geen levende ziel, lieveling. Voor ohs klonk het zoo hard. O, Margaret „Zacht! JaP" „Weet je waarom ik gekomen beü?" „Zacht wat! Neen." „Ik dacht door je briefje dat je er niet meer om. gaf lAjj weer te zien. Ik dacht nu ik zoo lang weg geweest ben dat je tot de con- clusie^ gekomen „was dat je .me per slót van! rekening niet liefhad t O, ik werd gemarteld, Margaret. Oh „Zacht wat! Luister." „Bliksems!" zeide BiH. De gezegende maagd stak haar mooi gezichtje weer in den nacht. „Het is niets. Ik dacht, dat ik een geluid gehoord had. We moeten voorzichtiger, zyn. t t „O, Margaret ik werd gemarteld gevieren deeld. Ik moest naar je toe komen. .Zeg me, dat ik verkeerd gedacht heb." „O, BUL BUI. ik Het Jonge meisje was J>b"aa in een bezwijming van vëmikkeHjke opwinding. Extase maakte zich van haar meester en moest bedwongen worden, vóór zij' weer spreken kon. Zij strekfee haar armen naar hem uit. ,.0. Bilt; ik heb het ook gedacht." Een ijskoude hand scheen zijn hart te grijpen, ..Dachtje. dat je me per slot van rekening niet Hef hadtP" „Neen, netn neen!" Wordt vervolgde

Schager Courant | 1926 | | pagina 2