Predikbeurten. Reclames. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Feuilleton. Eenmaal voel aan boord de Bank van Frankrijk, de amortisatie der bons der nationale verdediging en de absoluut onvermijdelijke verbooging van de salarissen der ambtenaren. Het laatste zal hem ongetwijfeld vele aanhangers in het land bezorgen. Het tegenwoordige, dwaas ingewikkelde belasting stelsel moest volgens hem noodzakelijk herzien wor den. De ambtenaren zelfs zijn niet in staat het inge wikkelde systeem te beheerschen, terwijl hij zich een tegenstander toonde van een aanmerkelijke verhoo ging der directe belastingen te zwaar als deze zouden drukken. De oplossing tot regeling van -de Binnenlandsche schuld zal moeten worden gezocht, zoo zc^de hij, in de stichting eoner amortisatiekas en geenszins in de consolidatie van de bons der nationale verdediging. De minister wees er op dat het crediet bij de Bank van Frankrijk nog slechts 500 niillioen bedroeg en dus weldra uitgeput zal zijn. Om hieraan te ontko men, zal stabilisatie alleen Uitkomst kunnen geven. De buitenlandsche schulden dienen spoedig gere geld te worden, wil men credieten in het buitenland verkrijgen, en volgens Caillaux zullen deze moeten worden verkregen, opdat de aanwezige goudvoorraad intact blijve en men geld zal kunnen krijgen voor de kapitaalsuitgaven, voor de spoorwegen en ter dek king van de kosten voor het herstel der verwoeste streken. De begrooting moet in evenwicht gebracht worden, terwijl daarboven nog 500 millioen noodig is voor de stabilisatie van den franc. Caillaux zeide dat de inkomsten en uitgaven weer tot elkaar in ,de j,uiste verhouding gebracht dienden te worden, de hooge successierechten moesten ver laagd en zooals reeds gezegd, het heele belastingstel sel moest vereenvoudigd worden; de spoorwegtarief ven moesten verhoogd en op de motorvrachtwagens" moest belasting ingevoerd worden. Voorts zal op den staatsdienst zooveel mogelijk worden bezuinigd door o.m. parasiteerende ambtena ren hun ontslag te geven. Dit was in hoofdzaak wat Caillaux wilde en' zijn rede maakte een diepen indruk, niet zooals reeds ge zegd, omdat men in alles met «hem sympathiseerde, maar omdat men voelde dat er eindelijk eens iets moest worden gedaan om Frankrijk uit den put te helpen. De kansen der regeeringsvoorstellen waren door de rede van Caillaux aanmerkelijk gestegen. I De critiek. „De* dag van Woensdag is voor de regeering minder gelukkig geweest dan verwacht werd. Zij had een scherpe kritiek te doorstaan van den kant van Franklin Bouillon. Deze maakt bezwaar tegen de overeenkomst met Washington, wat betreft de schul denkwestie, een punt, dat door Caillaux tot nog too, min of meer op den achtergrond was gehouden. Boillon betoogde, dat de onderhandelaars in Washing ton -niet voldoende voor de Fransche belangen wa ren opgekomen. Het is hem nog altijd niet duidelijk of de regeering nu eigenlijk het accoord Mellon-Bé- renger wil, ja dan neen. Dat de regeering in dezo nog geèn definitief antwoord heeft gegeven, zal wel samenhangen met de' veronderstelling dat Caillaux nog probeeren wil aan die ratificatie de conditie te verhinden van een credietverlcening voor de stabili satie. Dat kan Caillaux echter moeilijk in het open baar zeggen. Leon Blum, do socialistische leider, kwam met kracht op tegen hot financieelplan van Caillaux. Hij verzette zich tegen elke verhooging van den bank- biljettenomloop, gedekt of niet gedekt, ondanks heft dreigement van den minister van Financiën met staatsbankroet. •Verder hekelde Blum do stabilisatieplannen van da regeering on hij stelde daartegenover de socialis tische opvattingen. Hij kent maar één onfeilbaar middel om een einde te maken aan de crisis van den wisselkoers on dat is een heffing op het kapitaal. Volgens hem moet het nu maar eens uit-zijn^met dat dreigen met het staatsbankroet. Dat hebben ver schillende ministers reeds gedaan en als gevolg daarvan van de Kamer maatregelen afgedwongen die niet afdoende waren. Leon Blum heeft in een socialistische Kamerfrac tie-vergadering een -geheel nieuw programma voor het herstel der financiën ontwikkeld. De minister-president Briand, heeft zich ook reeds in het debat gemengd en zich verklaard tegen kapi taalsheffing, omdat het kapitaal, dat naar het buiten land is gegaan, aan deze^ heffing zal onrkpmen en daartegen bestaan geen milddelcn. Briand beweert verder dat wat de schuldenovereenkomsten met an dere landen betreft, de onderhandelingen met Enge land op het. punt staan te worden afgesloten en over bet verdrag van Washington wordt gesproken zon der dat alle stukkon hekend zijn. Deze worden.spoe dig door de regeering aan de commissie van Buiten landsche Zaken overgelegd. De debatten worden voortgezet, maar uit alles blijkt duidelijk, dat de Fransche Kamer nog niet in staat is part ij verschillen op zij te zetten en al haar aandacht te wijden aan het groote iinancieele vraagstuk. een Ed van. het Bestuufr van den polder Burghornf werd gekozen de heen M. .Bijpost té Valkkoog. DOOPSGEZINDE PREDIKANTEN. Woensdag 7 Juli had de Jaarvergadering van den Ring Noordiiolland van Doopsgezinde predikanten plaats. Aanwezig waren 96 leden. Na cpenmg door den voorzitter, Ds. Dijkema van Amsterdam, leest de secretaris, Ds. Ones van West- zaan de notulen en het jaarverslag voor. Hierna doet de penningmeester, Ds. Kuiper, rekening en verantwoording van zijn geldelijk beheer, hetwelk evenals de voorgaande verslagen wordt goedge keurd. Voor de volgende vergadering is tot voorzitter Ds. Gelkema van Haarlem gekozen. Nadat nu nog enkele huishoudelijke „zaken wa ren besproken, werd een autotocht naar Wieringeu gemaaid, waarna de leden aan een in hotel Vrede- lust aangericht gemeenschappelijk diner deelna men. 50 JAAR GETROUWD? De heer C. Schut en echtgenoote sfjoxjft dezer da gen 50 jaar getrouwd. Men had dat stil gchouden. Tenslotte was het toch uitgelekt en was er toch nog een huiselijk feestje van gemaakt. Onze Harmonie bracht -aan het gouden paar nog een serenade, een aardige attentie, die algemeen gewaardeerd werd. i ZONDAG, 11 JULI. NTTD. HERV. GEMEENTE t®: Schagen, voorm. 10 uur. Ds, van Dijk. Doop. Schagerbrug, voorm. halfelf, Ds. Buiskool. Afscheid. Eenigenburg, nam. halfacht, Ds. v. d. Kreeke. Nieuwe Niedorp, nam. halfacht, Ds. Schermerhorn. Dirkshorn, geen samenkomst. Oudkarspel, voorm. halftien, (o. t.). Ds. Hornstra. Valkkoog, voorm. halfelf, Ds. Tinholt. Heerhugowaaxd, voorm. halfelf, Ds. van Meurs. Warmenhuizen, nam. 8 uur, Ds. Oterdoom te Graft. Haringhuizen, voorm. halfelf. Ds. v. Loon. Winkel, voorm. halfelf, Ds. Jukema. Oude Niedorp, voor. halelf, Ds. Staal. - Veenhuizen, geen dienst. Anna' Paulowna, voorm. halfelf, Ds. Groeneveld. DOOPSGEZ. GEMEENTE t«: Barsingerhorn, .voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, v.m. halfelf. Ds. Haars. Groepsdag. Nam. 2 uur,'Bijeenkomst. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de heer Posthuma. Nam. 7 uur, de heer Posthuma. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen, Nam. halfdrie, Preeklezen. 6.90 per 100 Kg". Aardappelen: Schotsche muizen f 5.608.20, schoolmeesters f 7.608.60, eigenhei mers 9.80, drielingen f 4.405, kleine f 1.30, per 100 Kg. Aanvoer: 2000 stuks bloemkool, 1800 boe wortelen, 21 Kg. elaboonen, 52V» Kg. tuinboonen, 705000 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 7 Juli. Aardbeden f 2542, tuinboonen f 4.307.80, aard appelen f 4.407.30, per 100 Kg. Bloemkool, le soort f .13.80—17.90, 2e soort f712, per 100 st. Peulen f 1322, doperwten f 1123, per 100 Kg. Wortelen f 8,3011.60 per 100 bos. Komkommers f 3.807.10 per 100 stuks. Spinazie f 12.8017.90 per 100 Kg. Kropsla f 0.20—1.60, andijvie f 1.30 tot 4.20, por 100 stuks. Snij'baouen f 6675, sperede- booiren r 7085, per 100 Kg. Rabarber r 5.60 tot 9.80 per 100 bos AMSTERDAM, 7 Juli. Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd: 290 vette kalveren le kw. 6476 ot.,. 2e kw. 56—-64 et., 3e kw. 5056 ct. per Kg. levend gewicht, 80 nuchtere kalveren f 714 per stuk, 600 var kens Holl. le kw. 9293 .ct., 2e kw. 9092 ot. per Kg. slachtgewioht, vette varkens f 8690. WINKEL, 7 Juli. Aalbessen f 10—25, kruisbessen f 513, fram bozen f 30—35, peulen f 310, aardappelen f 3 4.50, aardbeien f 1018, alles per 100 pond. Kropsla f 11.20, komkommers f 6—7, wortelen f 78, rabarber f 6—10, per 100. Fo9ter's Zalf verdrijft onuitstaanbare kwellingen van aambeien en gaat ontsteking tegen. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos f 1.75, per tube f 1.—. POLDERVERKIEZING. By do Woensdag 7 Juli gekoujdöil verkiezing voor EIERVEILrNG SCHAGEN, 8 Juli. Aangevoerd waren 147 partijen kipeieren, totaal 34332 stuks, en .38 partijen eendeieron, totaal 4769 stuks. De prijs liep van f 5—5.40. Bruine eieren f 5.605.80. De veiling duurt voort. SCHAGEN, 8 Juli 1926. 3 Paarden f 150 a 300; 8 stieren f 100 a 390; 13 gelde- koeien magere f 180 a 260, 70 idem vette f275 a 425; 12 kalfkoeien f225 a 340; 34 nuchtere kalveren f 10 a 20; 146 schapen vette f26 a 32. 27 Varkens, magere f40, 27 idem, vette, per Kg. 7882 ot., 93 biggen f 1425, 94 kippen r 0.50 1.25, haantjes f 0.101, 98 Kg. boter x L701.90. HOORN, 7 JuE. Vette varkens 7678 ct., zouters 7273 ct. Handel goed. WARMENHUIZEN, 7 Juli: Aangevoerd: 120025 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f5.207.50, drielingen r3.30—4.70. MEDËMBLDv, 7 Juli. Schotsche muizen f 2.502.75, kleine muizen f 1:85 tot f 2, witvl. aardappelen f 2.402.60, p. 50 Kgl. NOORBSCHARWOUDE, 7 Juli. Aardappelen: Schotsche muizen f 5.307.30, schoolmeesters f 6.20—6.40, drielingen f 3.604.60; peulen f 14, witte kool f 8-20, allies per 100 Kg. Boswortelen f 9, per 100 bos. Bloemkool f915.80, 2e soort f 4.204.70, per 100 st. Aangevoerd 506200 (Kg. aardappelen, 20 Kg. peulen, 700 Kg. witte kool, 60 1)06 wortelen, 1450 stuks bloemkool. BROEK OP LANGEN DIJK, 7 Juli. Bloemkool, le soort f 17—21, 2e soort f 4.80— 10.10, por 100 stuks. Wortelen f "8.103.90 per 100 boa. Slaboonea 48 ct. per Kg., Tuinboonen r 6.20 EEN ON HEILBRENGENDE AUTO.;. De tegenstanders vanbijgeloovigbeid door dik en dun, Zullen' vermoedelijk met de volgende auto- 1 historie geen raad weten. Het betreft den auto, waarin; in Juni 1914, aarts hertog Frans Ferdinand en zijn gemalin te Serar jewo werden vermoord. Op dezen auto schijnt een bitter noodlot te rusten. Men zou zoo zeggen: dat. is geen wonder, maar velen hebben het niet willen gelooven en moesten ihet eerst ondervinden. Tot hun eigen schade. De bloedrood gelakte auto, wera na den moord op(Frans Flerdinand het eigendom van een Ooe- .tenrijksch generaal', die den wagen echter tijdens j den gebeelön duur der vijandelijkheden zorgvuldig in een garage te Sera jewo stalde. Zonder angeluk- \ken. Na afloop van den oorlog kreeg de auto een anderen eigenaar. Een dokter kocht hem van den generaal, maar hij. beleefde er weinig plezier van. 'De dokter „kreeg 'ongeluk op ongeluk en (haastte zich van don wagen af te komen, ten einde het noodlot te ontgaan. „Er is iets met dien auto niet in den haak" had hij geconcludeerd. De volgende eigenaar was een rijk koopman, die er prat op ging^niet aan noodlot of iets van dien aard to gelooven., Maar de vermetele kwam toen hij een tocht met den auto maakte, om het lieven. Op onverklaarbare wijze sloeg de auto plotseling om en de koopman werd onder het gewicht verbrijzeld. 1Toen de roode auto was opgeknapt, ging hij weer in andere handen over en zoo is bet nog ver scheidene mi^en gegaan. Nooit bleef bij langer dan zes maanden bij denzelfden baas. En ieder, die, hetzii uit onwetendheid, hetzij uit overmoed, zich aan het, bezit en een tochtje met den fa talen car (waagde, bekwam het slecht. Thans is hij weer hot bezit van een Sokter, die or zelf evenwel nooit mee uitgaat, maar de au]to j wil laten gebruiken als verbindmgsmiddel' tusschen 'twee plaatsjes in heb gebied, waar hij woont. De bewoners van de streek, die van de ongelukken welke deze auto steeds bezorgt, gehoord hebben, i willen van dit verkeersmiddel echter niets weten. En zij zijn voor een ritje dan ook niet te vinden/ 1 Zij geven verreweg de voorkeur aan hufn sjokkende ezeltjes on komen liever wat later 'thuis dan zich te wagen aan pen macMne met zulk een noodlotti ge reputatie. En telkens als de roode auto hen pas seert, slaanzjj angstig een kruisje: die auto brengt onheil. DE HAVENSTAKING TE ANTWERPEN. De derde bijeenkomst tusschen werkgevers en i werknemers had Dinsdagmorgen plaats in het kabi- net van gouverneur Holvoet. Minister Wauters was, (aanwezig. De besprekingen duurden zeer lang. De j werkgevers stellen voor dat de arbeiders Donderdag morgen het werk hervatten; de paritaire commissie zou dan Donderdagmiddag kunnen bijeenkomen om j over een nieuwe overeenkomst te beraadslagen; de afgevaardigden der arbeiders wilden daarentegen I dat eerst de loonen zouden worden herzien op een I nieuwen grondslag berekend naar de huidige kosten van het levensonderhoud en dat hun vervolgens een I nieuwe loonsverhooging zou worden toegestaan ge- j grond op het indexcijfer. Tijdens het onderhoud moet minister Wauters er l op gezinspeeld hebben dat nieuwe belangrijke stijgin- 1 gen van het indexcijfer te wachten zijn. Toen te kwart voor eenen de bijeenkomst was ge ëindigd, was er nog geenerlei besluit genomen. De afgevaardigden der arbeiders verklaarden echter aai het voorstel der werkgevers zal worden voorgelegd! aan een referendum. Minister Wauters keerde naar Brussel terug. Hij 26. door A. S. M. HUTCHINSON, Voor Nederland bewerkt door W. J. A. ROLDANUS Jr. Emotie trok haar tot haar middel uit 't raam. Haar lang" haar golfde naar beneden tot^ hem, zoodat de heerlijke uiteinden, die zijn gelaat kusten, door zijn lippen gekust konden worden. „Neen, ineen," hjjde zij- Ik dacht hetzelfde van jou. Ik dacht, dat jij: tot de conclusie ge- kamen was „Ja F' „Stil!" „^erduiveM!" Zij kwam weer terug; weer vielen haar Tokken tot hem neer. „Het is niets. Ik^ dacht, dat» jij tot de conclusie gekomen was, dat jet per slot van re kening niet van me hiéldt. Lieveling, daar ik niets van je hoorde Ih sympathie van geest kreunde BHF: „Wat kon ik "doen?" Zij vouwde hn-flT handen in heerlijke extase. „Ik west het wel. Ik weet het wel. Maar je weet'hoe 'dwaas ik ben. Ik had het gevoel, Bilf, vergroef 't teeï dat, als je werkelijk van mij hieldt, je wel een manier gevonden zou hebben om iets van je jfco laten hoor en. Maar het was natuurlijk onmoge lijk. En dan was er nog iets. Toen we verleden! week afsoheid namen, dacht ik. dat het je niet veel scheen te kunnen schelen „O, Margaret!" „Ik weet het! Ik weet nu hoe dwaas Ik was, jmaar dat had ik gectaoht en, BilT, het martelde me. Ik heb nachten niet kunnen slapen. Daarom was ik nu ook.wakker." „Margaret, ik geloof, dat je huilt." „Ik ben nu zoo zoo gelukkig.', „Oh, ik ook! Ben je hüü, dat ik gekomen ben Margaret F' Zij prevelde: „O, BiH" glimlachte tegen hem ais antwoord. Zij keken elkaar een tijd lang aan, dronken hun verrukking in. Toen 'haar dorst gestild was, zeide Margaret: „BiK, die nachten, die vrëeselijke nachten, waar in ik aan jou twijfelde, hebben mij vervuld met edaohten, die zich gisterennacht in een gpe- icht omgezet hebben „Een gedicht voor mij F' „Over ons. Wil ik het voorlezen nu alle twij fel voorbij is?" Hij smeekte het haar. Zij verdween even: dan boog zij ach, met in haar hand een'stuk heKotroopÜeurig papier, naar hem toe en fluisterde bij het iioht der mooie maan tegen hem: „Our meeting! Do you remember, dear, How Nature knew we met? Twilight soft with a. gentië Breeze Hearing §cent of the slumbering seaS; Musio sweet 't was a nightingalëv Thrilling and sobbing from laugh to wail Golden sky that was flieoked with red CRibrands of rose on a golden bed). Ah, love! When first wejnet." Zij hield op. „In werkelijkheid regende het, lieveling,fluisterde zij, „en was het vlak na het ontbijt. Maar je Begrijpt wat ik bedoel. Dat is de phantasie ervan zoo scheen het mij. toe." „En mij ook; een prachtige phantasie." Zij glimlachte in bescheiden trots van auteur schap^ „O, het beteekent beusch niets. Je weet hoe die dingen komen. Tot jou .in proza, tot mij in verzen. Je moet ze neerschrijven. „Je bent eenvoudig het instrument," zeide BiM. „Ja, hot instrument." Zij ^koesterde den zin. „Hot instrument.... Hoe mooi weet jij allee uit te drukken." Bill ontkende die gave „O ja,, zeker," fluisterde Margaret. „Ik heb het al zoo dikwijls opgemerkt." Bill ontkende weer. IV. De conventionaliteit eischte die uitwisseling van woorden van hen en'tegenwoordig komt men tegen de Keizerlijke heerschappij der conventionaliteit stel den in verzet. Zelfs moest, zooalë hier, wanneer' men het pad der liefde betreedt, de reis onophoudelijke afgebroken worden, daar handenvol van de wel riekende stof om onze persoon heen geworpen worden, yerwaarloos die plicht en gij mpet aJJeen verdér reizen. Want de conventionaliteit verwaar- ïoozen staat gelijk met zonder kleeren naar buiten gaan: de naakte mensch verschijnt. Nu is -er voor ons gevoel niets afschuwelijker dan een naakte man, of een naakte vrouw, die op straat loopen. We zouden zeker de luiken openzetten om ernaar te kij ken, en hoe meer we van de naaktheid zouden kun nen zien, des te verder zouden we onze hoefden uitsteken (müs niemand naar ons keek); maar om naar buiten te gaan en te praten en in gezelschap van het naakte wezen gezien te worden, is heel1 iets anders. We zouden liever onze boenen afhakken. Zoo is het met de conventies. Hoe minder gij er draagt, des te naakter wordt gij. Oogen zullen om de luiken naar u steken, maar gij moet, als het blieft, vlug langs het hek loópen. Als gij' njet door de machine gaan en er afsi een lekker sau cijsje uitkomen wilt, wel, dan moet gij het oor spronkelijke vleesch en kraakbeen blijven; maar gij zult dan een onaangename lucht verspreiden m fatsoenlijke neuzen. Is heb, terwijl gij dit leest, geen verrukkelijk' ge voel' heel goed.te weten, dat gij niet een van die saucijsjes zijt? V. Toen zif elkander voldoende gevleid hadden, vroeg Margaret: „Zal ik het volgende couplet voor lezen? Het eerste was de phantasie van omZe ontmoeting; dit van ons afscheid." Bill stamelde. Hij streelde de geurige lokken, die om zijn gericht vielen; spreken viel hem moeilijk Zij bracht de bladzijde in het maanlicht en las in verrukking „Our parting! Do you remember, dear, How Nature our folly knew? Mournful swish of thö sobbing rain; Distanfc surge of the Deep in pain; Whispering wail of the wamderiug wind, Seeking, sobbing, a rest to fïnd; FitfuT gleam trom a troubled sky fNature weeping to- see love die). Ah, love, when last we met! „In werkelijkheid was het eeW praöhtdag," zeide zij. „Heel warm en vlak voo rde lunch, weet je nog wel? Maar dat is ook weeV het beeld ervan zooals het aan ons innerlijk ik toescheen. Het komt tot je en je bent het instrument." BilFs stem was schor. „Margaret, kom bij me," zeide hij. „Ik durf wet" weigerde ieder interview en verklaarde alleen, dat er geen besluit kon worden genomen en dat men moest afwachten. Het referendum der arbeiders heeft het compromis-* voorstel verworpen met 5S96 tegen 72 stemmen. De staking, heeft zich nog uitgebreid doordat de metaalwerkers in de bouwbedrijven hooger loon wil- i len. EEN BUITENKANSJE. Luiing, een petroleumstadje in Texas, is dezer da gen het tooneel geweest van een' wild-enthousiaste opschudding. Luiing heeft 1500 inwoners, waarvan zoowat de helft werkzaam was hij de United North and South Oill Company. De bezittingen dezer maat schappij in het Luling-veid werden kort geleden aan een andere maatschappij overgedaan voor ruim 12 millioen dollar. De manager der maatschappij vond, 1 dat de employé's wel 'n graantje mochten meepik ken van de, goede winst en hij stelde 2 millioen dollar I beschikbaar. Vijf hoofdambtenaren kregen ieder 200.000 dollar. Zij, die langer danr drie jaar bij do maatschappij in dienst waren, kregen a] wat zij in dien tijd verdien- den, nog eens extra, Zij, die tusschen een en drie jaar gewerkt hadden, kregen 50 pet.,zij die minder dan een jaar gewerkt hadden, 25 pet. van hun totaio verdienste. Het resultaat van deze uitdeeling is geweest dat vrijwel heel' Luiing zich nieuwe auto's heeft aange- I schaft STORMEN IN CHILI. I De „New York Herald" (Parijsche editie) meldt, dat een storm groote schade heeft, veroorzaakt in een groot aantal steden van Chili. Er zijn tallooze dooden. NEW YORK—PARIJS PER VLIEGTUIG. Uit Concord (New Hampshire), 7 Juli. Kapitein René Fonck, de bekende Fransche oorlogsvlieger, heeft hier gisteren officieel meegedeeld, dat hij eerst daags een vliegtocht van New-York naar Parijs zon der tusschenlanding denkt te ondernemen. De Ame rikanen luitenant Snoddy en kapitein Homer Barry zullen de vlucht in een Sikorski-vliegtuig meemaken; Fonck en Barry als bestuurders, Snoddy als waarne mer. Het vliegtuig wordt op Long Island gebouwd en i9 nagenoeg gereed. Fonck zeide dat hij speciale be waking door schépen op den Atlantischen Oceaan niet zou aanvragen, daar hij dit onnoodig acht. HET DRINKGELAG AAN DEN RIJN. Over het drinkgelag aan den Rijnoever na het zin ken van het met wijn geladen schip bij Keulen meldt men nader dat de dood van vijf deelnemers wel wat overijld aan alcohol vergiftiging is geweten. Een van. de slachtoffers is bij een vechtpartij doodgeslagen, twee zijn dronken in den Rijn gevallen verdron ken. De andere twee zijn aan vergiftiging bezweken. DE SPObRWEGRAM PBLI ACHèRES. Het aantal slachtoffers, die hot leven hebben ver loren bij de spoorwegramp, welke Zaterdagavond bij Achères heeft plaats gehad, is thans tot twintig ge stegen. Een geheel jong gezin, uit vader en moeder die nog geen dertig'jaar oud waren en twee kleine kinderen, bestaande, is bij deze ramp omgekomen. MET EEN BOOTJE IN ZAKFORMAAT. Uit Leiden, 6 Juli. Hedenmorgen kwam aan het station alhier, een gèzelschap aan, bestaande uit een dame en twee hoeren, blijkbaar Duitschers. Een kruier werd aangenomen om de koffers naar den Morschsingel te brengen. Aan het Galgewater aan gekomen. werd de bagage geopend en er kwamen daaruit twee op bijzondere wijze ingerichte opvouw bare b°otjes (kano's) te voorschijn. Wandelstokken werden uitgerold. Dit bleken roeispanen te zijn. Eir werden voorts windkussens opgeblazen om als rug leuning en als het noodig mocht zijn als reddings boeien dienst te doen. Nadat de vaartuigjes gereed waren en de Duitscho vlag gcheschen was. vertrok hot gezelschap onder groote belangstelling naar de "Kagerplassen. DE RAMP IN WEST-SUMATRA. Uit Padang 7 Juli. Het aanzien van de ramp wordt steeds ernstiger. Te Soempoer zijn 27 dooden. In Goegoek 15. onder wie 14 kinderen, die door het opgestuwde water in het Singarakmeer werden gesleurd. Te Soempoer zijn 674 huizen ingestort. De schade bedraagt ongeveer 2J4 millioen gulden. In midden-Java werden weder lichte aardschokken gevoeld. 'Steeds worden trillingen gevoeld en wordt onder- aardsch gerommel gehoord, vooral op de helling van den Merapi De top van den Merapi is aan de westzijde afgeplat Roodgele rookwolken stijgen er uit op. Het water van de Ombilinrivier en van de zijri vieren. die ontspringen op den Merapi, is troebel. Één aschregen wordt op de helling van den Merapi waar genomen. DE WRAAK VAN EEN KELLNER. Er is reeds eerder gemeld, dat duizenden Duitschers reeds, voor het badseizoen, aan do Vlaamsche kust zijn aangekomen. Er zijn er heel wat te Oostende, Mariakerke en Middelkerke, maar betrekkelijk meer nog te Heist, Knokke en vooral te Blankenborge. Over het algemeen, zoo zegt men, valt vjin de door den oorlog teweeggebrachte vijandschap niet veel meer te merken; overal wordt nu weer Duitsch gehoord ct: het personeel van hotels en restaurants doet zijn best om de Duitscbe badgasten in hunne taal te woord te staan. Toch komt af en toe nog wel eens een incidentje aan het jongste verleden herinneren en zoo wordt verteld dat een kellner te Oostende, in een zijner klanten 'n Duitsch officier herkennend die het hem, in een gevangenkamp, nogal lastig had ge maakt, de volle schotels, welke hij kwam aanbrengen, naar het hoofd van den gewezen officier wierp. Dit voorvalletje was echter een uitzondering, trots de stemmingmakerij van sommige Brusselsche, chauvi nistische bladen, welke echter onder de hotelhouders van de kust geen weerklank vindt. „Je moet. Ik moet je aanraken je kussen. Je 'moet beneden komen." „Bill, ik durf niet. Ze zouden me hooren." I Hij verbeet zijn volgende woorden, toen zij in hem oprezen. Zou Bij daaraan den vrijen teugel durven geven? En dan weer baaddehij in de extase van het tooneel. Het zwarte vierkant van het open raam; de geurende rozen, die het om- Ijjstten; de zilveren nacht, die het beeld ervan ver lichtte haar donker gezichtje tusschen neergol- vend haag1 haar blanke armen, bloot tot waag de teruggeschoven mouwen ze aan het Zachte briesje tot een kus gafde zachte omtrek van haar boezem, waar de druk van haar gewicht haar nachtjapon nauw sluiten deed. Het was niet uit te houden. De verbeten woor den vlogen eruit. „Dan kom ik naar boven!" hijgde hij. Was zij' verbijsterd over hemr vroeg Z« zich. ar. Hü bleef hajf besluiteloos staan, terwijl haar oogen zicii van zijn gezicht afwendden, van hem afdwaal den en zien. op een bloemperk vlak bijl riahttón. Eindelijk sprak zij heel kalm. „Daar staat een inm aak pot," zeide zij1. ,Als je dien omkeert, zou je bij het raam kunnen komen en dan Door dien pot kwam hij twee voet hooger. Hij sprong naar den rand greep dien; trok zich op, sloeg een arm over het kozijn. Dan hing hü slap tusschen aarde en paradijs; want er kwam plotseling een angst in de oogen van zün Margaret. Zij legde op zijn voorhoofd een hand, die hem terugflrukte; gar uiting aan haar angst. „Een stap op het grint!" w Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2