TOEUÏIHG NIEUWE LEERLINGEN. Brieven over Engeland. Marktberichten. Êtrrgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. BEKENDMAKINGEN. Gemengd Nieuws. nB airent llro toen in allerijl naar beneden, berken- t Hollandeche menu. Boyendien Ie iljn bleeke ge- de hem oogenblikkelijk op bet signalement en ar- laatskleur in ongeveer iwart overgegaan, waaraan resteerde bem. En zoo werd bij in den atgeloopen tennisbaan en roeiboot wel eenige schuld zullen heb- nacht gevankelijk het bureau aan het Singel bln-1 ben. DeBi|e'zUn verhoor verklaarde hij, dat hl) zwaar twl wij hem goede reis gaan wenschen, mijn zoon en ik- vink er. wns treweest en zich niet meer kon herin-! We hadocn ook nog een brief mee te geven, want bij Een kwartier v<56r ik aan dezen brief begon, zijn schonken. was geweest en zich niet meer kon herin-1 We hadden ook neg c - eeren wat er gebeurd was. In zijn drift bad hij een: zijn aankomst bad hij ook voor onze Londenscho roos gegrepen, doch of hij er mee geal'Jken bad, koni vrienden als post gefungeerd. We moesten dus thans bil niet zeggen. Hij vermoedde wel. dot er iets ge- noodzakelijk de hartelijkheid op dezelfde manier be- beurd was, cn daarom waa hij e^nigon tijd onder antwoorden, water gebleven. Geldgebrek noopte hem weer terug te keeren: bovendien trok het huig hem aan. De dader zal ter zako doodsla» ter beschikking van do Justitio worden gesteld. volken, z'oowel als tusschen de volksklassen. HIJ plaats waren er zeker wel vijftig maar het was EROBK OP LANGENDIJK ,20 Juli Bloemkool, lo soort f 8.807.60, 2e Juli 1923. soort f2.20 2 40, uion, driuii f 0.10, zilveraep f 10.30, slaboonep t 25.50—2$, allespeer 100 Kg. Aardappelen: Sohot- -soho muizon f 8.60—7.30, sohoolmacstara f 4—6, Duo of York f 2.10, blauwe f 4.50, drielingen ffl.10 tot 8.70, kleino f 0.90—1.10, alles per 100 Kg. Aanvoer: 18300 stuks bloemkool, 7700 bos worte- r<m, 84000 Kg. roode kool, 2700 Kg. gele kook 8300 Kg. witto kool. 170, Kg. zilvernap, 379 Kg. Sla- booncn. 123000 Kg. aardappelon, WAR11ENHDKEN, 20 JuK 1926. Schotsoho muizen f 3.7%—8, grove f 3.50—8.80. drielingen f 3.604, kriel f 1.80, graafjes f T.T0—9, blauwe aardappelen f 5.60, bloemkool i 5.80-8, 2e soort f 1.702.50, züvernep f 6.2010.20, zilver- ufien f 5, IzllvordrieEnglen f 5.30. Aanvoer: 86000 JQr. aardappelen. 1220 Kg. züvernep, 410 ri. bloemkool. MEDEMJBLIK, 20 Juli 1926. Schotsoho muizen f 1.90—2.10, kleine munaera f 1.751.90, witvL aardappelen f 1—1.20, per 50 Kg. Witte kool 1.30—2.60, rooda kool f 1.80—3.20, per 100 Kg. Bloemkool f 2.10—6.20 per 100 stuk*. NOORDSCHARWOÜDE, 20 Juli 1928. Sohotscho muizen f 3.506.40,ftohrx>im«N«fc9rs f 4, bï. eigenholmors f 4.104/80, driehnglonl 8.103.80, tainbooncn f 1.30, uien» dxielingen f ril ven-nop f 8.6010.30, peulen f 4, roode kool f 2.204.60, •witte kool' f 2.40—3.70, g^Te kool f 4.50—6.80, aüos per 100 Kg. Bloemkool f 5.50—8.60, 2e soort f 2.60 tot 2.80, per 100 stuks. Aanvoer: 155400 Kg. aard appelen, 130 Kg. tuinboonen, 1250 Kg. riXveruiefn, 30 Kg peulen, 10700 Ka. roode kool, 8200 Kg. witte kool, 1125 Kg. gele kool, 8200 stuks bloemkooL PURMEREND, 20 Juli 1926. Op dö heden gehouden markt waren aangevoerd: #1 st. kleine Fabriekakaas f 3086, 55 sfc. kleine Boerenkaas f 36, 1 st. Goudsohe kaaa f 88; 1023 Kg. boter f 1.801.90, 633 st. runderen, w.o. 835 vette f 0.801.05, 159 melk- en geldokoeien f 150 385, 38 stieren, 41 paarden 100200, handel stug; 123 vette kalveren f 0.90L20, handel stug; 123 vette kalveren tf 0.901.20, handel matig; 301 nuoht. kalveren voor de Slacht f 824, voor de fok f 10 23, 394 vette varkens, voor aa zout. 6468 ch, voor de slacht 7275 ct., handel matig; 26 magere varkens f 2642, handel stug; 214 biggen f 14—24. handel stug; 691 vette schapen f 23—82, handel stug; 426 lammeren f 1927, handel stug; 24 bokken; kipederen f 5.506.50, aendeieran f- 4» piep kuikens f 0.10 tot 2.50. PURMEREND, 20 Juli 1926. Coö. Ver. Ceratr. Eaervedlïng G.A. in Hotel „Pa radijs". Aangevoerd: 363611 eendeierea f 4.20 4.50, 44883 kipeieren': 70 Kg. f 7.20—7.30, 6560 Kg. f 6.50—6.90, 63—f>4 Kg. f 6.20—01.30, 60—53 Kg. f 8-0.10, 58—59 Kg), f 5.80—6.90, 66—75 Kg. f 5.50—5.70, 50—55 Kg. f 4.90—5. Eiarveilliig, in het gebouw der Afslagvereiön'. Aangevoerd: 18429 Idjwieren A £5.806.70, idem B f 4.50—5.50, 6913 eenuoiarea A 4.004.50. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren Paulus, aoon van O. D. de Boer en van P. Voorthuijsen. Cornelia Maria, dochter van J. Jonker en van M. Schoen. Ondertrouwd: geene. Getrouwd: Corneiia Meeldijk en Klaas Heerschap. Overledan: Klaas Smit, oud 63 jaar, echtgenoot van M. Buisman. GEMEENTE BTEJPE. Ingeschreven van 17 -tot era 20 JtlH 1930. Overloden: Maria ARda Immens, 60 jaar, echh- genooto van Klaas Kooij. 'Adrianus Jan, oud 9 da- gun, aoon van Gerrit Appel en Maarfcje Eriks. -t- ONZE MUZIEKTUIN. Zondagavond zal in onzen Muziektuin eon concert worden gegeven door de Muziekvereomging Zaaj> dijk's Fanfarecorps. Bit is eon van de beste Zaansche corpsen, flat tal van prijzen reeds heeft behaald. Op het con cours to Vilvoorde bij Brussel, behaalde dit corps oen Ion prijs, een directeuraprljs en een 3en prijs, wel een bewijs dat er iets goeds en bijzonders wordt gepresteerd door dit corps. Burgemeester en' Wethouders van Sehagen bren gen ter algemeens kennis, dat de toelating van nieuwe loarlingeu op de U.L.O.-flohoal aal geschie den op den len September a.s. De aangifte zal moeten geschieden by het Hoofd de* School, dan beer C W. Deenik, vóó* 1 Augustus 1926. Do school leidt op voor het volledig M.U.L.O.- diploma, voor de Se kLassö der H.B.S., voor 't Gym nasium, ena. Voor leerlingen, die in de tookamst ecra of ander examen wenschen te doem, is het zeer gewonscht, dat zij zich voor de U.L.O.-Söhooll LaeBra 8ohag**!i, 16 Juli 1926. Buitromaast» m WfiÉhoudws voornaamd, J. CORNEUSSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Londen is wel een groote stad, maar dat neemt niet weg, dat toevallighoden ook daar kunnen voorkomen. Mijn neef woont namelijk in dezelfde straat als onzo vrienden, de kennissen, waar wij verleden jaar zoo go- zellig met ons geheolo huishouden hebben gelogeerd. Toevallig is misschien iets overdreven. Hij woonde in Londen, heel of In elk geval tamelijk vor van onze kennissen af, toon wij daar verleden jaar waren. Maar hij wou van woning verandoren, en zag dus in de kranten uit naar adressen, waar pension werd aan geboden. Natuurlijk waren het er dozijnen, of twin tig-, misschien wel honderdtallen. Eén was er in de straat, waar, zooals hij wist, wfl toen Juist logeerden. Dat adres pikte hij er uit. Op een Zaterdagmiddag kwam hfl aanloopen. Wij waren gelukkig thuis. Op zijn voorstel ging ik met hem mee, 't was vijf of zes huizen verder, om de ka mers eens even te bezichtigen. WIJ vonden ze prachtig! Twoe mannen, die kamers gaan zien. Niots op aan te merken. Mijn neof nam terstond het besluit, daarin flink door mij aangemoe digd, om te huren. En toen wij weer in Holland wa ren, vernamen we, zoowel van hem als van zijn moe der, dat rijn nieuw pension hem uitstokend beviel. Een maand of vier daarna ging zijn moeder hem bezoeken. Helaas! Ze had, tot dien tijd, altijd nogal vertrouwen in me gehad. Ik zou haast zeggen, als het me niet zoo onbegrijpelijk voorkwam, ecnigo eer bied. En aangezien het nu niet precies wemelt van menschen, die met dergelijke gevoelens voor mij be hept zijn zelfs mijn eigen zuster, ik moet het tot haar schande zeggen, behaEdelt me als een doodge woon mensch was ik met mijn eerbiedgevoelende tante geen klein- beetje ingenomen. Helaas, moot ik nog eens zeggon. Vergankelijk is alles hier op aarde. Maar waarom moet hot noodlot me nu ook dwingen, om mijn neef te helpen bij het zoeken naar pension? Waarom moest ik hem raad ge ven, en waarom herhaaldelijk tegen zijn moeder de kamers ophemelen, die haar zoon* op mijn aanraden, het geluk, het voorrecht had te bewonen? Toen zij terugkwam na haar bezoek aan Londen, had ze slechts één woord voor de vertrekken, die haar zoon bewoonde: Vuil. Ik verklaar hier, op mijn eerewoord, dat ik geen vuiltje had opgemerkt, on mijn neef, die toch ook al twee en twintig jaar lang het onderscheid kont, of behoort te kennen, tusschon schoon on niet schoon, evenmin. „Maar tante'waag de ik nog schuchter in het midden te brengen. Een, vernietigende blik, cn weer dat woord: Vuil. Hij is verhuisd, mijn neef. Twee of drie huizen ver der, of dichterbij, zooals men wil. Maar nog steeds in de straat van onzo kennissen, en dus mag hij mor genochtend voor postbode spelen. Of Lij daarom moet aankloppen op nummer o, tik- tik, zooals elke rechtgeaarde Engelscbo postbode doet? Daar zou dan natuurlijk een visite aan vast zitten, een gesprek over 't weer, en de reis, on ons, een verlangen om met fatsoen weg te komen, een uitnoodiging om nog eens aan to komen Maar niets van dat alles is noodig. Want de brtei, dien mijn neof veertien dagen geloden bracht, was niet van onze vrienden, Mr. en Mrs. S. aan ons, Mr. en Mrs. v. H., maar van de elf- of twaalfjarige Miss S. aan den 12-jarigen jongeheer v. H. En de brief terug was ook van den jongeheer aan de jonge dame. Daarom ook is een bezoek overbodig. „Ik schreeuw morgenochtend wel even in den tuin Hullol", zei mijn neef, toen wij hem het epistel overhandigden. „De hoeveelste is het ook weer van al die meisjes? Num mer twee van bovon, geloof ik? Ik zal hem wel in haar handen stoppen, hoor." In den tuin? De tuin van nummer 11, waar mijn neef woont, of van nummer 5, waar mijn zoons Juliet verblijf houdt? Van beide! De straat, waarover ik hier gesproken heb, is eigenlijk geen straat Ze heet ook niet „street", maar „square", of plein. Maaj* dat „plein" is geen plein, waar ieder toegang heeft t Is heelemaal geen plein zelfs, maar eon straat om een grooten tuin, waarom 'n hoog hek staat, In dat hek zijn verscheidene poortjes, en allen de bewo ners van de „square" hebben sleutels van die poortjes. Voor hen alleen, en voor ieder, die ze mee willen ne men, ligt daar de tuin, midden in Londen. Tuin is misschien het woord niet Een parkje, met een paar groote grasvelden in het midden. Eén voor de groote menschen, om tennis op te spelen. Eén voor de kinderen, om net te doen, alsof ze tennis spelen. De oppervlakte? Ja, die durf ik zoo slecht te schat ten. Lang geen Amstordamsch Vondelpark natuur lijk, of Oosterpark, en zelfs geen Sarphatipark. Ik zou zoo denken, misschien 300 M. in de lengte, bij 200 M. in de breedte. Dat zou dan zijn 600.000 M2„ zes H.A. Misschien vergis ik me, en is het iets minder, maar dan toch in elk geval niet veel minder. Bedenk eens, wat dat beteekent voor de bewoners van dat „square", on voor de bewoners van honder den andere squares in Londen. Elk huis heeft zijn eigen tuin, on een tamelijk flinken tuin zelfs ach ter het huis. Voor ieder, om aan te leggen, zooals hij wil. Maar daarenboven de groote, gemeen schappelijke tuin. Met minstens één tennisbaan. Vaak meer dan een. Waar je niets in hoeft te onder houden. Waar altijd mooie bloemen staan, nooit on kruid groeit, 't gras altijd kort blijft, de boomen op tijd worden gesnoeid. Wat je, welbeschouwd, natuur lijk zelf betaalt, in den vorm van een hoogere huis huur, zooals een Amsterdammer, die schijnbaar zijn duinwater kosteloos gobruikt, daarvoor ook, bfl zijn huur, wordt aangeslagen. Maar je weet dan ook, waar Je aan toe bent. Zoo veel honderd gulden per jaar, en verder kost het wa ter geen cent, of ik me alle dagen baad, of nooit baad. Zooveel pond per Jaar, zegt de Engclsohman, be woner van dèt of dèt square, en verder kost de tuin, de gróóte tuin, me geen cent. Behalve dat, naar ik meen, voor het gebruik van de tennisbaan een kleine extra bijdrage gegeven moet worden, natuurlek voor nettenonderhoud. Die gemeenschappelijke tuinen rijn een goede in stelling in Londen, en morgen geeft mijn neef er met een „Hullo!" den brief van mijn zoon aan de elfja rige Miss S. schetste de tusschenkomst van de geestelijken in het mdjnwerkergeschil als een gebeurtenis van groote beteekenis. „Ik wou", zoi hij, „dat zij ib 1914 zoo begonnen waron." BOOT GEZONKEN. In Klein-Tauerlauken, bij Memel, heeft een ern stig ongeval plaats gehad. Een aantal personen, dat aan eon. zomeravondfeest had' deelgenomen, wilde gebruik maken van het veer over de Dange, welke veerboot circa 15 personen tegelijk kan overzetten. Er kwamen ditmaal echter 30 personon op de boot, waardoor het zeil scheurde en de boot omsloeg. De meeste opvarenden konden gered worden, maan er zijn toch eenige personon verdrotikoin EEN BELASTING OP VREEMDE TOERISTEN IN BELGIë. Onder de maatregelen, die nog wordon voorzien om het amortisatieionds to stijven, behoort een be-< lasting op do vreemde toeristen. Men heeft er van afgezien 'om een belasting bij de douane te heffen op eiken buitenllander, die Belgisch grondgebied be treedt, èn uit vrees voor verzot van wege het buiten land èn voor represaillemaatregelen, doch het plan bestaat om een verblijfabelasting in te voeren, die door de hotelhouders zou worden geheven ton bate van den Staat. Naar verluidt, wordt tot directeur-generaal van het amortisatiefonds bonoemd Max Leo Gérard, tbans hoofdredacteur van de .Jndópendance Beige", wélk blad eerlang ala dagblad verdwijnt, en door een weekblad zal worden vervangen, ONWEER BOVEN BADEN. Bü pen lievig onweder, dat gisteren boven de RjjimAven te Karlsruhe woedde, is een groote kraan op de kolen terreinen van de firma Gebr. Roeohlingi omgeslagen. De kraan kwam op eetn met kolen be laden pc/hip terecht, dat zonk. Het huisje op de loopbrug viel in hot water. Do machinist werd ern stig gewond. Een deel van do loopbrug kwam op koJemwagons terecht, dia geheel1 vernield werden. •Ook elders ira Baden heeft het noodweer veel schade aangericht. De telefonische verbindingen rijn voor een groot gedeelte gestoord, en hot te veld staande giewaa hoert door den hagel zeen geleden. Uit Freiburg wordt gómold: Gisteravond heeft eetn ontzettend onweder het üuidedijk gedeelte va® hot Zwarte Woud era van het Zaargebied geteisterd. De aangerichte schade isi ontzaggelijk. ABe telefoon- en telegraafmasten vara Donau EsSohingera tot Fohxen zijn vernield. Doordien de masten op de rails vielen, moest het spoorwegverkeer worden ge staakt De .goederenloods bij het station Fohrea is ingestort. Bjtf Donau Essohingera ia een bosch over een afstand van 2 K.M. en een breedte van 500 ./Meter gehoal vernield. Ook plders, vooral bij Mun- delfingen hebben de bosscraen zeer geleden. Te Mundelfiiigen on Fahren is bijna geea enkel huis onbeschadigd gebleven. Tal1 van gevels rijn inge stort, evenzoo werden verscheidene daken weggesla gen. Ook de gemeente Oberbaidingen is Zwaar ge teisterd. De straatwegera rijn gedeeltelijk onbegaan baar, daar vele boomen schots en scheef over den weg liggen. Honderden telefoonmasten rijn afge broken. Het onweder góng vara sterken hagelslag vergezeld. Op sommige punten iaa dn hagel 40 o Al. hoog. Ook het ScHeda-gebied ia het vroegere vorsten dom Heuse heeft zwaar geleden. De bliksem is op vele plaatsetn ingeslagen en heeft verschilXanda boer derijen geheel in gelegd. HET CONFLICT IN DE ENGELSCHE MIJNNIJ- VERHEID. De Daily Herald zegt dat eon aantal invloedrijke politici en handelsmenschon in de City het denk beeld ondersteunen, om aan de mijnnijverheid een leening van 5 millioen te verstrekken, welke in de City bijeengebracht zou worden. EEN ONTPLOFFING. Uit St. Quentin wordt aan het Journal gemeld: Van een papierfabriek te Alaincourt, in het Oise-dal, is 'n stoommachine gesprongen: zes dooden, dertien gekwetsten. ONTSPORINGEN. Gisteren zijn te Hannover en te Plagwitz treinen ontspoord. Te Hannover zijn 8 menschen gewond, te Plagwitz zes. Een reiziger is gedood. ONWEER IN DUITSCHLAND. Zware onweders met hagelslag hebben het Wester woud en het bekken van Neuwied geteisterd. Ook te Karlsruhe is aanzienlijke schade aangericht. v. 17 Juli 1928. ii beginnen en eindigen. Tot mijn genoe gt? I?1* ze88e*4 dat de mijne juist begonnen is, on het eind er van nog in 't verre verschiet ligt. Maan d« g van vacanti» toevallig Jui?t «h5 iKollJ?? ion2men5ch' een neef van mé, die zijn betrekking in Londen heeft, en zijn vrije da- ®toe(is» 1® Holland heeft doorgebracht. "3 behoort met tot de verwonden onder de vacan- eertien dagen in den zomer is toch im- mon» tegenwoordig wel zoo ongeveer een minimum. r^,!L 'ui8t twee '«'öfcen geleden, dat hij, bleek en Fngelschman, aankwam, om hier in den onder moeders leiding, wat dikker te wor- Hij is beslist eenige ponden aangekomen, dank rij DE MAAGDENBURGSCHE MOORDZAAK. In de zaak Haas-Schroeder is een nieuwe factor gekomen die ze nog ingewikkelder maakt. Schroeder bad namelijk een vriend met name Engelhardt, die na een tijdlang te Maagdenburg te hebben vertoefd, opeens spoorloos verdween. Het Jijk van Engelhardt is nu onlangs uit de Elbft opgehaald. Het bevond zich reeds in verregaanden staat van ontbinding en had een schotwond aan het hoofd. Uit de lijkschou wing bleek dat Engelhardt was vermoord. Men acht het niet uitgesloten dat Schroeder rijn vriend heeft vermoord om in het bezit van zijn geld te komen. Het lijk van Engelhardt zal nu worden opgegraven om opnieuw te worden geschouwd; men wil namelijk trachten vast te stellen of Ehgelhardt en Helling met dezelfde revolver zijn omgebracht, hetgeen na tuurlijk bezwarend voor Schroeder zou zijn. MISHANDELING VAN DOKTERS. Russische bladen bevatten den laatsten tijd her haaldelijk berichten over mishandeling van artsen door hun patiënten, uit ontevredenheid over ontvan gen medische behandeling. Zoo is dezer dagen te Iwano-Woznesenk een medicus door eon fabrieks arbeider met een scherp-bijtend vocht overgoten, waardoor hij «ernstige wonden bekwam, en waar schijnlijk het gezicht zal moeten missen. Doze daad was een „wraakneming" voor een behandeling, die de arts op den man had toegepast en die, naar dions zeggen, bijzoader pijnlijk was geweest ARBEIDERS VERONGELUKT. Uit Schwerin, 19 Juli. Hedenmiddag zijn bij graafwerk aan de Ostorfer See eenige zandkarren naar beneden gegleden en in hot water gestort, waar hij drie arbeiders omkwamen. GEVANGENIS-OPSTOOTJE. Een ernstig gevangenisopstoötje te Meester-Corne- lis, dat gelukkig góed is afgeloopen, heeft zich als volgt toegedragen: In de werkplaats werd op een gegeven moment de technische opzichter Van der Sando, door een veroor deelde met een stuk ijzer aangevallen; de heer v. d. 8/ kon juist don slag gedeeltelijk ontwijken, het geen vermoedelijk zijn loven heeft gered. 'Toen hij zich tegen zijn aanvallers verdedigde, daarin bijge staan door don toegeschoten surveillant Rampingan, attakeerden ongeveer twaalf gevangenen (o.w. kerels met behoorlijk zware straffen, daar in deze gevan genis alleen de zwaarst gostraften on nogwel do on- handelbaarsten worden opgeborgen), allen gewapend met ijzeren onderdeelen van de machines, beide le den van het personeel.1 Het werd duidelijk, dat men de bedoeling had, hen den winkel uit te werken, en het was voor beide mannen een hachelijk moment, te meer toon do suvoillant Rampingan ook een hevigen klap mot een stuk ijzer kreeg. Op dat oogenblik snelde het overige personeel te duidelijk dat zij stonden af te wachten of hun col lega's succes hadden of niet. Door middel van vuurwapens werd Öot opatootja bedwongen. Een gevangene, die op het punt stond, den heer Van Manen de hersenen in to slaan, werd door den heer De Groot met een revolverschot neer gelegd; do man had een schot door het hart en was dadelijk een lijk. Nog vier andere gevangenen, o.w. cfe aanvallers van den technisch opziener en van den werkplaats-surveillant, werden door revolverschoten zwaar gewond. Dit maakte natuurlijk indruk op de dwangarbei ders, die terugdeinsden en zich daarna zonder ver zet lieton arresteoren. DE BELGISCHE GOUDFRANK. Uit Brussel, 20 Juli. Do invloed der politieke verwikkelingen to Parijs op don Belgischen franc geeft de regeering te Brussel aanleiding meer dan anders de invoering van den goudfranc to bespoedi gen. In speciale bevoegdheden van den koning ia voorzien. Men hoopt den Belgischen franc los to maken van den Franschen on in beginsel zou, naar verluidt, de goudfranc slechts worden gebruikt voor de handels- en financieels transacties met het bui tonland. Naast den goudfranc zou de papierfranc blijven bestaan, en zouden al de overeenkomsten en accoorden op grond van den papierfranc gesloten, vorder van kracht blijven. HITTE IN AMERIKA. In Chicago en middenPWest-Amerika heerscht een buitengewone hitte, Achttien personen zijn ten gevolge daarvan gestorven. Te Chicago bereikte de temperatuur een hoogte van 94 gr., te New-York van 84 en op enkele plaatsen in Zuid-Dakota zelfs van 107 gr. ERNSTIGE BRANDEN IN CANADA. Uit Port Alberta (Canada), 20 Juli. In Zuid- Alberta en Britsch-Columbia hebben branden, welke over een groote uitgestrektheid hebben gewoed, scha de aangericht, die op honderdduizenden dollars wordt geschat. Tijdens de week-end werd men het vuur gedeel telijk meester, doch het laaide opnieuw op en thans woeden or drie groote boschbrandon, welke men niet vermag te stuiten. BRANDSTICHTINGEN IN RUSLAND. De sovjet-bladen blazen alarm over het steeds toe nemende aantal branden in Rusland, vooral op' het platteland. Het is gebleken, dat in zeer veel gevallen de branden aan brandstichting te wijten zijn. Voor geheel Rusland is het percentage van vastgestelde brandstichtingen 26.9 Het spreekt van zelf, dat lang niet steeds wanneer eon brand het gevolg van brandstichting was dit ook was vast te stellen. Hot percentage brandstichtingen is dus in werkelijkheid veel on veel grooter. Het is een ware epidemie van brandstichtingen. In sommige gouvernementen nemen de brand stichtingen catastrophale afmetingen aan. Zoo b.v. is het gebleken dat in het gouvernement Koersk 69 van de branden aan brandstichting te wijten waren. In het gouvernement Rjazan is het percen tage wat lager (50 in het gouvernement Woron- jezj 54 enz. Men bedenke daarbij, dat wij hier met gevallen te doen hebben, waarbij do rechtbank hot feit van brandstichting heeft vastgesteld. In het geheel hebben de rechtbanken in 19241925 34.000 govallen van brandstichting geregiBtroerd. In dui zenden gevallen lukte het den brandstichters geen sporen van hun misdrijf achter te laten. EEN SPRINKHANENPLAAG IN RUSLAND. Over de districten Salsk en Stawropol is ter be strijding van den sprinkhanenplaag de staat van beleg afgekondigd. De plaatselijko autoriteiten wor den verantwoordelijk gesteld voor een succesvolle bestrijding der sprinkhanen, die don geheelen oogst dreigen to vernietigen. Uit Moskou zijn vliegtuigen gezonden tot het verspreiden van vergift over de velden. DE BASILIEK VAN ST. PIETER BESTOLEN. Naar het B.T.A. uit Rome meldt, hebben onbe kenden een bezoek gebracht aan het kantoor van den basiliek van St. Pieter. Het bureau van den kassier, hetwelk 11.000 lire bevatte ter uitbetaling van salaris sen aan het personeel, is opengebroken. Een ander bureau, waaruit 18.000 lire waren verdwenen, ver toonde geenerlei sporen van braak. De politic heeft reeds verschillende arrestaties gedaan. MET VACANTUL Ook in Engeland heeft Zaterdag do groote uit tocht van vacantiegaugers plaats gehad. De spoor wegmaatschappijen hadden den volledigen zomer dienst hersteld, alsmede de speciale week-end tarie ven voor toeristen. Dit was te meer een prestatie om dat de mijnworkersstaking al elf weken duurt en dus mot de kolenvoorraden spaarzaam dient te worden omgesprongen. Maar de groote voorraden buiten- landsche kolen, waarvan de maatschappijen zich hebben verzekerd maakten het mogelijk. Zoo langzamerhand echter wordt er meer en meer stookolie op de locomotieven gebruikt. Sommige maatschappijen hebben reeds meer dan tweehonderd machines loopen, die met olie worden gestookt. De spoorwegmaatschappijen hebben intusschen het hoofd te bieden aan de steeds grooter wordende con currentie met de motorbusdiensten. Toch waren er in Paddingtonstation nog tienduizend plaatsen be sproken in de treinen naar'de verschillende deelen des lands. De voornaamste treinen reden in twee, soms wel meer gedeelten. De trek naar Frankrijk en BelgiS is met het oog op de lage valuta zeer groot De vliegtuigen naar Parijs zijn voortdurend geheel bezet WONINGBOUW Dï DUITSCHLAND MET OVER HEIDSSTEUN, Het bedrag dat door de rijisregeering ter beschik king van de bondstaten la gesteld; voor den woning» bouw is van 40 tot 50 millioen mark verhoogd, LLOYD GEORGE OVER DE TAAK VAN HET JONGE GESLACHT. Lloyd George hoeft gisteren het zevende wereld congres van do christelijke jeugdbeweging, waarop meor dan 30 landen vertegenwoordigd zijn, toege sproken en gezegd, dat de nieuwe generatie moet zorgen het georganiseerde recht te planten in plaats van het georganiseerd geweld. Wij, oudjes, zei Lloyd George, zijn opgevoed in een wereld, wolko bewape ning en van tijd tot tijd een oorlog aanvaardde als eon van de harde noodzakelijkheden van do bescha ving. Wij zijn die gedachte nog niet kwijt. De jeugd moet zorgen haar kwijt te raken. Geschied dat niet, dan zullen wij een oorlog beleven, nog geweldiger dan ooit te voren. Europa heeft zich aait bewapening bedronken tot hulp, o.w. de surveillanten Van Manen en De Groot hot in 1914 een delirium tremens heeft gekregen en Anders dan met geweld was het opstootje, dat een nu bedrinkt het zich stiekum nog. Er zijn op hei ernstig karakter had gekregen, niet meer to bedwin- oogenblik in Europa grooter legers dan ooit tevoren. I gen. Want de talrijke andere gevangenen in de buurt Lloyd! George pleitte voor ari?itrage tusschen de hielden zich nog wel rustig alleen in de vrerk- POLITIEMAN BIJ EEN ARRESTATIE DOODGE BLEVEN. Eon vrouwelijke kantoorbediende te Weenen werd dezer dagen onder verdenlting van zakkenrollerij aangehouden. Zij verzette zich tegen haar arrestatie, diende den politiebeambte, die haar opbracht, een paar fiksche ribbenstooten toe en poogde het publiek tegen hem op te hitsen, door te zeggen, dat ze door den man die niet in uniform was werd lastig gevallen. De beambte legde den omstanders den toestand uit en liet een collega roepen om hem te assisteeren. Het meisje werd daarop noar een tramwagen ge voerd, waarvan men het voorbalcon besteeg. Ook hier sloeg en stompte do arrestante den man dor wet, die haar herhaaldelijk aanmaande, zich kalm te gedragen. Plotseling zag men den politiebeambte verbleeke en in elkaar zakken. De arrestante sprong onmiddellijk op don ongeluk kige toe, gaf hem nog een stomp on wilde daarop de vlucht nemen. De assisteorende beambte belette haar dit echter. De aangehoudene werd nu naar het naastbijcijnde politiebureau gebracht, terwijl de geneeskundige dienst ontboden word om de oorste hulp aan don agent to verleenen. De aan don dienst vorbonden ge- noesheer kon slechts den dood van don politieman constateeren. De arts verklaarde, dat de dood blijk baar door hartverlamming veroorzaakt was, een ge volg van de opwinding en krachtsinspanning bij de arrestatie. UIT MUSSOLINTS VERLEDEN. Het Zwitsersche blad „NouvelUsto Valaisan" pu bliceert een interessant uittreksel uit een brief, d.d. 8 October 1902 door Mussolini aan een vriend to Lau- sanne gericht. Uit dit schrijven blijkt, dat de latere „duce" op zeker oogenblik geen geld en geen moed bezat om don .riruggle for life" voort te zetten. „Ik bevond mij op zekeren dag to Lausanne", zoo schreef hij, met een nikkelen penning op zak, die

Schager Courant | 1926 | | pagina 3