DE STAXI1 TE LANGEKOiJK. Is naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen over gebracht. Later is hij overleden. Het gezelschap keerde zeer onder den indruk van het droevig gebeuren naar het Victoria Hotel terug, waar het logeert. ENGELSCHE VLEESCHPRIJZEN. Zooais men weet, vertoonen de vleeschprijzen in Engeland, aldus de Tel., in verband met het vóór eenigen tijd door de regeering, met het oog op be smettingsgevaar met mond- en klauwzeer uitgevaar- digde invoerverbod voor versch vleesch van het con tinent, sedert eenigen tijd een sterke stijging. De eigenlijke moeilijkheden zullen evenwel in Sep tember beginnen, de maand, waarin gewoonlijk groote hoeveelheden varkens uit Nederland naar Engeland werden gezonden. In het vorig jaar werden te Sinith- field, de groote Londensche vleeschmarkt, tusschen September en het einde van het jaar, 380.000 varkens uit Nederland aangevoerd, een hoeveelheid, die voor ongeveer 75 de behoeften aan varkensvleesch van Londen dekt. Dit quantum zal dit jaar, wanneer het invoerverbod niet wordt opgeheven, waarop de kans uiterst gering schijnt te zijn, niet ter Londensche markt komen en de te verwachten schaarschte van varkensvleesch zal de prijzen automatisch sterk doen stijgen, terwijl grootere vraag naar andere vleesch- soorten ook de prijzen daarvan een stijgende tendenz zal bezorgen. Ook kalfsvleesch, dat in groote hoeveelheden uit Nederland komt, gaat ontbreken. De kwaliteit van Nederlandsch lams- en scbapenvleesch. zoo geeft men In Fmithfield toe, is veel beter dan ie v n het vleesch dat Schotland levert, en de Iersche varkens staan achter bij de Hollandsche. Reeds thans is de werkloosheid in de Britsche ba- con-industrie toenemende en Smithfield voelt dan or-k weinig sympathie voor het invoerverbod, waarachter de meeste handelaren protectie zoeken. De boeren hebben natuurlijk een anderen kijk op de situatie. Indien het embargo, zoo verklaart de Nationale Boe renbond, een jaar gehandhaafd blijft, zullen de Brit sche boeren aan het eind van die periode in staat zijn, een grootere hoeveelheid vleesch aan de markt te brengen, dan vóór het invoerverbod mogelijk was. Al leen voor kalveren maakt de boerenbond een uitzon dering, maar kalfsvleesch wordt ook als luxevoedsel beschouwd. Sedert Juli verleden jaar zijin de groothandelsprij- zen voor varkensvleesch per Engelsch pond als volgt gestegen: Te Birmingham was de prijs in Juli 1925: 52X cent, in Juli 1926 65 cent; te Londen, op dezelfde tijdstippen, 54 cent resp. 673^ cent; te Leeds 50 cent, resp. 65 cent; te Manchester 50 cent, resp. 65 cent. De verschillen in de kleinhandelprijzen zijn uiteraard nog grooter. LANGENDIJK. Uit goede bronnon vernamen we, dat zich in totaal 200 personen hebben opgegeven voor het verrichten van transportwerkzaamheden. Te be ginnen met 26 Juli wordt de steun der nu uit gesloten leden der Transportarbeidersvereemigingen van f 13 tot f 24 verhoogd. ST. PANCRAS. F. H. Lieuwen is bevorderd van de 2e naai de 3e klasse der ÏÏ.B.S. te Alkmaar. BROEK OP LANGENDIJK. Het gaat onze tuinbouwers nog maar steeds niet voor den wind. De ontvangsten over de maand Juni van dit jaar zijn, in aanmerking genomen de hoeveelheid groenten, welkt voor zijn aange voerd, teleurstellend in vergelijking met wat het vorige jaar in die maand aan financieele uitkom sten gaf. En we moeten er helaas bijvoegen, dat de maand Juli in dit opzicht nog treuriger uit komsten zal te zien geven. Er is geen enkel pro duct, dat goed maakt, wat door andere wordt bedorven. Het vorige jaar waren er nog versohil- lende bouwers, die bloemkool voor buitengewoon hooge prijzen verkochten; nu zijn de prijzen van dit product, evenals in Kennemerland op de ver schillende veilingen, zeer aan den lagen kant. 'Draaihartigheid richt weer zijn verwoestingen aan in zoo'n mate, dat er versohillrende bouwers aün, 'die van de uitgepote planten hoogstens een vijfde ter markt kan brengen. In den zomer van 1925 zijn enkele bouwers goed gevaren met den verbouw van bloembollen, die voor hooge prijzen werden verkocht. Ook daarmee is het thans „niets ge daan", alleen enkele, die „op-voor" hebben ver kocht, zullen nog het voordeeligst uit zijn. En ten slotte is het, of de geest van protectie, die in ide ons omringende lanaen omwaart, zijn nadeeli- gen invloed doet gelde* op de vraag uit het buitenland, waarvan de Langen dijker tuinbouw het nog maar steeds moet hebben. Dat de staking nog een nadeeligen invloed op den loop der prijzen zou uitoefenen, zouden we niet als een onomstoo- telijke waarheid durven poneeren: alles toch gaat ook nu, ondanks de stakende iaransporters^ zijn geregelden gang. Dat men, misschien de kooplieden uitgezondera, over 't algemeen aan den Langendijk en omliggende tuinbouwstreken liever weer den ouden toestand terugzag, kan wel veilig worden aangenomen, daar een arbeidsstoornis in dit cen trum van tuinbouw en handel een onzekeren toe stand in het leven roept, waaruit men hoe eerder hoe liever verlost wenscht te worden. De wortelen, die het gedurende de géheele ca ju pagne nog niet best haaden gedaan, deden het nu. nog slechter, vooral in de laatste helft der week, toon men gemiddeld nog geen f 6 kon maken, dat is dus f 3 minder dan men gewoon was. De ïgeheele aanvoer bedroeg een 30.000 bos. Met de aardappelen ging het decrescendo, naar de laagte. De laagste prijzen voor Sohotsche mui zen lagen tusschen f3 en f4, de hoogste tusschen f 5.60 en f 7.30; Deze prijs werd# maar zelden be steed voor mooie, lekkere partijtjes, Zaterdag kon men niet hooger prijs dan f 5.60 bedingen. School meesters hadaén als laagste prijzen iets hoogere bedragen, dooh de hoogste bleven beneden de over eenkomstige van de Schotsche muizen en wel van f 1 tot f 2. Voor het eerst werden graafjes aan gevoerd, waarvan de prijzen tusschen de f4 en ae f 6.30 lagen. Eigenheimers brachten gemid deld f 3.50 op. Zaterdag werden ze echter voor f 2 tot f3.40 geveild. Duken konden het. meer malen niet tot de f 2.50 brengen, zoodat de ge middelde prijs ongeveer f 2.25 zal zijn geweest. De drielingen brachten gemiddeld f3 op. Bloemkool1 was zeer wisselvallig. Maandag liep ze van f 5.70 tot 8.70, Zaterdag waren die uiter sten f 11 en f 17.40. Gemiddeld kan een gulden of tien gemaakt zijn, althans voor eerste soort. Tweede soort brachten zeer weinig op: dooreenge- nomen f 2.50 .per 100 stuks. De slaboonen deden het wel goed: een prijs van gemiddeld f 27 is geen slechte, al werden ze »het vorige jaar duurder verkocht. De aanvoer be droeg ongeveer 100 Kg., zoodat de opbrengst wei nig invloed oefent op het eindresultaat. Met de roode kool' was het misère. Maandag nog een prijs opleverende van f 4.105.50 (wat al niet 'schitterend is), moest ze in de tweede helft der tweek voor gemiddeld f2.75 worden verkocht. Die prijs is slecht, evenals die der gele kool, die aan- jvankeEjk nog f 8.90 opbracht, doch inzakte tot ge- -middeld f5. Vrijdag noteerde ze nog f2.904! Witte kool gaf hetzelfde beeld te zien en kon niet meer dan ruim f2 per 100 Kg. opbrengen. De prijs van de uien was voor zilvernep onge veer f10, voor zilveruien f4 en voor drielingen on- feveer f 6 met vrij groote verschillen tusschen ooc'ste en laagste noteeringen. Alles bijeengenomen was de afgreloopen week voor de bouwers slecht, terwijl er weinig teekenen zijn, die op verbetering wijzen. DOOR EEN TRAM AANGEREDEN EN GEDOOD. Uit Arnhem, 24 Juli. De 26-jarige landbouwer J. H. Henseveld uit Almelo, is gistermiddag, toen hij met zijn meisje per rijwiel dicht langs de tramrails reed in de richting De Stee'*, do •- ms» f - altram om gereden. De ongelukkige bleef bewusteloos liggen. Met een schedelbreuk en ernstige verwondingen aan hoofd en armen, werd hij, na ter plaatse verbonden te zijn, naar het ziekenhuis te Velp overgebracht. Gisternacht is hij daar overleden. Het meisje bleef ongedeerd. Den bestuurder van de tram moet geen schuld treffen, daar hij voldoende signalen gegeven heeft. ZUIDSCHARWOUDE. G. Kramer is bevorderd van de eerste naar de tweede klasse der R.-K. H.B.S. te Weert. -- BURGERBRUG. Aan de aannemers A. Eriks en Zoon alhier is op gedragen den bouw van een zaadschuur met dub bel vierkant aan den, Walingsweg te Wieringer- vvaard voor rekening van de firma Van Houten te Weesp. PETTEN. Akn de R.H.B.S. te Alkmaar zijn o.a. nog bevorderd onze plaatsgenooten: Jo Eriks en Roelof Notlelman van de 2e naar de 3e kl,; Piet Groot, Cor Zuid- scherwoude van de 3e naar de 4e kl. en Arie Eriks van de 4e naar de 5e klasse. DE BANK-OVERVAL TE BUSSUM. De commissaris van politie te Bussum verzoekt ieder, die aanwijzingen kan geven omtrent den man, die op 22 dezer een aanslag op de Boazbank aldaar heeft gepleegd, zich tot hem te wenden. Indien de aanwijzingen tot arrestatie van den dader leiden, wordt een belooning uitgereikt. Begrijpelijkerwijze begint men zich op de instel lingen te Bussum, die voor een overval in aanmer king komen, ongerust te maken. Op het kantoor der Rijksbelastingen is een ambtenaar met een revolver gowapend en beambten van bankkantoren hebben verlof gevraagd tot het dragen van vuurwapenen. EEN GEVAARLIJKE BOCHT. Te Aalburg, bij Heusden, bij een gevaarlijke bocht op den Maasdijk, heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een autobus en een motorfiets. De motorbe stuurder, de heer C. Bouwman, uit Heusden, en de duo-rijder, de heer B. Krop, uit Wijk bij Heusden, hebben beiden een hersenschudding gekregen. Eerst genoemde verkeert in levensgevaar. Hij is naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch, en de ander naar zijn woning vervoerd. LANGS DE STRAAT. LEO in de Telegraaf vertelt het volgende: Aanvankelijk wilde ik u onderhouden over de juffrouw, die het fietsen nog niet machtig wa», niet kon ópstijgen als zij eenmaal was Afgestegen, en, tot driemaal toe, een heel blok huizen omreed, in de hoop dat eindelijk de verkeersagent eens niet toe vallig juist haèr richting stremde, tot ze, in opper ste wanhoop haar rijwiel maar aan de hand mee voerde; daarna docht mij dö geschiedenis van de dame met het gladde klapbessenhoofd achter het wiel van een versleten Fordje aardiger, die door oen kwaad agent werd toegesproken met het har- do woord „stomme vlerk 1", wijl de goede ordebe waarder zich in haar geslacht vergiste, maar toen oen bloedverwant mij de volgende melancholieke gebeurtenis verhaalde, besloot ik toit verwerking hiervan. Er blijkt uit, welke charmante gevoelens er nog steeds huizen, in velen, die "met ons, over deze aarde naar den dood schrijden. Voor ^en huis in de smalle, zondoorstoofde, slor dige straat laadden van hitte sissende mannen huisraad op een vrachtauto. Steeds hooger rees de berg der veelgebruikte meubelen, en ten slotte reed de auto weg. Een heel lange vrouw met zomersproeten en venij nige oogen onder den rand van een eikenhoedje trok voor de laatste maal een deur dicht, die zij nimmer meer zou openen, en slofte op twee kunstzijden sik- kelbeenen weg. Als een vlieg, waaruit een spin het leven wegzoog, als een mosselschelp zonder mossel, als een uit geknepen citroen, als een open doodkist stond daar nu het verlaten huis. De ramen blikkerden hard. Hol en grauw droom den de leege kamers. En toen kwamen er ineens drie heel, heel kleine katjes speelsch langs de ven sterbank schuifelen, op mollig, zachte pootjes. Dat was de ochtend. Toen kwam de middag. Vier, vijf katjes stonden op de wankelende achter pootjes op tegen de ramen, die met goud en violet broeiend beplast waren. Je kon het niet hóóren maar je zég ze klagend piepen. Dat komt, omdat katjes'van drie weken hónger krijgen, als ze een heelen dag de moeder missen. Toen kwam langzamerhand het stekelig gepraat der opmerkzame buurvrouwen los: „Dat wijf dat loopt maar weg ze hip de moe der meegenome die denkt auk: laaneze mar ver- rekke hoeveel binne d'r wel? vaaf of zes det scharminkel zóu-je-ze niet?" Dat was de middag. Toen kwam de avond. De katjes, suf van honger „je zAg ze rejaal griene" drumden bijeen op de smalle vensterbank. Door het venster heen zag je ze waggelend heen en weer beenen tusschen het raam en een stuk karpet in een kamerhoek. Nog een nacht, en ze zouden dood zijn. Hun ronde, zachte, guitige oogjes keken heel verbaasd dat kón toch niet, dat ménschen zes kleine diertjes lieten krepeeren? En ze zaten nu stil, heel stil neer op de vensterbank, te leeg, te zwak al om te spelen. Toen schoof eer straatrekel kortberaden na wat vruchteloos gemartel het raaro aan den straatkant op. Met dikke, glirsterende tranen in zijn zwarte oogen haalde die jongen al de katjes te voorschijn, en ging ze ronddeelen in de buurt. Zelf sjouwde hij er twee mee, in lederen zijzak van z'n voddig buisje één. VRIJWILLIGE GIFTEN AAN EEN PREDIKANT. Een belastinginspecteur stelde de vraag, of voor de toepassing van de wet op de rijksinkomstenbelas ting bij het vaststellen van het inkomen van een pre dikant, rekening moest worden gehouden met de geldswaarde van de geschenken, die deze van eenige gegoede gemeenteleden ontving in den vorm van de kosten van een buitenlandsche reis, enz. De betrok ken belastingdirecteur, die deze vraag aan het oor deel van den minister van financiën onderwierp, be antwoordde haar ontkennend, aangezien dergelijke geheel vrijwillige giften z.i. niet kunnea worden aangemerkt als voordeelen door den predikant in zijm ambt verkregen. De minister heeft zich met het ge voelen van den directeur vereenigd en de belasting inspecteurs in dien zin bevolen. Nederl. OUDKARSPEL. Onze plaatsgenoot, P. Gutter, is geslaagd voor het toelatingsexamen Middelbaar Technische School te Haarlem. NOORDSCHARWOUDE. Voor den Langendijk is opgericht een R.K. Sport- vereeniging onder dep naam van „Voorwaarts1'. Ter gelegenheid van deze oprichting zullen op 1 Augustus een tweetal voetbalwedstrijden worden go- houden, waarbij het R.K. muziekkorps „Genot door Kunst", welwillende medewerking zal verleenen. „Voorwaarts" heeft de beschikking gekregen over het voetbalterrein bij de Roskambrug, dat voor heen in huur was bij de opgeheven voetbalvereni ging „Holland". AMBTSWONING VOOR EEN BURGEMEESTER. De gemeenteraden van Kwadijk, Middelie en War- der hebben onlangs besloten om voor den hieuwen burgemeester dezer drie gemeenten een ambtswoning te Kwadijk te doen bouwen. De burgemeester zou dan aan elke gemeente f 175.50, of in totaal f526.50 per jaar aan huur voor die wo ning betalen. Voorts was de voorwaarde gesteld dat een volgen de burgemeester ook de woning van de gemeenten zou moeten huren. Doch Ged. Staten hebben tegen die voorwaarde bezwaar gemaakt. Zij achten het in strijd met de wet om een burgemeester te ver plichten een bestaande ambtswoning te huren. De burgemeester heeft nu aangeboden om gedu rende tien jaren de huur van de woning te garan- I deeren. Doch nu ^°il fle ^T0t*r^oraad van Middelie I geen medewerking verleenen, zoodat van den bouw 1 eener ambtswoning voor rekening der drie gemeen ten nu niet zal kunnen komen. AUTO PLATGEDRUKT. Zondagmorgen reed te Malden bij Nijmegen een Fordauto achteruit het tuinhek van een villa uit. Op de rails van de stoomtram Nijmegen—Venlo, die langs den tuin loopt, sloeg de motor af. Terwijl de wagen nog stilstond, naderde de tram. Deze schoof de auto een eind voort, totdat zij tusschen de tram en de boomen langs den weg werd vastgekneld en totaal in elkaar gedrukt. Letterlijk geen onderdeel bleef heel. Slechts een vormlooze massa hout en me taal bleef over. De kap van de auto knapte af en door de ontstane opening werden de vier inzitten de gebroeders Van Rhjjn naar buiten geslingerd, waaraan zij hun redding te danken hadden. Drie waren ongedeerd, terwijl de vierde slechts lichte ver woningen aan hoofd en handen had.. DE KONINGIN. Reuter meldt uit Bern: Koningin Wilhelmina, wier gezondheidstoestand thans weder goed is,, heeft Maandagnamiddag de te rugreis naar Nederland aanvaard. Het Haagsche Corr. Bur. meldt nog: De Koningin wordt op de reis vergezeld door dr. C. L. de Jongh, uit Den Haag, die daartoe naar St. Beatenberg werd ontboden en die geen bezwaar tegen de terugre.'.b heeft, doch van meening is dat H. M. zich in het belang van een algeheel herstel na haar terugkeer zich nog geruimen tijd zal moeten ont zien. FELLE BRAND TE BLOKZIJL. Te Blokzijl heeft in den nacht van Zondag op Maandagnacht een felle brand gewoed. Omstreeks twee uur in den nacht, meldt V. D„ ont dekte een zoontje van den heer Michel in de Kerk straat, dat er brand was uitgebroken ip het mat- tenmagazijn van den heer S. Koopmans, welk per- ce'el met de voorzijde aan de Breestraat is gelegen. Aangewakkerd door een stevigen'wind greep het vuur, dat gretig voedsel vond in het licht brandbare" materiaal, snel om zich heen. Het duurde dan ook niet lang of nog twee perceelen, staande in de Kerk straat, waren door het vuur aangetast. De meeste inwoners van Blokzijl, gealarmeerd door het brandgeroep, snelden naar de plaats des onheils. Met de motor- en handspuit, die Blokzijl bezit, was echter tegen de geweldige vuurzee weinig uit te richten. Men stond vrijwel machteloos en de burge meester van Blokzijl, de beer Bulten, achtte het raadzaam telefonisch de hulp in te roepen van de brandweer te Zwartsluis en Vollenhoveyi. De brand bleef zich steeds uitbreiden. Tegen vijf uur waren nog drie huizen, ondanks alle pogingen om deze tegen het vuur te beschermen; in brand geraakt. De inwoners van Blokzijl, die als spuitgasten de beide spuiten bedienden, stelden alle pogingen in het werk om verder onheil te voorkomen. Zij hielden, toen de in brand geraakte huizen niet meer te behouden waren, de omliggende woningen nat. Ongetwijfeld zouden nog meerdere huizen zijn afgebrand, als tegen zes uur de wind niet was gaan liggen. Negen huizen, die ernstig gevaar van verwoesting hadden geloopen, bleven daardoor ge spaard. Slechts kregen zij vrij* ernstige brand- en waterschade. Toen tegen zes uur de brandweer uit Zwartsluis en Vollenhoven verscheen, was er geen gevaar voor verdere uitbreiding meer aanwezig en behoefde geen hulp meer te worden verleend. Het magazijn van den heer Koopmans en diens wo ning, onder een dak gebouwd, en vijf huizen zijn to taal afgebrand. Van de inboedels werd zoo goed als niets gered. De bewoners der huizen waren op één na, allen, zij het laag, verzekerd. De oorzaak van den brand i9 niet bekend. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Te Medemblïk is Zaterdagavond debliksem inge slagen in het pas nieuwgebouwde huis van H. Geusebroek, terwijl' het gezin van vier personen juist aan tafel' zat. Het perceel beliep groofco scha de, de schoorsteen werd verbrijzeld en vele dakpan nen kwamen naar omlaag; de achtermuur scheurde van een. De bewoners bleven gespaard en er ont stond geen brand. DOODGESCHOPT. Zaterdagavond gaf iemand uit 's-Gravenhage te Honselersdijk den zoon van den bode v. d. Uude een klap in het gezicht, omdat deze met zijn fiets tegen hem aanreed. De vader van den jongen, die zich er mede bemoeide, kreeg van den man een trap tegen den buik. Zondagavond is v. d. Ende aan de gevolgen hiervan overleden. De dader, een goede bekende der justitie, is aangehuden. BRANDEN DOOR HET ONWEDER IN FRIES LAND. Een hevig onweder heeft Zaterdag in den Zuid- van Friesland eenige ongelukken ver- I oorzaakt. Bij Oosterend is de boerenhuizing 'van den heer T. de Boer door den bliksem getroffen en afgebrand. Bij Woudsend is de groote boerenplaats van den heer U. v. d. Kooy eveneens getroffen en afge brand. Het huisraad werd behouden. Te Goënga werden een paard en twee schapen in de weide gedood. ST. MAARTEN. Poli tic. .Gevonde*: eqn winterjas. Inlichtingen ter secretarie. WINKEL. Zondagavond zou de muziektent door Winkel Harmonie officieel in gebruik worden genomen. De tent zelf, ingericht naar de eisohen welke de tegenwoordige musici^ daaraan stellen, was met groen en bloemen versierd en terwijl1 de muzikanten hun plaats hadden ingenomen, wera er een keurige bloemenmand aangeboden, welke later bleek te zijn van den Burgemeester en zijn eohtgenoote. De heer Van Leersum, destijds voorzitter van het comité ter verzameling van gelden voor een mu ziektent, zegt gaarne te willen voldoen aan den wensoh, destijds gedaan om de tent te openen. Spreker wenscht eenige oogenblikken stil te staan by de vroegere uren, welke noch door hem, noch door het publiek zijn vergeten en het spijt hem, dat niet alle commissieleden de opening kunnen bij wonen. Het resultaat heeft, alle verwachting over troffen'en spreker is nog dankbaar voor de daad werkelijke steun, toen ondervonden. Spreker wensoht Winkels Harmonie geluk met haar 'tent, waarmede de band tusschen de gemeen tenaren en haar nauwer zijn aangehaald, en mocht andermaal een beroep op het publiek worden ge daan, dan zal Winkel's Harmonie het weder bereid vinden, overtuigd als het is, dat een goed muziek corps in de gemeente onontbeerlijk is. TpngevoIrge van vertrek heeft de heer A.^ Eg- mond bedankt als beschermheer en de_ vereeniging heeft alb zoodanig aangezocht en bereid gevonden de heer J. Koster, burgemeester der gemeente. Met waardeerende woorden wordt hulde gebracht aan den heer Egmond, en aan den heer Koster, waaraan spreker de belangen der vereeniging op draagt en zeker is spreker de tolk van allen en met aKer instemming weerklinkt het „Lang leve de beschermheer", terwijl hem 't insigne der ver eeniging wordt overgedragen. De heer J. Koster spreekt daarna een woord van dank voor de onderscheiding, om tot bescherm heer te worden benoemd. Spreker hoopt op gelijken voet te komen met de vereeniging in deze gemeen te, zooals dit ook was in zijn vorige standplaats. Hij stelt het voorts op prijs, dat er m de gemeente zulk een vereeniging is, en waarmede deze avond op luisterrijke wijze zal' worden voortgezet. Spreker feliciteert, den Directeur met zijn behaald succes en hoopt dat deze nog jaren de kracht en steunpilaar der vereeniging zal1 mogen Zijn. Spreker dankt voorts de vereeniging voor de hem toegekende onderscheiding en wensont de vereeni ging voortdurenden bloei toe. De heer Honingh, voorzitter van Winkel's Harmo nie, brengt daarna een woord van dank aan den heer V. Leersum voor diens bemiddeling, eveneens den i heer Koster en diens echtgenoote voor het aange boden bloemstuk. Winkel's Harmonie hoopt op de zelfde wijze voort te gaan en de vereeniging steeds hooger op te voeren, al kan men niet telkens raet een eersten prijs thuiskomen. En dan zet de Harmonie het eerste nummer van naar programma in, dat onder de noodige bolang- stelling op voorbeeldige wijze werd afgewerkt, cn al lokte het weer niet uit tot een tuinconcert, toch waren er heel wat belangstlelenden opgekomen en in een aangename feestelijke stemming trok men le vernieuwde kolfbaan binnen, waar de pas ge legde dansvloer werd ingewijd en men tot na midder nacht bijeen bleef. PER TELEGRAAF. NOORDSCHARWOUDE, 27 JulL Het was ook hedenmorgen nog volkomen rustig. In verband met de Rijksbemiddeling is elke maat regel van beide kanten voorloopig stojigezct. Er is lus een soort wapenstilstand ingetreden. De werk willigen van „Koophandel" gaan nog niet aan het werk en de door de arbeiders getroffen maatregelen te Amsterdam en Rotterdam worden nog niet uitge voerd. Vanmiddag vergaderen de arbeiders en morgen middag de kooplieden over het voorstel van den Rijksbemiddelaar. 8.50. 10.15. 10.20. 12.50. 1.20. 3.50. 4.30. 4.35. 4.50. 5.05. 5.20. 5.— 5.35. G.20. 7.45. 8.10. 8.20. 8.50. 9.20. 9.50. 10.—. 10.50. 8.50. 10.15. 11.20. 12.20. 12.50. 1.20. 2.50. 3.50. 4.05. 4.20. 4.30. 4.35. 4.50. 5.— 5.05. 5.20. 6.20. 7.45. 7.15. 8.15. 8.20. 8.50. 9.20. 10.—. 10.25. 11.20. Voor Dinsdag 27 Juli. HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. AMSTERDAM (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. DAVEXTRY U60U M. 5XX) Radio-kwartet met medewerking van soiioten. PARIJS (1750 M.) Concert Lucien Paris. Dansmuziek, viool- en ceLosoio. LONDEN, DANENTRY. Tijdsein van Greenwich. Orgelconcert. GLASGOW (4Z2 M. 5SC) Concert. AMSTERDAM 1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. LONDEN, DAVEXTRY Concert. ELRERFELI) (260 M.) Programma van muziek van Schuinann en Schuiert. BOURNEMOUT11 (386 M. 0BMJ Dansmu ziek. DORTMUND (285 M.) Conoort. PARIJS (1750 M.) Concert door solisten. BRUSSEL (486 M.) Concert oor orkest. HAMBURG (392 M.) Concert door liet star tionsrorkest. BOU RN EMOUT11 (386 M.) Concert. HILVERSUM (1050 M.) Voor-avondconcert door het H.D.Ü.-orkest. LONDEN, DAVEXTRY. Kindervertellingen LONDEN. DAVEXTRY. Dansmuziek. HILVERSUM. Koersen, marktberichten van het Persbureau Vaz Dias to Amsterdam. LONDEN, DAVEXTRY. Piano-ooneerfc, Schumann. HILVERSUM (1050 M.) Uitzendavond van den R.K. Radio-omroep, met medewerking van het Ned. Radio-sextet. DAVENTRY (1600 M.) Muziek uit Wules. BOURNEMOUTH (386 M. 6BM) Builetmu- ziek. BRUSSEL (486 M., Conoort. MUNSTER (410 .VI.) C'onoert LONDEN (365 M.) 'Populaire muziek. PARIJS (1750 M., Conoert van „Radio-Sé- lection." KöNIGSWUSTERHAUSEN (1300 M.) Uit zending van het programma van Berlijn. Bernard Shaw's 70sten geboortedag. Maxi- miliaan Harden houdt een inleiding over Bernard Shaw. Declamatie uit de werken van Shaw. Daarna concert. BIRMINGHAM (479 M.) Orkest. BRUSSEL (486 M.) Concert door orkest met solisten. DAVENTRY (1600 M.) 1-jarig bestaan van Daventry. Feestprogramma. PARIJS (2650 M. Eiffel) Concert, ö.a. 5e Symphonie (Beethoven). HILVERSUM (1050 M.) Nieuwsberichten, Koersen* Weerbericht en Schouwburgpro- gramma, medegedeeld door het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. LONDEN, DAVENTRY. Dansmuziek door het orkest van het Rrino&Hrastaurant. Voor Woensdag 28 Juli. HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. AMSTERDAM (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz .Dias. DAVENTRY (1600 M.) Radio-kwartet, me dewerking van sopraan en bariton. FRANKEURT (470 M.) Conoert. PARIJS (1750 M.) Conoert door het Orkest Gyina. LONDEN, DAVENTRY. Tijdsein van Greenwich. Café-orkest. MUNCHEN (488 M.) Concert door sopraan, viool en piano. MADRID (375 M.) Orkestmuziek. BERLIJN (505 M.) Concert. ABERDEEN (495 M. 2BD) Theaterorkest. BERN (435 M.) Orkest. GLASGOW 422 M. 5SC) The Wireless Quar- tet. AMSTERDAM 1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. DORTMUND (385 M.)' Kinder vertellingen. FRANKFURT (470 M.) Concert der Ha.us- kapelle. Dansmuziek. HILVERSUM (1050 M.) Voor-avondconcert door het H.D.O.-orkest. PARIJS (1750 M;) Concert doorl'Associati- on des Radio Amateurs Francais. HAMBURG (392 M.) Orkestmuziek. BERLIJN (505 M.) Het Stationsorkest. LONDEN, DAVENTRY. Orkest van het Rialto-theater. HILVERSUM. Koersen, marktberichten van hét Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. LONDEN, DAVENTRY. Pianoconcert. Schumann. HILVERSUM. Lering over „Wenken vpor Landschapsfotografie' HILVERSUM. Aansluiting met het Kur- haus te Scheveningen. Uitzending van het concert door het Residentie-orkest. Soliste: Marcelle Mever (Piano). LONDEN, DAVENTRY.'Concert. The Wi reless Chorus Orkest. PARIJS (1750 M.) Concert Du Printemps. KöNIGSWUSTERHAUSEN (1300 M.) Pro gramma van Berlijn. Bach-concert. FRANKFURT (470 M.) Russische muziek. MUNSTER (410 M.) Conoert. PARIJS (PTT 458 M.) 'onoert m$t mede werking van solisten, piano. HILVERSUM (1050 M.) Nieuwsbericltfen, Koersen, Weerbericht en Schouwburgpro- ■l, amrna, medegedeeld door het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam:/ LONDEN, DAVENTRfi Bach-programma. DAVENTRY. Dansmuzi

Schager Courant | 1926 | | pagina 6