De Werkstaking te Langendijk. Modern uitgevoerde PORTRETTEN Binnenlandsch Nieuws. Atelier Niestadt, Schagen. Bij Muggebeten Gemengd Nieuws. bet water Juist van de maohine af, 't trekt den verkeerden kant uit. Het Jk.au bijna niet andeiv of er moet aan het Koordeinde een verhooging zijn De heer P. J. Blaauboer zegt, dat hij met een stand van 2.65 alles .heeft nagezien, doch niet* heeft ontdekt. Voorzitter doet toezegging het te zullen onder zoekeu. Nog wordt medegedeeld, dat nu .tweemaal een proef is genomen met teer op de wegen. De eerst* keer heeft niet voldaan, dook. de tweede keer wa,. beter. Met een dergelijke besproeiing, die pl.m. 12 cent per strekkenue Meter zou kasten, is een vrij groote verbetering te bespeuren. In hoeverre het een besparing zal zijn in hot onderhoud, zou late. moeten blijken. Het stof is yeel mindor. Axioma, siUiting. Van den kant der Hoofdbesturen der Transport- arbeidors-organisatios, wordt ons hot volgende ge zonden Broek op Langendijk, 29 Juli 1926. Maandag vond op het Departement van Arbeid in den Haag een gecombineerde bespreking plaats tusschen he. Bestuur van de Vereeniging „Koophandel''' en dv Hoofdbesturen van de vier transportarbeidersorga nisaties, onder leiding van den Bij ks bemiddelaar den heer Mr. S. de Vries. Na langdurige bespre kingen werd door de Hoofdbesturen zooals mei. weet washet voornaamste struikelblok, dat de werkgevers in het nieuwe contract wilden vast leggen, dat zij 't reoht zouden hebben vaste ar bei ders aan te stellen buiten de gecontracteerde ar beidersorganisaties om het volgende voorste, gedaan: lo. De Hoofdbesturen zijn bereid aan hunne le den voor te stellen, mede te werken aan de aan stelling- van vaste arbeiders, indien die worden gereoruteerd uit de georganiseerde losse transport arbeiders. Ij I 1 J ['l 2o. 2, ij zijn bereid aan hunne leden in overweging te geven opname van nieuwe arbeiders in de groep losse arbeiders, tot een aantal van vijf. 3o. De werkgevers zullen uit dit nieuwe aantaa losse arbeiders keuze doen voor de aanstelling van vaste arbeiders. 4o. Ranounemaatregèlen Zullen niet worden ge nomen. De bestuurders zijn bereid te bevorderen dat bij de indeoling van werk met gemotiveerde bezwaren van enkele werkgevers rekening zal wor den gehouden. 5o. De bestuurders zijn bereid mede te werker, aan 't scheppen van goede verhoudingen tusschen werkgevers- en werknemers en mede te werken aan liet tot standkomen van een instituut, dat de waarborgen daartoe sohept. Het bestuur van de Vereeniging .Koophandel" aanvaardde dit als basis van verdere-besprekingen verklaarde zich bereid dit voorstel op de werk gevers-vergadering aan te bevelen en verzocht de Hoofdbesturen op deze vergadering tegenwoordig te willen zijn ter toelichting hunner voorstellen Bovendien werd overeengekomen, dat bedoelde ver gadering onder leiding van den Rijksbemiddelaai zou worden gehouden.- Deze vergadering vond plaats op Woensdag 2. Juli te Zuidscharwoude. Nadat de werkgevers af zonderlijk hadden vergaderd, ontvingen de Hoofd besturen na drie uren waohtens van den Rijksbe- middelaar de mededeeling, dat door de werkge vers bij meerderheid van stemmen besloten was een tiental der 125 stakers in ieder geval buiten het bedrijf to zuilen sluiten. De Rijksbemiddelaar oor deelde het, alvorens verder met de werkgevers t€ vergaderen, noodig, eerst de meening der Hoofd besturen omtrent dit punt te vernemen. Deze wezen den eisch zonder meer af en brachten nog dien- Zelfden avond verslag uit aan een etakersvefga^ dering. De stemming der stakers was zeer verbit terd; de volgende motie werd aangenomen: „De vergadering der stakende transportarbeiders, onder leiding der vier hoofdbesturen gehouden op Woensdag 28 Juli 1926 in hot gebouw „Gonoordia te Noordseharwoude; gehoord de mededeelingen van de Hoofdbesturen met betrekkking tot de hedenmiddag gehouden vergadering van de Vereeniging „Koophandel''; kennis genomen van den eisoh dezer V ereeniging, dat een tiental arbeiders als strafmaatregel' buiten het bedrijf zullen worden gesloten; weigert dezen eisch in te willigen en besluit de staking^ met kracht voort te zetten.. Nader vernemen wij nog, dat het. besluit der werkgevers genomen werd piet 40 tegen 22 stem men, tegen het advies van den Voorzitter van de Vereeniging „Koophandel" en tegen dat van den Ja ij ks bemiddelaarDe bonden geven in een mani fest een uiteenzetting van de oorzaken, van het voortzetten der staking!. DE HOTELDÏEFSTALLEN IN DEN HAAG EN OP SCHEVENIN'iEN. Er wordt ijverig gezocht naar den dader, of mis schien wel de daderes van den juweelendief9tal in het Schoveningsche en het Haagsche hotel, aldus het Vad. Hoofdzakelijk houdt de politie zich bezig met het maken van vergelijkingen tusschen beide dief stallen. En naar verluidt heeft men daar goede re sultaten mee. In het Scheveningsche hotel zijn aar dige aanwijzingen gevonden met een politiehond. Het spoor leidde o.m. naar de lift, via het voeten einde van. het bed. De dader heeft zittende op het bed de cassette geinspecteerd. Vast staat dat hier een deskundige aan het werk is geweest. Uit het feit dat de dief enkele voorwer pen heeft laten liggen, o.a. imitatie-werk, valt te con- cludeeren, dat de man verstand van juweelen had. Voor het geval men hier te doen heft met een buitenlandsche hotelrat, heeft de politie contact ge zocht met buitenlandsche recherche-afdeelingen. GOED AFGELOOPEN. Gisterochtend werd de autobusbestuurder W. van den dienst Lemmer-Sneek onwel en verloor het be wustzijn. Hij had nog de tegenwoordigheid van geest om de gaskraan te sluiten. De autobus reed tegen een mclkkar. Er gebeurden echter geen ongelukken. De auto, die passagiers had voor de boot van de Oude Lemmer Mij., kwam met een uur vertraging te Lemmer aan, waardoor ook de boot een uur ver traging had. ONDER DE AUTO. Vier vrachtauto's, die schoolkinderen vervoerden, reden nabij de tol op de Zandvoortsche laan in de .richting van Zandvoort. Plotseling zag de chauf feur van den tweeden wagen een kind voor zijn auto, dat naar zijn neefje aan den overkant van de straat liep. Het kind, de 5-jarige F. Broker, werd door het voorspatbord van den auto gekrepen en kwam onder den wagen terecht. Het kreeg een ernstige hoofdwon de en een inwendige kneuzing. MAATREGELEN TEGEN HET SMOKKELEN VAN VEE. Op de vragen van den heer Braat betreffende het nemen van maatregelen tegen den frauduleuzen in voer van Belgisch vee luidt het antwoord van den heer Kan, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw als- volgt: Toen de hierbedoelde vragen den ondergeteekende bereikten, was reeds in overweging de vraag, in hoe verre. ter beteugeling van den smokkelhandel in vee, nog scherpere dan de reeds getroffen maatregelen noodig waren. Thans i~ "Sij beschikking van roe* in gang van 24 J uli, de uitvoer van herkauwende dieren .>n varkens uit Zeeuwsch-Vlaanderen verboden, behou iens dispensatie door den betrokken burgemeester, terwijl de grensstrook waarin vervoer van vee is verboden, ia uitgebreid tot 1 kilometer en van zons ondergang tot zonsopgang tot 5>i» kilometer. Bovendien beeft ondergeteekende den Minister van Financiën verzocht, om het toezicht op den smokkel- aandel, indien mogelijk, nog te verscherpen en den Minister van Oorlog, om, ter ondersteuning van het toezicht, de noodige militairen en marechaussee ter oeschikking te willen stellen. DE KALKOENFOKKERSCOMMISSIE DER A.N.P.V. Zooals reeds bekend gemaakt is, werd eenogen oijd geleden een Gom missie benoemd ter besbudee- ring yan het vraagstuk der kalkoenenbeelt en van den afzet yan slaohtkalkoenen in Nederland. In de eerste plaats ml de Commissie trachten er voor te zorgen, dat de afzet dit jaar tegen Kerstmis over het geheol'e land beter geregeld is en dat de prijzen dus ook wat gelijkmatiger en voor de .ueesten gunstiger zullen zijn. Om dit te kupnen oereiken, hebben we echter de medewerking van alle kalkoenenfokkende leden en niet-ieden der A.N.P.V. noodig, om te weten te komen, waar en iioeveel kalkoenen er met Kerstmis disponil>el zul ten zijn. Ons vriendelijk verzoek is dus, dat de .valkoenfokkers zoo spoedig mogelijk aan onzen secretaris, den heer J. H. HietDik te Warnsveld villen mededeelen: 1. Hoeveel slaohtkalkoenen Zn ongeveer met Aerstmis af te geven zullen hebben en wel1 hoe veel hennen en hoeveel hanen. 2. Welk gewicht, a. de hanen en b. de hennen dan gemest gemiddeld ongeveer zullen hebben. Verzocht wordt, alléén over jonge dieren, dus oroed 1926, te willen berichten. Maar de Commissie heeft nog een ander verzoek. Ter bevordering van de Nederlandsche kalkoe- nenteelt, is heb absoluut noodig, om op de hoogte *e zijn yan de rassen en soorten van kalkoenen, .velke hier te lande gehouden worden en hoe zij in de verschillende streken voldoen. Men wordt lus vriendelijk verzocht, tegelijk met het aantal an gewicht der slaohtkalkoenen, aan den secretaris cevens te melden: 1. Het ras en indien dit .niet heel zeker bekend is, omschrijving van de kleur, en teekening zijner icalkoenen. 2. Het gewicht 'dat de fokdieren nu ongeveer hebben, dus ongemest en volkomen uitgegroeid. 3. Het gemiddelde aantal eieren per hen, p. jaar. 4. Of de broedresültaten bevredigend zijn. 5. Of de jongen goed groeien en gehard zijn. Extra willen wij er nog attent op maken: Dat niet alleen leden, aooh ook niet-leden der A.N.V.P. cm gegevens verzocht worden, ten einde een goed iverzioht te krijgen. Tevens houden wij ons niet illeen voor gunstige, doch ook voor slechte resul taten in de verslagen aanbevolen. Alleen op die .vijze kan met succes geholpen worden. Steunt dus ms werk, in het belang van U zelf en van alle Aederlandsche kalkoenfokkers, en helpt ons, deze teelt tot een bron van inkomsten voor het land :e maken. V i Namens de Commissie: GR. POUWNeumann, voorzitster. J. H. HTETINK, secretaris. Warnsveld. TEGEN MATIGE PRIJZEN. lederen dag oeopend. Ook Zondags. DOOR HET SCHRIKKEN VAN HET PAARD. Op de Roosendaalsche baan onder Bosschenhoofd, sloeg van een melkwagen, bestuurd door den 17- jarigen P. J. aldaar, het paard op hol door het schrikken voor een passeerenden auto. De leidsels vielen van den wagen en J. trachtte ze, van de kar vooroverhangede over het palrd, te grijpen. Hij viel en kreeg een der wielen over het hoofd. Vreeselijk verminkt werd de ongelukkige opgenomen. Hij over leed eenige oogenblikken later. F.EN VRIENDELIJKE ECHTGENOOTE. Te Vlissingen hadden twee vrouwen ruzie. De pene was een kermisreizigster, die bet plan op had ge vat haar man met peper te bewerken; de andere wna de vrouw van een caféhouder die dit wilde belet ten. Een agent nam eerstbedoelde vrouw mede naar hetpolitiebureau. Onder weg wist ze echter los te komen en sprong ze in het water. De agent ontdeed zich van uniformjas en wapen en sprong haar na. Andere personen schoten te hiilp en de vrouw werd weer op het droge gebracht, waarne de tocht naar het bureau werd voortgezet. Op de arrestante werd een zakje peper gevonden DE OVERVAL TE BUSSUM. Do correspondent ven „De Tijd" to Hoorn meldt: \fjr.r- wij vernomen wordt de verdachte B. ook ver dacht van oen inbraak enkele maanden geleden ge pleegd te Zwaagdijk N.-H., waarbij een weduwe door den dader werd verwond, om aldus zijn slag te kun nen slaan. Verdachte heeft toen in Hoorn vermoe delijk een batterij voor een zaklantaarn gekocht, welke batterij daarna te Zwaagdijk werd gevonden. Het schijnt dat B. indertijd met zijn woonwagen in dat gehucht verbleef. DE TOESTAND IN DE DRENTSCHE VENEN. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw heeft overeenkomstig het advies der door hem in April benoemde Commissie, besloten aan, verve- ners in Drente, ter tegemoetkoming in Kanaalrech ten, 5 cent voor eiken M3. thans te velde staande turf te vergoeden. Bovendien wordt 25 cent per M3. ver goed voor te velde staande turf, die aan bepaalde fabrieken wordt geleverd. De strekking van deze maatregelen is om te trach ten zoo spoedig mogelijk den bestaanden voorraad op te ruimen, waardoor de mogelijkheid ontstaat tot normade vervening, die vruchtbaren dalgrond bloot legt. HEERHUGOWAARD. De leerlingen der R.-Kath. School in Noord hebben ook hun schoolfeest achter den rug. Dit bestond in een rijtoer met eenige autobussen en een twintig tal rijtuigen naar Bergen en vervolgens naar Eg- mond. Eenige regenbuien deden wel wat afbreuk aan de echte kinderpret in het duin en aan het strand. Niettemin is er door het jonge volkje genoten, al had dit in hoogere mate kunnen zijn. Ongeveer 8 uur kwam men toch in opgewekte stemming weer op de plaats van uitgang aan. BARSINGERHORN. Menigeen hier gaat 's avonds. voor zoover al thans het zomerweer daartoe uitlokt een kijkje ne men om den buitenkant van het café „De Fortuin", naast het raadhuis en tuurt dan onwillekeurig door de groote glasruiten naar binnen, waar men al we kenlang bezig is met het klaarmaken van een grootsch stuk werk, dat nu toch zijne voltooiing na dert en met de aanstaande kermis in gebruik zal worden genomen. Het voorgebouw heeft het gewone aanzicht, alb en de ingang op den hoek is weg en verplaatst naar den oostkant tegenover den achterhoek van het raadhuis, waar nu een portiek toegang geeft rechts tot de gelagkamer en links tot de groote nieuwe zaal. Dat belooft daar wat met kermis I Zondag: voetbal1 tv Meuvder VT>derfeest en volks- vermakeiijkheden, DinsdagMaar dat zal nader bij advertentie in de Schager worden bekend gemaakt. Den geheelen kermistijd zal er gelegenheid zijn om b u i t e n te dansen. Den 8sten Augustus dus en volgende dagen naar de aangegeven plaats! en beten van Andere Insecten geelt het inwrijven met P.UROj. dadelijk verlichting. DE VERGISSING. Het werk van do politie is hoogst ■ernstig', wat echter niet wegneemt, dat zich op de politie-bu- reaux wei eens grappige gebeurtenissen afspelen. „Het Volk" vertelt van tweearrestanten aan een zelfde bureau. De eene, schrijft het blad, dien wij Jansen zullen noemen, had ai te groote offervaar digheid jegens Baeckus getoond, de andere, dien wij ;als Pietersen Zullen* aanduiden, was aangehou den, daar hij een vonnis ten zijnen laste had, dat, naar dg. justitie oordeelde, eindelijk eens moest worden ondergaan. Beide arrestanten krijgen, zooals gebruikelijk is, logies in de oeitën van het bureau, de eerste „ter lontnuchtering", zooals dat officieel heet, de tweede ter „voorloopige bewaring" in afwachting van zijn uilevering aan de geblinddoekte vrouwe, die ver langend was het appeltje met hem te schillen. Ln, zooals eveneens gebruikelijk is, beide arres tanten werden, alvorens men hen insloot, gefouil leerd en al wat zij bij zich hadden., werd door den ^achtcommanaant tijdelijk opgeborgen. Tot zoover ging alles, zooals het naar Jetter en geest der voorschriften inzake den internen politie dienst behoort te gaan. Maar toen naderde het tijdstip dat de arrestant Jansen geaoht werd bekomen te zijn van zijn al coholische beneveling en een agent kreeg op dracht Jansen uit de cel te halen, opdat hem zijn vrijheid zou worden hergeven. De politie-beambte klopte op de eerste de beste celdeur, waarin Bij eenige beweging meende te hooren en onder den uitroep: „Hé Jansen, ben je wakker?" ontgrendelde hij de celdeur, waaruit... Pietersen te voorschijn kwam. De politie-beambte, die noch bij insluiting van Jansen, noch bij die van Pietersen tegenwoordig was geweest, geleidde den pseudo-Jansen naar liet lokaal van den wachtcommandant, die op heb tijd- dat de arrestanten waren binnengebracht, ook' niet in dienst was. „Nou, Jansen je kunt weer weggaan. Hier heb ie je bullen terug en denk d'r nou verder een beetje om." Aldus ongeveer sprak de brave wachtcomman dant tot Pietersen, toen hij Jansen uit het politie- arrest dacht te ontslaan en hij gaf hem de voor werpen, bij diens fouilleering afgenomen, weer te rug. En zoo geschiedde het dat Pietersen, behalve een zakdoek, sleutelbos, tabaksdoos, pijp, enz., ook een kleine acht gulden ter hand werd gestopt. Tegen die laatste gave nad Pietersen bezwaar. „Dat geld is niet van mij, zei de eerlijke kerel, met het oprechtste gezicht, dat hij trekken kon. De wachtcommandant echter, gedachtig aan het verhaal, dat hij van den zijn voorganger had gekre gen, dat Jansen straat-dronken het bureau was bin nengebracht, meende te begrijpen, dat dt* ontnehterde niet meer wist, dat hij nog geld bij zich had en voegde hem daarom toe: „Nou, 't is in orde hoor, geen kletspraatjes meer, en maak nou maar gauw, dat je de straat op komt". Dat liet Pietersen zich toen geen tweemaal zeg gen. Hij was al een paar uur verdwenen, toehJan sen met stevig vuistgebonk op zijTi celdeur aan kondigde, dat hij uit zijn roes ontwaakt was. De stemming, die er toen in het politiebureau, dat wij uit menschlievendheid niet nader zullen aan duiden, heerschte, zullen wij/maar onbeschreven la ten. Maar Pietersen denkt met een volle portemonnaie en een dankbaar hart terug aan dien braven wacht commandant. ZWAAR ONWEER BOVEN NOORD-ITALIë. Een hevig onweer heeft boven Noord-Italië gewoed Het onweer ging vergezeld van een hevigen hagel slag, zoodat op sommige punten de hagel 25 centi meter hoog lag- De temperatuur is erg gedaald. Op hc Comomeer werd een schip door den storm op de rotsen geslingerd. Te Genua raakten de electrische geleidingen defect, zoodat de stad eenige uren zonder licht zat. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Te Hagenau zijn twee automobielen welke in groote vaart waren, met elkaar in botsing geweest; 12 per sonen werden gewond. Terwijl de eene auto omver geworpen werd, werd de andere ongeveer 6 meter weggeslingerd. Van de gewonden zijn er reeds 3 aan «Sm bekomen kwetsuren bezweken. De toestand van de overigen is zeer zorgwekkend. DOOR EEN HAAI VERSLONDEN. Uit Rome wordt gemeld, dat dezer dagen niet ver van Ostia een zwemmer door een haai verslonden werd. Thans heeft men niet ver van de plaats van het ongeval de gehoele aan flarden gescheurde klee ding van den verongelukte gevonden. WERKVERSCHAFFING IN DUITSCHLAND. De besprekingen tusschen het rijk en de bond staten over de werkverschaffing* zijn in de laatste dagen voortgezet. Met enkele groote werken is reeds begonnen en hieraan is het zeker in de eerste plaats te danken, dat het aantal werkloozen in de eerste helft van deze maand met 23000 is gedaald. Men hoopt, dat het rijk dezer dagen aan 100.000 werkloozen werk zal kunnen verschaffen. De rijks- regeering* heeft reeds 54 millioen mark ter beschik king van de ^spoorwegmaatschappij gesteld, zoodat deze een begin kan maken met ae noodige uitbrei ding en de eveneens zeer noodzakelijke verbeterin gen van het spoorwegnet. Tevens zal de Berlijnsche stadsspoor worden geëlectrificeerd. De verschil lende werken, die door de spoorwegmaatschappij zijn aangekondigd, zullen in het geheel1 120 milli oen kosten, waarvan 20 millioen .door de onderne ming1 wordt gestort. De rest zal in den vorm vart credieten door het rijk worden geleend. De elektri ficatie van de Berlijnsche stadsspoor zal 40 milli- •oen mark kosten De besprekingen aangaande de verlenging van het zoogenaamde Middellandkanaal, dat thans - 't kanaal- Dortmund-Ems in et Hannover verbindt, "(hebben eveneens een resultaat opgeleverd. Het ka naal' Zal worden doorgetrokken tot 'het Saksische industriegebied. Zoodra de contracten tusschen het rijk .en de bodsstaten zijn onderteekend, zal 'Gr ©en begin worden gemaakt met deze werken, die een paar jaar zullen duren. In de eerste plaats zullen de werkloozen uit Maagdenburg en Brunswijk, die in deze beide gemeenten zeer talrijk zijn, aan het werk*worden gezet. Tusschen het 'rijk en Pruisen is voorts een con tract gestoten over het bouwen van woningen voor landarbeiders. Men hoopt daardoor de voortduren de immigratie van Pöodsöhe landarbeiders te kun nen voorkomen. Het ligt in de bedoeling, dat 10 a 12.000 woningen te bouwen, waarin 25.000 arbeiders kunnen* worden ondergebracht. De besprekingen over het bauwen van goedkoope woongelegenheaen worden nog voortgezet. Gisterenmiddag heeft Rein- hold, de rijksminister van financiën, de kwestie nog uitvoerig besproken met zijn Pruisischcn oolle-. ga Höpker-Asohofi BEZUINIGING IN BELGIS. Naar men uit Brussel meldt, is gisteren, Jn der Moniteur beige, een decreet afgekondige, waarbij alle benoemingen van rechters, substituten, procu reurs en ander gerechtelijk personeel tot 1 Augustus 1927 worden stopgezet. SPOORWEGTARIEVEN IN BELGIë. De correspondent der N. R. Ct. te Brussel meldt, oat de gewone spoorwegtarieven voor het goederen vervoer met ingang van 1 Augustus, nogmaals met 10 pet. worden verhoogd. Do speciale tarieven, welko op 1 Juni j.1. ongewijzigd bleven, zullen nu met 21 pet. worden vermeerderd. De tarieven voor het trans port van reizigers en bagage blijven onveranderd. ALCOHOLVERGIFTIGING. Het aantal dooden ten gevolge van de alcoholver giftiging in Canada is tot 18 gestegen. Het laatste slachtoffer is een moeder van vier kleine kinderen. Op grond van een verklaring die zekere Uichard Atkinson te Toronto, kort vóór hij stierf, heeft afge- legd, is juffrouw Fannie Shulman wegens manslag in hechtenis genomen. Te Hamilton zijn ook twee sluikhandelaars in hechtenis genomen. Te Buffalo zijn zes menschen opgepakt, onder wio James Voelker, de man aan wiens slechten spiritus ook sterfgevallen in Ontario geweten worden, llij zou het hoofd van een georganiseerde bende sluikhande laars zijn, die in den staat New York en in de pro vincie Ontario opereert. In het geheel zijn in Je streek waar in de alcohol met het gevaarlijk gehalte aan houtgeest verkocht is, 49 menschen gestorven of stervende. DE HERVATTING VAN HET WERK IN DE EN- GELSCHE MIJNEN. Het aantal houwers dat in de mijnen in Warwick- shire weer aan het werk is gegaan, is van 7700 op 4500 gedaald, ten gevolge van de propaganda tegen hervatting, die Cook, de extremistische secret-iris der mijnwerkers, er verleden week tegen begonnen is. De politie zegt dat zij, die doorwerken. geen overlast ondervinden. EEN WAAGHALS. Parijs is een akrobaat om een weddenschap .net een Amerikaan natuurlijk een schatrijken met een auto de trap van de Elzas-straat te Parijs afge reden Toen de waaghals beneden aanlandde was zijn wagen hij had een oud.Fordjë voor zijn kunst stuk uitgezocht kapot en werd hij door een dien der ingerekend. DE ORKAAN OP DE KUST VAN FLORIDA Uit Jaoksonville (Flloriada) wordt geseind, dat do orkaan welke van de Caraibisohe zee is komen opzetten en op sommige oogenblikken een snelheid van 100 miji per uur bereikte, Dinsdag de kust van Florida geteisterd heeft. De scheepvaart werd belemmerd, de oogst beschadigd cn Jiet telegraaf verkeer gestoord. Tal van kleinere schoener- en jachten in de havens raakten op drift, liet Itali- aansqhe .schip Arnaldo San Giorgic II bevindt zich in nood op de kust. De bladen van Miami. ontvingen een draad! telegram van den kapitein van het stoomschip Munamor, dat ter hoogte van Nassau op do Ra- hama-eilanden voor anker ging. De kapitein iv- riehtte dat acht personen bij den tropisch en or kaan, welke Nassau geteisterd heeft, zijn omge komen en dat de sohaae op de eilanden op 4 mil lioen dollar gescliat wordt. De equipage van een jacht, dat zwaar gehavend te Miani aankwam, verklaarde dat vrijwel alle schepen in de omgeving van de Bahama-eilanden door den orkaan wrak zijn geslagen. Uit San Domingo wordt gemeld, dat een fc->ot aantal passagiers en een aantal loden van de l>e- .maiining der schepen FVaasuiiny, PpaocJtuk e« eorie, alle met bestemming voor Windwurk-eiland, tengevolge van bohipbrouk verdronken zijn. HET AMERIKAANSCHE OORLOGSMONUMENT BESCHADIGD. Een landbouwkundig ingenieur van Russisohen oorsprong heeft 't Amerikaausche oorlogsmonument op ae Place des Etats-Uilis to Parijs mot hamer slagen beschadigd. Hij waohtto bij 't beschadigde monument rustig zijn arrestatie af en verklaarde op het commissariaat van politie, dat hij een ge bi ar had willen maken, omdat hij de fmancieoio fciseb n van de Vereenigde Staten, ten aanzien van Frank rijk beschouwde als de oorzaak van do werkloosheid, waardoor vooral do buitenlandsche arbeiders go- fcroffen werden. Van de laatste 13 francs die hij bezat), had hij den hamer gekocht, dien hij gebruikte om 't mo nument te verminken. EEN VADER DIE ZIJN KINDEREN VERGIF TIGD. Woensdag heeft een 41-jarige koopman te Ber lijn, wegens werkloosheid door zorgen gekweld, zijn vier kinderen, in den ouderdom van 716 jaar getracht te vergiftigen. I>e kinderen proebl.-u een bijzonderen smaak aan het brood en word» spoedig daarop onpasselijk. Do oudste jongen, dio verdenking tegen zijn vader koesterde, bracht het brood naar de politie, waarop de vader gearres teerd werd. Volgens de verklaring der kinderen had de vader reeds dikwijls ervan gesproken zelfmoord to plegen. De moeder was1 onlangs aan longontste king overleden. Bij do huiszoeking werden vtn schillende flesschon met een verdachte vloeistoü gevonden, welke nador onderzocht zal worden. SNEEUWVAL Ijf DE ALPEN. In het Noordelijk deel van het Alpengebied i> gisteren veel sneeuw gevallen. TREINBOTSING. Uit Katbowitz wordt gemeld, dat op de lijn Dom- browa-Granvea Woensdagmorgen twee reizigerstrei nen ten gevolge van een verkeerden wissclstand met elkaar in botsing zijn gekomen. Zes wagon- wer den geheel vernield, 2 conducteurs zijn érnstig1 go kwetst. Een hunner is reeds overleden. B\j liet onderzoek bleek, dat de wissel zich in zeer slech ten toestand bevond. HET ANTI-PAPISME IN MEXICO. Een telegram uit'Mexico meldt, dat tengevolgo van de boycot van de katholieken de omzet van de winkels met de helft is gedaald. Het algemeen verbond van den arbeid raadt zijn leden aan, president Galles te steunen bij zijn anti-clericaal programma en de boycot te bestrij den. Er wordt een bond ter verdediging van de vrijheid van godsdienst gesticht. Er is een aanklacht ingediend tegen twee hoofd redacteuren van bladen, die artikelen kobben ge publiceerd tegen do anti-dierioale wetgeving, dio o.a. het besprekon van die maatregelen ver bied fc.jj J EEN BOTSING. Bij een botsing van een tram met een vrachtauto te Brussel zijn. 15 personen gewond. Drie moesten in een ziekenhuis worden oj:>genomen. DE ENGELSCHE VLIEGDIENSTEN. Het ministerie voor luchtvaart maakte bekend, dat er in het jaar, eindigend op 31 Maart, geen enkel doodelijk ongeval met een EngoLoh verkeers vliegtuig is voorgevallen. Sinds do instelling van den luontdienst voor passagiers, in ,1919. hebben er 4 ongevallen plaats gehad, waarbij 9 pcr.-onen het leven hebben verloren; in dien tijd heb ben Engelsche vliegtuigen echter 4'-milj en mij Ion afgelegd, wat vergelijkenderwijze neerkomt op Óen doodelyk ongeval op 46 vluchten, langs de grootste breedte der aarde, nl. den aequator.

Schager Courant | 1926 | | pagina 10