OUDKARSPEL. De vereeniging „Hulp in Nood" hield Donder dagavond de gewone halfjaarlijksche vergadering in het lokaal van den heer K. de Iiarfc. Aanwezig 24 leden. De voorzitter de heer G. IJff, opent met wel kom de vergadering. Het openingswoord kan niet optimistisch zijn, omdat 3 van de 7 bestuursleden wegens ziekte verhinderd zijn en het laatste kwar taal met een nadeelig saldo sluit, wat we den Matsten tijd niet gewoon zijn. We hopen echter, deze punten te boven te komen. De notulen worden gelezen en onveranderd vast gesteld- De voorzitter deelt mee, dat in de plaats van den heer Ruis, die vertrokken is, tijdelijk als commissaris aangewezen is de heer B. Slooves. Door den secretaris der federatie is op verzoek een verslagje ingezonden van de laatstgehouden vergadering met Vas Dias, van welke vergadering deze afdceling geen bericht kreeg. Volgens dit verslag is in die vergadering mee gedeeld, dat de federatie nooit geen erkenning kan krijgen, werd er op gewezen, dat het platteland tegenover de steden zeer goed een meerderheid kan vormen en er stemmen zijn opgegaan in den bond om 'n afzonderlijk deel daarvan benoorden 't IJ te vormen. Mits deze dan op cenvoudigen leest geschoeid wordt, zou er over te praten zijn, wat dan in de najaarvergadering zal geschieden. Uit de rekening bljjkt dat aan contributie ontvangen is f 1449.90. De uitgaven zyn geweest f 1399.07, waarvan f 1092.87 aan uitkeermgen. Het saldo over het half jaar is dus f 50.89. Het tweede kwar taal had een nadeelig saldo van f52.64, zoodat het saldo Ie kwartaal ruim 100 gulden was. Uitkee- ring is verstrekt aan 33 verschillende personen. 121 Uitkeeringen zijn gedaan, met 025 ziektedagen. De reserve is gestegen tot f 4024.58. Voor het nazien van de volgende .rekening wor den aangewezen de heeren A. Kamper en P. Eecen, met den heer W. van Dok als plaatsvervanger. Bestuursverkiezing. Wegens vertrek van den heer J. Ruis, is een vacature ontstaan, waarvoor thans voor het eerst een vrije stemming wordt ge houden. De voorzittter dankt den heer Ruis, hoewel niet meer aanwezig, voor al hetgeen hij in de ruim 25 jaar voor de vereeniging gedaan heeft. Ieder mensch heeft zijn eigenaardigheden, maar toch heeft hij veel in 't belang van de vereeniging gedaan. Goedgevonden wordt, een dankschrijven tot hem te richten. Daarna wordt met 17 van de 24 stemmen de heer B. Slooves als bestuurslid gekozen. Hij zal voor de wijk vanaf de Kroonstraat tot het Noordeinde der gemeente als commissaris optreden. Aan de orde komt daarna een voorstel van den heer J. Ooijevaar, om niet meer elk halfjaar een lid vrijstelling van contributie te geven, doch twee leden elk drie maanden. Dit wordt elk halfjaar on der de vergaderingbezoekers verloot. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen. Daarna komen de voorstellen van de vorige ver gadering aan de orde. Met het oog op den goeden toestand van de kas kwamen toen» verschillende voorstellen aan de orde, als verhooging van uit- keering van f 10.50 op f12, uitkeering van 4 we ken na overlijden en 25 ets. presentiegeld voor do jaarvergadering en verlenging van uitkoerings- duur. Het voorsteï-presentiegeld wordt met 1311 stem men aangenomen. De andere voorstellen worden door den voorzitter ontraden, vooral' met het oog op de minder gunstige uitkomst van het laatste halfjaar en het vooruitzicht, dat ook de komende tijd niet zoo gunstig zal zijn. De heer Paarlberg, die aanvankelijk er voor was, iets meer voor de leden te doen, was er na het laatste halfjaar wel even op teruggekomen. Uit het resultaat van het laatste halfjaar zou verhooging van uitkeering op een meerdere uit gaaf van 325 gld. per jaar komen te staan. Ver lenging van uitkeeringsduur zo lu ongeveer 150 gld. extra kosten als men aanneemt, dat elk jaar 1 lid de volle uitkeering geniet en als men aan mag .nemen, dat jaarïijkis 5 leden overlijden, zou 4 weken uitkeering na overlijden ongeveer 200 gld. per jaar kosten. Hij meent, hoewel deze cijfers niet als vaststaand kunnen worden aangenomen, dat liet nog te gevaarlijk is, om thans tot 't een ot ander over te gaan. Do voorzittter deelt nog mede, dat de vereeni ging, dooreengenomen, ongeveer de rente vooruit gaat. De heer Paarlberg wijst er op, dat het goed kan zijn, eens gegevens te verzamelen over een be trekkelijk groot aantal jaren. De voorzitter acht het gewenseht, dat eersfc de kas eens 5000 gl. rijk is, welke reserve voor ruim 300 leden wel noodig is. Ten slotte wordt besloten statistische gegevens te verzamelen, om dan in de volgende vergadering voorstellen of mededeelingen te doen. De gelukkigen voor drie maanden vrijstelling van contributie werden bij loting J. Huigen en J. Keizer. Rondvraag. Op de vraag wat aan den heer Ruis is uitgereikt, toen hij 25 jaar bestuurslid was, werd medegedeeld, dat daarvoor f25 is uitgegeven. Op de vraag hoe gehandeld wordt met hen, die tengevolge drankgebruik om uitkeering komen, wordt meegedeeld, dat daarin art. 35 voorziet. De bode deelt nog mede, dat 8 leden zijn vertrok ken, 5 leden zijn ingekomen, 3 geroyeerde leden weer lid gebleven zijn, 2 nieuwe leden zijn inge schreven en 1 lid heeft bedankt, waardoor 't aantal leden is gestegen van 303 op 304. Op voorstel van den voorzitter krijgt de secretaris machtiging, voor de riehtige uitvoering Zijner func tie, een vulpen te koopen. Daarna sluiting. OUDKARSPEL. De Tuinbouw-Onderlinge. We hebben er destijds al eens op gewezen, hoe en waardoor de patiënten van de Tuinbouw-Onderlinge aan den Langendjjk van geneeskundige hulp ver stoken zijn. In dezen toestand is nog steeds (niet de minste verandering gekomen. Met de oorzaak waarom de Langendijker ge- neesheeren niets voor de T.-O. optreden willen we ons niet inlaten, maar wel meenen we op deze zaak de aandacht weer eens te moeben vestigen, omdat we van oordeel zijn, dat in deze kwestie een groot gevaar voor de verzekerden kan zitten. Het laatste geval dat ons bekend is, getuigt er weer van, al was het dan ook gelukkig geen ern stig geval. Deze patiënt, die ook in 't doktersfonds is, vervoegde zich bij een onzer geneesheeren, die hem niet wensente te helpen, omreden hij behandeling kon krijgen voor rekening van de T.-O. Het was Zaterdagmorgen. Hij vervoegde zich daarna bij den plaatselijken vertegenwoordi ger te Oudkarspel, die echter niet thuis was, werd daarna venvezen naar den secretaris van de afdee- ling te Zuidscharwoude, die met vacantio was en werd daarna, verwezen naar den voorzitter van de afdeeling, die te Zuidscharwoude woont. Deze deelde hem mee, dat hij naar een dokter te Alkmaar moest. Inmiddels was het te laat geworden voor het spreekuur van dien dokter, zoodat tot Maandag, gewacht moest woeden. Bij behandeling bleek een rib gebroken en één gekneusd te zjjii. Andere gevallen zijn ons bekend van patiënten, die den weg naar Amsterdam moesten afleggen. Nog eens, we willen ons hier niet in geschilllen mengen, maar het lijkt ons in het belang van de verzekerden te kunnen zijn, op dezie zaak nog eens de aandacht te vestigen. Hoewol ook een gebroken rib in het mensohelijk lichaam nogal schade kan aanrichten, denken we hier aan meer ernstige gevallen, waar do lange weg, die vóór de behandeling moet worden afge legd, zeer zeker ernstige gevolgen kan hebben. We weten niet, of de T.-O. haar plicht gedaan heeft, door een geneesheer, waar dan ook, be schikbaar te stellen, ook weten we niet of de ver zekerden bekend behooren te Zijn met de plaatse lijke vertegenwoordigers, maar wel weten we, dat liier ten opzichte van de verzekerde arbeiders ge varen zijn, die men niet te licht behoeft te schatten. Zoo het hier staat is 't minder gevaarlijk niet, dan wel verzekerd te zijn.

Schager Courant | 1926 | | pagina 11