Athlstiekwedstrijdsn te Helder. Gemengd Nieuws. beschikbaar te «tellen een medaille voor bet bloemen corso en een medaille voor het Concours Hippique. een goeu voorbeeld, wie volgt er? Dat we ons voor dergelijke medewerking aanbevolen houden behoeft geen nader beioog, trouwens mogen wij niet klagen over de medewerking, gezien de bereidwilligheid van de verschillende ingezetenen om onze garantie te verhoogen. De prijzen welke door het Landbouwcomité be schikbaar worden gesteld, worden nader per pro gramma bekend gemaakt, hetgeen op aanvrage gratis verkrijgbaar is. We hopen op een en ander volgende week terug te komen, en wekken nogmaals op tot deelname. EEN AUTOBUSBEDRIJF BIJ DE NEDEHLAND- SCHE SPOORWEGEN. Naai- „Hot Centrum" van de meest bevoegde zijde vernoemt, zal bij de Nederlandsche spoorwegen een autobusbedrijf worden opgericht, terwijl de benoe ming van een directeur te verwachten is. Bij informatie omtrent het bericht inzake een auto- busbedrijf bij de Spoorwegen werd aan bet „U. D." medegedeeld, dat deze, plannen wel bestaan, doch nog geenszins definitief zijn vastgesteld. 'Het doel, dat met dit autobusbedrijf) beoogd wordt en de taak van het bedrijf staan, zoo zeide men, nog niet vast. DÈ INVOER VAN BUTTENXANDSCH VLEESCH. De afdeeling Rotterdam. Schiedam en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van landbouw en de Zuid-Hollandsche Bond van veehandelaren, heb ben een gecombineerde spoedeischende ledenvergade ring gehouden, De agende vermeldde een bespreking van fraudu- leuzen invoeg van Belgisch en Fransch vee, en de vraag of het gewenscht is den invoer van buiten- iandsch vleesch te weren. Na een langdurige bespreking werd de vraag, of het gewenscht is, den invoer van buitenlandsch vleesch tijdelijk te weren, met -40 tegen 19 stemmen bevestigend beantwoord. In dien zin zal aan de regeering geadviseerd wor den. VEE IN BESLAG GENOMEN. Gister zijn op de Rotterdamsche veemarkt 28 koeien op vermoeden van mond- en klauwzeer aangehouden, welke koeien vermoedelijk uit Zeeuwsch-Vlaanderen afkomstig zijn. De dieren moeten nog worden onder zocht. KOLHORN. Door het Hoogheemraadschap Noordholi. Noorder kwartier is aan dèn heer A. Droog Kz. alhier opge dragen het 'maken van een walmuur, lang 100 M. in de haven langs den Westfrieschen dijk te Kolhorn, voor de som van f 3920, als laagste inschrijver. SPOORWEGEN IN DE ZAANSTREEK. De Utrechtsche berichtgever van het Hbld. ver neemt,. dat bij de directie der Nederlandsche Spoor wegen plannen bestaan zij het ook nog in verre toekomst om wanneer de resultaten van het eleo- trische net bevredigend uitvallen, ook de Zaanstreek hierin op te nemen. Van uit Amsterdam zou dan de ze verbinding tot stand komen, terwijl ook overwo gen wordt electrische treinen tusschen de hoofdstad en Amersfoort te laten loopen. Voorloopig staan deze plannen, zooals gezegd, nog geenszins vast. Veel zal hierbij afhangen hoe het nieuwe eloctrische bedrijf zich zal ontwikkelen, ter wijl in ieder geval zal moeten worden gewacht tot de treinen tusschen Amsterdam en Rotterdam in dienst zullen zijn genomen. OORLOG BEZUINIGT DRIE M3LLIOEN. De „Avondpost" schrijft: „Zooals onze zeer betrouwbare inlichtingen lui den. is de Oorlogsbegrooting voor 1927 door Minister Lambooy teruggebracht tot een f 3.000.000 lager be drag dan die van 1926. „Minister De Geer schijnt zich evenwel met deze verlaging niet te kunnen vereenigen en heeft de ontworpen oorlogsbegrooting teruggezonden met de mededeeling, dat meer verlagingen moeten worden aangebracht. „De druk op het departement van Oorlog van de zijde van het departement van Financiën schijnt zóó groot te zijn. dat Minister Lambooy, zonder de adviezen af te wachten, gevraagd aan de verschil lende bevelvoerende officieren, vérstrekkende wijzi gingen in de legerorganisatia heeft aangebracht." WANTOESTANDEN OP DE ZUIDERZEE. Een correspondent van De Tel. wijdt een artikel aan de Zuiderzeevaart, waarin hij de wantoestanden schetst die zich daarbij voordoen. De veel te diep ge laden vrachtscheepjes worden, vergeleken met „drij vende doodkisten". Ze zijn zóó oud, dat de meesten niet eens meer waard zijn om gelicht te worden en niet in staat zijn een behoorlijke krachtige wind te kunnen doorstaan. Daarbij komt. dat deze scheepjes veel te diep gela den worden, wat niet de schuld is van den schipper, welke meestal de eigenaar zelf is, doch van het kan toor voor wiens rekening de schippers varen. De schipperij, noemt dit de „kantoorvaart". Vindt nu een kapitein, dat zijn schip diep genoeg geladen is, de.n wordt hij: voor „bang" uitgemaakt en hem tien tallen van voorbeelden voor don neus gedraaid, waar in nog heel wat meer lading werd meegenomen, Wfiarbiji die kantoorheeren dan het vlakke binnen water voor oogen, hebben, en er geen idéé van heb ben, hoe of het op de Zuiderzee kan spoken. De schip per bezwijkt tenslotte voor de extra verdienste, die voor de meerdere lading wordt verkregen en met een ..goede reis" kiest hij' met zijn oude vaartuig zee, vooruit, wetende dat hij een behoorlijken storm on mogelijk kan doorstaan. Nog versch in ons geheugen ligt het ongeluk met de „Nijverheid" op den 25sten November van het vorige jaar, die toen met man en muis vergaan is. Door den, veel te zwaren deklast, kon geen water ge loosd worden, zoodat het vaartuig beslist onzee waardig was. Zoo zijn er nog vele voorbeelden op te noemen, waarin deze „drijvende doodkisten" aan de woeden de elementen waren overgeleverd en kostbare men- 'schenlevens op het spel stonden, waaronder niet zel den dat van nog zeer jonge kindertjes. Terecht wordt dan ook opgemerkt, dat aan deze groote wantoestanden en de willekeur der „kantoor heeren" een eind moet worden gemaakt. RIJKSVEREN. De rijksveren in het N.H.-kanaal te Het Schouw en te Watergang (gem. Landsmeer) welke thans kos teloos voor het publiek beschikbaar zijn, zullen voortaan belast worden met veergeld voor -personen en -rij- en voertuigen. Deze zijn thans verpacht voor den tijd van zes jaar Er waren in totaal 23 inschrijvingen ingekomen. Voor 't veer te Schouw was de hoogste inschrijving van O. Dral te Oostzaan, die f 1620 per jaar aan den staat wil' betalen, en voor hot voer te Watergang P. Schagen te Purmerend met f 99 per jaar van den s'aat onvangen, De gunning moet nog plaats hebben. Vermeld zij nog, dat het gemeentebestuur van Landsmeer thans pogingen aanwendt om van den uister ged,-»n \t krijgen t dr ,'ïjgm;enen rna Landsmeer geen veergeld behoeven te betalen. EEN PRINSES JULIANAFONDS. De Kon. Ver. Oranjebond nam in 1921 het Initia tief tot het stichten van een Julianafonds, hetwelk zich ton doel stelt het inzamelen van gelden om deze Prinses Juliana ter hand te stellen met haar 18en verjaardag voor een door haar zelve nader te bepalen liefdadig doel. Tengevolge van verschillende buitengewone om standigheden kon aan dit plan niet gewerkt wor den. Thans wil het bestuur uitvoering geven aan zijn plannon, welke na verdere uitwerking nader be kend zullen wordengemaakft. Uitdrukkelijk wordt gemeld, dat deze inzameling geen verband houdt met het op te richten monument voor Juliana van Stolberg. DE OVERVAL TE BUSSUM. Naar wij vernemen, aldus de Tel., is de spoorweg ambtenaar N., die met zijn collega R. in de 3e klas wachtkamer van het station Naarden-Bussum de kas opmaakte, toen deze door een man met een revolver in de hand werd geplunderd, thans ook met Brum- mer, den verdachte van d°n roofoverval op de Boaz- Bank te Bussum geconfronteerd. Evenmin als de ambtenaar R„ heeft de heer N. den verdachte posi tief kunnen herkennen. Overigens is het justitieel onderzoek tegen Brum- mer nog in volleh gang. Successievelijk worden de verschillende getuigen, in totaal ongeveer 10, door de de Amsterdamsche justitie met hem geconfronteerd. EEN GOEDOELOOVIG COMPAGNON. Zaterdag is melding gemaakt van een Lethlander, die op vermoeden van oplichting van f 4500 van iemand aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam was gearresteerd. Deze Lethlander is in 1906 te Rotterdam komen wonen en stichtte, na een betrekking van waterklerk te hebben gehad en na in den oorlog door een han deltje veel geld te .hebben verdiend, in 1925 een shipchandier-firma in samenwerking met den heer van den Nieuwen Binnenweg. Aanvankelijk zorgde de Lethlandsche koopman voor kleine orders, waarvan hij de provisie kreeg, maar toen deze uitbetalingen vlot verliepen, begon de Lethlander al vlug gefingeerde orders op te geven, want hij maakte groote schulden. Hij vroeg geld aan zijn compagnon, vertellend dat hij in connectie stond met zekeren heer Schmidt, die inspecteur zou zijn van reederijen te Stettin en te Hamburg. Om deze connectie warm te houden, moest de heer Schmidt worden „gestopt". Inderdaad' leverde de nieuwe vriendschap goede orders op, althans: zoo kwam het den Nederlandschen koopman voor! Ten slotte wilde de Nederlander echter ook eens geld zien en daarom vroeg hij aan zijn medewerker of er nog niet zou worden betaald. Hij kreeg ten antwoord dat het usance was oerst te betalen alp dé schepen een maand in zee warem Toen echter de schepen zich al veel langer in zee bevonden, kwam er nog geen geld. Eindelijk werd een brief ontvangen, waar in stond dat de heer Schmidt zelf zou betalen, maar dat dit nog wel een tijdje zou kunnen duren. Daarop trokken de deelgenoten gezamenlijk naar Hamburg, waar dadelijk bleek dat de leveringen nimmer wa ren opgedragèn, noch uitgevoerd. De Lethlander be kende toen dat hij1 zijn compagnon had misleid, maar beloofde al bet geld wel terug te zullen beta len. In Tilburg woonde nl. nog een Russische dame, die hij' hee goed kende en die hem nog geld ver schuldigd was. Ten slotte echter, toen de Lethlander maar niet be taalde doch nog steeds geld had ontvangen, gi.bg de Nederlander een onderzoek instellen te Tilburg. De Russische dame bleek den Lethlander wel te kennen, maar zij- was hem niets schuldig. Toen is de Neder lander naar de politie gegaan en de Lethlander, die lont rook, vertrok naar Den Haag, om vandaar uit het land te kunnen verlaten. Op reis naar de grens werd hij in zijn hotel te Utrecht aangehouden en naar Rotterdam overgebrach, waar hij op he hoofd bureau van politie in verzekerde bewaring werd ge steld, Zondag hebben onder groote belangstelling 'a mid dags om 2 uur op het „Spartas-terrein aan den Boiweg te Den Helder de groote 'Ahtletiekwedstrij- don om de kampioenschappen van den H.A.K, (Heldersche Athletiek Kring) plaats gehad'. Door verschilleiide vooraanstaande personen in Den Helder alsmede door verscheidene zaken en andere vereenigingen, waren hiervoor prijzen be schikbaar gesteld. Vijf en zeventig deelnemers van verschillende Gymnastiekverenigingen uit Den Helder en daar buiten, ook zij die niet bij den I£A.K. waren aan gesloten, namen namen aan de wedstrijden deel. Hieronder volgen de uitslagen: 100 M. hardloopen: Kampioen van Nederland v. d. Berge, 11.6 seo.; Ie prijs H. Kramers, .Zee macht, Helder, 111/10 seo.; 2e prijs A. Koster, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 121/10 sec. 400 M. hardloopen: Kampioen van Nederland A. Paulen, 51.2 seo.; Ie prijs A. Veen, Pro Patria, Helder, 561/® seo.; 2e prijs N. Dekker, D.O.K.KV.> Anna Paulowna, 57 7/10 seo.; 3e prijs F. Verstegen, Zeemacht, Helder, 60 9/10 seo. 1500 M. hardloopen: Kampioen van Nederland J. Zeegers 4 min. 16.8 ^geo.; Ie prijs Jan Penne-. kamp, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 4 min. 44.4 seo; 2e prijs Joh. Pennekamp, D.O.K.K.V., Anna Pau lowna, 4 min. 47.7 seo. 100 M. hajjdloqpen (Dames): le prijs Tr. Beefcs, Hebe, Nieuwe Niedorp, 14.3 seo.; 2e prijs G. Bak ker, O.K.K., Helder, 14.9 seo.; 3e prijs A. Smit, Olympia, Wieringerwaard, 15.1 seo. 4 maal' 100 M. Estafette (Dames). Er wordt op tijd gelioopen: 1. Hebe, Nieuwe Niedorp; 2. D.O.K. E.V., Anna Paulowna; 3. Lyourgus, Sohagen. Vèrspringen zonder aanloop (Hoeren): le prijs K. Runia, Zeemaoht, Helder, 2.96 M.{ 2e prns L. J. Jansen, O.K.K., Helder, 2.92 M.; Se prijs 'Bh. Stam, Zeemaoht, Helder, 2.71 M. Polsstuk'verspringenle prijs K. Runia. Zee maoht, Helder, 9.23 M.; 2e prijs Wl van Wolle- ren, O.K.K., Helder. Vèrspringen met aanloop: le prijs N. Dekker, D.OK.E.V., Anna Paulowna 6.835 M.: 2e prijs H. Kramers, Zeemaoht, Helder, 6.28.5 M.; 8e prns L. J. Jansen, O.K.IC, Helder, 6.20 M. Discuswerpen: le prijs A. de Wolf, Zeemaoht, Helder, 82.05 M.2e prijs. Th. Stam, .Zeemacht. Helder, 31.72 M.; 3e prijs L. J. Jansen, O.K.K., Helder 28.78 M. Kogelstooten: le prijs A. de Wolf, U.055 AL; 2e prtfe A, r. 10 3. i 3e prijs TU Stam, 10.24 AI., allen Zeemaoht, Helder. Polsstokhoogspringen: le prijs K. Runia, (ex- kampioen). Zeemacht, Helder, 3.80 AI.2e prijs W. Kapfcein, Ons Genoegen, Sohagerbrug, 8.25 Al.; 3e grjjs R Süjkorman, Ons Genoegen, Sehagerbrug, Polsstokverspringen voor nieuwelingen: le prijs H. Kramers, Zeemacht, Helder, 7.25 AL; Hoogspringen met aanloop (Damee) le prijs G. Bakker, O.K.K., Helder, 1.31 AL; 2e prijs B. Bak ker, Olympia, Wieringerwaard, 1.30 M.; 3e prijs S. Bogaard, Ö.K.K., Helder, 1.275 AI. Verspringen met aanloop (Dames), le prijs G. Bakker, O.K.K., Helder, 4.59 AL; 2e prijs S. Bo gaard, O.K.K., Helder, 4.14 AL; 3e prijs B. Bak ker, Olympia, Wieringerwaard, 3.70 M. Hoogspringen met aanloop (Heeren)le prijs L. J. Jansen, O.K.K., Helder, 1.60 AL; 2e prijs AL Goveis, Pro Patria, Helder, 1.55 AI.; 3e prijs A. Biaauboer, Hercules, Nieuwe Niedorp, 1.55 M. Speerwerpen: le prijs J. G. Grooters, Zeemaoht, Helder, 42.51 AL 2o prijs J. F. Bosman, Zeemacht, Helder, 39.76 Aleter, 3e prys J. Verkerk,. Pro Par tria, Helder, 39 Alerter. - NIEUWE NIEDORP. OnzeN Gymnastiekvereniging' Hercules Hebe be haalde weer zeer fraaie prijzen op de 1.1. Zondag gehouden athletiekwedstrjjden van den Heider- schen Afchletiekkring te llelder. De eerste prijs 4 maal 100 Aleter dames-estafette met de dames Tr. Beets, A. Keizer en He twee adspihant-damee Jansje Fijnheer en Alaap. Floor, tijd 613/10 seo., benevens de heer Cór. Bakker, den 3den prijs 1500 AI. ronde baan, tijd 4 min. 516 sec. Ten slotte onzen Directeur, den heer A. Biaau boer, 3en prys Hoogspringen 1.55 M. en Alej. Trien Beets le prijs 100 Meter personeel hardloopen, tijd 14 3/10 sec. Bovendien kreeg de vereeniging nog een extra prijs Yoor de verstkomende vereeniging. Wij zullen hopen, dat wij nu alle medewerking van onze dorpsgenooten zuilen krijgen, als belooning 'voor onze-zeer bloeiende vereeniging en Wir sym pathieken directeur. v Door een rffisverstand is de uitslag van den ge houden Turnkringdag te Dirkshorn niet geplaatst en kleven we dezen hier weer. le prijs, zilveren lauwerkrans, 4 maal 80 Meter Estafette, dames: de dames E. Butter, A. Floor, Tr. Beets en A. Keezen, reohte baan, tijd 49 sec., dit is ©en wissel- prijs, welke drie maal of drie jaaf achter elkaar gewonnen moet worden, of vier maal' in 't geheel', wil ze eigendom worden van Hebe, Verder 3e prijs heeren estafette, 4 maal 100 M.,. 53 seo. Mej. L- Butter 5e prijs Hindernisbaan 152/10 sgo. Mej. Maap Floor le- prijs 60 AI. hardloopen, 9 sec. Mej. Jans Fqnheer, 2e prijs 60 M. hardloopen, 9 1/10 seo. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Simon Kromhout, oud 58 jaren. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje, een haam. erloren: 2e bruine portemonnaies met geld. DE MYSTERIEUZE MOORD. Uit Berlijn, 2 Augustus. Nciar het „8 Uhr Abendblatt" verneemt, is de Berlijnsche recherche er ondanks de tegenwerking van de Maagdenburg- sche justitie en politie in geslaagd den mysterieu- zen moord op te helderen. Zij heeft wat de rech ter van instructie Kölling tot dusver hardnekkig geweigerd had te doen de in het hoofd van den vermoorden boekhouder gevonden patroon, alsme de den revolver van den pseudo-student Schröder, aan een bekend wapendeskundige te Maagdenburg toegezonden met verzoek om zoo spoedig mogelijk rapport uit te brengen. Vandaag is dit rapport te Berlijn ontvangen. De deskundige verklaart, daarin, dat de boekhouder zonder eenigen twijfel met den revolver van Schröder is doodgeschoten. Bovendien heeft de Berlijnsche recherche een brief van Schrö der aan zijn verloofde in handen gekregen, waarin bij op den moord zinspeelt. Wat de Berlijnsche rechercheur Busdorf van den aanvang had aange nomen: dat Schröder de dader is en dat hij de ver denking van zich af poogde te schuiven door den groot-industrieel Haas te beschuldigen, is dus juist gebleken. WATERSNOOD IN CHINA. Uit Peking wordt gemeld, dat het hoofdkwartier van Woe Pei-foe in Honan onder water is geloopen. Een groote overstrooming heeft de provincie Hoepel geteisterd. Er zouden reeds 4000 personen verdron ken zijn. EEN BOSCHBRAND IN AMERIKA. Uit Kalispep (Montana), 2 Aug. Een hier ontvan gt.. i. m maakt melding van de verwoesting der plaats Strykermont door een boschbrand. Al leen het station en één woning hieven gespaard. EEN BLOEDIGE BOTSING. Men meldt uit Berlijn: Te Derneuchen, een gemeente gelegen aan de spoorlijn Berlijn—-Wriësen, heeft gister een bloe dige botsing plaats gehad tusschen communisten en leden van de rijksbanier. Van deze laatste organi satie werd gisteren te Wriesen een afdeeling opge richt. Er waren voor die gelegenheid veel geestver wanten uit andere gemeenten overgekomen. Toen de leden van do rijksbanier in optocht door een bosch trokken, werden zedoor communisten aan gevallen. Drie hunner werden zoo zwaar gewond, dat ze naar een ziekenhuis moesten worden ge bracht. Een der communisten kreeg bij vergissing een levensgevaarlijken messteek van een zijner ei gen vrienden en moest eveneens in een ziekenhuis worden opgenomen. EEN MUSEUM-DIEFSTAL. In het Victoria and Albert Museumi te Londen heeft een brutale diefstal plaats gehad. Een on bekende heeft een vitrine geforceerd en 34 oude Egyptische en Romeinsche munten van groote waarde meegenomen. DE VERNIETIGING VAN DE PALEIS-PARKEN. De „Wetsjernjaja Krasnaja Gazeta" (No. 155) geeft het volgende beeld van de verwoestingen, die in de prachtige paleis-parken van Petersburg aangericht worden door de bevolking en de baldadige jeugd. De boomen worden er eiken dag bij tientallen ge zaagd en gekapt. De roovers drijven hun driestheid zelfs zoo ver, dat zij op een kunstmatige wijze eeu wenoude reuzen laten vallen om op deze wijze de boomen te kunnen wegvoeren. Dit is mogelijk, om dat niemand zich om die parken bekommert en èr geen wakers zijn. De bruggen in het Konstantinows- kiej-park zijn verrot, het houtwerk is verder ten deele ontvreemd. Van de bekende Roode Brug is niets meer overgebleven; alle planken en balken zijn gestolen; alleen de ijzeren onderdeelen zijn overgebleven. Het is onmogelijk door de parken te rijden, omdat er overal diepe kuilen zijn. De vijvers worden niet schoon gemaakt en alles rot er; zij zijn ccn broedplaats voormalariamugen geworden. De standbeelden van brons en ander metaal zijn afge- bioken en bij gedeelten gestolen. Het Petersburgsche Uitvoerend Comité (zoo iets als het bestuur van de provincie) heeft zich ten slot te gewend tot de Glawanaoeka (centrale voor weten schappelijk onderzoek, die bet beheer heeft over de nationale monumenten, met het verzoek een einde te maken aan deze wantoestanden. Zooals te ver wachten was, heeft dit alleen tot een ingewikkelde correspondentie geleid, want het bleek, dat het nog niet vaststaat, wie eigenlijk als beheerder van die parken moet beschouwd worden. EEN PLEZIERTOCHTJE OP ZEE. I 't Is dezer dagen gebeurd. Lector Allgren van de universiteit van Lund met zijn echtgenoote en oen klein hondje wandelden te Halsingborg op de Zweedsche kust rustig op en neer. 'tWas een heer lijke zomernamiddag. Ze staan op het strand en schouwen over de Sont. Heerlijk moest het zijn, een uitstapje' naar Helsingör, aan de overzij, waar De nemarken ligt. Een uurtje slechts met het veer. Geen pas? Nu ja, wal; maakt dat uit? Men blijft eenvoudig op de boot zitten, on keert omgaand te- mg. 't Is toch eslchts om de zeereis te doen. Mijnheer Allgren met zijn vrouw, naast hen hot hondje, leunen tegen de reoling; ze laten even den, blik over Helsingör dwalen, genieten met volle teu gen van de zeelucht, waar zij niet aan wal kunnen ga&n en keeren met dezelfdo veerboot naar Halsing borg terug. Waar ze willen uitstappen. „Het spijt me: een hond uit het buitenland ko mend, mag niet toegelaten worden; hij mag niet op Zweedsch gebied komen. U zult dus op de veerboot terug moeten gaan". „Maar hij is daarginds in De- Demarken niet van de boot af geweest!" ,,'t Spijt me; 't is voorschrift; de hond mag niet aan land". De valreep gaat omhoog; met vollen stoom vooruit; de veerboot steekt opnieuw in zee. Mijnheer All- gren nogmaals thans in minder prettige stemming, met zijn vrouw en zijn hondje bewonderèn de schoonheden van de Sont. Twee uur later staan ze weer te Halsingborg. „Het spijt me, de hond mag niet aan land. De eenige mogelijkheid is wellicht een telegram aan de koninklijke geneeskundige af deeling te Stockholm met verzoek of een uitzonde- I ring mag worden gemaakt". I, Het telegram wordt weggestuurd. Tegelijk steken mijnheer Allgren met zijn vrouw, en hun hondje voor de derde maal naar Denemarken over. De bureau's der medische afdeeling te Stockholm wor den om vijf uur gesloten en het telegram sluimert ^rredig op de tafel van den chef. Het wordt avond en het wordt nacht. Eenzaam trekt de veerboot haar voren van Halsingborg naar Helsingör, van Helsingör naar Halsingborg, heen en weer, heen en weer. Over de vlakke wateren klinkt het gehuil I van een hond, het snikken van een vrouw, het f schimpen van een man. Om elf uur in den ^oor- j middag kwam het antwoord van de medische au- I toriteiten: „toegang hond toegestaan". Voor de zoo- veelste maal blikt vragend mijnheer Allgren naar de douanebeambte op. „Gaat uw gang, aHes in or de." Veertienmaal had hij met zijn vrouw en zijn hondje tusschen Halsingborg en Helsingör heen en weer gestoomd. GEVAARLIJK- 1 Volgens een draadloos bericht is de veerboot Dover- Ostende Zondagvoormiddag in de baan geraakt van het geweervuur eener Engelsche machipegeweer-af- deeling. die op de rotsen van Dover schietoefeningen hield. Bén persoon werd gewond. VLIEGMACHINE IN HET ELECTRISCHE NET. Uit- Parma wordt geme*d: Op een tocht van Mon- falcone naar Spezzia werd' een watervliegtuig ten gevolge van een motordefect genoodzaakt, op de ri vier /Taro te dalen. Bij de daling geraakte het vlieg tuig tegen de draden van een hoogspanningsnet. I Drie inzittenden werden gedood en drie zwaar gewond. EEN GROOTE RAMP OP DE WEICHSEL VOOR KOMEN. Uit Warschau, 1 Aug. Een schip, met 460 per- sonen aan boord, dat den dienst op de Weichsel on derhoudt, is gisteren tijdens don storm op de over blijfselen van de peilers eener vroegere brug over de Weichsel bij Modlih geloopen. De passagiers, onder wie een paniek ontstond, konden door tijdig te hulp snellende vaartuigen worden overgenomen, zoodat een groote ramp vermeden i9. EEN AANSLAG OP PRIMO DE RIVERA. Uit Barcelona, 1 Augustus. Toen generaal Pri mo de Rivera op weg was naar het station om te rug te keeren naar Madrid, wierp plotseling eon man een dolk naar de auto van den premier, zon der dezen echter te treffen. Een auto van de po litie, die achter die \an Primo aanreed, reed den aanvaller overhoop, wiens rechterbeen daarbij ge broken werd. Hij word dadelijk gearresteerd. Do premier liet zijn auto stoppen, bokeek eon oogen- blik de dolk en ging toen verder door naar het station, waar hij luide werd toegejuicht. De aanvaller is een zekere Domingo Marsache Torrent, een 34-jarig arbeider. Hij is een goede be kende van de politie, die reeds gevangenisstraf heeft gehad wegens verzet tegen agenten. Uit het verhoor schijnt gebleken, dat hij anarchist is. OVERSTROOMINGEN IN SILEZI6. Naar de V.D.berichten uit Berlijn meldt, bedraagt de schade door de overstroomingen in Silezië ver oorzaakt, verschillende millioenen. ERNSTIG VLIEGONGEVAL. Uit Heidenheim, (Wurtemburg), 2 Aug. Tijdens een vliegdemonstratie is een vliegtuig tusschen de toeschouwers neergestort. Vijf personen werden ge dood en zeven gewond. VLIEGONGELUK IN AMERIKA. Uit Vineyardhaven, 2 Aug. Howard Councill, marine-vlieger en Giddens, mecanicien, werden ge dood, toen hun marine-watervliegtuig in de haven stortte. De vlieger kwam van Washington. Het toe stel dook met den neus naar boneden op een hoog te van 500 voet en brak in tweeën, vóór het 't wa ter raakte. DE RAMP BOVEN DE BAHAMA-EILANDEN IN AMERIKA. Uit Nassau (Bahama oil) Hot aantal döoden ten gevolge van den orkaan wordt op 126 personen ge schat, doch er worden nog 400 mensclien vermist; Honderden booten zijn gezonken. De schade aan ei gendommen wordt op acht millioen dollar geschat. De sponsen-visscherij heeft niet in die mate gele den, als eerst werd gevreesd, daar zich slechts 80 van de 400 schepen sponsenvisschersvloot op zee be vonden. Deze tachtig schepen echter zijn, naar wordt gedoofd, met 350 leden der bemanning ver gaan.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6