Binnenlandsch Nieuws. Gemêiigu Nieuws. Wat rrilj betreft en ik spreek ook voor mtJn vrouw en zelfs voor mijn kinderen: Wij hebben er op het oogenbit weer eens genoeg van. Mijn jongen, die een week geleden het heele zaakje nog als een reusachti- ge fuif beschouwde, slaakte een paar dagen geleden, toen een volle verhuiswagen onze woning voorbijreed, deze alles zeggende verzuchting: „En die moeten nou nog heelemaal beginnen." DE FISCUS EN HET GESCHENK. Men schrijft aan het Hbld.: In de laatst verschenen aflevering der „Beslissin gen in Belastingzaken" komt een ministerieele reso lutie voor, waarin een antwoord wordt gegeven op de vraag, of de geldswaarde van geschenken, die een predikant wel eens ontvangt, onder zijn belastbaar inkomen valt. De bedoelde geschenken werden van eenige gegoe de gemeenteleden ontvangen ih den vorm van rij wielen voor zijn kinderen, vergoeding van de kosten eener buitenlandsche reis enz. Naar de meening van den minister konden dergelijke geheel vrijwillige gif ten niet worden aangemerkt als voordeelen door den predikant uit zijn ambt verkregen. Het komt ons inderdaad juist voor. dat de fiscus over de geldswaarde van dergelijke geschenken geen belasting kan- heffen. Zulke geschenken lijken ons van geheel anderen aard dan' de cadeaux, die on vermijdelijk volgen, als na afloop van een cursus in godsdienstonderwijs de nieuwe lidmaten worden aan genomen. En ook wijken zij totaal af van de „zachte requisities". welke in sommige parochies nog be staan. en die een predikant of pastoor wel moet toe passen wil hij uit de gevraagde bijdragen in natura een zoodanige aanvulling van zijn tractement verkrij gen. dat dit voldoende is voor zijn levensonderhoud. Het vrijstellen van belasting van de geldswaarde van geschenken blijft dus beperkt tot speciale ge vallen. De resolutie van den minister verandert dan ook niets aan hetgeen bij vroegere uitspraken of in arresten van den Hoogen Raad ter zake van onver plicht geschonken bedragen is vastgelegd. Zoo blijft de belooning, die aan iemand in zijn betrekking en ter zake van daarin bewezen diensten, door zijn werkgever onverplicht wordt geschonken, in den zin der wet opbrengst van arbeid. Ditzelfde geldt b.v. voor de gratificatie, welke een patroon onverplicht aan een of meer leden van zijn personeel geeft in verband met de gunstige, resultaten van de onder neming en 'ook voor de buitengewone gratificaties in verband -meti bepaalde bijzondere omstandigheden, duurte b.v. Ook de nieuwsjaarsgratificaties blijven in dit verband onder het belastbare iinkomen val len. Hetzelfde is het geval «met gratificaties bij gele genheid van een jubileum verleend. Dat geschenken, met name fooien, aan dienstboden, kellners, en dergelijke voor deze personen een deel van hun belastbaar inkomen uitmaken, behoeft niet betwijfeld. Zij houden een belooning in voor onder stelden of inderdaad verrichten arbeid. ERNSTIG ONGELUK. In de Prins Willemstraat te Scheveningen is gister morgen om kwart voor 12 een ongeluk gebeurd, In de straat reed een motorwagen met aanhangwagen van lijn 8 in de richting Scheveningen. Van de tegen overgestelde zijde naderde een igroote vrachtauto, en achter deze aut9 reed een tweewielig rijtuigje met eenige menschen. De bestuurder van de vrachtauto, die aan den linkerkant van de straat moest zijn, gaf het teeken tot stoppen. Het rijtuigje, dat de tram niet had zien naderen, doordat het achter den vracht auto (reed. kwam nu plotseling voor de naderende tram te staan. De koetsier haalde zooveel mogelijk naar links uit, doch de tram botste tegen een achter wiel van het voertuigje aan. Door den schok viel een der inzittenden, J. S. uit Rotterdam uit het rij tuigje en kwam vlak voor de tram terecht. Hoewel de trambestuurder sterk remde, kon hij niet yerhito- deren, dat S. door den baanschuiver werd gegrepen en ongeveer een meter werd meegesleurd. S. werd in bewusteloozen toestand naar het Ge meente-Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. EEN FAMILIE-VEETE- Dinsdagavond had op den Langenberg, onder Oud- Gastel, een ernstige^ vechtpartij plaats tusschen de zwagers R. en D. en*den zoon van eerstgenoemde. Er bestond al lang een gespannen verhouding tus schen de gezinnen der heide zwagers, wonende naast elkaar, in de noodwoningen taan den Langendijk. Toen nu R. op den bewusten avond met vrouw en zoon van het werk kwamen om huis toe te gaan. zat D. in het midden van den weg zijn zei9 te scherpen. Er ontstond weer een twist tusschen de familieleden waarbij D. plotseling op stond en den zoon van R. met een pikhaak te lijf ging. Bij de daardoor ont stane vechtpartij liep D. een elftal messteken op. In deerniswekkenden toestand werd D. naar het gasthuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. 4 De daders R. en zijn zoon werden door de marc- chaussée uit Oudenbosch gearresteerd *en legden een /ol ledige bekentenis af. ERNSTIG ONGEVAL TE OMMEN. Van een troep te Ommen kampeerende padvinders uit Bloemendaal werden gistermiddag twee jongens bij het oversteken van den straatweg te Bestmen (ge meente Ommen-) door een apto aangereden. Een hunner werd onmiddellijk gedood, de andere werd gewond. Nader meldt V.D. nog: Omstreeks kwart voor vijf kwam een auto met een middelmatige vaart den o'penbaren grensweg tusschen Ommen en Den Ham opgereden. Van de tegenovergestelde richting kwam een colonne pad vinders uit Bloemendaal, die thans te Ommen kam- peeren. De padvinders reden twee aan twee. Plot seling reden twee padvinders, die op de fiets gezeten waren, met hun sturen in elkaar, met het noodlot tig gevolg, dat zij kwamen te vallen. Zeer eigenaar dig: de padvinder die aan den buitenkant reed over zijn kameraad heen en kwam onder de aanrijdende auto terecht. De ongelukkige werd onmiddellijk ge dood. De andere padvinder werd niet ernstig gewond. JE GELD OF JE LEVEN. Op een Zaterdagavond een paar weken geleden kwam de melkboer S., wonende Ringdijk 141 te Vijfhuizen, toen het al donker was, met paard en wagen uit Haarlem rijden. Even voorbij de brug over de Zomervaart sprongen twee mannen uit het gras. Een van hen greep het paard vast cn de ander vloog op den melkboer af. Beide roovers waren gemaskerd. De aanvaller had een revolver in de hand, die hij op den melkboer richtte met de woorden: Je handen omhoog of ik schiet je kapot. De melkboer legde de zweep over het paard en ging er van door. Het gevolg was, dat de ban diet met het pistool achterover van den wagen viel en dat de ander, die het paard trachtte vast te houden, wel 25 meter werd medegesleurd. De aan vallers sprongen daarna pp hun fietsen en reden snel weg in de richting van Haarlem. De Haarlentsehe politie had er echter de Richt van gekregen, dat een paar Haarlemmers een uit Haarlem terugkeerenden melkboer te pakken zou den nemen. Een inspecteur en een rechercheur stel den zich verdekt op bij de Zomervaart. Een eind verder verscholen zich enkele agenten met een politiehond. Toen de bandieten trachtten ervan door te gaan, riep de rechercheur hun toe, af te fctappen. Toen zij doorreden losten do agènten een schot. Daarop stapten de roovers af. en kwamen ook 'de andere politiemannen toesnellen en ter plaatse werd een onderzoek ingesteld. De mannen worden in het bezit gevonden van maskers en een wapen en werden naar het politiebureau te Haar lem overgebracht .Een van en bleek de 32-jarige J. de G., een bekende van de justitie, en de ander de 21-jarige J. H. v. S. Deze roovers hadden rioh Donderefoc sohe rechtbank. Beide verdachten bekenden den overval. Ook be kende een hunner dat im den revolver in dè hand had, evenwel niet met de bedoeling om te schie ten, want. reide verdachte de G.j uit prinoipe doe ik dat nimmer. Maar als S. nu eens met den wagen was blijven staan?" vroeg det president. ..Och, wat zal ik u zeggen; over 100 jaar zijn WJJ toch allen dood." Het O. M. meende, aat de verdachten dienden te worden veroordeeld wegens poging tot afpersing door twee vereenigde personen. Een zware straS staat daarop. Tegen den eersten verdachte, die ongunstig bekend staat, vorderde het O. M. 4 jaar gevangenisstraf en tegen den tweeden ver dachte, omtrent wien de reolasseeringsraad geen gunstig rapport had uitgebracht, 3 jaar gevan genisstraf beiden met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger, mr. A. JBruch, memoreerde onder meer, dat verdachte de G. reeds 4 maal iemand het leven had gered. Hij had nog iemand uit 't water gehaald een dag voor den overval. Pleiter hoopte dat de rechtbank bij 'b bepalen van de straf, rekening zou houden met de diensten door den verdachte aan de menschen bewezen. Wat aangaat den tweeden verdachte, deze is nog nim mer met de politie in aanraking geweest. Voor hem bepleitte de verdediger een voorwaardelijke gevangenisstraf. Verdachte de G. beval zich in de clementie van de rechtbank aan en dankte den verdediger voor zijn mooi pleidooi.. DE VERGETEN MELKPAN. Eergis ter na middag had de werkster van den scheikundige B. aan den Haringvliet te Rotterdam een pan melk op een electrisoh stel geplaatst om te koken. Kort, daarna verliet zij de woning. Eerst dien avond vrij laat, schoot haar de melk weer te binnen en geheel ontdaan is zij toen bij de politie haar nalatigheid gaan opbiechten. Op 't politie bureau gaf men haar den raad, de reddingsbriga de te alarmeeren. Die trok er terstond op uit, maar vond de woning verlaten en gesloten. De bu ren in een belendend pand werden uit bed gebeld en door dit huis klom het personeel van de brigade naar het dak. Van dit dak naar het dak van den scheikundige was geen moeilijke klauter partij. Ten slotte kwamen de manschappen op den zolder van het bedreigde pand. De zolderdeur bleek evenwel gesloten te zijn. Een paneel werd uitge zaagd en door de aldus ontstane opening konden de manschappen in 't huis afdalen. In de keuken vonden zij de melkpan, die geheel leeg gekookt was. Nadat de stekker uit het stopcontact ge trokken was, kon de reddingsbrigade weer inrukken OUDKARSPEL. De V.V.V.V.V.-feesten. Evenals het vorig jaar, zullen ook thans met de drie kermisdagen op Zon dag 15, Maandag 16 en Dinsdag 17 Augustus de V. v-V.V.V.-feesten worden gehouden. Zondag 15 Augustus, de Sportdag bij uitstek, zullen de wedstrijden worden gehouden op Mo toren en wel a. hindernis baan, b. ringsteken op duo voor dames. Na afloop hiervan de clou van dezen dag: de monstratie met politiehonden, uitgeschreven door den Ned. Bond van Speur- en Verdedigingshon den in Nederland, waarvan we reeds bijzonderheden mededeelden. 1 Voor den Maandag zijn wederom de kinderfees ten georganiseerd voor de kinderen van de o.l. school en voor die kinderen die vanuit deze ge meente de r.k. school bezoeken. En de Dinsdag zal staan in het teeken van Volkswedstrijd en. Hiervoor zijn een negental' wedstrijden samen gesteld, die tot deelname zullen lokken. Daarvan noemen wij de Wielerwedstrijden met hindernissen, ringsteken op fietsen, voor dames, hindernis baan, boegsprietloopen, touw-en teren en wat dies meer zij. Zoo Ziet men dus, dat de VJV.V.V.V. ook thans weder heeft getracht een animeerend programma samen te stelen en daarin zeker geslaagd mag heeten. DE WITTE VILLA. Het bekende pension van Mevrouw v. Teoklen- burg te Callantaoog, is in) eigendom overgegaan aan een Indischman te 's-Gravenhage, Het zal voor zomerverblijf van de familie worden ingericht. INBRAKEN TE DELFT. Te Delft is ingebroken in de woning van prof. Vermaes aan de Oude Delft. De daders hebben in het tijdelijk onbewoonde huis alle kasten gefor ceerd en den inhoud verspreid. Het is nog niet bekend wat er werd ontvreemd. Eveneens is een inbraak gepleegd in de woning van prof. Vosnack aan den Rottterdamschen weg. Ook nier weet men niet wat er gestolen is, daar het gezin afwezig is. DE WEELDEJVERTER3NGSBELABTING. Volgens het Vaderland zal de weelde verterings belasting worden ingetrokken. VAN EEN TWEE MAKEN. Men meldlt uit Roermond: Te Roermond werd voor eenige dagen door een vrouw in een winkel aldaar een bankbiljet van f25 ter betaling gegeven. Later bleek, dat dit biljet de voor- en achterzijde van elkaar waren gescheurd, zooals dat bij de dikkere roode biljetten van id!at bedrag mogelijk is. De winkelier deed hiervan aangifte bij de politie, die weldra ook te weten kwam, dat de andere helft van dit biljet door dezelfde vrouw aan een melk slijter was uit gegeven. Duidelijk bleek, dat beide stukken, die door de politie in beslag werden genomen, één geheel handen uitgemaakt. De vrouw, zekere S., wonende aldaar, werd door de politie gearresteerd en in het Huis ran Bewa- opgesüoten. Zij heeft reeds bekend, de eerste van het biljet te hebben uitgegeven. EEN JONGEN GEDOOD. Te Harmeien had een droevig ongeval plaata De 17-jarige A Onderdelinden uit Utrecht, die gelogeerd was bij zijn broer, wonende langs de spoorlijn Har- melenBreukelen, werd toen hij langs de lijn liep, gegrepen door een sneltrein. Een remmer van een daarop volgenden goederentrein zag het totaal ver minkte lichaam liggen. Dr. J. Buitenhuis, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren, waarna het lijk werd overgebracht naar het lijken huisje op de Algemeene begraafplaats te Harmeien. Donderdag is het lijk naar Utrecht vervoerd om al daar to worden^ begraven. GEZELLIGE VERHOUDING. De ongehuwde ambtenaar A., te Eindhoven, had een deel zijner woning in de middenstandswijk der Bossche Bouw-Mij. verhuurd aan een jong echt paar. Terwijl dit begin dezer week 14 dagen op va- cantie naar, Utrecht was, liet hij het heele hebben en houden der echtelieden, buiten hun voorkennis door een expediteur weghalen. Twee dagen later wa9 het gedupeerde echtpaar door de buren schriftelijk gewaarschuwd en kwam het hals-over-kop „naar huis" terug. Zij op hunne beurt vonden nu „mijnheer" op va<- cantie; lieten den expediteur de meubels terug bren gen en bewonen nu weer „rustig" hun appartemen ten, in afwachting van de terugkomst van den huis heer. Bij de politie is een klacht ingediend tegen den heer A., omdat de kamers, waarop de meubels zich bevon den en de kasten afgesloten geweest waren. Ook zal een eisch tot schadevergoeding worden ingesteld. DE NIZAM VAN HYDERABAD. Volgens de berichten uit Britsch-Indiö aan som mige Engelscbe bladen ie er ernstige spanning ont- staan tusschen den Nizam van Hyderabad en de wiel gekomen. Schroeder had zijn bruid Keiast de Britsch-Indische regeering. De Nizam is de rijkste woning door een achterdeur te verlaten. Nauwelijks en machtigste vorst in Britsch-Indië. De Engelschen was zij uit de woning, toen zij twee scho en hoorde Schroeder's bruid, waarvan wij reeds melding maak ten, vooraf. Deze bekende, dat Schroeder in Juni 1925 inog slechts enkele pfennlngen bezat en toen op vier Juni plotseling had gezegd: thans moet het uit «djn. Vanmiddag komt er iemand en zal er wat gebeuren. Werkelijk is toen in den namiddag iemand per rij- verwijten hem corruptie, machtsmisbruik enz. Ia den oorlog heeft de Nizam de zaak van Enge land trouw gediend, zoo met manschappen als geld. ■y#.llen. Toen Schroeder haar later weer in het huis bracht vroeg hij aan haar, of zij niets bijzonders aan hem zag. Zij had hierop ontkennend geantwoord. Tot de grieven van het Britsch-Indische bewind l>ater had zij echter op een kleed in de kamer groote tegen den Nizam behoort, dat deze meer geld uit- bloedvlekken gezien en ook waren de kleeren van geeft dan zijn financieele toestand toelaat, en i dat Schroeder imet bloed bespat. De volgende dagen had portefeuille bankbiljetten 1 hij Britsche ambtenaren vervangt door lnlandsche. ZWÉMONGEVAL TE RAMSGATE. Bij bet zwemmen in zee te Ramsgate zijn gisteren twee menschen verdronken. Een paar jongens wa- ren door den stroom van de kust weggetrokken en berichten over de sensatiöneele ontwikkeling der za- riepen om hulp, en verscheidene mannen begaven ken te Maagdenburg. Volgens deze verslagen heeft zich sommigen geheel gekleed te water. Onder de verloofde van Schröder gisteravo'nd een volledige deze laatsten was ook Jack Silverthorne, die met een bekentenis pfgelegd en vandaag zou Schröder even- kraam aan het strand stond. Een der jongens spoel- eens door de mand zijn gevallen. Hij werd aan de later dood aan strand. Silverthorne geraakte in een urenlang kruisverhoor onderworpen in een ka- moeilijkheden en werd door anderen gegrepen en I rner, die geheel was ingericht als het vertrek, waar- bewusteloos aan land gebracht. Pogingen om hem in hij 'den boekhouder Helling had doodgeschoten, bij te brengen mochten echter niet meer baten. ACTIE TEGEN DE DUURTE. Naar de correspondent te Brussel van de N. R. Ct meldt, heeft de Luxemburgsche regeering op hare óp te sporen. Schroeder steeds in zijn van groote bedragen. Nader wordt mog geméld: Alle bladen van links publiceeren kolommenlange Schröder heeft na den moord 'het met bloed bevlek te vloerkleed zijn eveneens met bloed bespat te pak en de fiets van zijn slachtoffer verkocht, maar de politie is er in geslaagd, al deze voorwerpen weer nn fa e-rtnron beurt verscheidene besluiten genomen tegen de toe nemende duurte en den overdreven uitvoer van le- Aanvankelijk bleef Schröder ook vandaag alles halsstarrig ontkennen, maar tenslotte zag hij wel in vensmiddelen uit het groot-hertogdom. Ingevolge een dat verder loochenen geen zin meer had en bekende dezer besluiten mogen in winkels en warenhuizen hij Helling doodgeschoten en beroofd* 'e hebben. Te- geen kleedingstukken of levensmiddelen meer wor- vens gaf hij toe. dat Haas met de heele zaak niets den uitgestald zonder duidelijke opgave van de prij- uitstaande had gehad en dat hij de verdenking op zen. terwijl voortaan voor den uitvoer van graan, j dezen had gevestigd, in de hoop op deze wijze zelf meel en brood een uitvoerconsent zal worden ge-den dans te ontspringen. eischt en de regeering het gebruik van gebuild een- j Dit alle9 meldden, zooals gezegd, de bladen van heidsbrood heeft voorgeschreven. EEN MAN VAN 102 JAAR. Het eiland Wight kan roemen op een honderdja rige, den zadelmaker Charles Flint, die te Yarmouth zijn winkel heeft. Flint is nog gezond en wel, en hij kreeg eergisteren bezfoek van de Koningin van En geland, die een autotocht maakte over het eiland en in het voorbijkomen bij Flint uitstapte en in zijn winkel een praatje kwam maken. LAAGHARTIGE OPLICHTING. Een oorlogsinvalide, te Weenen, die er een her bergje op nahield, is het slachtoffer geworden van een aantal laaghartige oplichters. De man, zekere Chmayer, lijdt aan voortdurende hoofdpijnen en voelde zaoh niet in staat rijn zaak langer te besturen. Dus verkocht hij haar en keek naar een anderen werkkring om. Daar hij invalide was, kon hij voor een tabakswinkel in aanmerking komen; hij stelde zich in verbinding met iemand die zulk een winkel had en deze beloofde hem te helpen. Daarop begon een systeem van geld- aftixpggeling, dat moeilijk zijn weerga vinden zal. Zijn nieuwe .vriend, zekere Chomout, braoht dan een invloedrijken „invalidenraad", dan een com missaris, of een ambtenaar van het ministerie bü Chmayer, die allen evenzoovele .Jnstantieel" vertegenwoordigden die rijn zaak ter behandeling kregen en voor een belooning beloofden de aangele- fenheid spoedig af te wikkeien.Op zeker oogenblik eette het dat alles in orde was, maar nu moest nog de woning-dienst omgekocht worden, om Chmay er aan een winkel te helpen, dan moest betaald: worden, om den tegenwoordigen huurder zijn wo ning te doen verlaten; aleutelgeld moest worden verstrekt, nieuwe ambtenaren moesten worden om- fekoaht, die de reeds in hoogste instantie ondertee- ende tabaksvergunning niet uit handen wilden ge ven, enzoovoort. Totdat Chmayer op een dag tot de ontdekking kwam, dat hij reeds al het geld dat hjj voor zijn herberg ontvangen had, weer had uitgegeven en dat im nog steeds de vergunning niet in handen had. Toen ging hij zelf naar het departement van Financiën, waar hem aan het verstand werd ge bracht, dat er nooit een aanvrage om tabaksver gunning van hem was ingekomen en dat hij 't slachtoffer was geworden van een bende laffe op lichters. Deze' aJlie bij de politie in slechten reuk staande personen, zijn in hechtenis genomen, maar van rijn geld zal de gedupeerde oorlogsinvalide niet veel terugzien. NEGERS ALS VALSCHE MUNTERS. De Berlijnsche recherche heeft twee onderdanen »an koning Bondonggulo van Accra in Britsch-West- Vr:ka sis valsche munters ontmaskerd. Len -tsten tijd deden twee zéér elegant gekleede negers, die zich voorstelden als agenten van koning Bondongulo van Accra, groote bestellingen bij ver schillende Berlijnsche drukkerijen en grafische in richtingen. De eene firma moest schrijfpapier leveren met den naam van den vorst; een and :re moest kaar ten maken voor de „Bank of Englandclub' in Fer- WöajlV4. «uu.wucui yaai nando Po; weer een ander een cliché voor de staats- i zal op 7 Aug. het eiland bezoeken drukkerij voor den koning. Tot dusver wekten del heeren met hun bestellingen geen wantrouwen.) DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Maar toen zij een groote bestelling watermerkpapier I Een bericht uit Spalate, aan de Dalmati9che kust deden met het opschrift „B&nk of England", werd meldt, dat vijf kinderen, die op het strand aan het dit anders. De autoriteiten weiden gewaarschuwd en spelen waren door het hemelvuur werden getrof- links. Eigenaardigerwijze vindt men in de bladen van rechts hedenavond geen letter over deze sensatiöneele wending. Alleen de Dultschn&tionale Nachtausgabe wijdt er een paar regels aan, maar laat er direct een uit voerig telegram van haar correspondent te Maagden burg op volgen, waarin op gezag van de Maagden- burgsche politie, van den rechter van instructie Köl- ling en van den procureur-generaal te Maagden burg, met beslistheid wordt tegengesproken dat Schrö der een bekentenis zou hebben afgelegd. Men staat dus voor de zooveelste maal in deze zaak voor een raadsel. !Wie liegt er nu, de geheele democratische pers, of de Duitschnationalo Nacht ausgabe? Men is, na de vele halve waarheden, en heele leugens, die het Duitschnationale blad den laat sten tijd zijn lezers heeft, opgediend, -onwillekeurig geneigd, aan te nemen, dat het ook nu tegen beter weten in de feiten wel weer zal verdraaien. We zullen echter niet lang in onzekerheid hierover zijn. Ieder oogenblik kan er officieel bericht uit Maagdenburg worden verwaait, dat ophelderingen omtrent de verklaringen van Schröder zal brengen. Uit Maagdenburg wordt gemeld, dat thans ook de zuster van Schröder wegens medeplichtigheid is ge arresteerd. Zij had het costuum van Schröder en het vloerkleed van de bloedvlekken trachten te reinigen. Het kleed werd bij haar in beslag genomen. EEN GEVECHT MET DRAMATISCH SLOT. Te Cuxhafen ontstond gisteravond in het huisgezin van een garnalenvisscher een woordenwisseling, wel ke in een vechtpartij ontaardde, zoodat de politie ter hulp werd geroepen. Toen deze ter plaatse ver scheen, begon de visscher met een revolver te schie ten, waarop de politieagenten van hun wapens ge bruik maakten, zoodat er een waar vuurgevecht ont stond, dat steeds 'heviger werd, doordien de visscher ook van "handgranaten gebruik maakte. Ten slotte trok de visscher zich in een achter zijn wonino «o legen schuur terug, waar hij zichzelf een kogel door het hoofd joeg. KEN DORP VERBRAND. Uit Quebec, 5 Aug. - Van het uit 92 huizen bestaande dorp Saint-Come de Kennebeo rijn er 80 door brand vernield. De schade wordt op 500.000 dollar geschat. MELK VERGIFTIGING. Uit Mexico Gity, 5 Aug:. Tengevolge van een vergissing van een melkboer, die inplaats van oen preserveerend middel vergif in de melk mengde, werdén tweehonderd personen vergiftigd. Twee per- sonen overleden tengevolge van deze vergiftiging. DE TORNADO OP DE B AH AMA-EILAND EN Uit Nassau, 5 Aug. Volgens de jongste be richten zijn in de geheele kolonie bij de tornado 75 personen gedood, ongerekend de in zee omgeko menen. De materieele schade is minder groot dan aanvankelijk werd gemeld. Er heerscht geen hon gersnood of gebrek en er is geen steun gevraagd buiten het eiland. De gouverneur van de Bahama'a fen en gedood. Meerdere baders werden ernstig gewond. KOUDE IN TTALIë. Volgens een V.D.-berioht^ uit Verona heersoht hevige koude in Noord-Italië. HET J4NTI-CLERICALISME IN MEXICO. >4 - i/w. c Dinsdagavond zijnte Guadaiajara 6 menschen' ben Akita geteisterd; 4000 huizen zijn onder wat.r g0(iO(Xi en 14 gewond, ten gevolge van een botsing nr\a n,.t .«meld. De tlll!8ohen en katholieken.Na al'Lx.p van een betooging van katholieken zijn Zondagavond 14 mensolien gewond en 1 gedood. Bandieten terroriseeren de vrouwen in de hoofd stad. Zij ontrukken hun de gouden en zilveren cru cifixen, onder voorwendsel, dat het dragen daar- al spoedig had de recherche de beide agenten van Z.M. Bondongulo van Accra te pakken, die eenvou dig bleken valscheraunters te zijn eh koning Bon dongulo benevens dieno rijk Accra gefingeerd te heb ben. NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN JAPAN. Uit Tokio, 5 Aug. Hevige overstroomingen hob- jen Akita geteister gel0open. Slachtoffers worden nog niet gemeld. De rivier Furutsju iq buiten haar oevers getreden. Ver- I schillende steden zijn overstroomd. Duizenden perso- j nen vluchten in paniek. I FABRIEK AFGEBRAND. Uit Sofia wordt geseind, dat een hevige brand in de omgeving dier stad de eenige wagonfabriek van va^ e®n overtreding van de wet is- Bulgarije in de asch heeft gelegd. De schade bedraagt ïn handelskringen is men bezorgd over de ge- meerdere millioenen. Er zün eeen slachtoffers. Vol«en van de boycot van de katholieken. meerdere millioenen. Er zijn geen slachtoffers. ZIJN GEHEUGEN KWIJT. De heer John Edward Haines uit Tottenham zou vorige week Zaterdag ie Londen in het huwelijk tre den. Het laatst zag zijn zuster hem 's morgens, ter- wijl hij haar vertelde, dat hij zich voor de plechtig- j heid ging kleeden. Het uur der plechtigheid brak aan, bruid en gasten waren reeds in de kerk, n^ar de bruidegom verscheen niet. Maandag heeft einde lijk zijn zuster hem gevonden, in zijn 'bed te Totten ham, slapend; en gisteren riieP bij nog. De zolen van zijn nieuwe schoenen waren aardig afgesleten, zoodat de man blijkbaar geruimen tijd geloopen •heeft. Haines is een oorlogsinvalide. Vermoedelijk is hij op een gegeven moment zijn geheugen kwijt geraakt en heeft ook zijn langdurige slaaptoestand met zijn in den oorlog opgeloopen verwondingen te maken. DE MYSTERIEUSE MOORDZAAK. Naar het _,B.T." uit Maagdenburg, verneemt, heeft Schroeder Woensdagavond volledig bekend. Aanvankelijk trachtte hij nog alles te loochenen, doch onder den druk van het bewijsmateriaal, dat de Berlijnsche rechercheurs bijeen hadden gebracht en ook door de verklaringen van zijn bruid, was hij tenslotte gedwongen toe te geven dat Rudolf Haas op geen enkele wijze hij den moord betrokken ls g- weest. >1 Schroeder verklaarde, dat hij de valsche betichtin gen slechts had uitgesproken, omd&t hij vreesde, dat zijn hals gevaar liep. Aan deze bekentenis ging «en lang verhoor van OVTRSTROOMINGEN IN CHINA EN KOREA Volgens een telegram uit -Hangkou, dat Reu ter uit New York dooirgeeft, is, tengevolge van een dijkbreuk van de Jang-tse in het Z.W. van Hoepeh een uitgestrektheid vruchtbaar bouwland van 2000 vierkante mijlen overstroomd, waarbij 3000 personen het'léven Zouden verloren hebben. De stad Hankou bleef gespaard voor een ramp, doordat zich de dijken boven de stad begaven, waardoor een deel van den omtrek overstroomde. Ook in Korea hebben overstroomingen plaats ge had, waarbij volgens een telegram uit Tokio .75 menschen verdronken zijn. EEN OORLOGSMONUMENT. In een kerk te Hampstead is een monument ont huld voor de 375 000 paarden, die in den oorlog ge- dood zijn. Het bestaat uit een bronzen paard op een voetstuk. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Eergisterochtend om 5 uur is bij Wildbad-Bernheim een auto met 12 menschen van den weg geraakt en een helling afgestort. Doordat de auto te vol was en de rem niet goed werkte, vloog het voertuig uit de bocht en viel langs een 30 M. hooge beschoeiing op den spoorweg. Zeven meisjes, de chauffeur en een rijksweersoldaat werden gedood, de drie overigen zwaar gewond. Juist toen de auto neergestort was, kwam ér een locomotief aan, die het wrak van den wagen met de slachtoffers nog ongeveer 150 M. ver meesleurde.

Schager Courant | 1926 | | pagina 10