SCHAOER iiftitm Nitiis- C0U1ANT. liratniii- Luttinllil WOUDA's Dinsdag 10 Augustus 1926. 69ste Jaargang. No. 7891. Uitgevers i N.V. vli. TRAPMAN Co., Schagen. Binnenlandsch Nieuws. Feuilleton. Blanke Boekweitgort Dit blad verschijnt vlormnal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Dondop- aug mi Zutordag. DIJ Inzonding tot 'umorgons 8 uur, wordon Advor- loi.tlon nog zootooI rnogolljk in hot oorsluilkomond numrnoc goplaatst. postrfkkning No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maandon f 1.06. Loaso nummotfs Q colA. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 rogols £1.10, iodoro vogel muon 20 cont (bowIJ^:;o. inboffropon). Gtooto lotlors woeden naas plautflïulmto berekend. NOORDSCHARWOUDE. Marktoverzicht. In den toestand, zooals we die de vorige week beschreven hebben, ia nog weinig verandering gekomen. In het marktgebouw gaat alles zijn gewonen gang. Er wordt gekocht onder voorwaarde, dat do tuin ders de producten helpen laden, voor zoover diti door een tekort aan arbeidskracht noodig is. Van het vastgestelde laadloon wordt afgetrokken het loon dat aan don in dien wagon staanden werk willige wordt uitbetaald en de rest wordt onder de helpende tuinders verdeeld. Dat dit luttele bedragen zijn zullen do lozers met ons eens wezen, al» ze we ten, dat deze week een tuinder, die den geheelen morgen druk in de weer was een loon van 45 cent kon beuren. Zaterdagmorgen kon aan een tuinder, die tot half éen druk aan het bloemkoolpakken was, een loon van f 1,10 worden uitbetaald. Het spreekt wel vanzelf dat afgescheiden van ol ies dit voor de tuinders reeds aanleiding is, vurig te hopen, dat aan den bestaanden toestand spoedig een einde komt. De iust tot werken vergaat den tuinders dan ook meer en meer. Het spreekt wel vanzelf dat het werk. dat aan de werkwilligen is opgedragen, hun niet handig afgaat en dit maakt den arbeid dien on ze tuinders hebben te verrichten, niet gemakkelijker. Er schijnt thans nog weer een kansje te zijn Zaterdagmiddag heeft de vereeniging „De Koop handel" een langdurige vergadering gehad, die onge veer vijf uur geduurd heeft. Wat daar verhandeld is. is ons niet bekend. Wel weten we dat de hoofd besturen van de trans port arbeidersorganisaties daar een poosje toegang hebben gehad met voor zoover we weten als eenig resultaat, dat Maandagavond een bijeenkomst van dezelfde besturen met bet be stuur van „Koophandel" zal plaats hebben. Ook beeft de organisatie van aardappelbewerkers uit Am sterdam een onderhoud met „Koophandel" gehad, waaromtrent ons evenmin bijzonderheden bekend zijn. Het aantal werkwilligen zal in ieder geval niet worden uitgebreid voordat de gecombineerde be st urenvergadering heeft plaats gehad, zoodat dit aantal althans Maandagmorgen nog niet grooter zal zijn. Voor zoover we weten heeft aan den oproep van .,De Koophandel" geen enkele staker voldaan, zoo- Aai, al» het aantal 'te werk gestelden uitgebreid wordt, clitgeheel met nieuwe krachten zal geschie den. Voor onze tuinders is het wel een allerberoerd ste toestand. Zij, die aanvankelijk weigerden om te lossen in een wagon, waarin zich een onderkruiper bevond, achten dit standpunt niet houdbaar, om dat ze toch van hun producten af moeten. Het aan tal dat het met tegenzin doet, is nie gering. Ook in ander opzicht maken de tuinders een slechten tijd door. De prijzen zijn in het algemeen van dien aard, dat het bedrijf verre van loonend is, terwijl de prij- zen nog steeds achteruit gaan. De roode kool, waarvan de aanvoer ongeveer een derde grooter was dan de vorige week. is zelfs ten deele voor 80 cent per 100 Kg. verkocht. Slechts en kele partijen werden verkocht boven f 3 tot eenmaal ten hoogs: e f 3.60, veel voor den prijs van f 2—2.50. Vrijdag was de slechtste dag. Toon bracht de beste partij f 1.80 per 100 Kg. op. Do Deensche witte, waarvan de aanvoer eveneens grooter was, werd Vrijdag verkocht voor 50 cent lot f'1.30 en Zaterdag van 70 cent tot f 1.20. In het begin der week waren ze even duurder of beter ge zegd minder goedkoop. Echter alleen Maandag zijn enkele partijtjes iets boven de twee gulden verkocht, doch do overige dagen bleven ze vei- beneden de 2 gulden. Ook van de gele kool was de aanvoer een derde grooter. De 'eerst© helft van de week liepen enkele pan'ijtjes nog tot en boven de 4 gulden., doch ove rigens moest men zich met 3 gulden en minder te vreden stellen. De laagste noteering - was f 1.90. Za terdag was. het weer even beter. Met een aanvoer van ruim 3 wagons totaal is deze prijs wel zeer ge ring. De prijs der wortelen blijft met een kleine variatie j vrij vast.-Ze varieert meestal tusschen de**" 3 en 5 gulden, terwijl eenmaal als hoogste f 6JJ0 en als laagste f 2.10 gemaakt werd. De aardappelenaanvoer begint of te nemen, het aantal verschillende soorten toe te nemen. We heb ben thans een zestal verschillende soorten. De Schot ten zijn vrij prijshoudend en noteerden de geheeie week van f 3.70 tot f 4.20 voor de exportaardappe len en van f 4.50—i 5.40 voor de lekkere. De schoolmeesters zakken in prijs. Werd in het begin der week nog tot f 3.80 besteed, de latere da gen was het steeds minder tot Zaterdag, ten hoogste f 2.60 gemaakt, kon worden. Eigenheimers hieven vrij vast in prijs. Een hoogste markt van f 4.20, een laagste van f 2.10. Gewone blauwe werden verkocht voor omstreeks 3 gulden. Spercieboonon brachten in het begin der week ten hoogste 14 cent per kilo op, in het laatst ruim 10 cent. Mindere kwaliteit was van 6 tot 8 cent. Tuinboonen werden nog cenmial aangevoerd en brachten f 1.10 per 100 Kg. op. Er is dagelijks een flinke aanvoer vaD bloemkool. De prijs is lager geweest dan de- vorige week, doch er is niet de'minste reden tot klagen. Eenmaal werd f 25.80 gemaakt en overigens was d8 hoogste noteering van 1620 gulden. Iets minder mooie soorten brachten van 1215 gulden op. De tweede soon haalde eenmaal de 5 gulden, doch moest het meestal met omstreeks 3 gulden doen. De aanvoer van zilvernep en uien is ongeveer het driedubbele van de vorige week geweest, zoodat dit fchan3 ook een belangrijk artikel aan de markt Seworden is. Met de Prijs van dit artikel gaat; et verre van best. Was reeds de vorige week de prys te laag, thans was hijnog veel lager. De week zette zich reeds in met een daling van 1 en 2 gulden, waardoor Maandag de hoogste markt f 6.80 was; Zaterdag echter .was na een geregelde daling de prijs slechts 4 gulden hoogstens. Do drielingen brachten de laatste dagen een iets hpogeren prys op dan de nep; Zaterdag was de hdbgste noteering f 4.60. De prys van de uien is eveneens slecht. De laatste dagen werden ze niet hoioger verkocht dan f 1.60, terwijl een deelr slechts even boven den gulden wegging. Do gewone of gele uien staan wat hooger in prijs. G-ele nep hoogstens f 9.50, drielingen hoogstens f7.50 en luien hoogstens f7.80. De nop was de laatste dagen minder waard dan in het begin der week. Aangevoerd werden 81 wagons aardappelen, 5£>5 Kg. spercieboonon, 127100 Kg. zilVeruieh en nep, bijna 22 wagons roode kool', zuiml 3 wagons gele kool en 14-l/j wagon witte kool', 112200 stuks bloemkool en 15300 bos wortelen, in totaal evenals de vorige week 150 wagons. In Broek op Langendyk werden 42t/9 wagon aardappelen, 133 wagons kool1 en 97100 stuks bloemkool aangevoerd; in Warmenhuizen 33 wagons aardappelen en 8 wagons kool. HET KAN VERKEEREN ZEI BREDEROO. Gedurende derf lagen stand van deri Belgischen franc stroomden al degenen, die iets hadden aan te schaffen uit de grènsplaatsen naar de gemeenten aan de Belgische zijde. Op den duur hield men daar rekening met den lagen koers on gingen de prijzen met rukken omhoog. Van lieverlede minderde in de laatste dagen de Nederlandsche kooplust, en is nu geheel verdwenen. Instede daarvan kwamen gisteren reeds bewoners van de grensplaats Esschen naar Roosendaal hun inkoopen doen, wijl daar de prijzen VAN RIJSWIJK'S SCHOENHANDEL. SCHOENMAKERIJ. UITGEBREIDE KEUZE. PRIJZEN UITERST BILLIJK. naar verhoüding voel lager waren dan in hun eigen land, omdat" de abnormale verboogingen, ondanks den verbeterden koers bleven gehandhaafd, maar ook omdat de winkeliers te Roosendaal hun prij zen, om metvBelgië te kunnen concürreeren, uiterst krap gezet hadden. De groote trek naar België begint eveneens te min deren. Wel brengen thans nog opgepropte treinen uit Antwerpen niet dan over de goedkoopte ontgoochelde reizigers terug. NIEUWE NIEDORP. De herijk van maten en gewichten zal voor de ge meente Nieuwe Niedorp plaats hebben op Donderdag 19 Augustus 1926, van 10—12 en 1—4X uur ten Raad- huize. NIEUWE NIEDORP. In onze gemeente doet zich een geval van. diphte- ritus voor. DIRKSHORN. Tot Wijkverpleegster in de gemeente Harenkarfpel is met ingang van 15 Augustus a.s. benoemd Zus ter M. B. Buijserd 'te Amsterdam. DIRKSHORN. Tot hoofdingeland van de banne Harenkarspel is herkozen de heer F. Berkhouwer. Lenmaal Yoet aan boord 43. door A. S. M. HUTCHINSON, Voor Nederland bewerkt doof W. J. A. ROLDANUS Jr. ,,Oc clurf zelfs niet beginnen: Waarde Mr. Mar- rapit'. Ik hob^ zelfs hot recht verbeurd u toe to spreken, maar in dit öogenblik, waarop u zoo zwaar beproefd wordt, vool ik, dat ik tot u komen moot met myn sympathie. Q,Mr. Marrapit, raag ik zeggen met rnyn hulp? Ik voel, dat ik u zou kuunon helpen, als ik slechts naar mijn geliefd llqron's Holt mocht komen. Wa'nneor ik denk aan mijn engelachtige Boos van Saron, die ver van de senaapskooi rondzwerft, bloedt mijn hart. O, Mr. Marrapit, ik kan niet rusten, ik kan niet loven, terwijl mijn lieveling op de heuvelhellingen dwaalt of gestolen is on ik niet in staat bon naar haar te zoeken. O, Mr. Marrapit, ik! smeek! u> denk! .aan mij niet als aan Mrs. Major, maar ais aan oen, die uw lieveling Roos liefhad. Als de Roos ergens sterk ge noeg om to zoeken zooals ik Zoeken Zou. O, Mr, Marrapit. laat mij in dit uur van beproeving op I lerens' Holt komen. Spreek niet tegen mij, kijk: my niet aan, Mr. Marrapit. Dat vraag ik niet. Ik smeek u slechte op myn knieën, dat u mij 's nachts wilt laten lijgen in de loods van den tuin man,' zoodat ik aanwezig zijn zal om mijn lam te koesteren, als het gevonden is, en overdag in staat zal zijn naar haar te zoeken. Dat is alles, wat ik vraag. „Van mij zelf zal ik niets zeggen. Ik wil u met de uitleggingen ^opdringen over dien vreese- Mlken nacht, welke gij niet van mijn bevende lip pen wilt aanhooren. Ik zalu niet zeggen, dat ik, cloi van kiespijn, de ingeving kreeg een droppel Voor Winkeliers bij Gross. - v.h. M. DE HAAS te Alkmaar. jenever in de kies te houden en dat daar ik nooit iets anders dan water gedronken heb sedert ik en mijn broertje mijn moeder op haar sterfbed beloofd hadden, dat we het niet zouden doen de jenever naar mijn hoofd geslagen is, en mij gemaakt heeft, zooals u mij gezien hebt. Ik zal niet over éen van die dingen schrijven, Mr. Mar rapit-; alleen, o, Mr. Marrapit, smeek ik u mij toe te staan naar mijn Roo6 te komen zoeken. En evenmin wil ik u zeggen met hooveoi liefde ik na mijn vertrek steeds gedacht hob aan uw edol ka rakter en aan uw goedheid, voor my, Mr. Marrapit. Verongelijkt., koester ik geen wok. Ik heb te veel hartelijkheid daarvoor van u ondervonden. Sedert ik u verlaten heb. heb ik slechts aan "de Roos en aan u gedacht. Zal ik dat bewijzen? da, ik zal het, Mr.^irnpit 1 Hier hield Mrs. Major weer op. lcrabbeldo pein zend met haai.* penhouder ovor naar hoofd. Hoe moest zij dat bewijzen? Peinzend krabbelde Mrs. Major; koek naar OH Tom, keek de kamer rond, keek door een geluk kige inspiratie het raam uit. Mrs. Pridham's pin kel was vlak tegenover haar zit-süaapkamer. Een heldere groene plek in de etalage trof Mrs. Major's oog. Zij herkende dio als de gebreide pantoffels, welke zij in heb voorbijgaan een paar maal' opge merkt had. l r 1 Daar was het. Zij legde haar pen neer; ging naar Miss Pridhamwas die dame een shilling elf pence rijker achterlatend twee minuten later terug met de groene gebreide pantoffels met de roode gebreide bobbels. Zij nam haar pen weer op en schreef verder: „O, Mr. Marrapit; ik zal het. Ik veroorloof mij de vrijheid u in een klein pak een paar wollen pan toffels te sturen, die ik voor u gebreid heb." Mrs. Major bekeek ze en zag, dat ze door het lange liggen ietwat verschoten waren. „Ze zijn een weinig verschoten, omdat op iederen steek een bittere traan gevallen is. Ja, Mr. Marra pit, mijn tranen van smart hebben geregend op deze pantoffels, toon ik er aan werkte. O, Mr. Marrapit. zij zijn echter niet vochtig. lederen avond, nadat UIVELBAMK ALKMAAR ZITDAG SCHAGEN CAFËde BEURS l\ «r- DONDERDAG der MAAND OUDKARSPElb Door de Spoorstraatbewoners is bij den gemeente raad een Verzoek ingediend om bemiddeling tot ver betering van den toestand voor waterafvoer van de Spoorstraat. Zooalö men weet, behoort 'de Spoor straat^ ©enerzijds onder Oudkarspel, anderzijds on der Noordscharwoude, wordt de straat voor ge zamenlijke rekening onderhonden met Noordschar woude als uitvoerder, terwijl de laatste meent, voldoende gedaan te hebben de straat in orde te houden. Langzamerhand heeft de straat een zoo- blazerij der firma Vermet in staking zijn gegaan, zijn de politiemaatregelen ten zeerste verscherpt, omdat verwacht wordt, dat wanordelijkheden met zullen uitblijven. DE ZUIDERZEEWERKEN. Men 6chrijft van Wieringen aan de N.R.Ct.1 Het is het voornemen van den dienst der Zuider zeewerken om de werken tot hot aanleggen van den afsluitdijk van Wielingen naar de Kriesehe kust en den dijk van Wieringen Meder^blik onder hands aan te besteden. Het zou de bedoeling zijn, dat vier groote aannemingsfirma's een naainlooze danige hooge ligging gekregen, dat de waterafvoer plaats heeft op ae erven der inwoners te Oudkar spel, waardoor do bodem onder die woningen steeds vochtiger wordt. STAXINGS RELLETJES TE TIET* Aan de azijnfabriek te Tiel is sinds eenigen tijd een conflict uitgebroken over een loonkwestie. Toen de lieden met staking dreigden, heeft de directeur de heer J. J. Vernet, net personeel ontslagen en an dere arbeiders in zijn dienst genomen. Sindsdien wordt a,an de fabriek „gepost" "bh" het aflossen van do dagpl'oeg. Des avonds omstreeks 10 uur "kwam het herhaaldelijk tot relletjes. In de laatste dagen nemen deze relletjes een ernstig ka rakter aan., doordat een naar schatting duizend koppige menigte er aan deel noemt. De gemeente politie is teneinde op alles voorbereid te zijn ver sterkt met een brigade ryksveld wacht en worden tijdens de aflossing de toegangen tot de fabriek af zet. Hierbij zijn eenige malen gevoelige klappen met den gummistok uitgedeeld. Daar ook do glasblazers werkzaam aan de glad vennootschap oprichten, ten einde die werken uit te voeren. Ook net rijk of do dienst der Zuiderzee werken zal' bij' deze vennootschap be trékken zijn. Ala aannemingsfirma's die hiervoor in aanmerking zouden komen worden genoemd: de firma Van Hattem en RLankevoort to 's-Gravenhage; de Hol- landsche Aannemings Maatschappij te 'p-Graven- iiage; Volker en Bos te Sliedreoht, en Den Breejea van den Bout te Nijmegen. MAN OVERREDEN. Vrijdagmiddag is op den spoorweg, aan de Gel dersen e zijde van den Diefctyk bij wachtpost 52 in de onmiddellijke nabijheid van het spoorbrugje onder de gemeente Beesd een ontzettend ongeluk gebeurd. De teenwerker, zekere Leuvenink uit Cu- lemborg en H. Hakkert uit Beesd waren ieder aan een andere zijde van den spoorweg aan het werk. Bij het voorbijrijden van den middagtrein, die ruim 2 uur te Beesd aankomt, zag H., dat L. onder den trein was geraakt. Het treinpersoneel bleek van het ongeval niets bemerkt te hebben, want de trein reed door. Toen de baan weer vrü was, snelde H. toe en bemerkte tot zijne ontzetting, dat de dood van het slachtoffer vrijwel onmiddellijk moet zyn ingetreden. Zonder verwijl snelde hy daarop naar den eersten telefoonpost en verwit tigde den stationschef te Beesd van het voorgeval lene. Het personeel van den eerstvolgenden trein richting, Rotterdam kwam met het bericht uit Beesd te Leerdam aan en spoedde zich daarna dr. Holiweg uit Leerdam naar de plaats des onheilig, EEN OPLICHTER? Men schrijft iuit Schoonhoven aan do N.R.Crfc.: In de buurtschap 'Zevender, nabij1 Schoonhoven, {woont leen landbouwer van ongeveer zestig jaar, ?G. R., genaamd, die een ziekte aan: zijn handen 'heeft, waardoor 't vleesdh hem van de handen valt. De geneesheer heeft den man in behandeling, maar de ziekte schijnt zeer moeilijk to genezen to zyn. Toen J. M. uit Schoonhoven bij' hem op 'i erf kwam om eenden te koopen, kwam ala vanzelf het gesprek op de eigenaardige kwaal, M. kwam na dien vele malen bij den landbouwer terug en drong er steeds op aan, dat hij do handen eens zou mogen bekijken om te zien of hy er een middel1 voor wist. R. wees dat telkens af, daar er toch geen baat voor de ziekte te vinden was. Eindelijk bezweek hij voor de herhaalde vragen van den Schooahovenaar en toonde hem zijn handen. M. gaf hem een fleschje met een soort tinctuur, en verzekerde hem een middel te weten, waardoor de ziekte in veertien dagen tyds bedwongen zou, zijn. De boer moest maar vast dat middel gebrui ken en M. zou een toestel in orde maken om de handen te bestralen. M. gaf voor, een rijk heer te zijn, die oen groot huis van wel' acht kamers bewoonde, en den boer te willen helpen uit menschliovendheid. De land bouwer, die M. niet kende, geloofde zulks en gaf zijn vertrouwen aan zijn nieuwen kennis, die heel' vaak over den vloer kwam. Nu moest er een toestal aangeschaft worden. Dat zou duur zijn en M. kwam een driehonderd gul den tekort. Rijke mensohen kunnen ook wel eens krap ritten, zei hij tegen don boer, en hyi vroeg of R. hein die driehonderd gulden niet kon voor schieten. t G. R. had zelf het geld niet in huis. Hij zond zyn Zoon naar Schoonhoven om 't bij een kennis te leenen en toen de jongen terug kwam heeft M. het gelid in ontvangst genomen. Na dien tyd is do boer argwaan gaan koesteren. zy klaar waren, heb ik een klein vuurtje aangelegd en de pantoffels tegen 't haardhekje gezet; en ter- .„•:i ;r j. __jJ-- haard zat wyl ik aan de andere zijde van den precies zooals ik een paar minuten bij u placht te ritten, wanneer we qie schatten van katten naar bed gebracht, hadden stelde ik mij voor, 'dat uw voeten in de pantoffels staken en dab ik weer terug was waarlik mijn bloedend hart achtergelaten terug. Hij maakte het pakje met de pantoffels open, zag de tranen-vlekken. Had hij nahr ver keerd beoordeeld? Wat klonk waarschijnlijker dan haar verhaal1 over de', razende kiespijn, "die met moest jenever bedwo: worden? heb. Ik heb nooit gedacht, dat ik den moed Britten mden, Mr. Marrapit, maar in dit roering waag ik heb. Open hot zou ze u te zei oogenblik van fc pakje niet, Mr. Marrapit, als u het liever jniet vilt- Werp het in het vuur on laat de brandende vlammen zo verteren, pantoffels tranen en al. Maar ik voel1, dat ik ze sturen moet, wat hun lot ook worden moge. „O, Mr. Marrapit Iaat mij naar Herocas" Holt koinon. om mijn lievo Roos to vinden! Daarna zal ik zander een woord te zeggen, wegsluipen en sterven." Luoy Major." n. Den volgenden oohtend spoedde rich van Heronsf Holt naar Mrs. Major oen telégram met het woord: „Kom." In zijn begeerte om rioh vast te klampen aan iedere stroohalm, die hem de Roos zou kunneu terugbrengen, klampte Mr. Marrapit rioh aan Mra. Major. Hy voelde, 'dat er veel waarheid school in haar bewering, dat zijn Roos, als zij dicht by was, eerder op haar roep dan op dien van een ander komen zou. Zyn Roos had naar een jaar lang ge kend en liefgehad. Zjn Roos sloot rich niet vlug bij vreemden aan en had zich hy had ?t op gemerkt niet aan Miss Humfray gegeven. Daar om klampte Mr. Marrapit rich vast aan Mrs. Major. Wat het verdere gedoelte van haar brief betreft, dat deed hem diep peinzen. Had hij deze vrouw, die hij indertijd voor achtbaar gehouden had, ver keerd beoordeeld? pe heerlijke rust van zijn huis houden tijdens haaf bestuur kwam voor zijn geest _>edwongen Had hy haar verkeerd beoordeeld? Maar hoe dan die groote ledige flésch Old Tom te verklaren, welke in haar kamer gevonden was? Had hij haar verkeerd beoordeelt!? Door tweestrijd versoheurd, liep hy de ontbijt kamer op en neer met een groono gebreide toffel met een rooden ge breiden bobbel in i hand. Zoo vond Margaret hem, toen zy binnenkwam. ..Maar vader 1" riep zij mot eon zacht, lachje. ,Wat hebt u daar?'' Mr. Marrapit hield de groene gobreido pantoffels met do roode gebreide bobbels in de hoogte. „Een boetvaardig hart," antwoordde hij. „Een berouw vol en boetvaardig har fel" Hij begon weer op en neer to loepen. Margaret verdween door de deur, dio zij- gelukkig open had laten staan; vluchtte onfcbijtloos. Hoe gevoelig zij ook mocht zyn voor dichterlijke fantasie, 't gym- j bool van een boetvaardig Jiart in groene gebreide pantoffels met roode gebreide bobbels was haar niet duidelijk. In haar vader maakte 't haar bang. Dat groote verdriet was hem miskin'on in rijn hersens geslagen. Mr. Marrapit legde de pantoffels op zijn toilet tafel; begroette Mrs. Major dien middag met een omzichtige gereserveerdheid. De groote en ledige flesch Old Tom combineerend met het feit, dat hy rich in mensohen en zaken nooit vergist kajd, kwam hy totde conclusie, dat Mrs. Major schuldig was. !Maar niet opzettelijk schuldig. Verleid om de pijn te verdrinken, was zy bezweken; maar de pantoffels waren het teeken van een boetvaardig hart. De kranige bezitster van het boetvaardige hart verried geen teekenen van 'fc juiohend kloppen ervan, dat rij weer in het ^paradijs was. Zij over zag onmiddellijk haar positie begon zonder aar zelen. haar rol te spelen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 1