Binnenlandsch Nieuws. De staking, aan den Langendijk. Van hier en van daar. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Voorzitter: De verordening regelende het gebruik, van electrisch licht. We zouden in de volgende ver gadering een afzonderlijke verordening den Raad kunnen voorleggen. Goedgevonden wordt dit in de volgende vergade-, ring definitief te regelen, I De heer Kostelijk zegt nóg. dat het zeker bepaald kan worden op straffe van afsnijding., wat voorzit ter heaamt. AI De heer Mienis wijst nog op de mogelijkheid dat aangifte wordt gedaan van de uitbreiding van het aantal lichtpunten, doch dat het niet wordt gehoekt door den administrateur. Voorzitter zegt. dat daarom een verordening dient te worden gemaakt. Bij de aangifte dient men een; bewijs te vragen. J De hoer Mienis zogt, dat tenminste die aangifte nog al eens mondeling wordt gedaan en het schijnt j te zijn voorgekomen, dat dan de volgende maand) toch het oude aantal lichtpunten in rekening werdi gebracht. De heer Van Langen: Maar dan ziet men het toch op de quitantie, dat het niet goed is. De heer Poland: Laten we maar van dit punt afstappen. De taak van de zetters. Volgt de opmaking van een voordracht ter benoe ming van 2 leden van het college van zetters, pe riodiek aftredend de heeren G. Krom en A. Groot. De heer Poland zegt, weinig begrip te hebben van de taak der zetters en informeert naar de werk zaamheden. Voorzitter deelt mede, dat die werkzaamheden zich thans nog slechts bepalen tot het schatten van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen en spr. deelt dan verder mede. dat bijv. voor een koolschuur, waarvan de bouwwaarde wordt geno men van voor den oorlog en de belastbare opbrengst daarvan wordt gevonden door te nemen 1 pet. van die bouwwaarde, van een timmerwinkel echter als belastbare opbrengst 6 pet van de geschatte stieh- tingskosten. Bij de verdere bespreking over de regeling wordt er op gewezen, dat de grondbelasting hier heel laag is. De heer Poland zal het op prijs stellen, als de Baad op de hoogte wordt, gesteld' hoe de verschil lende verhoudingen ten aanzien van deze belastin gen zijn. De heer Mienis: Je schaft je een wetje op de grond belasting aan. De heer Poland: Maar een opgaaf, zooals ik be doel is gemakkelijker De heer Kostelijk: En goedkooper. Overgaande tot het opmaken van de voordrachten 1s het resultaat, dat voor de vacature-Krom de voor dracht zal luiden1. G. Krom. 2. Poland; voor de vacature A. Groot: 1. A. Groot, 2. Tromp.. B. en W. stellen daarna voor de^egrooting van 1925 nog aan te vullen met diverse posten en wel wat de ontvangsten betreft tot een bedrag van f 2648.28, wat de uitgaven betreft tot een bedrag van f 3. Goedgevonden. Hierna sluiting. WICRING EN. In do jl. Maandagavond gehouden bestuursver gadering van de Coop. Eleofcrische Centrale te Hip- polytuslioof, werd tot controleur benoemd de heer I>. Engel1 Hz. te Ilippolyfcushoef. HARENK ARSPEXh Het Bestuur van de Tuinbonwrereeniging) „Sar menwerking*" heeft het maken van een loods 'voor den dorsohkas met looomotief, opgedragen aan den heer P. Dekker te Tuitjenborn. BEJl-EGGING van gemeentegelden. Men herinnert zich ongetwijfeld de ontevredenheid in de kringen der Boerenleenbanken als gevolg van het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land. dat. indien gemeentebesturen gelden beleggen bij de Boerenieenbahken, deze, tot zekerheid der rich- tige terugbetaling daarvoor, voldoende waarborg moes en stellen. De Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht heeft het recht van Ged. Staten alsmede de noodzakelijkheid van dien eisch steeds betwist. Vol gens de laatste Raiffeisenbode, 't orgaan van genoem de Centrale, is thans in hoogste instantie beslist dat Ged. Staten niets te zeggen hebben over de belegging der gelden door gemeenten, nu de Kroon het beroep van het gemeentebestuur van Zuidzande tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, inzake beleg ging gemeentegelden, gegrond heeft verklaard. Als gevolg hiervan zal het niet meer noodig zijn, dat de gemeentebesturen onderpand vragen, als zij galden beleggen bij een Coöp. Bo^fenleenbank. LANGENDIJK. Als gevolg van de besprekingen tusschen kooplie den- en transportarbeidersorganisaiies omtrent over eenstemming ter zake van de arbeidsovereenkomst wordt thans gezocht een goede oplossing te verkrijgen ten aanzien van de reeds aangenomen nieuwe arbei ders, die voor een deel overcompleet zouden worden, als alle stakende transporters weer werden aange nomen. We vernamen echter dat bij; beide partijen df fcvensch voorzit, het conflict tot beëindiging te brengen, wat, naar onze zegsman meedeelde, deze week als zich geen nieuwe verwikkelingen voordoen, nog wel zal geschieden. We hopen het van bartel WIERINGERWAARB. Dinsdagmiddag heeft in deze gemeente bi] de ag. pijpen een auto-ongeval plaats gehad, dat althans voor de inzittenden wonder boven wonder best is af gekomen. Twee heeren (men zegt Amsterdammers), kwamen met 2 kinderen per open auto vanaf den Slikkerdijk en zouden over een der bruggen verder gaan naar Oudesluis. Zooals gewoonlijk met onge lukken het geval is, werd ook nu weer veel te hard gereden, en kon de draai niet spoedig genoeg worden gonomen. De chauffeur reeds door de leuning pardoes bij de brug neer te water. De leuning viel daarna boven op de auto. Wanneer men nu in aan merking neemt, dat de wielen alleen boven het wa ter uit waren te zien, mag het wel een wonder wor den genoemd dat de menschen allemaal ongedeerd zijn gebleven. Toen we ter plaatse waren, werd nog geen moeite gedaan, om den wagen er uit te halen. Dit zal toch spoedig moeten gebeuren, omdat de scheepvaart geheel gestremd was. WIERINGEN. Uitslag der heden gehouden) aanbesteding van grindl en basalt voor rekening van „Het Heemraadschap", de gemeente en Polder Waard Nieuwland alhier. a. Grind, pl.m. 350 M3.: 1. G. Tijsen, W'i erin gen, voor f 4.25 por M3.; 2. W. Hokken Sz., S'liedrecht, voor f 3.87 por MS.; 3. C. Verfaille, Wieringen. voor f 3,79 per Mi3.; 4. Winkelman, Utrecht voor f 3.65 pör M3. b. Basalt, pl.m. 750 M3.: 1. Winkelman, Utrecht, voor f 8 per M3.; 2. Bureau „Basalta", Arnhem, voor f 7.90 per \13.; 3. H. Schrikker en Co., Amsterdam, voor f 7.07 per M3.*, 4. G. Tijsen, Wieringen, voor f7 per M3.; 5. Hubenet, den Haag, voor f 6.60 per M3.; 6. J. C. Jansen, Amsterdam, f 6.57 per M3.; 7. Basalt Mij. te Rotterdam, voor f 7 per ton; 8. Ned. Basalt Mij. te Zaandam, voor f 6.85 per ton; 9. Holl. Basalt handel te Rotterdam, voor f 558 per ton; 10. Kloos en Van Limburg te Rotterdam, voor f 4.70 :per ton. No. 7 tot en met 10 wordt berekend dat 10 ton Kelijk is aan pl.m. 7 M3. Gunning aangehouden. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Bij besluit van 9 Aug. is door den voorzitter van het Centraal Stembureau tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland benoemd verklaard' mevr» C. Ree® geb. Van Ingen te Bennlngbroek {gemeente Sijbekarspel) zulks ter voorziening in <fe vacature ohtètaan door het ontslag nemen als zoodanig van den heer G. C Dekker. ONTDUIKING DER ONGEVALLENWET DOOR MIJNOND ERNEMERS. Naar aanleiding van de klachten der vakbonden dat de mijnondernemers de Ongevallenwet ontduiken door bet overgroote deel der bedrijfsongevallen niet aan te geven, heeft het bestuur der Rijksverzeke ringsbank een onderzoek ingesteld. Dr. v. Eëden heeft hiervoor omstreeks twee weken in de mijn streek vertoefd om alle betrokkenen te hooren. In ver band met de resultaten van dit onderzoek ontvingen de samenwerkende M'ijnwerkersbonden thans een I brief van het bestuur dor Rijksverzekeringsbank, waarin o.a. wordt gezegd: „Dat een ingesjteld onderzoek heeft aangetoond!; dat inderdaad ongevallen verzwegen zijn, welke o.i. hadden behooren te zijn aangegeven en dat maatre-1 gelen zijn getroffen en andere in overweging zijn om een betore nakoming der wet lh dit opzicht te verzekeren." DE INBRAAK TE GOUDA. De heer Tëckens, bij wien de vorige week effecten I en geld ter waarde van f 14.000 werd gestolen, heeft de te Rotterdam aangehouden personen herkend als degenen die des middags vóór de inbraak bij hem kaas hebben gekocht en gelijkertijd een ge- j sprek hadden gevoerd, waaruit zij konden afleiden, dat de bestolene geld in huis had. Ook de heer Teckens Jr. heeft de aangehoudenen herkend. Tevens is komen vast te staan, dat de verdachten den dag. voor de inbraak over geen cent beschikten, terwijl bij hun aanhouding, den dag na de inbraak, honderden gulden bij hen werden bevonden. Zij be-: weren, dat geld te hebben verdiend met cocaine-1 smokkelen en ontkennen iets met de inbraak uit staande te hebben. Een van hen simuleert thans krankzinnigheid. Op het terrein van do inbraak is een knoop gevon-1 den afkomstig van den paptalon van een der aan-1 gehoudenen. Van den ander passen de gummihak ken zijner schoenen precies in de afdrukken door de Goudsche politie ter plaatse van de inbraak ge maakt. De aangehoudenen zijn thans in het Huis van Be waring te Rotterdam ingesloten. Van de effecten en het goudgeld is nog geen spoor ontdekt. HET INVOERVERBOD VAN VLEESCH IN EN GELAND» De besprekingen, welke de Nederlandsche des kundigen, dr. Berger en dr. Lourens, gehouden heb ben met de Engelsche autoriteiten over het invoer-' verbod van vleesch, kenmerkten zich door een zeeri vriendschappelijke- stemming. Met zeer groote be langstelling werden door laatstgenoemde regeerings- veriegenwoordigers aangehoord de bijzonderheden omtrent de maatregelen door de Nederlandsche re geering genomen om Engeland te waarborgen tegen eventueele overbrenging van het mond- en klauwzeer j door vleesch van in Nederland geslachte dieren en i de proeven aan de rijksseruminrichting. genomen, die aangetoond hebben, dat de vrees van den En- gelschen minister van landbouw voor liet overbren- gen der ziekte' door vleesch van dieren, geslacht in r het imenbatie-stadium, ongegrond is. De Engelsche autoriteiten, bleken overtuigd te zijn van de absolute deugdelijkheid en betrouwbaarheid) der uitvoering van alle Nederlandsche voorschriften. die ter zake zijn genomen; óók van de maatregelen zelve. Dat bij' de onlangs ingevoerde geslachte varkens, die ervan verdacht waren de ziekte in Etageland' te! Hebben overgebracht, niet één varken uit Nederland, afkomstig was, daarvan was men thans in Enge land algemeen overtuigd. Toegezegd werd, naar aanleiding van de gevoerde discussie het Engelsche standpunt nog eens nader' te zullen overwegen. 'T ZAND. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de hard draverij van de Harddraverijvereeniging „Pe Toe komst" niet op 15 Augustus, doch op 29 Augustus ge houden zal worden. BEVERWIJK ALS ZEEHAVEN. Het Nederl. motorschip „Catharina" is gisteren met een lading ijzeraarde van Londen" in de haven van Beverwijk aangekomen. Naar we vernemen zullen binnenkort meerdere dergelijke ladingen voor ge noemde plaats worden aangevoerd. Reeds is een twee tal zeeschepen van Londen onderweg. NOOR DSCHARWOUDE. Gister hebben zeer (langdurige besprekingen! plaats gehad door het be stuur van „Koophandel" en de hoofdbestuurders van de organisaties van transportarbeiders. In deze be sprekingen is gezocht naar een oplossing van het be staande conflict. Naar de hoofdbestuurder* ons meedeelden, ligt het verschil tusschen arbeiders en werkgevers in hoofd zaak in het uitbreiden van het aantal arbeiders. Ten deze opzichte hebben de organisaties zich in de con ferentie, welke onlangs op het ministerie met den Rijksberaiddelaar heeft plaats gehad, op het stand punt gesteld, dat ze bereid' waren medewerking *te verleenen. wanneer het organisatorisch verband be staan bleef. Met dit voorstel heeft het bestuur der werkgevers, de heeren R. Slot, Kramer en Kuiper zich vereenigd. De leden van „Koophandel" hebben dit echter niet aanvaard en tenslotte hebben ze zich op het stand punt gesteld, dat de door hen in dienst gestelde werk willigen in het bedrijf werkzaam blijven. Er is geble ken, dat aan die werkwilligen do belofte gedaan is, dat ze het geheel© .seizoen aan het werk gehouden worden en indien er geen voldoende werk is, hun eeti loon van 80 gulden is gegarandeerd. Deze besluiten zijn in de gisteravond gehouden vergadering door de hoofdbesturen bestreden en er tegen aangevoerd, dat deze besluiten door de orga nisatie niet konden worden aanvaard, omdat daar door een toestand in het bedrijf en aan den Langen- dijk geschapen zal worden, die funest zal worden. De voorstellen van „Koophandel" luidden als volgt Alle arbeiders komen, voor zoover er werk is, in aanmerking het werk voor de leden der vereeniging „Koophandel" te doen. Den inmiddels in dienst genomen arbeiders moet in slappe tijden oen weekloon van 30 gulden wor den gegarandeerd. Hun moet een rustigen arbeid worden toegestaan. Ieder transportarbeider, die hen lastig valt en daardoor tracht te bewerken dat ontslag wordt ge nomen, wordt onmiddellijk ontslagen. De leider komt in directen dienst van „Koophan- del"i Bij de regeling van het werk moet iedere arbeider zich aan zijne leiding onderwerpen. Hij beslist in drukke tijden of en hoeveel losse krachten moeten worden genomen. Dit aatste in dien noodzakelijk in overleg met „Koophandel". Arbeiders welke hieraan geen gevolg geven, dron ken op hun werk komen., fooien of gelag aannemen, worden ontslagen. Voor uitbetaling, salaris leider, enz. zorgt de leider in overleg met „Koophandel" Na urenlange bestrijding door de hoofdbestuurders verklaarde het bestuur van „Koophandel" zich niet bij* machte aan de wenschen van de Hoofdbestuur ders tegemoet te komen, hoewel ze mede overtuigd waren, dat deze voorstellen niet bevredigend en tot moeilijkheden aanleiding zouden geven. Ze verklaar den zich bereid de beloofde garantie terug te bren gen van 30 op 25 gulden. De hoofdbestuurders hebben er gisteravond op aangedrongen in de volle vergadering van „Koop handel" de onmogelijkheid der gedane voorstellen aau te toonen. Het bestuur van „Koophandel" verklaarde - zich bereid mot een aantal leden overleg te plegen, doch deelde later mee dat de meerderheid in dergelijke besprekingen geen nut zag. In de heden Dinsdagmiddag gehouden vergadering: met de stakers is door de bestuurders op zeer objec tieve wijze, verslag gedaan van de conferentie met de werkgevers. De voorstellen zijn zonder eenig advies der hoofd bestuurders schriftelijk in stemming gebracht en met 95 pet. der uitgebrachte stemmen werden de bovengenoemde voorstellen van „Koophandel" ver worpen. Aan de Hoofdbesturen is thahif opdracht gegeven zich opnieuw met de werkgevers in verbinding te stellen, bnder mededeëling van het besluit der sta kers en de uitgesproken teleurstelling, dat de werk gevers zich hebben laten leiden door een volgens de stakingsleiding verkeerde mentaliteit. Do besturen betreuren dat flos te meer, waar zij zoowei schriftelijk ais mondeling; verzoenende voorstellen hebben, gedaan. De besturen verklaren zioh in hun schrijven als nog bereid elk verzoenend voorstel oogenbiikkeiyk in ernstige overweging te nemen en zy'n ook be reid in onderling overleg naar een spoedige op lossing te streven. Zij achten het daarbij alsnog van belang, dat de hoofdbesturen in volledjge vergade ring van Koophandel hunne opvatting aan de le den kenbaar maken en spreken vertrouwen uit dat de werkgevers evenals de besturen alsnog, wil len medewerken aan een oplossing urn de moeilijk heden die èn voor het bedrijf è6 voor de burgerij K>p den duur funest móeten worden. In een napraatje, dat wo met de hoofdbestuur ders hielden, bleek ons dat het kardinale punt wol ia, het garantieloon voor de thans tewerkgestelL den en bleek ons ook volkomen, dat dit punt niet aan te nemen is. Immers het aantal tewerkgesteld don is 40 en als in eenigo week in het bedrijf niet meer verdiend kan worden dan 1000 gulden, moet dit ten volle aan de 40 menschen worden uitbetaald, zonder dat er ook maar iets overblijft voor de anderen, die dan ook hun werk gedaan hebben. Zeer spoedig zullen er ©en tweetal betrekkelijk stille maanden komen, weken, die niet veel' meer loon zullen opbrengen als aan de'40 menschen moet worden uitbetaald. We zijn er dan ook ten zeerst© yan overtuigd, dat, wanneer aan dezen eisch woi*dh vastgehouden, aan een beëindiging' van het con flict moeilijk kan worden gedacht. Het congres van Versailles. Gisteren is^de Nationale Vergadering te Versailles bijeengekomen ter bespreking van de regeeringsvoor- atellen. Eenige malen moest de zitting geschorst worden, waarvan tw.eemaal door het heidensch spektakel van de zijde der communisten. Tusschen de schorsingen door werd een commissie van 30 personen gekozen, die rapport moet uitbren gen over het regeeringsvoorstel. Een heftige discussie ontstond over het voorstel, om, indien ooit de thans vastgestelde inkomsten dei- amortisatiekas mochten komen te verminderen, het ontbrekende uit de begrooting zou moeten worden op gebracht. Met een geringe tekstwijziging werd het voorstel toch aangenomen. Hierna volgde een lange rede van den socialisti- schen leider Leon Blum, waarin hij betoogde dat de oplossing onvoldoende is zonder de heilzame ader lating der kapitaalsheffing. De socialisten en radicalen brachten hem een uit bundige ovatie. Daarna kwam Poincaró aan het woord, doch door het aanheffen van een revulutionnaiv Fransch lied, trachtten de communisten hem dit onmogelijk te ma ken, terwijl Doriot, in zoodanige termen vanaf de tribune de communistische leer verkondigde, dat hij ten slotte door middel van de militaire macht ver wijderd moest worden. Zonder zich verder aan het helsche lawaai te sto ren. deed de preisdent. De Selves, met handopsteken de.beraadslaging gesloten verklaren, waarna hst wetsontwerp, dat de grondwet van 1875 aanvult, m 4 671 stemmen vóór en 141 tegen, werd aangenomen. NOODWEER IN ZUID-SLAVH. Tengevolge van nieuwe regens is in het Nöorden van Zuid-Slavië het spoorwegverkeer verbroken. Do schade is groot. Do sneltrein vVeeuenAgram ont spoorde by Djoebliana. Er zijn vele gewonden.. DE GERUCHTEN OVER TERUGGAVE VAN EU PEN EN MALMEDY. Te Berlijn blijven hardnekkig geruchten de ron de doen, dat onderhandelingen over de teruggave van de kantons Eupen en Maimédy aan Duitsch- iand goede vorderingen maken. In gezaghebbende kringen te Brussel verklaart men deze van Duib- sche zijde verstrekte mededeelingen ongegrond.Voor deze teruggave zou trouwens het Verdrag van Versailles hemen moeten worden. HIJ WAS DOOD, Een dramatisch incident beeft zich in 'haven van Antwerpen afgespeeld. Een Eransch zeeman was te water geraakt. Toen hij was opge haald, kregen twee Nederlandsche zeeïiedon ru/ie over de vraag, of de man al dan niet dood was. De messen kwamen er by te pas. Een der beide man nen, Piens genaamd, werd door den linkerarm ge stoken; den ander, Herman O., werden de pols- pezen doorgesneden. Toen de politie ter plaatse" ■kwam, vond zij de twee mannen badend in hun bloed op den grond liggen. Zij moesten naar het ziekenhuis wordon overgebracht. De Eranscho zee man, om wien het ging, was inderdaad dood. HELDENDOOD. Twee Amerikaansche predikanten, Mogül en Baird, die als zendelingen in Egypte vertoefden, zijn dezer dagen, naar uit Alexandrië aan de „Ma- tin'' wordt gemeld, verdronken, nadat zy vier meis jes, die bij het baden in zee door den stroomt (werden meegesleurd, van een wissen dood had den gered. Met veel1 moeite was heb den twee geestelijken gelukt, de meisjes veilig op heb strand te brengen. Zij bemerkten toen, dat zioh nog een baadster in hot water bevond, op 't punt te ver- (drinkon. Beiden begaven zich opnieuw te water, maar uitgeput als zy waren door de vorige red dingspogingen, werden zij door den hevigen stroom ■meegesleept. Zonder dat de toeschouwers te hulp konden komen, moesten de koene redders verdrin ken. DE MAAGDENB URGSCHE MOORDZAAK. Officieel' wordt medegedeeld, dat 'b Oberlan- desgericht te Naumburg eergisteren besloten heeft een disciplinair onderzoek tegen den Maagden- burgsuhen rechter van instructie Kölling te openen. Naar het „Acht-Uhr Abendblatt" verneemt, heeft de firma L. Haas A. G. zeer groote schade geleden tengevolge van het feit, dat een harer firmanten van medeplichtigheid aan moord werd beschuldigd. De firma, die vooral met agrariërs zaken doet, heeft tal van Jklanten verloren en heeft den laatsten byd tal van brieven ontvangon, waarin min of moer ronduit werd gezegd, dat fatsoenlijke menschen met moordenaars geen zaken konden doen De firma Haas is derhalve voornemens, een actie wegens schadeloosstelling tegeh den Pruisischen fctaat in te stellen. De heer Haas zelf, die van daag voor eenige weken op reis is gegaan, zal even eens een eisch cot schadeloosstelling indienen. HET CONFLICT EN DE ENGELSCHE MIJNEN. De voorstellen door geestelijken gedaan, waarop een vergelijk tusschen mijnwerkers en mijneigenaars zou kunnen worden opgebouwd, en waarover door den ïnynwerkersbond een referendum onder haar loden is gehouden, zijn door de mijnwerkers ver worpen. i KONINKLIJKE GOEDKEURING. Op de verloting van de O^tober-paardenmarkfc is wederom da Komnklijko goedkeuring verkregen. POLITIE. Verloren: een pakje, bevattende een paar grijze da meskousen. Terug te bezorgen: Gemeentesecretarie. DE BEZITTINGEN VAN DEN EX-KEIZER IN Z W.-AFRIKA. Een telegram uit Kaapstad meldt, dat het opperste gerechtshof van de Unie van Zuid-Afrika gisteren beslist beeft, dat de zoogenaamde persoonlijke eigen dommen van den ex-keizer in het voormalige Duit- scbe Zuid-West-Afrika, volkomen terecht en wettig in beslag genomen zijn onder vigeur van de bepa lingen van het vredesverdrag van Versailles. Voor eenige schadeloosstelling kom't de ex-keizer dus niet in aanmerking. DE ZAAK-HAAS. Haas heeft tot journalisten' verklaard, dat zijn mvryheidssteEmg een dieperen indruk op hem had gemaakt dan zijn arrestatie. Deze had. geen indruk op hem gemaakt, daar hy natuurlijk wel' wist, dat hij in geen enkel' opzicht betrokken was bij de geheimzinnige verdwijning van den boekhou der Helling. Hyi had wel verwacht, spoediger uit de hechtenis te worden ontslagen. Later begon hy echter in te zien, dat er ernstig* gevaar dreigde, aan gezien de rechter van instructie st&ds weer weiger de. hem te confronteeren met Schroeder, en boven dien drie vrouwen beweerden, hem te .hebben ber kend als Me man, die Scthroeder te Rottenersloben had bezocht. Het ergste was wel!, dat hij op don duur moest gaan twijfelen aan de objectiviteit van den rechter. Uiuidrukkelyk verklaarde Haas voorts, dat hij geeni lid van eenige politieke party" en ook niet van de ryksbanier is. Wat Helling; aangaat, deze heeft zijn betrekking bij" Haas vrijwillig opgo- zegd. Haas wist niet, dat Helling hem later van ontduikingvan belastingen had beticht cn verzo- kerdo ten slotte, dat hem zonder de hulp van do pers vermoedelijk nimmer recht ware gedaan. EEN LUIPAARD ONTSNAPT. Zooals men zich zal herinneren, Is eenigon tijd go- leden te Parijs een luipaard ontsnapt, wat aanM- Ming gaf tot een groote drijfjacht in het Bois de Boulogne en tot groote bangheid onder nei*- veuse onde dames. Thans is hetzelfde gebeurd .in het stadje Red# Bank, in New Jersey, waar pon luipaard er in is geslaagd den. dierentuin te ont vluchtten. Het dier houdt zich scnuil in het boschgeMed van Red Bank, waar niet minder (den achthonderd mannen en jongens met geweren en andere wapens er jacht op maken. Tot nog toe was de luipaard hun té ving af. BROEK OP LAN GEN DIJX, 10 Augustus. Bloemkool, le soort f 9.2018.90, 2e soort f2.10 4.30, per 100 stuks. Wortelen f66.70, per 100 bos. Roode kool, le soort f 0.70—2.40, gele ko.)l, le erti d 0.602.1U, (vitte 'kook vroege f 0.90—I.aO, uien f 8.6J9.30, drieiingen r 5.4lla.80, nop f 5.40—8.60; slaboonen f .7,809.40, bieten f 0.902, aardappe len: Sehotsche muizen f 4.405.70, Duo of York f 3.40, schoolmeesters f 3.203.60, eigenheimers I f "2.602.80, drieiingen f 3.104.20, kleine f L30, alles per 100 Kg. Aanvoer: 18000 stuks bloemkool, 530 bos wortelen, 195000 Kg. roode kool, 54000 kg. gele kool', 22000 Kg. witte kooi, 6100 Kg. uien, 170 Kg. slaboonen, 1050 Kg. bieten, 66u00 Kg. aardappelen. WA ~R,"MTÏN h I i IZ/FIN,. 10 Aug. Sekocsekü muizen f 4.906.10, idem, grove f 4.50 tot 5.10, drielingen f 3.203.30, graafjes f 5.8J, eigenheimers f 3.40—5.60, blauwe aardappelen 5.10, bloemkool, le soort f 10.30—13.20, 2e soort f2.70 tot 6.80, roode kool f 0.70—1.30, gele kool ±'2.6o. zilver gele nep f 7.108.50, zifveraop f 3.904.50, /fzilveruien f 1.10, zilverdrielingen 2.402.90, slar Ihooneu f78.60, Aanvoer: 40300 Kg. aardappelen, 7700 Kg. roode kool', 1200 kg. geló kool, 5100 vKg. zilvernep, 300 Kg. gele nep, 4400 stuks blooin- kml, 825 Kg. slaboonen. NOORDSCHARWOUDE, 10 Augustus. Sehotsche muizen f 4.60—5.50, duken 2.803.20, Schoolmeesters f 2.60, eigenheimers 3.604.30, bL eigenheimers f 0.59—3.70, ideal f 4.204.30. driel. f 3.303.80, spercieboonen 7.50 tot 10.80, snyboo- nen l£ 7.5010.80, snyboonen f 12.1016, zilver- oiion f "1.70—1.90, drielingen f3.804.40, zilver- hep !f 45.40, uien f 6.207.20. drielingen 5.90 Mï.70. gel© nep f 7.108.50, kroten f 1.902.20, roode \kooi f 0.502.40, 'witte kool f 0.69—1, gele kool f 1.202.40, alles per 100 Kg. Boswortelen f2.40 *4.60 per 100 bos. Bloemkool f 9.1015.80, 2o soort f 1.49—2.40, per 100 st. Aanvoer: 97800 Kg. aard appelen, .850 Kg. spercieboonen, 100 kg. snyboonen, 14800 Kg. zilveruien, 12200 kg. uien, 600 kg. kroten, 35000 kg. roode kool, 19800 kg. witte kool,. IV" kg. gele kool, 3700 bos wortelen., 24600 st. blo PURMERENB, 10 Augustus. Kans. Aanvoer 18 stapels fabriekskaai 42.50, mot Cmerk f 45, 60 stapels boerenkaas 37.50, met merk <*f 44, 8 stapels Goudsche kaas met merk 43 gld. 1242 Kg. boter f 1.70—1.85 per kg. Veo. Aanvoer: €28 runderen, als 320 vette koeien f 0.751 per kg., I melk- en geldekoeien f 125385, 84 vette kalveren !vf 1.201.35 per Kg-, 225 nuchtere kalveren 18—33, 168 stieren, 40 paarden f 100200, 788 schapen 23—36, 728 lammeren f 1217, 390 votto varkens, slaoktvarkens 7884 et., zouters 6872 et., per Kg., 95 magere varkens f 2642, 226 biggen 1624, en 82 geiten en bokken. Handel1 in runderen en schapen matig, vette kalveren en vette warkens vlug, Kipeieren i6.757.75, eendeieren 5.75. PURMEREND, 10 Augustus. Coop. Ver. Contr. Eiervcilingf G.A. in Hotel „Paradijs". Aangevoerd: 15555 stuks eendeieren 6.10—6.30, 40142 kipeieren: 70 Kg. 8.50, 63—04 kg. f 88.30' 60—62 kg. 7.40—7.60, 58—59 kg. 7.29— 7.40, 50-55 Kg. f 5.60—5.70. Eiorvciüug in h<jt gebouw der Afslagverceniging. Aangevoerd: 16279 kipeieren A f 6.60—8, 92 idem B f 5.60, 3572 eendeder en A 5.906.80. ALKMAAR, 9 Augustus. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan gevoerd: 26 vette koeion f240 410, 33 vette kalve- j ren f60150, vette kalveren per ned. pomd fl.10 1.40, 40 nuchtere kalveren slacht per; stuk van I tlO28, 6 vette schapen f2630, 332 vette var kens, zware, per ued. pond 7682 ot-, zouters per ned. pond 70 ot.

Schager Courant | 1926 | | pagina 3