Raad Harenkarspel. Staatsloterij. Gemengd Nieuws. eersten aanval te keeren en vlucht met de rest van 't kamp. Onder de mannen van Randall is ernstig gevochten demeesten zijn dood, de rest verstrooid. Milly is gevlucht op een met vier paarden bespan nen wagen, achtervolgd door de Indianen, Als zij bij na door hen achternaald is, wordt hen den weg 8fgesnoden door een groote kudde buffels, en de zoo gevreesde „wilde vlucht". Voor de razende dieren uit, vlucht Milly. In de krankzlnnigo vaart waarmee zij rijdt, is eon ongeluk onvermijdelijk zij valt, vlak voor de aanstormende kudde. Tom, radeloos door ongerustheid, rent over de wijde vlakte op zeek naar Milly. Op het allerlaatste oogen- blik ontdekt hij het bewustelooze meisje vlak voor de kudde rijdt hij uit tilt haar in volle vaart voor zich ovor het paard. Den volgenden morgen, gelukkig hereenlgd, keeren Tom en Milly naar de beschaving terug. CONCOURS IN DEN MUZIEKTUIN. Voor het Groot Nationaal Concours van Harmonie ën Fanfarecorpsen, op 29 Augustus en 6 September a.s. In den Muziektuin te houden, zijn tot heden de volgende prijzen ter beschikking van het Concours comité gesteld door: den Burgemeester van Schagon, een zilveren plaquette; het Gemeentebestuur van Schagen, een groote zil veren lauwerkrans met het Wapen van Schagen; den Voorzitter van de Concourscommissie, een groo te verguld-zilveren medaille; het Dag. Bestuur der Muziektuincommissie een zil veren lauwerkrans; de Winkelweekcommissie, een zilveren lauwetfak; de N.V. v.h. Trapman en Co^. een zilveren lauwer tak; H. Raven te Schagen, een lauwerkrans; de Tooneelvereeniging „In Eigen Kring" te Schagen, een lauwerkrans; de vereeniging „Algemeen Belang" t© Schagen, een verguld-zilveren medaille; de Middenstandsvéreeniging te Schagen, een lau werkrans; de Bad- en Zweminrichting „de Wiel", een ver guld-zilveren medaille; de Timmerfabriek „West-FrieslanS", een zilveren lauwertak; N. N. te Schagen, een zilveren medaille; Ph. Roobol te Schagen; een zilveren lauwertak. Voorwaar een goed begin. Wie volgt? MARKTOVERZICHT. Do handel in vette koeien was Donderdag j.L vlug ger dan bij de vorige weken, doch niet hooger in prijs. De prijzen liepen van 45 tot 52 ct per pond. De handel in kalf- en geldekoeien wordt ook beter. Naar stieren was veel vraag; men zag veel vreemde kooplui. De markt was dan ook vlug, wat wij in de laatste weken van de stiern nooit konden schrijven, maar nu was het heel goed en ze werden werkelijk duurder verkocht met een aardigen aanvoer. Do nuchtere kalveren werden ook goed. verkocht, duurder. De handel in vette schapen was vlug, hoogste prijs per koppel ging voor f37 per stuk weg. Dus dit be gint to winnen. Van magere schapen was geen noteering. Do han del in de lammeren was zeer matig. Naar zuiglam- meren is groote vraag en worden duur verkocht; dozo zijn bestemd voor Denemarken. De biggen werden ook weer goed verkocht; vlug ge handel; hoogste prijs was f27 por stuk. Dat zijn prijzen. Schrammon iets kalmer. De vette varkens werden duur en vlug verkocht, tot 42 cent hoogste markt Dc handel op de kippenmarkt was heel goed. Prij zen iets beter. Van de boter was iets af, met een trager markt. POLITIE. Verloren: een gouden broche en 4 schrammen. Inlichtingen ter Gemeentesecretarie. Burgemeester en Wethouders van Schagen maken bekend, dat ingevolge besluit van den Raad van 12 Augustus 1926, voortaan het kantoor van den ge meente-ontvanger op Woensdag zal zijn gesloten, be halve. indien op een Woensdag markt wordt ge- houdon. Schagen, 13 Augustus 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, C. MOL, lo.-secr. Trekking van Donderdag 12 Aug. 2e Klasse. 4e Lijst. No. 11136 f 5000. No. 10345 1 2000. i No. 12300 f 1000. No. 14400 1 200. No. 3154 en 9443 f 100. Prijicn van f 30. 39 021 885 901 1000 1610 2420 2430 2504 2034 2684 2813 3483 3534 3746 3818 4520 4779 4787 4900 5094 5389 5438 6448 6127 6389 6532 6G50 6729 6969 7821 7992 8228 8525 9034 8075 9139 9297 9821 9898 10841 10880 11160 11379 ,11393 11488 11642 11835 12214 12276 .12291 12504 12617 13410 13423 13580 13S42 14123 14881 15030 15632 15704 16744 15916 15900 16012 16018 16271 16302 16347 16493 16549 170S6 17449 17908 18119 18157 18765 18803 ,18941 19207 19222 19356 19501 19566 19816 19817 20048 20198 20367 20466 £0567 20852 2095S MIJNONGELUKKEN. Uit Gladbeck. 12 Aug. In de mijn „Graf. Moltke" III en IV werden drie mijnwerkers door vallende steenmassa's gedood. In de mijn Graf Bismarck werden twee jonge ar beiders tusschen twee wagons doodgedrukt. In een andere mijn viel een delver in eén schacht; hij werd dood opgenomen. MET CHOLERA BESMET LEIDINGWATER. In verband met het feit dat in de maand Juli te Sjanghai veertien honderd gevallen van cholera on der de Chineezen voorkwamen, werd de achterdocht opgewekt van de medici, die een onderzoek instel den naar'den toestand van het leidingwater van Chapei, in het gebied, dat grenst aan de buitenland- sche nederzetting. Bij dit onderzoek werden cholera kiemen gevonden, naar aanleiding waarvan onmid dellijk de noodige stappen tot ontsmetting werden ge nomen. IN DE RIVIER GESTORT. Uit Parijs, 13 Augustus. Een sight-seeing-car is tegen een boom gereden en in de rivier ge-s-ort nabij Saint Die. Drie touristen verdronken, terwijl tien inzittenden ernstig gewond worden. AARDSTORTING BLJ WIDSJOE (KOREA). Bij een aardstorting bij Wldsjoe in het Noorden van Korea rijn -30 menschen bedolven. Er zijn 9 lijken geborgen. PEST TE KONSTANTINOPEL. Er is een nieuw geval van peet te Konst&ntinopel ge constateerd, zoodat het aantal thans 4 bedraagt over een tijdperk van 2 maanden. DE SCHADELOOSSTELLING DER GEWEZEN DUITSCHE VORSTEN. Naar de Chicago Tribune verneemt uit Berlijn, heeft rijkspresident Hindenburg den ex-keizer ver zocht met hem samen te werken ten einde de poli tieke geschillen, die uit de kwestie van de schade loosstelling der gewezen vorstenhuizen zijn gerezen, uit den weg te ruimen. Hij vraagt met name de eischen van de Hohenzollerns, die niet alleen de re publikeinen, maar ook een deel der conservatieven te hoog vinden, te herzien. EEN GROOT OORLOGSVLIEGTUIG. In Philodelphia is een nieuw reusachtig oorlogs vliegtuig gereed gekomen, dat een gewicht van 4000 pond bommen mee kan voeren en 136 mijl (210 K.M.) per uur kan afleggen. Het oorlogsmonster heeft den naam Cyclops ontvangen. DE MUNITIE-ONTPLOFFING JN CZEOPEL. In verband met de elders in dit blad gemelde mu nitie-ontploffing op het eiland Czepel in Hongarije bericht een Wolff-telogram uit Boedapest nog, dat de getroffen munitiefabriek ,de eonige is, «die volgens de -bepalingen van het vredesverdrag van Trianon in Hongarije mag bestaan. Zij staat onder de controle der militaire entente commissie. t Wat de explosie zelf betreft, deze Was zoo hevig, dat ze in alle deelen der stad Boedapest, die onge-, veer 20 K.M. van Czepel verwijderd is, gehoord werdL Vooral in het Ofener stadsgedeelte was de schok zoo bervig, dat de vensters rinkelden. De brand was van de hooger gelegen stadsdeelen uit goed te zien. Vtolgenh «een mededeeling dor. Boedapester redjt dingsbrigade werden er (tot p* toe van Czepel drie zwaar gewonden naarhet hospitaal gebracht. rAan tien gewonden werd eerste hulp verleend. Vijf en twintig zieken vani het Czepel erhospitaal werden naar het hospitaal te Boedapest1 overge bracht. X Berichten, o'ver talrijke dóoden worden tot! nu toe niet bevestigd. Omtrent die ontploffing op het eilandi Czepel' zijn nog, volgende nadere bijzonderheden te berichten: De luchtdruk was zpo hevig, dart' het water in de Donau zeer onstuimig wend en groote golVen opsloe gen. Vele huizen stortten gedeeltelijk ih, en talrijke daken zijn weggevaagd. Op het oogenblik, dat de ramp plaats had, bevon den zich in de fabrieken en de daartoe behoorende arbeiderskolonie ruim 1000 man. Het aantal gewon den bedroeg tegen middernacht 300. Dertig zwaarge wonden zijn in de ziekenhuizen te Boedapest opge nomen. Het aantal slachtoffers is flog niet nauw keurig vastgesteld. In totaal zijn tot nu toe 4 ondergrond9che opslag plaatsen van kruit in de lucht gesprongen. Men raamt dat ongeveer 20.000 Kg. ontplofbare stoffen; vernietigd zijn. Het is niet buitengesloten, dat nog meer ontplof fingen zullen plaats hebben, daar alle gevaar, nog niet geweken is. Omtrent de oorzaak van de ramp verkeert men nog in het onzekere. Volgens sommige berichten ik een houten kast in brand geraakt, en hebben de vlammen de opslagplaatsen bereikt voordat men met het blusschingswerk kon aanvangen. Er liepen ook geruchten, dat het ongeluk 'het gevolg Van een aanslag zou zijn. De politie is druk bezig om een on derzoek ini ite stellen. Vanmorgen verscheen echter een officieel verslag van de politie, waarin verklaard wordt, dat <ïe ont ploffing waarschijnlijk door zelfontbranding is ver oorzaakt en dat het vermoeden yan een aanslag voorloopig niet bestaat. In tegenstelling met de aan vankelijke geruchten meldt dit verslag ook, dat er bij de ramp geen menschenlevens te betreuren zijn. Ook de militaire wacht, ter sterkte van 24' man, heeft zich in veiligheid kunnen brengen. EEN SPOORWEGONGELUK IN DUITSCHLAND. Nit Munchen, 13 Augustus. Hedenmorgen om 9.28 ontspoorde de boemeltrein van 8.58 Regensburg Munchen bij het binnenrijden van het station Lan- genbach. Verschillendo wagons vielen om. Twaalf reizigers zijn gedood, zeven zwaar, twintig licht gewond. Volgens de laatste berichten uit Munchen zijn er tot dusver uit de verongelukte wagens 15 lijken ge borgen. Het aantal gewonden bedraagt 27, waarvan zeven zoo ernstig, dat men voor hun leven vreest. Omtrent het ongeluk deelt de machinist van den verongelukten trein het volgende mede: De trein reed op de plaats van het ongeval met de voorgeschreven snelheid van 72 K.M. De locomotief de postwagen en drie wagons ware neen wissel ge passeerd, toen blijkbaar door. een loshangend stuk van een volgende wagon de wissel in anderen stand werd gebracht. De trein werd tengevolge hiervan in twëe deelen gesplitst. Het voorste deel reed door, terwijl de vol gende wagons ontspoorden en links van den spoor weg terecht kwamen. Doordat de- rem-inrichting waarschijnlijk niet gelijkmatig werkte, schoven eenige wagens in elkaar, tengevolge waarvan zoo vele slachtoffers zijn te betreuren. De laatste ze ven wagens van den trein bleven onbeschadigd op de rails staan. Alle dooden en gewonden zijn heden middag geborgen. De gewonden zijn naar het hospi taal overgebracht De beide personen, die nog tus schen de wagens bekneld zaten zijn bevrijd. Zij wa ren ernstig gewond. Naar gemeld wordt draagt een arbeider, die met het herstel van den wissel belast was, de schuld van deze ramp. Hij had vergeten het signaal op langzaam te zetten. De man is gevlucht Het parket heeft zich naar Langenbach begeven om de zaak ter plaatse te onderzoeken. EEN ONTPLOFFING. Uit Bari, 13 Aug.Gisteravond had éen ontploffing plaats te Caborna in een fabriek van ontplofbare stoffen. E rwerden zeven menschen gedood, drie ern stig gekwetst, van wie een doodelijk. EEN BRUG INGESTORT. Aan de „Times" wordt uit Tokio gemeld dat ten gevolge van het instorten van een brug te Nojirima- chi, in Noord-Japan, waarop zich talrijk toeschou wers in verband met het Maanfeest bevonden, CO personen werden gedood. Ongeveer eenzelfde aantal wordt vermist. Tengevolge van de hevige regens was de rivier sterk gewassen. De slachtoffers werden meegesleurd in het duister voordat hulp mogelijk was. Duizenden hielpen bij 't opsporen van de ver misten. Vergadering van den Raad op Vrijdag 13 Augus- dus, des namiddags 3 uur. Voorzitter de heer J. Burger, burgemeester, se cretaris de heer J. Dam. Aanwezig allé leden. Na opening der vergadering worden d,Q notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aangeboden wordt het jaarlijks verslag van do volkshuisvesting, waaruit blinkt dat door yer- en nieuwbouw 17 woningen beschikbaar zijn ge(komen, terwijl er daarboven nog 37 nieuwe gebouwen zijn bijgekomen als hooischuren e.d. Vooratter verheugt zich over dit gunstig resultaat en /zegit. dat gerust mag worden beweerd, data er kolossaal gebouwd' is en in deze het particulier ini tiatief wederom optreedt. Het gemeenteverslag wordt eveneens aangeboden Beide verslagen liggen ter inzage. Zij worden voor kennisgeving aangenomen. Van de commissie voor de Malariabestrijding ,was een verzoek om subsidie ingekomen. Dit zal bij de begroeting worden behandeld!. Van het Bannebestimr was een dankbetuiging in gekomen voor het door de gemeente beschikbaar stellen van f 1500 voor verbreeding van wegen. Aangeboden is eveneens het verslag van den Keu ringsdienst voor Waren te Alkmaar. Voorzitter noemt dit een zeer belangrijk verslag, waaruit duidelijk de groote beteekenis van dezen dienst voor de volksgezondheid spreekt. Het verslag zal circuleeren. Schoolplein te Waarland. Van het Roomsch-Katholiek schoolbestuur te Waar land was een verzoek ingekomen om van gemeente wege het schoolplein to vergrooten. Een dergelijk verzoek was in 1924 ook gedaan, maar al&ewezen. In het adres wordt gezegd dat de kinderen op den openbaren weg moeten spelen en dat gevaarlijk is met het oog op autoverkeer enz. Samenvoeging van het bestaande schoolplein, en een daarnaast liggend stuk grond, dat ook aan de gemeente behoort, zou een gemakkelijke oplossing geven. Voorzitter zegt dat B. en W. nog niet in staat zijn geweest deze zaak te behandelen. De gemeenteop zichter heeft een onderzoek ingesteld, het rapport is echter nog niet ontvangen en waar de kosten hier een woordje meespreken, is het goed dat eerst een kostenberekening wordt opgemaakt. Voorzitter erkent, .dat ihet schoolplein Voor 190 kin deren piet «groot is en het plein gemakkelijk ven- groot kan worden door bijvoeging van den tuin die vroeger bij het schoolhuis heeft behoord! en nu nog eigendom der .gemeente is gebleven, ofschoon het huis verkocht is. In -de volgende vergadering ikan een beslissing genomen iworden. Van het gemeentebestuur van Wanmenhurzen is kennisgeving ingekomen, dat het dankbaar aanvaard de nieuwe gaslevering, zooals die in den Raad van Harenkarspel» was beöfeïrokem met] afstanddoening van de vergoeding boven het aantal van 70000 M3., mits W-armenhuizen dan alle winst in het reserve fonds bou storten. Van Göd. Staten was bericht ontvangen, dat do uitkeering aan do gemeente was bepaald op f 6849.56. Een conflct tusschen een raads lid en den gasdirectenr. Van den Directeur der gemeentelijke Gasfabriek te Warmehhuizen is do volgende brief ingekomen: Geeft met versohuldigden eerbied te kennen, on- dergetoekeiide, Directeur van het Gasbedrijf te Warmenhuizen, dat door ondergretoekando kennis is genomen van het verhandelde m do openbare vergadering van den Baad Uwer gemeente op 18 Juni, zooais dit be schreven staat in de Schlager Courant d.d. 19 Juni en waarin de heer De Vries zich als volgt uitlaat bjj de behandeling van een punt der agenda, om de uitkeerin^r aan de gemeente Harenkarspei aan het Keservetomds ten goede te laten komen: Spr. is ter secretarie ge weest om inlichtingen, maar spr. weet niet of de andere heeren in de balans alleen den weg kunnen vinden, spr. niet. Het wordt nu haast een wel willendheid om dit yorzoek maar toe te staan, en gezien do eigenaardige berekening die we al van den directeur hebben gehad, voelt spr. daar weinig voor. Hadden we een soert rekening die met fout was, dan zou spr. zeggen, aan liet verzoek te voldoen. Spr. oordeelt het een ongezonden toe stand dat deze oent per AI3. in de gemeentekas komt, het. bedrag komt den gas ver bruikers toe en als Warmenhuizen van de uitkeering afzag, zou het voor spr.- geen bezwaar wezen, afstand van dien oent te doen. t Voorzitter acht 't geweuscht, dat de heer Do Vries zijn tamelijk sterke uitdrukJdng motiveert. De heer De Vries wil dat met genoegen doen en deelt mede, dat van de kwestie van aansluiting aan het eleotrisch bedrijf van den direoteiuy een uit voerige berekening is ingekomen, en na een wis kundige berekening zou de gemeente voor eonigo jaren van het verbruikte gas 13 cent (respect. 14 voor muntgas) betalen en voor gas dat niet werd verbruikt, zou ze 15 oent moeten betalen. Dat nu noemt spr. een eigenaardige rekening want men mag -toch veronderstellen, dat het de bedoeling was de eene gemeente jegens de andere is, om een góede rekening te maken. Spr. noemt dat een foutieve rekening, het kan niet wezen, dat voor gas 13 cent Aoet worden betaald en voor niefc- verbruikt gas 15 cent. Spr. heeft dat nog nooit op de viool hooren spelen. dat, ondergeteekende van oordeel is, dat de heer De Vries hier onjuiste cijfers geeft en dat de heer De Vries in gebreke blijft, oin te bewijzen, waarin de eigenaardigheid der berekening schuilt, want met een paar opmerkingen als: „het kan niet wezen dat voor gas 13 cent moet worden betaald en voor niet gebruikt 15 cent: of nog nooit op een viool hooren spelen," bewijst men niets. Had de heer De Vries zoo eerlijk geweest en had erbij vermeld, dat hij bedoelde het rapport dateerende Januari 1921, toen het £as 23 en 24 oent kostte en niet zooals zijn Edelachtbare mededeelt van 13 en 14 cent. en dan nog eens had doen uitkomen dat in het rapport vermeld staat, dat de bijbeta- lingsprijs van 15 cent elk jaar geregeld vermin- derde{ dan was de heer De Vries juist geweest. Het is hoogst gemakkelijk een afwezige en zijn werk, te be- en veroordeelen, doch fair xs het niet en vooral1 niet als -men dan ook nog verkeerde cijfers naar voren brengt. Men kan het eens zijn met een berekening of men is het er niet mee. eens, dat is ieders recht, doch ;t gaat niet aan, om zonder meer maar te zeggen van een eigenaardige rokoning, wanneer men dat niet met deugdelijke bewijzen Kan staven. Onderge teekende fs het bijvoorbeeld lang niet eens met de cijfers, genoemd in het rapport van den accoun tant, pver hetzelfde onderwerp en waarvoor onder- geteekende^ gegronde gegevens bezit, doch daarom gaat het niet aan, pui nu maar te spreken van een eigenaardige berekening, louter omdat men het niet met de berekening eens is. Ondergeteekende gevoelt zich dan ook ernstig gegriefd door de onjuiste voorstelling van zaken, rzooals (deze door den heer De Vries is gegeven, roden, waarom hij verzoekt in de eerstvolgen de openbare Raadsvergadering te wonden gere habiliteerd. Het verschuldigde hoogachting. De Directeur der Gemeente^gasfabriek te Warmenhuizon, 6. H. BIJPMA. Voorzitter meent dat de Raad niet in xijn geheel behoeft to rehabiliteeren, maar dat dit schrijven speciaal den heer De Vries aangaat, en het lijkt spr. het beste dat deze daar zelf het woord over voert. De heer De Vries dankt voor de gelegenheid die vooratter hem schenkt om de zaak recht te zetten. Spr. zegt, niet beweerd te hebben, dat 13 en 14 ,cent is betaald, maar, en spr. heeft het hier vrij woorde lijk voor zich, dat 13 tot 14 cent is betaald voor hot gas, dat is verbruikt -en 15 cent voor gas dat niet is verbruikt. Bij nadere beschouwing heeft spr. geput uit een verslag van 5 joa-r geleden en is niet pre cies weergegeven wat het rapport zegt. Spr. vindt dat echtep niet zoo erg, Maar wat spr. heeft willen be weren blijft goedl Spr. geeft een paar cijfers vau 1921 en 1925 waaruit blijkt dat bier tusschen 'bestaat eeri Verschil van f 200 rente. Dat verschil moet ver deeld worden over do 50000 M3. wat een verschil pen M3. brengt van 0.4 cent.. Spr. had dus niet mo gen spreken van niet gebruikt gas tegen 15 cent, maar tegen 14.6 cent. Da is het eenige waarin, spr. heeft gefaudeerd, Maar de directeur is evenmin juist als deze spreekt van gas voor 13 en 14 cent iEr is ook nog gas voor gaskachels, dat 6 cent kost en gas voor industrie dai 3 cent minder kost, dus 10 cent. Spr. is dus met zijn opgaven niet heel erg onjuist geweest en neemt dan ook. van hetgeen hij gezegd heeft, niets terug en spr. "blijft het absurd vinden, dat de gemeente voor enkele jaren terug voor het gebruikte gas 13 en 14 cent (voor muntgas) heeft moeten betalen en voor ntet gebruikt gas 14.6 cent. Spr. meent, dat de directeur in zijh boosheid heeft geschreven, zonder eerst kalm te hebben nagedacht, dan zou hij niet gezegd hebben, dat spr. zoo mis was. Eu er zou niets zijn voorgevallen wanneer hij het jaarverslag, dat sedert 1921 niet meer aan de raads leden, wordt toegezonden, naast zich had gehad. Spr. herhaalt dat hij. zulk een berekening eigenaardig blijft noemen en absurd. En dat hij zich niet 'air zou hebben gedragen, door dit te beweren, terwijl de directeur daar niet bij was, begrijpt spr. niet. Dafc zal een raadslid, als hij, dergelijke zaken be spreekt. steeds overkomen, dat de betrokken persoon daar niet bij, is. De directeur zou, al was bij hier 'tegenwoordig geweest, niets hebben «mogen zeggen, geen raadslid als hij is. En spr. protesteert dan ook tegen het schrijven van den directeur, eni neemt geen woordi van hetgeen hij heeft gezegd terug. Voortótter tot den heer De rVies: U moei. toch erkennen, dat er iets niet in. den haak was en de di recteur heeft letterlijk weergegeven wat in do Scha- gor Courant stonidJ en dat verslag was juist. Sjyr. go- looft, dat wanneer do heer Do Vries niets wil te rugnemen, de raadslodonx op het schrijven zullen moeten antwoorden. De heer Francis is niet in de gelegenheid geweest inzage van het schrijven te kunnen krijgen, hoewel hij daarvoor op de secretarie is geweest, en zal der halve geen oordeel kunnen uitspreken, Spr. dacht dat een dergelijk ingekomen stuk op de agenda had moeten staan vermeid. Voorzitter had het ook beschouwd als een ingeko men s:uk en als zoodanig niet afzonderlijk op de agenda gezet. Spr. geeft echter toe. dat moeilijk is. voor hen. die -het niet ingezien hebben, oen pordccl te kunnen uitspreken. Spr. geeft daarom verder in overweging, het stuk tot de volgende vergadering aan te houden. Do heer Dekker meende dat het oen zaak was die buiten den Raad omging en persoonlijk den heer De Vries aanging. Hetgeen de heer De Vries indertijd gezegd heeft, had' spr. in *t geheel niet geraakt. Spr. vindt dan ook dat de directeur dit maar mot don heer De Vries moot uitvechten. Voorzitter voelt or wel wat voor, zooals door rieu J hegr Dekker wordt aangegeven, maar volgens Spi'. zou dat altijd nog kunnen in de volgende vergadering. Algemeen wordt goedgevonden hot stuk aan te houden. Wat klein goed. Van het bestuur van Geestmerambacht was een bericht ingekomen, dat het perceel w-ater van ue ge meen.e 'dankbaar wordt aangenomen en overdracut etc. in orde zal worden- gebracht. Voorzitter deelt mee, -dat de geldleening van f 163U0 .tegen 43/4 pel. is afgesloten. De minister van Landbouw heeit meegedeeld, da: de rekeningen van de drie woningbouwvereonlKin- gen in orde zijn bevonden, en 75 pc:, van het -tekort voor 's Rijks rekening is en 25 pet. voor gemeen..e- rekening. Al ueze stukken worden voor kenniigeving aange nomen. Voorzitter deelt mee. dat de Wed. van Straaten in het Si. Elisabe hsgesticht is opgenomen, dat j. de Ruiter is overleden en de zoon van D. Ve-üman ehrsield is etruggekeerd. Van het Prov. Electrisch Bedrijf is het bericht in- j gekomen, dat de gemeente voor de aanslui.ing van de perceeïen in de Schagorwaard aan het «el oci.ri.sc'.» 1 net heeft te betalen, f 1700. Waar ahe perceeïen zijn aangesloten, is dat cijfer zoo gunstig mogelijk: 'B. en W. hebben er over gedacht hoe dit bedrag en de rente te verhalen. Zij wenschten dat eerst te krijgen op den te verbruiken K.W.U. stroom, maar Gedt Staten willen dit belastingobject niet aanvaar den. Nu willen iB.enW. 't verbalen op de belastbare huurwaarde. Het onaangename is, dat dit verhaald ■moet worden op do eigenaren der perceeïen «en niet op de bewoners. ,dus de gebruikers van den stroom. Maar 'de -eigenaars moe'Cn op hun beurt het maar weer op de huurders verhalen. B. en W. denken deze aflossing te laten .loopen over 17 .jaar en dan woidt het voor de betrokken menschen een niet te zwaar te dragen bedrag. De heer Francis voelt er veel meer voor het af to lossen in vijf jaar. Het is een zeer eigenaardig be lastingobject en daarom hoe eer hoe beter uit de wereld. Voorzitter zegt dat B. en W. dat kunnen overwegen, maar spr. is het er niet mee eens. In een dergelijk korten tijd afgelost, zou het te zwaar den stroom-' prijs belasten, wellicht met 7 8 cent per KAV.U. De heer De Vries is het met voorzitter eens. Voor de gegoeden is dat niet erg, maar voor de minder gegoeden zou het bedrag te zwaar worden. Van de gemeente Warmenhuizen is het nieuwe gas leveringscontract ingekomen. B. en W. zullen dat bestudeeren, advies uitbrengen, en in de volgen ie vergadering behandelen. Allen voor. Van GecL Staten is goedkeuring ontvangen op de suppletoire begrooting> en conversie geldleening. De geldmiddelen en nog wat. De gemeenterekening wordt aangeboden in .ont vangst op f 67117.20, uitgaaf f 66073.11>*, dus met een batig slot van f 1044.08Ö. Lettend op de rekening van vorig jaar en de be legde gelden, noemt spr. dit resultaat zeer gunstig. De rekening van het Gem. Electrisch Bedrijf geeft een voordeelig slót van f 159.71.^ok dit noemt voor zitter gunstig. Vorig jaar een nadeelig saldo, maar na de nieuwe regeling, die gunstig werkt, is dit betere resultaat verkregen. De heer Kistemaker, armvoogd-rendant, komt ter vergadering en biedt de rekening van het Bureerlijk Armbestuur aan. De ontvangsten bedroegen f808645 en de uitgaven f 5829.05)4, dus het batig saldo f 22o7.41. De Raad zal deze rekening straks nazien. Voorzit ter brengt dank aan den heer Kistemaker, verheugt zich over het gunstig resultaat van zijn rekening en hoopt dat spoedig de gemeente minder subsidie zal behoeven te geven.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2