esn nieuw Hesrenhuis HEILO trekt 9 Sept. SCHILDERS gevraagd. een landeljjlt Café, Gebruikte Damesfietsen Van hier en Yan daar. Bij Muggebeten Binnenlandsch Nieuws. De staking aan den Langendijk. Advertentiën. met Boe! en (linken Tnln, Rijwielhandel loet E 62. Heerenrijwielen Klaas Middelbeek H.D. MOTOR om 2 IJ U R n.t. Een nette Wasch De voordrachten der zetters worden door B. en W. als volgt aangeboden: 1. A. Dekker en 2. C. Francis en 1. J. de Groot en 2. S. J. de Vries. De Raad hecht door instemming hieraan zijn goed keuring. Als hooisteker had bedankt wegens ouderdom de heer C. Wink. Deze krijgt eervol on'.slag en wordt 1 benoemd de heer A. Wink. Bij de rondvraag vestigt de heer Dekker nogmaals de aandacht op het teren van de ondereinden der electrische pa'en. Voorzitter heeft het den administrateur reeda op* gedragen. Een pakkend slot De hoer Dekker noemt de convocatiebiljetten al heel miserabel, er staan zoo weinig punten op. Hort; is alileen oen oproeping, meer feitelijk niet en spr. wenséht daarop .meer toelichting, en gegevens. Thans kom je hier alleen om ,ja of neen te zeggen, len tevoren overleg met je confraters of bestudeering is niet mogelijk. Voorzitter kan goen meer punten govon, dan er zijn, daar moeten de raadsleden zelt voor zorgen en dat men hier maar ja of neen zegt, is niet waar, Er is allo geleg-enheid om zijn ineening te uiten en dat gebeurt gelukldff- ook. Men kan als raadslid steeds inzage dor stukken nemen. Toch is erpr. wel genegen een uitgebreide convocatie met toe lichting te zenden. De heer De Vries geeft in overweging de in gekomen «nikken eerst te doen circuloeren. Voorzitter wil dat niet. De stukkep behooren op de secretarie te blijven, en bovendien nou dat tt veel tijd vragen. De heer Francis is tegen circuTeeren; het is nu spr. al gebreken, dat als njj ter secretarie komt om inzage der stukken te nemen, dat deze „fbefczief" zijn, omdat do Vries ze had meegenomen. Hierna sluiting. De Engelsche mijnwerkersstaking. Het heeft or thans allen schijn van dat ze in En geland de oplossing van het conflict in de mijn- industrie nabij zijn. In politieke kringen heerschte een zekere stemming van hoopvolle verwachting. Men gelooft, dat er weer officieuze onderhandelin gen aan den gang zijn tusschen de regeering en de I mijnwerkers. Op üitnoodiging van den bond van werkgevers in de districten Zuid-Wales en Monmouthshire hebben er besprekingen over hervatting van het werk plaats gehad met de vereeniging van houwers, stokers en machinisten, die gisteren tot een goed einde ge bracht zijn. Het werk wordt hervat tegen het oude loon en met een werktijd van 8 uur per dag en 48 uur maxi mum por week. De tijd voor maaltijden is hierbij niet inbegrepen, zoodat de mannen in de praktijk 5 da gen van 10 uur en een Zaterdag van 5 uur voor de mijnen werkzaam zullen zijn. De algemeene indruk is echter, dat waarschijnlijk geen bolangrijko ontwikkeling in den toestand zal plaats hebben vóór de conferentie der gedelegeerden van de mijnwerkers op Maandag as. Intusschen dringt Cook, de secretaris van den mijn- werkersbond er in rodevoeringen en artikelen op aan, dat de mijnwerkers aan de executieve commissie vol machten zullen geven, waarschijnlijk met het doel om inleidende besprekingen voor de heropening -van de onderhandelingen mogelijk te maken, j Cook verklaart, dat hoewel de mijnwerker» nog op f geen stukken na verslagen zijn, het toch van het 1 hoogste belang is, dat zij een overeenkomst verkriji- gen, waardoor allen in staat worden gesteld om het werk gezamenlijk te herstellen. Hij doet een beroep op de mijnwerkers om deze nieuwe gedragslijn goed! te keuren, en op de conferentie der gedelegeerden, om de verantwoordelijkheid ten volle op zich te no men. De leiders verlangen dus blijkbaar ten zeerste naar een grondslag voor nieuwe onderhandelingen, het- i geen getuigde een uitlating van Cook, waarin hij her werk van de Industrial Christian Fellawship prees en oprecht hoopte, dat zij haar pogingen mot zou opgeven om den vrede in de mijnindustrie te verzekeren. De hulp van andere landen. De internationale ondersteuningsactie voor de sta kende mijnwerkers in Engeland is in een nieuwe phase gekomen. De Mijnwerkers:nternationale te Am sterdam heeft van den Engelschen mijnwerkersbond eer. schrijven ontvangon, waarin zij verzocht wordt, een hulpactie in te stellen. De Mijnwerkersinterna'- tiooale heeft deze üitnoodiging dadelijk aangenomen. Zij heeft de bonden in de verschillende landen tele grafisch verzocht een vergadering uit te schrijven. In de bestuurvergodering van den Internationalen Mijn werkersbond werd nog medegedeeld, dat de Am" sterdamsche Mijnwerkersinternationale het hoofdbe stuur van de Engelsche mijnwerkersvereeniging tot dusvorro reeds met anderhalf millioen gulden gesteund had. Het bestuur der Belgische mijnwerkersvereeniging heeft reeds vergaderd, ten einde de steunverleening aan de Britsche mijnwerkers te hespreken. Besloten werd een campagne te beginnen, ten einde een be drag van 100.000 francs bijeen te brengen. De American Federation of Labor heeft een mil lioen dollar gezonden als eerste steunbijdrage. Een nieuw beroep is op de arbeiders gedaan om verdere 8teunbijdragen bijeen te brengen. Cook heeft naar aanleiding van den honderdsten stakingsdag in Engeland, aan de Russische arbeiders en boeren «en telegram van «dank verzonden voor de tot nu toe verleende hulp, maar tegelijkertijd om verderen steun verzocht Naar de „Times" meldt, mogen de mijnwerkera echter niet verwachten, dat de regeerin» een stap zal doen, zoolang niet beide partijen zich bereidvaardig toonen om de 'onderhandelingen te hervatten en de kans op vruchtdragend resultaat groot is. Cook verklaarde echter, dat 'hét noodzakelijk was. dat de regeering besprekingen hield met de mijn werkersleiders om tot een opheffing van de dtakipg in de mijnen te komen. Volgens Cook kan deze op lossing gevonden worden op de basis eener nationale loono vereen komst met nationale minimumlóonen. Cook doet een beroep op het publiek om zich niet langer te verzetten en de nutteloosheid in to zien eener voortzetting van don strijd om onzo mannen te dwingen meer urén te werken voor minder loon. Dg mijnwerker on zijin vrouw hebben genoeg gele den, zo willen niet méér lijden. De Algemeene Duitsche Vak'vereenigingaboiud heelt aan de Duitsche arbeiders en arbeidsters een op roeping gedaan, waarin zij verzocht wonden, de Eu- gelscbo mijnwerkera zooveel mogelijk te steunen, Hei Balkan-conflict voor den Volkenbond, Naar aanleiding van het ontstane conflict tusschen Zuid-Slaviö on Bulgarije hobhen de gezanten der ..groote -mogendheden" bij den Zuid'-Slavisdhen mi nister vani buiteniandsche zaken de wenschelijk- heid betoogd, het geschil te onderwerpen aan het oordeel van den Volkenbond na eerst te Sofia en later ook te Belgrado hun goed advies te hebben Begeven. Naar de minister verklaarde, had Zuid-SJavië niet de bedoeling, een aanvallende houding aan t» ne- teen. Toch is reeds een nota naar Bulgarije gezon den, waarin do aandacht der Bulgaarsche regeering gevestigd wordt op de noodzakelijkheid definitief een einde te maken aan de schadelijke actie der re- volutionnaire comité's, die onder verschillende be- en Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROLdadelijk verlichting. namingen in Bulgarije zouden bestaan. De nota ver langt, dat de Bulgaarsche grensautoriteiten haar plicht zullen doen, gelijk dit bij goede nabuurschap behoort en dat de Bulgaarsche regeering strenge maatregelen zal nemen om de actie van die revolu- tion-nake organisaties onmogelijk te maken. De mi nister van buiteniandsche zaken van Bulgarije zal een antwoord op de nota geven na met de- regeering overleg, gepleegd te hebben. Volgens de Neue Freie Presse is de indruk van 'de collectieve nota van Roemenië, Griekenland en Ser vië te Sofia niet ongunstig, daar de toon onder den Invloed van de groote (mogendheden zeer gema tigd is. Hetzelfde blad meldt, dat Bulgarije sterke afdee- lingeni troepen naar de grens -heeft gezonden, voor nemens is den st&at van beleg in de grensstreken af te kondigen en de grensposten bevel heeft gegeven bij de minste poging van benden om over de grens te komen te schieten. Het antwoord van Bulgarije zal nu zeker vriendr schappelijk gesteld zijn. Men zal trachten, de geuite beschuldigingen <te weerleggen, terwijl tevens zal worden gewezen op de maatregelen, die de Bulgaarsche regeeri-ng reeds op eigeni initiatief aan de grens heeft genomen. Ook de moeilijkheden, waarvoor zij, buiten haar eigen wil is komen te staan zuilen naai voren worden gebracht. De nota zal voorstellen dat Bulgarije bereid i«, de kwestie aan den Volkenbond voor te leggen Intusschen hoopt men, dat de groote mogendheden haaj> invloed zullen aanwenden om te trachten, aen weg naar een 'verzoening te effenen. NOORDSCHARWOUDE. Een aantal stakers hebben thans van den secre taris van Koophandel een kaartschrijven ontvangen, waarin hun den raad wordt gegeven zich vóór Vrij dagavond aan te melden. We vernemen dat een veertigtal stakers een zoo danig schrijven niet ontvangen hebben, waarvan 16 hier, 19 te Broek en 5 te Warmenhuizen. Bij de üitnoodiging was ingesloten een loon- en werkregeling, in hoofdzaken overeenkomende met het door de stakers verworpen contract. Als dus de stakers op deze üitnoodiging ingaan, zijn 40 mensehen slachtoffers van den strijd en is do organisatie der arbeiders gebroken. Uit de bijgevoegde loon- en werkregeling blijkt ons dat in enkele gevallen een kleine verlaging van loon is vastgesteld, vergeleken bij het eerst aangeboden 'contract. Er blijkt niet uit hoe gehandeld zal worden met de werkwilligen, die onder zekere belofte moeten zijn aangenomen, wel dat do algemeen leider door de Koophandel en niet door de arbeiders wordt aange steld. Die wordt betrapt op het ontvangen van fooien, of het verduisteren van goederen, zich niet onder werpt aan den leider, een nieuw aangestelde arbei der lastig valt of dronken op het werk komt, wordt onmiddellijk ontslagen. Voor het ontvangen van groenten voor eigen ge bruik, mag men zich in geen geval wenden tot de aanvoerders, doch tot de kooplieden of hun plaats vervanger. Eventueele geschillen worden beslist door het be stuur van Koophandel Dat het aantal slachtoffers op 40 bepaald is, houdt vermoedelijk verband met het aantal van 40 werk willigen, waarin dan opgselo-ten ligt dat Koophandel meent, het aantal op het oude te -laten. Voor de in dienst zijnde vaste arbeiders wordt een met deze overeenkomst overeenkomende werk- en loonregeling' toegepast met «en minimum van 5 gul den per 8-urigen werkdag en voor overwerk 75 ct. per uur. i We .weten niet hoe deze handeling van Koophan del in het algemeen door de stakers ontvangen is, doch wel kunnen we aannemen, dat er zijn die een zware moeilijke strijd te voeren hebben. Van de zijde van Koophandel .wordt meegedeeld, dat meerdere nieuwe krachten zullen worden aan gesteld, als de ouden zich niet tijdig aanmelden. In den algemeenen -toestand is verder weinig ver andering gekomen. Het is overal uiterst kalm; Ongeregeldheden doen zich tot- heden -niet voor, aan de laadplaats gaat al les met stoere hulp dar tuinders zijn gang en het aantal werkwilligen is ip .den loop der week met' enkele losse krachten (uitgebreid. Aan de extra politiemaatregelen wordt de laatste dagen minder scherp «de hand gehouden, althans meermalen zien we belangrijke groepen bij elkaar op de straat' en kunnen we eonstateeren, dat ook be waking 's nachts na .12 uur iminder noodig wordt geacht, LANGENDIJK. Men maakt zich hier ongeruit, dat de staking nog lang zal duren met het oog op de naderende kermis sen to Noord- en Zuldscharwoude. Daar ook de Muziekfeesten van de Harmonie om die reden zijn uitgesteld en een kermis een milieu schept, waarin nog eerder de factoren voor wan ordelijkheden aanwezig zijn, staat het te voorzien, dat, blijft de onzekere toestand in de verhoudingen van het stakingsconflict nog lang aanhouden, ook voor de kermissen een maatregel zal worden geno men, die voor da muziekfeesten noodzakelijk werd ge acht Voor vele zakenmensehen, in 't bijzonder voor enkele kasteleins, zou een dergelijke maatregel een groot financiëel nadeel beteekenen. We hopen dan ook, dat de toestand zoodanig opgehelderd moge zijn, dat geen aanleiding meer aanwezig is, om tot toe passing van een zoodanigen maatrgel te moeten overgaan. EEN VRACHTAUTO VAN DEN DIJK. Te Kedichem is gisteravond eonVrachtauto van de stoomzu ive 1 f abri ek „De Lipge" bij Airkei van- den Lingedijk gereden. In den auto zaten, behalve de chauffeur, twee jon gens. Een van hen, de 18-jarige zoon van den rijksveld wachter D. to Arkel, werd op slag gedood. De andere jongen bekwam geen letsel. Do chauffeur kreeg een onbeduidende beenwond. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. De po litie stelt een onderzoek in. OVERREDEN. Op den Rijswijkschen weg, nabij Den Hsag is een 8-Jarig taelsje uit Voorburg door een zwaar beladen vrachtauto overreden en op slag gedood. Het kind zat achter op het rijwiel van haar moeder. Deze raakte haar stuur kwijt en kwam vlak voor den auto te vallen met het noodlottig gevolg, dat de kleine on der/de wielen geraakte. LANGENDIJK. De verschillende tulnbouwvereenigingen alhier hebben een üitnoodiging gehad van de vereeniging van Zuiderzeegemeenten, om medewerking te verlee- nen bij de plaatsing van jongens in den tuinbouw* wier ouders bij de droogmaking der Zuiderzee hun bestaan als visschers verliezen. LANGENDIJK. Groote drukte heerscht tegenwoordig weer in de inmaakfabrieken aan Langendijk. Nu de boonen zoo laag in prijs zijn, worden weer honderden vaten in gemaakt, waaraan veel werk is, ojm met snijdien en afhalen. In menig huisgezin wordt daardoor weer een extra-verdienste gehaald. NOORDSCHARWOUDE. Do firma Vroegop verzond deze week haar lOOsten spoorwagen aardappels, met bestemming naar Duitschland, van de veiling te Avenhorn. Dit feit ging met eenige feestelijkheden gepaard. BROEK OP LANGENDIJK. Een laagterecord; Eergisteren werd aan de veiling dor Langendijker Groenten Centrale uitmuntende gele kool verkocht voor 30 cent per 100 K.G. Gisteren be steedde men voor zeer goede roode kool 40 cent per 100 K.G.1 ZUIDSCHARWOUDE. De heer R. Smit alhier is door onderhandachen koop eigenaar geworden van de dubbele woning van mej. de weduwe G. KeppeL ZUIDSCHARWOUDE. Het laatste jaar zijn in deze gemeente niet minder dan 12 nieuwe koolschuren gebouwd, benevens een 5-tal nieuwe woningen met belangrijke verbouwin gen aan bestaande huizen. In geen jaar is er voor de ambachtslieden zooveel werk geweest als nu. NIEUWE NIEDORP. Mej. de wed. Jb .pullman alhier had gistermor gen het ongeluk, uit te glijden en te vallen, vlak voor het gemeentehuis. Toegeschoten buren hebben haar in- 'hula moeten dragen. Ze heeft arteb van dien aandl bezeerd, dat de dokter overbrenging naar bet zieken huis adviseerde. WTERIN GERWAARD. De Kleine Buurt ia heel wat -opgeknapt, ,ten le os de oude timmerzaak en auto-garage van den heer Jb. Kooij Kz., welke zaak reeds in verschillende han den ia geweest en erg vervallen was, -thans eigen dom geworden ,van den heer G. Veert er, die het ge- beele zaakje netjes in orde ^heeft gemaakt. Ten 2e. is er een) flink woon- en winkelhuis ver rezen ten behoeve van den heer K. Kruiten, wat ook geen overbodige luxe mag genoemd worden, want het oude huis was zeer primitief. Toch) zal de oude juffr. Kruiten, die -ruim 80 jaar in dat huis heeft gewoond, en thans tijdelijk afwezig is, vreemd naar dat nieuwe gebouw opkijken, ANNA jPAULOWNA. De heer S. Baken aan den Stoomweg alhier, heeft zijn boerderij met ongeveer 14J* H.A. land uit de hand verkocht aan don heer Jb. van Stipriaan te Breezand. SCHAGERBRUG. De herijk van maten, en gewichten zal di^jaar al hier worden gehouden op 25 Augustus (des v.m. voor '<t Zand en des n.m. voor Burgerbrug), 26 Augustus (des v.m, voor Oudesluis en des n.m. voor ,St. Maar tensbrug) en op 27 Augustus (des voorm. voor Scha- gerbrug en des nam. voor Petten en Callantsoog.) 'T ZAND. Mej. A. Reijers te Helder, heeft hare benoeming tot onderwijzeres aan de O. L. school alhier aange nomen en zal 16 Augustus a s. in functie (treden. ZLJPE. Door de Ministers van Arbeid en Financiën is aan deze gemeente^ in het tekort op de exploitatie over het jaar 1925—1926 van de woningen der woning- bouwvereeniging „Zijpe" eene bijdrage verleend van f 1420.90. ST. MAARTENSBRUG* Donderdagavond om ongeveer elf uur werd ons an ders zoo rustig dorpje opgeschrikt door het geroep: Brand! Brand! En inderdaad, bij nader inzien bleek brand uitgebroken te zijn in de bakkerij1 van den heer Bloothoofd. Toen wij ter plaatse aankwamen, stond het huis reeds in lichte laaje. Wel' werkte men hard aan de handspuit, (maar wat vermocht het nietige straaltje tegen de vlammenzee? Steeds meer breidde de brand! zich uit. Reeds vatte het vlak naast -liggend' perceel 'van idlen heer Groot vlam. Meer on -meer wonnen de vlarhmen veld! en de «aak Het zich in dit- dicht bebouwde buurtje zeer ernstig aanzien. Als het café (Kossen, dat aan het .huls van Groot grensde ook dn brand geraakte, *was het onheil niet te over zien. De inmiddels aangekomen motorspuit' van Schagerbrug, waarop alle hoop gevestigd was, vol deed! jammer genoeg niet aan- de verwachtingen. De twee gebouwen stonden nu in valle vlami Bij de boerenplaats met -rieten dak van den heer Appel die juist in den vonkenregen stond, was men mef een slang op de waterleiding ook al ijverig bezig, om -het dak nat te houden, 't Werd werkelijk ang* «tig. Toen verscheen ,6611 derde spuit, nl die van St Maarten, 'op de plaats des onheils en itoen deze wer kelijk goede handspuit haar straal' in het vuur zond, kon <men toch zien, dat dit iets minder werd. De vlammen laaiden minder hoog op ,en de talrijke -toe schouwers slaakten een zucht van verlichting toen de vuurzee- plaats maakte voor een dikke zwarte rook. Het café Kossem k'orn gelukkig behouden Wor den. Langzaam zakte nu de brand al, .tot mem te on geveer twee uur zeggem kon, dat het gevaar gewe ken .WAS. I v j Tóen we bedien nog eens een kijkje namen, vorm de het' geheel) een rtroostedoazen aanblik. Bijna niéts Was uit- heide hulzen gered. De -bewoners van die bakkerij had-den zelfs op bloote voeten een goed ,heen komen moeten zoeken. De oorzaak van dien brand is onbekend; beide huizen zijn Verzekerd. k Nu rest ons nog een woord! van dank! aan lalle spuitgasten die zoo ijverig hebben gewerkt en niet het ,miiist ook aan die vani St. Maarten, welke zoo Juist op tijd' kwamen. Bravo, Jongensl ST. MAARTENSVLOTBRUG. Naar ons werd medegedeeld, zal voor rekening van den heer Lucas Heman te Schoorlda/m alhier een burgerwoonhuis worden gebouwd. Het werk1 is opgedragen aan; den heer D. de Leeuw We, ta St Maartensbrug. ST, MAARTENSBRUG. Woensdag Vierden de kinderen van de laagste klasse hun schoolfeest Inplaate van met paard en rijtuig werd- de reis ditmaal' gemaakt per auto. Een groots bus, die heel wat van het jonge volkje kon bergen, was op tijd bij de afritplaats, de gebood, pre sent. Verder hadden eenige particulieren bereidwil lig hun auto's beschikbaar gesteld, zoodat er vol doende ruimte was om allen op te nemen. Voor xie afrit plaats had, was het bij de school een drukte van belang. Vaders, moeders, broers en zusters, al les was aanwezig, om getuige te zijn van de vreugde van het jeugdige goedje. Toon de inlading had plaats gehad, werd' het sein ^pt vertrek gegeven. Elven een paar flinke stoeten op 'den hoorn, en voort ging. het naar Bergen en- Beugen aaü 'Zee. Zoowel in den speeltuin als aan de duinen ,en het strand) hebben de kinderen zich -kostelijk Ver maakt. Natuurlijk hebben, zij niet minder geprofi teerd, van al het lekkers dat hun óp de verschillen de pleisterplaatsen geboden werd, .Dankbaar go- stemd voor hetgeen zij gienoten hadden, kwam de vroorlijke troep,- zwart als de brand, weer behouden en wel bij moeder thuis. i Zoo behoort dit uitstekend geslaafde kinderfeest weer tot het verledene. Wij willen dit verslagje niet eindigen zonder een woord van hartel ijken dank go- bracht te hebben aan de dames en hoeren die de lei ding op zich namen. Verder brengen wij 'n woord! van dank aan de personen die zoo bereidwillig war ren "hun auto's beschikbaar te stellen en piet min der aan hen die door hun gaven hebben medege werkt den kinderen dit genot te verschaffen. EEN WINDHOOS. Het dorp St. Anthonius In Noord-Brabant is geteis terd door een windhoos die betrekkelijk lang aan hield. Er werd ontzettend lawaai gehoord en vele Inwoners, dl® dachten dat er 'm stormramp op komst was, vluchtten in de kelders. Bij den molenaar C. M. werden ruim 500 pannen van het dak geslingerd en een eind verder neergeworpen. Verder woei daar een muur in. Verschillende andere woningen kregen eveneens schade. Ook hoornen en gewassen moesten het ontgelden. Bossche Crt. EEN HUWELIJKSCONFLICT. Men meldt uit Maastricht: Bij de politie kwam de 28-jarige gehuwde arbeider J. J„ wonend Schwarzenbergstraa.t, zijh beklagen, dat zijn vrouw met een revolver op hem geschoten had, zoodat hij uit de woning had moeten vluchten. Bij het verhoor van de vrouw, kwam echter aan het licht, dat zij door hem was mishandeld, en dat zij uit angst voor erger een revolver, die op een meu bel lag, had willen wegbergen. Zonder dat zij plan had te schieten, was toen het wapen, hoe wist zij niet. afgegaan. Ter verder onderzoek beeft de politie den revolver, die nog met vier scherpe patronen geladen waè, en nog een lucifersdoosje met enkele ervolverkogels, in beslag genomen. DE EXAMENS VOOR DE HOOFDAKTE L. O. Uit 's-Gravenhage, 13 Augustus. Naar men weet moet volgens de thans geldende bepalingen een^i n- derwljzer twee jaar als zoodanig werkzaam zijn ge weest alvorens in de gelegenheid te worden gesteld, examen te doen tot het verkrijgen van de hoofdacto. Een en ander heeft nog al eens aanleiding, gegeven tot moeilijkheden. Naar wij vernemen is echter een soepeler regeling in dezen te wachten, waartoe binnenkort een wetsont werp tot wijziging van de Lager-Onderwijswet bij de Staten-Generaal zal worden ingediend. Iel. UIT DE HAND TE KOOP: ter grootte van 2.85 Aren, op net ten stand te Schagen. Het huis bevat beneden: 2 ka mers met ruime keuken, gang, kelderen W.C. en boven: 2 slaap kamers met droog- en bergzolders. - Aanvaarding direct. Te bevragen bij W. F. GORTER, Beëedigd Makelaar, Schagen. HOOFDPRIJS waarde 1000 gulden. 01e ZIJPER LOTEN wil, wacht niet te lang. ARIE. Wegens hoogen leeftijd te koop ook pension, met woning, schuur en ruimegelegenheid vee-en pluim- veehoudersbedrijf enz Iets voor jonge werkkrachten. A. KOOIMAN, den Burg, Texel. vanaf 10 gulden. als nieuw, f30, f35 en f 40, prima. 7—9 P.K., zonder eenijg gebrek, voor elk aannemelijk bod. Do TURNfEBSTEN Ie Oude Niedorp beginnen ZONDAG aan huis gevraagd. Brieven aan het Bureau dezer Courant onder No. 12. J, W. POOL, Kolhorn.

Schager Courant | 1926 | | pagina 3