Van hier en van daar. BROEK OP LANGENDIJK. Als men de huisvrouw hoort klagen, dab alles nog zoo duur is, dan spreekt niemand dat tegen. Ge gaat naar den winkel, hetzij een kruideniers- of anderen winkel, en de gegrondheid van die klacht is u al spoedig duidelijk. Ge hebt een nieuw pak noodig, ot een paar nieuwe schoenen en met smart denkt ge terug aan den voor-oorlogschen tijd, toen dat alles voor zoovel lagere prijzen kon worden ingekocht. Ge krijgt do rekening thuis van uw metselaar, timmer man, smid of schoenlapper cn alweer slaakt ge de verzuchting, dat alles toch maar zoo duur blijft. En ge slaat do Economist op, en de index-cijfers zeggen het u in duidelijke taal, dat'het-nog alles behalve goodkoope tijden zijn, waarin we leven. En komt nu met al deze klachten en jeremiades aan Langen- dijk en de tuinbouwers hebben zich juist te beklagen over de ontzettend lage prijzen van hun producten, prijzen, die haast ongelooflijk zijn voor hem, die niet van nabij de werkelijkheid kan aanschouwen. De groenten zijn zoo goed als onverkoopbaar, zoodat het niet behoeft te verwonderen, als men bouwers hoort, die zeggen: „laat de boel maar verrotten op 'tland, daar geeft het nog eenig profijt in den vorm van mesi; aan de veiling krijgt men er slechts een krats voor". Zoo is de toestand momenteel in een onzer wel varendste streken, zooals men Langendijk meer malen hoort betitelen. De zilveruien brengen b.v. te genwoordig zooveel centen op, als het vorige jaar guldens; de tweede soort bloemkool haalt nauwe lijks een halven cent per stuk; witte, roode en gele kool zijn het snij- en exportloon niet waard, boonen .zijn voor een beetje te koop, kortom aan Langen- dij kwordt zoo goed als alles voor bespottelijk lage prijzen verkocht, terwijl men zelf vdor zijn verschil lende benoodigdheden neg vrij veel geld moet be talen. Gekke, soms onverklaarbare toestanden doen zich toch voor op het gebied van onzen tuinbouw. De keurigste producten, die er uitzien om er zoo in te bijten,, niets waard. Het is voor den tuinbouwer wel een hard gelag. Voor een kapitaal aan kunst mest.,, bewerking, loonen, pacht etc. is in de akkers vastgelegd en als de tijd van oogsten komt, geeft dat alles geen rente. Hoe lang moet dat nog duren, vragen zich velen angstig af, en de gedachte, dat straks de winderproducten denzelfden weg zullen opgaan, brengt meerderen tot de overtuiging, dat bet dan een ramp wordt voor Langendijk. Hopen we, dat het zoover niet komt. De aardappelenaanvoer begint aardig te slinken. Een "kleine 30 spoorwagens werden er deze week ge veild. De prijzen waren al weer lager dan de vorige week. De hoogste prijs was nu f5.50 voor Schotsche muizen; de meeste werden echter voor ruim f3 tot f 4 verkocht. Schoolmeesters konden gemiddeld de f 3 niet bereiken, Ducken waren in 't begin der week daar even hoven, doch zakten de laatste helft dezer week tot ver beneden de f3.Voor drielingen was de stemming eenigszins beter, de aanvoer was echter niet groot. Eigenheimers zullen in doorsnee ruim f3 hebben opgebracht. De wortelonaanvoer bepaalde zich tot ongeveer 8000 bos en nog een hoeveelheid baaiwortelen. De bos- vortelen die aanvankelijk nog tot ongeveer f5 no teerden, werden op 't laatst der week voor rond f3.50 verkocht. De haarwortelen konden den prijs van ruim f3.50 niet handhaven en zakten tot ruim f2.50. Met de bloemkool gaat het ook al achteruit. Maan dag noteerden ze f 8.60—f'12.90, eerste qualiteit, Zater dag was het niet meer dan f3.80f8.30. Werd er nu nog flink geteeld, dan was de opbrengst wel on bevredigend, doch daar'de teelt buitengewoon slecht is. is de' bloemkool een mislukking. Zooal9 we reeds opmerkten, brengt tweede soort bijna niets op. Slaboonen, die voor deze streek in betrekkelijk groote hoeveelheden worden aangevoerd, brachten 5 a 6 cent per K.G. op, zoodat ook hier de financieele uitkomst onbevredigend is. Met snijboonen hetzelfde verschijnsel. Maar de vroege koolsoorten, welker aanvoer te genwoordig het hoofdproduct is aan onze veilingen, spannen de kroon in de abnormale lage prijzen, liet is deze week nog voorgekomen, dat er bij het passeeren van de v^ilingklok, niet eens gedrukt werd, een verschijnsel, dat bij ons weten nog nim mer is voorgekomen. Als er zoo'n 50 spoorwagens roode kool worden geveild, en er gaat dan een groot ceel voor 20, 30 en -10 cent per 100 K.G. door de vei ling, dan brengt dit ten slotte een klein omzetcijfer voor. Zeldzaam waren de gevallen, dat fl.50 werd gemaakt. Met de gele kool ging het mogelijk nog slechter. De hoogste prijzen bleven beneden die van de roode. Er werden ongeveer 15 spoorwagens aangevoerd. Ook witte kool bracht uitermate slechte prijzen op. Wel zijn prijzen van 20 en 30 cent niet voorgekomen, doch zeldzaam kwam het voor dat f 1 per 100 K.G. kon worden bedongen. Van deze koolsoort waren nog ongeveer 22 spoorwagens ter veiling aangevoerd. Bieten konden de f2 per 100 K.G. niet halen. Rammenas werd voor f 1.20 per 100 K.G. verkocht. Zilveruien deden Vrijdag 30 tot 40 cent. Maandag was het nog f2.10, toch al een abnormaal lage prijs. Zilvernep bracht gemiddeld klein f6 op: drielingen besomden Zaterdag f 1.50, Maandag nog f 4.10f 4.90. Voor gele üicn was de stemming wat beter. Zoo kon de nep Zaterdag f9.30f9.60 maken, de drielingen brachten ongeveer f4 op. Uit, de verschillende noteeringen was een sterk te- ruploopende markt in de tweede helft der week te be merken. Verwacht wordt, dat de slechte stemming niet zal verbeteren, als het buitenland niet meer aan de markt komt. Zoolang men hoofdzakelijk op het binnenland blijft aangewezen, staat het te verwach ten, dat een aanmerkelijke verbetering voorloopig uit zal blijven. -- OUDE NIEDORP. In de laatstgehouden vergadering der wegencom missie, bestaande uit vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en het bannebestuur, werd beslo ten te adviseeren afwijzend te beschikken op het plan Zuurbier tot doortrekking van de zg. Zwarte weg te 't Veld tot 'en met den Moerbeekerweg en het in verband daarmede ingekomen verzoek van een aan tal landeigenaren, aangezien het gemeenschapsbe lang vooralsnog niet wordt ingezien, zoolang niet is te verwachten dat tot den bomv van meerdere hui zen aan den weg kan worden overgegaan. TERUGGEKOMEN EN GEARRESTEERD. De gemeente-deurwaarder te Sittard, die spoorloos verdwenen was, nada.t hij een maand geleden aan de staatsmijn te Heerlen f1000 aan inbeslaggelegde j loonen in ontvangst had genomen, is Vrijdagavond over de grens gekomen en door de gemeente-politie gearresteerd. j POGING TOT DOODSLAG? Zaterdagnacht omstreeks 2 uur ontstond twist in het café van H. te Eygelshoven. Een der bezoekers dreigde den caféhouder met een mes. Deze greep daarop een browning en schoot den bezoeker neer. Met een gevaarlijke wonde in de hartstreek is de man naar het ziekenhuis tb Heerlen vervoerd. H. is naar Maastricht overgebracht en ter be schikking van de justitie gesteld. - ST. MAARTEN. Ten huize van den heer Zwakman alhier verga derde het bestuur met belangstellenden ter bespre king dor op de a.s. kermis alhier te houden volks feesten. De voorzitter, de lieer G. Rjjpost, opende met eon welkom deze bijeenkomst en sprak zijn ge noegen uit over de belangstelling, hetwelk, vol gens voorzitter, bluk gaf dat de vereeniging op den goeden weg is en door haar festiviteiten de kermis pret veredelt. Gaarne had hij gezien, dat het hoofd dor gemeente ook door aanwezigheid blijken irap bolangstelling had gegeven, doch de mogelijk heid bestaat, zei voorzitter, dat do huiselijke om standigheden in deze de oorzaak van afwezigheid zjjn. Hierna lezing en goedkeuring der notulen. Uit de rekening bleek een ontvangst van f 151.90, een uitgaat' van f '138.70, dus een voordeelig saldo groot f 13.20. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Scha^ ger, J. de Vries en M. Louw, werden weder her kozen en dezen aanvaardden wederom hun functie. Verder word modogedccld, dat de voreeniging dit jaar do zweefmolen van den heer Dirks luid afgehuurd voor don prys van f30 met vrij licht cn standplaats, terwijl' ae molen vanaf St>.-Maar tensbrug gehaald en gebracht zal' worden op kosten dor voreeniging. Na veel bespreking en bespiegeling word hierna het programma dor feestelijkheden opgemaakt: Maandag 6 September: jongens van 69 jaar, uit een vol domino-spel dubbel 6 zoeken en de ge heel© baan op muilen loepen; meisjes van 6—9 j'aar, draad in eon naald steken en een roosje op een jas naaien; jongens van 913 jaar, kegels op een kruiwagen on hindernisbaan rijden; meisjes van 913 gaar, korf balspel. Dinsdag 7 September: dames van 14—18 jaar, stoelendansjongens van -14—18 jaar, hemdenrace op eigen fiets; dames van 18 jaar en onder, voet balspel' door boogje®; heeren van 18 jaar en ouder, zaklciopen met bal op een bordje: Voorts zal verzocht worden om op deze dagen een vliegdemonstratio te geven, terwijl' tevens verzocht zal worden, de'vlag op don kerktoren te doen uit steken, ter oriënteoring voor de vliegeniers. De vereeniging. welke thans haar 5-jarig bestaan vierde, werd bij deze gelegenheid uit haar naamloos bestaan opgeheven en gedoopt met den naam: Ver eeniging voor veredeling van volksvermaak, of in 't kort: V.Y.V.V.V. Op de lijst, welke hierna ter teekening werd aapgeboden, werd staande de vergadering tot een bedrag ad f 31.50 geteekend. Hierna werd de vergadering onder dankzegging door dien voorzitter gesloten. EEN ALLESBEHALVE ZACHTZINNIGE VOOR ZITTER- By de behandeling van het voorstel tot goedkeu ring van de rekening en verantwoording, dienst 1925 en van de begrooting voor 1927 der gezond heidscommissie, heeft zich, aldus 't ,IIgz." in den gemeenteraad van Oisterwjjk een incident voorge daan. De heer Cantors vraagt nadere toelichting om trent enkele cijfers, o.a. f 22.50 voor een kristalleïi vaas; spr. vermoedt, dat dit een cadeau is geweest voor het scheidend lid Van Lith. Zoo is spr. ook omgevallen f eqp post van f10 voor sigaren. De voorzitter: Mijnheer Canters, u begeeft u op zeer gevaarlijk terrein. Ik zal u antwoorden, doch op de wjjze, die u verdient. Wensclit u antwoord? De heer Canters: Ja, maar u moet netjes blijven. De voorzitter: ik blijf altijd netjes. Spr. verde digt nader beide posten, die z.d. zeer te billijken zijn, in aansluiting waarop spr. het in de Gezond heidscommissie priist, dat zij met deze posten eerlijk voor den dag Is gekomen. U, mijnheer Canters, deed vroeger anders. Ik wil1 u b.v. er aan herinneren, dat u indertijd duizend Panatelila's voor rekening der gemeente hebt besteld voor eon juffrouw van de secretarie,welke juffrouw de eigenaardige gewoon te had, sigaren te rookon. Ik vind uw opmerking dan ook zeer klein. De lieer Canters interrumpeert, waarop hij dooi den voorzitter onder luid hamergeklop tot do orde wordt geroepen. Als u. mijnbeer Canters, eerst drie uren elders in eén café hebt gezeten, aldus de voorzitter moot u hier niet komen om met limonade weer bij te komen. (Do heer Canters heeft nl. een fleschjo citroenlimonade voor zich). Als u met uw bezopen kop niet kunt zwijgen, als ik spreek, zal ik andere maatregelen nemen. Met uw dronkemans praatjes heb ik niets te maken. De heer Canters stelt nog enkel'e vragen, die onder interruptie zijnerzijds door den heer van der Heyde, die den heer Canters yerZoekb hom listig te laten uitspreken en netjes te blijven, beantwoord worden. Rekening en begrooting worden z. h. 8. goed gekeurd. ATHLETHIFK-WEDSTRIJD EN VAN DEN H-AJL TE ANNA PAULOWNA. De athletiekwedstrijden om de kampioenschappen van den Helderschen Athletiekkring, Zondag 22 Augustus op het BxceMor-terrein alhier gehouden, hebben het, wat 't weer betreft, niet al te best getroffen. Wel bleef het gelukkig 'droog, maar liet woei toch veel te hard om 't verblijf op het aan alle kanten open terrein voor den boe schouwer nu bepaald tot eon genot te maken. Die minder gunstige weersgesteldheid en hot feit, dat gelijktijdig te Wieringerwaard een harddraverij ge houden werd, zal aan de opkomst van het publiek ongetwijfeld veel afbreuk hebben gedaan. Niettemin waren er tooh nog tamelijk wat toeschouwers ko men opdagen. De uitslag der verschillende wedstrijden was: 100 Meter Hardloopenle prijs Iv. Schenk, Olym- pia, 11.3 sec;.; 2e prijs Alb. Koster, D.O.K.E.V, 11.4 soc.3e prijs tl. Peoreboom, Hercules, 12 sec.. 400 Meter Hardloopen: le prijs K. Schenk, Olym- pia, 57.2 sec.; 2e prijs A. Veem Pro Patria, 57.2 sec. 3000 Meter Hardloopen: le prijs Jan Pennekamp, D.O.K.E.V., 10.32Va sec.; 2e prijs C Bakker, Hercu les, 10.45V5 sec.3e prijs W. Limonard, Geel'-Wit, 10.53 sec. s Verspringen Heeren: le prijs "N. Dekker, D.O.K. E.V., 5.66 M.2e prijs L. Jansen, O.KK., 5.62 M; KogeJstootenle prijs -L. Jansen, O.K.K., 9.43x/2 M.; 2e pr. J.. Daalder, D.O.K.E.V, 9.47 M. dat de titel van een er van luidde: „Naturalisaties OPLICHTERS. van M. L. Bétrix, weduwe van B. L. Gerard, en 19 To Utrecht is sedert eenige dagen in de Harden- anderon en voegde er bij: „Als die dame nu al 19 bollenstraat no. 11 een sigarenwinkel gevestigd, andere echtgenooten heeft gehad, is het dan niet over- waaraan men den naam Ichnaton gegeven heeft. In bodig, haar nu nog het Nederlandsche Staatsburger- dien winkel woont een zekere C. S. met een helper, schap toe te kennen?" De minister van Justitie ant- beiden bij de politie geen onbekenden, woordde hierop en te recht „Wat. betreft de Bedoelde S. kocht dezer dagen bij een meubel- quaestie, dio de heer De Gijselaar meer als note gaie handelaar aan do Oude Gracht een ameublement ter naur voren heeft gebracht, van de weduwe van waarde van ongeveer f500 en liet dit naar zijn nleu- Gerard en 19 anderen, ik geloof, dat dit een voor- wen winkel brengen, waar de bediende dan dadelijk beeld is van het nut van komma's, want ik meen, het geld zou ontvangen. dat, in verband met de komma, die achter B. L. Toen de meubeltjes netjes binnen waren, werd de Gerard is geplaatst, er niet de minsto twijfel aan kwitantie evenwel niet voldaan. Den volgenden dag kan bestaan, dat die 19 anderen met het weduwen- zou S. wel betalen, doch op het afgesproken uur schap van die dame niets te maken hebben". v was meneer niet thuis. Zoo ging het nog eenige ma- Wat is nu, zegt mr. C. Bake in het „W.blad van len, doch de meubelhandelaar kreeg geien cent. Bij het R.", het dwaze van het geval? Dat èn in het op- rnderzoek bleek toén dat S. de meubels verkocht en schrift èn in de considerans van de wet, zooals zij in geleverd had aan e enopkooper in de Zandhofsche- Staatsblad no. 175 is afgekondigd, de komma, die straal. De nieubelliandelaar kon toen zijn meubels in het ontwerp op beide plaatsen achter den naam van dien opKooper terug koopen voor f 140, hetgeen Gerard was geplaatst, verdwenen is. Moest jhr. de deze dan ook deed. Gijselaar d«n ten slotte toch nog in het gelijk wor den gesteld? GOEDKOOPE TREIN. Woensdag 1 September Den voigenden dag gunde S. de klandizie aan een meubelhanaeiaar aan den Springweg. Daar kocht hij ■\ooi< dé installatie van zijn nieuwe woning eveneens wat meubels Niet al te duur, want S. wilde niet loopt er wederom een verder springen dan zijn stok lang wasi Do meubels goodkoope trein, een zoogenaamde Artistrein naar werdén wederom thuis bezorgd, doch de kwitantie Amsterdam. Vanaf Helder 's morgens 7.51 v aankomst te Am sterdam 9.51, vertrek uit Amsterdam 8.56, Helder 10.45. (Zié de advertentie.) TE VEEL ONDERWIJZERS. Voor de betrekking van onderwijzer aan de chris telijke school to Klazinaveen-Noord hebben zich 65 werd weer niet betaald. Deze meubel handelaar was spoedig door do buurt- avonds te bewoners er. door het eerste slachtoffer ingelicht on nam den vorstandigen maatregel om het huis Vrij dagavond en 's nachts met zijn personeel te bewaken, zoodat de meubels niet ongemerkt konden verdwij nen. '8 Avonds laat was er wel een bekend opkooper sollicitanten mmgemeld; voor onderwijzeres aan de gekomen, doch deze verdween ook weer, daar de meubels nie; ongezien het huis uit konden, Deti ganschen nacht duurde de bewaking en Zater dagmorgen heeft, de meubelhandelaar met behulp openbare school te Noordhorn 70. ONGELUK TIJDENS EEN VEILING. Bij; een houtverkoop aan het. Zalkerveer te Kam- van een advocaat in kort geding beslag op de meubels pen door notaris jhr. Bloys van Treslong aldaar, heeft doen leggen. een ernstig ongoluk plaats gehad. Toen de verkoop Een en ander is thans in onderzoek bij de Ut- op enkele perceelen na was afgeloopen stortte de rechtsche politie, ook al daar men vermoedt dat S. houtstelling plotseling om, juist naar de zijde, waar reeds eerder betrokken is geweest bij dergelijke han- de notaris en het publiek zich bevonden, ten gevolge delingen die kort geleden te Zeist gepleegd zijn. waarvan de notaris en zijn klerk en een tiental KIND UIT DEN TREIN GEVALLEN. Even voor 't station Veenendaal H. IJ. S. M. ging anderen onder de houtmassa bedolven werden. On middellijk werd met alle macht aan het opruimings- v-ecmttrd tC«.CuUo« werk begonnen, zoodat binnen een kwartier h-Uen plotseling een portier los van een der coupé's van uit hun benarde positie bevrijd waren. De heer Bloys dcn trei» die f uur 50 aldaar Vrriveert, waardoor Treslong bleek inwendige kneuzingen beloopen een jongetje van ongeveer 5 jaar uit den in vollen te hebben en was tevens aan een been verwond. Ook gang zijnden trein is gevallen, meldt de „Maan- rlo Irlovk- on on .-oio ouHnpfln Ir aaerrion rwtav liphanmc. de klerk en enkele anderen klaagden over lichaams pijnen. Erger nog waren de boeren Ruitenberg en Van Gelder, beiden uit Zalk, er aan toe; met ern stige hoofdwonden moesten zij in bewusteloozen toe stand worden weggevoerd. Vermoed wordt dat de stel ling is omgevallen, ten g6volge van het ontijdig weg rukken van planken. D EDROOGMAKING DER ZUIDERZEE. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van arbeiders in het landbouw-,, tuinbouw- en zui velbedrijf heeft aan den minister van waterstaat oen adres gezonden, waarin we lezen: Ons bestuur vernam uit de pers, dat o.a de aanleg van den afsluitdijk, ten behoeve van de droogma- kin? der Zuiderzee, aan een Naamlooze Vennootschap zich aan boord Van zijn schip wilde begeven, dooi' een '/nl \*/nrfl«n rtno-wrl o-on _,i_ dagmorgen". De vader van het ventje trok onmiddellijk aan de noodrem. Na eenig zoeken werd het ventje gevon den en met den trein naar het station vervoerd. Dr. Vergouwen was spoedig ter plaatse en constateerde gelukkig geen ernstige kneuzingen. Na verbonden te zijn konden vader en zoontje pér eerst volgende go- legenheid do reis voortzetten. De portieren waren met dubbele sluiting. Op welke manier het portier is open gegaan, zal wel een onop gelost raadsel blijven. DOOR EEN ADDER GEBETEN. Men meldt uit Coevorden aan het V. D.-bureau: Gistermiddag werd schipper Van Veen, toen hij zal worden opgedragen. Mocht dit bericht juist zijn, dan verzoeken wij Uwe Excellentie te willen bevorderen, dat voor schriften omtrent arbeidsduur en loon voor dit werk worden uitgevaardigd. Tevens meent ons bestuur van deze gelegenheid gebruik te moeten maken om u te wijzen op het ge- adder gebeten. Men vreest voor zijn leven. OVERREDEN EN GEDOOD. Bij 'n fietshandelaar aan den Gouwshilachen weg iL Vleuten alhier op den weg fietste, wilde hij voor een hem tegemoetrijdenden auto uitwijken. Hij slaagde daarin niet en werd door den auto gegrepen brek aan schaftlokalen, op het thans bijna voltooide en deerlijk gewond. De bestuurder bracht don go- werk van de Hollandsche Aanneming Maatschappij, wonde naar oen naburige woning, waar hij bij ken- met verzoek in dezen in den vervolge hoogere eischen njs kwam en verklaarde dat den autobestuurder geen te stellen. Naar ons werd medegedeeld, was op be- gehuld trof. In de stichting van St. Joannes de Deo doeld werk, dat zich over ongeveer 4 K.M. uitstrekt, te "s-Hertogenbosch, waarheen hij werd vervoerd, slechts één schaftlokaal, dat moest dienen voor 200 overleed hij kort na aankomst. Tel. 250 grondwerkers. Tenslotte werd onze aandacht gevestigd op het HOOGWOUD, volgende: j)e tweede rondgang in de gemeente voor het Tengevolge van de uitvoering der Zuiderzeewer- Neutraal 'Ziekenhuis te Alkmaar heeft opste ken, hebben zich aan de Noordhollandsche kust een bracht f 380.75, zoodat thans in totaal eon bedr-g groot aantal arbeiders gevestigd, die wonen in hou- van f 1418IO iB bijeengebracht. ten keeten e.d. Nu dreigt gevaar, dat in den a.s. win ter een groot deel iezer arbeiders zonder werk ge raakt, terwijl in de wintermaanden voor hen in den landbouw geen emplooi is. Van de inwonende arbei ders is dan meestal een deel werkloos. In verband daarmede, zoo»werd ons medegedeeld, zou het zeer wenschelijk zijn,#dat in de a.s. winter maanden een aantal kleinere werken ter hand wer den genomen, als verder doortrekken van den ver keersweg Ewijcksluisde Kooy. het gelijkmaken van het wad langs het nieuwe Scheepvaartkanaal van Ewijcksluis—Oostoever. Het hoofdbestuur hoopt, dat de minister de hier aangegeven maatregelen zal willen bevorderen. Leeuw. Ct. MOTORONGELUK. Zaterdagavond heeft op den Stationsweg te Vel- sen een ernstig motorongeluk plaats gehad. Een in woner van Wijkeroog reed met. zijn motor, waarop een duo-rijder gezeten was, niet groote snelheid te- HOOGWOUD. Van het Ambracht van Westfriesland, genaamd de Vier Noorder Koggen, zijn dit jaar aan de beur., van aftreding de 'hoofdingelanden de heeren J Breebaart Dz. en P. Helder Kz., beiden alhier. De wending in het Engelsche mijn- conflict. Het verslag van de fatale conferentie tusschen de mijneigenaren en de mijnwerkers wijst uit. dat ue ondernemers op géén van de punten van hun pro gramma zoo sterk den nadruk leggen, als op de vwx -- -- districtsgewijze arbeidsregeling. Zij bevestigen hun gen het. ijzeren hek van een villa. Beiden werden houding", door er op te wijzen, dat de toestanden in Polshoogspringenle prijs H. Peereboom, Hercu les, 2.90 M.; 2e prijs P. Slijkerman, Ons Genoegen, 2.85 M. Speerwerpen: le prijs A. Egmond, Olympia, 35.7 M., 2e prijs A. Oudendijk, Olympia, 35.6 M.; 3e prijs W.^van Leeuwen, H.A.K., 32.37 M. Discuswerpen: lo prijs L. Jansen, O.K.K., 28.20 M., 2e prijs J. Daalder, D.O.K.E.V., 27.87 M. 80 M. Hardloopen Dames: le prijs Mej. L. Butter Hébé, 11.4 sec.2e prijs Mej. G. Bakker, O.K.K., 11.5 seo., 3e prijs Mej. Th. van der Waal, D.O.K. E.V., 11.8 sec. Hoogspringen met aanloop, Dames: le prijs Mej Bakker, O.K.K., 1.35 M.; 2e prijs Mej- Olympia, 1.30 M. G. iRakker, B, Verspringen Dames: le prijs Mej. G. Bakker, i O.K.K., 4.I6V2 M., 2e prijs Mej. A. Smit, Olym pia, 3.82V2 M.3e pr. Mej. L. Butter, Hébé, 3.76 M. 4 iX 80 Meter Estafette Dames: le prijs Hébé, „47.8 seo.; 2e prijs D.O.K.E.V.-48,8 sec' 4 X 100 Meter Estafette Heeren: le prils -D.O. K.E.V., 50.4 sec.; 2e prijs, Olympia (by loting), 51.6 sec.; 3e prijs Pro Patria (by lbtii^j) 51.6 seo. Na afloop had in de zaal van den lieer O. Slikker de prijsuitreiking plaats, door den heer A. Kramer (de heer J. Biere, voorzitter, was ver hinderd), die de Jury dankte voor haar moeite, alsmede de personen, die blijk van hiui belangstel ling in deze wedstrijden hadden gegeven, door me dailles beschikbaar te stellen, Waar in vergelijking met de voetbalsport de athiétiek nog maar Zeer J weinig- beoefend wordt, besloot srpreker met een op- j wekking om lid te orden van den H.A.K. Nadat de pryzen waren uitgereikt, werd ook nog door den heer J. Bogaard aangespoord tot meer dere beoefening der athletiek en zich niet te laten ontmoedigen als men niet dadelyk succes mocht hebben, daarby wyzend op do Helderschen, die de-1 zen middag heel wat prijzen hadden weten te ver- f. I 1 IIVl. IJ I II"» 1.4* I' I .1 V 1 over het hek geslingerd en bekwamen zeer ernstige de verschillende dis rieten zoo van elkaar vepscnu verwondingen. Van den bestuurder werd het bo- len, dat het volkoman ongerechtvaardigd zou zijn. venbeen verbrijzeld, terwijl de duo-rijder, eveneens allö districten op gelijke wijze te behandelen, uit Wijkeroog, een®ovenbeen en een der polsen brak. De mijnwerkersyereenigingen verzetten zirh tegen Per ziekenauto werden zij naar Haarlem vervoerd, de districtsgewijze arbeidsregeling en dan doen zii dat ui: vrees, dat met elk district op zichzelf veel NOODLOTTIG ONGEVAL. lastiger is te onderhandelen, dan met d« centra»e Achter het terrein der Maatschappij „Matex" aan leiding, die niet aan plaatselijken invloed onderhe- de Maaskade te Schiedam is gisterenmiddag om- vig is. Zoo vormen de partijen in deze gewichtige strceks 5 uur een 13-jarig meisje, die daar aan het zaak de scherpste tegenstelling. Boyendien gaan de spelen was, te water geraakt. Eén der opvarenden ondernemers er reeds .oe over. de districtsgewijze ar- van het voor den wal liggend Noorsch s.s. „Kannik" beidsregeling in te voeren. Daarmede is de geheole sprong haar onmiddellijk na, doch ofschoon de man uo éénzetting te Londen gehouden, verplaatst naar de herhaaldelijk dook, kon hij het.meisje niet bereiken, verschillende districten, waar in de komende weken Vermoedelijk is zijn onder het schipgeraakt en ver- een heftige strijd zal worden gestreden. I)e onderne- dronken. uiers voeren heel eenvoudig hun nieuwe arbeidsvoor- Onmiddellijk is met dreggen begonnen, hetgeen waarden in of noodigen de plaatselijke arbeiders- echter tot nu toe geen resultaat opleverde. vertegenwoordigers tot onderhandelingen uit. om zich onmiddellijk met hen te verstaan. I-uermede NIEUWE NIEDORP. denken de ondernemers twee vliegen in één klap te Zaterdag-avend werd met de vier aanwezige brand vangen: eerstens aan de staking een einde te maken spuiten een demonstratie gpehouden. Een ver ge- en tweedens den invloed van den mijnwertóersbond ïykmg- is gehouden tusschen een der handbrandspui- te breken. Wanneer het den ondernemers gelukt ten en een brandkraan op de waterleiding, waarbij zich, buiten het mijnwerkersverbond om, met de bleek, dat de straal der laatstgenoemde de sterkste mijnwerkers te verzoeenen. dan is het duidelijk, dat was'. Allé spuiten waren in goede conditie en vol- het prestige van den Bond daaronder sterk te lijden deden best, wat voor het talrijk opgekomen, publiek zal hebben. De leiders van den lBond hebben dat ge- een heele geruststelling is. Onder de aanwezigen vaar zien aankomen, en ondernemen in alle haast bemerkten wij ook het Gemeentebestuur met ver- propagandatochten door de in gevaar verkeerende schillende raadsleden. districten, om ze als aanhangers van de staking te Zooals gewoonlijk, was het voor de jeugd wel wat behouden. Buitendien hebben het vakvereenigings- koud, maar toch een amusante avond, verscheidene congres en de mijnwerkersbond een nieuwe oproep w,sv/vL„. ontvangen, waarin ondersteuning van de mijnwerkers gingen met een flink nat pak op moeder af. NIEUWE NIEDORP. hHI Tot hoekhduder by de Algemeene Armen-admi- V gevraagd wordt. Nu is het verzoek van de ondernemers, om tot benoemd de 'heer b. G. Wit, alhier. ST. MAARTENSBRUG. Voor rekening van den heer H. de Geus zal1 wijl hun voornemen voor kleinere districten onge vaarlijk was, is dit in de meer beduidende gebieden als Nottdnghamshire en Derbyshire gansch iets an ders. Juist ten opzichte van deze beide districten een boerenhofstede worden gebouwd. Men deelde gtaan de ondernemers in eon naar verhouding gun- ons mede, dat de werkzaamheden zijn opgedragen gtigen toestand, want niet alleen zijn daar ongeveer 50 a&n de heeren M. Schrieken, timmerman, O. 'Vol1- procent der arbeiders niet georganiseerd, maar' het en A. Jongejan, - ZIJPE. gaat daar de kolenindustrie zoo goed. dat zij gun- stige voorwaarden (de oude loonen en 7/^-urigen Ook in een gezin te Sfc.-Maartensvl'otbrug komt arbeidsdag) kunnen aanbieden. Afgewacht zal nog naar men ons mededeelde, een geval! van besmet- moeten wordem hoe de arbeiders zich in de bedui- dend armere en veel radicalere gebieden. Wales en Yorkshire. tegenover de voorwaarden der onderne mers zullen gedragen. Ondanks alles kan niemand telyke ziekte (roodvonk) voor. - ZIJPE. In de gemeente Zype is voor het Neutraal Zie- loochenen dat de toestand der arbeiders meer EEN KOMMAQUESTIE. In de vergadering van de Eerste Kamer van 9 Juni 1.1. merkte jhr. de Gijselaar bij de behandeling van eenige ontwerpen van naturalisatiewetten op, henhuis te Alkmaar een 2e inzameling gehouden. Die in 1925 bedroeg f 2298.29, terwijl1 de 2de inz •meling bedroeg f 65T.50, totaal' f 2949.79.; meer verslechtert. De ..Manchester Guardian". het blad, dat zeer sympathiek tegenover de arbeiders staat., geeft hen den raad. zich onverwijld, tot. de re- Na de afdracht ajn nog enkele kleine bedra- geering te wenden, teneihde die om haar bemiddeling gen ingekomen, terwyl bovendien als geheime gift en de oprichting van een scheidsgericht te verzoeken. een zeer belangrijk bedrag is overgemaakt. Deze zou de arbeiders altijd1 nog betere voorwaarden koebe Wat komt Lloy de b «troc dere: door êteld De med; d zijde Het tracl hede gesp het finai ofscl tuur Het kin? en t kom. w ijlst den te gi betre De den betrc aan kwe< zal Frar, aan saill» Oo Belg ring sche dan Engt De voor dat staal i ge na geeri wees troei mini del den. I optri He vind hech Pa vang pedo levei deze: ze is Di wan pak! vlooi burg De altht raai bode doer stam bij t voor 1 o\ een haar kwaï den. den. reee Zo les Grie land La De boor Pars van geko Tc werd werc gen slaa bevr M te v: De door Ie vei kere mak' Al Oi gevo tot vette 115 .Bo teiere 7.50. N. TI El I1 Aa 670. 62-64 100 j Aa IOO W I Sch driel blau t 5.7( gele f 5.7 t 02( -4an\ 3i <x kool. W .Sc tigv 10.80 witte 3 f 3. 5300 gele A A] tot 12.10 f 0.4 telen 6pini tot

Schager Courant | 1926 | | pagina 2