De staking aan den t-angendijk. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. NOORDSCHARWOUDE. Zeer onverwachts is thans het einde van de staking genaderd. Werd Donderdagmiddag nog een algemeene \ergadering gehouden, waarin besloten werd o<p de bestaande voorwaarden niet aan het werk te gaan, Vrijdagmorgen hebben in Broek enkelen zich aange meld, waarna door de Broekers Vrijdagmiddag in een vergadering besloten is, de staking voor dat deel als geëindigd te beschouwen. Zonder overleg of voorkennis van de hoofdbestu ren of van de zustervereenigingen, werd die vergade ring gehouden en werd besloten dat men zich Maan-' dagmorgen zal melden. Zooals bekend, hebben hier een tiental arbeiders geen kennisgeving ontvangen, dat ze zich konden melden, zoodat deze als slachtoffers van den strijd moeten wordèn beschouwd. In Noord9charwoudo zal men in ieder geval Maan dag nog niet aan het werk gaan, doch afwachten de vergadering die door hen met Warmenhuizen Maandagmiddag in tegenwoordigheid der hoofdbe sturen gehouden wordt. Hun besluit zal dan voor een groot deel afhangen van het advies dat in de be- fetaande omstandigheden door de hoofdbesturen ge geven wordt. Hier zijn 10 arbeiders die geen bericht ontvingen dat ze zich konden melden, zoodat hier, als tot aan melden besloten wordt. 16 menschen geslachtofferd zullen worden. Het kan wel eigenaardig loopen. De actie is ont sproten uit Broek op Langendijk, vandaar is het parool gekomen om den lepel neer te leggen en thans, nu het er voor de arbeiders het meest op aan komt, gaat men daar zonder eenige voorkennis weer tot den arbeid over, zonder er rekening mee te houden, wat daarvan voor de zustervereenigingen de gevolgen zullen zijn. NOORDSCHARWOUDE. De Staking. In de vergadering van stakers welke Maandag door alle stakers uit jNoordsohar- woude en Warmenhuizen beaooht was, en waar tevens de hoofdbestuurders van den Katholieken en den Centralen bond aanwezig waren, is met algemeene stemmen besloten, onder de bekende voorwaarden niet tot opheffing der staking over te gaan. I II OVERREDEN. Zondagvoormiddag passeerde juist bij het uitgaan der kerk te Ederveen, bij Veenendaal', een auto, die, al toeterende, met een gangetje van ongeveer 15 K.M. langs het kerk-publiek schoof, zoodat niemand op eenig gevaar was bedacht. Plotseling schoot een meisje van circa acht jaar achter haar vader, den landbouwer G. Willemse, vandaan, blijkbaar om den weg over te steken. Zij liep tegen de auto op en viel, met bet gevolg dat zij onder een der achter wielen terecht kwam en op slag gedood werd. EEN SCHAT IN EEN RIJWIEL. BIJ een fietshandelaar aan den Gouwluischen weg te Alphen aan den Rijn werd vorige week een oud rijwiel ter reparatie gebracht. Toen het karretje onder handen werd genomen en het stuur was ver wijderd, kwamen er tot groote verrassing van den reparateur eenige zilverbons van f 1 te voorschijn. Dit gaf hem aanleiding het rijwiel aan een meer grondig onderzoek te onderwerpen en weldra was het bedrag tot f 40 aangegroeid. Het rijwiel werd na deze vondst gerepareerd, doch voor alle zekerheid onderzocht de man het nog verder. Inderdaad bleek de fiets nog grooter schat te bevatten; uit de stang onder het za del kwamen geldswaardige papieren tot een bedrag van f250 benevens familieportretten te voorschijn. De rijwielreparateur stelde den gelukkigen, bezitter van 't rijwiel in kennis van de vondst die zulks niet anders kon verklaren, dan dat een thans overleden familielid het geld op deze zonderlinge wijze had op geborgen. PETTEN. 8 Tijdens het ruwe weer van Zondag il. spoelden verscheidene balken en planken langs dê kust aan welke bij de strandvonderif aangebracht zijn en geborgen. Wel een bewijs, dat net op zee ook niet pluis geweest is. OUDKARSPEL. Kolven. De sociëteitBijeen als Vrienden" al hier, heeft na een PnderKngen wedstrijd alft korps- kolvers aangewezen de heeren K. Quant, J. Schrio- ken en A. Eecen. DB ELECTRIFICATIE VAN TEXEL. Men schrijft aan de N.R.Crt.: Het raadsbesluit va.n 12 Juni j7. tot wijziging van de gemeentebegTooting voor 1926, waarbij voor de electrificatie van Texel de noodige posten op de begroofcifig zijn ingesteld, is door Ged. Staten góed- gekeurd, evenals net besluit van denzelfden datum tot het aangaan eenor leening, groot f 350.000.met de Pensioenfondsen voor de KolbniaTe landsdienar ren en locale beambten. Het gemeentebestuur is thans derhalve in 't bezit van de noodige machtigingen om de eleotrifi- catfe van de gemeente ter band te nemen en de daaruit voortvloeiende kosten uit de - opbrengst eener leening te bestrijden. Uitvoering gevende aan het besluit van 81 Maart 1926 om de electrifïcatie tot stand te doen brengen en te doen beheeren door een naamlooze vennoot schap „Texelsohe ETectriciteitSTnaatschappij'' heb ben B. en W. op de bij dit besluit vastgestelde ontwerpstatuten van deze vennootschap de Kon., goedkeuring aangevraagd. Naar zij vertrouwen zal deze binnenkort afkomen, waarna zij met den beer R. P. Keyser de N.V. T. E. M. ztulTen oprichten Zooals bekend heeft de gemeente in de verga deringvan1 aandeelhouders van deze vennootschap de beslissing in handen, omdat de gemeente in het bezat van 99 pet. der aandeeÜen zal' zijn. Z-if zal zich, zooalsB. en W. schrijven in de memorie van toelichting van een desbetreffend voorstel', op de aandeelhoudersvergadering doem vertegenwoordi gen door een afgevaardigde, door den raad te> be noemen. Ter voorkoming van misverstand wilTen B. en W. er op wijzen, dat deze afgevaardigde niet Haar eigen inzicht handelen mag. doch heeft op te treden geheel overeenkomstig de beslUiten gepp- men door den gemeenteraad. De gemeente is verplicht voor 1 Januari 1927 van de door haar te sluiten leening ten minste f175.000 op te nemen. De raad van1 commissarissen Zal bestaan uit den burgemeester, die ambtshalve lid is, 2 tech nisch (op het gebied van éTèctro-teohniek) onderleg de personen; een Texelaar, die geen raadslid is. De adviseur der gemeente m deZe eTectrificatie- 'plannen. de heer Smit Kleine, beval den heèr P. A. de Rode, een op wachtgeld gesteld hoofdop zichter van het P.E.N. in Noord-Holland, tot di recteur aan. DeZe heeft zich bereids in den Burg op Texel gevestigd, in afwachting wan een benoeming. Ba en W. stelden voor in ae aandeelhoudersver gadering den heer de Rode to benoemen tot tüde- Kjk directeur op een salaris van f 2400, te Zjjner tijd wellicht metttantièmes yerhoogd. - Uit administratief oogpunt komt het B. en W. gewenscht voor, dat de geme_nte het 'bedrag, door haar geleend, ten volle verstrekt aan de T.E.M. Het kapitaal van f 350.000 ia dan te splitsen in f 49.500 aandeelenkapitaal en f 900.500 leening. Laatstge noemd bedrag moet door de T.E.M. aan de ge meente worden afgeloet. Een aflossingsplan is reeds ontworpen. Aan deze memorie van toelichting is nog de op merking toegevoegd, dat B. en W. op advies van den heer Smit Kleine hebben gemeend de locomobiel als drijfkracht te moeten kiezen. Het plan voor don bouw der centrale verkeert in gevorderd stadium van voor bereiding. De verdere afwerking van het plan wacht cp de fundatieteekening, enz. van de machines. Het ontwerp-bestek van den nettenbouw is ter beoordee- ling in bezit van B. en W., zooclat dit bestek bin nen enkele dagen gereed kan zijn, waarna aanbeste ding van dit werk zal kunnen volgen. De Zaterdag gehouden raadsvergadering heeft nu besloten lo. onder nader omschreven voorwaarden ten behoeve van de electrifïcatie der gemeente Texel aan de N.V. T.E.M. ter leen te verstrekken een bedrag van f300.500, tegen een jaarlijksche rente van 434 2o. bij de benoeming van vier leden van den raad van commissarissen te stemmen op de heeren Smit Kleine, directeur van het P.E.N., van Noordholland, Bruins, directeur van het P.E.N. van Gelderland, wethouder R. P. Keyser en'P. Verberne Jzn.; 3o. den heer P. A. de Rode op tijdelijke aanstelling tot direc teur te benoemen op een salaris van f2400; 5o. do gemeente Texel in de alg. vergadering van aandeel houders te doen vertegenwoordigen door den wet houder K. Vlaming of het raadslid M. W.de Graaf. GEEN ADVOCATEN MEER VOOR NIET-FASCIS- TEN. De correspondent van de Neue Freie Presse te Rome meldt aan zijn blad, dat het algemeen bestuur van de fascistische partij besloten heeft, dat advoca ten, die lid van de partij zijn, niet meer de verde diging op zich mogen nemen van politieke tegenstan ders van het fascisme of zelfs ook maar aan lieden die een proce9 voeren tegen een fascist. Volgens de nieuwe voorschriften voor het inschrij ven van de advocaten, mogen alleen zij, die nationaal - gezind zijn, opgenomen worden, d.w z. dat niet-fi3- cisten geen advocaat meer mogen zijn, zoodat er voor rechtzoekenden, die geen fascist zijn, ook geen ad vocaten ^meer te vinden zullen zijn. De Times meldt nog, dat deze bepaling geldt voor alle zaken van politieken aard. Voor gewone zaken is geen speciaal verbod uitgevaardigd, doch in zaken van een „anti-sociaal karakter" of van „ernstige immoraliteit" waarbij anti-fascisten betrokken zijn, kan de secretaris-generaal van de fascistische partij de aandacht van de fascistische advocaten vestigen op de politieke overtuiging van hun cliënten. (Wat natuurlijk met een verbod om hun bijstand te ver- leenen gelijk staat. Red. N.R.C.) Naar de Times meldt, begroeten de fascistische bla den den nieuwen maatregel met groote geestdrift, DE STRIJD TUSSCHEN KERK EN STAAT IN MEXICO. Uit Mexico City, 22 Aug. De president der repu bliek heeft officieel geconfereerd met hooge katho lieke dignitarissen. Heden heeft hij hen op het kasteel „Chapultepec" ontvangen, waar hij meer dan anderhalf uur met aartsbisschop Ruiz en bisschop Diaz over den toestand heeft gesproken. Er werden geen definitieve resultaten bereikt, doch de onder handelingen zullen worden voortgezet. Volgens een Reuterbericht legde Calles er krachtig den nadruk op, dat de godsdienstoefeningen konden worden hervat, zoodra de Kerk het beginsel had er kend, dat de kerkgebouwen publiek eigendom wa ren Als resultaat van de onderhandelingen tusschên president Calles en de katholieke dignitarissen zou een reglement worden afgekondigd, waarmee de bisschoppen zich inderdaad kunnen vereenigen. Calles verklaarde dat het reglement volgens het welk de priesters zich moeten doen inschrijven, een zuiver administratieve maatregel is. Het is niet de bedoeling "der regeering om zich in religieuse quaesties te mengen. NOODWEER IN MIDDEN PORTUGAL. De „Chicago Tribune" bevat een telegram uit Lis sabon meldend, dat een hevig onweer gepaard met hagelslag, groote schade heeft aangericht in het mid den van Portugal. Duizenden boeren zijn uit hun huizen verjaagd door overstrommingen. De oogst i vernield. VERGIFTIGING. "n Wolfbericht uit Offenbach meldt dat Zondag zich ibij UiU minder dan 30 personen na 'f eten van ijs ver giftigingsverschijnselen hebben voorgedaan. Acht tien personen werden in het ziekenhuis opgenomen; één van hen is overleden. GROOTE DROOGTE IN ZUID-FRANKRIJK. Het Zuiden van Frankrijk heeft hevig te lijden van de buitengewone droogte, die gepaard gaat met een hitte, die soms tot 96 graden Fahrenheit in de scha duw stijgt. Door deze abnormale weersomstandig heden wordt groote schade aangericht, voornamelijk in het,dal van de Rhöne. De omgeving van Montpel- lier, bekend door zijn wijnen en groenten is geheel verschroeid. Als gevolg van de droogte ontstaan tevens vele branden, vooral in de boschachtige streken van Bou- ches-du-Rhöne. Op het oogenblik woedt een reeks ernstige bran den tusschen Marseille en Aix en ten N'oorden van Toulon, in verband waarmede door de autoriteiten buitengewone maatregelen zijn genomen. Op de hoogste punten in deze streken zijn telefoonappara ten en toestellen voor draadlooze telegrafie opge steld, waarbij dag en nacht de wacht wordt gehou den, teneinde bij het geringste teeken van onraad alarm te kunnen slaan en de noodige maatregelen te kunnen doen nemen. EEN PRACTISCHE RECLAME. Een practische reclame is door de Berlijnsche „Morgenpost" bedacht. Het blad heeft een 70 werkloo- zen aangenomen die Maandagochtend vroeg 't Grurue Wald moesten reinigen van alle papieren enz., door het Zondagspubliek achtergelaten. De reiniging zal grondig plaats hebben, zoodat de werkloozen de geheele week werk zullen hebben. Voor het verwijderen van vuil heeft de „Morgen- post" een aantal vrachtauto's met aanhangwagens ter beschikking gesteld. HET SPOORWEGONGELUK BIJ HANNOVER. #Evantueele schuldigen aan het spoorwegongeluk "bij Hannover zijn nog met gevonden. Telkens weer worden verdachten gearresteerd, doch de moesten zftn etr in geslaagd hun alibi te bewijzen. Thans Zijn twee personen gevat, diè geen alibi hebben en die in de buurt van het ongeluk vertoefd hebben. Hot V. D.-bureau geeft jnog de volgende bij zonderheden; Naar van welingelichte zijde worat medegedeeld, is het de Hannoversche politie ge lukt twee belangrijke arrestaties te doen in ver band met den aanslag op den D.-trein Berlijn Keulen. In den omtrek van Leiferde werden twee lieden aangehouden, die er verdacht uitzagen. Reeds bij het eerste verhoor werd do politie in haar vermoedens versterkt, daar de arrestanten vaak tegenstrijdig waren in hun beweringen moer van den aanslag af te weten. Een der gearresteer den werd daarop haar Hsnnover overgebracht, waar hij verder in verhoor Zal worden genomen. De beide gearresteerden zijn te slechter naam en faam bekende individuen, die reeds meerdere malen met de politie in aanraking Zijn geweest. De politie is op het spoor van deze lieden gekomen door aanwijzingen van ontslagen tuchthuis-gevangenen, die meedeelden, dat zij gehoord hadden, dat £wee medegevangenen kort vóór hun ontslag de moge lijkheid van een spoorvvegaanslag bespraken. ZooaTs bekend, Heeft tijdens het ongeluk te Lehrte de wisselwachter KJusmann door zijn te genwoordigheid van geest verhinderd, dat een van Ilannover komende trein op den ontspoorden D- trein zou loopen. KTusmann wist een nog grootere ramp .te Voorkomen, door „toen de trein uit Han nover nog slechts op 2 K.M. van de plek des on- heils verwijderd was, hot signaal', dat reeds op „fahrt" stond weer op ,lialt" to zetten en den trein tegemoet to loopen. De directie der spoorwegen heeft hiervoor haar erkentelijkheid betuigt cn hem een belooning van 1000 Mark toegekend. GROOTE BRAND TE HANNOVER. 'ie Hannover heeft een groote brand in de Con- tinental-fabrieken (vau auto- en rijwielbanden) groote voorraden rubber vernield. DOOR DE AUTO. In het oude stadje Bouvines bij Dinant reed gister avond een auto op het trottoir voor een huis, waar een vrouw was gezeten, die haar kind de borst gaf. Zij werd zwaar gewond. De echtgenoot liep het huis binnen, nam een geweer en vuurde door het raam op een der automobilisten, die op slag dood bleef. EEN ORKAAN. Gisternacht heeft over Berlijn een orkaan gewoed en vrij veel stoffelijke schade veroorzaakt. Talrijke boomen zijn omgewaaid, dakpannen van de dakken ge sling^rd en ruiten verbrijzeld. Op de meren en wa teren zijn verscheidene booten omgeslagen, waarbij menschen zijn verdronken. EEN VREESELIJK DRAMA. l-.en verschrikkelijk drama heeft zich Zaterdag ochtend te Airaines in het departement der Somme uigespeeid. Een dronkaard van 43 jaar, weduwnaar, heeft in een aanval van dronkemanswaanzin zijn drie dochtertjes, van wie het oudste een kind was uit het eerste huwelijk van zijn vrouw, in haar slaap vermoord. I)e kinderen waren veertien, zeven en vijf jaar oud. De schoonvader, die op het gerucht, dat de dronkaard maakte, toesnelde, onderging een zelfde lot; hij werd afgemaakt met hamerslagen. De krankzinnige heeft ten slotte zich zelf in ecu schuur opgehangen. UITBREIDING DER AMERIKAANSCHE LUCHT VLOOT. Admiraal Moffat, chef van de maritieme lucht- vaartafdeeling kondigt aan dat dit jaar ongeveer twaalf millioen dollars gebruikt zullen worden voor het aanwerven van nieuwe marine-vliegtuigen. Hij verwacht dat de marine met 282 vliegtuigen ver meerderd zal worden, t.w. honderd gevechtsvliegtui gen, 47 waarnemings-vliegtuigen, 61 boinbardements- en verkenningsvliegtuigen en 74 opleidingsvliegtui gen. liet nieuwe type zal gekozen worden uit de inzen dingen van 24 concurreerende fabrieken. DE STRIJD IN MEXICO. Uit Mexico City. Twee afgevaardigden werden doodelijk gewond, kolonel Garcia werd gedood en senor Garribo, gouverneur van den staat Tabasco, door een schot in het gelaat getroffen tijdens een vinnig straatgevecht in oen aanzienlijke wijk der stad. Het gevecht was het gevolg van de verbitterde rivaliteit tusschen de politieke partijen in het Con gres. Zeven stedelijke afgevaardigden namen aan de schietpartij deel. De vechtende partijen stonden aan weerskanten van den weg en schoten op elkaar. PLANTENZIEXTENLEER. 214. DE MOZAÏEKZIEKTE OF TOPBONT DER AARD APPELPLANT. Vervolg. Wat de vatbaarheid der verschillende rassen voor de mozaiekziekte betreft, kan worden vermeld, dat rassen, welke daariegen immuun (onvatbaar) zijn, voor zoover de onderzoekingen zich hebben uitge strekt, nog niet zijn aangetroffen. Alle zijn in meer- dero of mindere mate vatbaar. Het optreden van mozaiek vermindert ook het weer standsvermogen tegen de gewone aardappelziekte. De Amerikaansche onderzoeker Johnson meent, dat er een nauw verband bestaat tusschen het optre den van mozaiek en de temperatuur. Een warmte graad van 1418 gr. C. zou de ziekte in de hand w - r <?on van 25 gr. C. zou haar doen verdwijnen. In koude voorjaren en zomers zal men er dus meer last van hebben dan in warme. De middelen, waardoor de mozaiekziekte tot op ze kere hoogte kan worden voorkomen, zijn geheel ge lijk aan die. opgenoemd bij bladrol. Men neme dus geen pootgoed van zieke of verdachte struiken en evenmin van planten, die ïn de nabijheid staan van zieke exemplaren. Men koope zoo noodig te velde goedgekeurd pootgoed aan. Van veel minder he'ang is het Tg. i I AUCUBABONT. waarbij gele vlekjes of vlekken op de bladeren ont staan, eenigszins overeenkomstig met die welke op de heester Aucuba worden aangetroffen. Gewoonlijk lijdt noch de groei, noch de opbrengst met uitzon dering van zeer sterke aantasting. Van KROESZIEK OF KRINKEL spreekt men. wanneer de bladranden, speciaal a-> hladtoppen. tamelijk sterk naar beneden zijn omge bogen. De bladoppervlakte is onregelmatig gegolfd, min of meer bobbelig, en de plant in haar geheel heeft een kroezig voorkomen. Met een zwakkere of sterkere gele verkleuring van alle blaadjes gaat dik wijls een bruin worden en afsterven der onderste bladeren samen. DE STEPPELSTREEPZIEKTE DER AARDAPPEL-' PLANT. Evenals bij bladrol en tppbont' kan men ook hier twee ziekt'evormen onderscheiden, nl. primair en se cundair zieke planten. De primaire aantasting treedt geregeld veel later in de groeiperiode op don de secundaire en kenmerkt zich aanvankelijk door do aanwezigheid van een groot aantal hoekige, donkerbruine tot zwarte stip pels en streepjes op het blad, welke aan beide kan ten zichtbaar zijn. Ook op de stengels en de bladste len ontstaan donkerbruine strepen. Bij jonge blade ren vindt men de stippels gewoonlijk op de bladner ven, bij oudere meer tusschen de nerven, die aan den onderkant bruin gekleurd zijn. Bij laat aangetaste planten blijft: het bij. deze ver schijnselen. De struiken ontwikkelen zich nagenoeg: normaal en: ook de opbrengst laat weinig te wen- schen over, behalve dat de knollen besmet zijn. Wordt Vervolgd. A'dam. K. v. KEULEN. POSTKANTOOR SCHAGEN. Op 31 Aug.. den verjaardag van H.M. de Koningin, zal het kantoor voor het publiek niet later worden opengesteld dan tot 2 uur nam., met uitzondering wat botroft den telegraaf- en telefoondienst voor welken dienst de gewone openstellingsuren op werkdagen gelden. Voor den postchèque- en girodienst, den postwissel uitzondering van het aannemen van stortingen, waar dienst» quitanties en distributie van pasmunt is het kantoor den geheelen dag gesloten, met van spoedbehandeling of spoedbericht wordt ge vraagd van het uitbetalen, van chèques, waarvan dé adviezen zijn voorzien van de aantaekening spoedbe handeling en van telegraphische postwissels. WINKELWEEK 1926. Naar wij vernemen, hebbentioh thans reeds 89 winkeliers opgegeven tot declna-mo aan de Etalago- attractie. Voor bijzonderheden betreffende deze atfcractio verwijzen wij naar het officieel© Feest programma, waarin ten deze een volledige uiteen zetting voorkomt. Als wij in aanmerking nemen, dat elke deelne mende Zaak een waardevolle prijs beschikbaar stelt, dat is dus 89 prijzen, kan veilig worden aangeno men, dat ook dit jaar de Etalago-abtractie weder de volle aandacht van het publiek zal hebben. In afwijking van andere jaren staat dit jaar do at> fractie m direct verband met den verkoop. Dit .jaar is dus koopen in Schagen: prijzen winnen. ONZE MUZIEKTUIN. Het was opnieuw onaangenaam weer Zondagavond: gedurende 't concert van Kunst na Arbeid te Hoorn. Er stond een halve storm en toch nog, deze omstan digheid in aanmerking genomen, een druk bezoek. Die gekomen waren hebben -er bepaald geen spijt van gehad, van Uitstekende kwaliteit als het gebo- dene ditmaal is geweest. Wij kregen een programma dat veel nieuws be vatte, nummers die ip hoofdzaak dit seizoen nog niet waren gespeeld. Én de wijze, waarop dit goed gekozen programma werd uitgevoerd, was alleszins te loven en te prijzen. De heer Boedijn is een dirigent, die zjjn mannetjes onder appel heeft, wiens leiding zich kenmerkt door groote expressiviteit, en warmte. Zijn corps onder vindt daarvan, 't spreekt vanzelf, d'e goede'gevolgen en daardoor is de voordracht der verschillende com posities dan ook vol kleur en schakeering geweest.. En het was vooral deze eigenschap, dit warme spel, dat de» toehoorder sympathiek en dankbaar stemde. Wij zullen het programma niet in zijn geheel re- leveeren, maar toch willen wij. als de best geslaagde nummers noemen: La Bohémiènne, Tancrède, Ballet Mariou, Le Lac Maudit nummer van voor en na de pauze, waarvan de nummers na de pauze het wonnen, beter als toen het klankgehalte en vooral de klankverhouding was. Voor het concert heeft dit Hoörnsche corps nog een musicale wandeling door Schagen gemaakt, die groote belangstelling trok en veel succes had. De kennismaking met Kunst na Arbeid is een hoogst aangename geweest èn wij twijfelen er niet aan of dit is een van de corpsen die voor het vol gend jaar terug mogen komen: „Auf Wiedersehen!" GESLAAGD. De heer G. Veltraai\, vroeger alhier, slaagde voor de acte Fransch Lo. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Hijlco, zoon van Johannes Span en van Rinske Baltjes. Voor Dinsdag 24 Aug. 8.50. HAMBURG (392 M.). Morgenconcert. 10.15. AMSTERDAM- (1950 M.), Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. 11.20. DAVENTRY, Radiokwartet. 12.50. PARIJS (1750 M.), Concert door Lucien 1.20. LONDEN, DAVENTRY. Tijdsein. Orgelconcert.. 3.20. BERN (435 M.), Concert door orkest. 3.50. GLASGOW (422 M. 5SC), Concert. KOPENHAGEN (438 M.). Concert. 4.05. ABERDEEN (495 M. 2BD), Causerie. 436 LEIPZIG (452 M.), Literaire causerie. MANCHESTER (378 M. 2ZIJ), Kwarietmuziek. MjUNSTER (412 M.), Concert. BOURNEMOUTH (386 M.), Theaterorkest. BERN (435 M.), Orkest. ABERDEEN (495 M. 2BD). Orkest. 430. AMSTERDAM (1950 M.), .Tijdsein van het Persbureau vaz Dias. 4.35^ HAMBURG (392 M.), Opera-concert. ST'UTTGART (445 Ml). Concert door orkest. 5.HILVERSUM, Voor-avondcoDcert door het H.D.O.-orkest. 505. PARIJS (1750 Ml SfFR), Concert door solisten. 6.20. LONDEN. DAVENTRY, Lichte muziek. 7.45. HILVERSUM (1050 M.), Koersen en marktbe richten van het Persbureau Vaz Dias te Am sterdam. 8.10. HILVERSUM. Katholieke^ Radio-Omroep. 820. LONDEN. DAVENTRY. Zang. 8.50. KöN IGS WUSTERHAUSEN (1300 M.), Concert van Berlijn. PARIJS (1750 M.), Avondconcert. 9.05. DAVENTRY, zendt het programma van ©ir- mingham uit. Orkestmuziek. 10.—. HILVERSUM (1000 M.), Persberichten, Koer sen, weerbericht, en Theaterprogramma van het 'Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.20. LONDEN. DAVENTRY, Cotocert LKnieren* harpbegoleiding. 10.50. LONDEN, DAVENTRY, Dansmuziek. Voor Woensdag 25 Aug. 8.50. HAlMIBUUG (392 M.), Morgenomroep. 10.15. AMSTERDAM (1950 M.), Tijdsein van het Persbureau Vdz Dias. 11.20. DAVENTRY (1600 M.), Radio-kwartet. 12.50. PARIJS' (1750 M.), Concert door het orkest Gayina. I.20. LONbEN, DAVENTRY, Tijdsein van Green- wich. Orkest uit café. 2.25. HAMBURG (392 M.),'Orkest. 2.50. MADRID (375 M.). Orkest. 3.20. BERN (435 M.), Orkest. 3.50. BERLIJN (505 M.), Orkestmuziek. 4.05. ABERDEEN <495 M. 2BD), Symphonie-concert. BIRMINGHAM (479 M. 5IT), The Station Pia- no-quintet. MANCHESTER (378 M.), Bariton. 4.20. BERN (435 M.), Orkest. BO'URNEIMOUTH (386 M. 6BM), The Wireless 4.30. AMSTERDAM (1950 M.). Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias ,te Amsterdam. 435. HAMBURG (392 M.). Middagconcert. LONDEN, DAVENTRY, Londen New Galery Orches'tra. 5.—. HILVERSUM (1050 M.)f Voo™vondconcert' door het H.D.O.-orkest, 5.05. PARIJS (1750 M.). Solistenconcert. 530. HAMBURG (392 M.), Orkestmuziek. 5.50. DORTMUND (285 M.). Orkestmuziek. ABERDEEN (495 M. 2BD), Trio uit Theater. 630. LONDEN, DAVENTRY, Concert van lichte muziek. 7.45. HILVERSUM (1050 M.), Koersen en markt berichten. van het Persbureau Vaz Dias. LONDEN, DAVENTRY, Pianoconcert. 8.20. LONDEN. DAVENTRY, Concert. 8.35. LONDEN* DAVENTRY, Variété-programma. 8.50. PARIJS (1750 Ml). Avondconcert. KöNIGS\VUSTERHAUSEN (J300 M.). VrooliJ- ke muziek 9.20. LONDEN,DAVENTRY, The Wireless Or- chesthi. 9.35. LEIPZIG (452 M.), Orkest. Dansmuziek. 10.HILVERSUM, Persberichten .koersen en' weer bericht. Theaterprogramma van het Persbu reau Vaz Dias te Amsterdam. 10.35. LONDEN. DAVENTBY Muzikaal spel voor den Omroep. „Rupert of Hounslow"a II.20. DAVENTRY (1000 M.), Daiftmuzlek.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6