Van hier en van daar. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Des Maandags hebben 'g morgens wedstrijden voor de jongen» en meisjes van 1014 jaar plaats en des middags vangen de wedstrijden voor groo teren aan om 2 uur. We mogen hopen, dat het weer dezen keer geen spelbreker mag zijn, want we rekenen beide dagen op oen flinke belangstelling. WIER IN O EN. Bij de goincente-polibie worden inlichtingen ver- zocht omtrent een verloren bruin loeren hoeren por- temonnaie met inhoud en een rijwielbclasting-plaat- je en zijn inlichtingen te bekomen omtrent oen ge vonden zakmes. ZJtJPE. Aan de afd. „Zijpe-Callantsoog" van Het Witje Kruis is oon Rijkssubsidie van x 378 toegekend in de kosten van bestrijding der tuberculose. - ST. MAARTENSBRUG. Ook ten huize van slager Oosterman alhier, is een geval van roodvonk geconstateerd. - OUDKARSPEL. Bij do gister gehouden stemming voor een lid van het bestuur van de Baiine Oudkarspel, is be noemd de heer O. Bulter Jnz. - WIERINGERWAARD. In een dezor dagen gehouden vergadering van de Gymnastiekvcreeniging „Olympia" is op voor stel van 't bestuur om de financiën weer zooveel mogelijk in evenwicht te brengen, besloten: ten lo de contributie van don Bond en de kosten van het 'J urnblad. welke voorheen uit de kas dor vereeni- ging werden bestreden, door de leden persoonlijk te doen betalen: ten 2e oj> 19 September oon 1 urn- demonstratie en Atletiekwedstrijden te houden, met verplichte entrée voor ieder, ten 3e. om bij B. en W. toestemming te vragen tot het houden van een verloting, waarvoor bij eventueel .gunstige beschikking, de medewerking van verscdiillende in gezetenen zal worden gevraagd. In verband mot deze genomen besluiten kan al reeds worden meegedeeld, dat voor do 'abhletiek- wedstrijden door verschillende plaatsgenooten reeds 15 medailles zijn beschikbaar gesteld. TEGEN DE TONGBLAAR. Uit Rotterdam, 25 Aug. Afgekondigd is thans de gewijzigde verordening op de veemarkt. liet volgen de artikel is aan deze verordening toegevoegd: „Een verscherpt markttoezicht op het ter markt aangevoerde vee zal worden toegepast en worden ge handhaafd, zoolang de inspecteur van den veeartse- nijkundigen dienst zulks bij het dreigen, optreden of heerschen eener besmettelijke veeziekte noodig acht." DE BRAND TE. VEENENDAAL. Gistermorgen is naar Vaz Diaz meldt, de reeds door een ander vervangen chef van de firma Albert lieyn, een zekere H., verdacht van brandstichting, gearresteerd. DE A.S. PORTVERLAGING. In verband met de in overweging genomen ver laging van het port der hinnenlandscne briefkaarten, wordt aan degenen, die vóór 1 October a.s. brief kaarten voor het binnenlandsche verkeer koopen, door do posterijen* in.overweging gegeven geen groo- ter voorraad in te slnan dan zij voor gebruik tot ge noemden datum noodig zuilen hebben. DE ZOMERTIJD. De heer Braat heeft den Minister van 'Binnen landsche Zaken en Landbouw de volgondo vragen go- stold: Is het den Minister bekend, dat in do volgende maand de druk van den zomertijd, wegens het kor ten der dagen, weer voor menschen, die 's morgens vroeg naar hun werk moeten gaan, en voor school gaande kinderen zit^i zoer zwaar zal doen gevoelen? Is de minister bereid, om te hunnen gerieve den zomertijd nu nog zeer te verkorten? AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Gistermiddag werd op het spoorwegemplacement te Hoorn de wegnrbeider Oud uit Wester-Blokker, die nog niet al te best bekend schijnt op dit vak, gegre pen door den sneltrein van half twee richting Enk huizen. Hij had de tegenwoordigheid van geest zijn hoofd in het zand te drukken tus9chen de rails, zoodat de locomotief en tender, benevens een wagen over hem heen gingen zonder hem te wonden. Toen de trein stilstond, kroop Oud er onder uit. Hij was niet ernstig gewond aan het hoofd en hand. DIEFSTAL. Te Dordrecht zijn uit een lessenaar, ln een der kan toren van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staande, f (500 gestolen. Sporen van braak waren niet te ont dekken. IN DE SLOOT. Bij een botsing te Munnekszijl (Friesl.) tusschen een wielrijder en een motorrijder, schoot de laatste, een 20-jarig veekoopman van daar, bij den wal neer en kwam op zijn hoofd in een sloot te staan. De wiel rijder, hoewel zelf gewond, trok hem op den wal. De toestand van den koopman is ernstig. - ZUIDSCHARWOUDB. Alhier doet zaoh een geval van roodvonlc voor. - ZUÏDSCHARWOUDE. Voor do Nationale Kolfwedsfcrtfden.' alhier do volgende maand te houden, hebben zich 23 kolf- ölubs aangemeld. - OUDKARSPEL. Geslaagd voor akte Pransch Mej. N. H. Voe van Zon alhier. - SCHGORL. De heer J. Tromp alhier is geslaagd voor de akte Landbouwkunde L.O. GEKNOEI BIJ EEN EXAMEN. Men schrijft aan het Hdbld.: Dezer dagen werd aan een der kweekscholen in ons land het schriftelijk examen afgenomen, waarbij het de aandacht trok, dat een der vrouwelijke candida- ten buitengewoon correct schriftelijk werk inleverde. De examinatoren, leeraren van de candidate, meen den dat zij dat niet zonder hulp of voorlichting kon hebben volbracht, zoodat ze de candidate opnieuw aan een examen onderwierpen, waarbij ze werk van gelijke moeilijkheid kreeg; het resultaat daarvan was bedroevend en leverde het bewijs voor het reeds ge uite vermoeden. Bij onderzoek kwam aan het licht dat de inspecteur van het onderwijs de candidate een vriendendienst bewezen had. Den daarop volgenden dag kon men in de bladen diens ontslagaanvrage le-» zen. DE EISCH TEGEN DE GEMALIN VAN DEN EX- KEIZER. Er word onlangs gemeld, dat juffrouw Muller, een onderwijzeres uit Dresden, een eisch ingediend had tegen prinses Hermine von Schönaich Carolath, de echtgenoote van den gewezen keizer. Over de voor- geschiedenis van dit proces worden thans enkele bij zonderheden gemeld. Prins Ferdinand, de 12-jarige zoon van prinses Hermine, was in 1925 geopereerd door een zenuwarts te Dresden. Daar de prins ook aan een spraakgebrek leed, had de geneesheer zijn moeder den raad gegeven zich tot juffrouw Muller te wenden. Deze slaagde erin den jeugdigen prin9 ln vier maanden tijds van* zijn spraakgebrek geheelte gc- nozen. De onderwijzeres vroeg daarop van prinses Hermine een honorarium van 2400 mark. dat deze te hoog vond. Zij was van meening dat 1250 mark vol doende was. Juffrouw Muller wendde zich nu eerst schriftelijk naar Doorn, maar kreeg een weigerend an'woord. Daarop diende juffrouw Muller haar eisch in. 29 September zal' de rechtbank te Dresden uit spraak doen in deze zaak. Mej. Muller wier financiee- le positie zeer veel te wenschen schijnt over te laten, beroept zich op een brief van den zenuwarts, waar in deze haar den raad geeft, niet een te laag hono rarium te vragen. Voor Vrijdag 27 Augustus. 8.50. HAMBURG (392 M.), Morgenomroep. 10.15. AMSTERDAM (1950 M.j. Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 11.20. DAVENTRY. Radio-kwartet. 12.50. PARIJS (1750 MO» Concert door het orkest van Luoiuti Paris. 1.20. LONDEN. DAVENTRY, Tijdsein. Het Metro- pole Hotel-orkest, 1.35. MUNSTER. 1410 Md? Orkest. 3.20. BERN (435 M.). Orkestmuziek.' 3.50. BERLIJN (505 M.), Middagconcert door het Stations-orkest. 4.05. BOURNEMOUTH (386 M. 6BM),- Middagcon cert. 4.20. ABERDEEN (495 M. 2BD), Nieuwsberichten voor de visschers. BERN <435 M.), Tijdsein, orkest. BOU RNEIMOUTH (386 M.), Tea-music. GLASGOW (422 M. 5SC). The Wireless Quartet. 4.30. AMSTERDAM (1950 M.), Tijdscip van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 4.35. HAMBURG (392 M,). Orkest. 5.05. PARUS (1750 M.). Orkest. 5.30. HILVERSUM, Voor-avondconcert door het ILD.O.-orkest. 6.20. LONDEN. DAVENTRY. Lichte muziek. 7.45. HILVERSUM. Koersen van het Persbureau Vaz Dias. DAVENTRY, Pianoconcert. Brahmc. 8.15. HILVERSUM, Aansluiting met het Kurhaus Scheveningen. ..Der Rosenkavalier". Het Rc- sidentie-orkest. Daarna: Aansluiting met Café Pschorr aan den Coolsingel te. Rotterdam. 8.50. PARIJS (1750 M.). Concert. KöNIGSWUSTERHAUSEN (1300 M.), Concert van Berlijn. Uitzending van de opera ..Hoff- manns Erzühlungen". 10.20. LONDEN. DAVENTRY. Kamermuziek. 11.30. DAVENTRY, Dansmuziek. Italië en het ijzer-kartel. Duitsch-Fransche Duitsche en Fransche industrieelen staan op het punt zich te vareenigen, om door gezamenlijk optre den de concurrentie het hoofd te bieden. Dit Duitsch- Fransche kartel ziet men in Italië met vrees tege moet, omdat Italië hierin een nekslag voor zijn me taalnijverheid ziet. die toch altijd al van regeerings- zljde gesteund moest worden; om nog maar niet te spreken van de internationale positie van Italië die danig zou verzwakken, indien aan de vijandschap tusschen Frankrijk en Duitschland een einde kwam en die de imperialistische plannen van Mussolini in het Middellandsche Zee-bekken voorgoed zou ver ijdelen. Maar zij hadden het kunnen voorkomen. Niet de handelsovereenkomst tusschen de beide landen na tuurlijk. maar de verzwakking van hun eigen posi tie, indien zij maar op de Duitsche stappen, om in het kartel te worden opgenomen, hadden gereageerd. Nu staan zij. aanstonds buiten de deur. terwijl Bol- giö, Polen, Tsjecho-Slowakije. Oostenrijk en mis schien ook Engeland, zich stellig bij de groote trust zullen aansluiton. Misschien dat hot nog niet te laat is voor Italië om zich alsnog uan te sluiten, ofschoon hot zeer wel mogelijk is. dat zij het gunstige oogen- blik voorbij hebben laten gaan. Zij hebben staan slapen, de Italiaansche. indus'riëelen en te veel op megeeringshulp gesteund. Italië is wat over het paard getild. Zij matigen zich op het oogenblik dingen aan die do andere groote mogendheden niet bepaald sympathiek tegenover hen stemmen. Want 'tgeschrltt in .de fascistische pers. dat Italië nooit Oostenrijks aansluiting bij Duitschland zou dulden er\ de fan fares over de noodzakelijkheid eener betere „verdee- ling van den invloed in de Middellandsche Zee, heb ben zoowel in Duitschland als in Frankrijk de stem ming jegens Italië bekild. Daarbij komt dat deze Middellandsche Zee-kwestie, volgens de fascistische bladen, verband houdt met het Spaansch-Italiaan- ac'ne verdrag, terwijl het verdrag zelf daarover zwijgt als het graf. Ook dit verdrag heeft niet weinig tot ontstemming ten opzichte van Italië bijgedragen, omdat alle onderhandelingen daarover tot het laatst toe geheim zijn gehouden, ofschoon men te Rome en te Madrid bij kris en kras zweert dat de geheele overeenkomst openbaar is gemaakt en dat er geen enkeJe geheime bepaling in is opgenomen. De waar heid der diplomatie. De omwenteling in Griekenland. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft Grie kenland zijn achtste revolutie sedert het jaar 1909 gehad, welke aan het éénjarig fascistische regime van de regeering Pangalos een einde maakte. De aanvoerder van de nieuwe revolutie is generaal Kon- dylis. die Pangalos met behulp van leger en vloot, zooals reeds gemeld is, zonder verder bloedvergieten uit het zadel heeft gewipt, en gevangen genomen. Alle openbare gebouwen in Athene zijn in bezit van de opstandelingen, terwijl de garnizoen9 van Salo- niki en Patras zich bij hen hebben aangesloten. De rollen zijn dus weer gekeerd. Konduriotis. die in Januari 1925 door Pangalos van den presidents zetel verjaagd werd. is weer president. Kondylis. we derom minister, belast met de kabinetsvorming ter wijl voormalige vrienden en later scherpe tegenstan ders van Pangalos, gevlucht naar het buitenland, weer opduiken. Och. andere namen, anders niets. En toch beteekenen de namen hier veel. want in de Grieksche politiek, waarin zelfs de pariijen hun na men alleen aan hun groote mannen ontleenen zijn sedert lang reeds de personen alles, de grondbegin selen slechts weinig. Die nieuwe mannen hebben, zooals vanzelf spreekt, den terugkeer van de consti tutie beloofd, maar daar is men zoo% direct niet mee klaar, want niet alleen één eensgezinde partij, maar de geheele volkswil heeft hierin de beslissende stem. Daardoor ontstaat het gevaar voQr een roteerend re volutie-systeem, zooals in Portugal, of een drukkende atmosfeer, tengevolge van een steeds dreigende uit barsting, zooals in Spanje (Italië maakt hierop een uitzondering, daar Mussolini. zich door aanschaffing van een eigen legermacht de noodige voorzorgen heeft gekozen). De Grieksche royalisten hebben in deze omwente ling aanleiding gevonden om op herstel van de mo narchie aan te dringen. Aan den verbannen Griek- schen koning George hebben ze telegrammen gezon den met fiet verzoek terug te keeren. Aangezien het echter nog niet bekend is. of de revolutionnaire be weging een royalistisch karakter draagt, heeft de koning tot dusverre geweigerd, een terugkeer in overweging te nemen. Niet onverstandig, want rus tig is het er nog lang niet en naar uit Sofia gemeld wordt, wordt er op de grens bij Saloniki kanonge bulder gehoord, naar aanleiding waarvan Bulgarije met de grenswachten reeds voorbereidende maatre gelen heeft getroffen om het overschijden der grens door Grieksche vluchtelingen te voorkomen. Dit ka nongebulder zou er op wijzen, dat de revolutionnaire beweging op eenigen tegenstand gestooten is. Wat betreft de samenstelling dg regeering is men nog steeds aan het onderhandelen. Admiraal Kon- doeriotis heeft zich bereid verklaard het president* schap te aanvaarden, onder voorwaarde echter, dat de verkiezingen niet binnen 6 of 8 maanden, maar binnen 14 dagen zullen plaats hebben. De aanhangers van Venizelos zouden willen, dat dezen wederom het presidentschap werd opgedragen, maar daar hij vermoedelijk wel zal weigeren, is er niet veel tegen, dat zijn vriend Kondoeriotis het wordt Aangezien och:er de kabinetsformateur, Kondvlis. een venizelist is eischen de anti-venizelistische republikeinen het minister-presidentschap voor zich op. Kondylis voelt zich echter sterk door den steun van leger en vloot, waaraan hij. indien hij niet mochi slagen, een coali- tieregeering te votmen. de beslissing zou overlaien. Dit zou wellicht een terugkeer tot de dictatuur kun nen beteekenen. Hij hoopte echter, dat de partijlei ders hem zouden bijstaan. De partijleiders eischen daartegenover, dat ieger en vloot zich niet verder met de politiek zuilen inlaten. Nader wordt gemeld, dat de partijleiders het niet eens kunnen worden over de vorming van een coa litiekabinet. Kondylis heeft nu een tijdelijk kabinet gevormd, op de voorwaarden niet later dan Jn Oc tober verkiezingen te houden. De kerkelijke strijd in Mexico. Mei schrijft aan de N.R.Crt: De beslissende oorzaak van dezen strüd dogteekent reeds uit de oorlogsdagen. De roomsche kerk regeer de tot het midden der vorige eeuw zonder mededin ging. Andere genootschappen werden zelfs niet ge duld. Protestanten en Joden mochten geen grondbe zit verwerven. Dienaangaande gesloten contracten golden niei dia de partijen niet katholiek waren Men kan zich herinneren, dat dit mede een oorzaak was, waardoor Mexico Texas en Californië verloren heeft. Reeds in -de dagen van president Juarez en keizer Maximiliuan was de scheiding van kerk en staat een twistappel tusschen democraten en kierikalen. De in 1859 aangenomen wet op de kerkelijke goederen bleef evenwel een doode iet .er tot 1910. De kathoiieke kerk kon zich nagenoeg alles veroorloven. Zoo ontwikkelde zij zich tot ,de grootste landbezit- ster in Mexico. Men neemt.aan. dat 2/3 van het natio nale vermogen in haaf handen was overgegaan. En daarbij genoten de hooge geestelijken niet geringe in- koms.en van staatswege. De aartsbisschop van Mexi co kreeg jaarlijks 123000 pesog. Het was een goed land voor de kerk en hot getal der geestelijkon en monniken groeide dan ook sterk. aan. Üp de 80 zielen kwam 1 geestelijke, d.w.z. dat op ongeveer 13 miliioen inwoners meer dan 150.000 priesters, monniken en nonnen in Mexico gevonden werden. Behalve voor het onderhoud van Uit leger geestelijke personen, zorgde Mexico voor een Pieterspenning van nagenoeg 10 miliioen pesos per jaar. Het spreekt vanzelf, dat de roomeche kerk niet gaarne dit alles prij6 geeft. Maar een der velé revo luties in Mexico, in 1910 begonnen, richtte zich op een. verandering der sociale verhoudingen en door *t uitbreken van den oorlog in 1914 bevrijd van het toe zicht en de inmenging der andere staten, slaagde men in 1917 er in, de scheiding van kerk en staat (in 1859 besloten) door te zetten. De herziene wet heeft de volgende punten van uit gang: lo. Het aantal der geestelijken, die zich in het land hebben gevestigd wordt verminderd; 2o. reli- gieuse orden en bijzondere scholen worden onwettig verklaard (wat ze trouwens officieel reeds waren); 3o. slechts aan Mexicanen staat het vrij priesterlijke functies te verrichten; 4o. buiten de kerkgebouwen is het verboden godsdienstige plechtigheden te doen plaats vinden; 5o. in kerkelijke bekendmakingen mag geen politiek vraagstuk worden behandeld; 6o. de wet, die der regeering de onteigening van de ker kelijke bezittingen veroorlooft, wordt verscherpt; 7o. de priesters moeten een behoorlijke toestemming voor hun ambtsoefening bezitten. Scheen het eerst, alsof de strijd slechts 'tegen de roomsche kerk ontbrand was, later is het duidelijk gebleken, dat de wet algemeen wordt toegepast. Maar natuurlijk treft de toepassing het zwaarst, waar het meest te verliezen is. en is de tegenstand het grootst, waar de middelen dat het best toelaten. Nu kan do roomsche partij met haar vermogen van eenige houderden niillioenën dollars en haar leger van geestelijken zich in dit opzicht wel iets veroor loven. vEn omdat men den strijd wilde, vond men ook een aanleiding. Dat was de uitzetting van den nun tius Carugna. Over deze zaak zijm scherpe artikelen verschenen, en het zal wel moeilijk blijven, om haar naar de juisto waarde te schatten vooral indien men geloof moot hechten aan do berichten, die verkla ren, dat de hoer. Carugna op een valscho pas Mexico binnen, gekomen is. Hij zo.u, wij geven dit bericht uit een Oostenrijksche l>ron," als onderwijzer zijn inge schreven en toen bleek, dat hij bisschop van Porto- rico was en de regeering van dat Ifend hem die val- sche pas verschaft had. den raad gekregen hebben, om Mexico te verlaten, opdat hij niet weg gezonden behoefde te worden. Om dit verzoek kracht bij te zet.en werden hem een paar politie-beambten „ter beschikking gesteld" en dezen droegen zorg, dat aan „het verzoek" voldaan werd. De Mexicaansche regeering staat in de uitvoering van deze wet voor nog grootere moeilijkheden. Men zal zich herinneren, dat er zich eenige jaren geleden oen nationale kerk gevormd heeft, onder leiding van patriarch Joachim, die in verschillende steden de meerderheid der bevolking heeft gekregen. In die ge vallen eischen do leden der vrije kerk de gebouwen voor hun eeredienst op en zij zetten af en toe hun eisch met geweld door, waarbij dan de overheid zich niet onbetuigd laat. Dai het de tegeering van Mexico niet -ie doen is. om de religie te bestrijden blijkt wel. uit het feit. dat ze eenige duizenden Joo(dsche families, een vijf tigduizend Syrifers en tallooze Japanners gelegenheid schenkt volgens hun ritus te leven en bovenal uit de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de pre sident en den patriarch der vrije, nationaal-katholieke kerk. fruit, servies, mand fruit, luxe klokje, electr. melk koker, twee kazen, soep-, saus-, groente- en aardas pellepels. celluloid toilet garnituur, gerookte tonj sjaal, kistje sigaren, tompouche. theeblad, bloemer mand, doos wol, 4 flesschen Port, luxe kleedje, ri, wielband, kistje sigaren stereliseerketel. mand frul kistje sigaren, blik biscuit, luxe*pantoffels, taaipoj radiolamp, fiesch Ranja C.P. en bus thee, dames schort, rijwiellantaarn, luxe doos bonbons, kistje si garen, mand fruit, passerdoos, kistje sigaren, mam fruit wit marmer inktatol met vloeidrukker en brie venstander, vacht, dames vilthoed, muisje rook vleesch. twee flesschen champagne, eau de cologne spuit, kistje sigaren, kistje sigaren, damessjaal. Fleu: de corsage, tafelkleed, portret lijst, overhemd met das werkmandje drie fleschen limonade, klokje, foto-a! hum, dames handwerk, luxe damesschoenen, rijwiel lantaarn, wee kruidkazen. blik Verkade biscuit, paa fantaisiesokken. Voor bijzonderheden betreffende deze attractie ver wijzen wij naar' het Officieel Feestprogramma, waar ln een uitvoerige uiteenzetting voorkomt. DE JLS. FEESTEN. Tusschen de beide Bloemencorso's op 4 Septem ber vermeldt het programma een groo e attractie Thans kunnen wij hiervan iets naders mededeelen Deze attractie zal bestaan uit acrobatische en zee; gedurfde toeren, welke door een tweetal personc worden ui:gevoerd. Vooral de voornaamste dezer bei de ar.isten, de heer Boesnach. doet naar men om verzekerde, buitengewone verrichtingen. Omschrij Vingen als .de vliegende man aan het staaldraad etc. geven wel reed» den indruk van iets buitenge woons. Dit schijnt het dan ook inderdaad te zijn Men verzuime niet di; te gaan zien. GESCHONKEN PRIJZEN VOOR HET CONCOURS J. H. Lutjeharms. verguld bronzen medaille. P. Bontes. zilveren lauwerkrans. Gymnastiekver. „Lycurgus", zilveren lauwertak, POLITIE. Gevonden: een filterssleutel. Inlichtingen te beko men ter gem.-secretarie. ZONDAG, 29 AUG. NED. HLV. GEMEENTE te: Schagen, geen dienst. Callantsoog. voorm. halfelf, Ds. v. Dijk v. Schagen Dirkshorn, voorm. halftien, (o.t.), Ds. de Leeuw. On derwerp: Gewone Menschen. Oudkarspel, geen samenkomst. Si. Maartensbrug, voorm, halfelf. Ds. v. d. Kreeke Laatste toespraak. Barsingerhorn, geen dienst, vac. Oosterland, voorm. halfelf. Ds. Tinholt. Westerland, nam. halldrie Ds. Tinholt. Oude Niedorp. geen dienst. Veenhuizen, voorm. halielf. Ds. Jukema. Warinenhuizen. voorm. halfelf. Ds. Hornatra. Kolhorn, voorm. halfelf, Ds. Groeneveld. Winkel, geen dienst. Heerhugowaard. nam. 3 uur. Ds. Jukema. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn. voorm. 10 uur. Da; v. d- Veen. Nieuwe Niedorp. geen dienst. EVANGELISATIE tfii Schagen, voorm. 10 uur. de heer Posihuma. Nam. 7 uur, de heer Posthuma. Breezand, voorm. .10 uur. de heer Boon. GEREF. GEMEENTE to: Anna Paulowna voorin. 10 uur, Preeklozen. Nam. halfdrie Preeklezen. WINKELWEEK EN MUZIEKFEESTEN. De Burgemeester der gemeente Schagen; Gezien de artikelen 8 en 10b van de politieverorde ning dezer gemeente; verleent vergunning aan de vergunning- en verlofhouders en houders van kermisvermakelijkheden om gedurende de win kelweek, en de muziekfeesten op 28 en 29 Augustus. 4 en 5 September a.s. hunne localiteiten en inrichtin gen eiken dag geopend 'te houden tot des nachts 3 uur. Gedurende bovengenoemd en tijd is het aan ver gunning- en verlofhouders vergund in hunne loca liteiten muziek te laten maken, vertooningen te doen houden en danspartijen te doen plaats hebben. Wijders wordt gewezen op de verordening op het heffen-, van belasting op vermakelijkheden, waarin o.m. is bepaald: Minstens 24 uur> voordat wordt overgegaan tot het -geven of ondernemen van eénige vermakelijk heid (dansjmrtijen, muziekuitvoeringen, enz.) moet daarvan aangifte worden gedaan aan den Controleur der belasting op vermakelijkheden, den heer Jb. de Vries." v Schagen, ,25 Augustus 1926. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISS'EN. WINKELWEEK 1928. Onderstaand melden wij de prijzen die voor de winkelweek-attractie reeds zijn beschikbaar gesteld: Carbidlantaarn, drie flesschen wijn. leesboek, huis houd familieschaal. extra fijn krentengebak. twee flesschen wijn, kistje sigaren, carbidlantaarn. rolla de: reiskoffer, schiderstukje, taschje, étui met lepels, schilderij^ luxe doos bonbons, mand fruit, kistje si garen. japon, heeren overhemd, kistje sigaren, fruit schaal, luxe pantoffels, luxe doos Droste bonbons, geschabloneerd schoorsteenkleed, waschstel, wandel slok, flacon Drups, kistje sigaren, luxe doos bonbons, Hectaliter antrhaciet. tompouche. stukje rookvleesch gerookte ossetong. wringer, drie zonnebrillen, mand EIERVEILING SCHAGEN, 26 Augustus Aangevoerdwaren 180 partijen kipeieren, totaal 42140 stuks en 19 partijen eendeieren, totaal 923 st. De prijs liep van f 6.107—6.50, bruine eieren f 6.8Ü tot 6.90, gemengd f 6.70, jonge kipaieren f 4.90. D© veiling duurt voort. SCHAGEN, 26 Augustus. 6 paarden f 150250, 14 stieren f 70300, 10 gel dekoeien, magere f 160240, 82 idem, vette f 275 tot 420, 29 kalfkoeien f 230350, 1455 schapen, vette f 26—-34, 444 lammeren f 12—18, bokken eu geiten f 310. 8 varkens, mag. f a 25 idem, vette, per Kg. f 0.780.82, 122 biggen f 19—26, 1 konijn f 1.50, 310 kippen f 0.60—2 30 eenden f 0.50 -2.25, haantjes f 0.15—1.50 168 Kg. boter f 1.50—1.90. AMSTERDAM, 25 Augustus. Op de lieden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 291 vette kalveren, lo k\v. 80—90 et., 2e kw. 66—80 ofc., 3e kw. 52 66 et, per Kg. levend gewioht, 44 nuoktore kalveren f9- 16 per stuk. 500 Overz. en Geldersohc Holi. Ie kw. 9596 ot. per Kg., Holi. 2e kw. 9495 ct., per Kg. slaohtgewioht, vette varkens 6f 9094 HOuRN, 25 Augustus. Aangevoerd: 59 Varkens, vette varkens 7580 ct. zouters 6769 ct. Handel vlug. ALKMAAR, 25 Augustus. Appelen f 427, peren f *234, tomaten f3- 11.20, per 100 Kg.. Buoemkool, le so >rt. f 1.0— 16.20; 2o soort f 37, per 100 stuks. Roode kool f 0.50— 2.10, gele kool f 0.501.80, per 100 Kg. Wortelen f 3.9041.30 por 100 bas Augurken t' 1564, «pi nazie f 2.20- 16.50, per 100 Kg. Komkommers f 3 7.30, andijvie f 0.86--2.20, per 100 stuks. Snij Kra nen f 516.40, spercieboonen. enkele f 6.2012.80 dubbele f 1.70-9.80, per 100 Kg. BROElv OP LANGEN DIJK, 25 Augustus. Bloemkool, le soort f 6.1015, 2e soort f 0.90 3.50, per 100 st. Woftehm f 4.504.90 per 100 boa Roode kool, le soort f 0.702, gele kool, le srt f 0.80fc. 60, witte kool. vroege x 0.701.30. gele uien f 4.10-—4.30, gele drielingen Y 4 4.10, gel6 nep f 6.707.30, züvernep f 5.406.70, slaboonen f 56.80, snjjboonen f 59.90, bieten f 1.102.30 aardappelen: Se.iots.he muizen f 4.505 50, school meesters f 2.90, Duo of York f -3—3.10, blauwe 2.90 tot i 4, eigenliexmers f 4, drielingen f 3.8J4-4/, alles per 100 Kg. Aanvoer: 25000 stuks bloemkool 1740 bos worte.en., 4150.) lvg. ro.ide k ol, 14JL Kg ï?ele kool, 36800 lvg. witte kool, 14000 Kg. gele uien, 1700 Kg. zilvernep. 1150 Kg. slaboonen, 33! Kg. snjjboonen, 2000 Kg. bietert- 32000 Kg. aard- WARMENHUIZEN, 25 Augustus. Schotsohe muizen f 4.504.70, drielingen f 3.20 3.80. kriel f 0 90. negentigvoud, enz. f 2.70; bloen kool, 'le soort f 1113.70, 2ë soort t' 0.708.7(1 roode kool f 11.301.60, witte kool f 0.90, gele ne] f 5.205.70, gele drielingen f 3.603.80,^ gele uietf f 3.263.40. zilvernep <f 55.70, zilverdrioiingen 3! tot 40 ct., slaboonen f 5.105.50. Aanvoer: 4900 Kg aardappelen, 2600 Kg. roode kool, 7500 Kg. win kool, 1500 Kg. zilveruien, 18500 Kg. uien, 1501 stuks bloemkool. 70 Kg. slaboonen. NOORDSCHARWOÜDE, 25 Augustus. Schots, he muizen f 4.60—5.40, duken f 38.71 eigenheimers i' 4, bi', eigenheimers f 3.90, bl. aard appelen f 44.40, drielingen f 4.10—4.20, sperrif boenen f 4 -7.40, rammenas f 2.40 —3, zri.lvGru.id) 4050 ct., drielingen f 0.60—1.30. zilvernep f 5.40- 8, uien f 3.10—4.10, drielingen i 3.10- 4, gele nep f 5.406.70, kroten f 1.502. roode kool 0.70- 2.10, witte kool f 1—1.30, gele kool f 1.10—1.70. ptf 100 Kg. Boswortelen f 8.805.10 per 100 bos. Rloeffl kool 7 8-S--14.20, 2e soort f 0.70—1.50, oer 100 st Aanvoer: 39000 Kg. aardappelen, 1500 kg. sporoia boonen, 12(75 Kg. rammenas, 12600 Kg. zilveruien» 39600 Kg. uien, 2500 Kg. kroten, 82600 Kg. roode kool, 18400 kg. witto kool, 11400 kg. gele kool 1050 boe wortelen, 14700 st. bloemkool. 'WINKEL, 25 Augustus. Appelen r 510, peren f 310, pruimen 12—m tomaten f 4—9, uien f 1.502, augurken 6 -24» slaboonen f 2—5, enijboonen f 5—9, per loO pona- Bloemkool f 36, komkommers f 25, fuidjjvw f 1—2,60, per 100.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2