Gemengd Nieuws. Voetbal. Di DB BERUCHTE MUIDERSTRAATWBO. Nabij bet Merwedekanaal zijn, naar „Het Volk" meldt, gistermiddag een autobus van de N.V. Gooi- Express, komende uit de richting Amsterdam en een auto met drie inzittenden met elkaar in botsing ge komen. De bestuurder van den auto werd ernstig gewond. De beide andere inzittenden bekwamen lichte verwondingen door glasscherven. De passa giers van de autobus kwamen allen met den schrik vrij, behalve een dame en een chauffeur, die evefl- eens licht gewond werden door glasscherven. Beide wagens waren dusdanig beschadigd, dat zij hun weg niet konden vervolgen. OP TIJD THUISGEKOMEN. Zaterdagavond, toen de inwonende schoondochter van een bewoner van het perceel op den hoek van den Ouden Rijn en de Hooglandsche Kerk-Koorsteeg te Leiden, tehuis kwam, en de deur opende, kwam plotseling een man te voorschijn, die haar een klap op het hoofd gaf, waardoor zij een oogenblik de kluts kwijt raakte. Van deze gelegenheid maakte de man gebruik om te ontkomen. Het bleek, dat hij daar had - ingebroken. Alle kasten en laden waren opengebroken. De schoondochter schijnt echter te rechter tijd te zijn thuis gekomen, want de inbreker had een aan zienlijk, bedrag aan geld,-dat hij had aangetroffen, gereed gelegd om mede te nemen, alsook verschil lende gouden en zilveren voorwerpen. Door de on verwachte thuiskomst van de schoondochter heeft hij dit alles moeten achterlaten, terwijl ook overi gens niets wordt vermist, ANNA PAULOWNA» Zondagmorgen had op het land van den heer Abr. Langereis in den Veerwëg de laatste competitie wedstrijd' plaats in het islingerbalwerpen tusschen de clubs van „TA.V.E.N.U." te Heerhugowaard en „D.O.K.E.V." alhier Waar de eerste match, voor enkele weken te Heer hugowaard gehouden, gelijk spel had opgeleverd, was er wel eenige spanning over de vraag, wie als kampioen van den Turnkring het gewest op de a.s. te Amsterdam te houden landelijke wedstrijden zou mogen vertegenwoordigen. Daar alle deelnemers aanwezig bleken te zijn, werd reeds voor het vastgestelde aanvangsuur be gonnen en zoo kwam het dat wij; van het eerste ge deelte van den wedstrijd weinig anders kunnen zne- •dedeelen, dan dat de rust met 00 iDging. Na de rust bleek T.A.V.E.N.U. aanvankelijk in de meerderheid1 en werd D.O.K.E.V. al spoedig tot in het doel teruggedrongen Deze wist echter weer wat op te komen en geleidelijk weer terrein te veroverèn. Een ongelukkige worp brengt echter weer aanzien lijk verlies, met als gevolg, dat na een taaie worste ling voor het doel, een worp van T.A.V.E.N.U. „zit" en de stand dus 10 wordt in het voordeel van T.A.V.E.N.U.. Dan schijnt het of de kans is gekeerd, wat D.O.K.E.V. dringt snel vooruit en het heeft al len schijn, of het spel weer gelijk zal worden. Bchtei* de tijd van eindigen nadert en de kans keert op nieuw. want T.A.V.E.N.U. weet. door telkens den bal te vangen, het verloren terrein weer te heroveren, zoo dat bij het eindk van den wedstrijd T.A.V.E.N.U. weer in de gunstigste positie verkeert. T.A.V.E.N.U. heeft hiermede dus het kampioenschap (behaald. Hoewel beide partijen vrijwel tegen elkaar opwe gen, achten wij dezen uitslag toqh wel verdiend, KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. Ter gelegenheid van den verjaardag der Konin gin, zijn o.a. de volgende onderscheidingen ver leend: Bonoemd tot Minister van Staat mr. Th. Heems kerk, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, laatstelijk Minister van Justitie; tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw: mr. D. van Houweninge, president van de Arrondissements rechtbank te Alkmaar; Mr. L. N. Roodenburg te 's-Gravenhage, vroeger -te Schagen, voorzitter v. d. Ned. Centrale Vereeniging tot bestrijding der Tuber culose, Lid v! d. Gezondheidsraad. Bevorderd: tot commandeur in de Orde van don Ned. Leeuw: H. Colijn, oud-Minister v,an Financiën. Benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: jhr. mr. dr. A. Röell, Commissaris der Ko ningin in Noordholland; tot ridder, in de orde van den Ned. Leeuw: dr. D, van Embden, lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, te Amsterdam; Ch. L. van de Bilt, id. Tweede Kamer, te Haarlem; Abr. Staalman, lid der Tweede Kamer te Amsterdam; tot officier in de orde van Oranje Nassau: Henri ter Hall te Rijswijk (Z.-H.); mr. H. G. J. Maas Geeste- ranus, thans te Heiloo, alg. voorzitter van verschil lende commissies tot herstel van de gevolgen van de stormramp te Borculo; Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester van Heemstede; A. C. v. d. Haagen, Of ficier v. d. Marine Stoomvaartdienst der le klasse, vroeger te Schagen; tot ridder in de orde van Oranje Nassau: G. Bos Wz., oud-burgemeester van Oudorp; G. Nobel te Lut- jewinkej, voorzitter van de ver. het Kaascontrole- station Noordholland, secretaris van de Ver. tot Ont wikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier; N. Dekker te Obdam, lid van het dag. be stuur van den R.K. Ned. Boeren- en Tuindersbond; P. Slot A.Pz., te Broek op Langendijk, voorz. van de Langendijker Groentencentrale; K. Eriks te Leeuwar den, Directeur v. d. Friesche Zuivel-Exportvereen.; Eeremedaille in zilver, verbonden a. d. orde van Oranje Nassau: C. v. Eeten, Ass. le klas b. <L post dienst te Den Haag, voorheen te Winkel. BREEZAND. Het sportfeeat, hier Zondag" op het voetbalter rein van B.F.C. gehouden, werd door heel mooi zomerweer begunstigd. Het begon met een optocht van D.O.K.E. V., voorafgegaan door de muzdekver eeniging ,,Ck>ncordia". Vervolgens gaf D.O.K.E.V. in verschillende oefeningen en wedstrijden van haar kracht en vaardigheid blijk, terwijl R.F.C. I tot slot den strijd aanbond tegen Batavier II, waarbij B.F.C. verslagen werd met 6—2. 's Avonds dansen in de tent van Renema en HodL ties en Cabaret in de café'S van Borst en Zon. De uitslag der wedstrijden was als volgt: Jongens tot en met 12 jaar, 60 Meter Hard- Ibopen: le pr. R. Tauber 8.6 sec., 2e pr. W. Muntje- werf 9.(1 sec.; 3e pr. K. Kaan 9.3 sec.; 4e pr. J. Weststrate 9.4 sec. Meisjes tot en met 12 jaar, Hindernisbaan: le pr. D. Smit 10.2; 2e pr. B. Bl'aauboer 10.7; 3e pi. C. Blom. 10.8, 4e prijs S. Schenk 10.9. Jongens van 13 tot. en met 15 jaar, Verspringen: le pr. P. Keijzer 4.35 M.; 2e pr. E. Muntjewerf[ >4.18 Meter. Meisjes van 13 tot en met 14 jaar, 60 Meter ^hardloopenle pr. J. Hollander 9.1 sec.; 2e pr. Koeter 9.3 sec. Gemengde Estafette. Eerste ploeg: Alb. Lange reis, P. Schilderman, mej. Th. v. d. Waal en mei. M. Keizer, 48.8. Tweede ploeg: A. Koster, Jb. Tiel, mej. A. Kossen en mej. A Stammes, 49 200 Meter hardloopen, heeren: le pr. Alb. Koster 24.5; 2e pr. N. -Dekker 25; 3e pr. Alb. Lange reis 26.2. Duitsche driesprong: le pr. A. Koster 11.50; 2e pr. N. Dekker 11.25, Hoogspringen, Dames: Te pr. mej. Th. v. d. Waal 1.40 M.; 2e pr. mej. C. Vader 1.20 M. Slingerbal-werpenle pr. mej. C. Vader 24.82 M: 2e pr. mej. A. Tiel 21.75 M.; 3e pr. mej. Th v. d. Waal 2L06 M. t NIEUWE NIEDORP. Maandag hadden qp het sportterrein alhier athletiek- en cymnastiekwedstnjden. plaats, uitge schreven door de gym nas ti ekvereeniging Hercules Hebe" en de voetbalvereeniging „N. Niedorp." Om 10 uur vingen de wedstrijden voor jongens en meisjes aan: Verspringen jongens tot en met 10 Jaar: le pr. JET. de Vries 2.80 M., 2e pr. J. Visser 2.65 AL, 8e prns G. v. d. Oord 2.60 M. öO Meter Hindernisbaan, jongens tot en met 10 jaar: le pr. G. Floor 12.9 sec., 2e pr. H. de Vries 13 sec., 3e -pr. H. Peereboom 13.2 sec. Blokjesrapen, meisjes tot en met 10 jaar: le pr. Tr. Peereboom, 19.2 sec., 2e pr. Joh. Roo- sloot 19.3 sec.; 3e pr. M. Zwagerman 20.1 sec. Spring-riptloopen 50 "Meter, meisjes tot en -met 10 jaar: le pr. A. Fans 8.3 sec., 2e pr. Tr. Peere boom, 9.4 sec., 3e pr. H. Toornstra 9,5 sec. Hoogspringen jongens van 11 tot 14 jaar: le pr. J. Silver, 2e pr. H. Toepoef, 3o pr. E. Bakkum. Duitsche driesprong jongens van 11 tot 14 jaar: le pr. J. Silver 7.96 M., 2e pr. H. Toepoel 7.02 M, 3e pr. N. N.7M. i Hardloopen 60 Meter, meisjes "van 10 tot 14 jaar: le pr. J. Fijnheer 8.4 sec., 2e pr. M. Floor 8.5 seo, 3e pr. J. Steen, 9.2 sec., 4e pr. Tr. Jes 9,2 sec. Hindernisbaan, 60 Meter, voor grooteren: le prijs J. Fjjnheer 11.1 sec., 2e pr. M. Floor 11.2 seo., 3o pr. G. Dekker 13 sec. Hindernisbaan .60 Meter, voor kleineren: le pr. Tr. Jes 12 seo., 2e pr. G. Bakker 12.2 seo., 3e pr. 'G. Kadj 12.9 sec. 1 Des namiddags om 2 uur begonnen de wedstrij den voor dames en heeren, ouder dan 14 jaar: Duitsche driesprong, heeren: le pr. H. Peere boom 11.74 M-, 2e pr. K. Kajj 10.31 M. Baldribbalen, dames: le pr. A. de Jong 1 m. 33.3 seo., 2e pr. L. Rutter 1 m. 42 sec. Hoqgverspringen heerenle pr. H. Peereboom 4.20 M.P 2q pr. P, Houtkoopor 8.90 M. Polshoogspringen: le pr. H. Peereboom, 8 M. Kogelstoot-en: le pr. J. Peereboom 10.40 M., 2e pr. Jb. Blokker 9.40 M. Tong, dames: le pr. L. Butter 8.51 M., 2e pr." A. Keezer 8.48 M., "3e pr. R. Zeeman 8.11 Mèter. Hindernisbaan voor oudere geoefende en onge-, oefende dames, welk nummer bij 't publiek de lachspieren nogal in beweging bracht: le pr. M. RuigKoster; 2e pr. S. FaunFloor. Estafette dames, 4 maal 80 Meter, tegen heeren 4 maai" 100 jüj^ter, welke door de dames werd gewonnen. DIRKSHORN. Tot Dijkgraaf van het Ambacht van Westfries land, genaamd Geestmerambacht, vacature de heer Kroon, is benoemd de heer J. Burger, burgemees ter van Harenkarspel en Warmenhuizen. WINKEL. In afwijking van de arbeidswet is aan den. smid W. Halbertsma vergunning verleend tot en met 31 October 1926, de mannelijke arbeiders hoven 16 jaar 10 uur per dag en 55 uur per week arbeid te laten verrichten. PETTEN. In deze gemeente is opgericht een comité voor in zameling van gelden voor de oprichting van een gedenkteeken voor Juliana van Stolberg, welk comité bestaat uit: den heer H. S. Eriks. burgemeester, voor zitter, den heer J. J. de Rapper, secretaris en den heer K. Jansma, penningmeester. Enkele dames zul len bereids de inzameling houden. WIERINGERWAAR O- Politie. Vermist een varken. Inlichtingen te be komen ten Gemeentehuizé. VERLAGING POSTTARIEVEN. Onlangs hebben wij al eens een en ander mede gedeeld over met 1 October a.s. ingaande verlagingen van het posttarief. Volledigheidshalve laten wij hier onder de verschillende wijzigingen volgen: Het port voor briefkaarten wordt gebracht van 7/4 op 5 cent. Het recht voor expresse-bestelling van brie- i ven wordt verminderd van 30 tot 20 cent en voor postpakketten van 40 tot 30 cent. Het tarief voor postpakketten wordt als volgt: tot eeil gewicht van 1 K.G. 30 cent (thans 40 cent); voor een gewicht van 1 tot 3 K.G. 40 cent (thans 50 cent) en voor een gewicht van 3 tot 5 K.G. 50 cent (thans 60 cent). Naar wij vernemen wordt met Indië nog onderhan- deld over de wijziging van enkele tarieven (land- mailbrieven en -briefkaarten), doch daaromtrent is nog geen beslissing gevallen. Het bedrag, dat door de bovengenoemde verlagin-1 gen door de Posterijen zal worden gederfd, wordt op ruim 3 millioen gulden per jaar geschat. Van verlaging van het tarief voor binnenlandsche brieven schijnt vooreerst niets te zullen komen. Het ligt in de bedoeling, om dit tarief van 10 op 7)4 cent te brengen, doch de Regèering wenscht het bedrag, dat de verlaging van het binnenlandsch briefport met zich zou brengen, niet te missen, hoewel de in te dienen begrooting voor 1927 van het Staatsbedrijf van de posterijen, telegrafie en telefonie, indien wij wel zijn ingelicht, met een overschot van ruim 4 millioen gulden sluit. Tel. EEN DROEVIG ONGELUK BIJ LOOSDRECHT. Maandagmorgen omstreeks 11 uur werd te Loos- drecht een roeiboot verhuurd aan een jongen man en een jong meisje van circa 20-jarigen leeftijd. Zij voe ren daarmee i nde plassen rond, doch reeds een half uur later vond een jongetje, dat daar ook wat aan het varen was, de boot half vol water op het wa ter drijven. Motorbootjes en zeilbooten, die in vrij gro_pten getale aanwezig waren, beijverden zich aan stonds met zoeken, en reeds te 12 uur had men de beide lijken opgehaald.' Langdurige pogingen, om door middel van kunstmatige ademhaling de dren kelingen bij te brengen, mochten niet baten. Later is nog geruimen tijd gedregd naar de jas van den jongen man, omdat men vermoedde, dat daar zijn identiteitspapieren in zouden zitten. De jas werd echter niet gevonden. Te ruim vier uur was men er nog niet in geslaagd, de beide slachtoffers, die per fiets gekomen waren, te identificeeren. BIJNA WAARDELOOS FRUIT. Appelen zijn er dit jaar in Maas en Waal wei nig. De perenoogst is overvloedig, maar de prijs is ook hier zoo laag, dat de fruithandelaren het pluk- loon er niet eens uit kunnen halen". Fijne peersoor ten, welke vorig jaar fl.per K.G. deden, doen nu slechts 1015 ct. per K.G. Tweede soort peren komt „onverkoopbaar" van de veiling terug. DOOR EEN VALLENDE RAIL GEDOOD. Do 36-jarige havenarbeider J. C. Verhulst, te Rot terdam, heeft op eèn terrein aan de St. Jobshaven al daar, een rail, welke uit een strop schoot, op het lichaani gekregen. Met ernstige verwondingen is Ver hulst naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd* waar hij kort na aankomst overleed. DE FRAUDES TE VLAARDINGEN. Betreffende de arrestatie van den postdirecteur te Vlaardingen kunnen wij nog melden, dat het tekort in kas een f 4000 bedraagt. De verdachte is naar Rotterdam gebmcht om voor den officier van justitie te worden geleid. NIEUWE NIEDORP. Maandagavond werd in de Prins Maurits opge voerd. door de Rederijkerskamer „Cicero" alhier „Fijne Beschuiten, blijspel in 5 bedrijven door Jus- tus van Maurik. De zaal was flink Bezet, het pu bliek heeft w door zijn applaus laten hooren, dat t stuk wol in den smaak nel, het was dan ook een echt kermissfcuk, dat goed gespeeld wérd, Tot slot Seztellig .bal, wat de aanwezigen nog langen tijd ij een iiield. TWEE MEISJES ONTVOERD. Zondagmiddag meldden zich in het gesticht „De Voorzienigheid" te Noordwijkerhout eenige familie leden aan tot het brengen van een bezoek aan twee meisjes. Zij werden met de kinderen alleen gelaten in de spreekkamer en de zuster deed, zooal9 gewoon lijk, de deur op slot. Toen het spreekuur voorbij was, wilde de zuster de bezoekers waarschuwen, doch tot haar echrik waren meisjes en „familieleden" verdwenen. Zij waren door een der openslaande ra men naar buiten geklommen. De politie werd ge waarschuwd en onmiddellijk stelde zij. een onder zoek in. NIEUWE NIEDORP. De uitvoering in de zaal van den heer C. Gröot, waar Maandagavond zou optreden het cabaretge zelschap van don heer Alb. 'Roelens uit Helder, is wegens gebrek aan belangstelling niet doorgegaan ONDER EEN AUTOMOBIEL. Op den weg tusschen Horst en Blerick had Zon dagmiddag te circa uur een ongeluk plaats. De luxe auto, bestuurd" door iemand uit 's-Gravenhage, kwam langzaam rijdende en signalen gevend uit de richting Horst. Een wielrijder uit Tegelen, die aan de linkerzijde van den weg reed, stak vlak voor de auto plotseling naar rechts over. De bestuurder van de auto kon niet meer voldoende remmen. De wiel rijder werd omver geworpen en de auto trof hem aan het hoofd. Bewusteloos en met een schedelfractuur werd hij naar het hospitaal „St. Joseph" te Venlo overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. SCHEEPSRAMP OP DE NEWA. Londen, 30 Aug. Gisteravond heeft te Leningrad een ernstige scheepsramp plaats gehad, waarbij on geveer honderd menschenlevens verloren zijn ge gaan. Het passagiersschip „Boerewestnik" stiet bij zijn vertrek naar Kronstadt tengevolge van den dik ken mist op een pier en zonk binnen 15 minuten. Negentien lijken zijn tot dusver opgepikt. ONGELUK BIJ EEN OVERWEG. Londen. 30 Aug. Op een overweg te Naworth bij Carlisle had een botsing plaats tusschen een snel trein en een autocar. Er werden 8 personen gedood onder wie de overwegwachter, die de afsluitboomen had geopend om de autocar te doen passeeren. ERNSTIG ONGELUK OP DE ELBEL Berlijn. 30 Augustus. Uit Tangermünde wordt gemeld, dat op de Elbe een boot met negen inzitten den is omgéslagen. waarvan er vier om hel leven kwamen. Het ongeluk zou te wijten zijn aan het licht zinnig schommelen' van de jongelui, die in de boot zaten. HET GESCHIL IN DE ENGELSCHE MIJNIN DUSTRIE. De draadlooze telegrammen melden nader, dat do mijnwerkers van Nottingharashire een resolutie heb ben aangenomen, behelzende dat indien deze week nie's geschiedt tot een nationale regeling van het con flict in de mijnindustrie, hun vertegenwoordiger in het executief comité de Mijnwerkersfedera'ie verlof moet' vragen om ondierhandelingen tot een plaatselij ke regeling te .mogen voortzetten. DE CHOLERA IN SJANGHAL Volgens officieele mededeelingon, bericht de „Ma- tin", komen er thans per dag meer dan duizend ge vallen van cholera onder de Chineesche bevolking van Sjanghai voor. MOND- EN KLAUWZEER IN ENGELAND. Uit een mededeeling in de „Lancet", blijkt dat de autoriteiten in Engeland het mond- en klauwzeer niet alleen bestrijden door den invoer van Neder- Tandsch vleesch te verbieden. Een boor te Crowe 'werd tot 15 pond sterling boeto veroordeeld, om- «iat hij Zakken, waarin vreemd, vl'eescih. verpakt was geweest, in contaiot had g-obraohti met ziju voe-' wtapel, zonder deze zakken eerst uit te koken. Op de hoeve van den veroordeelde was mond- on klauw zeer uitgebroken en de inspecteur van hot departe ment van Landbouw ontdekte bij zyn bezoek aan de boerderij' dat de boer ook een kruidenierszaak had te Crewe en grooto \hoeveelheden ham ge kocht had in Denemarken, Polen en Nederland. De klakken, waarin de ham was verpakt, waren op een open veld bij de boerderij neergelegd, waar ook tle varkens van den boer kwamen. Verder had hij jZijn varkens ook geïmporteerde ham te eten gege- Eeven. Er werd nu geconcludeerd, dat de zakken et- mond- en klauwzeer hadden overgebracht, eerst op de varkens, daarna op de koeien. Op twee boerderijen' m de omgeving brak kort laarna mond- en "klauwzeer uit; aan een van de buren had de eerste boer tuig geleend 119 'koeien worden op do drie boerderijen afgeslacht. De boer en Zijn vrouw kregen ook nog een pond boete, omdat ze een pubüeken weg hadden bereden, 'die gesloten was .uit hoofde van de ziekte. Do nieuwe wet in Engeland geeft den autoriteiten wel ongewone macht; de toegang tot een véld of plaats in een besmette omgeving kan warden verboden, ondanks 't recht van de mensohen om er te komen. VOETBAL De medaille-wedstrijd te Schagen /tusschen Spar- ta 2 en Excelsior te Anna Paulowna, eindigde met den uitslag 2—0, in bot voordeel' van Sparta. NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag hadden alhier seriewedstrijden plaats, uitgeschreven door de voetbalclub Nieuwe Niedorp. Eerst speelden Sparta (Schagen) tegen Nieuwe Niedorp I, welke wedstrijd \yerd gewonnen door Nieuwe Niedorp met 3—2. T(oen kregen wij in 't veld Hollandia-combinatie (Hoorn) tegen J.V.C. (Julianadorp), welke wedstrijd na een kwartier verlenging bleef staan op 1—1, waarvan na loting Hollandia winnaar werd. De verliezende partijen speelden daarna, waarvan Sparta ver in de minderheid was, en J.V.C. won met 4—1. (Sparta speelde nu met 10 man.) De winnende clubs Hollandia en Nieuwe Niedorp gaven beter spel, doch de Niedorpers wisten do baas te blijven en te winnen met 31. De beide scheidsrechters Kok en Duinker volde den heel goed. De belangstelling was niet groot. Na afloop werden in café ..Prins Maurits" de prij zen uitgereikt door den voorzitter, den heer Bree- baart, die in welgekozen woorden de medailles als \olgt uitreikte: le prijs zilveren medaille (groot) Nieuwe Niedorp I, 2c prijs zilveren medaille (klein) Hollandia, Hoorn, 3e prijs verguld bronzen medaille, J.V.C., Julianadorp. ANNA PAULOWNA. Zondag 5 Sept. zal op het sportterrein te Kleine- sluis weer een groote voetbalwedstrijd plaats hebben. Ditmaal tusschen H.R.C. van Helder en Hollandia van Hoorn. Hollandia speelt in de 2e klasse B van den Nederlandschen Voetbalbond en eindigde op de 2e plaats van de ranglijst. H.R.C. (officieel genaamd Heldersche Racing Club), speelt in de 3e klasse van den Ned. Voetbalbond en eindigde de laatste maal als 2e achter haar plaatsge noot „Helder". Waar het publiek met den vorigen grooten wed strijd een prachtpartij voetbal heeft aanschouwd, zal zonder twijfel ook ditmaal de belangstelling gToot zijn. WIERINGEN. Zondag jl. speelde Succes II tegen S.V.S. III van Helder, Omu even voor halfdrie blaast scheidsrechter Nleuwbuurt de elftallen i:i het veld en verschijnt-, heiden met 10 man. De S.V.S.-aanvoerder wint de] toss en verkiest eerst tegen wind te spelen. Van belt" zijden wordt goed gespeeld. Van den Succeska: wordt te weinig ingeloopen, daar de invallende S.V. keeper enkele malen onzeker wegwerkt. Als de Succ linksbuiten doorgeeft aan den midveor maakt de: geen fout en geeft zijn club de leiding, 1—0. L, Spartanen pakken ook flink aan, doch de Succesvei dediging werkt echter goed weg Het S.V.S.-dci i wordt, dan ook .enkele malen heftig bestookt, doe hier blijft succes uit. Dan weet S.V.S. gelijk te m: ken en gaat de rust in met gelijken stand. 1—1. i Na de thee heeft S.V.S. het wind voordeel en is da ook het meest in den aanvai. Het duurt dan ook ni. lang of zij maken 21. De Successers hebben enkel malen werkelijk pech als de rechtsbinnen rakeling naast ischiet. Intusschen maakt S.V.S. 3—1. Succ» werkt' hard om den achterstand in te halen, doe het wil niet gelukken. Even voor het einde maal S.V.S. 41 en hoeft S.-V.S. verdiend gewonnen. ho< wel geflatteerd. De wedstrijd had 'li zeer prettig ve loop. Scheidsrechter Nieuvvbuurt leidde goed en Was vrij wat belangstellend publiek aanwezig. Dit dag tont! 8.50. 10.15. 11.20 12.-. 1.20. 1.35. 3.20. 3.50. 3.55. 4.05. 4.20. 4.30. 4.35. 4.50. 5.—. 5.05. 520. 6.20. 7.45. 8.10. 8.20. 8.50. 10.—. 1050. Voor Dinsdag! 31 Augustus. HAMBURG (392 M.), Morgenomroep. AMSTERDAM (1950 MO, Tijdsein van Persbureau Vaz Dias te Amsterdam, DAVKNTRY. Radio-kwartet. HILVERSUM (1050 M.), Uitzending van bespeling van het' Carillon van het Kon. P leis op den 'Dam te Amsterdam, ter geiege beid van den verjaardag van II. M. de E ningin. te geven door den heer J. Vincent. LONDEN. DiAVENTRY, Orgelconcert. BERN (435 M.), Gramophoonmuziek. MUNSTER (412 M.fc Concert. BERN (435 M.), Orkest. BERLIJN i505 M.), Namiddagconcert. GLASGOW (422 M. 5SC). Dansmuziek. ABERDEEN -(495 M. 2BD). Causerie. MUNSTER (412 M.), Middagconcert. ABERDEEN (495 M. 2BD), The Station che3tra. BERN (435 M.), Orkest. BOURNEMOUTH (386 .NL 6BM), Theaterorke AMSTERDAM (1950 M.), Tijdsein van 1 Persbureau Vaz Dias. WEENEN (530 M.), Orkestmuziek. Stuttgart (450 M.), Middagconcert door het SI tions-orkest, populaire muziek. NEWCASTLE (400 M. 5NO). Café-orkest MANCHESTER (378 M.), Concert. HAMBURG (392 M.). Populaire muziek. BERLIJN (505 M.). Litteratuur. DORTMUND (2S5 M.), Concert. FRANKFURT (470 M.), Concert door orkest LEIPZIG (450 M.), Middagconcert door ork< MUNSTER (412 M.), Operamuziek van Delib en Bizét.# HILVERSUM, Feestprogramma van H.'D.O.-orkest. PARIJS (1750 M.), Concert door orkest medewerking van de solisten van Radio-Par HAMBURG <392 M.). Concert DAVENTRY, Lichte muziek. HILVERSUM. Koersen on marktbericht! van het Persbureau Vaz Dias te Arasterdai HILVERSUM, Katholieke Radio-omroep. LONDEN. DAVENTRY, Kamermuziek-cona Klassieke muziek, o.a. Kwartet op. No. 18 F (Beethoven). Kwartet Op. No. 96, in F v Dvorak. ABERDEEN (492 M.) Orkest met solisten. Stuttgart (470 M.), Muziek 'van Puccini PRAAG (370 M.), Dau«mui»iok. NEWCASTLE. (403 M:), Concert door orkes KöNIGSAVUSTliRHAUSEN (1360 M.). Conci van Berlijn. PARIJS (1750 M.), Avondconcert. 'HILVERSUM, Persberichten, weerberid koersen en theaterprogramma van het Pet reau Vaz Dias te Amsterdam. LONDEN. DAVENTRY. Dansmuziek. PLANTENZIEKTEN LEER. 215y DE STIPPELSTRE EP ZIEKTE DER AARDAPPE1 PLANT. Vervolg. Struiken, die echter al vroeg besmet zijn. vertooi na de genoemde verschijnselen spoedig een ani beeld. De bladeren in het midden der plant verv ken en sterven kort daarna geheel af. De stippel- streepvorming zet zich intusschen naar boven voort, gevolgd door welken en afsterven. Daarna men de lager geplaatste bladeren aan de beurt, onder soortgelijke verschijnselen dood gaan. Bij wa weer is het in korten tijd met denganschen str gedaan. Aan de knollen kan men de volgende yerschiji len waarnemen: a. Bij1 het oogsten lijken zij volkomen gezo maar tijdens de bewaring ontwikkolen zich rond! de oogen en nabij1 het stengeleinde bruine vlekken blaren. De bruinkleuring tast ook het buitenste der oogen aan, waardoor deze dood lijken. (oog< ziekte). Dergelijke knollen komen niet op en blijv geruimen tijd onveranderd in den bodem aanwez b. A.1 bij het oogsten is de ziekte der knoll merkbaar doorde aanwezigheid van bruine blai en vlekken, als zoo oven omschreven. Tijdens bewaring drogen de 'blarenin en or blijft een donk bruine vlek achter. c. Besmetting van jonge krachtig groeiende ku len, veroorzaakt niet alleen blaarvorming en bru kleuring, maar levens een splijting der kurklaag schors in Verschillende richting. Uitpoten van knollen van primaire zieke^ plant geeft een secundair ziek gewas. Gewoonlijk zoodra aardappels boven den grond komen, kan men ziekteverschijnselen al opmerken, die 'hierin staan, dat de blaadjes klein blijven, de bladste kort, zoodat een dwergachtige stuik ontstaat. Bru vlekjes en stippeltjes zijn in minder aantal aanvve: dan bij primair ziekte planten; de nerven zijp e voudige ter nagenoeg geheel bruin gekleurd. De vorming. 'uar.r ui bruine strepen op de stengels wordt vaak gevö door een totale bruinkleuring en ondiepe spleetv 1-uut ming. Nu begint het welken en afsterven van on af, waarbij de bladeren aan den stengel blijven k gen. Doordat de bladstelen en de stengels zeer, zijn, breken zij gemakkelijk af. De opbrengst is natuurlijk miniem, daar de d der struikenintreedt voor zij halfwas zijn. Worden ernog knollen geoogst dan zijn zij bec met blaren en spleten en hebben een ruwe opj •'enigo 7. Kang to hom- tar do keuz« vlakte. De ziekte wordt met het pootgoed overgebra .Besmetting uit' den grond hoeft naar alle waarsch lijkheid niet plaats en evenmin besmetten de plaui nis je w elkaar tijdens den groei. Als vatbare rassen verfl wol acht den we: Schotsche muis of Eersteling, Koksia goedhart Ninetyfold, Duke of York enz. dame op De kwaal is nog niet geconstateerd hij Roode St Een Eigenheimer, Bravo, Zeeuwsche blauwen en bonte: Lng naai binn ,.Xi» WOOi Z< opva Kint men W gen Ze z pns, zaan staai SI cn J ,.'t I SJiai vast* ven. 1580. als 1 stuk. het Li We göscl ving krant deze er n- klein De ondei ondei bodoe vingo nood Ho gevoe Daar boriel gaan, on rii beken keljjk Dai was. Engel licht, vlakte men c doolin door i Do A woond» in een hoid v» dieping leer 01 woning tb r ha het. feii die don v - silok; gemak! De e.: scherpe imichii set [hooge, u va komen Edith ochi j orden. Tussc (staan. I van nau aeomi'' bijna in niet iicv: b-ndo oj: leng de VOORBEHOEDMIDDELEN. I. Verwijderen \w alle zieke en verdachte pit t'en tijdens den groei. II. Nauwkeurig onderzoeken der ptfcers cn opi men van alle oogzieke en verdachte koollen. Amsterdam. K. v. Keulen uitzockei worden leordol J makkelij von. „Ik het onze oms

Schager Courant | 1926 | | pagina 6