Gemengd Nieuws. CALLANTSOOG. Dinsdagavond was het nog al druk in ons dorpje vooral de jeugd was sterk vertegenwoordigd. Ook velo ouders waren hier gekomen om het aan gekondigde vuurwerk te zien, zooiets valt hier nooit voor. De heer J. Visser uit den Helder had nl. het plan opgevat om ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin een vuurwerkje af te steken, wat door hem zelf was gemaakt. Begunstigd door het mooie weer, had de heer Visser dan ook veel succes; de verschillende stukjes die werd afge stoken, waren dan ook heel mooi. Dat het publiek genoot bewees wel het herhaaldelijk applaus. Het werd door den heer Visser geheel belangloos gege ven, een woord van dank aan hem is dan ook zeer zeker wel op zijn plaats, CALLANTSOOG. Voor rekening van den heer A. Kootf zal aan den Nieuwen Duinweg een burgerwoonhuis worden go- ho uwd. .Hot is opgedragQn aan de hoeren P. Vos en H, Doorn. BREEZAND. Het mooie weer op Koninginnedag had héél wat inenschen verlokt om naar de kinderwedstrijdon te gaan kijkon, dio 'smiddags op het vootbalterrein wer-, den gehouden. De commissie had dus wel voldoening van haar werk. De uitslag der verschillende wedstrijd den laton wij hier volgen. x Jongens van 6-jaar, zakloopon: le prsij Corneüs v. d. Klooster; 2e prijs Bertua de Bree; Se prijs Klaas vtn Dijke, Meisjes van 6 jaar, vlag in stoof steken: le prijs Jansjo v, d. Berg. 2e prijs Nellie van der oGes. Jongens van 7—8 jaar, zakloopen: le prijs Piet Koster; 2e prijs Albert van Duin; Se prijs Joh. van der Goes; 4o prijs 'Pieter Kranenburg. Meisjes van 7—8 jaar, vlaggetjes in een stoof zet ten: le prijs Annie Koster; 2e prijs Marie Kouse band; Se prijs Pietje Walraven; 4e prijs Alle Zwaag. Jongens van 9—10 jaar, hardloopen: le prijs Piet Smiers; 2e prijs Rens Spigt; 3e prijs Peter van IJzen- doorn. Meisjes van 9—10 jaar, touwspiïngen: le prijs So- pliie Broers; 2e prijs Maartje Hoogschager; 3e prijs Grada Blauwboer. Jongens van U—12 jaar, tonkruien: le prijs Lou- rens Carlebur; 2e prijs Piet de Jong; Se prijs Gerrit v. Nuland; 4e prijs Cor Smiers. Meisjes van 11—12 jaar, hardloopen: lo prijs Trijn tje v. d. Linden, 2e prijs Grada Koster; Se prijs Jaantje van der Pannen. De deelname was opengesteld voor de leerlingen van alle scholen en er was een ruim gebruik van gemaakt, zoodat de wedstrijden heel wat ;ijd in be slag namen. Burgemeester begreep zekér, dat de kin deren wel dorst zouden hebben, met die warmte en tracteerde allen op ranja, terwijl ook de commissie, gelijk ieder jaar, voor een welkome versnapering had gezorgd. 'a Avonds gaf de muziekvereeniging „Concordia" een openlucht concert in de muziektent, afgewisseld door een viertal zangnummers van de zangvereeni- ging „Vriendschap". Om half tien begon op het voet balterrein hot vuurwerk en bij het licht daarvan was pas duidelijk te zien, hoeveel honderden menschcn het prachtige zomeravondweer hier bijeen had ge bracht. In de tent van Bonemaon Holties trotseerden de danslustigen de warmte, evenals in 't cafó van Zon, Voorts cabaret in 't cafó van Borst. BURGERBRUG. Do oudste leerlingen der openbare school alhier hebbon, 20 in gotal, de vorige week per auto een uitstapje gemaakt naar IJmuidon. 't Was mooi weer, wat 't gonot van don tocht verhoogde. To IJmuiden aangekomen, werd een bezoek gebracht aan „de Noordpool", een der ijsfabrieken aldaar, waar per dag 300.000 Kg. ijs gemaakt wordt en waar in koel cellen visch, vleesch, eieren en vruchten in bevroren toestand bewaard worden. Dit alles wekte zeer de belangstelling der jeugdige bezoekers. Verder werd oen tocht gemaakt naar het strand on werden de pie- ron bezichtigd; per boot ging het vandaar naar de groote zeesluizen en de vischhal. Terug werd den tocht gemaakt langs de bloeionde gladiolusveldon onder Beverwijk en Heemskerk en werd" elke leer ling eon bouquet van die bloemen aangeboden. Toen naar den speeltuin van Bruin te Bergen, waar de leerlingen werden onthaald op een eenvoudig mid dagmaal. Zeer voldaan kwam men ongeveer 8 uur weer in zijn woonplaats terug. Dinsdag 31 Augustus was het feest voor de 62 Jon gere leerlingen. Met 12 auto's ging het naar Bergen on Bergen aan Zee, waar men zich met het prachtige weer uitstekend vermaakte. Terug nog eenigon tijd te Schoorl vertoefd; waarna de tocht huiswaerts aan ving en waar men ongeveer 7 uur weer aankwam. VALKKOOG. Onze 3-daagscho kermis is weer voorbij. Moedor natuur heeft ons dit jaar rijk begunstigd, prachtig mooi zomerweer als 't was. Toch was het stil alom- me.. waaraan de toestand van den tuinbouw wel niet vreemd zal zijn. Als attractie trad Maandagavond In cafó „de Valk" de heer J. Wit van Valkkoog, op als karakter- komiek. Een woord van lof is wel verdiend, daar het 10-tal nummers door hem voorgedragen het publiek! goed voldeden. In cafó „de Driehoek" werd er een concert door de Symphonio van St. Maarten gegeven afgewisseld door cabaret en eon Artistenrevue. De muziek was keurig en voldeed bijzonder, het cabaret door den C. Schrijver uit St. Maarten, voldeed eveneens en de re vue, nóé maar. De hoofdpersoon, S. Schut, uit St. Maarten, heeft ze laten schateren dat de tranen over de wangen biggelden. Dinsdag bij den beer Buik jongleur en athletiek- toeren van den beer P. Frans uit Krabbendam. Heel aardige, maar ook zware toeren werden door hem uitgevoerd. JULIANADORP. Op Dinsdag (KoningiTm ervqrj&ardag) werd door do Muziokvereenigingen „Kunstzin" alhier en ,Con- oordia" van Oudesluis alhier in het plantsoentje een concert gegeven, hetwelk, mede door hot sohib- totrendo Zomerweer, in al zijne onderdeel/en val komen naar wensoh is geslaagd'. De leiding van dit concert was in handen van den heer Haantetra. Een groote massa mensohen waande dit concert bh. Te ongeveer 10 uur was dit afgeloopen en trok het publiek deels naar huis en deels naar het café van don hoor Vader om daar het bal-masqué bij te wonen, en ook om nog een dansje te maken. Voor het gemaskerd bal' was nogal wat animo; er waren een 23-tal gemaskerden, verdeeld in 15 groepen. I>e prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Na het démasqué werden de door de jury toegekende prij:- zen bekend gemaakt: le prijs waaier, 2e prijs Bloe menmeisjes paar, 3e prijs Pop in een doos. 4e prijs het Kaartspel (groep),, 5e prijis Bloemenmeisje; 6e ris Natuur, 7e prijs Bloemenmeisje; 8e prijs Aster. prijs Holl.-Indische vliegers (groep). 10 prijs Ge- lukspoppen (paar). 11e prijs Amer. Cowboy; 12e pr. Nachtcostuum, (vroeger en thans) (paar), 13e prijs Plak Chocolade, 14e prijs Stuurman, 15e prijs Lid van Kunstmin. Het was eon bij uitstek vroolljken avond. BROEK OP LANGEND IJK. Getracht zal worden om het Christelijk Mannen koor, dat in langen tijd geen teekenen van leven meer gaf, het voortbestaan te verzekeren. Daartoe is oen vergadering gehouden, van welker resultaat men verwacht, dat het beoogde doel zal' worden bereikt. ANNA PAULOWNA. Vergadering van Hoofdingelanden, Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulowna polder, op Za terdag 4 September 1926, des voormiddags to tien uur (nieuwe tijd) in hat Polderhuis. Punten: 1. Notulen. I i 2. "Medodoelingen- 3. Voorstel om aan de weduwe van den tra.dk molenaar P. van Twniver een uitkeering toe te kennen van f 1.50 per week. 4, Veiwoefc tot hef onderhands verhuren van bouwland aan 4*. Kooiman, Jm. Noorden en T. Rentenaar. v 6. Voorstel tot het onderhands verhuren van twee perceelen grasgewas langs wegen aan P. Dek ker, een terreintje aan de gom oen te Anna Pau lowna, en een perceel taan D. Kos. 6. Voorstel tot verhuur van da woning, eerder in gebruik bij den oud-beambte van aen pol der, A. Smaal. 7. Voorstel tot uitgifte van een perceel berm van den Balgweg in erfpacht aan Jb. WendeL 8. Vaststelling van de voorwaarden voor de open hare verpachting van landerijen on idem voor grasgewas langs wegen, boezeinkaden, enz. 0, Vaststelling der rekening voor 1925. 10. Rondvraag. Anna Paulowna, 1 September 1926. De Dijkgraaf van den Anna Paulownapolder. O, WUDENES SPAANöJr. EEN WREED VERSTOORDE VRIJAGE. Toen Dinsdagavond, na het vieren van Koningin nedag, eenige jonge paartjes op den berm van een der laantjes langs den Hofdijk te Oegstgeest aan het minnekoozen waren de zorgende gemeente raad daar ter plaatse verbiedt het zetten van per sonen van verschillende soxe naast elkaar langs den weg! kwam onverwachts een man, zich voordoen de als tot do rijkspolitie te behooren, de idylle ver storen met een electrische zaklantaarn en do aan kondiging van proces-verbaal. De meest-brutale van de vrijende jongemannen sommeerde hem echter zijn aanstelling te laten zien, waarop de „veldwach ter" op de vlucht sloeg en zelfs zijn rijwiel achter liet. De jongeman haalde hem echter in en gaf hem een paar flinke vuistslagen in het gezicht. Had de bedrieger het (laar nu maar bij gelatenl Maar hij kwam even daarna een brievenbestel ler tégen en beklaagde zich tegenover hem door eenige personen aangerand en verwond te zijn. Ver gezeld van den brievenbesteller ging hij nu naar het laantje terug en maakte van de omstandigheid, dat eerstgenoemde de toedracht onderzocht, gebruik om zijn fiets te bemachtigen en weg te komen. Een gemeente-veldwachter zette den' vluchteling per rij wiel na, en wist hem met behulp van een ingezetene van Oegstgeest aan to houden. Het bleek te zijn een 28-jarigo man uit Leiden, die reeds eerder zich aan dergelijke practijken te Leiden, Oegstgeest, Katwijk en Noordwijk had schuldig gemaakt en deswege door de Haagsche rechtbank tot drie jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Juist eenige dagen geleden was hij uit de gevangenis ontslagen. De politie heeft hem nu opnieuw naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage overgebracht EEN HOTELRAT AANGEHOUDEN. Te Hontonisse is aangehouden do vermoedelijke dader van de oplichterijen en diefstallen in verschil lende hotels in Zeeland, o.a. te Scherpenisse, Dom burg en Breskens. Dezer dagen had de man zijn slag weer geslagen te Hoofdplaat. Hij ging weg zon der te betalen en nam uit een tasch, die op tafel lag, gold weg. De aangehoudene is ter beschikking van do justitie te Middelburg gesteld. DE AMSTERDAMS CHE TRAM. Do Amsterdamsche Gemeentetram heeft van 1 Ja nuari t.m. 31 Augustus van dit jaar vervoerd '1827.000 passagiers. In de overeenkomstige periode van 1925 werden 84.420.137 passagiers vervooiU In Augustus van dit jaar maakten 10.744.000 personen gebruik van de tram (in Aug. *25 10.321.951.). LAFFE DAAD. Uit Rotterdam, 1 Bept. Hedonnaoht om één uur had op den 's Gravendljkwal nabij de Schiobaan- straat een ernstige vechtpartij' plaats tusschon eeni ge Estlandsche zeelieden. Toevallig passeerden op dat moment de 39-jarige havenarbeider J. F. Mariens <met vrouw en kinderen. Plotseling werd do man, die niets kwaads vermoedde, door eon der vechtenden aangevallen en met een mes in den buik gestoken. Per auto van den- G. G. D. werd hij naar het zieken- j huis aan den Coolsingel vervoerd en daar opgeno-1 men. Hedenmorgen was zijn toestand zeer ernstig.' De daders hebben de vlucht genopaen. HEEMAF. De directie van Heemaf heeft in een gemotiveerd schrijVon meegedeeld, dat de voorstellen van den Rijksbemiddelaar voor baar onaannemelijk zijn. DE OVERVOLLE HAVENS VAN ROTTERDAM. De Maasbode schrijft: Hoe verbijsterend druk het de laatste vier zes wokon in onze havens is, mag voldoende bekond worden geacht; dat er eiken dag tal van schepen in de open zee voor den Nieuwen Waterweg liggen f.e wachten op hun beurt om naar Maassluis, Vlaardin- gen, Schiedam on Rotterdam te kunnen opstoomen, j is evenmin onbekend gebleven. Reeds over de 9000 schepen vertoefden dit jaar in de Rotterdamsche havens, zoodat men in Septem- j ber het tienduizendste verwacht. Ter vergelijking diene dat vorig jaar het aantal 10.000 pas in Decem ber bereikt werd. De drukte is weliswaar nog steeds voornl. toe te schrijven aan de slechte leverantie van kolen door en in Engeland, doch, het zijn niet alleen bunker schepen, waardoor alle plaatsen zelfs tot midden op de rivier toe, bezet zijn. Ook graan-, erts-, ijzer en boutachepen komen in grooteren getale dan voorheon en zullen, indien Rotterdam blijft werken zooala tot nog toe, d.w.z. met buitengewone energie, ook blijven komen, zoodat inderdaad van opbloei onzer haven-bedrijven gesproken mag worden. Al hot bunkermateriaal is nog steeds in gebruik,1 tot het meest verouderde toe. Te Maassluis, Vlaar- dingen en Schiedam is de drukte evenredig. Wan neer men voorts bedenkt, dat er gemiddeld per et maal 50 zeeschepen vertrekken alleen uit de Rotter damsche havens, en dat alle ligplaatsen, ruim 300, steeds bezet blijven, kan men nagaan hoe vol het overal is. Bij een rondvaart door de havens bemerkt men thans dan ook, dat er op vele plaatsen meerdere schepen aan één boei gemeerd liggen. 'Zelfs midden in de rivier, dat de havens, die eenige maanden ge leden nog verlaten waren thans dicht bezet zijn en dat er nauwelijks mogelijkheid bestaat, tusschen de schepen door te komen. Een tocht naar den Hoek en vandaar per loods- .boot het zeegat uit, levért nieuwe verrassingen. Immers tusschen Vlaardingen en Maassluis, ligt op nauwelijks 100 meter van elkaar in het midden der rivier vastgeankerd een schier onafzienbare rij van grootere en kleinere zeeschepen van velerlei nationaliteit. Er wordt weinig of niet op gewerkt, ze liggen te wachten. Van Maassluis tot den Hoek is het rivieraspect minder afwisselend. Slechts hier en daar ligt een boot voor anker, wel is het natuurlijk ook daar een geregelde drukte van binnenkomende en uitgaande schepen. Bij den Hoek is men lichtelijk teleurgesteld. Waar zijn nu die tal van schepen. Het overzicht van de vo rige week meldde toch dat er in Rotterdam 244 stoomschepen waren binnengekomen, dat er 294 wa ren vertrokken? De schi6r onafzienbare pieren omvatten met hun kromme armen slechts effen water, in de verte lig gen, twee, drie stoompijpen! Een vergissing. Wel tintelt de zomerlucht over de spiegelgladde zee, doch hot is nevelig, zoodat men de in groote getale wachtende schepen niet kan bemer ken. Een korte zeereis met „de Zeemeeuw", die de loodsen naar hunne plaatsen van bestemming zal brengen, doet alle twijfel aan drukte verdwijnen. Men moet weten dat sinds vier weken op verzoek der groote steenkolenmaatschappijen, in combina tie met den havendienst eon regeling is ingevoerd, waarbij do schepen, die den Nieuwen Waterweg in willen o mkolen te laden of te bunkeren, hetzij to Rotterdam, hetzij elders, naarmate hun aankomst voor den Waterweg, van volgnummers worden voor zien en moeten wachten tot er toestemming koifit om op te stoomen. Indien een kapitein zonder dat het rijn beurt is, toch zou opstoomen, wordt hij onherroepelijk terug- rbuurd, trouwens pas als een schip aan de beurt krijgt het een loods aan boord en zonder loods is het voor de meesten ondoenlijk, don Waterweg in te varen. Daar de maatschappijen gewoonlijk wel weten, welke schepen verwacht worden en .er tusschen hen, den havendienst on 't loodswezen een geregeld contact bestaat, is het uitdeelén van volg nummers en het aanwijzen der schepen, die aan ae beurt zijn, vrij eenvoudig. Een onderhavenmeester is met oen sleepboot aan den Hoek gedetacheerd. Eiken morgen vroeg vaart hij uit en gaat alle nieuw aangekomen schepen af, deelt volgnummers uit brengt aan hen, die aan de beurt zijn do gelukldgo tijding, dat an mogen opstoomen en verstrekt do noodigo inlichtingen. Hij brengt rapport uit drie loodsbooten staan hem onafgebroken ter zijdeen zoo worden een geregelde oontrole on een vlotten gang van zaken g**waarboigd. Toen „de Zeemeeuw", een inspectievaartuig van hot Rijk, dat tijdelijk m dienst is gesteld om' de zeeloodsen weer op do lbodsbooten over to bren gen, welke op hun beurt zorg dragon, dat de eindelijk toelaatbare schepen binnenkomen, giste renmorgen de beide pieren achter zicsh had gela ten en de voile zee koos, werden in do hevig tin telende lucht steeds nieuwe sohepen zichtbaar. Op goruimen a&tand van elkaar in eon wjjden boog telden we niet minder dan veertig vaartuigen. ,,Er zajh er bij," 2)00 vertelde de kapitein ons hdie al vier dagen on nachten liggen te wachten. Natuurlijk bevalt hun dat in 't geheel niet, als 't kalm weer is, zooal's vandaag, sturen ze dan ook wol eens oen sloep naar land om bij Dirkzwager te gaan informeeren, hoe 't nu eigenlijk met de zaken staat, maar dan krijgen ze toch nul op 't request. Wie we binnen kunnen laten, krijgt daar zoo gauw mogelijk bericht van, meer kunnen we niet doen." „Verleden week seinde er een met z'n vlaggen: We sterven van den honger. Een ander vraagt om drinkwater. Nn die worden zoo gauw mogelijk naar binnen gestuurd of voorzien, maar dit is niet altijd mweHjk." We keken naar de masten, waar hier em daar een rijtje kleurige vlaggon wapperde. Dat is do mternationale taal, waarvan men zich op zee be dient. Voor elke letter is er een andere vlag, drie letters gecombineerd, Vormen een zin, welken in een daartoe bestemd register kan worden nagesla gen. Zoo blijft ook Zonaer dat men elkaar V*.™ be roepen, communicatie mogelijk. Be Zeemeeuw vervulde ondertnsschen haar taak. Vijf loodsen, die zoojuist met den trein uit Rot- ttordam waren gearriveerd, stapten over in de stoepen welke hen naar de loodsbooten brachten, die hen vervolgens naar de bestemde schepen voeren Ook gisteren konden niet allo schenen binnenko men. De Zeemeeuw vaart maar enkele koeren por dag uit ,er is niet meer plaats. Zoo wordt er queue gemaakt voor onzo havens, nu aJ woken^ lang, iets dat nog nimmer voordien geschiedde. En nauwelijks is eenige vermindering te 'bespeuren. De Rijn vaartschopen liggen tot verbo- von Rotterdam opgetast met laad- en bunkermateri- aal. Waarlijk, het is oen grootsehe tüd voor do eerste havenstad. IN KOKEND WATER. Gisteren ia in de fabriek der Twontscho Textlel- maatschappij te Enschedé de 23-jarige electricien W. U., uit Hengelo, achterover in een bak mot kokend water gevallen. Met ernstige brandwonden ovordekt. is hij naar een der ziekenhuizen vervoerd. HEERHUGO WAARD. Hot kinderfeest op 31 Aug. mag als uitstekend geslaagd worden beschouwd,, dank ziij zooveïor me dewerking, dank vooral ook 'het Zoo bij uitstek gunstige weer voor een feestviering in de open lucht. De ongeveer 750 schoolgaande kinderen wa ren ongeveer 2 uur onder leiding van het onder- j wijzend personeel op het sportterrein verzameld, waar door de léden van hot comité tor viorijxg van Koninginnedag vooraf allés in ordo was gebracht. Verschillende wedstrijden werden gehouden, terwijl do jeugd ter aangename afwisseling in groepen werd beziggehouden door de heeren A. Mullens en Go. uit Rotterdam. Hooge Boeren 38. We meonon goed te doen ook het adres dier heeren in ons be richtje op te nemen, omdat ze zeer ton genoegen van net comité werkzaam Zijn geweest. Voor de jeugd Week dit een neerlyko attractio ('a avonds ook voor de andoren). Wat alf uitroepen van de grootste verbazing, wat uitbundig is er gelachen door grooten als aoor kléinen. De hoeren A. Mullens en Co. verdienen inderdaad aanbeveling voor dergelijke gelegenheden. Dat de uitreiking van brood on versnaperingen voor do jeugd mode een aangename afwisseling was, laat zich wel: begrijpen, evenals het aanbieden van eon paar glazen ranja. Na afloop der wedstrijden ont vingen de winnaars en winnaressen uit nanden van den burgemeester de prijsjes, terwijl al de an deren een troostprijs je ontvingen. Van 7 tot half 9 werd pauze gehouden, 's Avonds word 'door eon zeer groote menigte uit allé hoekon der uitgestrekte gemeente genoten van het* concert, gegeven door onzo beide muziekcorpsen, afgewisseld door goo 1 chelen en kunsttoeren. Tot slot word oen inderdaad mooi vuurwerk afgestoken, waarvoor ons sportter rein idéh ZOO prachtig leent. nnftdftg vaa 1926 mag uitstekend geslaagd worden genoemd. op] do aan! VROUWELIKE BANDIETEN. Een 17-jarig, roodharig meisje uit een van de plat telandsdistricten van Wisconsin, is de hoofdpersoon bij het onderzoek naar een senstationeele aanslag op een bank door autobandieten, waarbijl zeven men- schen doodgeschoten werden en twee dood olijk ge wond. Frances Vaugham, zoo heet het meisje, be schuldigt er haar vriendin Marie Nolan van de aan- stichtsten te zijn geweest van het plan om de kas van de bank] van Wisconsin te berooven. Deze jonge dan me is onder een ware kogelregen in de auto der bandieten ontkomen. Drie manneni drongen de bank binnen, terwijl de beide meisjes in de auto wachtten. De poütio was echter op geheimzinnige wijze gewaarschuwd en héd zich achter den muur van het kassierskantoor ver borgen. Toen de bandieten verschenen, ontstond er een hevig vuurgevecht, waarbij twee hunner gedood en de dorde ernstig gewond werd. Verscheidene bank bedienden liep tevens verwondingen op. REGEN EN ONWEER JN SPANJE. In deelen van Spanje zijn na drie maandon van geweldige hitte en ontzettende droogte gisteren ein delijk hevige regen- en onweersbuien losgebroken. In de omgeving van Toledo zijn 5 lieden verdronken én aan de Katalonische kust zijn verscheidene klei nere visschersvaartuigen omgeslagen. Zes visschers worden vermist. In Barcelona is hier en daar schadt aangericht door ontwortelde hoornen, enz. Eon later telegram uith Barcelona meldt, dat ten gevolge van de regens een aardverschuiving op don spoordijk tusschen Barcelona on Valoncia heeft pïaata gehad op het oogenblik dat een sneltrein voor bijreed. Eenige derde klasse wagens liepen op elkaar, ten gevolge waarvan 17 personen gedood zijn en 36 gewond werden van wie de helft zwaar. NA DE GRIEKS CHE OMWENTELING. Triantaphylopoelos, de nieuwe Grieksche minister van justitie, deelt mede, dat Pangalos en zijn mede- ministers wegens hoogverraad zullen worden vor- volgd. De staatsgreep van 1925 moet worden be schouwd als een zuivere usurpatie van de macht, dio staatsrechterlijk nooit door het Grieksche volk is gesanctioneerd. Pangalos heeft het volk zijn vrijheid van meening ontnomen. Hij en zijn ministers zijn nooit wettelijke staatsleiders geweest Zij zullen als ^particulieren worden vervolgd. De opstand van het garnizoen van Saloniki was een daad van. verdedi ging tegenover hoogverraders. Kafandaris. de leider van de grootste Grieksche partij,"heeft er bij minister-president Kondylis op aan gedrongen, dat het proces tegen Pangalos zoo spoe dig mogelijk zal plaats vinden. Te Athene vermoedt men. dat Pangalos tot de galg zal worden veroor deeld SLACHTOFFER VAN EEN HAAI? Bij Livorno zijn twee meisjes van 15 en 18 jaar, bij het baden verdronken. Zij riep om hulp en bun roeier dook hén na om ze te helpen, doch zij1 ver dwenen in de diepte, zonder dat hij in staat was hulp te bieden. Zijn boot was omgeslagen en daar hij een haaievin zag riep de man om hulp. Andere boo ten schoten toe en redden hem. Men denkt dat do meisjes hqt slachtoffer van een haai zijn geworden. ERNSTIG ONGELUK DOOR ONVOORZICHTIG HEID. Te Drohobycz heeft door onvoorzichtigheid van een autobestuurder een gewoldige ontploffing plaats ge had in den kelder van een gebouw, waarin zich o.a. bevonden een fabriek1 van lxmzino- en naphta- producten, een 'apotheek en oen filiaal van een bank. Het gebouw stortte in, de autobestuurder en twee an dore personen werden gedood, terwijl 15 personen werden gewond. DE VELIGHEID OP DE SPOORWEGEN. Hert: „Beri. Taag?" publicoerfc in verband; met bet spoorwegongeluk nn Loiferde een reeks verkla ringen van den Duiteonen bond van machinisten, waarin er o.a. op wordt gewezen, dat de bouw van do lijnen met meer ten volle berekend is voor de toenemende snelheid der treinen en zwaarte der locomotieven. Verder wordtt geklaagd over liet op- helton van talrijke posten van baanwachters, de mensohen, met wie de machinisten in hun vei-ank wou t1» liikhejd deelen, daar deze den weg uitstekend kennen, de zwakke plekken weten en ij evenveel gevaar v aarsohuwen. O.m wordt in hett schrijven ook melding g* maakt van de vorming door de spoorwegmaatschap. Sejjn v .n een „Banschutz" z.g. om in onrustige iq- en het bedrijf te kunnen beschermen. Het wez-m en de taak van dit instituut worden eenige rins geheimzinnig genoemd, daar ®ij in contact schijnen te staan mot do vaderlandscho bonden enz. Er wordt veel geld aan besteed, terwfiT er voor een normale lijnbewaking geen middelen kunnen worden verschaft. Ten slotte wordt dan eon Iraroep gedaan op rijksregoering en rijksdag om in het uv lang van het reizend publiek een woordje mee te spreken. VERKEERSAGENT EN LOSGEBROKEN STIER. Dezer dagen brak in het Parijsche abattoir een stier los. Hij rende de Avenue-Jaurès af en joeg den voorbijgangers de stuipen op het lijf. Zich niet sto rend aan de regelen van het geordende verkeer, liep het beest recht op een vorkeersaeent af. Deze, lang niet mis, trok zijn witto handschoen uit, hield deu stier zijn revolver voor den kop, en schoot hem neer. Waarna het verkeer zijn gewonen loop hernam. HITTE. Ook in het Zuiden van Frankrijk schijnt het het oogenblik ongewoon warm to zijn en daar reeds langdurige droogte er aanhoudt wordt er aan! de te velde staande gewassen, ook aan den wijn,} groote schade toegebracht. NOODLOTTIGE BRAND. Te Montévroin bij Lagnyis Maandagavond een klein houten huisje afgebrand. De bewoner, een jonge arbeider, on drie kinderen, waarbij twee zus- jos, die er met vacantio logeerdon, zijn in de vlam men omgekomon. Do jonge vrouw van den arbeider en oen dorde meisje, dat or e^neens logeerde, heb bon zware brandwonden opgelopen. De vrouw heeft den brand veroorzaakt toen ze een lamp met petro leum bijvulde bij het licht ,vau eon klein lampje, waarvan de onbeschermde vlam heen en weer woei.i ALLES PER VLIEGTUIG. Het Vallot-observfttorium, dat op 4367 meter hoog-l te op den Montblanc is gelegen, zal van een vlieg tuig gebruik gaan maken om daarheen lasten to brengen, die to zwaar zijn om door oon-man iuuu- boven to worden gedragen. Het ministerie van oor log heeft een vliegtuig beschikbaar gesteld. EEN TREINAANSLAG VERIJDELD. Uit Bazel, 31 Aug. Ook in Zwitserland is thans eon aanslag op een trein gepleegd. In de nabijheid van Bazel heeft de baanwachter op eenige plaatsen ontdekt, dat de rails waren losgemaakt. Do daarbij gebruikte werktuigen werden in de nabijheid in e-n boschje verborgen gevonden. De algemeene directie van de spoorwegen heeft oogenblikkolijk een ond< zoek ingesteld. EEN SPOORWEGONGELUK IN ZUID-AFRIKA. Uit Buenos Aires, 1 September. Tengevolge vnn een botsing tusschon don Centraal-Argentijnschcn expresstrein en een lokaaltrein op drie mijl af stand van Retiro worden vier personen gedood on 28 gewond. EEN VROEGERE SULTANE TRACHT ZICH TE VERDRINKEN. Een telegram uit Kairo meldt dat een vrouw van Mohammed Wahededdin, den vroegeren Turksehen Sultan, een poging gedaan heeft, om zich ir der Nijl te verdrinken, omdat zij met haar kieini toelage gebrek leed. Roeiors hebben haar weer be houden aan wal gebracht. DE DROOGSTE AUGUSTUS IN VIJFENTWINTIG JAAR. Volgens een mededeeling van het metereologisch observatorium te Kew is er in de afgeloopen maairf slechts 15 mü. regen gevallen, tegenover een normS len neerslag van 57 mM. Sedert 18Ö9 is het de droog ste Augustusmaand in Engeland geweest. KUNSTZIJDEFARIEK TE BOEKAREST INGE STORT. Uit Boekarest wordt gemeld, dat een kunstzijdefa briek ingestort is. Er zijn 19 personen omgekomen. EEN HISTORISCH HORLOGE GESTOLEN. Uit een vitrine in het Londensche museum is gis teren een horloge gestolen, dat eens het eigendom van Oliver Cromwell is geweest. Daarna kwam het in het bezit van den prins-regont George IV. VLIEGONGELUK Gisterenmorgen is op het» vliegveld Leipzig-Mockar een leerling-avaiateur van een hoogte van 50 Meter neergestort. De vlieger werd zoo ernstig gewond, dat hij, kor nadat hij in het ziekenhuis was aangekomen, over leed. EEN VREEMDE PASSAGIER. Gisteren werd een 50-jarige chauffeur te Neureri burg door zijn passagier plotseling in hot achter hoofd geschoten, waardoor de chauffeur zijn bezin ning verloor en de auto tegen een boom opbotst! mot het gevolg, dat zij' geheel vernield werd. D chauffeur deed daarbij een schedelbreuk- en boven dien nog ernstige inwendige verwondingen op. pavssagier is in hechtenis genomen. MIJNONGELUK. Op de mijn Oeophas te Kattowitz heeft gistere een érnstig ongeluk plaats gehad. Twee kolenwagen die met elkaar in botsing kwamen werden tegen ee pilaar geslingerd, waardoor deze vernield werd het zich daar bevindende gedeelte van de mijn i stortte. Zeven mijnwerkers werden bedolven. Het gelui drie hunner zich te bevrijden. Een reddingscolonne begaf zich terstond naar plaats van het ongeluk, en het gelukte haar na 1 ven uur van ingespannen arbeid een der bedolven! levend te voorschijn te halen. Hij had slechts licb verwondingen opgedaan. Later gelukte het nog e« der mijnwerkers als lijk te bergen. De twee overil mijnwerkers zijn tot nu toe niet gevonden, zood men geen hoop meer heeft hen nog levend to vindei HEVIG ONWEER TE LONDEN. Een kort, maar hevig onweer hoeft gistermorgei te Londen groote schade aangericht, naar de Brit sche draadlooze dienst meldt. Er hadden geen doo delijke ongevallen plaats. De straten in de laaggek gen stadsdeelen stonden onder water en de dieni van de electrische spoor tusschen de City en Kei

Schager Courant | 1926 | | pagina 2