M. S. GODSCHALK EENIGE BIZOBE KOOPJES UIT ONZE SERIEWEEK Marktberichten. Burgerlijke Stand. Binnenlandsch Nieuws. Een auto aangereden door den trein. omrede wij altijd goedkooper zijn dan anderen Trots onze lage prijzen, geVen wij Reisgeld of schitterende Cadeaux. Ons Reclame-Bedstel bestaande uit bedpqluw en 2 kussens, gevuld m. zijde Java-kapok 24.51 2-persoons Wollen Dekens, groote maat 275-489 Koningstraat 52-54 - Helder. veer 35 pet. van de staatsbegrooting. Door de mili taire salarisverhoogingen wordt- de bestaande ver houding tusschen inkomsten en uitgaven natuurlijk nog slechter, terwijl de kans groot is dat ook de ci viele ambtenaren hun eischen zullen gaan stellen. VOORHEEN EN THANS. Alan Cobham is op zijn terugweg t« Port Darwin aangekomen en heeft het Australisch vasteland van Zuid naar Noord dus in 3X dag overvlogen. Naar aanloiding van dit feit werd er aan herinnerd dat de eerste ontdekkingsreiziger die denzelfden tocht over land volbracht, Dougal Stuart, daarvoor in 1862 ruim 9 maanden noodig had gehad. WARMEN J±U iZEN, 2 September. Roode kool, 10*' soorfc f 0.20—1.30, witte kooï le soort f 0.80, bloemkool^ le kwal. f 913.90,' idem 2e kwal. f 1.101.40, nep f 4.805.20, drielingen f 2 2.50, :ulen f 22.30, sfaboonen f 3.105, Schofcsohe muizen f 4.204.70, blauwe aardapx>elren f 3.70. Aanvoer10200 Kg\ roode kool, 4100 Kg1, witte kool, 6400 Kg. mep, 6300 Kg. uien, 5300 Kg. aarch appelen, 225 Kg. slaboonen, 500 sfc. bloemkool. EI KR VEEL ING SCHAGEN, 2 September. Aangevoerd: 35081 kipeieren: bruine, per 100 sfc. ongowogen f 6.607.50, wifcte: per 100 stuks ongew. f 6—6.80, 58—60 Kg. f 6.3(^-6.50, 60—63 <Kg. 6.506.90, 664 eendeieren, per 100 stuks ongewogon f 5.20 tot f 6. HOORN. 2 September. 12 stapels kleine Fabriekskaas f 89, 25 stapels kleine Boerenkaas f 39, 11 stapels Boeren Comm. Kaas f.41 gem. Aangevoerd: 48 stapels, weg. 32962 Kg. Knndkaas f 85.— Handel stug. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE- I Ingeschreven gedurende de maand Augustus I Geboren: Dirkje, dochter van Camelia Hemke j en N eelt je Cornelia Butter. Huwelijksaangiften en huwelijken: Dirk Sohuite- maker, oud 26 jaren, electrofceohnicus en Grietje Koppel/ oud 25 jaren, zonder beroep, beiden te N oordscharwoude. I Overleden: Johannes Gerardjis Mol, oud 19 jaren. ,/zoon van Jaoob Mol en Guurtje Zuurbier. Geert Breebaarfc, oud 19 jaren, zoon van Jan Breebaart en Eaulina de Jong. Levenloos aangegeven kind van Pieter Feller en Aafje do Hart. GEMEENTE ZXJPE. Ingeschreven van 28 tot en met 31 Aug. 1926. Ondertrouwd: Johannes Besteman, 84 jaar, ar beider en Guurtje Mekken, 27 jaar, zonder be roep, beiden te Zijpe. Overleden: Airtje Swart, 48 jaar, eohtgenoote van Bart Hartog. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1926. Geboren: Pieter, zoon van J. Bobeldijk en van N. Bakker. Dirk, zoon van J. Kouwen en vgm E. Wie- ring. Albert, zoon van C. Kaas en van S. Blokker. Jan, zoon van J. M. de Jong en van E. Grootes. Maart je, dochter van J. Balder en van G. Schaap. Getrouwd: J. Strijbis, oud 51 jaar en K. van Dijk, oud 2? jaar. Getrouwd bij volmacht: J. Bestevaar, oud 24 jaar, wonende in Oost-Indië en A. Groen, oud 25 jaar. Overleden: A. Hoogland, oud 23 jaar, echtgenoot van E. van Lijen. D. Kloosterboer, oud 47 jaar, echt- genoote van C. Kok. Twee levenloos aangegeven kin deren van G. Glas en van C. Wagenaar en C. Kruk en van P. Strijbis. paar ribben had gebroken. Het ongeval is dus nog. De brandblucb-gelegenhid, bijl de bovenbedoelde weer best afgekomen. De trein heeft even stil gestaan ligging van het archief van zeer bijzondere betee en had zoodoende eenige vertraging. Burgemeester kenis, is absoluut onverzorgd, de Moor en wethouder v. d. Sluis, alsmede de chefDe kunst-verlichting in het gebouw is van de aller- van station Sehagen waren spoedig op de plaats eenvoudigste, gebrekkig en behoort, naar de tegen- waar het ongeluk plaats had. aanwezig. Na verbon-1 woordige. inzichten omtrent gevaar en huis-hygiëne, GEMEENTE PETTEN. Ingeschreven gedurende de maand: Juni: Geboren: WiHieJmina Johanna, dochter van Jaoob Jolmn George van Essen en Mina Anna Keefce. Gehuwd: Jan Blom, oud 24 jaren, en Jannetje van der Vlies, oud 24 jaren. Overleden geene. Juli: Geboren en gehuwd geene. Overleden: Leonardus Jaoobus Anthonius Hart- jeeveld, oud 22 jaren. Augustus: Geboren geene. Gohuwd: Frederik de Waard, oud 25 jaren en Gerritjo Koopman, oud 27 jaren. Overleden geene. GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand Augustus. Geboren: Gcrda, dochter van Pieter van Dam en van Cornelia Blom. Teetje, dochter van Klaas Bood en Iefje van Dijk. Hendricus, zoon van Gerbrand Bruin en Moortje Vlugt. Willem, zoon van Johan nes Kos en Catlirina Hink. patharina, dochter van NiooLaas Waij en Cafcharina Kos. Huwelijksaangiften: Pieter de Geus en Hillegpn- da Joman. Simon Ton en Maartje Lodder. Jan I Kooij en Maria Arine de Boer. HuwelijkenJohannes Dtekker en Johanna van dor Ham. Heter de Geus en Hillegonda Joman. Simon Ton en Maartje Lodder. Overleden: Hubertus Josephus Stegars, oud drie jaren, zoon van Johannes Willebrordus Steger» j en Anna Waij. GEMEENTE ST. PANCRAS. IncfQKohroven gedurende da maand Augustus, f Geboren: Oarneüs, 'zoon van Hendrik Jonker en Anna Goertruida Rus. Ariaanfcje, dochter van lAbram Bakker en Reinuwfcjo Jongerfc. Gehuwd en overleden geene. I - AARTSWOUD. De uitslag van den 50 slagen wedstrijd in' de kolf baan ,4e Stompe Toren" van J. Bakker Kz.„ is: le Klasse: le prijs P..Molenaar, Zuidsoharwoude, 498# p., 2e prijs W. Kostelijk, Oudkarspeli 476 p.; serieprijs P. Meereboer, Heerhugowaard, 105 p. 2e Klasse: le prijs A. Rus, Heerhugowaard, 432 V, i 2e prijs T., Glas, Zuidsoharwoude, 426 p., se- rieprijs J. Reine, Zuidsoharwoude 91 p. 3e Klasse: le prijs R. de Wit, Aartswoud, 345 p.; 2e prijs A. Boon, Zuidsoharwoude, 342 p.serie- prijs G. Visser, Sijbeoarspel. - HOOGWOUD. Dinsdag 7 Sept. a.s. is het 25 jaar geleden, dat de heer W^Vijn zijn raadslidmaatschap aanvaard de. Tevens is hij dan 17 jaar wethouder./Voorwaar een feit dat vermeld mag worden. OUDESLUIS. Hebben wijl voorheen al eens eenige keeren gemeld dat alhier hij den onbewaakten overweg aan de Grooto Sloot op 't kantje af een ongeluk was gebeurd met een aldaar voorbijgaanden trein, nu Donderdag middag heeft daar een aanrijding plaats gehad met een auto van den heer 'Dito van den Helder, tegen don sneltrein, komende uit de richting Helder. Met volle vaart reed de chauffeur Stompedissel tegen de locomotief. Zeer ernstig liet het zich aanzien, Door don hevigon schok werd S., welke er alleen in zat, uit dë auto geslingerd en.bleef tegen de steenen rol laag van de spoorbrug liggen. De auto viel bij; de brug in de Groote Sloot, de carosserie was geheel ver brijzeld. Door de direct toegeschoten hulp werd eerst gevraagd, of er nog meer menschen in de auto wa ren, wat gelukkig niet het geval-was. Daarna werd S. bij den heer Lindenbergh binnengedragen. Dr. Schmidt, St. Maartensbrug en Dr. v. d. Sluis. Scha- gon on de wijkverpleegster, waren spoedig aanwezig, Uit het onderzoek bleek, dat S. een been en een den te zijn, is S. naar den Helder vervoerd. J Op last van den Burgemeester is de motor en het onderstel, dat onder de spoorbrug lag en dus hinder- lijk was voor de scheepvaart., zoo spoedig mogelijk j verwijderd. Het ongeluk veroorzaakte een grooten volksoploop overal kwamen' ze met auto's, motor fietsen en gewone fietsen vandaan. EEN PRACHT VAN EEN STADHUIS. B. en W. van Tiel geven aan den raad. de volgende beschrijving van den toestand, waarin het gemeente huis verkeert: „Thans is^et zoover, dat de roep over den onhoud-» baren toestand van ons Gemeentehuis buiten de gren zen der gemeente gehoord wordt. Niet lang geleden nog schreven Gedeputeerdo Sta ten in een brief aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen over „het nijpende raad- huisvraagstük in Tiel, waardoor de hier bedoelde za len binnen niet te langen tijd, door den noodzakellj- ken bouw van een nieuw raadhuis".... enz. Is het, na de ervaringen, met vroegere pogingen tot verbetering van den toestand te geraken, geen aangename taak om deze zaak weder op het tapijt te brengen ,toch hebben wij' onze aarzeling dienaan gaande overwonnen, in de overtuiging dat bet inder daad zoo niet lang meer'kan voortduren. En daar wij in onze verantwoordelijkheid zouden tekortschieten, wanneer wij niet andermaal' tracht ten, den raad te bewegen tot den stap, die beslist on vermijdelijk is geworden en waarvan langer uitstel slecht# meerdere kosten zal met zich brengen. Het is onnoodig en onnut, ons te verdiepen in de vraag, wie de schuld draagt van den betreurenswaar- digen toestand v^n ons Gemeentehuis en van het niet eerder ingrijpen, toen de noodige voorziening met minder offers ware te verkrijgen geweest. Beter en juister lijkt het ons den toestand onder de veranderd te worden in electrische. Eenige der vereischte voorzieningen zijn ontworpen en geraamd op f 8550, behalve 2 memorieposten, voor welke zeker, als het er op aankomt, nog eenige duizenden kunnen neergeteld worden 1" B. en W. meenen den raad geen voorstel tö moeten doen om tot uitvoering dezer werken te doen over gaan. Naar hun meening ia het daaraan bestede geld weggegooid. Zij vinden vrijheid den raad voor te stellen te besluiten: 1. dat de tegenwoordige toestand van het Huis der Gemeente onhoudbaar is; 2. B. en W. op te dragen om in overleg met de commissie voor gemeentewerken en eigendommen, ten spoedigste plannen te ontwerpen voor de stich ting en inrichtiing van oen Gemeentehuis of voor aan koop van een gebouw, waarvan een behoorlijk Ge meentehuis, ingericht sober maar naar de eischen van den tijd en van den dienst, ware te maken. Mocht, bij de beraadslaging over dit voorstel blij ken, dat in den raad thans reeds een overheerschen- de strooming zou zijn voor een bepaalde plaats voor het nieuwe Gemeentehuis (gesteld men zou aan stich ting de voorkeur geven), dan zou dit natuurlijk slechts kunnen strekken tot vergemakkelijking en vereenvoudiging van de taak van B. on W. Nog stellen zij voor, om, wanneer overeenkomstig het bovenstaand voorstel mocht besloten worden. B. en W. blanco krediet te verleenen ter voorbereiding van de plannen die bij het dan nader te verwachten voorstel zullen worden aangeboden. JULIANADORP- Heden (Donderdag) namiddag omstreeks drie uur moest een vliegmachine, thuisbehoorende op het vliegkamp „de Kooij" wegens een klein motordefect een noodlanding inaken op het land van den heer D, oogen te zien „sn de erkenning van den onvoldoen-i Gutker, alhier. Onmiddellijk cirkelden een aantal an- den toestand op den voet te doen volgen door het be- j dere vliegtuigen boven de landingsplaats en liep oud sluit, daarin verbetering te brengen, opdat niet ko-en jong uit om den grooten vogel van nabij te be- mende tijden den tegenwoordigen raad almede rang-schouwen. Na een oogenblik wachtend arriveerde een schikken onder de nalatigen, die het noodige ver- j auto van het vliegkamp met technisch personeel en zuimden om het nageslacht de gevolgen der verzui men te doen dragen. In de laatste maanden is herhaaldelijk de aandacht gevallen op bepaade onderdeelen onzer gemeentelijke verhuizing die, om zoo te zeggen, om onmiddellijk ingrijpen riepen. Reeds zijn ijzeren stutbalken aangebracht in een lokaal, waarvan de zolder dreigde in te storten op de in dat lokaal werkende ambtenaren. INog is het gevaarlijk om zich in een deel der ver dieping te bewegen waar losliggende vloerplanken daveren bij het daarover heen loopen en waar be langrijke naden in den vloer het gemakkelijk maken de ondergelegen lokalen te bezichtigen of waar het uitzicht naar buiten bevorderd wordt door gaten in de muren en in het dak. was het euvel spoedig verholpen. Met vereende krach ten werd het vliegtuig, hetwelk gemerkt was S 8, naar het andere einde van het stuk land gereden om aldaar te kunnen starten. Toen het daalde was het gemand met den korp. A. de Haan en een milicien vlieger, die voor hun goed gekozen landingsplaats van hun superieuren een pluimpje kregen. Te onge veer kwart voor vieren steeg hei vliegtuig weer op, bemand door een officier, en werd koers gezet naar „de Kooij", terwijl het publiek, waarbij zich inmiddels de schooljeugd had gevoegd, ook huiswaarts kon be geven. DE KONINKLIJKE FAMILIE NAAR NIEUWE- DIEP. De Koninklijke familie is voornemens, Vrijdag 10 omstandigheden eenigszins te laten profiteeren?" „O, dat is afschuwelijk 1 En ik zal dat nooit nooit doenl" Doctor Artois stond op en gxeep naar zijn hoed. Nooit? Dat is natuurlijk wat anders! Ik wist niet, dat het je er omi te doen was, geheel en al met maiJ te breken.' Hij ging tot aan de deur, langzaam als iemand, die er met beslistheid op rekent dat men hem zal terugröepon. Toen zulks echter niet geschiedde bleef hij dicht bij den drempel staan. „Je zult het toch nog eens bij Jezelf moeten over-1 leggen, beste Edith l Wij, zijn zulke 'trouwe kamera-1 don geweest in goede zoowel als in slechte tijden. En je zult je herinneren dat de grootste verdienste lijkheid in donkere dagen meestal aan mijn kant was. Destijds bijvoorbeeld, toen dat ongeluk niet je vader gebeurde „Spreek mij daar niet van", viel zij hem heftig in de rede en haar slanke handen balden ziqh tot vuis ten. „Dat zou een lafheid zijn!" .Aüjn hemel, waarom zou ik daarover niet mogen spreken, wij zijn toch geheel onder elkaar 1 En ik beschouw de toenmalige gebeurtenissen immers ook nu nog als een ongeluk ook voor je vader hoe- i wel anderen er misschien een slimmere bet eekenis aan zouden toekennen. Hij' had zich aan onregelma tigheden in zijn administratie schuldig gemaakt en hij zag. toen ontdekking dreigde, geen anderen uit weg dan een vrijwilligen dood. Hoewel zijn handel wijze stellig den naami van misdaad verdiende, heeft hij in zijn laatste levensuren daar zwaar genoeg voor moeten boeten. Het was een verschrikkelijke dag voor jou, mijn arme Edith! Ik herinner het mij1 nog, alsof het pas gisteren gebeurd was. Jij; had hem dood in zijn werkkamer gevonden en je liep in je doods angst het eerst naar mij met den brief, dien hij op zijn schrijftafel had achtergelaten met dien brief vol zworen bewijslast die de volledige bekentenis zij ner dwaling bevatte. Destijds heb ik toch, naar ik! meen, bewezen, dat ik den naam van een oprecht vriend verdiende." „Heb ik je niet honderden maJetai uit het diepSb van mijn hart gedankt voor alles, wat je in die moeilijke tijden gedaan hebt?" vroeg rij wanhopig. Waarom moest je echter juist nu weer die af schuwelijke gebeurtenis in herinnering brengen Juist nu?" „Hot schoot mij' toevallig te binnen', toen ik je hoorde Zeggen, dat je mij den gevraagden dienst (nooit aou bewijzen want Zoo zeide je toch: nooit! AIls ik zeH welgesteld was geweest dan had ik het ^ontstane tekort ter willé van jou zonder ■aarzelen uit mijn eigen middelen aangezuiverd; maar ik was arm en je Zoudt me er stellig geen verwijt van hebben kunnen maken, wanneer ik er mee volstaan had^ jou mijn innnigste deelneming te betuigen. Doch ik volstond daar niet mee, maar ik ging naar den rijken oom van je vader, die al lang niets met jullie to maken wilcEe hebben en toen hij mij.kortaf wilde afwijzen heb ik mij bijna op de knieën voor hein geworpen, en hora gebid en gesmeekt rijn hulp te verleenen. Het is waar, toen hij eindelijk bezweek voor mijn her- j haalden aandrang en de gevraagde hulp verleende, was het eigenlijk je oom, die je goeden naam redde, j en itfet ik!" ,.Je bent onrechtvaardig, Siegmund! Nooit heb ik getracht te ontkennen, dat wij reddeloos aan schande en verachting prijsgegeven zouden rijn j zonder jou!" „Enfin, ten slotte is dat immers tooh niet meer van belang. Genoeg, dat niemand behalve wij vie ren don waren gang van zaken te weten kwam. Voor het oog va.n de wereld was de raadsheer van I Manstein door een hartverlamming midden uit rijn I eervolle ambtenaarsloopbaan weggerukt en hoewel1 hij geen gelegenheid had gehad voor vrouw on kind aardsche schatten -te verzamelen, zoo had hij hun tooh 't beste nagelaten, dat men in 'fc leven kan bezitten: een onbevlakfcen, smetteloozen naam. Thans bestaat er niets anders, dab tegen hom Zou kunnen getuigen, dan die bewuste brief met zijn schuldbekentenis. En deze brief bevindt zich sedert zes jaa rin mijn handen, zonder dat ik ooit een menschelijk oog in de gelegenheid heb ge steld. hem te lezen." Edith vloog- op en richtte haar vlammende oogen strak op rijn "bleek gelaat. „Je hebt dus gelogen, toen je mij zeide dat dia brief vernietigd was, dat je hem met eigen handt bot asoh verbrand had?" ;,Ik was vast van plan het te doen; maar de brief was Zoo goed opgeborgen, dat ik .er jaren lang niet meer aan gedacht heb. En toen hij utij onlangs toevallig in handen kwam. wel, toen vond ik het toch maar beter hem niet te verbran den. Wij kunnen immers nooit met zekerheid voor uit zeggen, welke beteekenis zelfs een nietig voor werp onder bepaalde omstandigheden voor de vorming van ons bestaan kan krijgen." „Dat wil zeggen: deze brief moet mij in jouw macht brengen niet waar? Het geheim, dat jij in je bezit hebt, moet mij tot je slavin maken?" Doctor Artois trok zijn schouders op en glimlachte. „Je hebt vandaag een bijzondere voorliefde voor sterke uitdrukkingen, beste Edith! Aangenomen zelfs, dat ik werkelijk de bedoeling had het een of ander gebruik van den brief te maken wat zou het je ten slotte voor schade kunnen berokkenen! Is de liefde van je professor van zulk een opper- vlakkigen aard, dat zij deze proef niet zou kunnen doorstaan?" „Hij mag daarvan nooit iets te weten komen nooit! En jij moet mij den brief teruggeven, Sieg mund vandaag nog moet je het doen! Eisbh daar voor als prijs van mij wat je wil maar zeg niet neen!" „Het spijt mij zeer, dat ik je dezen kleinen dienst niet kan bewijzen. Maar wanneer wij nu voor altijd afscheid van elkander moeten nemen, zou ik toch gaarne eenige kleine souvenirs willen bewaren aan den gelukkigen tijd, gedurende welken ik dacht dat ik door jou bemind werd. En juist het kostbaarste van al mijn reliquien zou onder geen enkele voor waarde te koop zijn." Buiten klonk de bel en Edith sprong hevig ver schrikt op. „De professor! Hij wilde om dezen tijd komen. En ons huis heeft maar een enkelen uitgang. Wat moet ik hem zeggen, als hij jou hier aan treft?" De doctor haalde onverschillig de schouders op. „Hoe zou ik je op dit punt iets kunnen voorschrij ven, beste Edith? Ik zou misschien voorstellen mij voor een dameskleermaker of een schoenmaker te laten doorgaan, als ik niet vreesde, dat professor WallVoth zijn voormaligen leerling in mij zou terug- kennen. Maar misschien kun je me in de keuken ver bergen of in de slaapkamer. Dat zou onder bepaalde omstandigheden een interessant kluchtspel kunnen worden". Zij had klaarblijkelijk een zwaren inwendigen strijd gevoerd; maar die was reeds ten einde, nog vóór Artois zijn spottende woorden had uitgesproken. „Blijf!" beval zij kortaf, terwijl zij haar hoofd op hief en zich trotsch oprichtte. „Ik zal trachten te doen, wat jij van mij verlangt". En het volgende oogenblik maakte zij zelf de deur open om haar ver loofde reeds op den drempel te begroeten. Wordt vervolgd. -- uoiw ccu uuwca lc üicuticu O.tui *ii. mo. aiuiaci druk bezig om met emmers en dweilen het water te I Sumatra, die dan te IJmuiden ligt, en vervolgens bestrijden, dat zonder die bestrijding (en vaak on-met dien bodem een vaart naar Nieuwediep te ma- danks dezel) de benedenlokalen voor uitdrogen be-1 ken. k°0(K ,a Gedurende dien tocht zullen oefeningen ter zee Van technische zijde wordt gewaarschuwd, dat piftat9 hebben b!S,nen;,af!ieilbare,n tIjd de -*ev®lmuur d® txiin-1 Het ligt voorts iq de bedoeling, dat de Koningin zijde zijn taak zal opgeven en dan voor t laatst nog j Nieuwediep een bezoek zal brengen aan het ma- .wie weet wleke onheilon berokkenen zal. i rinehospitaal on dat de Prins en Prinses Juliana hot Binnenshuis zijn er op zolder steenen muren en Koninklijk Instituut der Marine aldaar zullen gaan houten gebinten, die men met vinger en nagel ver-bezichtigen, pulveren kan. Aan de buitenzijde draagt het huls de onweder- j - LANGENDIJK. sprekelijke bewijzen vaa verontachtzaming en 'n be-Bij nadere overweging hebban de Broeder koop- grooting, ons door den gemeente-architect geleverd Beden rfoohts een drietal transportarbeiders' delt- voor het van buiten verven, ging vergezeld van de nitief voor het tranaportwerk ultgeelloten. Op het mededeeling, dat zeer waarschllnlljk wanneer tot datgeven van fooien zal aan de veiling te Broek nauw- verven zal worden overgegaan, allerlei „verrassin- lettend worden toegezien en op het niet nakomen gen" zich zullen voordoen, die de cijftrs dier begroo- ervan zal boete worden gesteld ting volkomen illusoir zullen doen zlj«. I De archiefruimte is zoodanig en op zulk een plaats ZUIDSCHAHWOUD1L (op de verdieping) gelegen, dat de Rijks-Archivaris, j De firma ITanfcema te Alkmaar is aanneemster belast met het toezicht op het archief der gemeente, geworden van de levering: van pl'.m. 10.000 Kg1, op de meest duidelijke wijze zijn afkeuring uitsprak «wavelziure ammoniak en 2000 Kg:. Chilüaalpeter, en op verbetering in de sterkste bewoordingen aan- ten behoeve van den Coop. aankoop van leden drong. der tuinbouwvereeni^ing: De Toekomst alhier. Sportflanel en Piamaflanel in moderne streepon 25 Wit Keperflanel U9 Grootheidsflanel 27 Flanel, roode rand 21 Theedoeken 70 x 70 27 912—14161922—24 Groote bl. Doeken 18 Grauwe Doeken 9121418 Roode Heerenzakdoeken 24 Witte Zakdoeken 9—1214 Baddoek, groote maat, 58 x 120 58 Dameshemden, prima kwaliteit, met veston 5660748998 Damêspantalons met prachtige borduursel 56—10—69—84—98 Damesoombinations, mooie kant 134 Brabantsche Ruitjes 31 Landhuisstof, moderne etreepen 23 Heerenoverhemden met dubbele boord - en manchetten 189 Dameskousen, alle kleuren 18-25-46—55-64—76 Zijden Kousen, extra aanbieding 5974 Zware Molton 23-26—32—39—49—54 Wollen Baai, 140 breed, spotkoopje 135—220 Wol Jaegerflanel 6965 Bollen Zijde, During Vit Groote bollen Wol, alle kleuren 26 Reclame zwart Sajet 11 Linnen Kant 3'/i Wit zwart Handgaren 5'/i Machinegaren 7'/j Graslinnen voor lakens 46586874 Belgisch Linnen, 150 breed 4449 Wit Katoen, 70 en 80 breed 14- 18-24-28-r3i Halfwollen Damesborstrok b5 Zware Jaeger Heerenpantalons en Borstrokken 111 Koordfluweel, diverse kleuren 51 Bébétruitjes 1218—24 Hemdjes 1417 Flanelletjes 14 17 Bandjes 8'/i Borstrokjes 17 Vj Luierbroekjes 18 Ponnetjes 46 Gummibroekjes 25 Oogjes voor luiers 18 Wiegen, vanaf 850

Schager Courant | 1926 | | pagina 6