GEÏLLUSTREERD ZQNQAGS3LA Uit en voor de Pers. Plaatselijk Nieuws. Voetbal. co oei Gemengd Nieuws. VERGIFTIGE BESSEN GEGETEN. Twee kinderen 4. en 5 jaar oud, van den groenten- koopman Nyssen uit Schinnen werden onwel en kre gen hevige maagkrampen. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. Toon de dokter ter plaatse verschoon, was etfn der kinderen roeds overleden, terwijl do toestand van het andore ernstige zorgen haarde. Do kindoron hadden vermoedelijk vergiftige bes sen gegeten. HOOGWOUD. De floralia-avonden rijn hier weaer een succes geweest. Vrijdag- en Maandagavond ging voor een Vuitverkochte zaal „Ros© Marie", operette in drie bedrijven door Sam Vlessing. Vrijdagavond werd de tentoonstelling geopend door den voorzitter, 'den edelaehtbaren heer J. Breebaart Dz., die de talrijke aanwezigen een hartelijk woord van welkom toeriep. Spreker dankte allen, die hadden mee gewerkt, om de huisvlijtinzendingen en de bloemen fbe beoordeelèn en in ontvangst te nemen. Hierna werd bovenstaande Operette, begeléid doof strijkmuziek van Nieuwe Nieaorp, ten tooneele gev'oerd. Do diverse hoofdpersonen speelden de rollen naar wensch. De qostumes, die geleverd wa ren door de firma Ridderikhof van Hoorn, waren in één woord schitterend. Tevens was de grimeering door genoemde firma keurig verzorgd. De rytkmi- sche dansen waren ingestudeerd door den ballet- meester Bolten te Hoorn en wekten veler belang stelling. .Na afloop van de uitvoering- had nog een gezellig bal plaats. Des Zondags- en Maandagsmiddags werd de tentoonstelling druk bezocht. Maandagavond ping voor do tweede maal de ope rette „Rosé Marie" voor een uitverkochte zaal met evenveel succes als Vrijdag. Wegens grooten toeloop, heeft de Zangvereeni- ging „Nieuw Leven" het initiatief genomen boven genoemde Operette ten derde male op te voeren, en wel op Zondag 26 Sept. a^s. We zullen hopen, dat de zaal weder geheel gevuld is. HARENKARSPEL. Ingeschreven voor gewoon dienstplichtige, lich ting 1927 zijn voor 'deze gemeente de lo telingen S. P. Kruijer, G. Slikker, Ci Tesselaar, Joh. Bruin; C. G. Duijves, Joh. Schuit, C. Entes, Joh. Blanken- daal, J. Geertsma, C. Kruit P. Bakker;;; C. Stok man, P. J. Hof en F. Masteling, De overige 19 lotelingen zijn ingeschreven voor buitengewoon dienstplichtigen. v DE OVERWEG IN DEN SPOORWEG ALKMAAR- BERGEN. Vanwege den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland wordt medegedeeld, dat het verzoek van het bestuur van dien bond aan de Directie van de Nederlandsche Spoorwegen om de verkeersbelemme- ring, veroorzaakt door het rangeeren over den over weg in den weg Alkmaar—Bergen, waarover in de „Bedrijfsauto" van 2 September j.1. een artikel voor kwam, zooveel mogelijk op te heffen, met gunstigen uitslag is bekroond. De Directie der NederL Spoorwegen heeft nl. toe gezegd, om den duur der sluitingstijden van boven- genoemden overweg tot het strikt noodzakelijke te beperken en verder medegedeeld, dat de rangeer dienst zoo mogelijk .moet worden onderbroken, in dien de overweg langer dan 6 minuten voor dit doel gesloten zou blijven. KOLHORN. Maandagavond hadden we het genoegen in de zaal van Jonker de tooneelvereeniging .hieuw Le ven" van Dirkshorn te zien optreden. Het was ons bekend, dat deze vereeniging een goeden naam ge niet en we konden dan ook een genotvollen avond verwachten. Opgevoerd werd het blijspel' ,Als je maar een verleden hebt", een betere keuze van stuk had de vereeniging voor een kennis niet kunnen doen, en de wijze waarop het stuk vertolkt werd verdient allen lof. De lach was niet van de lucht. Het dankbare publiek heeft met zijn daverend ap plaus het gezelschap zeker wel een zeer hartelijk gemeend ,tot weerziens" toegeroepen. KOLHORN. Tot besteller alhier is benoemd de heer O. Mo lenaar te Warmenhuizen, in de plaats van den heer G. J. Wittenberg, die op zijn standplaats IJrsem blijft. NIEUWE NIEDORP. Van de Echting 1927 zijn tot gewoon dienstplich tigen bestemd; B. J. stnjbis, K. Spreeuw Jb. Po- land, P. J. v. d. Stoop; N. P. Zwakman; Jl N Koning, Jb. A. Arts en G. M. v. d. iSboopL Tot buitengewoon dienstplichtigenJ. D. Klare, J. W. Keesom, S. Burger; 0. Lodder; P. Scher- .mer, A. Arts en J. v. d. Gulik. HET INKOMEN VAN PRINSES JULIANA. Blijkens de staatsbegrooting 1927 komt op Hoofd stuk I (Huis der Koningin) een bedrag vooi* van f 133.888.89, als inkomen voor Prinses Juliana, die op 30 April 1927 den achttienjarigen leeftijd zal heb- oen vervuld, en ingevolge artikel 28 der Grondwet, over het tijdvak 30 April31 December 1927 inko men geniet ONDERHOUD DER RIJKSWEGEN. Op de Waterstaatsbegrooting 1927 is, in afwach ting van de instelling van het Wegenfonds, voor de Rijkswegen alleen een bedrag uitgetrokken voor het gewone onderhoud, waarvoor in totaal rond f2.600.000 voldoende wordt geoordeeld. De voor de verbetering van de Rijkswegen benoo- digde gelden, die voortaan worden gekweten uit het in te stellen Wegenfonds, zullen niet meer op hoofd stuk IX der Staatsbegrooting uitgetrokken worden. EEN SCHENKING. Men meldt uit Hoorn: De heer dr. C. J. K van Aalst, president van de Nederlandsche Handelmaatschappij, heeft zijn ge boortehuis aan de Groote Oost 55 daar ter stede, in eigendom afgestaan aan de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor 'West-Friesland. Deze Kamer moest namelijk het pérceel, dat zij tot nu toe van de gemeente Hoorn had gehuurd, verlaten. De Kamer heeft natuurlijk deze schenking in groote dankbaarheid aanvaard. DE STAATSBEGROOTING VOOR 1927. Het geraamd overschot van f 12.000.000, verminderd met f3.7 millioen uitkeering rijwielbelasting aan het Wegenfonds, dus nog ruim f 8.3 millioen bedragende, stelt de regeering in staat een begin te maken met belastingverlaging. Onder handhaving der voorgestelde vermindering van de successierechten en de personeele belasting, zal voorshands op een onverwijlde behandeling der weeldeverteringsbelasting niet worden aangedron gen. De normaliseering der pensioenslasten zal ter hand worden genomen Zonder, het onderwijs zelf te schaden zal naar voortgezette bezuiniging hierop worden gestreefd. De Troonrede. Het Hd.blad zegt in den aanhef: „De eerste troonrede, die onder het ministerie-De Geer aan de vereenigde vergadering der beide Ka mers is voogelezen, is een stuk zonder stijl. De rede verraadt door haar bouw en door haar inhoud, hoe zeer de oplossing der regeeringscisis in Maart 1.1. een velegenheidsoplossing was. Da had zij niet behoeven te zijn. Een staatsman, die de staatkundige mogelijkheden 'n ons land anders ziet dan een partijman, zou van de situatie, door den „nacht van Kersten" gescha pen, een ander gebruik hebben gemaakt. Hij zou van de betrekkolijke onafhankelijkheid zijner regeorlng van de partijleiders gebruik hebben kunnen maken, om naar be; voorbeeld van Cort van der Linden, een basis voor zijn beleid te zoeken in den „volks wil", voorzoover hij dien vermocht te peilen, of, als Christelijk-historisch politicus doordrongen van het eigen recht der regeering, als correlaat van de parle mentaire democratie, hebben ku-nnen pogen de po litiek te heffen op een hoogor peil, zoodal aan de ge voelens, die oen groot deel der geestelijke aristocra tie koestert ten aanzien van het politiek bedrijf, hun grondslag werd ontnomen. Een „Nederlandsche staatkunde" zou de man uit de partij, die Groen van Prinsterer gaarne als haar geestelijken voorvader beschouwt, hebben kunnen voeren; in zijn boek van dien naam, had hij daar voor richtlijnen kunnen vinden. Dat daaraan niet wordt gedacht, bewijst deze troonrede. De regeering beperkt zich tot kleine „prac- tische" maatregelen die geen aanstoot geven. Dat acht zij zich blijkbaar verplicht aan haar karakter als~ intermezzo-regeering. De brug tusschen twee parlementaire perioden wil zij niet slaan in de fo-rsche lijn van een wijde welving boven den politieken stroom van vandaag, zoodat daaraan do vrije loop gelaten wordt" Het Centrum (r.-k.) schrijft: De troonrede is feitelijk een vervolg op de regee- ringsverklaring, waarmee het tegenwoordig Kabinet in Maart van dit jaar zijn taak aanvaardde. Een vrij uitvoerig program werd toen ontwikkeld en een geheel lijstje van maatregelen en wettelijke voorzie ningen aan het Parlement- meegedeeld. Maatregelen en voorzieningen op financieel, sociaal, militair en ander gebied. In vergelijking daarmee is de Troon rede ongetwijfeld zeer sober. En al verwijst zij naar hetgeen „in den loop van dit jaar" werd aangekon digd, zoo zal men toch zeker omtfent belangrijke punten van staatsbeleid meer hebben verwacht, dan de Rede te lezen geeft. De Regeering heeft volkomen gelijk met niet te veel hooi op de vork te nemen en geen beloften te doen, op de vervulling waarvan wei nig uitzicht bestaat. Maar er i9 sinds de Regeerings- verklaring verscheen alweer een half jaar verloopen en nu zwijgt de Troonrede over onderwerpen, waar omtrent een nadere aankondiging, preciseering of detailleering, zeker niet onwelkom noch overbodig zou zijn geweest. Zij staat daardoor te veel in het teeken van algemeenheid en spreekt van voorberei ding, waar een positiever woord op zijn plaats zou zijn geweest. Hebben wij de oorzaak daarvan te zoe ken in onzekerheid, in een zekere M,rzeling en wei feling, omtrent de te treffen maatregelen, of zijn er andere motieven? In elk geval blijft tegenover deze Troonrede af wachten de boodschap en hebben wij dus ons oordeel over haar inhoud en beteekenis voorloopig op te schorten. Verheugen zal het alom in den lande, dat H. M. de Koningin voldoende hersteld bleek, om zelve de opening der nieuwe parlementaire zitting te ver richten. En tenslotte zal bij deze Troonrede steeds als bi- zonderheid zijn to vermelden, dat zij de eerste was, door de fractie der sociaal-democraten aangehoord. Het feit moge niet van buitengewoon belang wezen, het heeft toch zijn beteekenis. Het Volk schrijft: Kleurloos is het stuk, ook in dien zin, dat zelfs om trent de punten vap wetgeving, die de regeering toe zegt, aan te snijden, men uit de bewoordingen waarin dat geschiedt, weinig wijzer wordt. Er wordt, zoo vernemen wij hij voorbeeld, naar „gestreefd", de be lemmeringen in den buitenlandschen afzet van pro- dukten „een einde te doen nemen". In welke maat regelen dat streven zal bestaan, daarnaar moet men echter raden. Beoogt men retorsie, weerwraak? Óf heeft men slechts onderhandelingen met het huiten- land op het oog? Er zal „een partieele herziening van de wettelijke bepalingen op de forensen" voorge steld worden. Wat zal zij inhouden? Aangekondigd wordt ratifikatie van „sommige" internationale ar- beidsverdragen. Van welke? Van de overeenkomst op den achturendag? Op die wijze heeft men weinig aan de troonrede. Zelfs omtrent wat de regeering. naar wel schijnt vast te staan, zeker van plan is, wordt gezwegen- Zoo verluidde reeds, dat in de begrooting niet onbe langrijke militaire bezuinigingen aanhangig gemaakt zullen worden. De troonrede zegt er geen woord van. Het schijnt wel het oogmerk der samenstellers te zyn geweest, zoo weinig mogelijk vat te geven. Slechts.is dit wel duidelijk, dat er weinig ingrij pends te verwachten is van deze regeering. Zij hand haaft haar karakter als „intermezzo" kabinet, ook nu het wel zeker is. dat van een koalitie-hersteMn deze parlementaire periode, geen sprake zal zijn. Van interm'ezzo-kabinet wordt zoo de regeering van zelf een slap zaken-kabinet, dat de zaken hangende houdt, zonder veel aan de orde te stellen. De volks- nooden moeten wachten. - Wij zeggen niet dat dit de schuld der regeering is. Het ontbreken eener parlementaire regeering maakt het moeilijk anders mogelijk. De schuld ligt bij die politieke partijen, die tot geen daad komen kunnen. Met. name ligt de schuld bij de katholieke staatspartij, die een koalitiekabinet onmogelijk heeft gemaakt en ook aan een demokratisch kabinet niet wil meewer ken. Zij is in de eerste plaats verantwoordelijk voor de politie^ van onvruchtbaarheid, waarvan deze troonrede getuigt. De Standaard meent, dat de inhoud der Troonrede weinig verrassing heeft gebracht. Van een intermez zo-kabinet zijn geen principieele hervormingen te verwachten. De financieel© toestand van het land blijft voortdurende zorg eischen. De rede geeft dan ook geen voet aan de hier en daar in het land op duikende gedachte dat de zorgelijke toestand van 's land9 financiën nu voorbij is en tegen het gelei delijk vermeerderen der uitgaven niet zooveel be zwaar meer bestaat. Ook aï geeft men zich rekenschap van de be perking die het intermezzo-Kabinet zich heeft op gelegd, dan blijft het boöh-eene teleurstelling dat een ontwerp, als de nieuwe Zondagswet naar te vreezen is, niet tot afdoening zal komen. Dit is een van de kwade gevolgen van het votum van 11 November. f Aan de vermelding van de belemmeringen in den afzet van land- en tuinbouwproducten in het bui tenland voegt de Troonrede toe, dat er met ja-acht tiaar wordt gestreefd dit euvel een einde te doen nemen. De vraag komt op, waarin die kracht gele- fen mocht zijn. In toenemende mate toch wordt de lacht gehoord, dat onze tariefwetgeving bij onder handelingen met het buitenland aan de regeering' de middelen tot krachtsoefening jui^t onthoudt. Over de meeste aangekondigde wetsontwerpen is het voorshands onmogelijk een oordeel te uiten. Dat tie bloei van het handelsonderwijs door eene wette-, lijke regeEng zal worden bevorderd, schijnt ons nog piet zeker. De geschiedenis van het ontwerp tot regeEng van het landbouwonderwijs is leerzaam. In ieder geval zal het verband tusschen het handels onderwijs en het middelbaar onderwijs in het oog tehouden rijn, zoodat de wet op het Handelsonder wijs wel niet zonder de herziening der Middelbaar Onderwijswet het Staatsblad zal befeiken. DE TYPHU8-EPIDEMIE IN HANNOVER. Het aantal aangegeven ziektegevallen bedroeg 1704; het aantal overledenen is tot 79 gestegen. KINDERVERLAMMING. Ook te Bathmen ls bij een kind van twee jaar acute verlamming geconstateerd. TRIBUNE INGESTORT. Te Dukinfield-Sheffield ls een tribune ingestort, waarop zich 300 personen bevonden, die een histo- rischen optocht gadesloegen Vijftig hunner werden gewond, waarvan 0 ernstig. GEBARSTEN GLETCHERS. Uit Zwitserland wordt gemeld, dat door het har sten van gletchers de Rhone zeer gezwollen is en een stuk dijk weggerukt is. DE VLUCHT NEW YORK—PARIJS. Reuter seint d.d. 21 Sept uit New York: Heden is Fonck gestart voor zijn transatlantische vlucht van New York naar Parijs. De machine is neergestort en in brand geraakt. Gemeld wordt, dat Fonck en Cur- tis gered zijn. De rest van de bemanning werd ge dood. MOND- EN KLAUWZEER IN BELGIë. Uit Brussel, 20 Sept In tal van Belgische plaat sen woedt thans in hevige mate mond- en klauw zeer onder het vee. Als gevolg daarvan zijn reeds verscheidene veemarkten afgelast. Ook de groote Oc- tober jaarmarkt zal iet kunnen doorgaan. Mén heeft in 621 gemeenten 3126 ziektehaarden ge vonden: 30.000 runderen, 13.200 varkens, 1136 scha pen en 160 geiten bleken ,te zijn aangetast. Het departement van Landbouw neemt maatrege len om uitbreiding der ziekte tegen te gaan. Tel. GOUDVISSCHEN VERGIFTIGD. Scotland Yard is te hulp gèroepen bij een vreemde geschiedenis: de vergiftiging (dit vermoedt men al thans). van 100.000 goudvisschen. Harry Gay, een groothandelaar, in die visschen, had de vorige week een partij van 125.000 aangekregen, uit verschillende landen. Het was een van de groot ste partijen, die hij ooit had gekregen. Zaterdagmid dag kwamen er twee mannen, die naar hij meende vreemdelingen, bij hem in de zaak. die zeiden, dat zij goudvisschen wilden koopen. Eenlgen tijd nadat zij vertrokken waren, merkte Gay. dat de vis9chen bij honderden stierven. Gay is de eenige EPgelschman die in goudvisschen handélt en hij denkt, dat de vreemdelingen uit brood nijd zijn visschen hebben vergiftigd. EEN AANRANDING? Sind9 een paar dagen bereikten ons geruchten over het een en ander dat gebeurd moest zijn met een paar onzer plaatsgenooten. Eerst' hechten wij daar aan niet veel geloof, maar de mededeelingen werden zoo positief, dat wij ons licht eens ter bevoegder plaatse zijn gaan opsteken. Ons werd het volgende meegedeeld: Vrijdagavond kwam met den trein van kwart voor elf in Schagen aan zekere S. Deze arri veerde uit Alkmaar en werd door B. alhier afge haald. Samen ging men naar het café van den heer Z. en men verbleef daar tot de politie kwam slui ten. Daar B. volgens zijn beweren te veel bier had gedronken en niet door Schagen durfde te gaan, ging hij met S. de spoorlijn made langs, eon pad dat deze meermalen neemt om spoediger thuis te zijn. Op de spoorlijn moet volgens beweren van S., B. hem hebben aangegrepen met de bedoeling hem te berooven S. heeft tenminstë luid om hulp geroepen en moord geschreeuwd. B. is daarop volgens het be weren van S. teruggekeerd. Deze moet toen bij een bewoner van de Nieuwstraat een stuk ijzer hebben gehaald, met de bedoeling S- weer op te wachten op het Nespad. Dat is echter niet gebeurd, maar B. is toen naar de woning van S. gegaan, heeft daar de zoons wak ker geklopt en gezegd dat zij wel eens naar hun vader mochten kijken, want die was blijkbaar stapel gek. Zoover luidt het verhaal van hetgeen gebeurd heet te zijn. De politie heeft natuurlijk van dit alles proces verbaal opgemaakt. B. ontkent echter pertinent. Volgens verdere mededeelingen, schijnt B. reeds een bedreiging tegen S. te hebben geuit van: ik heb je nu reeds driemaal ontzien, maar de vierde keer zal dat niet gebeuren. De oorzaak schijnt te zijn, dat S. met andere bezoe kers het café van den vader van B. is uitgezet. Daarbij zijn ruiten gebroken en S. heeft de schade niet willen veigoeden. In hoeverre bet gebeurde zich heeft toegedragen als hierboven is weergegeven ia moeilijk te zeggen, zonder eetuieen als aTles zioh heeft afgespeeld. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHA GEN. Bij hert op 21 September jï. gehouden toelatings examen voor de eerste klasse slaagden: P. Baren- dxegt. Sloterdijk; Jb. de Boer, Broek in Wafcer- Inad; W. Francis, Harenkarspel: S. Grootes, Soha- Ïen; A. S. Keijser Wz., Texel; H. Kejjser Cz., 'exeT; H. Kriller, Oude Niedorp; P. J. Kuiper, Oostwoud; Jb. Leeuw, Opperdoes; J. Los, Wierin- gerwaard; J. W. Metzefaar, Wieringerwaard; A. Schenk, Barsmgerhorn; J. de Veer, Lutje winkel'; Corn. Wit., St.-Maartensbrug. Afgewezen één. De lessen vangen aan Vrijdag 24 Sept. a s. NAAR DE KAZERNE. Van de lichting 1927 zijn yoor de gemeente Scha gen tot gewonen dienstplicht aangewezen: J. G. van Arkol, K. Borst, W. C van Geelen, C. Groot, K. Leeu wenkamp, C. van der Oord, R. N. Rempt, J. Scbaafsma, Wester en J. J. Sleutel. Voor Donderdag 23 September. 8.50. HAMBURG ('392 M.) Morjro'.iomroep. 10.15. AMSTERDAM (1950 M.) Tijdsein van Persbureau Vaz Dia». 11.20. DAVENTRY. Radio-kwartet. 12.50. PARIJS (1750 M.) Conoert door orkest n .Lurieu Paris. 1.20. LONDEN, Daventry. Tijdsein van Gre$ wioh, GrompphoormTaten. 2.20, BERLIJN (505 M.) Concert, 8!20. BERN (435 M.) Conoert door orkest. 8.50. BERLIJN (505 M.) Voortzetting van h Concert. 4.05. ABERDEEN (495 M. 2BD) Concert. 3.30. HILVERSUM. Uurtje voor de weeshuis en ziekenhuizen door mevrouw Antoinej van Dy'k. 4.20. LONDEN, Daventry. Tijdsein van lire* wich. Causerie. 4.30. AMSTERDAM (1950 M.) Tijdsein van Persbureau Vaz Dias. 4.35. LONDEN. Daventry. Conoert door het kest van het Trocadero Restaurant. 4.35. HAMBURG (392 iM.) Concert door orke Muziek van Leon Oavailo. 5.05. PARIJS (1750 M.) Conoert met medew king van solisten. 5.20. HAMBURG (392 M.) Concert. 5.35. LONDEN, Daventry. KinderverteDingeai 6.20. Idem, 'Dansmuziek. 7.45. HILVERSUM. Een exposé van de voon mens met de taalcursussen door den lede der taalcursussen, den heer Fred Fry. 7.45. HILVERSUM. Koersen en marktbericht van het Persbureau Vaz Dia». 8.10. HILVERSUM. Avondconcert door het D. Cl-orkest. 8.20. LONDEN, Daventry. Kamermuziekprogn LEIPZIG (452 M.) Concert. MANCHESTER (378 M. 2ZIJ) Concert du orkest. 8.50. KöNIGSWUSTERITAUSEN (1300 M.) V ken van Leo Tolstoï. PARIJS (1750 M.) Avondconcert. 10.05. LONDEN, Daventry. Bach-concort. 10.35. LONDEN, Daventry. Zang. 10.50. BERLIJN, Köningswuatërnausen (1300 3 Dansmuziek. Dit daff tont Wi OP' EEN TYPHOON IN JAPAN. Op het eiland Oshima heeft een typhoon gewoed, welke groote verwoestingen heeft aangericht. Meer dan duizend huizen werd verwoest. Acht en dertig personen werden gedood en een groot aantal, ver moedelijk een paar honderd personen, werden ge wond. 8.50. 10.15. 11.20. 12.50. 1.20. 1.35. 3.20. 3.50. 4.05. 4.20. 4.30. 4.50. 5.-. 5.05. 6.20. 7.45. 8.10. 850. 8.50. 10.35. 11.20, het Voor Woensdag 22 September. HAMBURG (392 M.), Morgenomroep. AMSTERDAM (1950 M.), Tijdsein van Persbureau Vaz Dias. DAVENTRY (1600 M. 5XX), Radio-kwartet. PARTJiS (1750 M.), Orkest Lucien Paris. LONDEN, DAVENTRY, Camille Couturiers Orchestra MUNSTER (412 M.), Concert door het Stations orkest BERN (435 M.), Orkestmuziek. BERLIJN (505 M.), Orkestmuziek. FRANKFORT (470 M.), Kindervertellingen. ABERDEEN (495 M. 2BD). Causerie BERN (435 M.). Concert. ELBERIFELD (259 M.), Goncert voor de kin deren. MUNSTER (412 M.). Orkest. AMSTERDAM (1950 M,), Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. BERLIJN (5C6 M.), Muziek van Von Hebei BRESLAU (418 M.), Orkest. HILVERSUM, Voor-avondconcert door het H.D.O.-orkest. PARIJS (1750 M.), Concert met medewerking van solisten. LONDEN. DAVENTRY, Concert, lichte mu ziek. HILVERSUM. Koersen en marktberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. LONDEN. DAVENTRY, Pianoconcert. HILVERSUM Uitzendavontfe van de Ned. Christelijke Radiovereeniging. DAVENTRY (1600 M. 5XX). Militair orkest GLAS GO W (422 M.). Lichte muziek. MANCHESTER 378 M. 2ZIJ), Concert. BRUSSEL (486 M.), Concert. PARIJS (1750 MA Avondconcert. KöNÏGSWUSTERHAUSEN (1300 M.) Con cert door orkest. Muziek van Haydn. LONDEN. DAVENTRY, Variété-programma. DAVENTRY, Dansmuziek, „SPARTA" SCHAGEN. Ouzo plaatselijke voetbalvereeniging heeft; nieuwe seizoen op schitterend© wij zo ingezet. eerste elftal dat voor het oerst in do le i klas N. V.B. afdeellng Zuid uitkwam, speelde thuis tea Aid. Viotrix 3 en klopte deze met niet minder1 a 41. Ons elftal heeft ondanks het voor voetbal vi *bo warme weer, een prima wedstrijd gespeeld alleszins verdiend de overwinning ^behaald. Din na den aanvang ontstaat al een gevaarlijk monu voor het A.-doei, doch de bal wordt achter gewer Ondanks de warmte wordt er in een vl'ug tem gespeeld en om beurten moeten de keepers ham lend optreden. Uit een goed doorgespoelden bi geeft R. Rus met een mooi schob in den benedea hoek_ Sparta de leiding, tot groote vreugde van he Ëubliek. Met 10 komt de rust. Sparta krj ierna de zon in den rug en al' spoedig werkt u tertor Jr. zioh door de A.-verdediging neen de k< per grypt mis en 't ls ZO. liitjrop «s mooien aanval van A., dooh de bal gaat rakéLlnj over. Ongeveer een kwartier voor het einde breui Biersteker den stand op 30, terwijl kort hien R. Rus via den keeper nogmaals doelpunt, 4— Even voor. 't_ einde redt Alc. de traditioneel'e ei door een schitterend schot yan haar reohtsb.nik Met 41 voor Sparta komt het einde en hee Sparta I de oom petitie op uitstekende wijze ina zet. Het géheel'e elftal speelde eeu prima wedstri Zondag a s. komt Rood-Wit I uit Alkmaar in Sd gen. Zorgt vooir de tweede overwinning. Spart» Sparta 3 speelde in Breezand tegen Breeza 2 en klopte deze met 62, waardoor zij in 1 bezit kwamen van een keurigen zilveren lauw tak. - Het tweede elf ral speelde tegen Breezan en zag zioh in de laatste minuut d.8 overwinni ontgaan. Breezand -won piet 4—3. - OUUESItUIS* Zondag jlr. zouden beide elftallen van DOSIS hun eerste oompetitie wedstrijden spelen. DOSK I moest evenals de twe8 vorige jaren, naar Suooa op Wieringen, waar zij er voor 't eerst in slaaf van Suooeéj I te winnen, n.L met 21. DOSKO. II ontving Anna Paulowna II, do door niet opkomen van den soheidsreohter, kon c wedstrijd voor de competitie geen doorgang vïnc Een vriendschappelijk gespeelde partij eincBf 21 in 't voordeel van D. II. Zondag a.s. ontvangt DOSKO. I voor de oon titie Breezand I, hetgeen een spannende wedst kan worden, want B. zal' niet zoo'n gemakkelij! tegenstander zijn aJb 14 dagen geléden. A E Zen woi X X He G mo de: 1 wa ste In ]E op wei ver ls E qul art, in op 2 1 de' 25 laa «er brr en I B!i •ta ter km vai dei d<'i en Do I f?eï op ma I de: pai Een buitengewoon interessant en uitgebreii is voor de lézers van dit blad verkrijgbaar V( den spotgoedkoopen prijs van f0.73 per kwart» Deze uitgave verschijnt iedere week in zesti bladzijden, rijk geïllustreerd en rijk aan got en boeiende lectuur! Niemand in onze dagen, die belang stelt in het wereldgebeuren, kan, zonder een goed geillustreerd weekblad Maar de betrekkelijk hooge prijs va.n de illustraties is voor menigeen een ernstig Iw.wi De prijs echter van onze illustratie, behoeft I mand af te schrikken. Voor sléchte enkele centen per aflevering. bekomt men een illustratie, welker veelzijdige houd de vergelijking met alle andere ge'ïllustrt de bladen schitterend kan doorstaan. Naast een rijkdom van illustratiesboeien vervoTg-verhalen, interessante schetsen en novell humoristische en satyrieke teekeningen, geïllustfl de anecdoten, gezelschapsspelen, puzzles, enz. (t Een echt familieblad voor groot en kld Een goede huisvriend, die de gezéllige huiselj heid sterk weet te bevorderen. Ieder, die zich vanaf 1 October 1926 voor t toinste 3 maanden abonneert, ontvangt gratie lo. Een afdruk der reeds verschenen- vervol# van het pracht-feuiHéton „Liefde of Geld". 2o. Overdruk van een boeiend verhaal. Voorts kan iedere^ nieuwe abonné deeltiöffll aan onzen grooten winterwedistrijd van 1926. DB .UITGEVERS. 3U_ de

Schager Courant | 1926 | | pagina 6