Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. vonden 2 bestuursvergaderingen plaat®, De vereeni ging telt 050 leden, waarvan 800 betalende. Al het dienstdoend personeel bleef in functie, terwijl in het beetuur goen verandering kwam. Van 'fc beat der vereunlglug werd do hoofdsom iots kleiner. Uit do rekening en verantwoording van den pen ningmeester blijkt, dat de inkomsten in het afgeloo- pen jaar hebben bedragen do som van f 000.50 en de uitgaven f 1106.87, alsoo een tekort van f 116.87. Het bezit der vereeniging was vorig Jaar f 1678.04, gaat af f 115.37, blijft alzoo in kas f 1557.67, van dit bfc drag is f 464.48 In de reservekas voor het aanschaffen van nieuwo kleeding. Bij monde van den heer A. Hoogland wordt mede gedeeld. dat de boeken en bescheiden in uitsteken de ,orde werden bevonden en brengt dank aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Toi lid der commissie voor het nazien der boeken over 1926—^7 wordt benoemd de heer P. Stammes. In plaats van dein heer J. Bakker wordt tot iid van het bestuur gekozen H. Vinke, terwijl de aftredende heeren F. v. d. Molen, L. Molenaar en A, Schoon we der worden herkozen. Bij de rondvraag wordt door den heer Romeijn voorgesteld om de toelage van den secretaris en den penningmeester te verhoogen tot f 25. Wordt aange houden rot een volgende vergadering. Door den heer P. Stammes wordt naar voren ge bracht, dat door het publiek en vooral de jeugd, nog steeds niet de noodige eerbied wordt betracht bij een begrafenis, terwijl toch menigmaal op deze zaak al is gewezen. Vanuit de vergadering wordt dan ook nogmaals een ernstig beroep gedaan op de ingeze tenen om toch vooral de noodige eerbied te betrach ten bil een begrafenis, terwijl aan het onderwijzend personeel gevraagd zal worden de kinderen hierover te onderhouden. In verband hiermede wenscht de vereeniging ook zooveel mogelijk, wanneer er een begrafenis plaats vindt, deze op denzelfden tijd, zijnde des namiddags 2 uur. te doen houden, om zooveel mogelijk de orde en regelmaat in deze te helpen bevorderen. Niets meer aan' de orde zijnde, sluit 'de voorzitter in et een woord van dank voor de 'betoonde belang stelling, de vergadering. In de nagehouden bestuursvergadering werd onder meer nog besloten op advies van den Bond. het boek jaar in den^ vervolge te laten loopen van 1 Januari 31 December, terwijl het bestuurslid Vinke tot secre taris der vereeniging werd gekozen. DE NIEUWE POSTTARIEVEN. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat op 1 October a.s. in werking treedt het K. B. van 16 September 1926. houdende wijziging van 't Postbesluit 1965, het Pakketpostbesluit het Internationaal Postbesluit 1925, en het Girobe- sluit 1924. De voornaamste wijzigingen, welke bij: genoemd besluit in de betreffende bepalingen worden ge bracht, betreffen in de voornaamste plaats het goed- kooper worden van onze briefkaarten.$)e porto wordt nu 5 cent inplaats van 7^ cent. De briefkaarten roet 1Yt cent zegelafdruk, zijn nog tot 1 November as. in te wisselen. De postverzending naar Indië enz. is eveneens goedkooper geworden per landmail en gelijk aan het tarief thans voor zeepost. Het port der postpakketten in het binnenlandsch verkeer is verlaagd met 10 cent por pakket en be draagt derhalve voor elk pakket: van een gewicht van niet meer dan 1 Kg. 30 cent boven 1 Kg. tot en met 3 Kg. 40 cent boven 3 Kg. tot en met 5 Kg. 50 cent Het recht wegens expresse bestelling in het bin- nenl. verkeer is verlaagd tot 20 cent voor briefpost zendingen, postwissels en postchèques en tot 36 cent voor postpakketten, EEN LAP „SPEL". Aan het politie-bureau Linnaeusstraat te Amster dam vervoegde zich een moeder met haar zevenjarig zoontje. Het knaapje bleek over het geheele lichaam brandwonden te hebben, welke wel niet levensge vaarlijk, maar toch tamelijk ernstig waren. Het jongetje vertelde, dat twee jongens, grooter dan hij uit de beschrijving viel op te maken, dat zij een jaar of tien moesten zijn geweest aan het vuurtje stoken waren in de Obissiraat. Zij hadden hem aangegrepen en in het vuurtje geworpen. EEN TROEP SOLDATEN DOOR EEN AUTO AAN GEREDEN. Gisteravond omstreeks 10 uur is op de Mook9che Baan, onder Nijmegen, ter hoogte van het Schutters- pad, een troep soldaten, die zingende van de oefe ningen op de heide naar de stad terugkeerde, door een Fordauto, ook op weg naar Nijmegen, in den rug aangereden. Negen man werden gewond, van wie vier of meer ernstig. Dr. Banning, die per auto den weg passeerde, verleende onmiddellijk de eerste hulp. I Allen werden per auto naar het hospitaal van de koloniale reserve overgebracht. De bestuurder van den Fordauto was zekere SI., reiziger voor een bierhandel. Het ongeval geschiedde bij helder maanlicht. De •auto, waarvan het licht onvoldoende was, is in be slag genomen. ERNSTIG MOTOR-ONGEVAL. Gisterenavond te half 9 reed een motorrijder J. Z., wonende te Haarlem, in de Groote Houtstraat aldaar in zeer snelle vaart tegen een ander motorrijtuig met zijspan, waardoor zijn rijwiel over den kop sloeg. Met vermoedelijk een schedelbreuk werd de man opgenomen en naar 'het St. Elisabethsgasthuis ge transporteerd. Zij toestand was hedenmorgen iets gunstiger. WI ERIN GEN. Op de begrooting van het Prov. Electrisch Bedrijf wordt f 120.000 aangevraagd voor een laagspannings net enz. om de stroomlevering in de gemeente Wie- ringen ter hand te kunnen nemen. VERDUISTERING. A. V., 32 jaar, en zijn acht jaar jongere broer J. L. V., hebben tegen het einde van het vorige jaar opgericht de N V. Nederlandsche Exploitatie van •Sigarenmagazijnen Concordia, zetelende in De Bilt, bij Utrecht. Kapitaal bezaten ze niet; zij namen hun toevlucht tot het plaatsen van advertenties, waarbij filiaalhouders tegen borgstelling werden gezocht. Van de talrijke personen, die op deze advertenties geschreven hebben, zijn er ten slotte twaalf voor duizend gulden ingevlogen. Inderdaad werden met dat geld door de directeuren zeven winkels in Den Haag en Rotterdam korten tijd geopend; de vijf an dere filiaalhouders kwamen spoedig bij de politie klagen, dat zij. hun geld gestort hadden, maar nog niet in het hun beloofde filiaal geplaatst waren. De centrale recherche heeft naar aanleiding van deze mededeelingen al waarschuwingen verspreid om niet in relatie te treden met de firma Concordia in De Bilt, zonder nader© inlichtingen te hebben ingewon nen. waardoor uitbreiding van de oplichterij vrij wel is voorkomen, ofschoon de mogelijkheid tot ver der ingrijpen nog niet gegeven was. x De mogelijkheid is dezer dagen ontstaan, toen bekend werd, dat een groote partij sigaren, afkomstig van de firma S. te Waalre, welke in consignatie ge- gegeven was, verkocht was, zonder dat afrekening van hei verschuldigde bedrag van f 3000 had plaats gehad. Het delict verduistering kon nu wettelijk wor den geconstateerd. Tevens kwamen van de eigenaren van de verhuurde filialen klachten binnen, dat voor geen enkelen winkel een cent huur werd betaald, weshalve het faillissement werd aangevraagd. De recherche te Utrecht heeft beide mannen dezer dogen in De Bilt in hun vrij knus ingerichte vil- latje gearresteerd. VEEN HUIZEN. Naar wij vernemen, ia de bouw van een smederij- Woonhuis voor rekening van den heer A. Rentenaar-, opgedragen aan den neer A. Visser, timmerman, alhier. MISHANDELING. De Asser Ct. meldt: De jaarmarkt te Odoorn heeft geen nietig verloop gehad. Toen de onbezoldigd dienaar van politie, tevens Jachtopziener, G .Eerensiein op straat liep. werd hij aangehouden door de stroopers G. I. te KleindiJk en W, A. te Valthe, die een praatje m*t hem maakten. Eonigen Hld geleden had de Jachtopziener buide stroopers bekeurd voor een jachtclelict on het schijnt, dat zij zich hierover hebben willen wreken. Plotseling toch, toen E. nog rustig, met hen stond te praten, grepen beide onverlaten den Jachtopziener aan en brachten hem verschillende messteken toe. E. kreeg o.a 'n zeer diepe steekwonde onder in den rug. De ongelukkige werd door te hulp geschoten menschen Haar zijn huis vervoerd, terwijl inmiddels geneeskundige hulp werd ingéroepen. De beide daders werden gegrepen en door de politie voor den opperwachtmeester-brigade-comman dant der Kon. Marechaussee geleid. - QUDKARSPEL. Getroffen door de ontzetbende ramp in Neder- ïandsch Indië (Sumatra) hebben burgemeester en wethouders dezer gemeente, bijgestaan door het hoofd der school, besloten een busoolleote te doen houden. Deze collecte zal gehouden worden gedeel telijk Maandagmiddag en voorts den Dinsdag d.a.v. waarvoor een tiental meisjes zijn bevraagd. Het is Ide bedoeling deze busoolleote te houden langs de huizen der ingezetenen en op heb kermisterrein aan het Noordeinde. Waar Indië, door tusschenkomst van het Smeroefonds te Batavia, herhaaldelijk bij leen heeft gegeven van groote offervaardigheid bij tampen in het moederland, bevelen burgemeester en wethouders deze coüeote den ingezetenen met -warmte aan. ANNA PAULOWNA. I De Raad der gemeente Anna Paulowna vergadert op Woensdag 29 September 1926, des nam. te drie j uur, ten raadhuize, Behandeld zullen worden: j 1. Notulen. 12. Mededeelingen: a. de bijdrage voor dén Warenkeuringsdien9t is voor 1926 vastgesteld op f 792.53; b. ingekomen is eene dankbetuiging voor de toegezegde medaille voor de tentoonstelling van bolgewassen te Alkmaar; c. na gehouden aanbestedjfrg i9 de levering vam brandstoffen voor de o. T. scholen en het raad- buis voor den komenden winter opgedragen aan P. Wilms, alhier; d. de tuingrond naast het raadhuis is aan den hoogsten inschrijver D. Koorn verhuurd voor f 35 per jaar; e. voor toelating tot het vervolgonderwijs heb ben zich aangemeld voor school I 16 on voor school II 23 leerlingen; f. de kosten van het bouwen vati de pontonbrug aan de Kooij hebben f 60730.30 bedragen, zoo dat het gemeenschappelijk aandeel in de kos ten voor polder en gemeente f 3073.03 zal be dragen; 3. Voorstel om in beroep te gaan van de uitspraak van Ged. Staten tot vernietiging van den Foren senaanslag t.n. van J. Roozen Nz., over het be lastingjaar 1924'25. 4. Benoeming van personeel voor het vervolgonder wijs. s 5. Voorstel tot het verleenen van ongevraagd eervol ontslag aan mej. A. E. Oudt, als onderwijzeres aan de o. 1. school II dezer gemeente met ingang van 1 Januari 1927. 6. Behandeling van de gemeentebegrooting voor 1927 7. Rondvraag. GEMEENTE ZIJPEL Geboren: Cornelis Gerardus. zoon van Theodorus Stoop en Catharina Hinke. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Romke, zoon van M. de Vries en van M. de Jong. Ondertrouwd: Cornelis Haverhoek, oud 22 jaar, schipper, en Trijntje Keppel, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden won. te Anna Paulowna. Getrouwd: geene. Overleden: Bernardns Visser, oud 5 jaren. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Geboren: Quirinus, zoon van K. Molenaar cn K. Jonker. Petrus Nicolaas, zoon van W. Molenaar en' T. M. Schipper. Nicolaas Lourentius, zoon van W Mosch en M. Snijders. Johan Cornelis, zoon van F. Rol en A. Bruin. Agatha Clasina, dochter van P. Roozendaal en A. Goudsblom. Gehuwd, ondertrouwd en overleden: Geene. DE EERSTE SNEEUW IN HET REUZENGE BERGTE. Naar de Bode uit het Reuzengebergte meldt, is Donderdag in het gebergte reeds de eerste sneeuw gevallen. ZAKEN GAAN VOOR ALLES. Iri een Indische stad werd een arrne man ter dood veroordeeld. Hij werd naar de rechtplaats gevoerd. Het. geval !ïad natuurlijk opzien gebaard en vele toe schouwers waren er bij tegenwoordig, waaronder vele journalisten. Op het laatste oogenblik komt er een man aan- geijld en toont een schrijven van het Engelsche gou vernement, waarin hem toegestaan wordt kort voor de voltrekking van het vonnis nog éénmaal met den veroordeelde te spreken. Het gesprek duurde slechts eenige minuten Daar op werd het vonnis nog eenmaal voorgelezen en de rechter beduidde den veroordeelde, dat indien hij nog iets te zeggen had, hij dit thans kon doen. De veroordeelde wendde zich nu tot de menigte en riep met een doodernstig gezicht en met een vaste stem: „Mijne heeren, de schoenen en de pantoffels van de firma James BrowA zijn de beste van de we reld". Daarop werd hij weggevoerd en het vonnis voltrokken. Star van schrik keken de aanwezigen hem aan. Wat moest dat beteekenen? Nog een grap in 't aan gezicht van den dood? De bladen bespraken het geval den volgenden dag lang en breed. En spoedig kwam ook de doodeenvoudige oplossing van het raadsel De man, die den veroordeelde nog in het laatste oogenblik gesproken had, was een handelaar, die de gelegenheid benutte om nog snol met hem een overeenkomst te sluiten. De veroordeelde zou de aangehaalde woorden als zijn laatste tot de menschen richten, daarvoor zwoer hem de handelaar 500 pond sterling aan zijn na gelaten betrekkingen ui$ te betalen. De Mammon benut zoo alle wegen. Zaken eerbiedi gen geen menschelijke gevoelens. DE TYPHUS TE HANNOVER. De typhus-epidemie in Hannover schijnt af te ne men. 'Het aantal gevallen dat. dagelijks geconstateerd wordt, is belangrijk verminderd. Het aantal typhuspatiënten is van 1725 gestegen tot 1729, dat der sterfgevallen van 111 tot 113 WEER EEN SPOORWEG-AANSLAG IN DUITSCH- LAND. Gisternacht is op de spoorlijn Halle^-Erfurt dicht bij Halle, een aanslag gepleegd door het leggen van een steenblok op de spoorstaven. Een wachtmeester van de Schupo zog het blok liggen en wist het kort voor het passeeren van een trein te verwijderen. Later zag hij op de lijn twee verdachte personen, op wie hij schoot. De verdachten zijn evenwel ont komen. EEN NIEUWE BRUG. Volgens een bericht uit Berlijn heeft de Servische regeering het bouwen van een nieuwe brug over de Donau bij Belgrado, die 1100 M. lang en 10 M. breed zal worden, aan 7 Duitsche firma's opgedragen. De bouw van de brug zal 3 4 jaaf duren en ongeveer 30 millioen mark kosten. Het wordt de grootste brug van het Europeesche vasteland. DE WERVELSTORM OP DE BAHAMA-EILAN- DEN. Berichten die met vertraging te Nassau, d® hoofd stad der Bahama-eilanden, ontvangen zijn melden dat ook Crookod Island, Long Island, Andros Island en Bimini «waar goleden hebben, bij den worvel- storm van 17 doser. Het aantal dooden op detc eilan den wordt op dertig geschat. Honderdon huisjos zijn verwoest. ONTPLOFFING IN EEN CELLULOIDMAGAZIJN. Door een ontploffing in een colluloidmagazljn bij do Aloxandorplatz to Berlijn zijn vorscheideno men schen ernstig go wond. EEN DROEVIG ONGELUK. De heer Chappoll van Golders Green zou Donder dagochtend in het huwelijk treden. Een paar uur voor de plechtigheid ging hij nog eens kijken in het huis, dat voor zijn aanstaande vrouw cn hem werd ingericht. Hij hielp zelf ook nog aan eenige klei nigheden en zou ook nog even een antenne voor de draadlooze vastzetten. Daarbij verloor hij zijn even wicht en viel van zekere hoogte op het hek, dat zijn erf van dat van zijn buren scheidde. Hij was dadelijk dood. DE RAMP IN FLORIDA. Zooals steeds bij groote natuurrampen, zijn ook inzake de ramp bij Florida de eerste berichten om trent de verliezen aan menschenlevens alarmeerond geweest, daarop zijn zij nog aangezwollen en thans loopen zij weer wat terug, al bleven zij hoog. Het totaal aantal dooden in den staat Florida zal waarschijnlijk blijken niet boven de 500 te komen (omtrent 375 heeft men zekerheid) koorts, zijn er in Florida 4000 gekwetsten en «40.000 aaklom-ri Wat nu uangaal de stoffelijke schade, vindon wij nog de vrleende gegevens vermeld: Taxateurs van verzekeringsmaatschappijen hebben raj p'.rt uitgebracht, waarin werdt gospodficeerd dat op wind^rlndepolis alleen al voor f 7.00.000 zal moe ten werden vergoed. Dit bedrag zou nog aanzienlijk hooger zijn geweest, indien niet in bet Zuiden des lands de verzekeringspremies zoo hoog waren In de geheele Vereenigde Staten was de door verzek«ring gedekte stormschade in 't afgeloopen jaar $10.000.000. De taxateurs hebben na een globale schatting de schade getaxeerd op 100.000.000, waarvan wellicht nog 15.000 000 terecht komt Omtrent de schade voor autoverzekeringmaat schappijen is nog niets definitiefs bekend; maar er zijn vele auto's vernield. Voor de verzekerde glasschade vinden wij 225.000 vermeld. VLIEGONGELUK. Uit Praag. 24 Sept. Hedenochtend zijn op het vliegveld bij Gbel bij het verirek twee vliegtuigen, een Jougo Slavisch en een Tsjecho Slowaaksch, met elkaar in botsing gekomen. De toestellen wer den volkomen vernield. Een Jougo Slavisch vlieger, een kapitein en oen eerste luitenant werden gedood. SPOORWEGONGELUK BIJ MELUN. Een gruwelijke botsing, welke Donderdagochtend op het Frajwohe spoorwegnet der P. L. M. heeft plaats gehad en zes dooden heeft geëisoht, verschilt wat haar oorzaak en snel verloop betreft, niet van de vele botsingen, die het reizen in Frankrijk lang zamerhand levensgevaarlijk doen zijn. Om half zes *s ochtends reed de sneltrein van VintimilTe, die om 6.45 in Parijs moqst zijn, achter op den express PontarlierParijs, welke om 6.05 in Parijs werd verwacht. De express had wegens het breken van een koppeling in net station Vulai- nes-sur-Beine, op 60 K.M. der hoofdstad, moeten stoppen, teneinde het euvel te doen horstellen, toen de^ sneltrein uit Vintimille met volle vaart het station binnenreed en zich op den stilstaanden express stortte. De goederenwagen, die den trein sloot, werd verpletterd: van de daarvoor rijdende le en 2e ld'asse wagens werden de plafonds afgerukt De locomotief, tender, goederenwagen en het eer ster derde-klasse rijtuig van den sneltrein werden omvergeworpen. Het terrein vatn de ramp bood den gewonen vreeselijken aanblik, welks beschrijving in de Fran- sche bladen helaas telkens weer moet worden her haald. Onmiddellijk daagde hulp op uit Fontaine- bleau en werd met het vervoer van het twintig tal gewonden een begin gemaakt. Tot de zes dooden behooren twee Amerik&ansche studenten; één lijk is nog niet geïdentifioeerd. De oorzaak van het ongeluk is aan het verkeerd werken of verkeerd interpreteeron der seinen te wij ten. Verschillende seinen werkten niet^ terwijl het blbk-systeem in reparatie was. De speciale signaal- schijven welke in tijd van nood dienst moeten doen, schijnen door den machinist van den express niet te zijn begrepen. Een der ge.ukkig ontkomen reizigers heeft verteld dat hij, toen zijn trein stilstond in Vulaines, even uitstapte, om te vragen wat er aan de hand was. 1vernam dat er een koppeling was gebroken, maar dat de trein aanstonds vertrekken zou. Hij was op het punt in te stappen, toen hij1 in de verte in de duisternis twee lichten met razende snelheid zag naderen. Hij liep haastig weg, Ingrijpende dat er iets vreeselijks zou gebeuren. Een oogenblik later had de botsing plaats. UIT HET HEERLIJKE RUSLAND. Ernstige malversaties zijn, volgens de Krasnaja Gazeta, ontdekt bij de derde staatsfilmfabriek te Moskou. Op allerlei manieren is er geknoeid: er zijn duizenden roebels honorarium uitbetaald aan artis- ten die nimmer hebben behoeven te spelen, doch slechts „schijncontracten" hadden afgesloten; ook zijn talrijke scenario's aangenomen en betaald, waar van vooruit na te gaan was, dat zij nooit zouden worden verfilmd. Daartegenover werden de salaris sen van het lagere personeel met grooten achterstand uitbetaald en werd een groote schuld gemaakt bij de Staatsverzekering wegens verschuldigde premies. De leiders van het bedrijf zijn gearresteerd. GEMEENTE SCHAGEN. OverledenAnfcje Bekker, oud V jaren, weduwe van Pieter Roemeester. POLITIE. Verloren: 2 rijwielplaatjes; een rijksdaalder. Gevonden: een rijwielplaatje. WITTE KRUIS. Onder leiding van den heer C. L. v. <1. Bergh, ver gaderde Vrijdagavond onze af deeling van Het Witte Kruis. Na opening, lezing en goedkeuring notulen, werd meegedeeld, dat een moedercursus zou worden ge houden, die 4 October as. zal aanvangen. Meegedeeld werd, dat voor de tuberculosebestrij ding van het Rijk f239 subsidie was ontvangen. Voor de canditlatuur Hoofdbestuur zal Ds. Staal van Langendijk worden gestemd. Verder kreeg de af gevaardigde, de heer J. Schoorl Pz., blanco mandaat wat de agenda der algomeene vergadering der hoofd- vereeniging betrof. De bestuursverkiezing volgde. De heer C. L. v. d. Bergh wenscht e niet meer in aanmerking to komen, noodig als hij het vond dat een jonger kracht de lei ding van deze bloeiende afdeeling op zich zou ne men De heer Léguit, die aftrad, was niet herkiesbaar. Gekozen werden de heeren Krijt en Trapman. De laaste bedankte. Daarna wercl gekozen mevrouw De Boer—de Moor, die eveneens tot voorzitster werd ge kozen. Deze zal met haar benoemingen ln kennis worden gesteld. Verder werd op voorstel van den heer Trapman be sloten. dat de gelden der afdeeling bij een bankin stelling zullen worden gedeponeerd op naam van de afdeeling. De vergadering wees daarvoor aan de Na tionale Bank. Hierna sluiting. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. stiller bij de vorige weken, er waren heel weinig Amsterdamsche kooplui, zeker wel, omdat er in Amsterdam tentoonstelling was. Prijzen van 40 tot 50 cent per pond, dus merkelijk minder, De aanvoer van kalf- en geldekoeien was nogal tamelijk, de handel was goed. Naar pinken was weer weinig vraag, de handel was stug. In stieren was het ook een trekkonder handel, ook weer minder in prijs, hoogste prijs werd be steed tot 35 ct. De handel in graskalveren was stug. De nuchtere kalveren goldon beduidend minder bij vorigo we ken; dozo handel was ook zeer stil. De handel in vetto schapen was matig. iHogste prijs welko besieod werd per koppel per stuk was l'38.50. Met de magere schapen ging het ook niet best. De handel in lammeren voor de weide was ge woonweg slecht, voor den dood was de handel goed, deze golden tot f25. Van de biggen was ook weer van den prijs af, met een zeer matigen handel, eveneens was dat het geval met de schrammen. De handel in bokken en geiten was stug. De kippen, konijnen en haantjes gingen goed v,an de hand. prijshoudend. De handel in bosto kwaliteit boter was-vlug en duur. ELEOTRIFICATIE BURGHORN. Door Burgemeester en Wethouders dezer goineen- be werd Vrijdag aanbesteed het Jaarstellen van een bovengrondscho aagspannings-sterkstrcKirhlei- ding naar Burghorn, o.a. ter lengte wan ongeveer 4.5 kilometer. Ingeschreven werd door: Gebr. Rolff, Alkmaar, f7248.75: Zwaag eri Ploe ger, Schagen. f6485.—; N.V. Alhaco. Maastricht, 16880; N.V. Groeneveld en Co., Amsterdam, f6917; N.V. Ceto, Amsterdam, f5895; Joh. Zröstra, Scha gen, f7417.25. Het werk is aan de N.V. Ceto gegund. OPENING NIEUWE ZAAK. De heer Dekker, ijzerhandelaar, heeft zijn nieuwe zaak op. de Gedempte Laan geopend. Alles is gedaan om van het eertijds zoo vriendelijke renteniershuis een winkel naar de eischen des tijds ingericht te maken. Zoo langzamerhand verliest de Gedempte Laan aan die zijde haar oorspronkelijk dorp9ch, maar toch zoo aantrekkelijk karakter en komt de winkelstand ook dat deel van onze gemeente op- eischen. De heer Dekker met zijn handel in ijzer waren. is in deze de pionier geweest en thans vraagt zijn in sprekende kleuren geschilderde gevel ieders aandacht. Ook zijn winkel is practisch en netjes in gericht, zoodat Schagen in deze branche weer een aantrekkelijken winkel rijker is geworden. Wij wen- schen den heer DekkeT veel succes in zijn nieuwe HARDDRAVERIJ. Onze Harddraverij op Dinsdag a.s. belooft schit terend te zullen worden. Voor de voormiddaghard- draverij zijn 13 en voor de namiddagdraverij 16 paar den aangegeven, w.o. de volgende le klasse dravers: Patrick Dulith, Maggy Henry, Catriena R, Catherine Spier, Senatér Axband, Künstler, Barones, Lord D, Nelly Z, Naide, Marie P, Silent Nancy, Meteor, Fre- derika B. ZONDAG, 26 SEPT. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Stroe, voorm. half elf, Ü9. v. d. Veen. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur. de heer Posthuma. Nam. 5 uur. de heer Posthuma. - HOORN, 23 September. Aangevoerd: 14 stapels kléine Fabriekskaai, 20 stapels kleine Boerenkaas, 2 stapel® Fabrieks Oom- missiekaas. 7 stapel® Boeren Comra. ka-as, alles f42, gemerkt. Totaal 43 stapel®; wegende 28030 Kg. Kruidkaas f 38. Handel goed. EIERVEILING SOHAGEX Z3 September. Aangevoerd: 19382 kipeieren: bruine, per 100 st. ongerw f8.408.80, witte: per 100 st. ongew. f7.90 tot 8.70, 56—58 Kg. f6.70—7.20, 56—60 kg. f7.26— 8.50, 6068 Kg. r 8.508.80, kléine, per 100 st. on- gewogen f5.665.80, 1048 eendeieren f5.70—5.90, per 100 stuks ongowogen. WARMKNlIUIZKiN, 23 Sept. Roode koof f 090—2.10. witte kool f 055-0.70, nep f 2.70—2.90, drielingen f 1.60, uien f 2.10—2.40. Aanvoer: 16800 Kg. roode kool, 10200 Kg. witte kool, 1050 Kg. nep. 1700 Kg. uien. WARMENHUIZEN, 24 September. Roode kodi, le soort f 0,90—2.10, witte kool le soort 6080 ct., 2e soort 5560 ct., bloemkool', le soort f3.405.10, slaboonen f4.40—9.80, nep 2.40' tot 2.70, drielingen f 1.301.40, uien f2—2.30, grove uien f2.10, peen fl.501.60, idem, kleine 70 ct. Aanvoer: .21600 Kg. roode kool, 18700 Kg. witte kooF, 1500 Kg. nep, 3350 Kg. uien, 1800 Kj. peen; 310 stuks bloemkool, 140 Kg. slaboonen. ALKMAAR, 24 September. Appelen f534, peren f328, tomaten, f313, per 100 Kg. Bloemkool, le soort f9.60- H.40, 2e soort f3—6, per 100 stuks. Roode kool fl.502.80, gele kool f 0.902.20, per 100 Kg. Wortelen f 2—4.40 per 100 boa. Uien rl.802.40, druiven f52112, per 100 Kgr. Komkommers f4.6012.10, andyvie r 0.40—1.90, per 100 stuks. Snijboonen f 8.60—48.40, spercieboonen, enkele f4.6014.70, idem, dubbele f4.30 tot f 14.30, per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 24 September. Schotsoho muizen f3.404.10, dukon f3.10, drie lingen f3.203.40, sporoieboonen f 6.3013.20, ram menas f 0.901.50, uien f 22.60, drielingen f 1.30 - 1.80, gele nop f2.10--2.50, peen fl.201.60, roode kool r0.702 30, witte kool 50—80 ct., gele kool f 0.20—1.60, allés per 100 Kg. Boswortelen f2.90 4.60 per 100 bos. Bloemkool f4.60- 7.60. 2e soort i'0.80—-f 1, per 100 stuks. Aanvoer: 11600 Kg. aard appelen, 2600 Kg. spercieboonen, 800 Kg. ramme nas, 16800 Kg. uien, 4600 Kg. peen, 41800 Kg. roode kool, 16200 Kg. witte kool, 17800 Kg. gele "kool, 1700 bos wortelen. 2600 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 24 September. Bloemkool, le soort f513.50, 2e soort fl.80 f3, per 100 stuks. Wortelen fl.201.70. j-oode kool, le soort f0.803.50, gele kool, le soort*f 0.802.40, witte kool, vroege 5090 ct., uien f2.102.40, drie lingen f 1.401.70, nep f 2.703.10, slaboonen 4.96— 10.60, bieten fl1.80, aardappelen: sehotsohe mui zen f2.40, Duc of York f2.503.10, drielingen f 1 fl.50, alles per 100 Kg. Aanvoer: 16500 stuks bloem kool, 9500 Kg. wortelen, 45000 Kg. roode kool 22000 Kg. gele kool1, 62000 Kg. witte kool, 21000 Kg. uien: 3000 Kg. slaboonen, 13000. Kg. bieten, 1300 Kg. aardappelen. WINKEL, 24 September. Appelen f6—12, peren f313, bieten fl1.70; koof r0.80fl, uien f 1.261.80, augurken f418; slaboonen f 36, snijboonen f' 510, aardappelen f22.25, per 100 pond. Rabarber f2—4, p. 100. ALKMAAR, 24 September. Op de hoden gehouden kaasmarkt waren aan gevoerd: 157.000 Kg. Kleine fabriekskaas met. merk f42.50, zonder merk f40, fabriek9 oom missiekaas met merk f44, kleine boerenkaas met merk f 41, zonder merk f40, baerencommijs&iekaas gom. f44. Handel' vlug. 1 ALKMAAR, 24 September. Op de heden gehouden graanmarkt waren aan gevoerd 4426 hectoliters. 1199 II.L. tarwe f13 f 14.87*/*, 152 H.L. rogge f 10.25—11.25. 928 ILU gerst chev. fll12, 1371 H.L. haver f9.5011, 217 H.L. boonen: bruine boonen f2529, citroen boonen f33.5035, duivenboonen f 15.5016.75, wit te boonen f40, 1 H.L. kanariezaad, 59 H.L. 'mos terdzaad: rood f42, geel' f30, 17 H.L. kar wij zaad; 2 H.L. blauwmaanzaad, 480 H.L. erwten: groene, kléine f 1723, groene, groot© f3344; grauwe f3845, vale f3747, per 100 kilo.

Schager Courant | 1926 | | pagina 12